Яке масло в редукторі Honda Dio

Заміна масла на скутері. справа нескладна

Продовжуємо тему тех. обслуговування скутера 50 кубів.

Минулого разу ми розібрали обслуговування повітряного фільтра, троса газу і гальм. Але цього недостатньо для бездоганної роботи вашої мототехніки. Важливим моментом є своєчасна заміна масла на скутері.

Давайте детально розберемо коли і як проводити такі роботи на 2т і 4т моторах.

Приступаємо до справи.

Заведіть скутер на 5. 10 хв. поки підвищені обороти не впадуть.

Поставте мото на підніжку і заглушите мотор.

масло, редуктор, honda

Підставте літрову банку для зливу відпрацювання і викрутити болт повністю.

За 5 хвилин відпрацювання вся витече з двигуна.

На Honda Dio 56 під кришкою масляного зливного отвору знаходиться фільтр-сітка. Його добре витріть сухою ганчіркою і продуйте або промийте в бензині.

На Honda Dio 68 масляний фільтр-сітка знаходиться біля варіатора. Сітку також потрібно дістати і промити.

На літній сезон купуйте універсальне для будь-якої температури масло з великою в’язкістю, наприклад, 10w40.

Залийте масло в двигун через щуп. Його кількість залежить від моделі мото та вказано на масні щупі.

Рівень повинен бути до верхньої ризики щупа.

Як бачите, процедура не складна, але вимагає уважності і займе 20. 30 хвилин. Перший раз завжди складно починати, а далі це буде для вас звичною справою.

Заміна масла в двигуні

У 2-тактний техніці масло не змінюється, а регулярно заливається в окремий бак і подається маслонасосом в карбюратор, де перемішується з повітряно-бензинової сумішшю і надходить у двигун.

Суміш змащує обертаються і труться деталі двигуна, згорає і виходить з відпрацьованими газами в вихлопну трубу.

Масляні бачки на скутерах мають різні обсяги. від 0,6 л до 1,3 л.

Одного літра олії вистачає приблизно на 1000 км.

Якщо їздити на мото кожен день, то для 2-тактного двигуна на літній сезон буде досить п’яти літрів масла.

Про зниження масла до резервного рівня сигналізує лампа Oil на приладовій панелі.

Якщо лампа загорілася, то значить, що в бачку залишилося мало масла.

Не варто ризикувати і їздити із запаленою лампочкою Oil, тому що як тільки масло повністю закінчиться, двигун перегріється і заклинить.

Доведеться його капиталить. А це, самі розумієте, час і дорогий ремонт.

На 4-тактних 50-кубових мото масло міняється через 2. 3 тис. Км. За цей пробіг в маслі накопичуються речовини згоряння палива і, в результаті, воно стає брудним, густим, що змінює його структуру і властивості.

Якщо ви їздите удвох, перевозите вантаж, тобто коли двигун часто працює з великими навантаженнями, то масло міняйте частіше, через 1. 1,5 тис. Км.

Заміна масла в редукторі

З нашого досвіду радимо використовувати масло 75W90, заміну потрібно робити через 5. 6 тис. Км.

На всіх моделях Suzuki, Ямаха на редукторі є зливний болт.

Відкрутіть два болти: заливний і зливний.

На шприц надіньте трубку і закачайте масло в редуктор до рівня пробки.

Тому відпрацювання злийте через заливний отвір, нахиливши скутер набік.

Для зливу відпрацювання візьміть плоску ємність або покладіть розкритий целофановий пакет з ганчіркою усередині.

Після поставте скутер на підніжку і шприцом, з одягненою трубкою, заливайте масло, поки воно не стане витікати назовні.

Закрутіть заливний болт і злегка затягніть.

Робота з редуктором виявилася ще простіше, ніж з двигуном. Тому не бійтеся, пробуйте і обслуговуйте свою мототехніку вчасно, на потрібному пробігу для того, щоб довше їздити без ремонту редуктора.

Підписуйтесь на наш блог. Не пропустіть наступну статтю про чищення та налаштування карбюратора.

Заміна трансмісійного масла скутера

Інструмент і матеріал: ключ для заливний і зливний горловин, ємність

0,2 л, бажано широка, щоб не перекинулася, найбільший шприц який знайдеш, без голки (шприц можна замінити на невеликий гумовий шланг з лійкою), трохи бензину, ганчірки.

Хоча в цьому немає ні чого надприродного, для новачків опишемо процес.

Для початку необхідно прогріти редуктор, 10-20 хв. Можна або покататися, або просто на центральній підніжці погазовать. При цьому масло стане рідині, що полегшить заміну, а також підніме і змішає бруд з маслом (при її наявності) і витече з усіма відходами.

Також бажано очистити від бруду область навколо заливного та зливного отворів. Їх розташування можна бачити на малюнках.

Відкручуємо гайку заливного отвору. Без цього масло не зіллється. Далі потихеньку відкручуємо гайку зливного отвору.

Поки зливається масло, промиємо гайки бензином. Як зіллється, можна ще покачати мопед в сторони, так ще трохи вицідити. Відпрацьоване масло має в своєму складі суспензія з дрібних металевих стружок, що надає йому характерний чорний колір з металевим відливом. Особливо це помітно при обкатці.

Закручуємо зливну гайку. Приступаємо до заливання нового масла.

За допомогою шприца наповнимо картер маслом. Зазвичай це 100-110 мл. скільки саме треба уточнювати по мануалу. Раніше на нашому сайті писалося, що картер потрібно заповнити до рівня заливного отвору (як-то написав через недосвідченість. Каюсь). Але! Не слід цього робити. Не завжди цей рівень відповідає покладеному обсягом масла, тобто іноді вище. Є небезпека перенаполніть картер редуктора скутера зайвим маслом, яке при нагріванні розшириться і видавить сальники.

Готово. Періодично перевіряй рівень, доливають якщо треба. У разі потрапляння масла на шини. витерти насухо, так як гума псується від зіткнення з маслом. Також, якщо шприц з гумовим поршнем, то його (шприц) теж потрібно промити бензином і висушити.

Деякі рекомендують іноді промивати картер соляркою або новим трансмісійним маслом. Але кожен раз це робити немає необхідності.

Масло необхідно лити мотоциклетне, трансмісійне. Марку масла вибирай сам, але звичайно, краще дороге. Все таки, скутер. не машина, на маслі не розорить)). Зазвичай застосовується трансмісійне масло в’язкістю 80w-90 або 75w-90, але краще спочатку уточнити ці цифри в інструкції по конкретній моделі скутера (мопеда). Присадки використовувати не рекомендується, так як якісні масла розробляються і випускаються з усіма необхідними присадками, протестованими на сумісність з маслом. Добре, якщо придбані присадки не зашкодять мастильним здібностям. Застосування присадок може привести і до зворотного результату, внаслідок хімічної несумісності присадки і масла. Масло SAE 75W і SAE 80W. зимовий, масло SAE 90. літній, масло SAE 80W-90. всесезонне. У масел з підвищеними антизадирні якостями на маркуванні після числових позначень слідують індекси ЕР або HD.

Трансмісійне масло в редукторі скутера практично не витрачається. Зниження рівня масла пов’язане з податком у разі несправності сальників і прокладок. Згодом трансмісійне масло має властивість втрачати свою мастильну здатність. У разі несвоєчасного зміні масла виникає підвищений знос деталей редуктора і швидкий вихід його з ладу. У більшості скутерів мастило шестерень відбувається методом розбризкування масла при обертанні.

Періодичність заміни дивись по мануалу. Якщо його немає, зазвичай перша заміна масла робиться після перших 300. 500 км. Друга на позначці 1000 км, третя на 3000 км пробігу. Потім кожні 3000. 5000.

Як замінити масло в редукторі скутера?

Задній редуктор сучасних скутерів має дуже надійну і довговічну конструкцію, за умови своєчасного обслуговування звичайно. Всі роботи з обслуговування редуктора не становлять великої складності навіть для новачків, тому виконати їх може будь-хто. Обслуговування редуктора полягає в постійному контролі рівня масла і своєчасної його заміни згідно з рекомендаціями заводу-виробника. Масло в редукторі скутера найкраще міняти відразу після поїздки так як воно розігріється і добре буде стікати, тим самим в редукторі залишиться невелика кількість відпрацьованого масла.

Періодичність заміни масла в задньому редукторі вашого скутера слід уточнювати в інструкції, якщо інструкції немає можете спокійно скористатися загальними рекомендаціями наведеними нижче.

Перша заміна масла в редукторі нового скутера через 300 км пробігу

Друга заміна масла в редукторі нового скутера через 1500 км пробігу

Наступні заміни масла в редукторі скутера через кожні 2000 км пробігу

Марку масла слід застосовувати строго відповідно до рекомендацій виробника вашого скутера, до більшості скутерів виробник рекомендує заливати в редуктор: масло трансмісійне SAE 80W-90 APL GL-5.

Приблизно таке (потрібні нам цифри маркування масла обведені червоним).

Встановіть скутер на центральну підставку так що б він стояв рівно, підготуйте подходящею ємність відкрутіть зливний болт злийте масло в ємність, для того що б масло стекло повністю треба почекати деякий час.

Чекаємо деякий час поки масло стече повністю.

Після того як масло повністю скло, протираємо зливний отвір чистою ганчіркою і закручуємо зливний болт на місце.

Відкручуємо пробку контрольного отвори.

Через контрольне отвір нам потрібно закачати масло в редуктор, робити це зручніше за допомогою медичного шприца об’ємом 20 мл, приблизний обсяг масла в редукторі китайського скутера об’ємом 50-80 cc дорівнює 0.1 літра. На деяких моделях скутерів масло закачується через отвір розташоване зверху корпусу редуктора.

Закачуємо в редуктор до тих пір поки з контрольного отвору масло не почне стікати.

Як вам видно на фото масло потекло з контрольного отвору означає рівень в нормі, після всього зробленого протираємо контрольне отвір чистою ганчіркою і закручуємо болт на місце.

Невелике уточнення: на деяких моделях скутерів в конструкції редуктора не передбачено контрольний отвір, тому точну кількість масла, що заливається в редуктор слід уточнити в інструкції до вашого скутеру або уважно оглянути задній редуктор на корпусі якого в більшості випадків повинні бути вибиті цифри (на фото виділені червоним) вказують точну кількість масла, що заливається в редуктор.

Процес заміни масла в редукторі скутера своїми руками

Зливаємо старе масло

 • Прогрійте редуктор, проїхавши на скутері протягом 5-10 хв. Це дозволить піднятися осадку, а в’язкість масла збільшиться.
 • Встановіть скутер на центральну опору.
 • Відкрутіть заливний болт в редукторі. Часто він виконаний у вигляді болта, але може бути і у вигляді пробки для ручного відгвинчування.
 • Під зливний болт потрібно підкласти підходящий посуд. З огляду на, що в середньому масла в редуктор потрібно близько 100 мл, досить буде посуду ємністю близько 200 мл.
 • Відкрутіть зливний болт і дайте маслу стекти. При необхідності, скутер можна нахилити в бік зливу.
 • Огляньте трансмісійне масло, яке було злито. Якщо його колір досить темний, а на око помітні частки металевого пилу, редуктор скутера необхідно промити. Для промивки цілком зійде та трансміссіонку, яка рекомендована виробником, проте в’язкість її повинна бути вище. Для цього, беремо 50 мл олії і 50 мл чистого гасу промиваємо редуктор цією сумішшю. Природно, закрутивши спочатку зливний, а потім заливний отвір. Запустіть двигун і «погазуйте» трохи, щоб промити редуктор належним чином. Після цього, злийте суміш.
 • Закрутіть зливний болт на місце.

Як правильно замінити масло в редукторі скутера

Редуктор скутера навантажений досить сильно і потребує періодичної заміни масла.

Навіщо міняти масло в редукторі скутера

Після деякого пробігу, трансмісійне масло насичується металевими частинками, в ньому осідає осад, змінюється в’язкість і консистенція, після чого його властивості втрачаються. Якщо не замінити вчасно масло в редукторі, можливий передчасний вихід з ладу його деталей.

Інтервал між заміною масла в редукторі

Трансмісійне масло в скутері рекомендується міняти кожні 5-7 тис. Км. пробігу.

Розглянемо послідовність дій при заміні.

Заливаємо нове масло

Тепер потрібно залити нове масло в редуктор скутера. Залежно від марки і моделі апарата, виробники можуть рекомендувати модифікації 75W90, SAE 80W90, 85W90 з класом якості API: GL-4; GL-5.

В інструкції з експлуатації до кожного скутеру вказана маркування трансмісійного масла, а також необхідну його кількість.

Кількість також може бути вказано на кришці редуктора або де-небудь поруч біля заливного отвору.

Залишилося звернути заливний болт або пробку і скутер готовий до експлуатації.

Honda CR-V 2014 року на DRIVE2

Хочу поділиться як міняв масло, який інструмент нужен- головка квадрат 3/8, тріскачка або комірець, труба для полегшення зриву болта, вже він сильно затягнутий, пристосувати для заливки масла я брав пляшку із зворотним клапаном і вихідний трубкою з якої виходить масло під тиском. а накачував за допомогою компресора, рекомендую взагалі без проблем і швидко масло надходить в редуктор, ємність для збору масла, я брав капронову миску, масла 2 літри, піде приблизно 1,5 літра, нові шайби.Начало процедури-Очищаємо від бруду місце де будемо зливати, потім відкручуємо зліва верхній болт, підставляємо ємність, злили масло, потім праворуч в нижньому кутку бачимо теж під квадрат, відкручуємо його основне масло піде з нього, будьте готові, на болті буде магніт, побачите скільки стружки він зібрав, потім ВД- 40 Побризкали очистили, вставили нову шайбу, все масло більше не біжить, закручуємо нижній болт, набираємо масло в літрову пляшку підключаємо компресор трубку вставляємо в верхній отвір, і масло ушл про під тиском в редуктор, проробляємо операцію знову тільки набираємо приблизно 0,5 л. і закачуємо знову, побачили що через верх потекло масло, все закручуємо, заміна завершена.

Заміна масла в задньому редукторі Honda і Акура | Ремонт і обслуговування Honda і Акура

У всіх поколіннях Honda CR-V (включаючи 5е) в задньому редукторі в даний час використовується рідина Honda DPS-F II. За регламентом перша заміна проводиться на 15000 км. У моделях Honda CR-V до 2010 ця рідина змінювалася раз в 30000 км, тому що використовувалося “старе” масло Honda DPS-F. З 2010 року в усі моделях Honda CR-V потрібно заливати нове покращене масло Honda DPS-F II. Регламент на заміну нової рідини кожні 75000 км. Досвід експлуатації автомобілів Honda CR-V показав, що це дуже довгий інтервал заміни. Бажано дотримуватися старого регламенту і міняти масло Honda DPS-F II кожні 30000 км.

До того ж вартість роботи по заміні масла в задньому редукторі дорівнює заміні масла в двигуні. Для заміни потрібно всього 1-1,5 л масла (в залежності від року випуску). Буде прикро, якщо задній редуктор «загуде» після закінчення гарантійного терміну експлуатації. Вартість нового редуктора непорівнянна з заміною 1,5 л олії.

Система VTM-4 (Variable Torque Management 4-Wheel Drive)

На автомобілях Honda Pilot 1 і 2 поколінь, Honda Ridgeline, Acura MDX 1 покоління. задній міст підключається електромагнітною муфтою. У задній диференціал заливається тільки Honda VTM-4. Регламент на заміну масла в задньому редукторі дуже різниться.

На території США, де ці машини з’явилися 2001 році, регламенти наступні:

 • при нормальних умовах: 30000 миль (48000 км),
 • при важких умовах: 15000 миль (24000 км).

Важкі умови. такі ж, як і при регламенті на заміну масла в двигуні.

 • короткі поїздки влітку на відстань менше 8 км або взимку на 16 км,
 • експлуатація авто при високих температурах, понад 35,
 • часта робота двигуна на холостому ходу або в режимі рух-зупинка,
 • буксирування причепа, їзда з вантажем в автомобілі, водіння в гірській місцевості,
 • рух по курних дорогах, покритим брудом, а так же оброблених реагентами.

Офіційно в Росію з моделей з VTM-4 поставляється тільки Honda Пілот 2. Регламент на заміну масла в задньому редукторі наші дилери поставили 15000 км. Можливо вони пішли простим шляхом і замінили милі на км.

Машини з системою повного приводу VTM-4 почали з’являтися з 2003 року. Всі ці роки ми міняли цю рідину раз в 30000 км.

За 10 років не було жодної відмови або поломок цього вузла. Ми вважаємо, що міняти масло в задньому редукторі раз в 15000 км це дуже добре, але чесно кажучи, недоцільно.

На заміну потрібно 3 літри олії Honda VTM-4. Процедура проста. Злити через зливний болт стару рідину і залити нову через заливний отвір до рівня.

Система i-VTM-4 (Intellegent Variable Torque Management 4-Wheel Drive)

Система інтелектуального повного приводу з керованим вектором тяги. У Росії вона вперше з’явилася на автомобілі Honda Pilot 3-го покоління. Основна відмінність від «старого» VTM-4 це те, що система розподіляє крутний момент не просто між передньою і задньою осями, але і між лівим і правим задніми колесами.

Заливати Honda DPSF. На заміну буде потрібно 2 літри.

Система SH-AWD (Super Handling All-Wheel Drive)

Починаючи з 2005 року автомобілі Acura RL і Honda Legend стали оснащуватися новітньою системою повного приводу. Super Handling-All Wheel Drive (SH-AWD). Усі наступні моделі Acura: TL, MDX 2 і 3, RDX, ZDX, так само почали використовувати цю систему повного приводу. Рідина для цих редукторів використовували Honda ATF-Z1. У 2010 році рідина Honda ATF-Z1 була знята з виробництва та замінена на нову Honda ATF-DW1. Одночасно з цим випускається модель Acura MDX 2 (рестайлінг) з поліпшеною системою повного приводу SH-AWD.

Старе масло Honda ATF-Z1 вже не задовольняло новим вимогам, а нова Honda ATF DW-1 не підходила по в’язкості. Для АКПП низька в’язкість це добре, але не для заднього редуктора. Компанія Honda не стала вигадувати нічого нового і вдосконалила свою популярну Honda DPS-F. Нова рідина в задній редуктор отримала назву Honda DPS-F II. Її обов’язково потрібно лити в усі моделі з системою SH-AWD з 2010 року. У редуктори з 2005 до 2010 рік можна продовжувати лити Honda ATF-Z1 (поки її запаси не закінчаться на складах) або відразу перейти на нову Honda DPSF-II.

Масово ходить оману, що Honda ATF DW1 повністю сумісна з Honda DPS-F II: «якщо Honda ATF-Z1 можна змішувати з Honda ATF-DW1, значить Honda ATF-DW1, так само поєднала з Honda DPS-F II».

Ще раз повторимо, що це помилка. Спеціально для цього на банках Honda ATF-DW1 в Північній Америці написано: “Not for use in all-wheel drive differential or CVT vehicles”, в перекладі: “Не використовувати в системах повного приводу і варіатора”.

Фотозвіти із заміни рідини в задньому редукторі на автомобілях з системою SH-AWD:

Автомобіль Honda S2000 має привід тільки на задні колеса. У задній диференціал цього автомобіля заливається масло Honda HGO III.

Його слід міняти раз в 45000 км. На заміну буде потрібно 1 л.

Honda CR-V #relight_me 2005 на DRIVE2

По хорошому масло потрібно було міняти відразу після покупки, але тут вже як вийшло. Краще пізно ніж ніколи))

Для доступу до двох болтів (внутрішній квадрат на 10мм) на редукторі потрібно зняти металеву коробку (на фото зліва). Вона тримається на 3-х болтах на 10.

Вигвинчується спочатку верхній болт, потім нижній. Заздалегідь запасаємося ємністю для масла, разом з болтом поллється і масло з редуктора.

Пріспособа для затоки масла. У кришці висвердлив дірку відповідного розміру, вставив трубку і залив термоклеем.

На місце ставиться нижній болт і через верхній заливається нове масло. З трубкою виявилося дуже зручно, вся рідина увійшла, шприц не поставила вимогу про.

Старі ущільнювальні шайби були алюмінієві, нові поставив мідні. 2 шт. 20мм

Види масел для скутерів

Моторні масла для скутерів класифікуються в першу чергу по типу двигуна, на який вони розраховані. Це пов’язано з корінними відмінностями в принципі мастила двотактних і чотиритактних двигунів.

Види масел з основ

Технічні характеристики

Масло ROLF Moto 2T має низьку температуру спалаху (158 ° С). Завдяки цьому воно легко запалюється в камері згоряння і видаляється через вихлоп, що не накопичуючись і не забруднюючи свічку запалювання. За димності вихлопу воно відповідає найбільш жорстким стандарту JASO FD, додатково витримані вимоги ISO-L-EGD по нагарообразованию.

Це дозволяє використовувати масло ROLF Moto 2T в двотактних моторах скутерів і мопедів будь-якого типу, включаючи найсучасніші моделі з уприскуванням палива і каталізаторами в випускний системі.

двотактне масло

2Т-мотори скутерів і моторолерів зараз. це дві крайності: або нізкофорсірованние і прості за конструкцією на старих японських моделях і нових китайських, або, навпаки, високофорсовані, з характеристиками потужності клапанами і уприскуванням палива на сучасних скутерах спортивного характеру. Причому через все більш строгих вимог екологів скутерного двотактні мотори часто обладнуються каталізаторами, що вводить ще більш жорсткі вимоги до маслу.

Оскільки двотактне масло для скутера, працюючи «на прогар», подається в мотор строго дозовано, від нього потрібні:

 • високі антифрикційні і протизадирні властивості. масло для скутера вже в тонкій плівці бензомасляной суміші має захищати двигун;
 • мінімальне нагарообразование. нагар погіршує рухливість поршневих кілець і тепловідвід від днища поршня, знижує прохідний перетин випускних вікон циліндра;
 • низька димність. якщо для старих моторів це ще не так принципово, то мотори з каталізатором прямо вимагають малодимние масел класом не нижче JASO FC.

Як правило, 2Т-скутери використовують зручну систему роздільного мастила. Тому масло для скутера повинен мати досить певну в’язкість, щоб закладений виробником обсяг подачі продукту в двигун не порушувався.

напівсинтетичні

Компромісні по співвідношенню «ціна. якість» масла поєднують мінеральну базу з добавкою синтетичних компонентів. Вони можуть застосовуватися в більшості скутерних моторів, за винятком найбільш форсованих.

У чотиритактних моторах такі масла забезпечують якісну мастило розбризкуванням і добре захищають навантажені пари тертя. У двотактних моторах перехід з мінерального на напівсинтетичне масло не тільки збільшує ресурс, але і дозволяє значно рідше розбирати двигун для видалення нагару.

Вибір скутерів зараз дуже великий. від малопотужних бюджетних мопедів до високофорсованих моделей, за питомою потужністю доходять до рівня спортивних мотоциклів. Дедалі більшого поширення набувають чотиритактні двигуни, а двотактники обзаводяться все більш складними системами зниження токсичності. Тому, вибираючи масло для двигуна скутера, потрібно враховувати всі вимоги конкретного двигуна, щоб забезпечити йому достатній ресурс.

синтетичні

Найбільш якісні масла, придатні для використання в найскладніших і потужних скутерних моторах. За рахунок високої термостабільності прекрасно працюють в моторах повітряного охолодження. Можливість контролю складу і властивостей синтетичної бази безпосередньо на етапі її виробництва дозволяє створювати малодимние двотактні масла, що утворюють мінімум нагару.