Карбюратор ДААЗ 2107 регулювання холостого ходу

Принципове пристрій деталей ДААЗ для класичних моделей ВАЗ

Робота будь-якого автомобільного ДВС безпосередньо залежить від якості і кількості суміші палива і повітря. Цю саму суміш готує безпосередньо карбюратор. До того ж цей пристрій рівномірно розподіляє суміш по камерах згоряння.

карбюратор, дааз, 2107, регулювання

Карбюратор (ВАЗ 2107 ДААЗ) складається з декількох основних деталей. Це дифузор, дросельна заслінка, а також жиклер і поплавкові камера.

типи пристроїв

Якщо на автомобілі встановлений старий мотор, тоді такі автомобілі укомплектовані карбюраторами ДААЗ 2107. 1107010. З новими моторами і вакуумним коректором застосовується нова модель або модифікація. Це модель ДААЗ 2107 1107010-20.

Ці вироби виробляють на Дмітровградском заводі автомобільних агрегатів. Дане підприємство вже досить багато років випускає різне обладнання для класичних моделей ВАЗ. ДААЗ 2107 (карбюратор) серед водіїв заслужив особливу довіру як досить надійний.

ДААЗ 2107: карбюратор, його пристрій і регулювання

Власники автомобілів типу «Класики» часто стикаються з проблемами динаміки і витрати палива. Водії звуть двигун автомобіля серцем, а карбюратор можна сміливо порівнювати з серцевим клапаном. Саме від цієї мети деталі залежить витрата палива, а динамічні характеристики залежать від правильного регулювання її. У цій статті дізнаємося про те, як влаштований карбюратор (ВАЗ 2107 ДААЗ). Також ми подивимося, як його правильно регулювати.

ДААЗ 2107 карбюратор: принцип роботи

Коли пальне потрапить в камеру поплавця, обсяг палива регулюється за допомогою поплавка. Якщо він спливає, то голчастий механізм перекриє доступ бензину в камеру. Так, камера в даному випадку нагадує бачок унітазу. Тут все те ж саме. Але пальне подається не відразу. Спочатку воно пройде через спеціальний фільтр, щоб очиститися.

Далі пристрій подає горючу рідину в першу і другу паливну камеру. Карбюратор ДААЗ 2107 (пристрій) передбачає наявність основних паливних жиклерів, за якими проходить пальне.

Крім бензину, через повітряні жиклери в камери подається повітря, який попередньо пройшов очищення в повітряних фільтрах. Повітря потім за допомогою спеціальних трубок і колодязів утворює суміш з бензином. Так, виходить так звана емульсія.

Але це ще не все. Перш ніж потрапити в камери згоряння за допомогою розпилювача, суміш проходить через еконостат. Тут суміш проходить додаткове збагачення.

Далі, за допомогою розпилювачів суміш потрапляє в дифузори. Тут проводиться остаточна підготовка суміші. Карбюратор автомобіля ВАЗ 2107 (ДААЗ ‘івського виробництва) сконструйований таким чином, що в диффузорах краплі палива залучаються до високошвидкісної потік повітря. Так, паливно-повітряна суміш потрапляє в центр камери змішувача.

Педаль газу на автомобілях ВАЗ регулює положення дросельної заслінки, яка призначена для подачі суміші прямо в циліндри двигуна.

Чим ще особливий карбюратор ДААЗ 2107? Пристрій його включає в себе жиклери для холостого ходу. В цьому режимі суміш забирається лише з першої паливної камери. Принцип і схема роботи паливних камер задіє другу камеру лише при виході двигуна на робочі температури. II камера також включається, якщо потрібно швидко набрати обертів і високу швидкість.

Налаштовуємо пусковий пристрій

Регулювання включає в себе процес налагодження пускового пристрою. Для пристроїв старого зразка воно працює на частоті 1500 оборотів. Якщо оглянути ДААЗ 2107 (карбюратор для «сімки») з іншого боку, то можна побачити спеціальний канал. Якщо зняти вузол і оглянути його ззаду, то можна побачити канал для підведення повітря.

Для регулювання спочатку потрібно його зняти. Потім необхідно покриття важіль так, щоб повітряна заслінка повністю закрилася. Далі слід перевернути прилад, а потім провести заміри зазорів між заслінкою і стінкою. Для нашого карбюратора зазор повинен скласти 0,85 мм. Для підведення зазору під необхідний розмір необхідно підігнути тягу приводу.

Далі потрібно налаштувати зазор А. Ви зможете його знайти між стінкою каналу і кромкою заслінки внизу. Так, потрібно закрити заслінку і втопити шток пускового пристрою. В результаті вона відкриється, а зазор повинен скласти від 5 до 5,4 мм. Для регулювання потрібно обертати викрутки регулювальний гвинт.

Основні несправності

Для того щоб можна було провести регулювання, необхідно знати кілька типових несправностей. Так як цей вузол відповідає за динамічні характеристики, то до поломок можна віднести:

 • Проблеми при запуску мотора, чхання двигуна.
 • Ривки, смикання, часті провали на педалі акселератора.
 • Відсутність можливостей для розгону.
 • Зростання споживання палива.

Так, якщо при експлуатації своєї машини ви змогли зафіксувати одну або кілька несправностей з цього списку, тоді деталі потрібен ремонт.

Потрібно знати, що максимально відрегулювати карбюратор ДААЗ 2107 1107010 можна лише при знятому вузлі. Процес не передбачає очистку цього пристрою ворсистої або вовняний ганчіркою. Також не знадобиться ніяких зволікань для очищення жиклерів.

Спочатку при самостійній регулюванню необхідно насамперед зняти з вузла кришку. Потім можна перейти до регулювання камери поплавця. Це зручно.

Складний і високоточний прилад

Карбюратор є складним приладом, складається з безлічі різних компонентів. Але повне пристрій необхідно тільки тим, хто професійно займається налаштуванням і регулюванням цих приладів.

Однак, незважаючи на всі складності і велика кількість деталей, розглянемо, як влаштований цей апарат конкретніше.

Отже, яке має карбюратор ДААЗ 2107 1107010 пристрій? Цей прилад складається з камери поплавця, в яку в обмеженій кількості надходить паливо. Доступ бензину закривають голчастий клапан, а також поплавок, який за зовнішнім виглядом нагадує бочонок. Бензин змішується в спеціальній камері змішувача. Також карбюратор складається з дросельної, а також повітряної заслінки. Крім них в пристрій входять і жиклери. Паливо розпорошується за допомогою розпилювача. Одні з важливих складових карбюратора. дифузори. Вони працюють як сопла, створюють конфігурацію потоку повітря.

Карбюратор ДААЗ 2107 1107010 пристрій і регулювання

На Дімітровоградском автоагрегатний завод карбюратор ДААЗ виготовляється в трьох модифікаціях: Озон, Ока, Солекс. В сучасних умовах мало хто випускає автомобілі з карбюраторним типом, але значна частина старих авто все ще розсікає по дорожнім просторах країни. Часом вони дають фори інжекторним «молодшим братам». Головне призначення карбюратора, незалежно від марки та модифікації, приготування горючої суміші в системі харчування транспортного засобу.

Діагностика і повний розбір

Головна мета візуальної діагностики. виявлення видимих, явних дефектів з метою їх фіксації і подальшого усунення. Перед початком повного демонтажу необхідно підготувати: порожню ємність для складання дрібних деталей, болтів, гайок, інших елементів, ремкомплект прокладок з азбесту. Якщо ступінь зносу деталі перевищує допустимий поріг, то вона підлягає негайній заміні нової.

 • в нижній частині карбюратора з паливної камери по черзі відгвинчуються паливні та повітряні жиклери;
 • емульсійні трубки всередині кожної камери вилучаються за допомогою самореза, так зручно і практично. Деякі майстри практикують бокорізи або пінцет. Кожен підбирає «під себе»;
 • в бічній частині корпусу відгвинчуємо перехідною жиклер другої камери;
 • аналогічна процедура з гвинтом холостого ходу;
 • найнижча платформа. механізм дросельної заслінки карбюратора, вона також відгвинчується викруткою з плоским наконечником. Для зручності затиску, запобігання просочування кисню штатні болти змінюють шпильками з гайками на «8»;
 • в бічній частині знімається мембрана прискорювального насоса разом з важелем і корпусними елементами;
 • відгвинчується гвинт перехідною системи першої камери;
 • з верхньої кришки знімається економайзер дросельного вузла.

Розташування та демонтаж обладнання

Штатний змішувач палива встановлений на платформу випускного колектора за допомогою чотирьох шпильок в моторному відсіку. Проведення профілактики рекомендовано здійснювати в знятому стані. Конструкція містить багато дрібних частин і механізмів, які потребують очищення і діагностики. Звичайно, якщо поломка очевидна і незначна, то демонтувати обладнання зовсім немає потреби. Остаточне рішення приймає майстер, який здійснює ремонт. Адже це прямо пропорційно впливає на підсумкову вартість робіт.

Щоб зняти карбюратор зі штатного посадкового місця необхідно:

 • відкрутити кришку повітряного фільтра в правій частині мотора, зняти сам очисник, його корпусні частину. Попередньо відкрутивши чотири гайки на «8». Деякі автомобілісти самостійно переробляють механізм під довгі болти на «10» для зручності фіксації;
 • від’єднати патрубки відведення картерних газів, вакуумний шланг, трубопровід подачі палива, зворотний канал. Так як в патрубках є залишки бензину, необхідно обзавестися дрантям для видалення наслідків протікання.

Водієві на замітку: категорично заборонено проводити ремонтні роботи на «гарячий» мотор, так як висока ймовірність займання. Ігнорування зазначених рекомендацій призводить до небажаних наслідків. Горе. майстри часто отримують опіки.

 • коли корпусні частина «змішувача» повністю звільнена від сторонніх механізмів, необхідно за допомогою викрутки з хрестоподібним наконечником віддати кріпильні болти верхньої кришки. Всього п’ять;

На цьому демонтаж верхньої половини кришки закінчено. Для проведення повноцінної діагностики / ремонту необхідно відкрутити другу. нижню частину. Посадкова платформа кріпиться на чотирьох шпильках з гайками.

Під час зняття карбюратора з штатного місця потрібно бути вкрай уважним. Випускний отвір колектора відкрито і всередину може потрапити сторонній предмет, знаходження якого там не повинно бути. Це може привести до непрацездатності цілого агрегату.

Завершення діагностики. Чистка. Мийка. продув

Остаточний перегляд всіх деталей і компонентів. Виявлення дефектів, пошкоджень, заміна новими з числа ремкомплекта.

Настає етап мийки та чистки. Для зручності можна використовувати спеціальні хімічні засоби і аерозольні балончики. Якщо немає можливості придбати, налийте в ємність трохи бензину або гасу, цього буде цілком достатньо. Гарненько промиваються усі компоненти, очищаються порожнини від стороннього сміття, нагару, оксидів металу. Частка переходить в етап сушіння і початку збірки.

В обов’язковому порядку продути наступні елементи:

 • жиклер холостого ходу;
 • канали паливних жиклерів першої і другої камер;
 • канали перехідною системи;
 • відбір картерних газів;
 • посадочне місце під емульсійну трубу;
 • механізм відкриття вторинної камери;
 • канал пускового пристрою;
 • механізм прискорювального насоса.

В ході проведення збірки перевіряємо зазори камери поплавця. Закриття поплавка має здійснюватися на позначці 6,3 мм. Збільшення або зменшення даного показника свідчить про порушення рівня. Це коли мова йде саме про цей тип карбюраторного пристрою. Перед посадкою на штатне місце, в обов’язковому порядку замінити асбестовую прокладку випускного колектора нової. Стару встановлювати назад не рекомендовано, тому що місце вироблення вже фактично присутній, а значить, щільність і герметичність посадки не гарантовані.

Народний метод регулювання рівня палива в камерах:

Конструкція карбюратора передбачає наявність виступу всередину під кутом 45 градусів. Ідеальний варіант. половина вищевказаного виступу повинна бути покрита бензином. Бажаний рівень досягається шляхом підтискання язичка на кінці поплавця.

Кріпильні гайки затягуються із зусиллям не більше 2.5 кг, перевищення даного порогу призводить до так званому «злизування» різьблення. Незважаючи на те, що вона має невеликий крок, спеціально для сильного зусилля, вона все ж схильна до деформації.

повітряна заслінка

Несправність даної ділянки системи призведе до систематичної втрати оборотів, мотор буде безпричинно глухнути. Для настройки знадобиться викрутка з плоским наконечником і ріжкової ключ на «8». Шток подсоса топимо до упору. Болт затиску тяги відгвинчуємо на максимально, вставляємо пружину, затискаємо гвинт. Тестуємо обладнання на працездатність.

Привід повітряної заслінки необхідно регулювати з напарником. Для зручності знадобиться ріжкової ключ на «8», освітлювальний прилад, штангенциркуль. До упору топимо підсмоктування, педаль акселератора також топиться в підлогу. При цьому, дросельна заслінка повністю повинна бути відкрита. Коли педаль акселератора повністю відпущена, заслінка повністю перекриває первинну камеру. Ніяких зазорів не повинно бути взагалі. Довжина тяги не перевищує 80 мм.

регулювання обладнання

Перед тим, як проводити настройку карбюратора необхідно виставити запалювання, переконатися в повній справності системи. Нерідко трапляється так, що саме некоректність роботи вузла ставати причиною багатьох поломок.

Отже, остаточне доопрацювання карбюратора можлива, коли запалювання в нормі, мотор прогрітий до мінімально. допустимої температури в 40 градусів, високовольтні дроти і обплетення цілі і справні.

 • гвинт якості суміші прокручуємо проти годинникової стрілки до того моменту, поки силовий агрегат не набере максимальні оберти;
 • гвинт кількості суміші також додаємо до досягнення максимальної позначки оборотів мотором;
 • тепер проводимо тонке налаштування якості суміші, але при цьому утримуємо показник оборотів на рівні не більше 800. 850 об / хв.

На цьому регулювання холостого ходу закінчена. Досвідчені майстри можуть «на слух» визначати обороти.

Наступний етап: регулювання заслінок, їх приводу.

регулювання ХХ

Найвагоміша причина, по якій доводиться виробляти холостий хід карбюратора. це коли мотор нестабільно працює на ХХ, при цьому стрілка тахометра постійно змінює своє положення. В результаті силовий агрегат просто глухне. Озброївшись плоскою викруткою, приступаємо до регулювання:

  Запускаємо мотор для прогрівання до температури 90 ˚. Якщо він глухне, витягуємо трос підсосу.

стріляє

Якщо з карбюратора доносяться «постріли», проблема, як правило, обумовлена ​​надмірним надходженням палива в нього. Несправність проявляється у вигляді різких посмикувань під час руху. Рішенням проблеми є промивка вузла.

Чи не працює друга камера

Проблеми зі вторинної камерою проявляються у вигляді зниження динаміки автомобіля практично на 50%. Несправність пов’язана з заїданням ДЗ, яку доводиться замінювати новою деталлю.

Налаштування карбюратора ДААЗ 2107

При безпроблемне запуску мотора і стабільній роботі в будь-якому режимі (ХХ або під навантаженням), пристрій не потребує налагодження. Необхідність в процедурі виникає лише при характерних симптомах, які збігаються з ознаками несправностей. До налаштуванні слід приступати лише при повній впевненості в налагодженій роботі системи запалювання, відрегульованих клапанах, відсутності проблем з паливним насосом. Крім цього, регулювальні роботи можуть не привести до бажаних результатів при явному засмітті пристрою або течі. Тому перед налаштуванням вузла необхідно оглянути і оцінити його зовнішній вигляд.

Щоб внести корективи, потрібно наступний перелік:

 • набір стандартних ключів;
 • викрутки;
 • пасатижі;
 • ганчір’я.

демонтаж карбюратора

Іноді карбюратор потрібно демонтувати, наприклад, для заміни, ремонту або прочищення. Для подібних робіт потрібно підготувати набір інструментів, що складається з комбінованих ключів, викруток і щипців. Якщо поломка незначна, то знімати пристрій немає необхідності.

З метою безпеки демонтаж карбюратора рекомендується проводити на холодному моторі.

Потім виконуємо наступну послідовність дій:

  В підкапотному просторі послаблюємо хомут на гофрованому патрубку і стягуємо його.

регулювання поплавця

Для проведення цієї процедури буде потрібно демонтувати повітряний фільтр і його корпус, а також вирізати смужки з картону шириною 6,5 і 14 мм, які будуть використовуватися як шаблон.

Роботу виконуємо в такій послідовності:

 • Демонтуємо кришку карбюратора.
 • Встановлюємо її на торець, щоб держатель поплавка лише злегка торкався до кульки клапана.
 • Перевіряємо шаблоном 6,5 мм зазор і, якщо відстань відрізняється від необхідного, регулюємо язичок (А) шляхом зміни його положення.

Якщо процедура виконана належним чином, поплавок повинен мати хід 8 ± 0,25 мм.

Ознаки несправності пристрою

Відмова в роботі карбюратора може виглядати по-різному. Найбільш поширені ситуації, в яких водієві варто звернути увагу на стан цього агрегату:

 • двигун автомобіля не запускається навіть після кількох спроб. Причин тут може бути дві: або в камері поплавця немає паливо-повітряної суміші, якій пропорції цієї суміші неправильні і вона не може вчасно спалахнути;
 • мотор глухне на холостому ходу або його робота нестабільна. Найпоширеніша причина цього. засмітився жиклер. Крім того, перебої в роботі двигуна можуть виникнути через пошкодження якогось кільця ущільнювача або шланга. Нарешті, подібні збої може викликати неправильно працює електромагнітний клапан в карбюраторі;
 • занадто великі обороти двигуна на холостому ходу. Ця несправність може виникнути через неправильну регулювання карбюратора або через нещільного закриття повітряних заслінок. Ще вона виникає через занадто високого тиску в камері поплавця, що виникає через попадання кисню через пошкоджені шланги або ущільнювальні сполуки.

Демонтаж вузла своїми руками

Для зняття карбюратора ДААЗ 2107 автомеханіки рекомендують діяти в такій послідовності:

  Відкривається капот автомобіля, хомут на шлангу набору теплого повітря послаблюється за допомогою плоскої викрутки, після чого шланг від’єднується від трубки терморегулятора.

Шланг набору повітря від’єднується від терморегулятора

Кріпильна пластина карбюратора ДААЗ 2107 знімається вручну

Настройка холостого хода ваз 2107

Повітряний фільтр з ВАЗ 2107 знімається після вилучення кріпильної пластини

Трос повітряної заслінки карбюратора ДААЗ 2107 від’єднується за допомогою викрутки

Шланг для відведення картерних газів з карбюратора ДААЗ 2107 знімається вручну

Провід системи управління економайзером від’єднуються з карбюратора ДААЗ 2107 без особливих зусиль

Шланг вакуумного регулятора випередження запалювання знімається з карбюратора ДААЗ 2107 шляхом вигвинчування гвинтів

Холостой-холостой, снова ищем Холостой!!!

Шланг управління електромагнітним клапаном вручну знімається з карбюратора ДААЗ 2107

Поворотна пружина електромагнітного клапана карбюратора ДААЗ 2107 вручну витягується з гнізда

Паливні шланги з карбюратора ДААЗ 2107 знімаються вручну після ослаблення хомутів

Кріпильні гайки карбюратора ДААЗ 2107 откручиваются ріжковим ключем на 14

Після відкручування кріплення карбюратор ДААЗ 2107 витягується вручну

чистка жиклерів

Жиклери. це тонкі канали в карбюраторі, за якими подається повітря і паливо. Механічне очищення цих каналів категорично заборонена, так що очищати жиклери можна тільки стисненим повітрям. Для продувки каналів автомобілісти користуються насосом для накачування коліс. Як правило, цього буває достатньо.

Електричний автомобільний насос, яким зручно прочищати жиклери в карбюраторі ДААЗ 2107

Але якщо карбюратор забруднений дуже сильно, його на півгодини поміщають в ємність з гасом. Після витримки в гасі навіть найстійкіші забруднення легко видаляються.

Етапи регулювання холостого ходу

Налаштувати карбюратор в цьому режимі нескладно:

  Карбюратор з правильно відрегульованим холостим ходом дозволяє двигуну машини стабільно працювати навіть при дуже низькій кількості СО. Для цього двигун машини прогрівається протягом 10 хвилин. Після цього гвинт якості палива в карбюраторі максимально викручується.

Гвинти якості і кількості палива в карбюраторі ДААЗ 2107

Пристрій карбюратора ДААЗ 2107

Карбюратор ДААЗ 2107 встановлюється на автомобіль ВАЗ 2107. Подання про його пристрої дає наведена нижче схема.

Пристрій карбюратора ДААЗ 2107 для автомобілів ВАЗ 2107 і ВАЗ 2105

Раніше такий карбюратор ставили і на ВАЗ 2105. Призначення цього вузла зводиться до змішування бензину і повітря в певній пропорції. Потім отримана суміш подається в камери згоряння двигуна.

Основні елементи карбюратора ДААЗ 2107 перераховані нижче:

 • еконостат;
 • насос-прискорювач;
 • система підтримки паливного рівня;
 • система підтримки холостого ходу;
 • система запуску двигуна;
 • жиклери для повітря і палива;
 • розпилювач паливо-повітряної суміші.

Налагодження та перевірка системи запуску

Ця система служить для пуску холодного двигуна і забезпечує його прогрів приблизно на 1,5-2,5 тис. Оборотів. Коли мотор прогрівається, система відключається вручну і двигун починає роботу в режимі холостих обертів з частотою близько 800-900 об / хв.

Обслуговування та налаштування системи запуску зводиться до прочищення каналу підведення розрядження в центральній частині карбюратора, перевірка зазорів і ходу повітряної заслінки, перевірка працездатності вакуумного приводу зворотного ходу повітряної заслінки, пускових зазорів заслінки первинної камери. При закритій повітряній заслінці система важелів повинна відкрити паливну заслінку на 0,8-0,9 мм.

Другий важливий зазор. між повітряною заслінкою і стіною первинної камери. При закритій заслінці цей зазор повинен складати близько 5-5,5 мм. Регулюється він гвинтом, який знаходиться під латунної різьбовій заглушкою на корпусі вакуумного регулятора положення повітряної заслінки. Перевірка працездатності системи пуску проводиться при встановленому повітряному фільтрі і на холодному двигуні.