Чому димить дизельний двигун чорним димом

Дизель димить чорним димом. причини неполадок та шляхи їх усунення

Чому дизель почав диміти чорним димом.

Чорне димлення, обумовлене високим ступенем концентрації в вихлопі частинок сажі внаслідок неповного згоряння дизпалива або наявності в ньому масла, завжди свідчить про несправності дизельного двигуна.

Найпоширенішими з призводять до такого димлению неполадок

застосування неякісного дизельного палива;

наявність проблем з подачею палива або повітря (порушення в роботі

ТНВД або форсунок, засмічені масляний і повітряний фільтр і т.д.);

чому, димить, дизельний, двигун, чорним

неправильна установка моменту вприскування;

порушення умов нормального згоряння паливоповітряної суміші (зазвичай

при зношеної ЦПГ з малої компресією);

несправності ГРМ (неточна регулювання зазорів клапанів, прогар сідел

Системи Common Rail і Pump Duse димлять що робити

Використовуйте присадку Systempflege Diesel включає до свого складу хімічні компоненти, що забезпечують високоефективну очистку паливних систем типу Common Rail і Pump-Duse, а також надійний захист паливопроводів, інших деталей паливної апаратури від передчасного зносу внаслідок нашарування твердих і маслянистих забруднень.

Володіючи антикорозійними властивостями, засіб сприяє продовженню моторесурсу двигуна завдяки здатності зв’язувати і усувати водяні включення в дизельному паливі, одночасно підвищуючи його змащувальні характеристики. Реомендуется до використання в дизель-моторах автомобілів марки Kia і моделей інших брендів з паливними системами Common-Rail і Pump-Duse.

Присадку Systempflege Diesel через кожні 2-3 тис. Км. пробігу заливають в паливний бак з розрахунку 250 мл на 70 л. дизпалива.

Очищення паливних систем Common-Rail і Pump-Duse можна проводити також з використанням промивання Pro-Line Ansaug System Reiniger Diesel, опис якої було наведено вище.

Як усунути димлення в дизелях

У ситуаціях, які не потребують радикального ремонту, швидко усунути проблему можна з застосуванням спеціальних очищувачів і присадок, що випускаються відомим німецьким концерном Liqui Moly.

Для двигунів, оснащених системою уприскування класичного типу Вам допоможе промивка Ansaug System Reiniger Diesel для очищення деталей впускної системи.

Базовою основою даного очищувача є високоактивний вуглеводневий розчинник, в який доданий пакет високотехнологічних присадок, які обумовлюють унікальну здатність видаляти комбіновані жіромінеральние забруднення у вигляді твердого нагару, фільтром сажі-масляних нашарувань і т.д.

Забезпечує ідеальну частоту всмоктуючої області дросельних заслінок і інших функціональних компонентів впускної системи.

Сприяє продовженню експлуатаційного ресурсу двигуна, збільшення його надійності і зниження витрати палива. Можливе використання тільки в дизельних двигунах!

Чистка нагару і нальоту на голках щоб не диміло

Незамінний помічник Diesel Spülung. комбінована промивка, до складу якої входить пакет спеціальних присадок, що забезпечують комплексну очистку як безпосередньо форсунок, так і всієї системи упорскування в цілому.

чому, димить, дизельний, двигун, чорним

Радикально усуває твердий нагар і мазутно подібний наліт на функціональних металевих поверхнях. Володіє антізакісающім і антикорозійним дією, оптимізує якісні характеристики дизпалива внаслідок збільшення цетан-числа. Сприяє безпроблемному запуску двигуна навіть в холодну погоду. Завдяки оптимальному розпорошення палива і активізації його згоряння покращує мощностнодінаміческіе характеристики мотора, знижує рівень нейтралізації відпрацьованих газів.

Засіб Diesel-Spulung сертифіковане у відповідності до вимог стандарту Євро-4. Схвалено експертною радою BMW як оригінальний продукт для дизелів автомобілів даної марки. Рекомендовано також для двигунів Mitsubishi і більшості інших марок легкових машин. Користується заслуженою популярністю на російському споживчому ринку. Випускається в фірмових упаковках по 500 мл.

Процес очищення паливної системи присадкою можна здійснювати як звичайним, так і альтернативним способом, із застосуванням апаратури JetClean.

Для традиційної очищення треба зробити від’єднання паливопроводу, який зв’язує ТНВД і паливний бак (з боку бака), а також шланга зворотного подачі палива, а потім занурити звільнилися кінці в ємність, заповнену очищувачем. Після цього слід завести мотор в режимі холостого ходу, періодично злегка подгазовивая. Процедуру продовжувати до тих пір, поки присадка в ємності не буде повністю витрачена. Для усунення проблем зазвичай буває досить одного циклу, однак при необхідності очищення можна здійснити повторно.

Для глибокого очищення з використанням обладнання JetClean необхідно залити в заправну ємність апарату 4-6 упаковок кошти Diesel-Spulung, зробити всі необхідні під’єднання до впускний системі (див. Інструкцію з експлуатації JetClean) і запустити мотор на холостих обертах до завершення процедури очищення.

У профілактичних цілях присадку можна також заливати в паливний бак автомобіля з розрахунку, відповідно, мл присадки на обсяг бака (л):

Профілактичне очищення рекомендується повторювати після кожних 3-5 тис. Км. пробігу автомобіля.

Для всіх систем уприскування

Присадка в диз. паливо Diesel Russ-Stop для зниження рівня димності дизель-моторів володіє вираженими антипригарними і антикорозійними властивостями, забезпечуючи надійний захист форсункових голок і запобігання утворенню нагару і іржі на всіх елементах системи подачі палива.

Одночасно присадка Diesel Russ-Stop підвищує теплотворну здатність палива, роблячи процес згоряння сажі більш активним, за рахунок чого засіб показано використовувати з метою профілактики димоутворення. Особливо рекомендовано до застосування в підношення моторах автомобілів минулих поколінь.

Для всіх дизель-моторів стаціонарного виконання і двигунів транспортних засобів, включаючи легкові та вантажні автомобілі (за винятком оснащених фільтром сажі), сільськогосподарську та дорожньо-будівельну спецтехніку. Присадка додається в паливний бак з розрахунку 150 мл. на кожні 50 л. дизпалива.

Каталізатор горіння для дизелів

Підвищуючи теплотворну здатність палива, дана присадка сприяє поліпшенню динамічних характеристик автомобіля і більш повному згорянню сажі. Засіб Speed ​​Tec Diesel рекомендовано для автовласників,

віддають перевагу спортивному стилю їзди з різкими прискореннями при обгонах, а також при експлуатації тяжелогружених автомобілів, в т.ч. з причепами.

Присадка додається в паливний бак з розрахунку 250 мл. на кожні 70 л. дизпалива.

чому, димить, дизельний, двигун, чорним

Підвищена димність дизельного двигуна: чому і до чого?

Не потрібно бути автомобільним експертом, щоб зрозуміти: якщо дизель погано заводиться і димить. це не до добра. Ну не може справно працює движок несподівано «запихтеть» і продовжувати працювати далі, як ні в чому не бувало. А значить вихід з цієї ситуації, на жаль, тільки один. І це ремонт «полум’яного серця» вашого вірного металевого коня.

Але перед тим як вирушати на СТО (бажано не своїм ходом), можна спростити роботу фахівців, а саме звернути увагу на колір диму, який виділяється мотором. Адже дана інформація дозволить в подальшому більш точно діагностувати проблему і в максимально короткі терміни ефективно усунути проблему.

Дизель димить сизим димом

Найчастіше водії стикаються з проблемою, коли дизель димить сизо-білим димом, в якому будь-який, навіть не самий чуйний ніс відчує запах незгорілого палива. Подібна несправність пояснюється тим, що солярка в циліндрі згоряє не повністю. Вона накопичується на розпечених деталях випускного тракту і просто-напросто випаровується на них, даючи той самий дим. Як правило, технічні фахівці в даному випадку ставлять один з трьох діагнозів:

  • Сьогодні вихідний стан циліндра (одного або декількох).
  • Випередження упорскування відбувається під пізнішим кутом, ніж необхідно.
  • Наближення ремонт паливної апаратури. Або одного з її елементів.

Само собою зрозуміло, що зайвий раз заводити машину в такому стані не рекомендується. Не кажучи вже про те, щоб активно її експлуатувати. Але варто відзначити, що все вищесказане відноситься до тієї ситуації, коли сизо-білий дим виділяється мотором постійно. Якщо холодний двигун при запуску дуже сильно «чадить» і «кашляє», але потім, прогріваючись, повертається до стабільної роботи, то тут можливі два варіанти. Перший, і найбільш ймовірний. відмова однієї або декількох свічок розжарювання. Зрозуміло, що виходом з цієї ситуації стане заміна названих витратних матеріалів. Другий же варіант має на увазі набагато більш активне втручання з боку власника. Адже тут проблема, швидше за все, полягає в несправності одного циліндра, який в силу різних причин не працює на холодному «движку», але потім поступово включається в робочий процес.

Чёрный дым у #дизеля #мотоблока. Причины и куда смотреть.

Чому димить дизель: чорний дим

Кілька більш рідкісна проблема. це чорний дим, який починає випускати двигун при різкому натисканні на педаль акселератора. Подібне ж може відбуватися і при роботі мотора під навантаженням. Як правило, чорний дим. це результат дуже раннього кута випередження впорскування. Також це може сигналізувати про те, що скоро може знадобитися заміна або ремонт форсунок.

Але, всупереч поширеній думці, чорнота диму не говорить про катастрофічні поломки. Якраз-таки навпаки: якщо при сизому димі взагалі не рекомендується заводити двигун, то з чорної димної завісою навіть можна їздити. Тільки з ремонтом все одно затягувати не варто, адже якщо одна з двох вищеописаних причин появи чорного дим не буде через деякий час усунуто, то це загрожує руйнуванням форкамер, а потім. повним або частковим знищенням перемичок і плавленням поршнів.

Але не варто турбуватися, якщо двигун поодиноко і дуже вибірково «кашляє» чорним димом. Таку ситуацію можна навіть називати цілком штатною. Іноді, для її усунення потрібно тільки лише регулювання запалювання. У будь-якому випадку, настійно рекомендується вдатися до допомоги справжніх професіоналів своєї справи, які працюють в «Слобода Дизель Сервіс». Адже тільки тут ви знайдете досвідчених людей, що спеціалізуються на ремонті дизельних автомобілів.

Визначення точної причини

Часто причиною димності мотора стає поломка електронної системи контролю правильного згоряння палива. Відмова, будь-якого датчика, включеного в цю систему, призводить до хаотичних уприскуванням, як палива, так і кисню. Також основною причиною димленія двигуна є неправильне освіту повітряно-паливної суміші.

Дымит машина! Почему черный дым из глушителя дизельного двигателя

Недолік подачі повітря обумовлений в основному забрудненням повітряного фільтра двигуна або засміттям повітропроводів. З боку електронних систем з ладу можуть вийти датчики кількості повітря, що подається. Практично всі датчики даного типу не підлягають ремонту і змінюються на нові.

Якщо чорнота вихлопу різко підвищується з набором оборотів двигуном необхідно провести діагностику паливного насоса високого тиску (ТНВД). На його роботі позначається порушення герметичності всього паливного тракту і інтеркулера. Явною причиною будуть патьоки масла в місцях з’єднання хомутами або тріщини шлангів.

Для перевірки герметичності можна використовувати будь-якої побутової насос (велосипедний, автомобільний), щоб створити імітацію високого тиску. Для цього необхідно від’єднати відповідні до турбіни і впускного колектора шланги, закрити їх з обох сторін і за допомогою насоса створити тиск. Якщо є витік, то це буде або видно, або чути звук вихідного повітря.

Рідкісний випадок

Іноді навіть довга діагностика не дозволяє виявити причину чорного диму від дизельного мотора. У цьому випадку варто оглянути механізм запалювання. Деякі моделі моторів оснащуються клапаном, який регулює роботу блоку запалювання. Момент роботи такого блоку регулюється за допомогою болта на корпусі. Такі блоки побудовані на електромагнітному принципі регулювання.

Перевірити працездатність таких установок можна по звуку (справний датчик почне тріщати), або відключити його від системи. Якщо ця маніпуляції налагодила роботу двигуна і пропала димності це вказівка ​​до заміни елемента.

Наслідки утворення сажі

При підвищеному освіті сажі в дизельному двигуні першим з ладу, як правило, виходить фільтр сажа дизеля, що призводить до необхідності його заміни. Надалі сажа потрапляє в масло, яке циркулює по всьому мотору. Масляні канали швидко забиваються, через що масло не може ефективно виконувати відведення тепла від деталей двигуна і відбувається їх перегрів.

Спочатку на поршневих кільцях відбувається утворення нальоту (вони закоксовуються). Потім всі встановлені в автомобілі фільтри швидко забиваються брудом і втрачають свої властивості.

Зниження прохідності паливних каналів зменшує кількість що надходить масла для змащення деталей, через що вони піддаються підвищеному зносу. Робота двигуна в умовах підвищених температур з часом призведе до прогару клапанів і поршнів. Заміна цих деталей є однією з найдорожчих процедур при обслуговуванні автомобіля.

При змішуванні палива і моторного масла, в’язкість останнього сильно знижується і в такому стані масло не здатне захистити деталі від зносу в процесі експлуатації. Візуально це можна визначити, вийнявши масляний щуп з двигуна. Якщо навіть при негативних температурах, моторне масло буде капати зі щупа, а по запаху нагадує солярку це пряма вказівка ​​на необхідність термінового ремонту.

Усунення чорного диму з вихлопної труби

Найбільш простим рішенням стане проста заміна фільтрів. У разі, коли заміна не допомогла, варто звернути увагу на стан паливних форсунок.

Головною причиною виходу з ладу паливних форсунок є нікое якість дизельного палива. Зовні несправність форсунок виражається в появі густого диму при русі з навантаженням або спробі швидкого прискорення. При цьому в салон передається відчутна вібрація від двигуна.

Іноді причиною стає ранній кут уприскування палива, в результаті чого повітряно-паливна суміш запалюється з великою затримкою, що призводить до створення підвищеного тиску в робочому циліндрі. В результаті суміш не згорає повністю, і велика кількість вуглеців перетворюється в чорну сажу, яка викидається в вихлопну трубу.

Якщо в результаті діагностики кута вприскування правильні, а якість палива відповідає нормам, тоді буде необхідний ремонт і форсунок і ТНВД.

Чому димить дизельний двигун чорним димом і причини цього

Багато власників дизельних автомобілів та спецтехніки стикаються з проблемою, коли дизельний двигун димить, і шукають причини несправності. Розглянемо той випадок, якщо під час роботи вихлоп двигуна чорного кольору.

Головною причиною, через яку це відбувається, є неповне згоряння палива, що використовується. Чорна сажа, що вилітає з вихлопної труби, це залишки не згорілих вуглеців. Для їх повноцінного згоряння в камері не вистачає кисню або перевищено оптимальну кількість подається паливної суміші.

Будь-який, навіть найсучасніший дизельний двигун виробляє невелику кількість кіптяви при повністю справній роботі. Для зниження її кількості в вихлопі використовують підвищення тиску при подачі палива в камеру згоряння. Вбудовані сажові фільтри вловлюють більшу частину вилітає сажі. Для їх повноцінної роботи необхідно проводити регулярне очищення або заміну.

Для багатьох регіонів актуальна проблема низької якості дизельного палива на АЗС, що також є частою причиною. При цієї причини часто виявляються детонаційні стуки, так як таке паливо випереджає встановлений процес згоряння.

Несправності турбокомпресора і проблеми з компресією

Сучасні дизельні двигуни оснащені турбокомпресорами, що дало їм велике поширення на легкових автомобілях для повсякденного користування. Також це додало ще одну причину, що димить двигуна.

Це або потрапляння підвищеної кількості масла у впускний тракт через зношування гумових ущільнювачів, або турбіна з якоїсь причини не здатна нагнітати необхідний тиск. Якщо в двигуні низька компресія, тоді спостерігаються проблеми з запуском двигуна, помітна втрата потужності і поява густого чорного диму під навантаженням.

Дуже рідкісною причиною, чому димить дизельний двигун чорним димом, є надлишок компресії. У салоні чітко чути звук роботи мотора, шуми детонації палива. Такий дефект з’являється при помилках під час збирання всього мотора в цілому. Сама по собі висока димності дизельного двигуна не призводить до поломки мотора.

Але якщо причиною є неправильно встановлений кут уприскування або поступовий вихід з ладу форсунок, тоді їзда на такому автомобілі призведе до руйнування деталей двигуна від підвищеного навантаження. Кінцевим підсумком стане необхідність капітального ремонту або повної заміни агрегату, що є дуже дорогою процедурою для дизельних двигунів.

У статті розглянуті основні причини, за якими дизельний двигун димить чорним вихлопом. Поява чорного диму з вихлопної труби не означає, що двигун потребує дорогого ремонту або заміни. Але якщо повністю ігнорувати цей сигнал про несправності, то подальше використання автомобіля призведе до руйнування внутрішніх стінок двигуна, коксування поршнів або прогару форкамер.

Для усунення цих наслідків доведеться витратитися на капітальний ремонт всього двигуна, а можливо і на покупку нового. При появі такої ознаки як димлення двигуна варто якомога швидше звернутися в автосервіс для з’ясування причини.

Якщо причиною послужив не просто знос повітряного фільтра, а щось серйозніше, тоді найкращим рішенням буде відразу приступити до усунення причини і тимчасово відмовитися від використання такого автомобіля.

Чорний дим як ознака неполадок дизельного мотора

З’явився з вихлопної труби автомобіля чорний дим з, говорить про те, що переобогащена топливовоздушная суміш. Робота двигуна на такій суміші збільшує знос і задираки деталей і вузлів циліндропоршневої групи. Це пояснюється тим, що надмірне дизпаливо змиває зі стінок циліндрів масло, тим самим, погіршуючи мастило. Крім цього, дизпаливо потрапляє і в масло, розріджуючи його, і погіршує в інших деталях двигуна умови мастила. Часто показник розрідження стає настільки великим, що рівень суміші палива з маслом в картері підвищується, і з’являється характерний запах.

Це свідчить про несправності в системах харчування, запалювання та управління уприскуванням.

Как определить причину дымления дизеля

Чорний дим є продукти неповного згоряння дизпалива (частинки сажі) і добре видно на світлому фоні. Супроводжується такими неполадками:

  • велика витрата дизпалива;
  • поганий запуск;
  • нестійка робота двигуна;
  • висока токсичність вихлопних газів;
  • втрата потужності.

Чому з’являється чорний дим

При низькій компресії двигун важко запускається, втрачається потужність, з’являється чорний дим під навантаженням. При підвищеній. дизельний двигун працює дуже шумно, чути детонаційні стуки. Дана несправність зустрічається дуже рідко і пов’язана з помилками при складанні мотора. Недолік повітря пов’язаний з несправністю турбіни або з не герметичністю впускного тракту. Під навантаженням, в такому випадку, з’являється чорний дим, і дизельний двигун втрачає потужність.

Якісна діагностика дозволить оперативно виявити несправність і ліквідувати її. Професійні майстри нашої компанії здійснюють діагностику дизельних двигунів вантажних машин за допомогою сучасних методів, завдяки яким можна точно визначити причину несправності.

Експлуатація авто, з виділяється чорним димом, не призводить до пошкодження мотора або його деталей. А ось довга їзда з раннім кутом уприскування або з несправними форсунками призведе до прогару форкамер, руйнування перемичок і обгорання поршнів, що в подальшому спричинить для будь-яких автомобілів серйозний ремонт дизельних двигунів.

З усіх питань і для запису на ремонт звертайтеся по телефону: 7 (985) 905-83-18

Адреса вантажного сервісу: г. Подольск, проспект Юних Ленінців, 59а