Заміна сальника заднього моста ВАЗ 2107

Заміна сальника заднього моста ВАЗ 2107 своїми руками.

Для початку приготуємо запчастини та інструмент. З нових частин нам знадобляться:

 • сам сальник.
 • втулка розпору.
 • Маслоотражающая шайба.
 • Нове трансмісійне масло.

Замена сальника редуктора(задний мост) ВАЗ-2101 КЛАССИКА.

Масла потрібно 1,35 л. по «Мурзилке» його рекомендують міняти разом з сальником. З інструментів в ідеалі необхідно:

 • Головка на 24
 • Ключ на 17 (можна головку).
 • Динамометр (можна замінити пружинними вагами до 15 кг.) Або динамометричний ключ не менше, ніж на 150 Нсм.
 • Ріжковий ключ на 13.
 • Гарна, товста плоска викрутка.
 • Оправлення під сальник.
 • Молоток або киянка.
 • Ємність під старе масло.
 • ганчір’я.
 • маркер.
 • домкрат.

Установка нового сальника в редуктор заднього моста.

Протріть місце установки сальника від пилу і сміття Перевірте фланець на наявність вироблення або іржі. Перед установкою, зовнішню частину сальника змастіть литолом. Запресо новий сальник через оправлення на глибину 1.7-2мм від краю редуктора. Якщо на фланці велика вироблення, то сальник краще забити трохи глибше або навпаки злегка недоб. Упор робити тільки на зовнішній край сальника, інакше можна його пошкодити.

Після установки сальника змастіть з маслянки його внутрішню частину маслом. І встановлюємо фланець.

Чому тече масло з редуктора заднього моста ВАЗ 2107, 2106?

Важливо розуміти, коли сальник тече, а коли є просте запотівання. Якщо після використання машини близько сальника не видно крапель олії, можна вважати, що сальник просто потіє. У ситуації, коли буде видно краплі олії або слід за яким йшла крапля, можна вважати, що сальник тече.

Причини течі сальника моста заднього редуктора ВАЗ 2107, 2106:

 • Знос маслос’емних елементів сальника.
 • Розрив стягивающей пружинки сальника.
 • шлюб сальника.
 • Вироблення на фланці.
 • Несправний або засмічений сапун редуктора.

Коли сальник просто потіє, на редукторі ВАЗа, його можна і не міняти, а якщо він тече, то міняти потрібно обов’язково! Але перед тим як міняти сальник, перевірте чи сапун редуктора, просто Понатискавши на його головку, при цьому вона повинна трохи рухатися. Якщо вона нерухома, то в течі винен швидше за все саме сапун, тому що він не дає вийти газам з редуктора через що створюється надлишковий тиск і тисне масло з сальника. Так само спробуйте відкрутити і продути сапун перед тим, ка зважитися на заміну сальника редуктора. Давайте тепер поговоримо про його заміну.

Заміна сальника редуктора заднього моста ВАЗ 2107, 2106.

Доброго времени суток, шановний читачу. Раз ти зайшов суду, значить хочеш побачити задній міст своєї класики знову сухим, без запотівання і патьоків масла. У цій статті якраз і розповідається про те, як замінити сальник заднього редуктора (в місці куди входить хвостовик коленвала) своїми силами. А для початку давай розберемо всі причини чому сальник заднього редуктор ВАЗа перестає тримати масло.

Підготовка та демонтаж сальника редуктора.

Заганяємо авто на яму або естакаду і зливаємо масло з моста (не забуваємо відразу закрутити зливну пробку назад). Робимо мітку маркером в місці з’єднання кардана з редуктором (що б не збити балансування під час установки). Беремо ключ на 13 і міцну викрутку або яку-небудь монтажку і відкручуємо гайки, що кріплять кардан до редуктора.

Від’єднуємо карданний вал від редуктора і бачимо гайку на 24, але не відкручуємо. Ось зараз стати в нагоді динамометричний ключ або динамометр. Нам необхідно виміряти зусилля на вході в редуктор до того моменту, як вивішене колесо почне прокручуватися. Домкратом вивішуємо будь заднє колесо і далі по ситуації:

 • якщо у Вас динамометрический ключ, то просто крутимо їм гайку на 24 до початку прокручування колеса і дивимося на показання на ключі в цей момент. Запам’ятовуємо їх тому при складанні будемо затягувати з таким же зусиллям.
 • якщо у Вас динамометр (або ваги), то зачіпляються їм за болт і тягнемо поки вивішене колесо не зрушиться з місця. Запам’ятовуємо свідчення тому при складанні будемо затягувати гайку до того ступеня, поки не доб’ємося таких же показань.
 • якщо у Вас взагалі нічого немає, то робимо мітку на фланці, гайки і редукторі і вважаємо на скільки оборотів відкручуємо гайку, що б закрутити на таку ж кількість обертів.

Знімаємо колесо з домкрата (але далеко його не прибирають) і відкручуємо гайку на 24. Для того, щоб її відкрутити підкладаємо цеглинки під колеса, як стопорів або ж укручуємо 2 болта і робимо упор з монтажки або труби як показано на фото нижче.

Далі киянкою або молотком через дерев’яну проставку збиваємо фланець редуктора.

Ось тепер видно сам сальник і можна його дістати викруткою або гайковим ключем.

Як затягнути гайку фланця заднього редуктора класики.

Затягуємо гайку виходячи з того, що у Вас було для того, щоб виміряти силу з якою вона була затягнута. Після затяжки перевірте, що б не було люфту ні осьового (вперед-назад), ні вгору-вниз, вправо-вліво.

Збираємо далі в процесі зворотному збірці. Не забудьте долити масло в редуктор.

Залишилися питання до автора? Задавайте їх у коментарях!

Причини і ознаки поломки

Як правило, сальник в редукторі ВАЗ 2107 змінюють, бо він починає підтікати. З роками експлуатації ущільнювальна кромка може зсохнутися або порватися. Також причиною течі може стати неправильна установка сальника.

Напевно виявити несправність можна за такими ознаками:

 • Після тривалої стоянки на дорозі залишилося масляна пляма.
 • На корпусі моста з’явилися крапельки масла.
 • Біля хвостовика редуктора видно характерні сліди підтікає масла.

вибір сальника

При виборі сальника потрібно звертати увагу на те щоб ущільнююча крайка була виготовлена ​​з фторкаучука (FPM), а також щоб сальник був від відомого виробника. Нижче в таблиці представлені артикули сальників заднього моста, які можна придбати для ВАЗ 2107:

Також для заміни сальника знадобиться розпірна втулка: 2101-2402029-01.

затягування гайки

Тепер найважливіший момент. затяжка гайки. Для правильної затягування гайки потрібно провести підготовчі роботи:

 • вивісити задню частину автомобіля;
 • зняти задні колеса і гальмівні барабани.

Затягуємо гайку до того моменту поки відчуєте легкий упор. Таким чином, ми підвели підшипники до нової распорной втулці, але у нас з’явився люфт фланця. Він повинен бути. Це нормальне явище з нової распорной втулкою. Підтягуємо гайку по 10-20 градусів і перевіряємо люфт. Затягуємо гайку до того моменту поки не піде люфт. Далі перевіряємо зусилля на зрив фланця за допомогою цифрових ваг. Вставляємо “вухо” ваг в отвір на фланці і під прямим кутом тягнемо. Зусилля зриву має бути в межах 1.5 кг. Якщо зусилля менше 1.5 кг, підтягуємо гайку буквально по градусу і контролюємо зусилля.

Момент затягування гайки повинен бути від 12 до 26 кг / м при досягненні необхідного зусилля. Якщо після усунення люфту фланця зусилля значно більше 1.5 кг, значить вам попалася бракована розпірна втулка.

 • Прикручуємо кардан по мітках;
 • Заливаємо нове масло (лити потрібно масло з допусками API GL-4 / GL-5, обсяг 1.5 літра);
 • Встановлюємо гальмівні барабани і колеса.

Покроковий процес заміни

Спеціальним ключем фіксуємо фланець від повороту і за допомогою ключа або головки на двадцять сім відкручуємо гайку. Ключ для фіксації фланця на фото нижче. Також можна вкрутити два болти кріплення кардана у фланець і вставити між болтів потужну викрутку.

Відкручуємо пробку і зливаємо масло з заднього моста.

Знімаємо фланець зі шліців і за ним виймаємо тонке кільце за допомогою двох викруток.

 • C допомогою двох викруток витягаємо внутрішню обойму підшипника.
 • Виймаємо розпірну втулку. Втулка ця потрібна для створення правильного натягу в підшипниках. Зверніть увагу, що пояс втулки яку ви зняли бочкоподібний, а на новій втулки прямий. У момент затягування пояс мнеться і досягається правильний натяг. На фото нижче нова втулка і вже працювала.
 • Встановлюємо нову втулку, вузькою стороною в бік багажника. Також встановлюємо кільце.
 • Забиваємо сальник на місце за допомогою оправлення. Оправлення можна зробити зі шматка труби підходящої по діаметру або зі старого сальника. В крайньому випадку, сальник можна акуратно посадити молотком.
 • Змащуємо ущільнювальну кромку свіжим маслом і надягаємо фланець на шліци. Дивіться, щоб не загорнулася ущільнювальна кромка сальника.

  Заміна сальника редуктора заднього моста ВАЗ 2107

  Більшість власників ВАЗ 2107 вважають, що заміна сальника редуктора заднього моста процедура дуже складна і потрібно везти автомобіль в автосервіс. У цій статті ми постараємося переконати вас, що такий ремонт на “сімці” можна виконати самостійно, слідуючи докладним інструкціям досвідчених майстрів. Перш за все, варто ознайомитися з конструкцією вузла:

  Важливі нюанси в роботі

  Як бачите, сам процес заміни сальника редуктора ВАЗ 2107 досить простий і не займає багато часу. Найголовніше в цій роботі. правильно затягнути гайку фланця заднього моста.

  Наочно процес заміни сальника редуктора заднього моста ВАЗ 2107 в цьому відео:

  Заміна сальника редуктора заднього моста на ВАЗ-2104-2107

  Редуктор заднього моста служить для збільшення крутного моменту і передачі його під кутом 90⁰ на колеса автомобіля від карданного валу. Простою мовою, він збільшує зусилля, що передається на колеса від вторинного вала КПП.

  Блок редуктора складається з головної (гипоидной) передачі і блоку диференціала (сателітів).

  Всі обертові вали, які виходять з моста (піввісь і ведучий вал редуктора), захищені від навколишнього середовища сальниками, тому що міст наповнюється маслом.

  При виході їх з ладу масло починає підтікати.

  Заміна сальника редуктора заднього моста ВАЗ 2107

  Для заміни сальника загнати автомобіль на оглядову яму або естакаду і злити масло з моста.

  Відкрутити 4 гайки кріплення карданного валу до фланця редуктора моста, попередньо позначивши взаємне розташування фланця і вилки шарніра карданної передачі. Для зручності виконання цієї операції можна піддомкратити одне колесо, щоб провертати карданний вал.

  Від’єднавши карданний вал, відвести його в сторону і підвісити на дріт або мотузку, опустити колесо на землю і включити ручне гальмо.

  УВАГА! Перед відкручуванням гайки фланця обов’язково помітити її положення щодо фланця!

  Дана гайка є регулювальної, вона визначає натяг між конусними підшипниками ведучого вала головної пари. Її перетяжка загрожує швидким виходом з ладу всього механізму редуктора.

  Зробивши позначку на гайці, валу і фланці, відкрутити її, вважаючи при цьому кількість оборотів, на яке вона була закручена, після чого стягнути фланець з провідного вала.

  Для цього необхідний спеціальний знімач, який можна придбати на будь-якому авторинку. Збивати фланець молотком не рекомендується, його можна деформувати.

  Стягнувши фланець зі шліців вала, за допомогою довгої потужної викрутки або ріжкового ключа відповідного розміру (17-19).

  Підчепити сальник і витягнути його з корпусу.

  Ретельно протерти посадочне місце сальника від бруду і старого масла і встановити новий сальник.

  Сальник акуратно забивати на своє місце за допомогою оправлення відповідного розміру. Якщо такої під рукою немає, то зробити це можна за допомогою якої-небудь тупий вибивання або схожого предмета, злегка простукуючи сальник по його радіусу рівномірно до тих пір, поки він не стане врівень з корпусом редуктора.

  Дуже важливо під час забиття сальник сильно не перекошувати, щоб його сталева обойма не деформована і не пропускала масло.

  УВАГА! Якщо пробіг автомобіля більше 200 000 км і на фланці з’являється велика вироблення, сальник потрібно або забити глибше, або навпаки дещо не добити, щоб змістити його робочу крайку на поверхню фланця без вироблення.

  Поставити назад фланець по мітці на валу, попередньо змастивши трансмісійним маслом робочу поверхню сальника.

  Закрутити гайку на ту ж кількість оборотів, на яке вона була відкручу, і дотягнути до мітки. Встановити карданний вал по мітці і затягнути його болти кріплення.

  Залити масло в міст. На цьому роботу по заміні сальника редуктора заднього моста можна вважати завершеною.

  Підводячи підсумки можна підкреслити, що заміна сальника редуктора потрібно тільки при сильній течі масла, на легке запотівання можна не звертати увагу.

  Основні причини течі масла з редуктора заднього моста

  Якщо по валу редуктора починає сочитися масло, то з ладу вийшов його сальник. Причиною цього може бути:

  • знос;
  • розрив стягивающей пружинки;
  • заводський брак;
  • вироблення на фланці.

  У всіх випадках потрібна заміна сальника редуктора моста. Якщо сальник лише злегка пітніє, а редуктор працює добре і не вимагає ніякого втручання, не варто турбуватися і лізти туди завчасно.

  Необхідно лише час від часу контролювати рівень масла в мосту і доливати його в разі потреби.

  Вартість сальника і робіт по його заміні

  Орієнтовна

  Замена сальника редуктора заднего моста ваз 2107

  Даний сальник вважається найкращим варіантом з того, що представлено на ринку. Встановлюється на нові автомобілі з заводу. Щоб не нарватися на шлюб, при покупці сальника варто перевірити, щоб його сталева частина була без дефектів.

  Їх не повинно бути і на маслосдержівающей манжеті, вона повинна бути ідеально кругла. На манжеті обов’язково повинна стояти стягуюча пружинка.

  Короткий підсумок заміни

  Робота по заміні сальника не настільки складна і її можна виконати в гаражних умовах при наявності оглядової ями, але якщо вам не хочеться возитися в бруді і витрачати час, вартість заміни сальника не настільки велика і машину можна віддати в ремонт на сервіс.