Focus 1 не включається вентилятор охолодження

Не включається вентилятор охолодження радіатора! Пошук можливих причин і несправностей!

Система охолодження двигуна. складний механізм, від справності якого дуже часто залежить справність двигуна, його продуктивність, а також ресурс. Нестабільна робота системи охолодження або вихід з ладу одного з її вузлів може привести до сумних наслідків, таким як перегрів двигуна.

Сьогодні хочу поговорити про таке неприємне і багато в чому незрозумілою явище, коли не включається вентилятор охолодження радіатора, в результаті чого підвищується температура двигуна і виникає ризик перегріву мотора.

Теорія, куди ж без неї?

Для початку кілька слів про те, коли вентилятор повинен включатися і що вважається нормою. Включення вентилятора системи охолодження відбувається автоматично, як тільки температура охолоджуючої рідини (ОЖ) досягає певної позначки, як правило, це діапазон від 85 ° до 100 °.

Коли мотор холодний і йому необхідний швидкий прогрів ОЖ двигуна по малому колу системи охолодження минаючи радіатор, електровентилятор при цьому також знаходиться у вимкненому стані. Як тільки мотор прогрівся до робочої температури, спрацьовує термостат, який відкриває велике коло, тобто коло за участю радіатора. Це дозволяє потокам повітря охолоджувати антифриз, не дозволяючи йому прогріватися вище дозволеної позначки. Але, що робити, якщо потоку повітря недостатньо або автомобіль істотно уповільнив рух або зовсім зупинився? Для цих випадків якраз і призначений вентилятор охолодження радіатора. Він включається в роботу, коли вже не допомагає ні велике коло, ні потік повітря, що проходить крізь соти радіатора. Вентилятор включається автоматично і в примусовому порядку охолоджує радіатор, відводячи від нього надлишкове тепло, тим самим знижуючи температуру охолоджуючої рідини. Якщо на розігрітому двигуні під навантаженням в спеку з якоїсь причини раптом не спрацює вентилятор, це може означати те, що температура ОЖ буде рости до тих пір, поки не відновиться охолодження. Якщо не включається вентилятор температура двигуна досягає критичної позначки, після чого мотор кипить, точніше кипить ОЖ, охолодження не провадиться і силовий агрегат працює, що називається «рознос». Навіть короткочасний перегрів може згубно вплинути на стан мотора і в майбутньому з’явитися у вигляді неприємною поломки. Тривалий перегрів зазвичай закінчується тим, що антифриз википає і мотор просто «клинить», після чого приходить в повну недієздатність.

Вентилятор охолодження Ford Focus не включається причини

Ford Focus 2. Не працює (не включається) вентилятор охолодження радіатора. причини, пошук несправностей

Проблеми з вентилятором охолодження, як правило, виникають у старих автомобілів, з пристойним пробігом. Виявляється ця поломка по-різному, вентилятор може працювати нестабільно, може включатися із запізненням або не включатися зовсім.

Причин, за якими вентилятор не включається може бути досить багато, від банального перегорання запобіжника до більш складних проблем, пов’язаних з несправністю термостата або проблем з електропроводкою бортової мережі автомобіля.

Якщо двигун закипає, але вентилятор при цьому так і не включився, то перше, що спадає на думку більшості автомобілістів. проблеми з проводкою вентилятора. Однак, дуже часто проводка взагалі ні до чого, а справжня причина криється саме в термостаті. Пристрій, покликаний контролювати температуру охолоджуючої рідини (ОЖ) може вийти з ладу або просто заклинити, після чого ОЖ перестає циркулювати через радіатор, в результаті датчик радіатора не спрацьовує, а сам вентилятор не включається.

Потім перевірте запобіжник, який відповідає за вентилятор, якщо запобіжник перегорів замініть його цілим. Якщо причина не в запобіжнику, необхідно перевірити безпосередньо сам вентилятор. До нього підходять дроти живлення, нерідко від старості вони просто розсипаються або відламуються. Як варіант причина може критися в зарядному, тому якщо з проводкою все нормально, відключаємо харчування вентилятора і перевіряємо штекер на предмет несправності. Підключіть живлення до вентилятора безпосередньо, наприклад, від АКБ, якщо вентилятор ніяк не відреагує робимо висновок про те, що вентилятор несправний.

Перевірте датчик включення вентилятора (ДВВ), розташований на радіаторі. Для цього необхідно відключити штекера, після чого з’єднати їх між собою, якщо вентилятор не заробив. ДВВ несправний і вимагає заміни.

Необхідно поєднати провід, що йде на блок запобіжників, безпосередньо на масу (як правило, білого кольору з чорною смужкою). Якщо після цього вентилятор запрацює, можна зробити висновок, що стався обрив другого чорного дроту, постарайтеся знайти обрив, і перевірити чи надійно його з’єднання з масою. Після цього з’єднуємо два дроти разом, і дивимося, що буде відбуватися, якщо вентилятор включиться то проблема була в поганому з’єднанні.

Перевірте реле вентилятора, цілком можливо, що проблема в ньому. Для того, щоб це з’ясувати досить просто замінити його сусіднім реле, потім з’єднати дроти датчика радіатора між собою, див. Вище. Включиться вентилятор. проблема полягає в несправному реле.

Далі необхідно виконати перевірку напруги, надходить воно на вентилятор через блок запобіжників. Для цього беремо шматок дроту і встановлюємо його в роз’єми реле, якщо вентилятор заробив, причина по якій вентилятор не працює полягає в блоці запобіжників.

Цілком ймовірно, що напруга не надходить на реле вентилятора. Щоб це перевірити, можна скористатися «дідівським» способом. Беремо лампочку, яка послужить як «контрольки». Якщо лампочки немає, досить просто легенько чиркнути другим кінцем дроту по масі, якщо при цьому ви побачите іскру, проблем бути не повинно, швидше за все причина не в цьому. Якщо ж іскри не побачите, швидше за все відсутня напруга в цьому роз’ємі, тобто є обрив доріжки в блоці запобіжників.

Якщо при перевірці всього перерахованого вище знайти причину, по якій вентилятор радіатора не включається, залишається перевірити один провід. провід датчика радіатора. Щоб зробити це, необхідно зняти комутатор, оскільки він не дозволяє підібратися до штекерам блоку запобіжників. Значить, знімаємо з блоку запобіжників фішку штекерів, і перевіряємо провід датчика радіатора на предмет обриву.

Перевіряємо наступним чином: підключаємо провід до «» клеми АКБ, другий кінець встановлюємо в роз’єм фішки. Далі знімаємо штекер з датчика і підключаємо лампочку. Якщо лампочки немає, робимо «чирк» на масу. Якщо напруги немає, швидше за все, цей провід обірваний.

Якщо вентилятор не включається, то причина може бути і зовсім несподіваною, наприклад. прогоріла прокладка під головкою. Включення не відбувається з тієї причини, що охолоджуюча рідина не надходить у циліндр, при цьому гази з циліндра проникають в ОЖ, створюючи при цьому ефект відомий як повітряна пробка. Ця пробка перешкоджає нормальній прокачування ОЖ. Як зрозуміти, що у вас прогар? Досить заглянути в розширювальний бачок, якщо під час роботи з нього раз у раз йдуть бульбашки. у вас прогоріла прокладка, або є тріщина в циліндрі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ

Переконатися, що вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу і не працює, досить просто. Для цього необхідно запустити мотор автомобіля і дати деякий час йому попрацювати на холостому ходу. Коли на приладовій панелі буде видно, що температура охолоджуючої рідини підходить до критичної зоні, датчик повідомить про це вентилятору радіатора, щоб той включився в роботу. У цей момент водій почує додатковий шум з-під капота, а відкривши його, побачить, що близько радіатора крутиться крильчатка вентилятора. Якщо температура охолоджуючої рідини дійшла до критичної позначки, а вентилятор охолодження радіатора не думає включатися, потрібно з’ясувати, чому так відбувається. Можна виділити наступні основні причини, через які вентилятор охолодження радіатора не працює:

Проблеми з електродвигуном. Якщо електродвигун вийшов з ладу, його ротор НЕ буде крутитися, відповідно, крильчатка не стане обертатися. Перевірити працездатність електродвигуна можна, якщо безпосередньо підключити його до акумуляторної батареї. Для цього буде потрібно взяти два дроти, підключити їх до двох клем акумулятора і двох висновків електродвигуна. Якщо вентилятор при прямому підключенні «на батарею» не крутиться, можна зробити висновок, що потрібна заміна електродвигуна; Проблеми з датчиком. Якщо датчик не здатний визначити температуру охолоджуючої рідини і передати сигнал на включення електродвигуна, його потрібно замінити. Щоб переконатися в його непрацездатності, потрібно від’єднати від нього два дроти і замкнути їх між собою. Якщо електромотор почне розкручувати крильчатку, це підкаже, що датчик несправний і потрібно його замінити; Відсутня напруга. Третьою і найбільш поширеною причиною непрацюючого вентилятора охолодження радіатора є відсутність напруги в ланцюзі його живлення. Якщо трапився обрив в проводах або вийшов з ладу запобіжник, ланцюг буде знеструмлена. Щоб переконатися в наявності даної проблеми потрібно «продзвонити» дроти і перевірити запобіжники. Якщо вентилятор охолодження радіатора не включається, виявити причину несправності досить просто, достатньо виконати описані вище перевірки.

ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ: ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ АВТОМОБІЛЬ

Якщо вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу, краще відразу розібратися в чому причина і усунути несправність. Але проблема може виникнути раптово, і водій повинен знати основні правила, як рухатися на автомобілі з відключеним вентилятором, щоб не стався перегрів двигуна:

Спробуйте включити примусову роботу вентилятора від акумулятора; Якщо вентилятор не працює примусово, рухатися слід з постійною швидкістю близько 60 кілометрів на годину або вище, щоб зустрічний потік повітря охолоджував рідина на радіаторі без допомоги вентилятора. Також рекомендується включити в салоні автомобіля систему опалення, щоб деяка частина тепла від охолоджувальної рідини йшла в салоні. Не забувайте, що якщо охолоджуюча рідина перегрівається, краще зупинитися і почекати деякий час, щоб вона охолола, ніж продовжувати рух на автомобілі з ризиком перегріву двигуна.

Вентилятор охолодження Ford Focus не включається причини

Ford Focus 1. Не працює (не включається) вентилятор охолодження радіатора. причини, пошук несправностей

Проблеми з вентилятором охолодження, як правило, виникають у старих автомобілів, з пристойним пробігом. Виявляється ця поломка по-різному, вентилятор може працювати нестабільно, може включатися із запізненням або не включатися зовсім.

Причин, за якими вентилятор не включається може бути досить багато, від банального перегорання запобіжника до більш складних проблем, пов’язаних з несправністю термостата або проблем з електропроводкою бортової мережі автомобіля.

Якщо двигун закипає, але вентилятор при цьому так і не включився, то перше, що спадає на думку більшості автомобілістів. проблеми з проводкою вентилятора. Однак, дуже часто проводка взагалі ні до чого, а справжня причина криється саме в термостаті. Пристрій, покликаний контролювати температуру охолоджуючої рідини (ОЖ) може вийти з ладу або просто заклинити, після чого ОЖ перестає циркулювати через радіатор, в результаті датчик радіатора не спрацьовує, а сам вентилятор не включається.

Потім перевірте запобіжник, який відповідає за вентилятор, якщо запобіжник перегорів замініть його цілим. Якщо причина не в запобіжнику, необхідно перевірити безпосередньо сам вентилятор. До нього підходять дроти живлення, нерідко від старості вони просто розсипаються або відламуються. Як варіант причина може критися в зарядному, тому якщо з проводкою все нормально, відключаємо харчування вентилятора і перевіряємо штекер на предмет несправності. Підключіть живлення до вентилятора безпосередньо, наприклад, від АКБ, якщо вентилятор ніяк не відреагує робимо висновок про те, що вентилятор несправний.

Перевірте датчик включення вентилятора (ДВВ), розташований на радіаторі. Для цього необхідно відключити штекера, після чого з’єднати їх між собою, якщо вентилятор не заробив. ДВВ несправний і вимагає заміни.

Необхідно поєднати провід, що йде на блок запобіжників, безпосередньо на масу (як правило, білого кольору з чорною смужкою). Якщо після цього вентилятор запрацює, можна зробити висновок, що стався обрив другого чорного дроту, постарайтеся знайти обрив, і перевірити чи надійно його з’єднання з масою. Після цього з’єднуємо два дроти разом, і дивимося, що буде відбуватися, якщо вентилятор включиться то проблема була в поганому з’єднанні.

Перевірте реле вентилятора, цілком можливо, що проблема в ньому. Для того, щоб це з’ясувати досить просто замінити його сусіднім реле, потім з’єднати дроти датчика радіатора між собою, див. Вище. Включиться вентилятор. проблема полягає в несправному реле.

Принудительное включение вентиляторов форд фокус 1

Далі необхідно виконати перевірку напруги, надходить воно на вентилятор через блок запобіжників. Для цього беремо шматок дроту і встановлюємо його в роз’єми реле, якщо вентилятор заробив, причина по якій вентилятор не працює полягає в блоці запобіжників.

Цілком ймовірно, що напруга не надходить на реле вентилятора. Щоб це перевірити, можна скористатися «дідівським» способом. Беремо лампочку, яка послужить як «контрольки». Якщо лампочки немає, досить просто легенько чиркнути другим кінцем дроту по масі, якщо при цьому ви побачите іскру, проблем бути не повинно, швидше за все причина не в цьому. Якщо ж іскри не побачите, швидше за все відсутня напруга в цьому роз’ємі, тобто є обрив доріжки в блоці запобіжників.

Якщо при перевірці всього перерахованого вище знайти причину, по якій вентилятор радіатора не включається, залишається перевірити один провід. провід датчика радіатора. Щоб зробити це, необхідно зняти комутатор, оскільки він не дозволяє підібратися до штекерам блоку запобіжників. Значить, знімаємо з блоку запобіжників фішку штекерів, і перевіряємо провід датчика радіатора на предмет обриву.

Перевіряємо наступним чином: підключаємо провід до «» клеми АКБ, другий кінець встановлюємо в роз’єм фішки. Далі знімаємо штекер з датчика і підключаємо лампочку. Якщо лампочки немає, робимо «чирк» на масу. Якщо напруги немає, швидше за все, цей провід обірваний.

Якщо вентилятор не включається, то причина може бути і зовсім несподіваною, наприклад. прогоріла прокладка під головкою. Включення не відбувається з тієї причини, що охолоджуюча рідина не надходить у циліндр, при цьому гази з циліндра проникають в ОЖ, створюючи при цьому ефект відомий як повітряна пробка. Ця пробка перешкоджає нормальній прокачування ОЖ. Як зрозуміти, що у вас прогар? Досить заглянути в розширювальний бачок, якщо під час роботи з нього раз у раз йдуть бульбашки. у вас прогоріла прокладка, або є тріщина в циліндрі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ

форд фокус не работает вентилятор ОЖ

Переконатися, що вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу і не працює, досить просто. Для цього необхідно запустити мотор автомобіля і дати деякий час йому попрацювати на холостому ходу. Коли на приладовій панелі буде видно, що температура охолоджуючої рідини підходить до критичної зоні, датчик повідомить про це вентилятору радіатора, щоб той включився в роботу. У цей момент водій почує додатковий шум з-під капота, а відкривши його, побачить, що близько радіатора крутиться крильчатка вентилятора. Якщо температура охолоджуючої рідини дійшла до критичної позначки, а вентилятор охолодження радіатора не думає включатися, потрібно з’ясувати, чому так відбувається. Можна виділити наступні основні причини, через які вентилятор охолодження радіатора не працює:

Проблеми з електродвигуном. Якщо електродвигун вийшов з ладу, його ротор НЕ буде крутитися, відповідно, крильчатка не стане обертатися. Перевірити працездатність електродвигуна можна, якщо безпосередньо підключити його до акумуляторної батареї. Для цього буде потрібно взяти два дроти, підключити їх до двох клем акумулятора і двох висновків електродвигуна. Якщо вентилятор при прямому підключенні «на батарею» не крутиться, можна зробити висновок, що потрібна заміна електродвигуна; Проблеми з датчиком. Якщо датчик не здатний визначити температуру охолоджуючої рідини і передати сигнал на включення електродвигуна, його потрібно замінити. Щоб переконатися в його непрацездатності, потрібно від’єднати від нього два дроти і замкнути їх між собою. Якщо електромотор почне розкручувати крильчатку, це підкаже, що датчик несправний і потрібно його замінити; Відсутня напруга. Третьою і найбільш поширеною причиною непрацюючого вентилятора охолодження радіатора є відсутність напруги в ланцюзі його живлення. Якщо трапився обрив в проводах або вийшов з ладу запобіжник, ланцюг буде знеструмлена. Щоб переконатися в наявності даної проблеми потрібно «продзвонити» дроти і перевірити запобіжники. Якщо вентилятор охолодження радіатора не включається, виявити причину несправності досить просто, достатньо виконати описані вище перевірки.

ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ: ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ АВТОМОБІЛЬ

Якщо вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу, краще відразу розібратися в чому причина і усунути несправність. Але проблема може виникнути раптово, і водій повинен знати основні правила, як рухатися на автомобілі з відключеним вентилятором, щоб не стався перегрів двигуна:

Спробуйте включити примусову роботу вентилятора від акумулятора; Якщо вентилятор не працює примусово, рухатися слід з постійною швидкістю близько 60 кілометрів на годину або вище, щоб зустрічний потік повітря охолоджував рідина на радіаторі без допомоги вентилятора. Також рекомендується включити в салоні автомобіля систему опалення, щоб деяка частина тепла від охолоджувальної рідини йшла в салоні. Не забувайте, що якщо охолоджуюча рідина перегрівається, краще зупинитися і почекати деякий час, щоб вона охолола, ніж продовжувати рух на автомобілі з ризиком перегріву двигуна.

Чому не працює вентилятор? Давайте розбиратися!

У мене все, пишіть в коментарях про яких причинах непрацюючого вентилятора знаєте ви, діліться своїм досвідом і можливо саме ваша історія допоможе кому-небудь вирішити його питання. Дякую за увагу і до нових зустрічей на Ford Майстер. Бувай!

Focus 1 не включається вентилятор охолодження

Ford Focus 1. Часто включається вентилятор охолодження двигуна (вентилятор радіатора)

Чому постійно працює або часто включається вентилятор охолодження? Адже це свідчення поганої роботи системи охолодження. Це може привести до перегріву двигуна і його виходу з ладу. Проблема ця досить серйозна, в деяких випадках, для усунення доведеться навіть частково розбирати двигун. Від того, наскільки швидко ви виявите несправність, залежить злагоджена робота силового агрегату. Для перевірки і ремонту не потрібно особливих навичок, з цим впорається будь-яка людина. Головне, знати, як проводити пошук причини такої поведінки системи охолодження.

Чому постійно працює або часто включається вентилятор охолодження, стає зрозуміло з принципу його дії. Він включається датчиком, розташованим внизу радіатора охолодження. Цей датчик реагує на підвищення температури охолоджуючої рідини, в результаті, включається вентилятор. Він створює додатковий потік повітря, який підсилює охолодження рідини в радіаторі і відповідно, самого мотора. Виходячи з цього, стає зрозуміло, вентилятор постійно працює, тільки на перегріваються силові агрегати. Щоб уникнути відмови двигуна, необхідно своєчасно відреагувати на проблему, і усунути її.

Перегрів двигуна часто трапляється через заклинювання цього елемента. Вентилятор реагує на це, у випадку з заклинюванням термостата на половину відкритим. При цьому, рух рідини по системі сповільнюється, що викликає зниження ефективності відведення тепла. В результаті, мотор починає перегріватися, відповідно температура охолоджуючої рідини підвищується. На це реагує датчик включення вентилятора. У підсумку він працює постійно.

Перевірка термостата проводиться досить просто. Для цього заводять двигун, і прогрівають його до температури спрацьовування клапана термостата. Цей показник вказується на корпусі самого термостата. Чекаємо ще трохи, і перевіряємо температуру верхнього і нижнього патрубків. Якщо обидва патрубка рівномірно гарячі, то причина постійно працюючого вентилятора знайдена. Для більшої впевненості уважно огляньте клапан термостата, після зняття деталі з двигуна. Несправною, шляхом заміни термостата на справну запчастина.

У багатьох випадках, причиною підвищення температури охолоджуючої рідини в радіаторі стає погана робота водяного насоса. В такому випадку, антифриз повільно проходить по системі і занадто сильно нагрівається. Потрапляючи в радіатор, він не встигає охолонути до нормальної температури, і йде по наступному колу, нагріваючись ще сильніше. Якщо помпа худо-бідно працює, то виражається така проблема, тільки постійною роботою вентилятора. Якщо помпа відмовила повністю, то в лічені хвилини машина «закипить». Це вкрай небезпечний стан, який практично завжди залишає після себе наслідки у вигляді проблем з двигуном.

Зазвичай водяний насос не відмовляє раптово. Спочатку він подає сигнали про свою несправності. Першим тривожним сигналом є збільшення частоти спрацьовування вентилятора радіатора. Основною причиною відмови є руйнування і заклинювання підшипника. Тому, проявом поломки може бути виття з-під капота або стукіт, чітко чутний при роботі на холостих обертах. Часто стукіт помпи приймають за несправність распредвала. Усувається поломка шляхом заміни помпи, в деяких моделях передбачена можливість заміни тільки передній частині насоса разом з підшипником.

Досить часто перегрів викликають затори в системі охолодження. Цю проблему часто виявити досить складно. Тому, при перших ознаках почастішання включення вентилятора без особливої ​​на те причини, слід в першу чергу промити систему. У багатьох випадках цього виявляється достатньо. Також, на всякий випадок, можна продути радіатор.

Зазвичай чистку радіатора і каналів охолодження виробляють спільно з заміною антифризу. Для промивання зливають охолоджуючу рідину. Після чого заливають міцний розчин лимонної кислоти або воду зі спеціальними присадками. Після дають машині півгодини попрацювати. Відпрацьоване засіб для чищення зливають, і заливають свіжий антифриз. У більшій частині випадків подібна процедура допомагає гарантовано усунути забруднення в системі охолодження.

Всі автолюбителі знають, що радіатор знаходиться спереду, і обдувається зустрічним вітром. Тому, саме йому дістається вся пил і бруд, попадающаяся на дорозі. Поступово ця пил збирається між пластин радіатора, значно погіршуючи тепловіддачу. Потоки повітря, в такому випадку, значно гірше охолоджують рідину. Вона поступово нагрівається до високого рівня, і викликає включення вентилятора.

Ремонт в цьому випадку простий, потрібно почистити радіатор. На багатьох сучасних автомобілях його доведеться спочатку зняти, в деяких випадках до нього цілком можна підібратися, навіть не знімаючи його з машини. Рекомендується промити його за допомогою проточної води. Найпростіше для цього скористатися шлангом. У деяких випадках, має сенс перед миттям почистити радіатор м’якою, сухою щіткою. Часто таку процедуру суміщають з продувкою радіатора.

Не секрет, що причиною зайвого нагріву рідини є повітряні пробки. З’являються вони внаслідок помилок при заміні антифризу, а також з-за протікання в системі охолодження. У підсумку, рідина прогрівається нерівномірно, що призводить до нестабільної роботи вентилятора, з частими включеннями при вступі до радіатор більш гарячої рідини.

Перед усуненням в обов’язковому порядку слід перевірити систему на предмет витоків рідини. Усунувши їх, переходять до вигону пробок. Для цього вам знадобиться компресор. Відкрутіть від дроселя одну з трубок, що підводять до неї охолоджуючу рідину. Далі потрібно підключити до шийки розширювального бачка компресор, і подати в нього стиснене повітря. Зазвичай пари хвилин вистачає, щоб вигнати все наявні пробки.

Утеплення на зиму. Багато автолюбителів ставлять спеціальні утеплювачі на радіатор в зимовий час, це дозволяє скоротити час прогріву автомобіля, і економити паливо. Але, під час відлиг температура повітря досить висока. При наявності утеплювача мотор охолоджується недостатньо, що змушує вентилятор працювати більш інтенсивно. Для усунення причини просто зніміть утеплення з радіатора.

Система охолодження машини завжди повинна знаходитися в справному стані. Тому, водієві необхідно уважно стежити за станом цієї системи. Особливо важливо правильно відшукати причину, чому постійно працює або часто включається вентилятор охолодження. Це звичайно не фатальна проблема, але нехтування цим сигналом може привести до серйозних несправностей двигуна.

Focus 1 не включається вентилятор охолодження

Ford Focus 1. Не працює (не включається) вентилятор охолодження радіатора. причини, пошук несправностей

focus, включається, вентилятор, охолодження

Проблеми з вентилятором охолодження, як правило, виникають у старих автомобілів, з пристойним пробігом. Виявляється ця поломка по-різному, вентилятор може працювати нестабільно, може включатися із запізненням або не включатися зовсім.

Причин, за якими вентилятор не включається може бути досить багато, від банального перегорання запобіжника до більш складних проблем, пов’язаних з несправністю термостата або проблем з електропроводкою бортової мережі автомобіля.

Якщо двигун закипає, але вентилятор при цьому так і не включився, то перше, що спадає на думку більшості автомобілістів. проблеми з проводкою вентилятора. Однак, дуже часто проводка взагалі ні до чого, а справжня причина криється саме в термостаті. Пристрій, покликаний контролювати температуру охолоджуючої рідини (ОЖ) може вийти з ладу або просто заклинити, після чого ОЖ перестає циркулювати через радіатор, в результаті датчик радіатора не спрацьовує, а сам вентилятор не включається.

Потім перевірте запобіжник, який відповідає за вентилятор, якщо запобіжник перегорів замініть його цілим. Якщо причина не в запобіжнику, необхідно перевірити безпосередньо сам вентилятор. До нього підходять дроти живлення, нерідко від старості вони просто розсипаються або відламуються. Як варіант причина може критися в зарядному, тому якщо з проводкою все нормально, відключаємо харчування вентилятора і перевіряємо штекер на предмет несправності. Підключіть живлення до вентилятора безпосередньо, наприклад, від АКБ, якщо вентилятор ніяк не відреагує робимо висновок про те, що вентилятор несправний.

Перевірте датчик включення вентилятора (ДВВ), розташований на радіаторі. Для цього необхідно відключити штекера, після чого з’єднати їх між собою, якщо вентилятор не заробив. ДВВ несправний і вимагає заміни.

Необхідно поєднати провід, що йде на блок запобіжників, безпосередньо на масу (як правило, білого кольору з чорною смужкою). Якщо після цього вентилятор запрацює, можна зробити висновок, що стався обрив другого чорного дроту, постарайтеся знайти обрив, і перевірити чи надійно його з’єднання з масою. Після цього з’єднуємо два дроти разом, і дивимося, що буде відбуватися, якщо вентилятор включиться то проблема була в поганому з’єднанні.

Перевірте реле вентилятора, цілком можливо, що проблема в ньому. Для того, щоб це з’ясувати досить просто замінити його сусіднім реле, потім з’єднати дроти датчика радіатора між собою, див. Вище. Включиться вентилятор. проблема полягає в несправному реле.

Далі необхідно виконати перевірку напруги, надходить воно на вентилятор через блок запобіжників. Для цього беремо шматок дроту і встановлюємо його в роз’єми реле, якщо вентилятор заробив, причина по якій вентилятор не працює полягає в блоці запобіжників.

Цілком ймовірно, що напруга не надходить на реле вентилятора. Щоб це перевірити, можна скористатися “дідівським” способом. Беремо лампочку, яка послужить як “контрольки”. Якщо лампочки немає, досить просто легенько чиркнути другим кінцем дроту по масі, якщо при цьому ви побачите іскру, проблем бути не повинно, швидше за все причина не в цьому. Якщо ж іскри не побачите, швидше за все відсутня напруга в цьому роз’ємі, тобто є обрив доріжки в блоці запобіжників.

Якщо при перевірці всього перерахованого вище знайти причину, по якій вентилятор радіатора не включається, залишається перевірити один провід. провід датчика радіатора. Щоб зробити це, необхідно зняти комутатор, оскільки він не дозволяє підібратися до штекерам блоку запобіжників. Значить, знімаємо з блоку запобіжників фішку штекерів, і перевіряємо провід датчика радіатора на предмет обриву.

Перевіряємо наступним чином: підключаємо провід до “” клеми АКБ, другий кінець встановлюємо в роз’єм фішки. Далі знімаємо штекер з датчика і підключаємо лампочку. Якщо лампочки немає, робимо “чирк” на масу. Якщо напруги немає, швидше за все, цей провід обірваний.

Якщо вентилятор не включається, то причина може бути і зовсім несподіваною, наприклад. прогоріла прокладка під головкою. Включення не відбувається з тієї причини, що охолоджуюча рідина не надходить у циліндр, при цьому гази з циліндра проникають в ОЖ, створюючи при цьому ефект відомий як повітряна пробка. Ця пробка перешкоджає нормальній прокачування ОЖ. Як зрозуміти, що у вас прогар? Досить заглянути в розширювальний бачок, якщо під час роботи з нього раз у раз йдуть бульбашки. у вас прогоріла прокладка, або є тріщина в циліндрі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ

Переконатися, що вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу і не працює, досить просто. Для цього необхідно запустити мотор автомобіля і дати деякий час йому попрацювати на холостому ходу. Коли на приладовій панелі буде видно, що температура охолоджуючої рідини підходить до критичної зоні, датчик повідомить про це вентилятору радіатора, щоб той включився в роботу. У цей момент водій почує додатковий шум з-під капота, а відкривши його, побачить, що близько радіатора крутиться крильчатка вентилятора. Якщо температура охолоджуючої рідини дійшла до критичної позначки, а вентилятор охолодження радіатора не думає включатися, потрібно з’ясувати, чому так відбувається. Можна виділити наступні основні причини, через які вентилятор охолодження радіатора не працює:

Проблеми з електродвигуном. Якщо електродвигун вийшов з ладу, його ротор НЕ буде крутитися, відповідно, крильчатка не стане обертатися. Перевірити працездатність електродвигуна можна, якщо безпосередньо підключити його до акумуляторної батареї. Для цього буде потрібно взяти два дроти, підключити їх до двох клем акумулятора і двох висновків електродвигуна. Якщо вентилятор при прямому підключенні «на батарею» не крутиться, можна зробити висновок, що потрібна заміна електродвигуна; Проблеми з датчиком. Якщо датчик не здатний визначити температуру охолоджуючої рідини і передати сигнал на включення електродвигуна, його потрібно замінити. Щоб переконатися в його непрацездатності, потрібно від’єднати від нього два дроти і замкнути їх між собою. Якщо електромотор почне розкручувати крильчатку, це підкаже, що датчик несправний і потрібно його замінити; Відсутня напруга. Третьою і найбільш поширеною причиною непрацюючого вентилятора охолодження радіатора є відсутність напруги в ланцюзі його живлення. Якщо трапився обрив в проводах або вийшов з ладу запобіжник, ланцюг буде знеструмлена. Щоб переконатися в наявності даної проблеми потрібно «продзвонити» дроти і перевірити запобіжники. Якщо вентилятор охолодження радіатора не включається, виявити причину несправності досить просто, достатньо виконати описані вище перевірки.

ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ: ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ АВТОМОБІЛЬ

Якщо вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу, краще відразу розібратися в чому причина і усунути несправність. Але проблема може виникнути раптово, і водій повинен знати основні правила, як рухатися на автомобілі з відключеним вентилятором, щоб не стався перегрів двигуна:

Спробуйте включити примусову роботу вентилятора від акумулятора; Якщо вентилятор не працює примусово, рухатися слід з постійною швидкістю близько 60 кілометрів на годину або вище, щоб зустрічний потік повітря охолоджував рідина на радіаторі без допомоги вентилятора. Також рекомендується включити в салоні автомобіля систему опалення, щоб деяка частина тепла від охолоджувальної рідини йшла в салоні. Не забувайте, що якщо охолоджуюча рідина перегрівається, краще зупинитися і почекати деякий час, щоб вона охолола, ніж продовжувати рух на автомобілі з ризиком перегріву двигуна.

Chevrolet Aveo: не включається вентилятор охолодження

У літню пору стає особливо актуальним питання охолодження як салону, так і двигуна автомобіля. І якщо людина потерпіти може, то ось техніка навряд чи на це погодиться.

Якщо в автомобілі Chevrolet Aveo не включається вентилятор охолодження, машина може банально закипіти і зіпсувати своєму власникові плани на день.

Chevrolet Aveo датчик включення вентилятора

Як перевірити роботу вентилятора

Як бачимо, існують як механічні, так і електричні причини некоректної роботи основного вентилятора системи охолодження. Він може не запускатися зовсім, може працювати тільки на одній швидкості. І в тому, і в іншому випадку причини потрібно шукати в першу чергу в блоці запобіжників і реле.

Якщо вентилятор не хоче включатися тільки на низькій швидкості обертання, але при підвищенні температури нормально працює на високих оборотах, швидше за все, справа або в додатковому опорі (0,6 Ом), через яке подається напруга на електродвигун.

Додаткове опір кріпиться кронштейном до кузова, а перевірити його можна мультиметром в режимі омметра.

Якщо опір згоріло, замінюємо його новим. Вкрай бажано не винаходити велосипед, а встановити оригінальне опір, оскільки можна не вгадати з потужністю.

Справа може бути і в реле. реле знаходимо в підкапотному блоці реле і запобіжників. На схемах воно позначається R8, знаходиться в ряду з чотирьох реле, друге знизу.

Перевірити реле просто. Його потрібно вийняти з монтажного блоку і вставити перемичку між контактами 87 і 30.

Якщо вентилятор запустився, міняємо реле. Таким же чином перевіряємо реле R7 (там же, вище попереднього), якщо вентилятор не запускається в режимі високих обертів.

У тому випадку, коли вентилятор не запускається зовсім, в першу чергу перевіряємо запобіжник EF11 30А, а також датчик температури.

Після цього непогано було б перевірити роз’єм на самому вентиляторі, за яким надходить харчування на електродвигун.

Якщо все в порядку, але вентилятор не запускається, приступаємо до радикальних заходів. огляду і ремонту електродвигуна вентилятора.

Chevrolet Aveo датчик включення вентилятора

Chevrolet Aveo (2011). Чи не працює (не включається) вентилятор охолодження радіатора. причини, пошук несправностей

Проблеми з вентилятором охолодження, як правило, виникають у старих автомобілів, з пристойним пробігом. Виявляється ця поломка по-різному, вентилятор може працювати нестабільно, може включатися із запізненням або не включатися зовсім.

Причин, за якими вентилятор не включається може бути досить багато, від банального перегорання запобіжника до більш складних проблем, пов’язаних з несправністю термостата або проблем з електропроводкою бортової мережі автомобіля.

Якщо двигун закипає, але вентилятор при цьому так і не включився, то перше, що спадає на думку більшості автомобілістів. проблеми з проводкою вентилятора. Однак, дуже часто проводка взагалі ні до чого, а справжня причина криється саме в термостаті. Пристрій, покликаний контролювати температуру охолоджуючої рідини (ОЖ) може вийти з ладу або просто заклинити, після чого ОЖ перестає циркулювати через радіатор, в результаті датчик радіатора не спрацьовує, а сам вентилятор не включається.

Потім перевірте запобіжник, який відповідає за вентилятор, якщо запобіжник перегорів замініть його цілим. Якщо причина не в запобіжнику, необхідно перевірити безпосередньо сам вентилятор. До нього підходять дроти живлення, нерідко від старості вони просто розсипаються або відламуються. Як варіант причина може критися в зарядному, тому якщо з проводкою все нормально, відключаємо харчування вентилятора і перевіряємо штекер на предмет несправності. Підключіть живлення до вентилятора безпосередньо, наприклад, від АКБ, якщо вентилятор ніяк не відреагує робимо висновок про те, що вентилятор несправний.

Перевірте датчик включення вентилятора (ДВВ), розташований на радіаторі. Для цього необхідно відключити штекера, після чого з’єднати їх між собою, якщо вентилятор не заробив. ДВВ несправний і вимагає заміни.

Необхідно поєднати провід, що йде на блок запобіжників, безпосередньо на масу (як правило, білого кольору з чорною смужкою). Якщо після цього вентилятор запрацює, можна зробити висновок, що стався обрив другого чорного дроту, постарайтеся знайти обрив, і перевірити чи надійно його з’єднання з масою. Після цього з’єднуємо два дроти разом, і дивимося, що буде відбуватися, якщо вентилятор включиться то проблема була в поганому з’єднанні.

Перевірте реле вентилятора, цілком можливо, що проблема в ньому. Для того, щоб це з’ясувати досить просто замінити його сусіднім реле, потім з’єднати дроти датчика радіатора між собою, див. Вище. Включиться вентилятор. проблема полягає в несправному реле.

focus, включається, вентилятор, охолодження

Далі необхідно виконати перевірку напруги, надходить воно на вентилятор через блок запобіжників. Для цього беремо шматок дроту і встановлюємо його в роз’єми реле, якщо вентилятор заробив, причина по якій вентилятор не працює полягає в блоці запобіжників.

Цілком ймовірно, що напруга не надходить на реле вентилятора. Щоб це перевірити, можна скористатися «дідівським» способом. Беремо лампочку, яка послужить як «контрольки». Якщо лампочки немає, досить просто легенько чиркнути другим кінцем дроту по масі, якщо при цьому ви побачите іскру, проблем бути не повинно, швидше за все причина не в цьому. Якщо ж іскри не побачите, швидше за все відсутня напруга в цьому роз’ємі, тобто є обрив доріжки в блоці запобіжників.

Якщо при перевірці всього перерахованого вище знайти причину, по якій вентилятор радіатора не включається, залишається перевірити один провід. провід датчика радіатора. Щоб зробити це, необхідно зняти комутатор, оскільки він не дозволяє підібратися до штекерам блоку запобіжників. Значить, знімаємо з блоку запобіжників фішку штекерів, і перевіряємо провід датчика радіатора на предмет обриву.

Перевіряємо наступним чином: підключаємо провід до «» клеми АКБ, другий кінець встановлюємо в роз’єм фішки. Далі знімаємо штекер з датчика і підключаємо лампочку. Якщо лампочки немає, робимо «чирк» на масу. Якщо напруги немає, швидше за все, цей провід обірваний.

Якщо вентилятор не включається, то причина може бути і зовсім несподіваною, наприклад. прогоріла прокладка під головкою. Включення не відбувається з тієї причини, що охолоджуюча рідина не надходить у циліндр, при цьому гази з циліндра проникають в ОЖ, створюючи при цьому ефект відомий як повітряна пробка. Ця пробка перешкоджає нормальній прокачування ОЖ. Як зрозуміти, що у вас прогар? Досить заглянути в розширювальний бачок, якщо під час роботи з нього раз у раз йдуть бульбашки. у вас прогоріла прокладка, або є тріщина в циліндрі.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ

Переконатися, що вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу і не працює, досить просто. Для цього необхідно запустити мотор автомобіля і дати деякий час йому попрацювати на холостому ходу. Коли на приладовій панелі буде видно, що температура охолоджуючої рідини підходить до критичної зоні, датчик повідомить про це вентилятору радіатора, щоб той включився в роботу. У цей момент водій почує додатковий шум з-під капота, а відкривши його, побачить, що близько радіатора крутиться крильчатка вентилятора. Якщо температура охолоджуючої рідини дійшла до критичної позначки, а вентилятор охолодження радіатора не думає включатися, потрібно з’ясувати, чому так відбувається. Можна виділити наступні основні причини, через які вентилятор охолодження радіатора не працює:

Проблеми з електродвигуном. Якщо електродвигун вийшов з ладу, його ротор НЕ буде крутитися, відповідно, крильчатка не стане обертатися. Перевірити працездатність електродвигуна можна, якщо безпосередньо підключити його до акумуляторної батареї. Для цього буде потрібно взяти два дроти, підключити їх до двох клем акумулятора і двох висновків електродвигуна. Якщо вентилятор при прямому підключенні «на батарею» не крутиться, можна зробити висновок, що потрібна заміна електродвигуна; Проблеми з датчиком. Якщо датчик не здатний визначити температуру охолоджуючої рідини і передати сигнал на включення електродвигуна, його потрібно замінити. Щоб переконатися в його непрацездатності, потрібно від’єднати від нього два дроти і замкнути їх між собою. Якщо електромотор почне розкручувати крильчатку, це підкаже, що датчик несправний і потрібно його замінити; Відсутня напруга. Третьою і найбільш поширеною причиною непрацюючого вентилятора охолодження радіатора є відсутність напруги в ланцюзі його живлення. Якщо трапився обрив в проводах або вийшов з ладу запобіжник, ланцюг буде знеструмлена. Щоб переконатися в наявності даної проблеми потрібно «продзвонити» дроти і перевірити запобіжники. Якщо вентилятор охолодження радіатора не включається, виявити причину несправності досить просто, достатньо виконати описані вище перевірки.

ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ РАДІАТОРА НЕ ПРАЦЮЄ: ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ АВТОМОБІЛЬ

Якщо вентилятор охолодження радіатора вийшов з ладу, краще відразу розібратися в чому причина і усунути несправність. Але проблема може виникнути раптово, і водій повинен знати основні правила, як рухатися на автомобілі з відключеним вентилятором, щоб не стався перегрів двигуна:

Спробуйте включити примусову роботу вентилятора від акумулятора; Якщо вентилятор не працює примусово, рухатися слід з постійною швидкістю близько 60 кілометрів на годину або вище, щоб зустрічний потік повітря охолоджував рідина на радіаторі без допомоги вентилятора. Також рекомендується включити в салоні автомобіля систему опалення, щоб деяка частина тепла від охолоджувальної рідини йшла в салоні. Не забувайте, що якщо охолоджуюча рідина перегрівається, краще зупинитися і почекати деякий час, щоб вона охолола, ніж продовжувати рух на автомобілі з ризиком перегріву двигуна.

Чому не працює вентилятор охолодження Chevrolet Aveo?

Отже, чому не працює вентилятор Aveo F14D4? Основних причин декілька:

  • Згорів запобіжник (на вентиляторі охолодження Chevrolet Aveo Т250 це Ef11).
  • Датчик температури охолоджуючої рідини.
  • Несправний електродвигун вентилятора.
  • Згорів реостат на вентиляторі.

Для виявлення конкретної проблеми в електриці і електроніці рекомендується провести діагностику системи.

Chevrolet Aveo датчик включення вентилятора

новачок

Група: Користувачі Повідомлень: 4 Реєстрація: 26.8.2014 Користувач №: 181 317 Подякували: 0 раз

Автомобіль: Aveo 2006, 1,5 Звідки: Київ Регіон: Україна

Доброго часу суток.Автомобіль Chevrolet Aveo. седан 2006, 1,5 бензин.

Проблема: почала закипати охолоджуюча рідина. Вентилятор не включается.Проверено: вентилятор робочий, запобіжники цілі.

Питання: вичитав, що проблема може бути в датчику включення вентилятора радіатора. Це не те ж саме, що датчик температури охолоджуючої рідини? Де розташований цей датчик і, як його перевірити?

Авеоводів-постоялець

Група: Користувачі Повідомлень: 161 Реєстрація: 16.7.2011 Користувач №: 79366 Подякували: 21 раз

Автомобіль: AVEO седан 1.4 2007, Renault Kangoo 1.4 2007 Звідки: Кинель Регіон: Самарська область

Форд Фокус, не включается вентилятор охлаждения радиатора

новачок

Група: Користувачі Повідомлень: 4 Реєстрація: 26.8.2014 Користувач №: 181 317 Подякували: 0 раз

Автомобіль: Aveo 2006, 1,5 Звідки: Київ Регіон: Україна

Авеоводів-постоялець

Група: Користувачі Повідомлень: 205 Реєстрація: 15.7.2010 З: м Тула Користувач №: 57051 Подякували: 36 раз

Автомобіль: Авео2 B12D1 седан бузковий Звідки: м Тула Регіон: Тульська область

Крім електрики, може коштувати звернути увагу на справність термостата і і пробки розширювального бачка?

Схема управління вентилятором з керівництва по ремонту 1.5 л двигунів має два запобіжники: ef3 на 30А і F18 на 10А (на жаль картинку завантажити не вдалося)

новачок

Група: Користувачі Повідомлень: 4 Реєстрація: 26.8.2014 Користувач №: 181 317 Подякували: 0 раз

Автомобіль: Aveo 2006, 1,5 Звідки: Київ Регіон: Україна

Перш за все хочу висловити щиру вдячність всім, хто відгукнувся. Зізнатися.не очікував, так як питання мої «ламерскіе» і написав взагалі від отчаянія.Но бачу. що є люди, готові допомогти.

Крім електрики, може коштувати звернути увагу на справність термостата і і пробки розширювального бачка?

Схема управління вентилятором з керівництва по ремонту 1.5 л двигунів має два запобіжники: ef3 на 30А і F18 на 10А (на жаль картинку завантажити не вдалося)

Тепер у справі: пробка.на кшталт все з нею гаразд.трещін немає, клапани не закислі. запобіжники вже знайшов, перевірив.метою.

Показали мені. де знаходиться датчик включення вентилятора. Сьогодні вже пізно, а завтра перевірю його: якщо замкнути його контакти безпосередньо і включиться вентилятор, значить його треба просто замінити, що можна зробити самостійно і недорого.

Про термостат боюся і думати, так як сказали, що його зняти самостійно не вийде.дуже вже важкий доступ.