Велика витрата палива ВАЗ 2109 карбюратор причини

Велика витрата палива ВАЗ 2109 (карбюратор), що робити?

Є маса різних проблем з карбюраторами на «ВАЗах». І один з них. велика витрата палива ВАЗ 2109 (карбюратор).

Якщо вже так склалося, що ви виявили таку проблему в роботі вашого автомобіля, то це означає, що потрібно регулювання карбюратора ВАЗ 2109.

У мережі є кілька хороших відео з рекомендаціями на цю тему. Ось деякі з них:

Про витрата палива ВАЗ 2109 (карбюратор):

і окремо про велику витрату палива ВАЗ 2109 (карбюратор Солекс):

Що ж робити, якщо ваш автомобіль став «їсти» набагато більше палива, ніж зазвичай? На це питання фахівці і просто автолюбителі мають кілька рішень.

Є простий спосіб. заміна жиклерів. Їх можна встановити з автомобіля ВАЗ 2108 з об’ємом двигуна 1,3 або 1,1. Наскільки це виправдане рішення. судити вам. Адже в такому випадку, потужність помітно знизиться.

Другий варіант, який часто допомагає. чистка карбюратора ВАЗ 2109. Іноді проблеми з витратою палива пов’язані з тим, що карбюратор засмічується брудним бензином. Так що, якщо у вас витрата палива ВАЗ 2109 карбюратор серйозно виріс, варто промити і почистити карбюратор.

Перевірте і, в разі необхідності, замініть свічки. Часом, вони можуть працювати «через раз». Це теж призводить до підвищеної витрати палива.

А ось список причин, які можуть привести до великої витрати палива ВАЗ 2109 карбюратор:

 • Неправильний тиск в циліндрах. На «Дев’ятці» воно повинно бути 9,9 кг / см2.
 • Порушення в системі охолодження двигуна. Це може привести і до збільшення тертя, що, в свою чергу, веде до перевитрати палива до 30%.
 • Установка моменту запалювання проведена неправильно.
 • Порушення герметичності в одному з елементів паливної системи. Це може привести і до переливу в карбюраторі.
 • Далі йдуть проблеми з ходовою системою. Це не повністю розгальмування колеса, перетягнуті підшипники коліс, нестача тиску в шинах.
 • Неправильно підібрані свічки і зазори між ними.
 • Порушення в роботі вакуумного регулятора випередження.

Щоб дізнатися, як зменшити витрату палива ВАЗ 2109 карбюратор, вам потрібно визначити причину, знайшовши один з описаних вище варіантів.

Для тих, хто не знає, наводимо середня витрата палива для автомобіля ВАЗ 2109 (LADA Самара). При встановленому двигуні, об’ємом 1,3 літра і чотириступінчастою коробці, машина витрачає 5,9 літрів бензину при швидкості 90 кілометрів на годину, на кожні сто кілометрів шляху по трасі. При швидкості 120 кілометрів на годину витрата підвищується до 8,4 літра на 100 км. При їзді в місті витрата 7,5 літрів на 100 кілометрів.

Для «Дев’ятки» з п’ятиступінчастою коробкою цифри такі:

 • По трасі, зі швидкістю 90км / год. 5,7 літра на сотню,
 • По трасі, 120 км / год. 7,8 л / 100 кілометрів.
 • У місті до 8,6 л. на сотню км.

Расход топлива на карбюраторе ВАЗ2109

несправність карбюратора

Наступний за частотою випадок. це несправний карбюратор. При цьому мотор може працювати нормально і компресія буде в межах норми, а витрата буде вище допустимого. Насамперед важливо оглянути повітряну заслінку на предмет її повноцінного ходу.

У нормальному стані вона повинна повністю відкриватися (при втопленому положенні подсоса) і повністю закриватися (при витягнутому положенні подсоса). В іншому випадку, якщо при їзді заслінка залишається у відкритому стані, то це обіцяє значне збільшення витрат на пальне.

Зазвичай проблема усувається шляхом регулювання і чищення всього механізму.

несправність запалювання

Ще споживання може зростати через неправильного регулювання запалювання. Якщо настройка збита і запалювання занадто раннє або пізніше споживання горючої суміші буде вищою за норму. Для цього потрібно поворожити з положенням трамблера, провертаючи його звіряючись з мітками на корпусі.

У технічній літературі моделі вказується правильний момент випередження запалювання для даного мотора і керуючись цим, можна сміливо налаштувати. Після завершення регулювання потрібно виконати перевірку. Для цього автомобіль розганяють до швидкості 45. 55 км / год і різко натискають на педаль газу.

При цьому на короткий час повинен з’явитися ефект детонації.

Велика витрата палива ВАЗ-2109 карбюратор: причини, як зменшити?

Сьогодні кожна заправка обходиться набагато дорожче ніж хотілося б. Тому більшість автолюбителів намагаються максимально економно витрачати дорогоцінний ресурс.

Але буває і так, що без видимих ​​змін, «кінь» починає їсти більше ніж йому належить.

У таких випадках щоб виключити перевитрату палива, і зупинити витік грошей в нікуди, важливо вжити заходів щодо ремонту автомобіля. Знайти причину і усунути її.

Як правило, коли на автомобілі йде перевитрата пального, це не проходить непомітно. Як наслідок цього, може з’являтися нагар на свічках запалювання, постріли або удари в глушнику, поява сизого диму, відсутність накату і багато іншого. І так, слід розібратися. чому вірний залізний кінь “став жерти як кінь».

Велика витрата палива ВАЗ 2109 карбюратор. Карбюраторний ВАЗ 2109. велика витрата палива причини

Сьогодні кожна заправка обходиться набагато дорожче ніж хотілося б. Тому більшість автолюбителів намагаються максимально економно витрачати дорогоцінний ресурс.

Але буває і так, що без видимих ​​змін, «кінь» починає їсти більше ніж йому належить.

У таких випадках щоб виключити перевитрату палива, і зупинити витік грошей в нікуди, важливо вжити заходів щодо ремонту автомобіля. Знайти причину і усунути її.

Як правило, коли на автомобілі йде перевитрата пального, це не проходить непомітно. Як наслідок цього, може з’являтися нагар на свічках запалювання, постріли або удари в глушнику, поява сизого диму, відсутність накату і багато іншого. І так, слід розібратися. чому вірний залізний кінь “став жерти як кінь».

Поломка електромагнітного клапана

Іншою причиною може стати несправність електромагнітного клапана або недостатньої щільності установки держателя паливного жиклера. Щоб усунути цю проблему перевіряється робота електроклапана (перед перевіркою рекомендується почистити жиклер холостого ходу). На початку потрібно включити запалювання і відключити колодку проводів від ел.

клапана і доторкнутися нею до плюсової клеми деталі. Якщо все в порядку, то під час дотиків повинні бути чутні клацання. При їх відсутності електромагнітний клапан потрібно замінити. На карбюраторі де такого клапана немає потрібно перевірити правильність установки паливного жиклера.

У разі його недостатнього ущільнення паливо може протікати далі в будь-якому діапазоні роботи двигуна, що вкрай небажано.

витрата, палива, ваза, 2109

Так само варто перевірити щільність голчастого клапана в камері поплавця. При розгерметизації, відбувається перелив палива в камеру, отже, і в мотор теж. Детальна інструкція по перевірці цього факту зазвичай мається на технічної документації автомобіля і зробити це самостійно зовсім не трудно. Якщо клапан несправний. його слід замінити.

Зменшуємо витрату палива на ВАЗ 2109. кілька найефективніших заходів

В умовах постійного зростання цін на паливо багатьох автолюбителів цікавить питання зниження його витрати. Особливо це стосується власників вітчизняних авто, які не можуть похвалитися економічністю. Тому ми підготували статтю про те, як знизити витрату на карбюраторному автомобілі ВАЗ 2109, однак вона буде корисною і власникам інших машин, в тому числі і іномарок.

Перш за все, відзначимо, що чудес не буває, тобто для розвитку двигуном певної потужності йому необхідно спожити певну кількість палива.

Якщо подачу палива скоротити, відповідно, зменшиться тяга, динаміка і т.д. У 90-і роки були широко поширені всілякі чудо-пристрою, механізми, прокладки та інші пристосування для зменшення витрати палива.

расход

Але, як показала практика, ніяких позитивних результатів вони не дали.

Насправді способів знизити витрату палива не так багато, а ось стежити за перевитратою може кожен автолюбитель

Тому наша з вами завдання полягає, скоріше, не в зменшенні витрати палива, а в запобіганні його перевитрати. Тобто необхідно прагнути до паспортних показниками. А якщо вам пощастить, то ви зможете домогтися навіть меншої витрати, ніж вказав виробник.

Але скоротити його в два-три рази, як часто обіцяють продавці диво-пристроїв, просто нереально. Нагадаємо, що за паспортом ВАЗ 2109 з двигуном об’ємом 1,5 літра витрачає 7 літрів на 100 км в заміському режимі їзди і 10.3 літра в міському.

Аналогічна модель з двигуном 1,3 л, яка не випускається з 1997 року, витрачає ще менше. до 8 літрів на “сотню”.

Майте на увазі, що займатися зменшенням витрати можна тільки за однієї умови. ваш автомобіль повністю справний. Якщо ж якісь його вузли несправні, будь то гальма, трансмісія або система запалювання, роботу необхідно починати з їх ремонту.

Найчастіше причиною підвищеної витрати палива є забитий повітряний фільтр, про який автомобілісти нерідко забувають.

Перевірити його стан досить просто. потрібно відкрутити верхню кришку повітряного фільтра, потім підняти його перед собою і подивитися через нього на світло.

Якщо просвіт непомітний, значить, він дійсно сильно забитий. Відповідно, необхідно встановити новий повітряний фільтр.

Користуючись нагодою, почистіть його кожух, а також видаліть пил і сміття з повітряних патрубків. Це дозволить дещо продовжити термін експлуатації нового фільтра і забезпечити хорошу прохідність повітря.

Витрата бензину багато в чому залежить від карбюратора. В автомобілях ВАЗ 2109 встановлюють карбюратори Солекс, мають клапан холостого ходу ЕПХХ. Усередині цього клапана є жиклер, який часто забивається. Тому починати роботу слід з викручування ЕПХХ і прочищення жиклера.

Якщо автомобіль має великий пробіг, підвищена витрата палива на холостому ходу і нестабільна його робота можуть бути пов’язані з розгерметизацією стику верхнього і нижнього блоків карбюратора.

Справа в тому, що з часом платформа, що має п’ять болтів, деформується (йде хвилею). В результаті через щілину відбувається підсос повітря.

Щоб усунути несправність, необхідно замінити прокладку, після чого промазати місце стику автомобільним герметиком в зібраному стані карбюратора.

Після виконання цих маніпуляцій карбюратор обов’язково потрібно промити і продути. Для цього знадобиться засіб для промивання карбюраторів і спеціальний балончик зі стисненим повітрям. Перш ніж приступити до продування, обов’язково викрутити болт СО (болт регулювання суміші газів).

Потім треба впорснути рідину для промивання карбюратора в отвір для ЕПХХ і продути стисненим повітрям. Потім потрібно точно так же виконати прочищення в зворотному напрямку, тобто з боку отвору болта СО.

Ці маніпуляції в одному і іншому напрямку необхідно провести раз п’ять-шість.

Хворобою всіх карбюраторів ВАЗ 2109 є неправильно налаштований прискорювальний насос, так званий слон. В результаті при натисканні на педаль газу паливо виливається, що називається, «в трубу», при цьому відбувається провал під час набору швидкості. Щоб виправити ситуацію, потрібно зробити наступні дії:

 • Замінювати «прапорець» приводу насоса (нижче на фото) на аналогічний, але з маркуванням 4 (стандартний менше за розмірами і має маркування 7).
 • Зігнути трубку прискорювального насоса, тобто «Слона», так, щоб вона заходила в первинну камеру і направляла струмінь бензину в щілину між стінкою камери і дросельною заслінкою. Щоб зробити таку настройку, карбюратор необхідно демонтувати, так як виконується вона «на око». У стандартному варіанті бензин направляється на закриту заслінку вторинної камери, що, по суті, є заводським шлюбом.

Крім того, обов’язково повинні бути прочищені і промиті інші жиклери, наявні в карбюраторі. Домогтися деякої економії бензину можна заміною паливного жиклера на аналогічний, але з меншим перетином.

Після його установки переконайтеся, що машина не “тупить” при розгоні. Якщо ж сталася втрата в динаміці, можна спробувати встановити жиклер холостого ходу з великим перетином.

Підбірка жиклерів здійснюється досвідченим шляхом.

Наостанок наведемо ще кілька корисних порад, які допоможуть домогтися деякої економії палива на будь-яких автомобілях:

 • заливайте в двигун легкі моторні масла, тобто з низькою в’язкістю. синтетичні і напівсинтетичні. Використання мінерального масла підвищує витрата палива в середньому на 6%;
 • перевірте тиск в шинах. низький тиск збільшує опір, в результаті підвищується витрата. Щоб домогтися найкращої економії палива, можна збільшити тиск на 0,3 бар вище ніж треба. Правда, це кілька збільшить навантаження на підвіску і кузов, але на комфорті і безпеки їзди не відіб’ється;
 • намагайтеся відмовитися від різкого старту, так як це суттєво підвищує споживання палива двигуном, те ж саме стосується і різкого гальмування;
 • включайте кондиціонер, тільки коли це дійсно необхідно, так як при його роботі витрата бензину збільшується від 5 до 20%;
 • вчасно міняйте свічки запалювання, а також стежте за справністю інших систем запалювання, так як їх неправильна робота може збільшити витрату палива на 30-40%;
 • намагайтеся зайвий раз не використовувати електроприлади. обігрівачі сидінь, обігрів заднього скла, електросклопідйомники, прилади освітлення. Наприклад, якщо ви забудете вимкнути обігрів заднього скла, витрата збільшиться на 0,4 літра на 100 км;
 • закривайте вікна при їзді на великих швидкостях. А якщо захочете прокотитися з вітерцем, долийте в бак півлітра палива на кожну “сотню”.

Як бачите, щоб зменшити витрату палива, необхідно дотримуватися деяких нехитрих правил, крім того, на автомобілі ВАЗ 2109 важливо правильно налаштувати карбюратор. І ще не забувайте, що витрата залежить від якості самого палива. Тому, якщо ви залили дешевий бензин, це ще не означає, що ви зекономили.

Велика витрата палива ВАЗ 2109 карбюратор причини

При високому споживанні бензину, потрібно перевірити наступне системи:

Стан поршневий групи двигуна
Правильність настройки карбюратора
охолодження
запалювання
гальмівну систему
ходову частину

Що провокує велика витрата палива на ВАЗ-2109

 • Недостатньо відкрита повітряна заслінка карбюратора. При роботі двигуна цей механізм ретельно закритий і знаходиться в вертикальному положенні. При цьому рукоятка «підсосу» повинна бути витягнута на себе. Якщо ж заслінка відкрита, то вона провокує несправність. При цьому бензин витрачається у великій кількості, а обсяг повітря, який потрапляє в паливну суміш, зменшується. Для вирішення даної проблеми деякі власники виставляють прикриття повітряної заслінки карбюратора, збагачуючи при цьому паливну суміш. Однак це загрожує збільшенням витрат палива в кілька разів. Краще налаштувати привід повітряної заслінки, і тоді проблема частково вирішиться.
 • Пошкоджений встановлений тримач паливного жиклера. При такій проблемі паливна суміш потрапляє в систему холодного ходу в обхід паливного жиклера. Це призводить до того, що паливо потрапляє в циліндри не тільки на холостому ходу, але і в будь-якому режимі. Щоб усунути цю неполадку, необхідно перевірити затяжку власника. Перетягувати не допускається, тому що це може привести до деформації. Затягувати потрібно обережно, але при цьому так, щоб власник міг сам вивернутися від вібрації. На карбюраторі з електромагнітним клапаном потрібно перевірити, наскільки добре він функціонує. На моторі треба зняти штекер і надіти провід. Якщо клапан справний, то перекриваємо подачу палива, загортаючи корпус за годинниковою стрілкою.
 • Відсутність непроникності голчастого клапана поплавкової камери. При такій проблемі зайвий бензин потрапляє в камеру поплавця, а потім в циліндри двигуна. Найчастіше це виникає, якщо голчастий клапан несправний. В даному випадку потрібно перевірити герметичність пристрою. У будь-якій інструкції і керівництві користування автомобілем описана дана процедура, тому виконати її не складе труднощів. Бажано замінити голчастий клапан при такій проблемі. Ремонтувати безглуздо, так як за ремонт доведеться заплатити дорожче, ніж за новий механізм.

Слід зазначити, що дуже велика кількість палива може витрачатися не тільки через проблеми з карбюратором.

витрата, палива, ваза, 2109

Буває, що таку неполадку провокують такі явища:

 • несправний мотор або інжектор;
 • проблема з тепловим режимом двигуна;
 • неправильно встановлений момент запалювання;
 • відсутність герметичності елементів паливної системи. В такому випадку бензин просто випливає з бензобака;
 • погано растормаживаются колеса автомобіля. Це найпоширеніша причина витрати пального. Відбувається це через те, що збільшується опір кочення машини;
 • занадто перетягнуті підшипники коліс. В даному випадку збільшується опір руху транспортного засобу, внаслідок чого збільшується споживання паливо;
 • слабкий тиск в шинах коліс. За допомогою манометра це можна перевірити;
 • порушені кути монтажу коліс;
 • неполадки в свічках;
 • неполадки в відцентровому і вакуумному регуляторах.

Як ми бачимо, причин великої витрати палива ВАЗ-2109 досить багато. Для того щоб з’ясувати, що саме спровокувало втрату бензину, необхідно дуже добре розбиратися в своєму автомобілі і досконально знати конструкцію транспортного засобу. Якщо вам важко у визначенні та усуненні причин несправності, то ви завжди можете звернутися в технічний сервіс, де цю проблему швидко усунуть. Час від часу автомобіль необхідно показувати фахівцям, щоб він справно функціонував протягом довгого часу і не вимагав частого ремонту.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:

FIREBALL 13.03.2010, 14:03

шерсть на носі (13 Січня 2010, 10:21) писав:

а ти як бензин меріішь в баку? по стрілочки на приборке? або по кілометрах? на передньопривідних машинах бак плоский. нерівності дуже криво показують рівень палива. та й взагалі сам “показометр” дуже нечесний. багато заправляють виходячи з пробігу. 10 літрів на сотню. а дільше по Натію. приклад: 300 кілометрв проїхав, заправив 25 літров5 літрів і є той самий натій))

�� Куда ИСЧЕЗАЕТ БЕНЗИН. Почему большой расход топлива. Поиск причин.Карбюратор, протечка, испарение?

Не, змерял я тоді найточнішим способом, не по стрілочки. Я про те, що у мене не працював датчик бензину взагалі (стрілочний). Він на витрату адже ніяк не може вплинути? Що таке натій?

Причини великої витрати палива на ВАЗ

Вітаю вас друзі на сайті ремонт автомобілів своїми руками. На щастя, не всі автолюбителі пересіли на іномарки. Є й ті, які продовжують успішно їздити на вітчизняних автомобілях ВАЗ. Чому б і ні?

Автомобілі ВАЗ вельми надійні, прості в обслуговуванні і невибагливі до палива. Але є одна проблема, з якою постійно доводиться боротися. підвищена «ненажерливість».

Давайте ж розберемося, в чому причини великої витрати палива на настільки улюбленої «класиці» і більш сучасних авто.

FIREBALL 27.02.2010, 21:05

PS: Друг віддав сьогодні фільтр нульового опору ProSport. Поставив собі, витрата палива, кажуть, з ними збільшується, але не набагато. Заміри робив без нього.

Як економно їздити на Ладі 2109

Виявляти поломки за допомогою витраченого літражу дуже корисно, але більш часто ми стикаємося з іншим питанням: як поліпшити свою їзду, щоб витрачалося якнайменше палива. Адже при повній справності автомобіля до 50% витрати пального припадає саме на манеру їзди.

витрата, палива, ваза, 2109

Найоптимальніший стиль їзди для невеликої витрати. плавне, розмірений рух. Не потрібно різко розганятися або гальмувати. Підтримувати обертів потрібно на показнику 2500 об / хв. У літню пору року, при русі з гори або просто розігнавши машину, можна включити нейтральну передачу і котитися на холостих обертах. Під час такого руху витрата на ВАЗ 2109 близький до нуля.

Рівень тиску в шинах істотно впливає на кількість витрачених літрів бензину. Показник тиску в колесах LADA Самара повинен становити не менше 2 атмосфер на передній осі і не менше 1,9 атм на задніх. Чи не «докачав» колеса, можна витратити до 10% додаткового палива.

Не можна забувати в холодну пору року, що автомобіль карбюраторний. А пристрій карбюратора передбачає розігрівати двигун перед їздою в холодну погоду. Якщо ви відразу завели двигун і рушили, мотор відразу не зможе працювати на повну потужність, а на педаль ви будете тиснути по повній. Щоб двигун «втягнувся» в роботу, йому знадобитися «всмоктувати» додаткове пальне. На це може піти до 20% перевитрати.

Додатковий витрата палива ВАЗ 2109 карбюратор з’являється при їзді з увімкненими фарами. Фари. споживач електричного струму, генератору необхідно виробляти додатковий заряд, мотору стає важче обертати генератор. Звідси з’являється підвищення витрати. І це стосується не тільки фар.

Споживачі електроенергії при їзді вимагають витрат палива. Також на витрату впливає зустрічний вітер, перевантаження автомобіля і якість використовуваного палива.

hikaru 27.02.2010, 21:39

Або новий інжектор, або карбюратор (що вигідніше)

hikaru 27.02.2010, 21:31

Карбюратор, там виходить вироблення і жиклерів хана (доводиться міняти. марно до того ж і повернешся), якщо інжектор то інжектору хана. форсунок і мізках коротше всьому, і запалювання швидше за все збито. А про холостий хід краще забути, він вбиває двігатель.Двігатель в споживанні бензину ролі не іграет- заливає карбюратор перетравлює двіжок.Лучше всього поставити карбюратор Вебер, з ним маленький витрата і швидкий старт.

До речі, з якою швидкістю пересуваєшся. якщо до 90км / ч то витрата 7-9л, якщо більше 100 відкривається друга форсунка витрата збільшується (друга фарсункі відкривається при трьох тис оборотів двигуна) і 120 витрата вже до 11. після 120км / ч витрата більше 12 літрів