Чому димить дизельний двигун синім димом

Чи не догоревшей паливо

Підтвердженням до такого здогаду стане наявність їдкого і різкого запаху з вихлопної системи. Це буде означати, що незгоріле паливо виходить разом з димом в пароподібному стані.

Паливо може не догоряти з різних причин. Можливо, що паливо подається занадто пізно або якийсь циліндр не справляється зі своїм завданням і не може спалити солярку.

чому, димить, дизельний, двигун, синім, димом

Як правило, у кожного слідства є причини. Слідство, в даному разі, не догоревшей паливо і, як результат, дизель димить синявою. Так які причини і неполадки в вузлах дизеля можуть спричинити це?

Всьому причиною масло

При такому діагнозі «хмара» з вихлопної труби буде димлення від світлих до темних відтінків. Воно буде залежати від концентрації масла, яке протікає в камери згоряння, режимів роботи двигуна і від температури прогріву. При цьому ви будете відчувати горілий запах властивий маслу.

Поява такого газу буде відзначатися підвищеним витрачення масла. Щоб вирішити цю проблему потрібно визначитися з постачальниками «непотрібного» флюїду.

Погана компресія двигуна

Бувають випадки, коли при запуску двигуна йде сильний синій дим. А потім після належного прогрівання дим пропадає. Така картина досить часто зустрічається у дворах нашої країни, коли стоять стовпи диму, а водій бігає, схопившись за голову, і не може зрозуміти, що відбувається.

Причиною всьому низька компресія двигуна. Через такого дефекту температура при стисненні не досягає належної величини, тому паливо не догорає повністю. Навіть якщо у двигуна один циліндр з низькою компресією, то робота такого двигуна можлива. Але буде диміти до тих пір, поки загальна температура не підвищиться і несправний циліндр не почне справлятися з вступникам паливом і підпалювати його.

Дым на холостых оборотах. Форсунка отработавшая ресурс, как это выглядит.

Причинами диму синього відтінку можуть послужити несвоєчасне уприскування або низький показник компресії. До речі, більшість сучасних дизельних двигунів обладнано пристроєм на паливному насосі, яке здійснює ранній уприскування, коли двигун ще холодний.

При такій функції робота двигуна жорсткіше, але зате паливо повністю встигає згоріти. Двигун нагрівається, і пристрій повертає в початковий стан уприскування палива, мотор починає «муркотіти» і стає приємним і м’яким на слух.

несправний ТНВД

Якщо причиною до появи сизого диму став запізнілий уприскування, то слід звернути увагу на знос паливного насоса високого тиску (ТНВД). Нескладно здогадатися, що паливо не буде встигати догоряти, якщо воно подається із запізненням.

Отже, з одним з можливих винуватців визначилися. Але чому так відбувається? Конструкція і схема роботи ТНВД досить непроста. Якщо пояснити простими словами, робота цього вузла заснована на русі спеціальних механізмів для подачі палива, які постійно труться і контактують між собою.

Мастилом для деталей служить саме паливо. Досить хитре рішення, тому що солярка має жирну структуру. Але з приходом зими здійснюється перехід на зимовий паливо.

Зимовим воно називається, тому що в ній зменшена в’язкість, а саме відсутні ті самі змащувальні фракції або їх кількості недостатньо, щоб змащувати «залізяки» в насосі. Ось це і стає причиною зношування ТНВД. А знос цього частини агрегату, в свою чергу, поряд з профілем хвильової шайби стає причиною запізнювання уприскування палива.

Механізм наступний: паливо не встигає нагрітися, тому що пізно подається, і циліндр починає погано працювати зі стрибками. В результаті паливо, яке не встигає згоріти, випускається назовні у вигляді синього диму.

Якщо двигун прогріти, проїхавши кілька кілометрів, то сизий слід за машиною зникне або зменшиться настільки, що його не можна буде простежити. Але неполадки насоса на цьому не виправляться. При прогрітому движку навіть пізно подане паливо встигає майже повністю згоріти через високий температурного фону.

Димить дизельний двигун сизим димом: причини

У кожного автовласника може з’явитися одна дуже цікава, незрозуміла головний біль у вигляді диму з вихлопної труби, а особливо у власників машин з дизельним агрегатом. Начебто автомобіль буде їхати, працювати, але факт того що він димить не залишить спокою своєму господареві.

Ситуація цікава тим, що дим може бути різного кольору: чорним, білим, сірим або диміти синім димом, синій дим найбільш поширений. І з певної причини слідчо буде дим певного кольору.

5 причин почему дымит дизель, часть 2 (common rail)

Причиною до чорного диму може стати не згоріле до кінця паливо. Дим такого кольору виникає, коли йде надмірна подача палива або паливо має погану якість. Такий же ефект викличе нестачу кисню. До появи сірого диму причетні ті ж причини. Дим виходить сірого відтінку тільки тому, що дефекти не настільки серйозні, як ті, які викликають чорний слід за автомобілем.

Димить дизельний двигун сизим димом і причини до цього можуть бути різні. При вихлопах синього диму під час роботи машини на холодний двигун або вже прогрітий, то варто задуматися про неполадки в дизельному агрегаті. До появи такого ефекту можуть бути причиною дві проблеми:

  • Паливо не догорає.
  • Моторне масло потрапляє в двигун.

Щоб зрозуміти, чому димить дизельний двигун потрібно діагностувати його, не вдаючись до допомоги спеціальних апаратів. Виявити проблему можна за ступенем димності і запаху, який вона в собі несе.

Знос циліндропоршневої групи

Дуже часто дизель димить сизим димом через зношування циліндропоршневої групи і вузлів ГРМ (газорозподільний механізм). Масло може потрапити в циліндр з кількох причин.

  • Збільшено зазори поршневих кілець.
  • Збільшено зазори між стрижнями клапанів і направляючих втулок.
  • Є пошкодження на гільзі циліндрів.
  • зруйновано кільця.
  • Є порушення поршневих канавок і багато інших причин.

Наприклад, сильні дефекти зазорів в районі поршневих канавок дозволяють камері згоряння «всмоктати» масло. Це можливо навіть якщо маслознімні кільця справні. З великим періодом роботи циліндри піддаються зміні своєї форми, припустимо, стати еліптичної форми. Через зміни у формі, погіршується ущільнення.

Знос цієї групи деталей також стає причиною зниження компресії. При вимірі компресії варто враховувати здатність масла ущільнювати зазори. Виходить, що якщо циліндр несправний, то компресія повинна бути завищена. Для проведення діагностики ЦПГ (циліндро-поршнева група), вимірів і отримання точної оцінки потрібно дотримуватися деякі вимоги.

Якщо механізми мають не дуже велике погіршення якості, то горезвісний дим можна побачити при прогріванні двигуна. Після прогрівання, рівень симптому зменшується або повністю зникає. Пояснюється це тим, що при високих температурах деталі розширюються і зазори ущільнюються.

Збільшення витрати масла відбувається при поломки перемичок між поршневими канавками. Також до великої витрати масла приводять розломи кілець в результаті зносу або перегрівання двигуна. Якщо використовувати масло невисокої якості і міняти його несвоєчасно, то поршневі кільця як би «залипають» і втрачають свою рухливість.

Погіршення якості поршневих кілець і ущільнення циліндрів викличе підвищення витрати палива.

Виявити факт потрапляння масла можна і по характерному шуму в роботі двигуна і стукам, супроводжувані зміною обертів і навантажень на двигун.

Несправний ГРМ і інші причини

Причинами масляного диму можуть бути наступні причини:

  • Прогоріли або зруйновані клапана.
  • Зношені стрижні клапанів і напрямні втулки.
  • Несправності в маслоз’ємних ковпачках.

Чому відбувається вихлоп синього диму на прогрітому двигуні можна сказати, зробивши опору на факт розрідження масла зі збільшенням температури двигуна внутрішнього згоряння. Можна навести такий приклад. Це можна завжди спостерігати при роботі тракторів.

Дуже часто трапляється, що, коли движок працює на холостих обертах, масло накопичується на деталях, утворюючи плівки, тим самим накопичуючись в системі вихлопу. Потім коли тракторист вичавлює педаль газу, вихлопна труба вихлюпує густої синій дим.

Можливо, несправна система подачі палива або відсутній герметичність клапанів. Все це може стати причинами димленія дизельного агрегату синім кольором. Прогорілий клапан надає вихлопних газів біло-блакитний відтінок. Цей дефект клапанів можна простежити за низькою компресії несправного циліндра. Свічки також схильні до покриттю нагаром і відкладеннями, які вкажуть на цей недолік.

Можливі несправності турбіни. Вони можуть нагадати симптоми хворих маслос’емних ковпачків. Щоб в цьому переконатися, можна промацати патрубки турбокомпресора на наявність масел. Проблеми, пов’язані з ущільненням турбокомпресора визначити важче, тому що масло, потрапляючи в вихлопну систему, догорає повністю.

Також причинами сизого диму можуть бути порушення в роботі вентиляції картера або неполадки із запалюванням в циліндрі. Дуже часто синій дим супроводжується зниженням тяги, а атмосферне і турбо дизель можуть мати течі сальників і т.д.

Варто зазначити, що причинами такої поведінки автомобіля може бути погана якість палива. Тому заправлятися варто тільки у тих компаній, які надають флюїди хорошої якості. Остерігатися тих заправок, які пропонують солярку за низькою ціною.

Причини білого диму з вихлопної труби

В першу чергу слід переконатися, що з вихлопної труби йде саме пар, а не «масляний» дим. Проробляємо нескладне дію. прогріваємо двигун до робочої температури, або навіть після поїздки, короткочасно закривають отвір вихлопної труби білим, чистим аркушем паперу і дивимося, вода з листа поступово випаруються і не залишать явних жирних слідів, при цьому і на дотик вони не будуть жирними. Якщо ж присутні явно жирні, масляні сліди, які не зникають. у мотора інша проблема, не пов’язана з витоком охолоджуючої рідини в циліндри.

Якщо на аркуші не залишилося явно масляних слідів, ведемо пошук далі. Рідина може потрапляти в циліндр не тільки через пошкоджену прокладки ГБЦ, але і через тріщини в голівці або блоці циліндрів. Всі ці дефекти в роботі двигуна викликають потрапляння вихлопних газів в систему охолодження (при цьому також можлива поява газової пробки в системі охолодження), що при виявленні і буде вказувати на описані проблеми. Загляньте в радіатор або розширювальний бачок: якщо від охолоджуючої рідини виходить явний запах гару (вихлопних газів) і / або на її поверхні присутня тонка масляна плівка, то причина білого диму саме в попаданні вихлопних газів в систему охолодження. У таких випадках після запуску холодного двигуна тиск в системі охолодження відразу підвищується (це не важко відчути рукою, стиснувши верхній патрубок радіатора), при цьому так само спостерігається збільшення уровеня рідини в розширювальному бачку. Причому цей рівень рідини нестабільний, можлива поява міхурів газу в розширювальному бачку.

Якщо двигун заглушити, то картина зміниться з точністю навпаки. Рідина почне йти в циліндр. Поступово вона просочиться через поршневі кільця і ​​потрапить в масло, в масляний піддон. При наступному запуску масло і охолоджуюча рідина перемішуються, утворюють емульсію, яка має світлий колір, незалежно від вироблення олії. Емульсія не прозора, вона надає маслу каламутність. Циркулюючи по системі змащення, така емульсія залишає на кришці головки і пробці маслоналивной горловини характерну піну світлого жовто-коричневого кольору. Така піна утворюється при насиченою емульсії, тобто якщо тріщина або прогар має велику площу. Якщо ж тріщина або прогар незначні, утворення піни все одно можливо, навіть при прозорому маслі. Якщо ж негерметичність в циліндрі істотна, то рідина, накопичуючись над поршнем, може перешкоджати повороту колінчастого вала при старті в перший момент запуску. В особливо важких випадках можливий гідроудар в циліндрі, деформація і поломка шатуна. Іноді вдається виявити циліндр, в який просочується антифриз, оглядаючи свічки запалювання. Свічка буде виглядати як нова. антифриз її буквально відмиває. Якщо через свічковий канал подати в циліндр повітря під тиском (наприклад, через перехідник зі шлангом або спеціальний тестер витоків), то рівень рідини в розширювальному бачку почне підвищуватися (при перевірці необхідно повернути колінчастий вал в положення, при якому обидва клапана закриті, поставити автомобіль на гальмо і включити передачу). Подальші виявлення або ремонт несправності проводиться зі зняттям головки блоку циліндрів. Слід оцінити стан прокладки, площин головки і блоку.

Також слід враховувати, що прогар прокладки ГБЦ часто супроводжується деформацією площині головки, особливо якщо дефекту передував перегрів двигуна. Якщо ж явних дефектів не знайдено, необхідно перевірити головку на герметичність під тиском. Швидше за все на стінці камери згоряння буде виявлена ​​тріщина: частіше поблизу сідла випускного клапана. Слід також уважно оглянути циліндр, опустивши поршень в нижню мертву точку. Тріщина в циліндрі. рідкісний дефект, але якщо вона є, виявити її не складає труднощів. Краї тріщини розходяться і нерідко виявляються відполірованими поршневими кільцями. Попадання охолоджуючої рідина в циліндр можливо також через систему впуску, наприклад, через не герметичності прокладки впускного колектора, якщо вона одночасно ущільнює і канали підігріву колектора охолоджувальною рідиною. У подібних випадках тиск в системі охолодження не підвищується, запаху вихлопних газів немає, але масло перетворюється в емульсію, при цьому рівень охолоджувальної рідини швидко убуває. Цих ознак, як правило, досить, щоб знайти дефект і не сплутати його з описаним вище, інакше буде марно знята головка блоку. Всі неполадки, пов’язані з білим димом з вихлопної труби, вимагають не тільки усунення прямих причин. Оскільки дефекти, як правило, викликані перегрівом двигуна, то слід перевірити і усунути несправності в системі охолодження. можливо, що не працює термостат, датчик включення, муфта або сам вентилятор, негерметичний радіатор, його пробка, шланги або з’єднання. Якщо білий дим і супутні йому дефекти помічені, то експлуатувати автомобіль не можна. По-перше, дефекти швидко прогресують. А по-друге. робота мотора на водомасляного емульсії різко прискорює знос деталей і через кілька сотень кілометрів без капітального ремонту, швидше за все, вже не обійтися.

Білястий або прозорий дим з вихлопної труби

Білий дим з вихлопної труби. цілком нормальне явище при прогріванні холодного двигуна. Але слід враховувати що це не дим, а пар. Вода в пароподібному, пароподібному стані. природний продукт згоряння палива, це є нормальним, і ніяких дій не вимагає. Справа в тому, що в холодній випускний системі, пар від згоряння палива частково конденсується при цьому стаючи видимим, при цьому на краю вихлопної труби зазвичай з’являється вода (конденсат). У міру прогрівання системи, конденсація зменшується. Чим холодніше навколишнє середовище, тим більш щільним, білим і видимим виходить пар. При температурі ніже.10 градусів Цельсія білий пар утворюється і на добре прогрітому двигуні, а при морозі В.20.25 градусів вихлоп через пара, набуває густий білий колір з сизим відтінком. Можна привести в приклад всім знайому ситуація. взимку коли великі автомобілі або автобуси від’їжджаючи від зупинки, так димлять, що доводиться зменшувати швидкість через відсутність видимості. На колір і насиченість пара так само впливає і вологість повітря: чим вона більше, тим пар гущі. Слід зауважити що пари води після виходу з вихлопної труби досить швидко розсіюються і нічим не пахнуть.

Постійний білий дим в теплу пору і на добре прогрітому двигуні, може свідчити, найчастіше з попаданням охолоджуючої рідини (води, тосола, антифризу) в циліндри (можливим місцем попадання може бути негерметична прокладка головки блоку циліндрів). В такому випадку волога охолоджуючої рідини, не встигає повністю випаруватися при згорянні палива, що і викликає густий білий дим (пар високої щільності). При цьому відтінок вихлопу залежить від складу охолоджувальної рідини, погоди і кольоровості освітлення навколишнього простору. Відтінок білого диму може бути сизим, нагадуючи «масляний» дим, але відрізнити все-таки можливо якщо придивитися, водяна пара, розсіюється швидко, до невидимості, на відміну від «масляного» диму, при якому в повітрі надовго залишається синюватий туман.

Синій або сизий дим

Найбільш імовірною причиною появи синього ( «масляного») диму є попадання масла в циліндри двигуна. «Масляний» дим може мати різні колірні відтінки: від прозорого блакитного до густого біло-синього. Це залежить від режиму роботи двигуна, ступеня його прогріву і кількості масла, що надходить в циліндри, а також освітленості та інших факторів. Примітно, що масляний дим, на відміну від пара, не розсіюється в повітрі швидко, а згаданий вище тест з папером дає жирні краплі, що вилітають з труби разом з вихлопними газами. Очевидно також, що масляний дим супроводжується підвищеним споживанням масла. Так, при витраті близько 0,5 л / 100 км сизий дим з’являється в основному на перехідних режимах, а при досягненні 1,0 л / 100 км. і на режимах рівномірного руху. До речі, в останньому випадку на перехідних режимах масляний дим стає густим синьо-білим. Правда, власникам найсучасніших машин треба пам’ятати про можливу наявність нейтралізатора, який здатний очистити вихлопні гази від масла навіть при досить великих витратах.

У камери згоряння (в циліндри) масло може потрапити двома способами: знизу, через поршневі кільця, зверху, через зазори між стрижнями клапанів і направляючими втулками. Найбільш імовірною причиною появи синього вихлопу, є знос деталей циліндропоршневої групи. У верхніх компресійних кілець спостерігається знос не тільки по зовнішній поверхні, що контактує з циліндром, а й по торцевих площинах, що сприймає тиск газів в циліндрі. Можуть бути зношені і канавки цих кілець в порушених. Великі зазори в канавках створюють насосний ефект. Навіть якщо маслознімні кільця ще в нормі, масло все одно надходить в циліндри, оскільки верхні кільця безперервно «подкачивают» його від низу до верху.

Циліндри найбільше зношуються в зоні зупинки верхнього кільця після досягнення поршнем верхньої мертвої точки, а в середній частині нерідко набувають овальну форму. Відхилення форми циліндра від окружності погіршує ущільнювальні властивості кілець. У зоні замків зазвичай утворюються просвіти, але не виключено їх поява і в інших місцях окружності.

Є випадки, коли при відносно хорошому стані кільця і ​​поршня поверхню циліндра пошкоджена. Це відбувається, наприклад, при поганій фільтрації масла, коли між спідницею поршня і циліндра відбувається потрапляння абразивних частинок, при цьому з’являються подряпини на циліндрі. Аналогічна ситуація реальна і після довгої стоянки, коли на поверхні циліндрів і кілець можуть з’явитися сліди корозії. Буде потрібно чимало часу на згладжування цих дефектів і взаємну приработку деталей (якщо вони взагалі зможуть приробитися).

Той же ефект часто виникає при порушенні технології ремонту двигуна, коли поверхня відновленого циліндра занадто груба або циліндр має неправильну форму, або вони використовували поршні низької якості або поршневі кільця не відповідають технічним характеристикам двигуна. У таких випадках, як правило, не слід очікувати нормальної роботи двигуна.

Почему мотор дымит сизым дымом. Причины. Как чуть не убили двигатель.

Знос циліндропоршневої групи нерідко супроводжується втратою компресії і збільшенням тиску в картері, які визначають відповідні пристрої (компрессометр, тестер витоків і ін.). Однак пам’ятайте, що велика кількість масла, що входить в циліндри, добре ущільнює зазори в сполучених деталях. Якщо зазори не надто великі, то результат оцінки компресії може бути цілком нормальним, іноді навіть ближче до верхньої межі. Саме ця обставина бентежить пошук конкретних причин маслянистого блакитного диму.

Коли великого зносу деталей немає, то синій або синьо-білий дим явно спостерігається тільки тоді, коли двигун працює в режимі прогрівання, поступово знижується і навіть зникає зовсім. Причина проста: при нагріванні деталі розширюються і займають більший простір, в якому вони сильніше притискаються один до одного. При надмірно великому зносі картина зворотна: кількість диму на прогрітому двигуні буде зростати, так як гарячого маслу, що має низьку в’язкість, легше потрапити в циліндр через зношені деталі.

Завжди легше визначити несправність, якщо вона пов’язана з більш важкими формами зношеності або навіть поломки деталей. Таким чином, може проявлятися значна детонація, яка призводить до пошкодження мостів між кільцями на порушених, принаймні пошкодження самих кілець найбільш ймовірно. Сильний перегрів двигуна є причиною деформації спідниці поршня, утворюється великий зазор між поршнем і циліндром. Деформований поршень перекошується, порушуючи роботу кілець. Той же результат можливий при деформації шатуна, наприклад, через гідроудару при попаданні води в циліндр або після обриву ременя і удару поршня по незакрившемуся клапану.

Використання неякісного масла може привести до прогорання або залягання кілець в канавках поршня. Застосування низькоякісного масла може викликати пригорання і залягання кілець в канавках поршня. А внаслідок тривалого калильного запалювання кільця можуть бути просто завальцьовані в канавках з повною втратою рухливості.

Перераховані вище дефекти зазвичай не відбуваються у всіх циліндрах відразу. Знайти несправний циліндр неважко, порівнявши стан свічок запалювання і стиснення в різних циліндрах. Більш того, такі дефекти часто супроводжуються різного роду шумами і стукотами, що змінюються з оборотами, навантаженням і ступенем прогріву двигуна, а також нестійка робота двигуна через відключення циліндрів (особливо при холодному пуску). Поширена група несправностей, що викликають масляний дим і витрата масла, пов’язана з зносом стрижнів клапанів і направляючих втулок, а також зносом, механічними дефектами і старінням (втратою еластичності) маслос’емних ковпачків. Ці дефекти, як правило, дають помітне збільшення димлення двигуна у міру прогріву, оскільки розріджений гаряче масло набагато легше проходить через зазори між зношеними деталями. Крім того, попадання масла в циліндри посилюється на холостому ходу і при гальмуванні двигуном. На цих режимах у впускному колекторі виникає велике розрідження, і масло тече по стрижнях клапанів під дією перепаду тиску, накопичуючись на стінках деталей і у вихлопній системі. Подальше відкриття дросельної заслінки в перший момент різко посилює густоту синього масляного диму.

У двигунів з турбонаддувом витрата масла, супроводжуваний синім димом, можливий через несправність турбокомпресора, зокрема, зносу підшипників і ущільнень ротора. Знос ущільнення переднього підшипника компресора дає картину, схожу на вихід з ладу маслос’емних ковпачків (включаючи масляний нагар на свічках), але при цьому у вхідному патрубку компресора збирається калюжка масла. Несправність ущільнення турбіни визначити складно, оскільки масло надходить безпосередньо в вихлопну систему і там догорає.

В експлуатації синій дим і витрата масла нерідко з’являються при відключенні одного з циліндрів через несправність запалювання або при негерметичність клапанів. В останньому випадку дим стає біло-блакитним, особливо, якщо клапан має явний прогар. Такий дефект визначається без праці. компресія в цьому циліндрі незначна або взагалі відсутня, а на свічці з’являється рясний чорний нагар, часто у вигляді наростів.

Димність двигуна: причини і шляхи вирішення

Поява диму може бути пов’язано з несправностями різних систем і робочих вузлів двигуна: системи живлення, системи охолодження, системи запалювання, системи управління уприскуванням, циліндропоршневої групи, розподільного механізму і так далі. Відповідно до причиною несправності дим виникає або через неповне або неправильного згорання палива, або через потрапляння охолоджувальної рідини в циліндри, або через надходження туди масла, що і надає вихлопних газів характерний колір. Нерідко несправність однієї системи, що опинилася джерелом димленія, виникає через неполадки і дефектів в інший. Ось характерний приклад: погана робота системи охолодження призводить до перегріву двигуна і, відповідно, пригорянню поршневих кілець. Внаслідок цього в циліндри потрапляє масло, що і викликає задимлення. Починати ж пошук причини краще з зіставлення всіх видимих ​​причин: характеру самого димленія, помічених супутніх явищ, можливого впливу зовнішнього середовища. Серед бувалих автомобілістів існує думка, що за кольором диму з вихлопної труби можна визначити який саме несправністю двигуна це викликано.

Багатьом знайома така ситуація: запускаєте двигун після довгої стоянки, а з вихлопної труби. густий дим. І навіть при прогріванні кількість і колір диму можуть зменшуються, а при поїздці і зовсім зникне. Але частіше буває інакше. Димлення триває, колір диму зберігається і явно показує, що в серці автомобіля (двигун) є будь-які неполадки. І причиною цього є не довга стоянка, а інші причини і при цьому довгий бездіяльність послужило свого лише поштовхом посилить проблеми або призвів до їх різкого прояву.

Дим з вихлопної труби буває і білим, синім, чорним і будь-яких проміжних відтінків. Колір служить важливою діагностичною ознакою. Робота двигуна з підвищеним димленням часто супроводжується й іншими відхиленнями від норми, хоча часом малопомітними на котрі водій звертає увагу тільки при появі диму того чи іншого кольору. Тому такі ознаки обов’язково слід помічати і відзначати, щоб точніше оцінити ситуацію справності і працездатності двигуна.

Якщо проаналізувати можливі несправності, то виявиться, що в багатьох ситуаціях дим однаковий за кольором, хоча і має різні причини. Розглянемо спочатку це питання в загальних рисах, а потім більш детально розберемо кожен конкретний випадок і змусимо цю візуальну несправність вказати нам на більш серйозні дефекти приховані від очей, тобто за кольором вихлопу визначимо стан двигуна автомобіля.

Чорний дим

Чорний дим з вихлопної труби свідчить про перезбагаченні паливо-повітряної суміші, і, отже, про несправності системи подачі палива. Такий дим зазвичай добре проглядається на світлому фоні за автомобілем і являє собою частинки сажі. продукти неповного згоряння палива.

Чорний дим часто супроводжується великою витратою палива, поганим запуском, нестійкою роботою двигуна, високою токсичністю вихлопних газів, а нерідко і втратою потужності через неоптимального складу паливо-повітряної суміші. У карбюраторних двигунів чорний дим зазвичай виникає через перелив в камері поплавця внаслідок дефекту голчастого клапана або через закоксовиванія повітряних жиклерів.

У бензинових двигунів з електронним уприскуванням палива переобогащение суміші з’являється, як правило, при несправності і відмови різних датчиків (кисню, витрати повітря та ін.), А також при негерметичність форсунок. Останній випадок небезпечний гідроударів в циліндрі при запуску з усіма згаданими вище наслідками. Суть в тому, що через несправну форсунку на непрацюючому двигуні в циліндр може витекти багато палива, а воно не дозволить поршню підійти до верхньої мертвої точки. У дизелів чорний дим іноді з’являється не тільки при порушеннях в роботі насоса високого тиску, а й при великому куті випередження впорскування. Загальним для режимів роботи бензинових двигунів на переобогащенной суміші є підвищений знос і навіть задираки деталей циліндропоршневої групи, оскільки надлишкове паливо змиває масло зі стінок циліндрів і погіршує мастило. Крім того, паливо потрапляє в масло і розріджує його, погіршуючи умови змащення і в інших пов’язаних деталях двигуна. У деяких випадках це розрідження настільки велике, що рівень масла в картері (точніше, суміші масла з паливом) значно підвищується. Розбавлене масло набуває виразний запах бензину. Очевидно, що експлуатація двигуна з такими несправностями не тільки скрутна, але і вкрай небажана, оскільки швидко веде до нових, куди більш серйозних неприємностей.

Отже, чорний дим говорить нам про багату суміш палива. У свою чергу це тягне за собою збої в системі харчування або запалювання, або в несправності управління уприскуванням палива. Чорний дим їх вихлопної труби є наслідком неправильного згоряння горючої суміші. Його можна добре побачити при денному світлі, будуть видні маленькі частинки сажі.

До речі, чорний дим з вихлопної труби часто супроводжується підвищеною витратою бензину, а також підвищується концентрація і токсичність вихлопних газів, двигун працює не правильно. нестійкий, він погано заводитися, а також часто веде до погіршення динамічних якостей автомобіля. У карбюраторних двигунах, як уже писалося вище, неполадку ви можете дізнатися з цієї статті. багата суміш палива.

Чорний дим з вихлопної труби у інжекторних двигунів найчастіше з’являється через несправність датчика кисню, датчика витрати повітря і ін. Ще частою несправністю при збагаченій суміші є негерметичність форсунок. До речі, при негерметичності форсунок можливий гідроудар. Негерметичність форсунки занадто небезпечна річ. Тому що, навіть при не заведеному двигуні в циліндр може витекти велика кількість палива, і поршень не зможе піднятися в мертву точку.

Тепер поговоримо про чорний дим з вихлопної у дизельних двигунів. Причиною чорного диму може бути несправність насоса високого тиску або неправильний кут випередження впорскування. Для всіх двигунів при збагаченій суміші характерні підвищений знос циліндропоршневої групи. Це відбувається за рахунок поганої мастила циліндропоршневої групи, тому як надмірне паливо змиває масло зі стінок циліндра. Також масло, змішуючись з бензином, погіршує мастило всіх інших деталей двигуна. Не затягуйте з ремонтом, якщо виявили чорний дим з вихлопної труби автомобіля.

Двигун для вашого авто ви зможете подорбрать на нашому сайті

синій дим

Поява синього диму (або сизого) свідчить про те, що паливо в циліндрі не згорає та, а випаровується на деталях випускного тракту, які перебувають під високою температурою. Причиною цього можуть бути виникнення несправності в апаратурі, відповідальної за подачу палива, вихід з ладу одного з циліндрів, а також пізній кут випередження впорскування. Нерідко синій дим вимагає повного ремонту ТНВД.

Синій дим може з’являтися і на холодному ходу. У міру прогрівання дизеля дим зникає. Це може бути пов’язано з тим, що свічки каналу вийшли з ладу або знизилася компресія в циліндрах. Таким чином, синій дим сигналізує про те, що в двигуні відбувається пізній впорскування, а компресія. низька.

Чорний дим

Поява чорного диму під час роботи дизельного двигуна свідчить про те, що паливо не до кінця згорає. Основні причини цього можуть бути дві: або подається надто багато палива, або використовуваний дизель має погану якість. Якщо повітря в двигуні мало, то вихлопні гази набувають чорний або темно-сірий колір. Привести до цього може забруднене повітряний фільтр.

Причиною підвищеної подачі палива можуть бути неправильна настройка палива на паливному насосі високого тиску, або форсунки зносилися, почали «лити», тиск впорскування стало низьким. Зношений регулятор оборотів в паливному насосі теж може бути причиною чорної «димності». Уникнути зносу ТНВД не можна, так як це нормальне наслідок експлуатації двигуна.

Всі внутрішні компоненти паливного насоса при роботі мотора труться одна об одну, тому важливо наявність хорошої мастила, яка міститься в дизельному паливі. На жаль, вітчизняний дизель не відрізняється високою якістю, тому знос ТНВД настає швидше покладеного терміну. Причинами димності сірого кольору є ті ж несправності, що і в разі утворення чорного диму, тільки в даному випадку вони не такі яскраво виражені.

Ціни на ремонт форсунок

Безкоштовні консультації по телефону: 8 (905) 555-22-11

Причини димності дізеляnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbspnbsp

Якщо дизельний двигун почав диміти, то йому однозначно необхідний ремонт. Також може знадобитися і ремонт форсунок. Колір вихлопних газів дизеля може бути чорним, сірим, синім і білим.

Білий дим

Білий дим, по суті, з’являється в тих же випадках, коли і синій. Коли руйнується турбіна і моторне масло проникає в випускний тракт, з вихлопної труби починає виходити сизий дим, який можна сплутати з білим. Насправді ж білий дим утворюється тоді, коли охолоджуюча рідина потрапляє в циліндри. Причиною цього може бути погана прокладка на впускному колекторі, прогоріла прокладка головки блоку або і зовсім тріснута головка блоку.