Де знаходиться реле поворотів ВАЗ 2107

Реле поворотів на ВАЗ-2107

В кожному автомобілі є сигнали поворотів, основним призначенням яких є інформування інших учасників дорожнього руху про виконання або намір виконання будь-якого маневру. Непрацездатність сигналів повороту на автомобілі, сильно підвищує ймовірність аварії при маневруванні або перестроювання. Чому не працюють повороти на ВАЗ 2107? Причинами такої поломки в частих випадках є не що інше, як реле поворотів. Сьогодні приділимо увагу питанню про те, як здійснюється заміна цього реле на “сімці”.

Де знайти реле на ВАЗ-2107

Де ж знаходиться пристрій, що відповідає за переривчасте функціонування сигналу поворотів? Розташовуватися релюшкой може в двох місцях на ВАЗ-2107: в монтажному блоці пли за панеллю приладів.

У карбюраторних «сімках» виріб знаходиться за панеллю приладів в салоні автомобіля, а в інжекторних. на монтажному блоці, який знаходиться під капотом. Конструктивно переривник є коробочку з контактами зовні. Виріб не підлягає ремонту, тому при виході з ладу потрібно здійснити його заміну.

Діагностика несправностей поворотников

Якщо одного разу поворотники перестають функціонувати, то це говорить про те, що прийшов час провести діагностику автомобіля. Для цього немає необхідності їхати на СТО, а можна виконати всі в домашніх умовах. Про те, що механізм перестав функціонувати, свідчать такі ознаки:

 • При включенні поворотники горять, але при цьому не відбувається їх мерехтіння. Такий вид поломки пов’язаний безпосередньо з виходом з ладу реле. Для виправлення несправності потрібно замінити переривник.
 • Прискорене або уповільнене мерехтіння поворотников. Прискорене мерехтіння говорить про те, що перегоріла спіраль однієї з ламп. Повільне мерехтіння свідчить про те, що в схемі підключена мінімум одна лампа більшої потужності, ніж рекомендується. Багато автомобілістів з появою сучасних світлодіодних ламп прагнуть встановити їх на авто. При установці світлодіодних ламп в поворотники спостерігається занадто швидке їх мерехтіння, це пов’язано з їх низькою споживаною потужністю.
 • Пристрої зовсім не функціонують. Причина може полягати в несправності реле, запобіжника, підрульового перемикача або кнопки включення аварійки. Схема підключення виконана так, що харчування поворотников проходить через кнопку включення аварійки. Якщо кнопка несправна, то і повороти не працюватимуть.

Для наочності наведемо схему покажчиків поворотів і аварійки для сімки. У неї входять:

 • блок-фари з лампочками покажчиків повороту;
 • покажчики повороту розташовані на передніх крилах авто (бічні);
 • монтажний блок;
 • замок запалювання;
 • кнопка аварійки;
 • розглядається реле;
 • лампочки поворотников розташовані в задніх ліхтарях;
 • лампочка на панелі приладів, що сигналізує про включення поворотів;
 • подрулевой перемикач.

Реле поворотів ВАЗ. діагностика і заміна своїми руками

Поворотники є, мабуть, дуже важливою частиною будь-якого транспортного засобу. Виконання маневрів на дорозі стає досить небезпечною завданням якщо поворотники не працюють. За правильну роботу покажчиків поворотів відповідає реле поворотников і аварійної сигналізації ВАЗ 2107. Цей пристрій застосовується на всіх автомобілях класичного сімейства. Розглянемо, для чого потрібно реле поворотников, як визначається несправність реле і як виконується його заміна?

Заміна реле поворотников і аварійної сигналізації (Відео)

Після виявлення будь-яких з перерахованих несправностей, обов’язково слід заміна реле покажчиків повороту. Залежно від модифікації (карбюратор або інжектор), розташування реле-переривника може помітно відрізнятися. Карбюраторні автомобілі ВАЗ 2107 на увазі монтаж реле за панеллю приладів в салоні автомобіля. Однак, починаючи з інжекторного двигуна, реле може розташовуватися в монтажному блоці в підкапотному просторі.

Для того, щоб зняти реле, що знаходиться в монтажному блоці. досить просто підчепити його і потягнути вгору. Після цього, на його місце встановлюється новий елемент.

У випадку з реле, що знаходяться за панеллю справи йдуть набагато складніше. Перед зняттям реле необхідно підчепити приладову панель за допомогою викрутки і зняти її. Якщо дозволяє довжина проводів, то можна відтягнути її на деяку відстань, але якщо вони занадто короткі, рекомендується витягнути штекери і відкрутити трос приводу спідометра. Панель відкладіть в сторону, а від реле від’єднайте контактні дроти. Тепер відкрутите «масу» від датчика і зніміть його. На місце старого реле встановіть нове і вставте в нього контактні дроти. Після цього, проведіть збірку приладової панелі і встановите її на штатне місце. На цьому заміна реле поворотников завершена.

Це все, що необхідно знати про реле поворотников.

Розташування реле поворотів в автомобілях ВАЗ 2107

Пристрій на «ВАЗ» сьомої моделі знаходиться:

 • за панеллю приладів, лівіше рульової колонки, в салоні автомобіля з карбюраторним ДВС (двигун внутрішнього згоряння);
 • в монтажному блоці з правого боку під капотом у автомобіля з інжекторним ДВС.

Незалежно де стоїть переривник, конструкція його однакова. Класична чорна коробочка з вихідними назовні клемами.

призначення пристрою

Спочатку слід зазначити, що повороти функціонують не так, як інші світлові прилади на автомобілі. Вони працюють в переривчастому режимі, що забезпечується за допомогою такого виробу, як реле (переривник) поворотів ВАЗ-2107.

Слід також відзначити і той факт, що крім переривчастого режиму роботи, реле поворотів видають звукові сигнали у вигляді клацань, які допомагають водієві. За цим клацань водій розуміє, що пристрій функціонує в даний момент.

Крім того, що переривник відповідає за функціонування світлової сигналізації, необхідної для маневрів, так він ще й дозволяє їм працювати в режимі аварійки. На ВАЗ-2107 застосовується електронне реле, частота миготіння ламп якого залежить від налаштування електронної схеми. Вище представлено фото сучасного електронного реле поворотів, яке використовується на автомобілях ВАЗ-2107.

ЯК ЗНЯТИ РЕЛЕ повороту

Реле поворотів не ремонтується, так влаштована конструкція. При поломці його слід замінити.

Складнощів при знятті переривника і його заміні у ВАЗ 2107 з інжекторним двигуном немає. Він знаходиться в монтажному блоці під капотом. Для зняття і заміни проводяться не складні маніпуляції:

 • відкрити капот;
 • зняти кришку з монтажного блоку;
 • висмикнути пристрій затвору викруткою;
 • на місце, що звільнилося встановити нове реле;
 • закрити кришку монтажного блоку.

Несправності сигналів поворотів ВАЗ 2107

Головна ознака несправності. непрацюючі покажчики поворотів. Однак, причина може полягати не тільки в реле. Варіантів поломки кілька:

 • Лампи поворотів постійно горять, не блимають. Це говорить про несправності електромагнітно частини реле поворотников ВАЗ 2107. контакти застрягли в замкнутому положенні і не розмикаються. Це може бути як пригорання контактів електромагнітного реле, так і вихід з ладу електронної схеми реле поворотів. Незалежно від конкретної причини, вихід один. заміна реле поворотів ВАЗ 2107.
 • Лампи блимають занадто повільно або швидко. Причина може бути як в електронній частини реле поворотів, так і невідповідність струму споживання ламп номінальному. Якщо одна з ламп перегоріла або встановлені лампи, які споживають менший струм, то повороти стануть блимати частіше, ніж необхідно. Таке ж явище відбувається, якщо обірваний провід, що йде до однієї з ламп, або окислен патрон або цоколь лампи. Аналогічне явище відбувається при установці світлодіодних ламп замість ламп розжарювання. При установки більш потужних ламп частота миготіння зменшується. Якщо все лампи справні і несправність виявилася не після заміни ламп, причина криється саме в реле поворотів або поганих контактах в ланцюзі харчування ламп.
 • Лампи покажчиків поворотів не горять. Причина несправності може бути в несправному перемикачі поворотів, згорілому (несправному) реле поворотів, в обриві ланцюга або в запобіжнику, що перегорів. Перевірку краще починати з останнього

Розташування реле поворотів в автомобілях ВАЗ-2107

Щоб легко і швидко усувати будь-які несправності реле поворотів ВАЗ-2107, важливо знати, де стоїть цей пристрій. Його розташування залежить від модифікації даної моделі автомобіля:

знаходиться, реле, поворот, 2107
 • в машинах з інжекторними двигунами реле розміщується в підкапотному просторі, в спеціально призначеному монтажному блоці;
 • в карбюраторних «сімках» реле поворотів може перебувати безпосередньо в салоні, за панеллю приладів. В даному випадку для отримання доступу до нього потрібно демонтувати торпеду, що займе значно більше часу.

Якщо реле поворотів буде стояти за панеллю приладів, можна спробувати гранично акуратно підчепити її за допомогою викрутки і максимально витягнути на себе.

Іноді довжини проводів виявляється цілком достатньо, щоб витягти деталь і встановити нову.

Особливості заміни переривника

Якщо виявлено, що реле поворотів вийшло з ладу, то потрібно здійснити його заміну. Виріб, що знаходиться в монтажному блоці потрібно підчепити і демонтувати. Якщо воно несправне, у чому обов’язково потрібно переконатися, то замість нього слід встановити нове. Так здійснюється заміна для інжекторних “сімок”. Виконати ж заміну на карбюраторних «сімках» набагато складніше. Процес заміни виглядає так:

знаходиться, реле, поворот, 2107
 • Потрібно зняти приладову панель, підчепивши її за допомогою викрутки.
 • Після цього пробуємо витягнути її на незначну відстань, якщо є така можливість. Якщо довжина проводів не дозволяє вивести панель на деяку відстань, то з’єднання слід роз’єднати.
 • Відкрутити трос приводу спідометра.
 • Знайти візуально реле, і від’єднати від нього контактні дроти.
 • Також від нього від’єднуємо «масу» після чого пристрій демонтуємо.
 • Замість старого переривника поворотів слід встановити нове реле.
 • На завершення зібрати і підключити всі демонтовані деталі в порядку зворотному зняттю.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що переривник є одним з найважливіших вузлів кожного автомобіля, і необхідно стежити за його справністю. Від нього безпосередньо залежить безпека дорожнього руху.

Де знайти реле на ВАЗ-2107

Де ж знаходиться пристрій, що відповідає за переривчасте функціонування сигналу поворотів? Розташовуватися релюшкой може в двох місцях на ВАЗ-2107: в монтажному блоці пли за панеллю приладів.

У карбюраторних «сімках» виріб знаходиться за панеллю приладів в салоні автомобіля, а в інжекторних. на монтажному блоці, який знаходиться під капотом. Конструктивно переривник є коробочку з контактами зовні. Виріб не підлягає ремонту, тому при виході з ладу потрібно здійснити його заміну.

Запобіжники ВАЗ 2107

Розглянуто автомобілі ВАЗ 2107, ВАЗ 21047 карбюратор, інжектор

Розташування блоку запобіжників ВАЗ 2107 під капотом

Монтажний блок запобіжників і реле цифра 5

З відкритою кришкою він виглядає ось так

Розташування запобіжників і реле ВАЗ 2107

На автомобілях більш раннього випуску встановлювався старий блок запобіжників

Запобіжники ВАЗ 2107 старого зразка

Задні ліхтарі (світло заднього ходу). Запобіжник заднього ходу. Електродвигун пічки. Запобіжник грубки. Лампа сигналізатора і реле обігріву заднього скла (обмотка). Електродвигун очищувача і омивача заднього скла (ВАЗ-21047)

Електродвигуни очисників, омивача вітрового скла і фар. Реле очищувачів, омивача вітрового скла і фар (контакти). Запобіжник двірників ВАЗ 2107

Нагрівальний елемент обігріву заднього скла і його реле (контакти)

Запобіжник прикурювача ВАЗ 2107. Розетка для переносної лампи

Звуковий сигнал. Електродвигун вентилятора охолодження радіатора. Запобіжник вентилятора ВАЗ 2107.

Покажчики повороту в режимі аварійної сигналізації. Вимикач і реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації (в режимі аварійної сигналізації)

Протитуманні ліхтарі. Регулятор напруги генератора Г-222 (на частини автомобілів)

Комбінація приборів. Запобіжник панелі приладів. Лампа сигналізатора і реле заряду акумуляторної батареї. Покажчики поворотів і відповідні лампи сигналізаторів. Лампи сигналізаторів резерву палива, тиску масла, стоянкового гальма та рівня гальмівної рідини. Вольтметр. Прилади системи управління електропневмоклапаном карбюратора. Реле-переривник лампи сигналізатора гальма стоянки

Лампи сигналу гальмування. Плафони внутрішнього освітлення кузова. Запобіжник стоп сигналу.

Дальнє світло (права фара). Обмотка включення реле очисників фар

Дальнє світло (ліва фара) і лампа сигналізатора включення дальнього світла фар

Габаритне світло (ліва фара і правий задній ліхтар). Лампа сигналізатора включення габаритного світла. Ліхтарі освітлення номерного знака. подкапотная лампа

Габаритне світло (права фара і лівий задній ліхтар). Лампа освітлення приладів. Лампа освітлення прикурювача. Лампа освітлення речового ящика

Ближнє світло (права фара). Обмотка включення реле очищувача фар

У знаменнику для запобіжників штирьового типу

 • Розташування реле і плавких запобіжників штирьового типу в монтажному блоці:
 • Реле включення обігріву заднього скла.
 • Реле включення очищувачів і омивача фар.
 • Реле включення звукових сигналів (встановлена ​​перемичка).
 • Реле включення електродвигуна вентилятора системи охолодження (з 2000 року не використовується).
 • Реле включення дальнього світла фар.
 • Реле включення ближнього світла фар.

Запобіжники ВАЗ 2107 інжектор

Блок запобіжників і реле ВАЗ 2107 інжектор розташований на передній панелі під речовим ящиком.

F1. запобіжник ланцюга головного реле (7,5А); F2. запобіжник ЕБУ (7,5А); F3. запобіжник бензонасоса ВАЗ 2107 (15A); R1. головне реле; R2. реле паливного насоса; RЗ. реле електровентилятора.

Примітка: На автомобілях ВАЗ 2107 з ЕБУ M1.5.4N і Січень-5.1.3 встановлені запобіжники F1 і F2 номіналом 15А.

Заміна запобіжників ВАЗ 2107

Заміна запобіжників в монтажному блоці. Відкриваємо кришку монтажного блоку. Порядкові номери штирьових запобіжників вказані на нижньому боці кришки і на панелі блоку. Там же, на кришці, нанесені символи захищаються ланцюгів. В монтажному блоці старого зразка, яким комплектується частина автомобілів, запобіжники розміщені по порядку номерів зліва направо. Стан запобіжника штирьового типу видно через віконечко зверху.

Для заміни запобіжників і реле ВАЗ 2107 в монтажному блоці передбачені спеціальні пласмасова знімачі (пінцет), якщо його немає, то для заміни запобіжників вам знадобляться пасатижі.

Заміна додаткового запобіжника очищувача фар

Запобіжники очищувачів фар захищають обмотку електродвигунів. Вони розташовані на проводах поруч з моторедуктора.

Розташований в салоні. Підчепивши викруткою виймаємо два середніх вимикача з панелі радіоприймача.

Виймаємо корпус запобіжника відвертаємо кришку і міняємо запобіжник

Реле запалювання, реле покажчиків повороту і аварійної сигналізації ВАЗ 2107

Розташоване в салоні за щитком приладів

Щоб замінити реле, необхідно зняти щиток приладів, і головкою на 10 відкрутити гайку яка утримує реле

Реле включення стартера ВАЗ 2107

Реле 113.3747 або 90.3747-10 розташоване в моторному відсіку на правому бризковики

Де знаходиться. Реле вітрового скла PC-514 розташовано під панеллю приладів з боку водія і прикручено до кузова двома гвинтами.

Щоб дістатися, підчепивши викруткою знімаємо ліву оббивку боковини

Хрестоподібної викруткою відвертаємо два самореза кріплення реле.

Роз’єм реле знаходиться в приладовій панелі поруч з регулятором гидрокорректора фар. До нього можна підібратися знизу приладовій панелі.

Важливо не помилитися з сполучної колодкою

Заміна блоку запобіжників ВАЗ 2107

Для зручності знімаємо корпус повітряного фільтра.

Від’єднуємо колодки проводів підключення до блоку знизу

На корпусі блоку нанесені кольорові мітки, відповідні кольором під’єднання роз’ємів, тому в додатковому маркуванню немає необхідності

Знімаємо полку, встановлену під панеллю приладів, виймемо корпус речового ящика.

Від’єднуємо колодки проводів від роз’ємів блоку

Тут так само нанесено маркування, так що нічого не переплутаєш

Головкою на 10 відвертаємо 4 гайки, крайня права прихована.

Установка монтажного блоку запобіжників і реле ВАЗ 2107

Встановлюємо блок в послідовності, зворотній зняттю

Схема блоку запобіжників ВАЗ 2107 (повна електрична схема)

блок-фари; 2. бічні покажчики повороту; 3. акумуляторна батарея; 4. реле включення стартера; 5. електропневмоклапан карбюратора; 6. мікровимикач карбюратора; 7. генератор 37.3701; 8. моторедуктори очищувачів фар; 9. датчик включення електродвигуна вентилятора; 10. електродвигун вентилятора системи охолодження двигуна; 11. звукові сигнали; 12. розподільник запалювання; 13. свічки запалювання; 14. стартер; 15. датчик покажчика температури охолоджуючої рідини; 16. подкапотная лампа; 17. датчик сигналізатора недостатнього тиску масла; 18. датчик сигналізатора недостатнього рівня гальмівної рідини; 19. моторедуктор очищувача вітрового скла; 20. блок управління електропневмоклапаном карбюратора; 21. котушка запалювання; 22. електродвигун насоса омивача фар; 23. електродвигун насоса омивача вітрового скла; 24. монтажний блок; 25. реле очищувача вітрового скла; 26. реле аварійної сигналізації і покажчиків повороту; 27. вимикач сигналу гальмування; 28. вимикач світла заднього ходу; 29. реле запалювання; 30. вимикач запалювання; 31. трьохважеля перемикач; 32. вимикач аварійної сигналізації; 33. штепсельна розетка для переносної лампи; 34. перемикач вентилятора обігрівача; 35. додатковий резистор електродвигуна обігрівача; 36. лампа сигналізатора включення обігріву заднього скла; 37. лампа сигналізатора недостатнього рівня гальмівної рідини; 38. блок сигналізаторів; 39. електродвигун вентилятора обігрівача; 40. лампа освітлення речового ящика; 41. вимикачі плафонів на стійках передніх дверей; 42. вимикачі ліхтарів сигналізації відкритих передніх дверей; 43. ліхтарі сигналізації відкритих передніх дверей; 44. сполучна колодка; 45. прикурювач; 46. годинник; 47. вимикач освітлення приладів; 48. діод для перевірки справності лампи сигналізатора недостатнього рівня гальмівної рідини; 49. покажчик рівня палива; 50. лампа сигналізатора резерву палива; 51. спідометр; 52. лампа сигналізатора включення покажчиків повороту; 53. лампа сигналізатора прикриття повітряної заслінки карбюратора; 54. лампа сигналізатора заряду акумуляторної батареї; 55. вимикач сигналізатора прикриття повітряної заслінки карбюратора; 56. комбінація приладів; 57. економетр; 58. вимикачі плафона на стійках задніх дверей; 59. покажчик температури охолоджуючої рідини; 60. тахометр; 61. лампа сигналізатора включення гальма стоянки; 62. лампа сигналізатора недостатнього тиску масла; 63. лампа сигналізатора включення дальнього світла фар; 64. лампа сигналізатора включення зовнішнього освітлення; 65. вольтметр; 66. вимикач сигналізатора включення гальма стоянки; 67. вимикач зовнішнього освітлення; 68. вимикач обігріву заднього скла з лампою підсвічування; 69. вимикач заднього протитуманного світла з сигналізатором включення; 70. запобіжник ланцюга протитуманного світла; 71. плафон; 72. задні ліхтарі; 73. датчик покажчика рівня і резерву палива; 74. колодки для підключення до елемента обігріву заднього скла; 75. ліхтарі освітлення номерного знака. Порядок умовної нумерації штекерів в колодках: а. блок-фар, очищувачів фар і вітрового скла, реле очищувача вітрового скла, блоку управління електропневмоклапаном карбюратора; б. монтажного блоку і перемикача трьохважеля; в. реле аварійної сигналізації і покажчиків повороту; г. задніх ліхтарів (нумерація висновків по порядку від краю плати); д. вимикача аварійної сигналізації.

ВАЗ 2107. схема інжектора (система управління уприскування палива)

роз’єм контролера; 2. датчик масової витрати повітря; 3. датчик температури охолоджуючої рідини; 4. датчик положення колінчастого вала; 5. датчик положення дросельної заслінки; 6. датчик концентрації кисню; 7. датчик швидкості; 8. модуль запалювання; 9. електромагнітний клапан продувки адсорбера; 10. реле електровентилятора; 11. реле електробензонасоса; 12. головне реле; 13. запобіжник, що захищає силовий ланцюг реле електробензонасоса; 14. запобіжник, що захищає силові ланцюга головного реле; 15. плавкахвставка; 16. запобіжник, що захищає ланцюг постійного живлення контролера; 17. діод; 18. регулятор холостого ходу; 19. форсунки; Х1. колодка діагностики; Х2. колодка з’єднання з системою електрообладнання автомобіля.

Де знаходиться реле запалювання ВАЗ 2107

Перш ніж перевіряти працездатність деталі, необхідно з’ясувати її розташування. Купити двірники тюнінг ВАЗ 2101 що б поставити з приводами в зборі на фари ВАЗ 2107? Розташування запобіжників і реле ВАЗ 2107. На поворотів і реле знаходиться в. Багато власників “сімок” не знають де знаходиться реле запалювання ВАЗ 2107. Разом з реле аварійної сигналізації, воно закріплене під “торпедою” за щитком приладів. Тому щоб побачити його, перевірити і поміняти, доведеться трохи попрацювати викруткою, щоб зняти блок приладів ВАЗ 2107.

Реле повороту ВАЗ: серце світлової сигналізації «Жигулів», «Лад» та «Нив»

Покажчики повороту грають важливу роль у безпеці дорожнього руху, і вихід їх з ладу загрожує безліччю неприємностей. За роботу «поворотников» відповідає невеликий пристрій. реле поворотів. Про те, які типи реле поворотів використовуються в автомобілях ВАЗ, як вони влаштовані і працюють, а також про їх несправності і ремонті читайте в даній статті.

Заміна реле поворотів ВАЗ 2107, причина заміни моргання на панелі приладів.

Щоб перевірити і замінити реле запалювання, знадобиться:

 • шліцьова викрутка;
 • Хрестова викрутка;
 • ключ на 10.

Починати треба з демонтажу щитка приладів. Перед початком робіт слід від’єднати мінусовий дріт від акумулятора. Для зняття приладового щитка необхідно виконати такі дії:

 • шліцьовій викруткою розтиснути фіксатори рукояток регулювання системи опалення; зняти рукоятки з важелів;
 • вийняти сопла центрального воздуховода, підчепивши їх викруткою;
 • витягнути перемикач режимів роботи двигуна обігрівача;
 • зняти наконечники проводів з перемикача;
 • витягнути заглушку самореза, підчепивши її викруткою;
 • викрутити шуруп кріплення щитка приладів за допомогою хрестоподібної викрутки;
 • відкрутити гайку кріплення ручки скидання добового пробігу;
 • втопити ручку всередину панелі приладів;
 • витягти правий край приладового щитка;
 • відкрутити гайку, що кріпить трос приводу спідометра;
 • від’єднати шланг від штуцера економетра;
 • від’єднати колодки проводів від комбінації приладів;
 • зняти приладовий щиток.

Реле запалювання закріплено на кронштейні, що знаходяться під приладовим щитком. Щоб зняти реле, необхідно ключем на 10 відкрутити гайку, що притягає його до кронштейну. Для перевірки працездатності реле необхідний мультиметр або лампа-індикатор, Протестувати роботу реле можна безпосередньо на автомобілі або ж живити його від автономного джерела 12 вольт. не спрацьовують свічки напруження 1.9 ТДІ Passat б3 підкажіть де знаходиться реле або причина не внём спрацьовують днів 5 потім непрацюючі потім знову працюють. При подачі напруги на висновки 85 і 86 реле повинні замикатися контакти між 30 і 87 висновками. Якщо цього не відбувається, необхідна заміна реле запалювання ВАЗ 2107. заміна реле запалювання, Знімаємо на автомобілі ВАЗ 2107 панель приладів. Робиться це так:

 • відкрутити гайку кріплення;
 • від’єднати колодку проводів від реле запалювання;
 • встановити нове реле;
 • приєднати колодку проводів;
 • закріпити реле гайкою.

Після заміни реле необхідно встановити на місце приладову панель. Для цього слід виконати такі дії:

 • підключити колодки проводів до щитку;
 • прикрутити гайку кріплення троса приводу спідометра;
 • надіти шланг на економетр;
 • вставити комбінацію приладів на місце і натиснути на неї, щоб зафіксувалися засувки;
 • закріпити ручку скидання добового пробігу;
 • закрутити саморіз кріплення щитка приладів;
 • закрити саморіз заглушкою;
 • підключити дроти до перемикача режимів роботи обігрівача;
 • замкнути перемикач на штатному місці;
 • встановити сопла центрального воздуховода системи опалення та вентиляції;
 • встановити рукоятки регулювання режимів опалення та вентиляції.

На цьому заміна реле запалювання ВАЗ 2107 закінчена. Можна під’єднати провід маси до акумулятора і перевірити працездатність системи запалювання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть CtrlEnter.

Запобіжники ВАЗ 2107

Розглянуто автомобілі ВАЗ 2107, ВАЗ 21047 карбюратор, інжектор

Розташування блоку запобіжників ВАЗ 2107 під капотом

Монтажний блок запобіжників і реле цифра 5

З відкритою кришкою він виглядає ось так

Розташування запобіжників і реле ВАЗ 2107

На автомобілях більш раннього випуску встановлювався старий блок запобіжників

Запобіжники ВАЗ 2107 старого зразка

Задні ліхтарі (світло заднього ходу). Запобіжник заднього ходу. Електродвигун пічки. Запобіжник грубки. Лампа сигналізатора і реле обігріву заднього скла (обмотка). Електродвигун очищувача і омивача заднього скла (ВАЗ-21047)

Електродвигуни очисників, омивача вітрового скла і фар. Реле очищувачів, омивача вітрового скла і фар (контакти). Запобіжник двірників ВАЗ 2107

Нагрівальний елемент обігріву заднього скла і його реле (контакти)

Запобіжник прикурювача ВАЗ 2107. Розетка для переносної лампи

Звуковий сигнал. Електродвигун вентилятора охолодження радіатора. Запобіжник вентилятора ВАЗ 2107.

Покажчики повороту в режимі аварійної сигналізації. Вимикач і реле-переривник покажчиків повороту і аварійної сигналізації (в режимі аварійної сигналізації)

Протитуманні ліхтарі. Регулятор напруги генератора Г-222 (на частини автомобілів)

Комбінація приборів. Запобіжник панелі приладів. Лампа сигналізатора і реле заряду акумуляторної батареї. Покажчики поворотів і відповідні лампи сигналізаторів. Лампи сигналізаторів резерву палива, тиску масла, стоянкового гальма та рівня гальмівної рідини. Вольтметр. Прилади системи управління електропневмоклапаном карбюратора. Реле-переривник лампи сигналізатора гальма стоянки

Лампи сигналу гальмування. Плафони внутрішнього освітлення кузова. Запобіжник стоп сигналу.

Дальнє світло (права фара). Обмотка включення реле очисників фар

Дальнє світло (ліва фара) і лампа сигналізатора включення дальнього світла фар

Габаритне світло (ліва фара і правий задній ліхтар). Лампа сигналізатора включення габаритного світла. Ліхтарі освітлення номерного знака. подкапотная лампа

Габаритне світло (права фара і лівий задній ліхтар). Лампа освітлення приладів. Лампа освітлення прикурювача. Лампа освітлення речового ящика

Ближнє світло (права фара). Обмотка включення реле очищувача фар

У знаменнику для запобіжників штирьового типу

 • Розташування реле і плавких запобіжників штирьового типу в монтажному блоці:
 • Реле включення обігріву заднього скла.
 • Реле включення очищувачів і омивача фар.
 • Реле включення звукових сигналів (встановлена ​​перемичка).
 • Реле включення електродвигуна вентилятора системи охолодження (з 2000 року не використовується).
 • Реле включення дальнього світла фар.
 • Реле включення ближнього світла фар.

Запобіжники ВАЗ 2107 інжектор

Блок запобіжників і реле ВАЗ 2107 інжектор розташований на передній панелі під речовим ящиком.

F1. запобіжник ланцюга головного реле (7,5А); F2. запобіжник ЕБУ (7,5А); F3. запобіжник бензонасоса ВАЗ 2107 (15A); R1. головне реле; R2. реле паливного насоса; RЗ. реле електровентилятора.

Примітка: На автомобілях ВАЗ 2107 з ЕБУ M1.5.4N і Січень-5.1.3 встановлені запобіжники F1 і F2 номіналом 15А.

Заміна запобіжників ВАЗ 2107

Заміна запобіжників в монтажному блоці. Відкриваємо кришку монтажного блоку. Порядкові номери штирьових запобіжників вказані на нижньому боці кришки і на панелі блоку. Там же, на кришці, нанесені символи захищаються ланцюгів. В монтажному блоці старого зразка, яким комплектується частина автомобілів, запобіжники розміщені по порядку номерів зліва направо. Стан запобіжника штирьового типу видно через віконечко зверху.

Для заміни запобіжників і реле ВАЗ 2107 в монтажному блоці передбачені спеціальні пласмасова знімачі (пінцет), якщо його немає, то для заміни запобіжників вам знадобляться пасатижі.

Заміна додаткового запобіжника очищувача фар

Запобіжники очищувачів фар захищають обмотку електродвигунів. Вони розташовані на проводах поруч з моторедуктора.

Розташований в салоні. Підчепивши викруткою виймаємо два середніх вимикача з панелі радіоприймача.

Виймаємо корпус запобіжника відвертаємо кришку і міняємо запобіжник

Реле запалювання, реле покажчиків повороту і аварійної сигналізації ВАЗ 2107

Розташоване в салоні за щитком приладів

Щоб замінити реле, необхідно зняти щиток приладів, і головкою на 10 відкрутити гайку яка утримує реле

Реле включення стартера ВАЗ 2107

Реле 113.3747 або 90.3747-10 розташоване в моторному відсіку на правому бризковики

Де знаходиться. Реле вітрового скла PC-514 розташовано під панеллю приладів з боку водія і прикручено до кузова двома гвинтами.

Щоб дістатися, підчепивши викруткою знімаємо ліву оббивку боковини

Хрестоподібної викруткою відвертаємо два самореза кріплення реле.

Роз’єм реле знаходиться в приладовій панелі поруч з регулятором гидрокорректора фар. До нього можна підібратися знизу приладовій панелі.

Важливо не помилитися з сполучної колодкою

Заміна блоку запобіжників ВАЗ 2107

Для зручності знімаємо корпус повітряного фільтра.

Від’єднуємо колодки проводів підключення до блоку знизу

На корпусі блоку нанесені кольорові мітки, відповідні кольором під’єднання роз’ємів, тому в додатковому маркуванню немає необхідності

Знімаємо полку, встановлену під панеллю приладів, виймемо корпус речового ящика.

Від’єднуємо колодки проводів від роз’ємів блоку

Тут так само нанесено маркування, так що нічого не переплутаєш

знаходиться, реле, поворот, 2107

Головкою на 10 відвертаємо 4 гайки, крайня права прихована.

Установка монтажного блоку запобіжників і реле ВАЗ 2107

Встановлюємо блок в послідовності, зворотній зняттю

Схема блоку запобіжників ВАЗ 2107 (повна електрична схема)

блок-фари; 2. бічні покажчики повороту; 3. акумуляторна батарея; 4. реле включення стартера; 5. електропневмоклапан карбюратора; 6. мікровимикач карбюратора; 7. генератор 37.3701; 8. моторедуктори очищувачів фар; 9. датчик включення електродвигуна вентилятора; 10. електродвигун вентилятора системи охолодження двигуна; 11. звукові сигнали; 12. розподільник запалювання; 13. свічки запалювання; 14. стартер; 15. датчик покажчика температури охолоджуючої рідини; 16. подкапотная лампа; 17. датчик сигналізатора недостатнього тиску масла; 18. датчик сигналізатора недостатнього рівня гальмівної рідини; 19. моторедуктор очищувача вітрового скла; 20. блок управління електропневмоклапаном карбюратора; 21. котушка запалювання; 22. електродвигун насоса омивача фар; 23. електродвигун насоса омивача вітрового скла; 24. монтажний блок; 25. реле очищувача вітрового скла; 26. реле аварійної сигналізації і покажчиків повороту; 27. вимикач сигналу гальмування; 28. вимикач світла заднього ходу; 29. реле запалювання; 30. вимикач запалювання; 31. трьохважеля перемикач; 32. вимикач аварійної сигналізації; 33. штепсельна розетка для переносної лампи; 34. перемикач вентилятора обігрівача; 35. додатковий резистор електродвигуна обігрівача; 36. лампа сигналізатора включення обігріву заднього скла; 37. лампа сигналізатора недостатнього рівня гальмівної рідини; 38. блок сигналізаторів; 39. електродвигун вентилятора обігрівача; 40. лампа освітлення речового ящика; 41. вимикачі плафонів на стійках передніх дверей; 42. вимикачі ліхтарів сигналізації відкритих передніх дверей; 43. ліхтарі сигналізації відкритих передніх дверей; 44. сполучна колодка; 45. прикурювач; 46. годинник; 47. вимикач освітлення приладів; 48. діод для перевірки справності лампи сигналізатора недостатнього рівня гальмівної рідини; 49. покажчик рівня палива; 50. лампа сигналізатора резерву палива; 51. спідометр; 52. лампа сигналізатора включення покажчиків повороту; 53. лампа сигналізатора прикриття повітряної заслінки карбюратора; 54. лампа сигналізатора заряду акумуляторної батареї; 55. вимикач сигналізатора прикриття повітряної заслінки карбюратора; 56. комбінація приладів; 57. економетр; 58. вимикачі плафона на стійках задніх дверей; 59. покажчик температури охолоджуючої рідини; 60. тахометр; 61. лампа сигналізатора включення гальма стоянки; 62. лампа сигналізатора недостатнього тиску масла; 63. лампа сигналізатора включення дальнього світла фар; 64. лампа сигналізатора включення зовнішнього освітлення; 65. вольтметр; 66. вимикач сигналізатора включення гальма стоянки; 67. вимикач зовнішнього освітлення; 68. вимикач обігріву заднього скла з лампою підсвічування; 69. вимикач заднього протитуманного світла з сигналізатором включення; 70. запобіжник ланцюга протитуманного світла; 71. плафон; 72. задні ліхтарі; 73. датчик покажчика рівня і резерву палива; 74. колодки для підключення до елемента обігріву заднього скла; 75. ліхтарі освітлення номерного знака. Порядок умовної нумерації штекерів в колодках: а. блок-фар, очищувачів фар і вітрового скла, реле очищувача вітрового скла, блоку управління електропневмоклапаном карбюратора; б. монтажного блоку і перемикача трьохважеля; в. реле аварійної сигналізації і покажчиків повороту; г. задніх ліхтарів (нумерація висновків по порядку від краю плати); д. вимикача аварійної сигналізації.

ВАЗ 2107. схема інжектора (система управління уприскування палива)

роз’єм контролера; 2. датчик масової витрати повітря; 3. датчик температури охолоджуючої рідини; 4. датчик положення колінчастого вала; 5. датчик положення дросельної заслінки; 6. датчик концентрації кисню; 7. датчик швидкості; 8. модуль запалювання; 9. електромагнітний клапан продувки адсорбера; 10. реле електровентилятора; 11. реле електробензонасоса; 12. головне реле; 13. запобіжник, що захищає силовий ланцюг реле електробензонасоса; 14. запобіжник, що захищає силові ланцюга головного реле; 15. плавкахвставка; 16. запобіжник, що захищає ланцюг постійного живлення контролера; 17. діод; 18. регулятор холостого ходу; 19. форсунки; Х1. колодка діагностики; Х2. колодка з’єднання з системою електрообладнання автомобіля.

Реле поворотів ВАЗ. діагностика і заміна своїми руками

Поворотники є, мабуть, дуже важливою частиною будь-якого транспортного засобу. Виконання маневрів на дорозі стає досить небезпечною завданням якщо поворотники не працюють. За правильну роботу покажчиків поворотів відповідає реле поворотников і аварійної сигналізації ВАЗ 2107. Цей пристрій застосовується на всіх автомобілях класичного сімейства. Розглянемо, для чого потрібно реле поворотников, як визначається несправність реле і як виконується його заміна?

Заміна реле поворотников і аварійної сигналізації (Відео)

Після виявлення будь-яких з перерахованих несправностей, обов’язково слід заміна реле покажчиків повороту. Залежно від модифікації (карбюратор або інжектор), розташування реле-переривника може помітно відрізнятися. Карбюраторні автомобілі ВАЗ 2107 на увазі монтаж реле за панеллю приладів в салоні автомобіля. Однак, починаючи з інжекторного двигуна, реле може розташовуватися в монтажному блоці в підкапотному просторі.

Для того, щоб зняти реле, що знаходиться в монтажному блоці. досить просто підчепити його і потягнути вгору. Після цього, на його місце встановлюється новий елемент.

У випадку з реле, що знаходяться за панеллю справи йдуть набагато складніше. Перед зняттям реле необхідно підчепити приладову панель за допомогою викрутки і зняти її. Якщо дозволяє довжина проводів, то можна відтягнути її на деяку відстань, але якщо вони занадто короткі, рекомендується витягнути штекери і відкрутити трос приводу спідометра. Панель відкладіть в сторону, а від реле від’єднайте контактні дроти. Тепер відкрутите «масу» від датчика і зніміть його. На місце старого реле встановіть нове і вставте в нього контактні дроти. Після цього, проведіть збірку приладової панелі і встановите її на штатне місце. На цьому заміна реле поворотников завершена.

Це все, що необхідно знати про реле поворотников.