Заміна термостата ВАЗ 2110 16 клапанів

Заміна термостата ВАЗ 2112

Заміна термостата ВАЗ 2112 потрібна, якщо він перестав відкривати клапан, який випускає тосол на велике коло для охолодження двигуна, а так само якщо клапан залишився у відкритому положення або заклинив. Заміна термостата ВАЗ 2112 16-клапанного двигуна не відрізняється від заміни на 8-клапаном. Єдина відмінність в тому, що термостат 16 клапанного двигуна ВАЗ-2112 має підвищений опір байпасного клапана (дросельний отвір), за рахунок чого збільшується потік рідини через радіатор опалення.

Що знадобиться для заміни термостата ВАЗ 2112

Перед тим як виконувати заміну елемента, фахівці радять дати двигуну повністю охолонути.

 • хрестоподібної викруткою;
 • шестигранним ключем «на 5»;
 • ємністю для зливу рідини;
 • охолоджувальною рідиною 1-2 л;
 • новим термостатом HOFER для ВАЗ 2110-15, 2170 (85 С) або оригіналом ВАЗ 21082130601082.

Актуально на весну 2017 го року для Москви і області.

Перерозподілом потоків рідини в системі охолодження двигуна управляє термостат. Згодом клапан термостата може заклинити на великому чи малому колі циркуляції, і система охолодження буде працювати не правильно (перегрів / недогрев двигуна). А на скільки складно перевірити і поміняти термостат самостійно ?

Як замінити термостат на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112?

Примітка! Дамо вам одна порада, дану деталь рекомендується замінювати тільки при холодному двигуні, тому що якщо ви вирішите його замінити на гарячому двигуні, то швидше за все обпалитеся так як при сильному нагріванні двигуна і рідина нагрівається теж і якщо вона вам потрапить на шкіру, то це може навіть і викликати опіки, тому будьте акуратніше!

Зняття: 1) На самому початку операції, злийте з двигуна вашого автомобіля всю охолоджуючу рідину а інакше заміну термостат нормально провести не вийти, так як від нього вам доведеться від’єднувати патрубки в яких і перебувати рідина. (Про те як злити рідину, см. В статті під назвою: «Заміна охолоджуючої рідини на ВАЗ»)

2) Потім зніміть сам корпус повітряного фільтра, щоб він не заважав подальшій роботі. (Про те як зняти корпус, см. В статті: «Заміна корпусу воздухофильтра»)

3) Після чого коли рідина буде злита, а корпус знятий з автомобіля, візьміть в руки викрутку або ж гайковий ключ (Залежно від того, якого типу кріпляться хомути шлангів які під’єднані до термостата) і за допомогою них звільніть хомути всіх шлангів (шланги повинно бути всього два, а саме шланга радіатора і шланг насоса охолоджуючої рідини) які під’єднані до термостата і після чого відключіть їх, до речі обидва цих шланга ви так само можете побачити на фото нижче вони показані стрілками.

термостат, 2110, клапан

4) Слідом візьміть в руки шестигранник і з його допомогою відверніть три болта, які і кріплять саму кришку термостат, а після відвернення акуратно зніміть її.

Примітка! Усередині даної кришки буде встановлено сам термостат на фото нижче він зазначений червоною стрілкою, так ось ви витягніть його з кришки і тим самим замініть його на новий!

На кришці термостата до речі так само буде встановлено кільце ущільнювача (Зазначено синьою стрілкою), якщо воно буде сильно обтиснутими або в тріщинах, або ж просто пошкоджено зламано наприклад, то в такому випадку замініть дане кільце на нове!

Установка: Установка нового термостата і всіх раніше знятих деталей, здійснюється в зворотній послідовності.

Додатковий відео-ролик: Якщо вам потрібні деякі поради про те як потрібно знімати термостат і трохи про розширювальному бачку, то в такому випадку перегляньте трохи нижче відео-ролик в якому розповідаються всі нюанси з якими ви зіткнетеся під час заміни даного агрегату:

Днями перевіряв чи працює термостат або ж немає, за цим методом який тут описаний, в результаті прийшов до висновку що працює тому що все шланги коли двигун прогрівається стають гарячими і коли я ще на них натискаю, то відчувається що всередині знаходитися рідина, але з.за чого гріється автомобіль у мене, раз не через термостата, підкажіть будь ласка?

Привіт Владислав! А охолоджуючу рідину ви доливаєте з нормальною періодичністю, вона у вас дуже швидко не йде, тому що можливо десь в шлангу утворився отвір і через нього в систему потихеньку потрапляє повітря і при цьому рідина ще й виливається і тому можливо у вас автомобіль так швидко і перегрівається. Ще перевірте рівень охолоджуючої рідини, якщо буде потрібно то доведіть його до своєї норми. А так же можливо у вас є повітряна пробка в системі, яка з’являється після розгерметизації системи, тобто після заміни будь-якої деталі яка входить в систему охолодження і після заміни самої охолоджуючої рідини! (Про те як прибрати повітряну пробку, див. В статті під назвою: «Усунення повітряної пробки в системі охолодження»)

Примітка! А так же двигун може ще грітися від того, що у вас залита неякісна або ж занадто стара охолоджуюча рідина яку час від часу потрібно міняти! (Про те як замінити рідину, см. В статті: «Заміна охолоджуючої рідини»!

Способи перевірки термостата ВАЗ 2112

Є кілька способів перевірки, а саме: без зняття термостата і з демонтажем.

Щоб перевірити термостат не знімаючи. потрібно прогріти двигун до робочої температури. Потім знайдіть нижній патрубок, який йде від термостата, і прощупайте. на самому початку він повинен бути злегка теплим, а потім поступово нагріватися. У тому випадку якщо нижній патрубок зовсім не нагрівається, а завжди залишається холодним, а двигун дуже швидко і сильно розігрівся, то це говорить про те, що термостат прийшов в непридатність і його пора замінити на новий.

Перевірка знятого термостата (як старого, так і нового) робиться так:

Как заменить термостат ваз 2110, 2112 своими руками, а также замена антифриза. промывка системы

 • опускаєте термостат в воду, нагріту до температури близько 80 градусів;
 • піднімаєте температуру води ще градусів на 10;
 • спостерігаєте за «поведінкою» нового пристрою: якщо помічаєте, що з силіконового елемента починається висування штока, це означає, що термостат є працездатним.

Ознаки несправності термостата ВАЗ 2112

Якщо термостат не пускатиме рідина на велике коло, то машина почне дуже сильно грітися. ні в якому разі не допускайте її перегріву і найближчим часом замініть термостат, адже якщо двигун вашого автомобіля буде працювати в підвищених температурах, то у вас буде потроху прогорає прокладка ГБЦ.

Існує 5 основних ознак несправності термостата:

 • Мотор автомобіля довго набирає робочу температуру.
 • Двигун швидко перегрівається.
 • Стрілка температури двигуна падає на швидкості менше ніж зазвичай, і піднімається після зупинки.
 • Після декількох хвилин роботи, коли нижній патрубок теплий, це вже свідчить про передчасне відкритому термостаті.
 • Якщо нижній патрубок холодний, в той час як температура двигуна близька до закипання, це говорить про заклинило термостат в закритому положенні.

Заміна термостата на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

Ласкаво просимо! Термостат. завдяки йому двигун може дуже швидко нагріватися, а так само практично і взагалі не грітися, все це відбувається з наступних причин, в самому термостаті є так звані клапан, даний клапан заповнений ще спеціальною речовиною завдяки якому термостат і визначає коли йому потрібно буде повністю відкриватися і коли йому потрібно буде повністю закриватися, всі ми вже знаємо то що при роботі двигуна (Може звертали увагу), автомобіль гріється дуже швидко приблизно до 80 c °, а після 80 градусів двигун гріється трохи менше, а після 94 c ° він взагалі практично і не гріється тільки якщо ви не варто в багатогодинний пробки, вся справа в тому що клапан термостата пускає охолоджуючу рідину на велике коло при досягненні 80 c °, а після 94 c ° рідина виходить на той же самий коло але тільки циркуляція рідини по малому колу взагалі припиняється і внаслідок чого автомобіль менше гріється.

Примітка! Для того щоб замінити термостат на новий, вам потрібно буде запастися: викрутки і одним шестигранником приблизно «на 5»!

Де знаходиться термостат? Він розташований трохи нижче корпусу повітряного фільтра, побачити його можна дуже легко для цього відкрийте капот у вашого автомобіля, потім розшукайте в підкапотному просторі цей самий корпус воздухофильтра і після його знаходження загляньте трохи нижче так скажемо під нього і там буде встановлена ​​той самий термостат (Вірніше його кришка, а сам цей агрегат перебуває всередині кришки), для прикладу місцезнаходження кришки ще показано на фото трохи нижче:

Коли потрібно міняти термостат? Він замінюється лише в тому випадку якщо він перестав відкривати клапан який випускає охолоджуючу рідину на велике коло, а так само якщо він залишив клапан у відкритому положення і даний клапан заклинив.

Примітка! У першому випадку якщо термостат не пускатиме рідина на велике коло, то машина почне дуже сильно грітися, ні в якому разі не допускайте її перегріву і якщо є можливість то найближчим часом замініть термостат, вити якщо двигун вашого автомобіля буде працювати в підвищених температурах, то у вас буде потроху прогорає прокладка ГБЦ, а так само тертя в двигуні вашого автомобіля так само підвищитися, тому що як ми всі знаємо із закону фізики, ніж температура більше, то відповідно і метал розширюється, а чим більше ставати метал тим і більше ставати його тертя, тому за перегрівом двигуна стежте дуже уважно.

У другому випадку якщо клапан у вас заклинить у відкритому положення, хоча це буває рідко, але все ж тут вже ви самі вирішуєте чи потрібна вам заміна термостата або ж немає, тому що якщо клапан буде у відкритому положення то і двигун практично і не буде грітися. але якщо на дворі буде зима, то все ж краще буде замінити даний агрегат на новий!

Як перевірити термостат працює він чи ні? Є кілька способів перевірки, а саме при знятому даному агрегаті, а так само і на пряму його можна перевірити зовсім не знімаючи його з автомобіля, для цього просто заведіть автомобіль і прогрійте його до робочої температури і після прогрівання вийдете з автомобіля (До речі відкрийте ще капот перед виходом) і загляньте в підкапотний простір, там розшукайте нижній патрубок який йде від термостата так ось цей патрубок гарненько промацати, він повинен на самому початку бути злегка теплим, а потім поступово нагріватися (залежно від температури мотора).

Примітка! У тому випадку якщо виявиться що нижній патрубок і зовсім не нагрівається а постійно залишається холодним, то це говорить про те що термостат прийшов в непридатність і його пора замінити на новий, до речі у зв’язку з таким перебігом обставин двигун буде дуже сильно і швидко нагрівається, тому якщо всі симптоми на обличчя, тоді це дійсно прийшов в непридатність термостат, та й до речі щодо такої перевірки дивіться більш детально на відео-ролику нижче:

У тому випадку якщо ви купили новий термостат або ж знайшли у себе в гаражі старий і хочете дізнатися працює він чи ні, то в такому випадку перегляньте трохи нижче цікавий відео-ролик в якому детально пояснюється як перевірити даний агрегат в окремому стан від двигуна:

Клапан заклинило в закритому стані

Заклинити може старий термостат і навіть новий, якщо виріб низької якості.

Що стосується випадку, коли клапан заклинило в закритому стані, то це дуже небезпечно для двигуна.

Безумовно, кожен з водіїв влітку спостерігав картину, як автомобілі стоять з відкритим капотом, з-під якого валить пар, а під машиною розтікається калюжа. Ця ситуація трапляється через перегрів охолоджуючої рідини, яка розширюючись при нагріванні, розриває патрубки або радіатор.

Вартість і артикули термостата на ВАЗ-2110

Якщо термостат розбірний, можна замінити тільки верхню кришку з клапаном.

Що стосується придбання нового термостата на ВАЗ-2110, то особливістю даної моделі є можливість заміни тільки одного пускового елемента. Це обійдеться в два рази дешевше.

хоча

Зліва 5-ти дірковий термостат, праворуч. 6-ти дірковий.

Для цього кожному автовласнику рекомендується заводити добрі зв’язки на перевірених СТО. Якщо ви будете добре ставитися до майстрів, вони виконають ремонт дійсно якісно. Не забувайте, наскільки важливі людські відносини в рішенні багатьох проблем.

Як перевірити роботу термостата на ВАЗ-2110 після його зняття

Термостат перевіряється в ємності з водою певної температури.

Якщо власник автомобіля хоче визначити працездатність термостата зі стовідсотковою ймовірністю, то його потрібно демонтувати з автомобіля і перевірити в воді шляхом нагрівання. Процедура зняття буде описана нижче, а сам термостат перевіряється наступним чином:

 • Пристрій знімається з автомобіля і поміщається в ємність з гарячою водою або антифризом. Потрібно приготувати градусник для точного визначення температури.
 • Первинна температура повинна бути близько 70-80 градусів.
 • Потім температуру рідини слід поступово підвищувати до 90 градусів.
 • При досягненні 90 градусів, клапан термостата повинен повністю розкритися. Після того, як термостат буде вийнято з води, клапан повинен закритися. Якщо цього не відбудеться, пристрій потрібно замінити.

Крім того, навіть повністю робочий термостат бажано замінити, якщо його корпус має різні сколи та тріщини.

ВАЗ 2110: заміна термостата інжектора своїми силами

Як відомо, на ВАЗ 2110 заміна термостата інжектора є процедурою важливою і відповідальною. Термостат виконує найголовніші функції, пов’язані з охолоджувальною системою двигуна. На ВАЗ 2110 інжектор заміна термостата може бути спокійно виконана своїми силами.

зняття

Демонтаж термостата передбачає виконання робіт у такій послідовності:

 • Візьміть викрутку, ключ на 8, ключ-шестигранник на 6 та інші інструменти.
 • Переконайтеся, що двигун холодний. На нагрітому моторі проводити роботи категорично забороняється.
 • Злийте охолоджуючу рідину, відкрутивши пробку.
 • Зніміть повітряний фільтр.
 • Знайдіть хомут на шлангу радіатора. Трохи ослабте його, повністю знімати не потрібно.
 • Вимкніть шланг від термостата.
 • Аналогічним методом відключіть шланг насоса охолоджуючої рідини.
 • Ключем на 5 викрутити болти, які кріплять термостат. Всього їх на ВАЗ 2110 передбачено три.
 • Демонтувати кришку термостата.
 • З кришки витягніть термостат і кільця ущільнювачів, виконані з гуми.

Як визначити несправність термостата навіть з несправним датчиком температури двигуна

Хоча багато водіїв шкодують лопнув радіатор, це не найстрашніше, що може трапитися. Буває так, що перегрітий двигун просто клинить, так як метал при нагріванні дуже сильно розширюється. Тому за температурою антифризу потрібно стежити постійно.

Якщо температурний датчик вийшов з ладу, то досвідчений водій може визначити підвищення температури з поведінки автомобіля. Коли двигун перегрівається, він починає сильно «тупити», тобто повільно набирає обертів і швидкість. В цьому випадку рекомендується швидко припинити рух і почекати, поки мотор не охолоне.

Якщо ж клапан термостата заклинить у відкритому стані, то влітку це можна і не помітити. Взимку цю проблему можна визначити по повільному нагріванню салону.

Установка нового компонента

Тепер розберемося, як поміняти старий термостат від ВАЗ 2110 на новий.

Як ми вже відзначали, багато майстрів рекомендують використовувати термостат від ВАЗ 2111. Він практичніше, надійніше, компактніше. Тому рекомендації по заміні ми пропонуємо з прицілом на використання саме такого термостата.

Процес монтажу не складний, але зажадає від вас певної акуратності у виконанні кожного з етапів:

“ГТ” Замена термостата на ВАЗ 2110 (2108-2115). Проверка его на авто.

 • Спочатку врежьте спеціальний трійник в підвідний шланг від грубки. Це необхідно тому, що термостати деякі мають п’ять штуцерів без виходу на розширювальний бак. А нам потрібно шість.
 • Демонтувати трамблер, що дозволить зручніше виконувати наступні етапи. Але це актуально тільки для карбюраторного мотора. В інжекторних моделях ВАЗ 2110 цей етап пропускайте.
 • Обов’язково відзначте положення трамблера щодо корпусу доп агрегатів, щоб не припуститися помилки при зворотній збірці. В іншому випадку, ви зіб’є запалювання, запуск двигуна порушиться.
 • Демонтувати трійник з ГБЦ.
 • Очистіть від слідів старої прокладки головку привалочной площині.
 • Візьміть новий термостат, що підходить під ваш автомобіль. Заглушіть тонкий вихід на підігрів за допомогою дросельної заслінки. Він вам в майбутньому не буде потрібно.
 • Викриття верхню шпильку і встановіть на її місце нову, подовжену.
 • Не лякайтеся, новий термостат коротше старого, виходу і труба не збігаються. Це не страшно. Необхідно повністю демонтувати трубу і поставити на її місце нову. Дуже добре підходить елемент від ВАЗ 2112. Також бажано відшукати новий кутовий патрубок.
 • Встановіть нову трубу, не забудьте при цьому про прокладку.
 • Укоротите кутовий патрубок і прикрутіть його на місце.
 • Поміняйте стандартний шланг грубки на новий, який підходить під ваш термостат.
 • Підключіть до штуцера розширювальний бачок, який спеціально для цього служить.
 • Перевірте якість кожного з’єднання, щоб потім не довелося всю роботу робити заново.
 • Залийте нову охолоджуючу рідину.
 • Вийміть все повітря з системи.
 • Прогрійте двигун, поки не включиться вентилятор. Для цього необхідно підігріти силовий агрегат приблизно до 85 градусів.
 • Якщо ви не помітили слідів крапель, спливе, значить, заміну деталі ви виконали вірно.

Заміна термостата ВАЗ 2110-12-Priora Своїми руками

Канал авто, гідні уваги і корисні.

Як перевірити термостат працює він чи ні?

Є кілька методів перевірки, а саме при знятому даному агрегаті, а так само і на пряму його можна перевірити зовсім не знімаючи його з автомобіля, для цього просто заведіть автомобіль і прогрійте його до робочої температури і після прогрівання вийдете з автомобіля (До речі відкрийте ще капот до виходу) і загляньте в підкапотний простір, там розшукайте нижній патрубок який йде від термостата отож даний патрубок добре прощупайте, він повинен на самому початку бути трохи теплим, а потім рівномірно грітися (Залежно від температури мотора).

В цьому випадку якщо виявиться що нижній патрубок і зовсім не гріється а постійно залишається прохолодним, то це свідчить про те що термостат прийшов в непридатність і його пора поміняти на новий, до речі у зв’язку з таким перебігом подій движок буде дуже дуже і стрімко нагрівається, тому якщо всі симптоми на обличчя, тоді це справді зробився непридатним термостат, ну і до речі щодо такої перевірки дивіться ретельніше на відео-ролику нижче:

В цьому випадку якщо ви придбали новий термостат або ж відшукали у себе в гаражі старий і хочете дізнатися працює він або ж немає, то в такому випадку перегляньте трохи нижче захоплюючий відео-ролик в якому ретельно пояснюється як перевірити даний агрегат в окремому стан від мотора:

Замена термостата ВАЗ 2112 16кл с ПРОБЕГОМ 726230 КМ!!!

Заміна термостата. особливості проведення операції в залежності від типу двигуна

Якщо автомобіль має карбюратор (2110, 2114 і 2115), роботу виконуємо за такою схемою:

 • Знімаємо пробку з розширювального бака і витягаємо зливну пробку з нижньої частини радіатора;
 • Зливаємо з нього всю рідину в заздалегідь підготовлену ємність і ставимо пробку на місце;
 • Послаблюємо затяжку і від’єднуємо всі підключені шланги від пристрою;
 • Злегка послаблюємо кріплення фіксуючого хомута і витягаємо термостат назовні разом зі шлангом;
 • Міняємо його на новий пристрій, після чого повертаємо агрегат на місце і проводимо збірку демонтованих деталей в зворотному порядку.

Їли ж ваша модель ВАЗу має інжектор, роботи по заміні термостата рекомендується проводити в такому порядку:

 • Для більшої зручності відключаємо і демонтуємо акумулятор;
 • Відкручуємо зливну пробку і проводимо слив наявної в системі охолодження рідини;
 • Відключаємо і знімаємо задній і передній шланги;
 • Відкручуємо кріпильні болти і витягаємо термостат назовні, разом з корпусом;
 • Виймаємо пристрій з корпусу. Для цього затискаємо його в лещата, попередньо уклавши між губками гумові прокладки, що дозволить уберегти алюмінієвий корпус від пошкодження і деформації;
 • Після того як ми зафіксували корпус, за допомогою викрутки відвертаємо фіксуючу пластину, доводячи її до отвору з пазами і витягуємо термостат;
 • Ставимо на його місце новий пристрій і проводимо збірку агрегату в зворотному черговості.

Термостат автомобіля ВАЗ 2110: Міняємо самі

Термостат. невід’ємний атрибут автомобільної системи, в функції якого входить грамотний розподіл потоків рідини проходять крізь двигун.

У міру використання пристрою можуть виникати проблеми в його роботі, в тому числі і заклинювання на великому чи малому циркуляційному колі, що призводить до швидкого перегріву мотора або ж недостатнього його нагріванню.

Як результат. необхідна заміна термостата на ВАЗ 2110 про процедуру виконання якої в домашніх умовах ми сьогодні і поговоримо.

Чи не працює термостат. Ознаки та симптоми

Тільки самий безвідповідальний автомобіліст може не звернути увагу на некоректну роботу системи охолодження двигунів ВАЗ 2110.

Постійний перегрів або навпаки, робота на низькій температурі охолоджуючої рідини загрожують не тільки високим рівнем зносу кілець, поршнів і вкладишів.

У критичних випадках перегрів може стати причиною пріклініванія або заклинювання поршневий, провороту корінних або шатунних вкладишів, загину клапанів, руйнування распредвала і багатьох інших несподіваних неприємностей.

Старий і новий клапани термостата. знос очевидний

Чому ж так відбувається?

Рідина, що міститься в клапані, надає охолоджуючий ефект. При 80 градусах вона рухається по великому колу, після 94 градусів вона знову-таки переміщається тільки вже по малому і циркуляція її практично зупиняється. Відповідно автомобіль практично не нагрівається.

замінатермостата ВАЗ 2110-11-12

Заміна кришки термостата ВАЗ 2112 Якщо бажаєте допомогти каналу Yandex кошти 410013139365069.

Міняємо термостат на ВАЗ 2110. 8 і 16 клапанів, з відео

Система охолодження в автомобілі відповідає за підтримання робочої температури силового агрегату. Вона захищає його від перегріву. Ключовим елементом в системі охолодження виступає термостат. Від його справності залежить робота мотора. У статті розберемо основні ознаки несправності термостата на ВАЗ 2110, навчимося самостійно змінювати його на авто до і після 2003 року випуску.

Заміна Термостата ВАЗ 2112 16 Клапанів

Заміна термостата на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

Термостат завдяки йому движок може дуже стрімко грітися, а так само фактично і взагалі не нагріватися, все це відбувається за наступним причин, в самому термостаті є так іменовані клапан, даний клапан заповнений ще особливою речовиною за допомогою якого термостат і визначає коли йому необхідно буде на сто відсотків розкриватися і коли йому необхідно буде на сто відсотків замикатися, все ми вже знаємо то що при роботі мотора (Може звертали увагу), автомобіль нагрівається дуже стрімко приблизно до 80 c °, а після 80 градусів движок нагрівається трохи менше, а після 94 c ° він взагалі практично і не нагрівається тільки якщо ви не варто в багатогодинний пробки, вся справа в тому що клапан термостата пускає охолоджуючу рідину на велике коло при досягненні 80 c °, а після 94 c ° рідина виходить на той же самий коло але тільки циркуляція води по малому колу взагалі припиняється і внаслідок чого автомобіль менше нагрівається.

Для того щоб поміняти термостат на новий, для вас необхідно буде запастися: викрутки і одним шестигранником приблизно «на 5»!

Він розміщений трохи нижче корпусу повітряного фільтра, побачити його можна дуже легко для цього відкрийте капот у вашого автомобіля, потім розшукайте в підкапотному просторі цей самий корпус воздухофильтра і після його знаходження загляньте трохи нижче так скажемо під нього і там буде встановлена ​​той термостат (Точніше його кришка, а сам цей агрегат перебуває всередині кришки), для прикладу місцеперебування кришки ще показано на фото трохи нижче:

Коли потрібно міняти термостат?

Він замінюється тільки в цьому випадку якщо він не став відкривати клапан який випускає охолоджуючу рідину на велике коло, а так само якщо він залишив клапан у відкритому положення і даний клапан заклинив.

У першому випадку якщо термостат не пускатиме рідина на велике коло, то машина почне дуже дуже нагріватися, ні за яких обставин не допускайте її перегріву і якщо є можливість то останнім часом поміняйте термостат, вити якщо движок вашого автомобіля буде працювати в підвищених температурах, то у вас буде потроху прогорає прокладка ГБЦ, а так само тертя в двигуні вашого автомобіля так само підвищитися, так як як ми всі знаємо із закону фізики, ніж температура більше, то відповідно і метал розширюється, а чим більше ставати метал тим і більше ставати його тертя, тому за перегрівом мотора дивіться дуже пильно.

У 2-му випадку якщо клапан у вас заклинить у відкритому положення, хоча це буває рідко, але все ж тут вже ви самі вирішуєте потрібна для вас підміна термостата або ж немає, так як якщо клапан буде у відкритому положення то і движок фактично і не нагріватиметься, але якщо на дворі буде зима, то все ж краще буде поміняти даний агрегат на новий!