Заміна котушки запалювання Kalina 8 кл

Як перевірити котушку запалювання на автомобілях LADA

Машина смикається, пропала тяга, відчувається вібрація або двигун троїть, все це є симптомами неправильної роботи індивідуальної котушки запалювання (ІКЗ). Інші ознаки несправності котушки запалювання. наявність помилок 0301, 0302, 0303 і 0304, що вказують на пропуски займання в одному з циліндрів. Розглянемо кілька простих способів, як перевірити котушку запалювання своїми руками.

Варто зазначити, що процес перевірки ІКЗ на сучасних автомобілях LADA (XRAY, Веста, Largus, Granta, Kalina і Priora) немає істотної різниці. Всі дії виконуються аналогічно.

LADA Kalina Модуль зажигания

аспекти експлуатації

Частими випадками звернення власників у сервіс є виходи з ладу котушки або її некоректну функціонування. Діагностувати модуль запалювання також можна самостійно. Для цього буде потрібно обзавестися відповідними приладами. Одним з таких інструментальних засобів діагностики є мультиметр. Він застосовується з метою вимірів фактичного значення опору на висновках котушки в версіях 8 клапанів LADA Kalina, а також у версії 16 клапанів. Щоб результати вимірювальних дій володіли максимальною коректністю до процедури слід схилятися не менше двох разів.

пристрій ІКЗ

Котушка Пріори складається з первинної і вторинної обмотки, між якими поміщений сердечник. Для контакту зі свічкою запалювання використовується пружинка, яка поміщена в гумовий наконечник. Так само ІКЗ має металевий екран, який захищає котушку від високих температур, тому що ІКЗ встановлюється в колодязі головки блоку циліндрів, то температурні режими там просто величезні.

Первинна обмотка намотується з тонкого мідного дроту з кількістю витків 10000-15000.

Вторинна обмотка котушки складається з 100-150 витків товстого мідного дроту.

Зв’язок між котушками електромагнітна.

Оперативна перевірка справності системи запалювання Lada Kalina

Причиною пропусків при роботі силового агрегату може бути не тільки ушкодження високовольтних проводів, але й модуля запалювання. У статті даються рекомендації, як перевіряється котушка запалювання на автомобілі LADA Kalina з двигуном 8 і 16 клапанів.

Симптоми несправності котушки

Симптомів несправності котушок безліч і іноді дуже складно визначити, що винна саме котушка. Якщо у вашому автомобілі з’явилися такі симптоми, то слід звернути увагу на ІКЗ.

Перевірка працездатності котушки мультиметром

Перед тим, як приступити до роботи, слід перевірити прилад на точність. Для цього опір виставляється на дві сотні Ом, щупи замикаються між собою. Якщо все ідеально, то на табло висвітяться нулі.

А якщо висвітиться цифра, її слід просто зафіксувати в пам’яті, щоб потім забирати від знятих показань, як наявну похибка. Котушка дістається зі свого посадкового місця, очищається від грязьових накопичень. При цьому візуально необхідно визначити, чи немає на гумових ділянках руйнувань. В іншому випадку, слід автоматично проводити заміну.

Первинна обмотка «продзвонювати». З цією метою тестерної щупи приєднуються до першого і третього контакту (крайнім на виведенні). При цьому полярність не має ніякого значення. Опір повинен бути в межах 0,5 Ом. Якщо в проводах є обрив, то тестер видасть досить велике число, наближене до нескінченності.

котушки, запалювання, kalina

Для перевірки опору вторинної обмотки прилад переводиться на 2 000 кОм. Ось тут слід дотримуватись полярності. червоний провід підключається до пружини в ковпачку, а чорний виставляється на контакт під номером «два». Показник опору повинен видати значення в межах 342 Ом.

Як перевірити справність котушки запалювання?

Несправності модуля запалювання призводять до нестабільної роботи мотора і неможливості завести машину. Завдання модуля. сформувати імпульси високої напруги і передати їх на свічку запалювання (СЗ). На плюс блоку надходить живлення 12В від бортової мережі, мінус береться від кузова авто.

Котушка запалювання на LADA Kalina

У конструкцію модуля запалювання 8 і 16 кл двигунів LADA Kalina входить два високовольтних трансформатора (котушки) і два керуючих блоку. Одна котушка пов’язана з 1 і 4-м циліндрами, а друга з 2 і 3-м. З СЗ прилад з’єднується за допомогою високовольтних проводів.

Управління трансформаторами здійснюється контролером за допомогою потужних транзисторних вентилів. Він отримує опорний сигнал від датчика положення коленвала, на підставі якого розраховується послідовність спрацьовування котушок в блоці. Крім того, контролер використовує інформацію про частоту обертання, температурі ОЖ, навантаженні силового агрегату (масовому витраті повітря), положенні колінчастого вала і наявності детонації. В системі відсутні рухливі деталі, тому вона не потребує технічного обслуговування і регулюванню.

Особливість роботи пристрою в тому, що застосовується метод розподілу іскри, який називають методом «холостий» іскри. Циліндри розбиті на пари. У кожному циліндрі з циліндрів утворюється іскра.

Одна група свічок отримує іскру в момент максимального стиснення ТВС (робоча іскра), а друга в момент випуску (неодружена). При цьому в першому випадку свічки підключені до 1-му і 4-му циліндрах, а в другому. до 2 і 3-му. Струм в обмотках трансформаторів протікає постійно в одному напрямку, тому струм при іськрообразованії у однієї свічки протікає з бічного електрода на центральний, а у другій. з центрального на бічній.

Основні ознаки несправності пристрою:

 • зниження потужності двигуна;
 • робота мотора з перебоями;
 • переривчасте рух на холостому ходу;
 • некоректна робота парних циліндрів.

Якщо з’явилися вищеописані ознаки, потрібно перевірити блок на справність. Причиною пропуску запалювання можуть бути самі свічки (автор відео. У гаражі у Сандро).

котушки, запалювання, kalina

Перед тим, як перевірити працездатність блоку, слід перевірити надійність підключення високовольтних проводів і справність свічок запалювання. Для перевірки котушки двигуна 8 або 16 кл знадобиться мультиметр.

Тестер для перевірки

Діагностика проводиться в кілька етапів. В першу чергу перевіряється замикання обмотки на масу. Мультиметр потрібно виставити для перевірки опору, щоб він працював як омметр. Далі негативний щуп тестера підводиться до маси. металевої частини корпусу пристрою (на фото. червона стрілка), а другий. позитивний до центрального контакту трансформатора (на фото. синя стрілка). Якщо опір прямує до нескінченності, то це означає, що замикання немає і прилад справний.

Перевірка замикання обмотки

На другому етапі виконується перевірка первинних ланцюгів управління котушки. Спочатку потрібно приєднати щупи омметра до крайнього лівого і крайнього правого контактам модуля. Якщо показання на приладі залишилися колишніми, значить, в ланцюзі є обрив. У цьому випадку необхідна заміна котушки.

Перевірка крайніх висновків

Третій етап діагностики. перевірка вторинних обмоток модуля. Для перевірки щупи тестера потрібно приєднати до парних високовольтним висновків котушки. Спочатку до висновків 2 і 3 циліндрів, а потім 1-4 циліндрів, як на двигуні з 16 кл, так і з 8 кл. Якщо пристрій справно омметр буде показувати опір близько 4 Ом, але він не повинен показувати нескінченність.

Перевірка вторинних обмоток

Підведемо підсумки

Якщо за результатами діагностичних дій автомобіля LADA Kalina виявився факт, що котушка запалювання несправна, то заміна даного вузла є досить простим заходом. Для реалізації процесу буде потрібно шестигранний ключ. Рекомендуємо перед демонтажем запам’ятати розташування високовольтних кабелів на відповідних висновках котушки. Це дозволить виключити помилку в комутації при монтажі пристрою.

Машина смикається, пропала тяга, відчувається вібрація або двигун троїть, все це є симптомами неправильної роботи індивідуальної котушки запалювання (ІКЗ). Інші ознаки несправності котушки запалювання. наявність помилок 0301, 0302, 0303 і 0304, що вказують на пропуски займання в одному з циліндрів. Розглянемо кілька простих способів, як перевірити котушку запалювання своїми руками.

Варто зазначити, що процес перевірки ІКЗ на сучасних автомобілях LADA (XRAY, Веста, Largus, Granta, Kalina і Priora) немає істотної різниці. Всі дії виконуються аналогічно.

Як замінити модуль запалювання на ВАЗ 1117-ВАЗ 1119?

Зняття: 1) На самому початку операції з виведення акумуляторної батареї від’єднайте клему мінус, це робиться для того щоб убезпечити себе від модуля, вити він виробляє дуже величезний струм (В районі 25.000-35.000 вольт) тому потрібно дотримуватися всіх запобіжних заходів (Він виробляє цей ток, тільки якщо завести машину), а про те як скинути клему якщо ви ще не знаєте, то можете прочитати докладну інструкцію про це, а називається вона: «Заміна акумулятора на ВАЗ», перший пункт в ній прочитайте.

Проверка катушки зажигания. Два способа.

2) Потім коли все буде знеструмлено в автомобілі в зв’язку зі Скидан вами клемою, рукою від’єднайте від висновків модуля чотири кінчика високовольтних проводів і змістите їх в сторону, щоб вони не заважали.

Примітка! До речі коли ви від’єднайте високовольтні дроти, від’єднайте після цього ще й колодку проводів від модуля, для наочності на фото вище вона вказана червоною стрілкою, а від’єднується вона дуже легко, досить натиснути на фіксатор які її зміцнює і після чого можна від’єднувати колодку!

3) І на завершення операції візьміть в руки шестигранний ключ і відверніть їм чотири болта, які кріплять модуль до кронштейну (Кронштейн вказано червоною стрілкою), а коли вони будуть відкручені тоді зніміть модуль і замініть його новим.

Примітка! До речі якщо ви міняєте охолоджуючу рідину на автомобілі і вам потрібно добрати до зливної пробки блоку циліндрів, тоді цей кронштейн який вказаний червоною стрілкою на фото вище вам потрібно буде теж зняти щоб він не заважав, а щоб його зняти можна і не відвертати шестигранним ключем все болти які модуль до кронштейну кріплять, тому в цьому випадку відверніть всі болти які кріплять сам кронштейн і після чого зніміть його з автомобіля з встановленому на ньому модулем при цьому!

Установка: Установка нового модуля робиться в зворотному порядку його зняття, але при установці вам потрібно знати одну дуже важливу річ, а саме погляньте уважніше на модуль і придивіться на проти кожного виведення (Висновки вказані синіми стрілками) повинні стояти цифри (Вказані червоними стрілками), так ось і на наконечниках високовольтних проводів є ці ж самі цифри (див. фото 2), ваше завдання поєднати се ці речі між собою щоб все відповідало цифрам, тобто до висновку з цифрою 1 підключіть наконечник високовольтного проводу теж з цифро 1 і т. д.

Підведемо підсумки

Якщо за результатами діагностичних дій автомобіля LADA Kalina виявився факт, що котушка запалювання несправна, то заміна даного вузла є досить простим заходом. Для реалізації процесу буде потрібно шестигранний ключ. Рекомендуємо перед демонтажем запам’ятати розташування високовольтних кабелів на відповідних висновках котушки. Це дозволить виключити помилку в комутації при монтажі пристрою.

Ласкаво просимо! Модуль запалювання. хто то його ще називає котушкою, але це невірне його найменування і пішло воно від народу, насправді всередині даного модуля знаходиться дві котушки запалювання одна з яких йде на два циліндра і інша з яких теж йде на два циліндра.

Примітка! Для того щоб поміняти модуль запалювання в автомобілі, потрібні вам будуть інструменти, а саме знадобиться: Шестигранний ключ за допомогою якого ви і будете відвертати шестигранні болти які кріплять сам модуль, крім цього ще обов’язково запасіться гайковим ключем за допомогою якого ви сініте клему мінус з акумуляторної батареї!

Де знаходиться модуль запалювання? На восьми клапанному рідному двигуни автомобіля Kalina, він розташовується в передній частині автомобіля між двигуном і телевізором (Телевізор це сама передній частина у машини яка з’єднує обидва бічних лонжерона разом, виконана вона в вигляді металу на нього ще одягаються фари, передній бампер і т.д., крила вже не відносяться до нього), більш докладний місцезнаходження дивіться на фотографії яка розміщена трохи нижче:

Примітка! Якщо ви володієте 16 клапанним автомобілем, то в такому випадку модуль у вас розташовується зовсім в іншому місці і їх у вас чотири (Зверху над свічками знаходяться) і якщо вам їх потрібно замінити, тоді перейдіть по посилання на іншу статтю яка розміщена на нашому сайті і прочитайте її, називається вона: «Заміна свічок запалювання»!

Коли потрібно міняти модуль запалювання? Як вже говорилося раніше всередині нього є дві котушки, одна з котушок веде на перший і четвертий циліндр, а інша на третій і другий, тим самим якщо одна з котушок вийде з ладу, то двигун почне двоїти (Багато автолюбителів задають питання після слова двоїти, а саме запитують: «а як це, такого вити не буває», насправді ці слова ви можете чути просто рідко, багато хто звик до слова троит двигун і як це двоїть вони не знають, в загальному двоїть це значить не працюють два циліндра). в зв’язку з тим що два циліндра перестали працювати, можна відразу сказати що потужність у автомобіля зменшиться в два рази, в зв’язку з цим на панелі приладів загориться «Cheсk engine» який вам буде повідомляти мовляв що щось не те з двигуном, ну і звичайно ж проблема з холостим ходом буде, а саме він буде плавати, то стрілка тахометра вгору буде йти, то вона вниз буде падати і т.д.

Експлуатація в різних умовах

Багато недосвідчені водії, не розуміючи суті поломки, вирішують, що необхідна дорога заміна замка запалювання або проводки в цілому. Водії зі стажем радять не поспішати з висновками. Якщо в силу різних обставин котушка запалювання виходить з ладу, на приладовій панелі запалюється відповідний індикатор. Перше, що повинен зробити в подібній ситуації водій. це завести авто в гараж і відкрити капот.

Нерідко свічки запалювання в силу стрибка напруги або замикання виходять з ладу. В результаті іскра не проходить належним чином по всій системі. Подібну проблему може викликати і ряд інших обставин:

 • автомобіль постраждав в ДТП;
 • заміна свічок може знадобитися після попадання блискавки в машину;
 • неякісно раніше проведений ремонт;
 • використання неоригінальних запасних частин;
 • недотримання термінів технічного огляду в сервісному центрі.

замена модуля зажигания

Незалежно від причини схема запалювання потребує повноцінного аналізі. Нерідко проблема носить комплексний характер. Саме тому, якщо у водія недостатньо технічного досвіду, не слід приймати як єдино правильного перше що прийшло в голову рішення.

Фактори несправностей котушки запалювання

При появі перших ознак поломки недосвідчені власники в першочерговому порядку підозрюють у «всіх бідах» замок запалювання або високовольтні дроти. Володарі LADA Kalina зі стажем рекомендують виважено підходити до вирішення питання. Як перевірити несправність? При виході котушки з ладу приладова панель нагадає про це за допомогою свічення індикатора.

Стрибок напруги або факт замикання всередині вузла здатні спровокувати пошкодження свічок. В такому випадку іскра буде нездатна коректно генеруватися між електродами.

Поломка пристрою може бути також викликана наступними факторами:

 • попаданням авто в ДТП, в результаті чого можна спостерігати руйнування деяких компонентів вузла запалювання;
 • автомобіль зазнав удару блискавки;
 • раніше виконаний ремонт виявився не зовсім якісним;
 • застосування власником неоригінальних компонентів у зазначеній системі;
 • ігнорування періодичністю технічного обслуговування.

Незважаючи на причини, власнику LADA Kalina слід детально діагностувати систему запалювання. Іноді проблема може генеруватися впливом декількох негативних факторів одночасно. Дана ситуація застерігає малодосвідченого водія схилятися до самостійного пошуку та усунення поломок, адже вірогідний ризик примусового виведення з ладу інших свідомо справних компонентів.

аспекти експлуатації

Частими випадками звернення власників у сервіс є виходи з ладу котушки або її некоректну функціонування. Діагностувати модуль запалювання також можна самостійно. Для цього буде потрібно обзавестися відповідними приладами. Одним з таких інструментальних засобів діагностики є мультиметр. Він застосовується з метою вимірів фактичного значення опору на висновках котушки в версіях 8 клапанів LADA Kalina, а також у версії 16 клапанів. Щоб результати вимірювальних дій володіли максимальною коректністю до процедури слід схилятися не менше двох разів.

Пошкодження в системі запалювання може виникнути на будь-якому з ділянок ланцюга. Ця обставина вимагає максимальної ретельності і уваги під час діагностичних маніпуляцій. Перевірка починається з того, що необхідно переконатися в правильності комутації обмотки з масою. Тепер діагностуємо центральний висновок котушки. Плюсовій контакт приладу прикладаємо до нього, а мінусной коммутіруя з масою автомобіля. Дивимося на екран. Якщо присутній символ нескінченності опору, то це свідчить про відсутність замикання на даному відрізку ланцюга. З цієї інформації власник повинен зробити висновок, що модуль запалювання справний.

Тепер прилад коммутіруя з розташованими по краях висновками модуля. Конкретний параметр на екрані свідчить про присутність несправності всередині замку запалювання LADA Kalina. Якщо недолік і тут не виявлено, тоді наступним дією буде діагностування вторинної обмотки котушки. Модуль запалювання маємо перед собою так, щоб обидва контакти були розгорнуті до нас. З висновками для 4-го і 1-го циліндрів коммутіруя діагностичне пристрій. Переконавшись у відсутності несправності (замикання), переходимо до перевірки ланцюга для 2-го і 3-го циліндрів. Тут також не повинно бути присутнім замикання.

Перевірка модуля запалювання на працездатність:

1) Для його перевірки, по-перше його потрібно буде зняти з автомобіля (Можна і не знімати а просто з нього високовольтні дроти скинути і все, але просто перевіряти модуль незручно буде), після цього поряд покладіть мульти-метр і сам модуль запалювання, коли це все буде зроблено включите на мультфільмі-метрі функцію омметр (Якщо немає мульти-метра тоді спочатку замість нього, можна скористатися тільки одним омметром) і підключіть позитивний провід йде від мульти-метра на центральний провід в котушки (Вказано синьою стрілкою), а інший провід підключіть на масу до металевої частини корпусу модуля (Металева частина вказана червоною стрілкою).

Примітка! Так ось після під’єднання всіх проводів подивіться які значення видає мульти-метр, має значення бути незміненим тобто якщо у вас стояла цифра 0 на мульти-метрі під час підключення все як треба і нічого не змінилося, це і буде нескінченність! (Даним способом вище, ви дізнаєтеся замикає чи модуль на масу)

2) Тепер переходить до наступної перевірки, для цього до самих крайньому висновків підключіть дроти що йдуть від мульти-метра, а після того подивіться які свідчення видасть прилад, має бути яке завгодно значення але тільки не нескінченність, в іншому випадку модуль несправний і потребує заміни.

Примітка! Даним способом який описаний вище, пояснюється як можна перевірити на обрив первинних ланцюгів модуль запалювання!

3) І на завершення перевірте чи є обрив вторинних обмоток, для цього спершу підключіть дроти що йдуть від мульти-метра до висновків модуля 1-го і 4-го циліндра і після цього погляньте на показання приладу, знову ж повторюємося нескінченності бути неповинно, в іншому випадку модуль несправний, після цього таким же чином перевірте висновок який йде на 2-й і 3-й циліндр.

Додатковий відео-ролик: Правда є ще один спосіб за яким можна буде зрозуміти чи працює модуль або ж немає, але для цієї перевірки знадобиться спеціальний прилад, більш детально про те як зробити таку перевірку, дивіться у відео-ролику який розташований трохи нижче:

Ефективно працює котушка запалювання Kalina 8-кл гарантія швидкого запуску автомобіля в будь-яких погодних умовах. У зв’язку з цим автовласники приділяють їй чимало уваги. Часто навіть порівняно невелика несправність цього агрегату може надовго знерухомити машину.

Для того щоб подібного уникнути, необхідно стежити за авто. Незайвим буде дотримуватися всіх рекомендацій заводу-виготовлювача за експлуатаційними характеристиками.

В іншому випадку автовласник ризикує щорічно витрачати чимало коштів на проведення тривалого ремонту. Досвід показує, що правильна їзда на третину знижує ризик можливих збоїв і пов’язаних з цим простоїв Лади Kalina в гаражі.

Котушка запалювання ВАЗ Kalina 8 клапанів

Котушка запалювання в варіації силового агрегату 8 клапанів LADA Kalina, як і в версії 16 клапанів, виконує першорядну роль. Вона дозволяє мотору без праці запускатися навіть в дуже несприятливих кліматичних умовах. Така обставина стимулює власників приділяти цьому виробу підвищену увагу. Навітьнесуттєве відхилення у функціонуванні котушки здатне на тривалий час знерухомити автомобіль. Для мінімізації ризиків прояви такої ситуації закликаємо власників дотримуватися регламентні рекомендації виробника. Якщо власник поставиться до цього аспекту зневажливо, то він власноручно спровокує себе на заміну котушки, що дуже недешево. І в цілому система запалювання повинна обслуговуватися і експлуатуватися акуратно.

Окремі аспекти технічної експлуатації

Нерідко причиною багатьох звернень на СТО є не стільки збої в роботі високовольтних проводів, скільки неправильна робота модуля запалювання Kalina. Для проведення діагностики можна відправитися в сервісний центр або самому взяти в руки інструменти. Одним з таких є мультиметр, який використовується для вимірювання фактичного рівня опору на контактах 8-кл. двигуна. Для отримання коректних результатів вимірювання необхідно провести 2 рази.

Система запалювання може мати пошкодження в будь-якій ділянці ланцюга, тому контроль повинен бути ретельним. Починається все з перевірки правильної замкнутості обмотки на масу. Необхідно акуратно вставити, орієнтуючись на показники приладу, контакти. Потім один з контактних висновків приладу приєднується до центрального контакту котушки свічки запалювання. При цьому другий контакт кріпиться на масі.

Якщо на екрані мультиметра спостерігається значок нескінченності, то це говорить про відсутність замикання на цій ділянці. Автовласникові це повинно сказати, що схема запалювання в повному порядку. Власники авто без достатньо досвіду в області технічного обслуговування автомобілів повинні орієнтуватися на наступний факт. Якщо крім значка нескінченності на моніторі залишилася «1», яка була до моменту приєднання, це говорить про справність ділянки.

котушки, запалювання, kalina

Заміна свічок може знадобитися в разі наявності запалювання на обрив в первинних ланцюгах модуля. Прилад підключається до розташованих по краях контактам модуля. В такому випадку стабільність показників на екрані приладу говорить про наявність проблеми в замку запалювання Калини. Якщо і тут несправність не вдалося виявити, то на наступному етапі автовласник повинен звернути увагу на вторинну обмотку модуля.

Береться модуль запалювання 16-кл. і повертається таким чином, щоб обидва виведення проводів були повернені до вас. До висновків 4-го і 1-го циліндра приєднується діагностичний прилад. Якщо несправності тут себе не проявили, то аналогічним чином необхідно перевірити 2-й і 3-й циліндри.

Незалежно від типу проблеми, зняти проблемний агрегат не складе труднощів. Котушка запалювання Kalina демонтується за допомогою шестигранника.

Порядок зняття і установки модуля запалювання

 • Після цього необхідно від’єднати всі високовольтні дроти від свічок запалювання, досить просто потягнути за них із зусиллям.
 • Відразу після цього виймаємо дроти з самого модуля запалювання, це робиться простим рухом руки, просто з невеликим зусиллям потягнути їх на себе, по черзі всі чотири штуки.
 • І далі, прибираємо всі дроти в сторону, щоб вони нам не заважали. І відразу витягаємо штекер живлення від корпусу модуля, як показано на фото нижче, трохи надавав на фіксатор і потягнувши на себе
 • І заодно необхідно від’єднати штекер від датчика детонації (так як вони знаходяться на одному джгуті проводів), щоб при демонтажі нам не заважало нічого зайвого.
 • Відводимо обмотку в сторону, можна зачепити її за вентилятор охолодження, тоді вона точно не завадить.
 • Тепер нам знадобиться шестигранник на 5, щоб відкрутити 4 болта кріплення корпусу модуля запалювання, три з яких знаходяться на увазі, а ось четвертий під модулем внизу.
 • Коли всі 4 болта відкручені, можна сміливо знімати модуль запалювання і ставити замість нього новий, якщо в цьому є необхідність.
 • Зверніть увагу, що приєднувати високовольтні дроти необхідно в суворій відповідності, щоб цифри на блоці збігалися з цифрами на проводах.
 • Номери циліндрів на проводах виглядають так, як показано на фотографії нижче:
 • Установку і заміну виробляємо в зворотному порядку, і не забуваємо про підключення штекерів до модуля запалювання і датчику детонації, а також надіти клему на акумуляторну батарею. І ще одна порада: при знятті блоку подивіться на його маркування і цифри, які там знаходяться. купуйте точно такий же модуль, щоб не виникло потім проблем при демонтажі.

Почалося все з того, що по дорозі з роботи додому ні з того ні з сього двигун почав троіть і перестав тягнути. Перед цим на приладовій панелі загорівся чек, попередньо Поблимавши кілька разів. Проблема вирішилася зупинкою і перезапуском двигуна. Через кілька днів теж саме повторилося знову. Вирішив провести діагностику автомобіля.

Діагностика показала наступну помилку «пропуски займання у 2 і 3 циліндрах». Поспілкувавшись з СТОшнікі і порившись в інтернеті вирішив замінити свічки запалювання. Машину купував бу з пробігом 50 000, тому скільки відходили свічки сказати не можу, але на вигляд були начебто нормальними. зазор 1мм, нагару не було (як перевірити дивись тут).

З новими свічками двигун почав працювати більш стійкіше, але через кілька днів знову вискочила помилка про пропуски запалювання. Покопавшись ще в інтернеті вирішив перевірити котушку запалювання і бронепровода. Як це зробити Ви можете дізнатися з інструкції по експлуатації автомобіля, там є детальна інструкція, тому приводити її тут я не буду.

Перевірка показала, що все начебто в нормі. У чому ж тоді причина? А причина була ось у чому. Котушка запалювання (на 8-ми клапанних Калинах) умовно ділиться на дві частини, перша з яких відповідає за 1-4 циліндри, друга відповідно за 2-3. Так як пропуски запалювання постійно виникали під 2-3 циліндрах вирішив, що можливо справа в несправності котушки.

При установці не переплутайте бронепровода. Всі вони мають свій власний номер (1, 2, 3, 4), нумерація циліндрів починається з право на ліво. На котушці запалювання так само все висновки пронумеровані:

Після заміни пропуски запалювання більше не виникали. Так само причиною пропусків запалення можуть стати бронепровода, якщо їх опір занадто перевищує норму, то вони прийшли в непридатність і вимагають заміни. Якщо пропуски запалювання з’являються в окремих циліндрах, то є сенс перевірити зазори клапанів, компресію. Так само не потрібно виключати з уваги форсунки, можливо їх необхідно почистити. Перевірте датчик положення колінчастого валу.

Котушка запалювання Kalina 8 кл яка краще

Самостійна заміна котушки запалювання на Ладі Kalina з 8-клапанним двигуном займе у вас не більше півгодини часу, без звернення в автосервіс і інші майстерні. Для виконання цієї роботи буде потрібно мінімум інструменту, а саме:

 • Шестигранник на 5 з воротком або тріскачкою. оптимальний варіант
 • Або звичайний L-подібний шестигранник на 5
 • Ключ на 10 для від’єднання клеми від акумулятора

Пропуски запалювання відео

Високовольтні дроти LADA Kalina потрібні для подачі електричного струму від котушки запалювання до свічок. Неполадки в роботі високовольтної проводки призводять до того, що двигун вібрує, «троїть» під час руху або нестабільно працює на холостому ходу.

Типи неполадок високовольтних проводів на Kalina

Як правило, проводка на «Ладах» пошкоджується наступним чином:

 • ізоляційний шар перетирається через механічного впливу;
 • рветься проводить жила;
 • «Пробивається» ізоляція;
 • пошкоджується кріплення проводу до свічки або блоку запалювання.

Також дроти виходять з ладу через різкої зміни опору.

Купівля нових проводів

У середовищі «каліноводов» популярні «високовольтнікі» марки «SLON». Ці вироби відрізняються пластичністю, стійкістю до зламів і, в цілому, мають більший ресурс в порівнянні із заводськими комплектуючими при конкурентній ціні. близько 700 рублів.

Діагностика проводів Lada Kalina

Перш ніж підключати прилад, потрібно оглянути дроти на наявність зовнішніх дефектів. До таких належать:

Якщо зовнішніх пошкоджень не спостерігається, необхідно підключити мультиметр. Перевіряти потрібно опір бронепровода, тому потрібно перевести прилад в режим омметра. Після цього бронепровода від’єднується від свічки і котушки запалювання. Кінці дроту підключаються до контактів мультиметра, після чого прилад покаже поточний рівень опору.

Дані про нормальних значеннях опору наносяться на ізоляційний шар. Для легкових автомобілів нормальні значення знаходяться в діапазоні 4-10 кОм. При цьому на одному конкретному автомобілі значення даних по окремим проводам не повинні відрізнятися більш, ніж на 2,5-3 кОм. Якщо даний поріг перевищено, то в наявності неполадки в системі запалювання.

Існує кілька способів перевірки функціональності проводки без використання вимірювальних приладів:

 • Використання додаткового ізольованого проводу. Потрібно зачистити обидва кінці додаткового дроти. Один кінець замкнути на масу, а другим оголеним кінцем провести ковпачком, місцях з’єднань і всьому контуру перевіряється дроти. Якщо є дефект, то провід-тестер дасть іскру;
 • Необхідно загнати автомобіль в неосвітлений бокс, відкрити капот, завести двигун. Якщо в ізоляції ВП є пробою, то пошкоджене місце буде іскрити.

Найпростіший спосіб. взяти справний високовольтний провід і перевірити його на кожному циліндрі методом виключення.

Заміна та підключення високовольтних проводів на Kalina

Даний вид ремонтних робіт. один з найпростіших в процесі експлуатації автомобіля. Крім комплекту нової проводки автовласникові нічого не буде потрібно (краще купувати дроти на основі силікону. вони зберігають еластичність при низьких температурах). Перед ремонтом проводки потрібно «знеструмити» машину, скинувши клеми акумулятора. Не потрібно приступати до роботи, якщо немає впевненості у власній кваліфікації. Краще заплатити досвідченим сервісменам, ніж пізніше витрачатися на нову систему запалювання.

Найголовніше: не порушити порядок підключення високовольтних проводів на Kalina. Кожен провід в комплекті підключається строго до певного циліндру. Провід зазвичай розрізняються по довжині. Гнізда в блоці запалювання також містять нумерацію відповідності.

Іскра надходить в циліндри в певному порядку. Проводи повинні бути підключені відповідно. Порядок такий:

 • Перший циліндр;
 • Третій циліндр;
 • Четвертий циліндр;
 • другий циліндр.

Розташування циліндрів краще звірити до початку робіт з експлуатаційного керівництву автомобіля. Номери циліндрів читаються зліва направо. Перший. ближній до ременя ГРМ.

Провід рекомендується демонтувати і підключати по одному, щоб мінімізувати ризик порушення порядку підключення. Під час монтажу потрібно перевіряти, щоб нові СП не перетирали про сусідні елементи конструкції, не перетиснути й не ламалися.

Після завершення заміни, потрібно «живити» авто і завести мотор. Якщо проблеми не зникли: двигун троїть або глухне, то був порушений порядок підключення нової проводки.