Як перевірити котушку запалювання ВАЗ 2107 карбюратор

Перевірка котушки на ВАЗ 2101-2110

Спочатку розглянемо послідовність дій по перевірці на автомобілях ВАЗ. Причому перевірка на ВАЗ-2101 і ВАЗ-2110 карбюратор не відрізняється, різниця тільки в показаннях.

 • Тестувати котушку краще, коли вона демонтована з авто. Перед початком зняття відключаємо «мінусову» клему з АКБ. Від котушки від’єднуємо дроти з бічних висновків, а також центральний провід. Провід від бічних висновків краще помітити, щоб при установці їх не переплутати.
 • Попускають кріплення котушки і витягаємо її. Перед перевіркою мультиметром, очищаємо її від пилу і бруду, особливо приділяючи увагу висновків. Потім оглядаємо її на наявність зовнішніх пошкоджень. Якщо такі є, подальша перевірка безглузда, її краще відразу замінити;
 • Перевіряємо первинну обмотку. Для цього мультиметр переводимо в режим омметра і його щупи приєднуємо до бічних висновків. На різних моделях ВАЗ застосовувалися різні типи котушок, тому потрібно знати, які свідчення опору для них є правильними. Так, для моделі Б-117А. використовувалася на класично моделях (ВАЗ-2101-2107) опір первинної обмотки становить 3,07-3,5 Ом. А на класичних моделях з безконтактною системою використовуються котушки з маркуванням 27.3705 даний параметр становить 0,4-0,5 Ом. На автомобілях ВАЗ-2108-21099, а також ВАЗ-2110 карбюратор використовуються моделі з номерами. 3122.3705 і 8352.12. Для першої з них нормальним вважається опір первинної обмотки в діапазоні 0,39-0,47 Ом, а для другої. 0,37-047 Ом;
 • Наступний перевіряється вторинна обмотка. Для цього мультиметр переводимо в режим вимірювання в кОм, один з його щупів залишаємо на бічному виведення, а другий підключаємо до центрального висновку. Для справної котушки Б-117А опір вторинної обмотки має становити 7,4-9,2 кОм. У моделі 27.3705 даний параметр повинен знаходитися в районі 5,0 кОм, у 3122.3705. 0,4 кОм, а у 8352.12. 1,0 кОм;
 • Останнім перевіряється опір ізоляції. Щоб заміряти цей параметр мультиметр переводимо в режим вимірювання в МОм. Для вимірювання один щуп приєднуємо до корпусу котушки, а другий підключаємо до кожного висновку по черзі. При вимірах цього параметра на всіх зазначених моделях мультиметр повинен показувати не менше 50 МОм;
 • Якщо хоч якийсь з параметрів не збігається з зазначеними значеннями, значить, котушка несправна і підлягає заміні.

Тестування модуля запалювання на ВАЗ-2110 інжектор

На інжекторних авто, наприклад, ВАЗ-2110 перевірка модуля виробляються трохи інакше.

 • Оглядаємо модуль на наявність пошкоджень. Навіть дрібні тріщини можуть стати причиною виходу модуля з ладу якщо і не зараз, то в найближчому майбутньому. Тому такий модуль можна і не перевіряти, а відразу замінити.
 • Від’єднуємо колодку проводів, що підходять до модуля. Спочатку перевіряємо подачу напруги на модуль. Для цього мультиметр переводимо в режим вольтметра, приєднуємо один його щуп на висновок «А» (літери вибиті на колодці), а другий. до «масі» і включаємо запалювання. При справній проводці вольтметр повинен показувати 12 В або близьке до цього значення.
 • Потім беремо контрольну лампочку на 12 В і приєднуємо її до висновків «А» і «Б» на колодці. Після включаємо в роботу стартер і дивимося на «контрольку», при роботі стартера вона повинна мигати.
 • Переводимо мультиметр в режим омметра з параметром виміру в кому й заміряємо опір вторинної обмотки котушки на парних висновках. Для цього один щуп підключаємо до висновку, що забезпечує подачу імпульсу на 1 циліндр, а другий. на висновок 4 циліндри. У справного модуля опір має становити близько 5,4 кОм.
 • Виконуємо ще один вимір, але тепер на висновках 2 і 3 циліндрів. Показання на цих висновках має відповідати нормальному. Сильна розбіжність в опорах на парних висновках вказує на несправність модуля і потреби в ремонті або заміні.

Як замінити котушку запалювання на нову?

котушку, запалювання, 2107, карбюратор

Заміна котушки запалювання (бобіни) ВАЗ 2101-2107

1) Виймаємо високовольтний провід з кришки котушки.

2) Ключем на 8 відвертаємо гайку з виведення, позначеного на кришці котушки буквою “Б”, і знімаємо наконечники зеленого і коричневого проводів. Щоб дрібні гайки не втратити, рекомендуємо наживляти їх на місце.

3) Аналогічно від’єднуємо блакитний провід з чорною смугою від виведення, позначеного літерою “К”.

Якщо кольори проводів виявляться іншими, а таке можливо. перед тим, як виймати позначте їх положення. З виведення “Б” провід прокладений в джгуті проводів, з виведення “К”. один з’єднується з виводом розподільника запалювання, другий йде в джгут.

4) Ключем на 10 відвертаємо на три-чотири оберти гайки кріплення котушки.

Встановлюємо нову котушку в зворотній послідовності, дотримуючись записаний порядок приєднання проводів.

Основні несправності

Котушка має надійну конструкцію і ресурс її експлуатації значний. І все ж цей елемент теж може вийти з ладу.

Основними ознаками того, що вона працює не належним чином, є:

 • Неможливість запуску силової установки;
 • Поява написи “Check Engine” на приладовій дошці, а при скануванні системи виводиться код, який вказує на несправність модуля запалювання (на сучасних інжекторних авто);
 • Падіння продуктивності силового агрегату;
 • Пропуски в запаленні, через що мотор “троїть”;
 • Провали при досягненні певних оборотів колінчастого вала.

Слід зазначити, що дані несправності характерні і іншим елементам системи запалювання, тому перед тим, як «грішити» на котушку, слід перевірити весь ланцюг, що йде від неї.

Як перевірити котушку запалювання ВАЗ 2107 карбюратор

На задньопривідних автомобілях класичного сімейства з карбюраторним двигуном котушка запалювання (в автомобільних колах її часто називають “бобіною”) встановлюється в моторному відсіку на лівому бризковики і закріплюється за допомогою двох гайок.

На більш пізніх інжекторних версіях (ВАЗ 2107 інжектор) встановлено модуль запалювання, який закріплюється на блоці циліндрів.

Перед тим, як прийняти рішення про заміну котушки, слід упевнитися в її непрацездатності, інакше ремонт може виявитися марним, а гроші будуть викинуті на вітер.

Способи перевірки котушки запалювання

Найпростіший, який не потребує особливих пристосувань, але небезпечний спосіб. Знімаємо центральний високовольтний провід і прокручуємо двигун, повернувши ключ запалювання. Одночасно притуляє знятий провід на “масу” або кузов автомобіля. Якщо іскра є. значить котушка в порядку. Для цієї операції, можливо, знадобиться помічник.

Другий спосіб, він же більш точний, полягає в вимірі опорів обмоток котушки за допомогою вимірювального приладу мультиметра або “в народі” за допомогою тестера.

Вимірювання опорів котушки запалювання

Зачищаємо контакти котушки (шпильки на корпусі). Перша перевірка. опір первинної обмотки. Для цього підключаємо омметр до двох шпильок і знімаємо виміри. Залежно від типу перевіряється котушки опір має бути в таких межах: котушка 2101-2107 Б-117А = 3-3.5 Ом; котушка 2108-099 027.3705 = 0.45-0.5 Ом.

Потім перевіряємо опір в ланцюзі вторинної обмотки. Одну клему тестера підключаємо до центрального висновку високовольтного проводу, а другу клему щупа. залишаємо на виведення первинної обмотки. У цьому випадку опір робочої котушки має бути наступним: Б-117А = 7.4-9.2 кОм; 027.3705 = близько 5 кОм.

Катушка зажигания ВАЗ(Жигули)2101-07,08,09,099,)для БСЗ”027.3705″Проверка мультиметром.НЕИСПРАВНОСТИ

Моделі, фірми-виробники, ціни на котушки

Середня ціна за нову “бобіну” і Московської області становить близько 400-500 руб.

Ситуацію, при якій не з першого разу заводиться, або взагалі не заводиться двигун важко назвати приємною. Досвідчені автомобілісти знають, що до часткового, і часто навіть повного збою в роботі двигуна автомобіля призводить будь-яка несправність системи запалювання.

Отже, якщо ваша машина не заводиться причини:

на котушку запалювання не надходять сигнали струму; в карбюратор не доходить паливо; ток з котушки запалення не потрапляє в трамблер; причина немає іскри з котушки запалювання; між електродами свічки не проходить іскра; в камеру згоряння не потрапляє паливна рідина; зламався розподільник запалювання.

Роботу двигуна може блокувати також стартер. Але перед тим як перевірити стартер, огляньте стан обмотки електродвигуна, якщо вона не порушена, то стартер, швидше за все, справний. Приділіть увагу котушці запалювання.

Котушка запалювання. це перетворювач струму низької напруги в струм високої напруги в системі запалювання автомобіля.

Несправності котушки запалювання виражаються такими діями автомобіля:

зниження інтенсивності роботи двигуна; проблеми в запускання двигуна; різке зниження мінімальних оборотів мотора, і обрив його роботи на холостому ходу автомобіля; збільшення витрат палива.

Огляньте даний механізм на наявність на ньому маслянистих плям і тріщин. Якщо поверхня котушки не ідеально чиста, зітріть з неї бруд сухою ганчіркою, інакше вона може спровокувати витік високої напруги. Також зверніть увагу на дроти системи запалювання, вони повинні бути сухими і без зовнішніх пошкоджень. Поворухнете рукою високовольтні дроти, і спробуйте завести машину. Якщо не вийшло, значить, доведеться перевірити систему запалювання більш ретельно.

Для діагностики стану свічок запалювання візьміть два високовольтних дроти, попередньо знявши їх з кришки розподільника. Розмістіть дроти на відстані 5-7 мм від двигуна автомобіля, і чекайте реакцію. Якщо система повністю справна, то при прокручуванні стартера, в цьому проміжку з’явиться іскра блакитного кольору. Якщо іскра відсутня, або має колір відмінний від блакитного, то перевірте котушку запалювання.

Перевірка котушки здійснюється таким же способом. Вийміть провід, який йде від котушки до розподільника-переривач (трамблера), і за аналогією з перевіркою свічок, при працюючому стартері піднесіть провід до маси автомобіля. Якщо немає іскри з котушки, то вона несправна.

Здійсніть підключення котушки запалювання до омметру, щоб перевірити її на відсутність обривів в проводах. Зробіть перевірку первинної і вторинної обмотки. Відсутність пробоїн підтвердять показання омметра: 3 Ом і 7000 Ом в первинної та вторинної обмотці відповідно. Якщо опір виявиться менше стандартних показників, то вам, швидше за все, загрожує заміна котушки зажіганія.Проверьте правильність приєднання проводів котушки і її ізоляцію. Якщо дроти сплутані між собою, виправте це, розплутавши їх і розташувавши правильно. За допомогою амперметра перевірте силу струму в ланцюзі. Для цього з’єднаєте контакти трамблера і включіть запалення. Сила струму, відображена приладом повинна бути не вище, ніж та, що встановлена ​​для вашого автомобіля. Якщо значення сили струму більше стандартного, значить, в обмотці котушки існує обрив, викликаний коротким замиканням.

Проверяем катушку зажигания Б 117 от ВАЗ

Розлади в роботі котушки запалювання найчастіше виникає через включену систему запалювання при вимкненому двигуні. Внаслідок цього, ізоляція високовольтних проводів перегрівається, тріскається, і з часом обсипається, таким чином, провокуючи замикання.

Виявивши несправну котушку запалювання, її можна відремонтувати, або замінити новою. Ремонт котушки запалювання складається з поділу механізму на частини; перевірці на тріщини, відколи, подряпини; зачистки ушкоджень; відновлення ідеальної поверхні оболонки шляхом заклеювання їх спеціальним составом.Замена котушки запалювання можлива на нову котушку з точно такими ж характеристиками. Підключення котушки запалювання проводите з усією уважністю, особливо ретельно подбайте про правильне з’єднанні проводів. Інакше, може статися перегрівання контактів, і їх коротке замикання.

Поява іскри, правильні свідчення омметра і амперметра, свідчать про справність перевіряється агрегату, і про поломку іншої складової системи зажіганія.Отсутствіе іскри в системі автомобіля також може викликати таку проблему: машина не заводиться. стартер крутить, буває випадки коли допомагає заміна замка запалювання.

Одним з основних елементів системи запалювання бензинового силового агрегату є котушка запалювання, а в більш сучасних моторах. модуль запалювання.

Котушка являє собою імпульсний трансформатор, що підвищує. Саме вона забезпечує перетворення низької напруги, які подається на неї від АКБ або генератора, в імпульси високої напруги.

Завдяки цим імпульсам між електродами свічки проскакує іскра, яка і запалює робочу суміш в циліндрах.

Як і будь-який трансформатор котушка складається з двох обмоток (первинної та вторинної), муздрамтеатру і корпусу.

Модуль ж конструктивно трохи складніше і включає він дві котушки і комутатор, але принцип роботи у нього. ідентичний котушці.

Пошук виникнення проблеми

Спочатку потрібно перевірити працездатність свічок, причому ця перевірка може побічно вказати на несправність котушки.

Для перевірки всього лише потрібно викрутити свічки, вставити їх в наконечники проводів високої напруги, замассіровать їх і провернути кілька разів стартером колінчастий вал. При цьому слід дивитися на іскру, утворювати між електродами.

Якщо виявлено, що якась свічка не працює належним чином і іскра в ній утворюється з перебоями, її слід замінити, а на її місце встановити свідомо справну.

Якщо і справна свічка працює з перебоями. перевіряється провід високої напруги.

Якщо перебої зберігаються і при заміненому дроті, то в карбюраторних авто наступним оглядається розподільник, а тільки потім. котушка.

В інжекторних ж авто, оснащених модулем, такого розподільника немає, тому можна відразу приступати до перевірки модуля.

Перевірити дані елементи не складе особливих труднощів, а з оснащення потрібно тільки мультиметр з можливістю роботи в режимі омметра, причому з діапазоном вимірювання до 200 МОм.

Щоб було більш наочно, розглянемо, як проводиться перевірка цих елементів запалювання на різних автомобілях.

Як замінити котушку запалювання на ВАЗ 2107

Котушка в більшості випадків неремонтоздатність, тобто починають її практично неможливо, тому в разі несправності котушки запалювання її доведеться міняти. Заміна котушки на ВАЗ 2107 проводиться досить просто, з цим завданням під силу впоратися будь-якому починаючому автовласникові.

Як перевірити котушку запалювання? Заміна котушки запалювання ВАЗ 2107

Всім привіт. Про котушку запалювання ми неодноразово говорили на нашому сайт ВАЗ Ремонт. Сьогодні ми знову піднімемо питання несправності котушки запалювання і розповімо, як визначити несправність котушки, як перевірити, а також замінити котушку запалювання на ВАЗ 2107 своїми руками.

трохи теорії.

Котушка запалювання на автомобілях необхідна для перетворення струму низької напруги 12 В в високий струм. 11-20 кВ, який необхідний для утворення іскри на свічках запалювання. Що відбувається далі відомо, напевно, всім !? Іскра запалює робочу суміш і відбувається викид енергії, який приводить в рух поршні. Як я вже говорив в своїх попередніх статтях, котушка запалювання. це свого роду трансформатор, який також можна назвати мініатюрною автомобільної “підстанцією”.

На “сімці”, як правило, використовуються контактні системи запалювання типу Б-117 А. Сама котушка розташовується в моторному відсіку і кріпиться до лівого бризковики на дві шпильки. Також зустрічаються на ВАЗ 2107 і безконтактні системи запалювання (БСЗ), в даному випадку використовуються котушки типу 27.3705, маслонаполненние з розімкненим магнітопроводом, а також типу 3122.3705 сухі із замкнутим магнітопроводом.

Але якщо все-таки причина в котушці запалювання, то зрозуміти це можна за такими симптомами:

 • Відсутня іскра на свічках;
 • На ВВ-проводах немає струму;
 • Візуальні дефекти (тріщини і відколи на корпусі котушки);
 • Запах горілого під капотом, який залишає сліди плавлення котушки запалювання (згоріла обмотка первинна або вторинна).

Ознаки несправності котушки запалювання

Якщо після повороту ключа в замку запалювання ви почули, що стартер крутить, але мотор не заводиться, то як правило, це може означати, що котушка запалювання не функціонує належним чином або вийшла з ладу. Хоча причин, за якими мотор не запускається, коли ви намагаєтеся його завести, існує дуже багато: свічки, ВВ-проводи, проблеми в паливній (насос, паливний фільтр, забита магістраль), і так далі.

Як перевірити котушку запалювання ВАЗ 2107?

Перевірка запалювання на ВАЗ 2107 виконується з використанням мультиметра або омметра.

 • Необхідно відключити дроти від клем котушки запалювання.
 • І під’єднати до висновків первинної обмотки котушки запалювання електроди мультиметра.
 • Перевірте опір. Опір первинної обмотки на котушці типу Б-117 А, при температурі 20 ° С має бути приблизно 3-3,5 Ом, для котушки типу 27.3705. 0,45-0,5 Ом.
 • Підключіть мультиметр до високовольтного висновку «Б», для того щоб виміряти опір на вторинній обмотці. Опір вторинної обмотки, на котушці типу Б-117 А при температурі 20 ° С має бути 7,4-9,2 кОм, для іншого типу котушки. 27.3705 (нормальним опором вважається. 5-0,5 кОм).

Для роботи вам будуть потрібні:

Далі виймаємо центральний ВВ-провід виведення котушки, для цього досить просто потягнути його нагору, приклавши мінімум зусиль.

Головкою на “8” відкручуємо гайки кріплення клем проводів, підключених до контактів котушки.

Далі знімаємо саму котушку, для цього відкручуємо дві гайки кріплення котушки.

Знімаємо котушку запалювання і ставимо на її місце нову.

Подальша збірка проводиться в зворотній послідовності.

Дякую за увагу, до нових зустрічей на ВАЗ Ремонт своїми руками.

трохи теорії.

Котушка запалювання на автомобілях необхідна для перетворення струму низької напруги 12 В в високий струм. 11-20 кВ, який необхідний для утворення іскри на свічках запалювання. Що відбувається далі відомо, напевно, всім !? Іскра запалює робочу суміш і відбувається викид енергії, який приводить в рух поршні. Як я вже говорив в своїх попередніх статтях, котушка запалювання. це свого роду трансформатор, який також можна назвати мініатюрною автомобільної “підстанцією”.

На “сімці”, як правило, використовуються контактні системи запалювання типу Б-117 А. Сама котушка розташовується в моторному відсіку і кріпиться до лівого бризковики на дві шпильки. Також зустрічаються на ВАЗ 2107 і безконтактні системи запалювання (БСЗ), в даному випадку використовуються котушки типу 27.3705, маслонаполненние з розімкненим магнітопроводом, а також типу 3122.3705 сухі із замкнутим магнітопроводом.

Як перевірити котушку на ВАЗ 2107 карбюратор

Ситуацію, при якій не з першого разу заводиться, або взагалі не заводиться двигун важко назвати приємною. Досвідчені автомобілісти знають, що до часткового, і часто навіть повного збою в роботі двигуна автомобіля призводить будь-яка несправність системи запалювання.

Отже, якщо ваша машина не заводиться причини:

на котушку запалювання не надходять сигнали струму; в карбюратор не доходить паливо; ток з котушки запалення не потрапляє в трамблер; причина немає іскри з котушки запалювання; між електродами свічки не проходить іскра; в камеру згоряння не потрапляє паливна рідина; зламався розподільник запалювання.

Роботу двигуна може блокувати також стартер. Але перед тим як перевірити стартер, огляньте стан обмотки електродвигуна, якщо вона не порушена, то стартер, швидше за все, справний. Приділіть увагу котушці запалювання.

Котушка запалювання. це перетворювач струму низької напруги в струм високої напруги в системі запалювання автомобіля.

Несправності котушки запалювання виражаються такими діями автомобіля:

зниження інтенсивності роботи двигуна; проблеми в запускання двигуна; різке зниження мінімальних оборотів мотора, і обрив його роботи на холостому ходу автомобіля; збільшення витрат палива.

Огляньте даний механізм на наявність на ньому маслянистих плям і тріщин. Якщо поверхня котушки не ідеально чиста, зітріть з неї бруд сухою ганчіркою, інакше вона може спровокувати витік високої напруги. Також зверніть увагу на дроти системи запалювання, вони повинні бути сухими і без зовнішніх пошкоджень. Поворухнете рукою високовольтні дроти, і спробуйте завести машину. Якщо не вийшло, значить, доведеться перевірити систему запалювання більш ретельно.

Для діагностики стану свічок запалювання візьміть два високовольтних дроти, попередньо знявши їх з кришки розподільника. Розмістіть дроти на відстані 5-7 мм від двигуна автомобіля, і чекайте реакцію. Якщо система повністю справна, то при прокручуванні стартера, в цьому проміжку з’явиться іскра блакитного кольору. Якщо іскра відсутня, або має колір відмінний від блакитного, то перевірте котушку запалювання.

Перевірка котушки здійснюється таким же способом. Вийміть провід, який йде від котушки до розподільника-переривач (трамблера), і за аналогією з перевіркою свічок, при працюючому стартері піднесіть провід до маси автомобіля. Якщо немає іскри з котушки, то вона несправна.

Здійсніть підключення котушки запалювання до омметру, щоб перевірити її на відсутність обривів в проводах. Зробіть перевірку первинної і вторинної обмотки. Відсутність пробоїн підтвердять показання омметра: 3 Ом і 7000 Ом в первинної та вторинної обмотці відповідно. Якщо опір виявиться менше стандартних показників, то вам, швидше за все, загрожує заміна котушки зажіганія.Проверьте правильність приєднання проводів котушки і її ізоляцію. Якщо дроти сплутані між собою, виправте це, розплутавши їх і розташувавши правильно. За допомогою амперметра перевірте силу струму в ланцюзі. Для цього з’єднаєте контакти трамблера і включіть запалення. Сила струму, відображена приладом повинна бути не вище, ніж та, що встановлена ​​для вашого автомобіля. Якщо значення сили струму більше стандартного, значить, в обмотці котушки існує обрив, викликаний коротким замиканням.

Розлади в роботі котушки запалювання найчастіше виникає через включену систему запалювання при вимкненому двигуні. Внаслідок цього, ізоляція високовольтних проводів перегрівається, тріскається, і з часом обсипається, таким чином, провокуючи замикання.

Виявивши несправну котушку запалювання, її можна відремонтувати, або замінити новою. Ремонт котушки запалювання складається з поділу механізму на частини; перевірці на тріщини, відколи, подряпини; зачистки ушкоджень; відновлення ідеальної поверхні оболонки шляхом заклеювання їх спеціальним составом.Замена котушки запалювання можлива на нову котушку з точно такими ж характеристиками. Підключення котушки запалювання проводите з усією уважністю, особливо ретельно подбайте про правильне з’єднанні проводів. Інакше, може статися перегрівання контактів, і їх коротке замикання.

Поява іскри, правильні свідчення омметра і амперметра, свідчать про справність перевіряється агрегату, і про поломку іншої складової системи зажіганія.Отсутствіе іскри в системі автомобіля також може викликати таку проблему: машина не заводиться. стартер крутить, буває випадки коли допомагає заміна замка запалювання.

Перевірку котушки запалювання на ВАЗ 2104, 2105, 2107 можна провести не знімаючи її з автомобіля. Однак для повної ревізії котушки необхідно зняти її з підкапотного простору і очистити від бруду, промити уайт-спиритом або гасом.

Перевіряти будемо зовнішній вигляд котушки і наявність «обриву» і короткого замикання в її первинної і вторинної обмотках (необхідний мультиметр або автотестер).

Перевірка котушки запалювання 2104, 2105, 2107

Оглядаємо її на предмет виявлення механічної деформації, тріщин на кришці, підтікання масла. Деформовану або з податком масла котушку міняємо, тріщину в кришці можна зачистити і залити епоксидним клеєм.

Щупи мультиметра або автотестера в режимі омметра приєднуємо до бічних висновків котушки. Див. Фото вище.

Опір справної первинної обмотки при температурі 20 гр. має становити:

Щупи мультиметра або автотестера в режимі омметра приєднуємо: один до бічного висновку «Б» котушки, інший до її центральному високовольтного висновку.

Опір справної вторинної обмотки при температурі 20 гр. має становити:

Щупи мультиметра або автотестера в режимі омметра приєднуємо: один щуп мультиметра на висновок «Б» котушки, інший на її корпус. Опір повинен прагнути до нескінченності.

При виявленні відхилень в показаннях мультиметра від норми котушку запалювання замінюємо нової.

Проверка катушки зажигания в дорожных условиях

Ще статті по системі запалювання автомобілів ВАЗ

Як замінити котушку запалювання на ВАЗ 2107

Котушка в більшості випадків неремонтоздатність, тобто починають її практично неможливо, тому в разі несправності котушки запалювання її доведеться міняти. Заміна котушки на ВАЗ 2107 проводиться досить просто, з цим завданням під силу впоратися будь-якому починаючому автовласникові.

Ознаки несправності котушки запалювання

Якщо після повороту ключа в замку запалювання ви почули, що стартер крутить, але мотор не заводиться, то як правило, це може означати, що котушка запалювання не функціонує належним чином або вийшла з ладу. Хоча причин, за якими мотор не запускається, коли ви намагаєтеся його завести, існує дуже багато: свічки, ВВ-проводи, проблеми в паливній (насос, паливний фільтр, забита магістраль), і так далі.

Але якщо все-таки причина в котушці запалювання, то зрозуміти це можна за такими симптомами:

 • Відсутня іскра на свічках;
 • На ВВ-проводах немає струму;
 • Візуальні дефекти (тріщини і відколи на корпусі котушки);
 • Запах горілого під капотом, який залишає сліди плавлення котушки запалювання (згоріла обмотка первинна або вторинна).

Як перевірити котушку запалювання ВАЗ 2107?

Перевірка запалювання на ВАЗ 2107 виконується з використанням мультиметра або омметра.

 • Необхідно відключити дроти від клем котушки запалювання.
 • І під’єднати до висновків первинної обмотки котушки запалювання електроди мультиметра.
 • Перевірте опір. Опір первинної обмотки на котушці типу Б-117 А, при температурі 20 ° С має бути приблизно 3-3,5 Ом, для котушки типу 27.3705. 0,45-0,5 Ом.
 • Підключіть мультиметр до високовольтного висновку «Б», для того щоб виміряти опір на вторинній обмотці. Опір вторинної обмотки, на котушці типу Б-117 А при температурі 20 ° С має бути 7,4-9,2 кОм, для іншого типу котушки. 27.3705 (нормальним опором вважається. 5-0,5 кОм).

Підготовка до роботи

Якщо ви вирішили упевнитися в правильній роботі модуля запалювання і в тому, що кожна котушка працює повноцінно, необхідно використовувати спеціальний прилад, званий мультиметр або по-іншому. омметр. Він буде показувати, яка напруга видає модуль запалювання, і допоможе визначити місце витоку струму в ланцюзі.

Для вашої ж зручності перед початком процесу краще виставити модуль назовні. це полегшить вам таку копітку роботу і не дасть втомитися.

Як Перевірити Катушку Запалювання ВАЗ 2107 інжектор

Як перевірити модуль запалювання ВАЗ 2107 інжектор

Розділ 11 :. опис системи управління двигуном автомобіль ВАЗ 2107

Перевірка проводки модуля запалювання

 • Від’єднайте модуль запалювання від клемної колодки.
 • запалювання включено.
 • За допомогою мультиметра в режимі вольтметра перевірте напругу між клемою 15 і «землею» проводів з проводами.

Напруга має бути не менше 12 В. Якщо воно менше або відсутній, акумуляторна батарея або комп’ютерна ланцюг несправні.

Зняття модуля запалювання ВАЗ 2107

 • Зняти корпус повітряного фільтра.
 • Від’єднати мінусову клему з акумулятора.
 • Вийняти високовольтні дроти з кришки модуля запалювання.
 • Відкрутити три гайки кріплення модуля запалювання ВАЗ 2107 і від’єднати його від кронштейна.

[Tip] Перед демонтажем модуля запалювання можна не обтяжувати себе запам’ятовуванням розташування високовольтних проводів. На корпусі пристрою нанесені цифри, що позначають номери циліндрів, до яких повинен бути підключений кожен з висновків модуля. [/ Tip]

регулювання запалювання

Інжекторна модифікація ВАЗ 2107 не вимагає регулювання кута випередження запалювання. Електронний блок управління за допомогою датчика сам визначає оптимальний момент запалювання. Участь автовласника в регулюванні роботи обмежується виставлянням ГРМ двигуна по мітках.

Для перевірки показників роботи ЕБУ і працездатності датчиків необхідно підключення комп’ютера зі спеціалізованим програмним забезпеченням. Таким способом можна встановити причину більшості несправностей електронної системи запалювання.

Також варто самостійно перевірити роботу датчика положення дросельної заслінки. При закритому дроселі напруга на датчику має бути не вище 0,55 вольт, при повністю відкритому. 4,5 вольт. Вимірювання необхідно проводити вольтметром при включеному запалюванні.

Котушка запалювання (КЗ) призначена для передачі іскри в циліндри мотора по високовольтних дротах з метою займання горючої суміші. У свою чергу, це дозволяє запустити силовий агрегат. У цій статті ми розповімо, де на автомобілі ВАЗ 2107 встановлена ​​котушка запалювання і як правильно зробити налаштування моменту в домашніх умовах.

Як знімається котушка

Якщо ваші побоювання підтвердилися, і котушка дійсно вимагає заміни, то установка нової не важко.

Для цього спочатку знімаємо корпус повітряного фільтра, потім клему мінусового проводу з акумулятора і відключаємо від модуля високовольтні дроти. Вийнявши з кришки модуля знаходяться там дроти, відкручуємо три гайки, якими він прикручений, і від’єднуємо його від кронштейна.

От і все. Такі прості маніпуляції може призвести навіть початківець водій ВАЗ 2107. Якщо у вас вже є нова деталь, то відразу після зняття котушки ви можете її встановити. Для цього необхідно здійснити всі раніше описані нами дії в зворотному порядку.

Якщо трапилося так, що ви раптом забули, як спочатку розташовувалися високовольтні дроти, то завдяки одній маленькій підказкою від турботливого виробника, вам не доведеться довго возитися. Секрет полягає в тому, що на самому модулі позначені номери циліндрів, до яких треба приєднати проведення.