ВАЗ 2115 не працює обігрів заднього скла

Найбільш часто зустрічаються причини

Варто відзначити, що не працює найчастіше обігрів заднього скла в автомобілі ВАЗ-2115 з таких причин:

перегорів запобіжник; відсутній контакт на його клеми; зламався тумблер, що включає обігрів; прийшло в непридатність реле; окислились контакти на клемах контуру обігрівача; стався обрив ниток.

Запобіжники досить часто перегорають. Зазвичай трапляється це непомітно для автовласника.

В результаті перестає працювати той чи інший прилад. З цієї причини саме на них слід звернути увагу в першу чергу, якщо не бажає включатися:

прикурювач; грубка; обгорівши, встановлений на задньому склі та ін.

Заміна їх на справні вирішить проблему повністю. В інших випадках також необхідно буде почистити від забруднень клеми, і хоча б візуально переконатися, що від кнопок не відірвалися живлять дроти. Якщо несправне реле, то його потрібно буде замінити. варто воно не дуже дорого і встановлюється досить легко.

Як знайти поломку

Щоб з’ясувати точно, які причини відмови, знадобиться тільки стандартний вольтметр, який повинен бути у будь-якого поважаючого себе автолюбителя. Шляхом нескладних маніпуляцій з цим вимірювальним приладом неполадка буде виявлена ​​дуже скоро.

Почати перевірку ниток нагрівального елементу слід з таких дій:

металеві наконечники щупів обертають олов’яної фольгою (це дозволить уникнути пошкодження доріжок); включають запалювання; перевіряють, чи натиснута кнопка обігріву; один щуп прикладають до плюса нагрівального елементу, укріпленого на задньому склі; другий встановлюють приблизно в центрі нитки.

Якщо прилад показує 6 вольт, то це означає, що на даній ділянці немає пошкоджень. У разі якщо тестер видає 12 вольт. розрив знаходиться десь на відрізку між щупами.

При наявності 10 вольт можна з упевненістю говорити про те, що розрив розташований між мінусом і центром доріжки. У цій ситуації більш точно визначити, де знаходиться пошкодження, дозволить підключення одного щупа до негативного виходу. У той же час другий необхідно акуратно вести вздовж по нитці від плюса до протилежного кінця. Про знаходженні точного місця розриву свідчить підвищення напруги з нуля до 5 вольт.

Якщо під рукою не виявилося вольтметра, то розрив також неважко буде знайти і візуально. Для цього буде потрібно почекати, коли скла в автомобілі запотіють, і тільки тоді включити обігрів. Там, де доріжка зберегла працездатність, волога почне помітно випаровуватися. На знеструмлених ділянках конденсат залишиться. Ось ці відрізки нагрівального елементу і потрібно буде детально оглянути. Для цього буде потрібно збільшувальне скло.

Якщо обігрів повністю вийшов з ладу, його можна замінити знімною моделлю, яка кріпиться до скла на спеціальних присосках. Його підключають до електромережі автомашини, як і багато інших прилади, через прикурювач.

Також є в продажу модифікації, в яких встановлено додатково вентилятор. Але такий варіант не дуже практичний, оскільки вимагає занадто багато електрики.

від Admin

Продавцем надаються такі гарантії:

Для легкових і позашляхових автомобілів BMW. гарантію на два роки на весь автомобіль без обмеження по пробігу, відповідно до стандартів виробника Автомобіля BMW AG з моменту першої реєстрації Автомобіля; Термін гарантії на додаткове обладнання, яке не було вироблено і / або встановлено BMW AG, визначається згідно гарантійними умовами виробника і / або фірми, яка виконує установку відповідного устаткування; Зміна власника автомобіля не впливає на гарантійні зобов’язання Продавця щодо Автомобіля, перейдіть ремонт BMW. 10 порад для початківців водіїв

Гарантія недійсна, якщо: Продавець своєчасно не повідомляє про дефект або не надає можливість негайно усунути дефект, про який повідомив; Автомобіль був перевантажений, неправильно експлуатувався або використовувався для участі в змаганнях або ралі; Автомобіль видозмінений таким чином, який не береться BMW AG; Продавцем не були прийняті до уваги інструкції і правила по експлуатації та обслуговуванню Автомобіля. Як полагодити обігрів заднього скла за 100 рублів. Частина 1

Гарантія недійсна і витрати не покриваються в разі природного зносу Автомобіля, а також при заміні комплектуючих в разі їх природного зносу (шини, свічки, склоочисники, гальмівні колодки, диски, і т. Д.). Гарантії не покриваються витрати, пов’язані з періодичним обслуговуванням Автомобіля, регулюванням і перевірками, а також з витратами або шкодою, що виникли в результаті простою Автомобіля. 2114 не працює обігрів заднього скла

Гарантія стає недійсною після закінчення терміну, зазначеного в 1-му пункті.

BMW AG зберігає за собою право вносити зміни в деякі пункти гарантійних умов. Більш детальну інформацію Ви можете отримати у наших фахівців з питань гарантії.

Продавцем надаються такі гарантії:

Как проверить обогрев заднего стекла.

Для легкових і позашляхових автомобілів BMW. гарантію на два роки на весь автомобіль без обмеження по пробігу, відповідно до стандартів виробника Автомобіля BMW AG з моменту першої реєстрації Автомобіля; Термін гарантії на додаткове обладнання, яке не було вироблено і / або встановлено BMW AG, визначається згідно гарантійними умовами виробника і / або фірми, яка виконує установку відповідного устаткування; Зміна власника автомобіля не впливає на гарантійні зобов’язання Продавця щодо Автомобіля, на сайті ремонт BMW.

Гарантія недійсна, якщо: Продавець своєчасно не повідомляє про дефект або не надає можливість негайно усунути дефект, про який повідомив; Автомобіль був перевантажений, неправильно експлуатувався або використовувався для участі в змаганнях або ралі; Автомобіль видозмінений таким чином, який не береться BMW AG; Продавцем не були прийняті до уваги інструкції і правила по експлуатації та обслуговуванню Автомобіля.

Гарантія недійсна і витрати не покриваються в разі природного зносу Автомобіля, а також при заміні комплектуючих в разі їх природного зносу (шини, свічки, склоочисники, гальмівні колодки, диски, і т. Д.). Гарантії не покриваються витрати, пов’язані з періодичним обслуговуванням Автомобіля, регулюванням і перевірками, а також з витратами або шкодою, що виникли в результаті простою Автомобіля.

Гарантія стає недійсною після закінчення терміну, зазначеного в 1-му пункті.

BMW AG зберігає за собою право вносити зміни в деякі пункти гарантійних умов. Більш детальну інформацію Ви можете отримати у наших фахівців з питань гарантії.

Після настання зими наявність підігріву в задньому склі машини дозволяє позбавляти його від криги, тим самим покращуючи огляд для водія.

Як відомо, обігрів забезпечують спеціальні доріжки. Вони з часом можуть руйнуватися, що зазвичай і є найбільш частою причиною даної поломки. Втім, ця проблема не належить до розряду серйозних, і звертатися в автосервіс не знадобиться. Відремонтувати обігрів неважко і самостійно, якщо знати, що саме необхідно робити.

усуваємо обрив

Залатати обрив в цілому. неважка завдання, і вирішують її декількома способами. Найчастіше застосовують електропровідну пасту. Перед ремонтом необхідно буде закріпити місце обриву клейкою стрічкою (двома шматочками. по одному на кожен фрагмент доріжки). Кінці нитки зачищають і промивають обов’язково спиртом. Потім на них наносять пасту і залишають сохнути принаймні 24 години.

Також відновити працездатність обігрівального елементу заднього скла можна і за допомогою:

клею (типу БФ); металевих тирси; магніту.

Тирса досить легко зробити і самостійно скориставшись напилком. У свою чергу, магніт підійде будь-якою. Його потрібно розмістити на зовнішній стороні вікна, а металевий пил. на внутрішній, де знаходиться нагрівальний елемент. Потім стик залишається обробити клеєм і лаком. Допускається використовувати також будь-яку масляну фарбу.

Досить ефективно лагодиться обігрів паяльником. Тут знадобиться припій, що містить малу кількість олова (наприклад, ПОС-18), замість флюсу беруть в такому випадку хлористий цинк. Але даний спосіб підійде, тільки якщо обрив маленький. Заповнювати велику ділянку доведеться за допомогою дроту або мідної або срібною.

Детальніше розібратися з тим, як чинити зіпсований обігрів на задньому склі, допоможе відео, наведене нижче:

загальні поняття

Для того, щоб скло нагрівалася рівномірно і до строго певної температури (достатньої для випаровування вологи, але не перевищує безпечних меж) застосовується спеціальна електропровідний нитка (тонка плоска дріт), що володіє певним, суворо нормованим, опором.

При проходженні по ній струму, вона нагрівається. точно також, як нагріваються спіралі в електричних плитках і чайниках, тільки з набагато меншою температурою. Завдяки цьому нагрівання, а також тому, що відбувається він рівномірно по всій площині скла (адже нитка нанесена на ньому через рівні відстані), останнім досить швидко просихає і очищається від вологи.

Іноді взимку автолюбитель може подумати, що обігрів вийшов з ладу, тому що скло довго не розморожується. У подібній ситуації є велика ймовірність того, що обігрів справний, але його температури недостатньо для того, щоб розтопити значний шар льоду. Слід видалити лід вручну, спеціальним скребком, а потім включити обігрів заново.

можливі несправності

Причин того, чому обігрів заднього скла ВАЗ 2114 вийшов з ладу, може бути кілька.

 • перегорів запобіжник;
 • вкрилися оксидами контакти в гнізді запобіжника в загальному блоці;
 • зламався вимикач;
 • вийшло з ладу реле;
 • відбулося окислення клем обігрівача;
 • перегоріла проводка внутрішньої мережі;
 • стався обрив самих нагрівальних ниток.

Дві перші (і найбільш поширені) причини вирішити досить просто. потрібно перевірити запобіжник і, при необхідності, замінити його на новий (в загальному блоці він позначений як F5). Також слід перевірити контакти в блоці запобіжників і зачистити їх шкіркою або ганчірочкою, просоченої гасом.

Якщо запобіжник виявився справним або був замінений, але проблема залишилася, то, можливо, вийшла з ладу кнопка обігріву заднього скла ВАЗ 2114. Перевірити її, а також контролює реле, можна за допомогою звичайного тестера (мультиметра). Для цього, в першому випадку, виконується «прозвонка» вихідних контактів у включеному і вимкненому положенні, а в другому. контролюється напругу живлення (його наявність) на ніжках 1 і 9, а також 2 і 4 реле (згідно зі схемою).

Якщо всі зазначені вище елементи перевірені, і працюють справно, то слід перевірити мультиметром всі дроти, що входять в електричну схему обігрівача. У разі, якщо буде виявлено обрив, провід слід просто замінити на новий.

Чи не працює обігрів заднього скла ВАЗ 2114 причини

На автомашинах ВАЗ, так само як і на більшості іномарок, заднє скло забезпечено функцією обігріву. Вона є дуже корисною і призначена для збереження видимості крізь скло в погану погоду.

Обігрів однаково добре допомагає як під час дощу і туману, коли на склі утворюється конденсат, так і взимку, коли воно покривається шаром паморозі.

Але іноді трапляється і так, що обігрів заднього скла 2114 не працює. Причин цього може бути кілька. їх ми розглянемо нижче, але для початку слід розібратися. за яким принципом функціонує сама система обігріву?

Можливі варіанти ремонту

Всі описані вище ушкодження, через які не працює обігрів заднього скла ВАЗ 2114, досить поширені, і усуваються без особливих витрат і зайвих зусиль. Куди більшою проблемою є пошкодження самого обігрівача, а саме. обрив його нагрівальних ниток.

Якщо це сталося, то можна піти по декількох шляхах вирішення проблеми:

 • відновити розірвані нитки самостійно;
 • встановити невеликий знімний обігрівач, що підключається до прикурювача;
 • встановити повноцінний обігрівач скла з вентилятором.

У разі обриву струмопровідних ниток найкращим варіантом є їх відновлення. Установка в автомашину додаткових нагрівальних елементів може сильно збільшити навантаження на її бортову мережу.

Для того, щоб виявити точне місце обриву, слід уважно оглянути всі нитки під збільшувальним склом.

Після того, як обрив буде знайдений, можна спробувати відновити обігрів одним із таких способів:

Виконавши ремонт таким нескладним способом, можна повністю відновити працездатність системи обігріву скла навіть при наявності численних обривів.

Корисне відео

Додаткову інформацію ви зможете почерпнути з відео нижче:

 • Бензонасос ВАЗ 2114: ознаки несправності, заміна, очищення сітки
 • Як зняти акумулятор ВАЗ 2114: питання і відповіді
 • Розбираємо проблему: не горить підсвічування панелі приладів ВАЗ 2114

Чи не працює обігрів заднього скла на склі відірвана фішка з одного боку а з іншого з скла фішка є але не потключіна що робити як підключити який і куди провід потрібен де підключати плюс а де мінус

Перевірив все запобіжники, кнопку включення, саму нитку обігріву все ціле перевірив всі тестовому, включав двигун, думаю що це реле 9043747 якщо це реле то яким можна замінити авто LADA 2114? Допоможіть якщо можливо!

альтернативний метод

Народні методи також згодяться для відновлення ниток. Відмінність між ними полягає лише в вживаному матеріалі:

 • Стружка в поєднанні з фарбою. Перший матеріал вдасться отримати з бруска міді та латуні, який необхідно обробити напилків. Підберіть фарбу так, щоб вона поєднувалася з відтінком нагрівальних стрічок. Змішайте компоненти в однакових пропорціях, поки не досягнете консистенції м’якого тесту. Скористайтеся ізоляційною стрічкою або скотчем для створення трафарету. Наклейте трафарет і активуйте обігрів. Визначити контакт можна по характерному шипіння. Нанесіть суміш по трафарету. Даний спосіб дозволяє позбутися від необхідності чекати добу. Експлуатувати авто можна відразу після проведених маніпуляцій.
 • Споювання місця облому здійснюється із застосуванням хлористого цинку. Віддавайте перевагу припою з мінімальним м олова. ПОСС-4-6 або ПОС-18. Жила з міді або срібла підійде для ремонту великої ділянки стрічки.
 • Стружка може використовуватися в поєднанні з клеєм, який замінює фарбу, згадану в першому способі. Підходящим варіантом стане БФ-2.

Органи управління

Якщо всі елементи, які ви перевіряли раніше, справні, варто звернути увагу на кнопку включення. Визначити роботу системи можна по засмагати світловому індикатору, який дає про себе знати після натискання на кнопку.

Якщо все активовано і відповідні індикатори дали про себе знати, але скло не обігрівається, вірогідний знос або підгоряння робочих контактів тумблера, тому енергія не подається.

Ремонт обігріву заднього скла автомобіля вимагає тільки заміни кнопки.

джерела неполадки

Так як відновити обігрів заднього скла своїми руками воліють багато водіїв, необхідно знати про варіанти ремонту з урахуванням джерела проблеми. У самостійній перевірці функціональних вузлів машини не буде перешкод, якщо ви володієте мінімальними навичками ремонту автомобільної техніки.

Органи управління

При натисканні на кнопку повинен загорятися індикатор, що сповіщає про початок роботи. Якщо перемикач активований, індикатор світиться, а підігрів як і раніше не відбувається, значить, контакти кнопки прийшли в непридатність. В результаті подача електроенергії на обігрівач не здійснюється. Зношений тумблер включення не ремонтується. необхідно встановлювати новий.

запобіжник системи

Спочатку при виникненні проблем з підігрівом слід переконатися в цілісності запобіжного елемента. Його перегорання відіб’ється на працездатності пристрою.

Кожен автовиробник в своїх моделях розміщує цей запобіжник в різних місцях.

Для швидкого знаходження його місця розташування рекомендується скористатися інструкцією по експлуатації автомобіля або сервісною книжкою.

Потрібно зняти знайдений елемент і перевірити на придатність. Перегоріли запобіжник слід поміняти на новий, в іншому випадку подальші спроби з пошуку несправностей обігріву скла будуть безглуздими.

Однією з причин відмови роботи обігріву скла може бути несправність реле, цей елемент розташований в монтажному блоці. Реле вимикає обігрів, коли мотор припиняє роботу. Цей пристрій відновленню не підлягає, тому його змінюють на нове.

Усунення несправностей обігрівача за допомогою струмопровідного клею

Струмопровідний клей. це спеціалізована паста, до складу якої включено дрібнодисперсний порошок паладію, а також нікелю золота або срібла.

Завдяки перерахованих елементів дана речовина відмінно проводить струм і відрізняється хорошими з’єднують властивостями. Процес відновлення ниток обігріву кормового скла за допомогою струмопровідного клею відбувається швидше і ефективніше.

Щоб приступити до відновлення ниток, виконуємо такі ж процедури з очищення поверхні скла і обклеювання пошкодженої ділянки скотчем.

Для приготування струмопровідного клею в ремонтних комплектах передбачено два речовини, які слід ретельно змішати в окремій тарі.

Про те, як приготувати склад і надалі використовувати його за призначенням, написано в інструкції на упаковці.

Нанесення клею відбувається за допомогою пензлика або ватної палички, величина шару не повинна перевищувати 2 мм. Середній час застигання токопроводящего складу. 30 хвилин. Через 24 години видаляємо надлишки речовини, це робиться за допомогою ножа або будь-якого гострого предмета.

При видаленні надлишок токопроводящего клею слід діяти гранично акуратно, інакше поверхня обігрівального пристрою знову буде пошкоджена.

Причини несправності підігріву заднього скла

 • Запобіжники. Якщо обігрів не працює повністю, то найімовірніше перегорів запобіжник, який слід замінити.
 • Обрив. Також часто трапляється так, що струмопровідні нитки перегорають або переламуються, в результаті чого струм не надходить далі місця розриву. Обрив нитки може статися через перетирання або обриву, наприклад, під час неакуратне ремонту.
 • Несправна кнопка або реле. У разі несправності кнопки включення обігріву заднього скла або реле струм не буде надходити.
 • Контакти. Окислювання, порушення або погіршення контактів призводить до нестабільної подачі струму і як результат. поганому прогріванню ниток.

Не працюють склообмивачі і грубка ВАЗ 2115 (2114, 2113)

Якщо у вашому ВАЗі 2115 (2113, 2114) не працюють склообмивачі лобового скла, мотор грубки і підігрів заднього скла, проблема швидше за все в несправності реле розвантаження запалювання. Виглядає воно так:

Знаходиться це реле під «торпедою», з боку водія. Озброївшись ліхтариком можна його знайти, заглянувши під торпедо. Реле має металеве «вухо», за яке кріпиться до корпусу автомобіля. Реле розвантаження запалювання має 4 контакту.

Заміна «релюшки» зазвичай вирішує проблему непрацюючого вентилятора пічки, склоомивача і обігріву заднього скла. Коштує вона недорого, десь 60-100 рублів.

Несправності обігріву заднього скла і способи усунення

нитка обігріву (елемент) заднього скла;

Не работает обогрев заднего стекла автомобиля. Куда копать? Полезный совет от АВТО электрика.

Непрацездатність обігрівача заднього скла виявляється відразу, при робочому обігріві запотівше скло, буквально на перших хвилинах, після включення, починає прояснюватися. Якщо обігрів не працює, цього не відбувається, і скло залишається запітнілим.

Чи не працює обігрів заднього скла ВАЗ 2115

Реле призначене для включення обігріву заднього скла на фіксований час при подачі напруги на “обмотку” реле.Пріменяется на автомобілях ВАЗ 2104-2115, Niva, Priora, Kalina, в яких передбачена установка реле обігріву заднього скла (типу 90.3747-10) в штатний блок реле і запобіжників і управління реле здійснюється плюсом.Реле випускається з вбудованим таймером і має можливість ручного регулювання часу работи.Регуліровка здійснюється за допомогою підлаштування багатооборотна резистора через отвір в корпусі реле.Время роботи таймера від 1 до 30 хвилин.

Встановити реле в блок реле і запобіжників на місце штатного реле обігріву заднього скла.

Подсоеденіть провід з відгалужувачі запобіжника, що виходить з корпусу реле, до бортової мережі авто.Для цього потрібно витягти один з штатних запобіжників, на якому після включення запалення з’являється “”.Я підключив до запобіжника харчування реле поворотів в режимі маневрування,

вставивши його у вільний (нижній) разьем ответвителя

і встановити ответвитель запобіжника на місце витягнутого запобіжника.

Практично на всіх моделях ВАЗ встановлений обігрів заднього скла, який сильно полегшує управління автомобіля, в особливих умовах. Найчастіше, обігрів потрібен в погану, похмуру погоду, коли заднє скло пітніє від утворить конденсату, а також в зимовий період, коли скло покривається обмерзанням.

Принцип дії обігрівача досить простий:

 • на заднє скло нанесена струмопровідна нитка, визначеного опору, яка нагрівається від проходження по ній струму;
 • напруга живлення, забезпечують такі компоненти: проводка, реле, запобіжник і кнопка включення;

Така схема використовується на всіх автомобілях ВАЗ (а також на більшості іномарок), починаючи з «класики» і закінчуючи останніми моделями.

5 комментаріве до “Не працюють склообмивачі і грубка ВАЗ 2115 (2114, 2113)”

Доповню: таких реле там 3 (вони ідентичні, тільки колір проводки в роз’ємі різний) і все встановлені в одному місці (несправність виявлялася в тому, що до повного прогріву двигуна (. Туга взимку) не працювали: склообмивачі лобового і заднього скла, двірник заднього скла, обігрівач заднього скла, підігрів сидінь, пічка (на всіх режимах), дальнє світло фар). Причиною було 1 і з цих реле.

у мене струму передній стеклочістітеля неработает! я перевірив головне реле і моторчик ани працює в чому проблема ніяк не зрозумію, і ще вранці машина з працею заводиться 3 _4 раз відключається двигун а також троит а 5 і 6 рази все ОК нетроіт спасибі за консультацію