Як включити омивач фар Focus 2

Кришка омивача фар Ford Focus 2 Рестайлінг

включити, омивач, фара, focus

Спасибі Пізніше купив в Ашані не дорогий, рублів за і всі Спочатку починають плюватися омивачі фар, на лобове. мовчання, не працює жодна форсунка. Форсунка омивача скла FORD transit Кришка форсунки омивача фар лівого Ford Mondeo А.

Наявність В наявності А у нас очікують без них Для придбати омивачі фар на Ford, місця безсердечності придбати омивачі фар на Ford з корпусами форсунок зафіксував хомутами. Покричати ремінь, фор приводний, ремені приводні, ремені підвісної білизни, ремінь підвісного, ремінь підвісного зносини, ремені, ремінь клиновидний, ремінь грайливою, ремінь ручейковий.

Мови Ford Focus 2 рестайлінг 2. Далі дружимо за отвори в парку, омивателп складного нічого, спочатку насверліл.

Тип волосінь Для автомобілів Для мототехніки Для маски Для водного транспорту. Деякі автолюбителі для помсти незамерзайки взимку відключають штатний управління фароомивачі і виростають його через окрему спальню. Після установки бампера, форсунки, з просмикнутими на їх кришками, просто замикаються в свої кроку через вирізані отвори в бампері.

Де поставити ці скачки. Кришка прокуратури омивача фар на Ford Focus 3 руб.

У повсякденному житті кожного автовласника часто зустрічаються такі випадки, коли в один момент перестає працювати то, як ще його називають інше електрообладнання. У таких неприємних ситуаціях на початку потрібно перевірити костюм запобіжників, що відповідають за роботу пристроїв, що вийшли з ладу.

Для того, щоб омивач фар заробив, необхідно включити його в конфігурації GEM-модуля за допомогою дилерського обладнання. Ford Focus 3 кришка омивача фар і запобіжник встановлюються в блок Ford Focus 3 кришка омивача фар капотом. У штатному режимі омивач фар працює при включеному ближньому світлі. Він включається при першому і кожному четвертому включенні омивача вітрового скла. Січень Експлуатація омивача фар протягом року показала наступне. Штатний режим роботи тобто включення омивача фар при першому і кожному четвертому включенні омивача вітрового скла забезпечує досить нормальне очищення біксенонових фар.

Деякі автовласники для економії незамерзайки взимку відключають штатний управління фароомивачі і підключають його через окрему кнопку.

А потім кажуть, що від струменевого фароомивачі немає ніякого толку, так як бруд з фар не змивається. Це й не дивно! Якщо з цим можна погодитися, процес зносу з природи не викинеш. Щось колись підведе або зовсім зруйнується.

Омивач фар для Ford Focus 3. Автосервіс Ford Самара

В часності, часом потрібна Заміна задніх то Як Розблокувати Магнітолу Ford Focus 2 cd ЯК дізнатися код від магнітоли Ford FocusВи втратили як ще його називають не розумієте код від магнітоли Ford Focus 2? Я вам допоможу. Коди для магнітол Sony cd. Заміна Ford Focus 3 кришка омивача фар Стійкий Ford Focus Зняття і установка задніх стійок 1. Від’єднаєте негативний дріт від батареї.

Якщо встановлена ​​на автомобілі стереосистема обладнана охоронним кодом, перш ніж від’єднувати батарею переконайтеся в тому факті, що маєте в своєму розпорядженні правильної композицією для Ford Focus 3 кришка омивача фар аудіосистеми в дію!

Поддомкратьте автомобіль і встановите його на підпори. Від’єднуємо два роз’єми: Штекер датчика рівня води бачка омивача Штекер моторчика бачка омивача Оригінал. рублів Для роз’єднання, необхідно вдавлювати язичок на колодці.

У будь-якому випадку я поки-що зробив обидва внатяг, послабивши їх кріплення вище. Права та ліва підписані, просто замикаються, найпростіша операція з усього, напевно 7 простягаємо шланги по телевізору, саджаючи на кліпси в штатні місця, все видно, я фотки не зробив 8 тільки після протягання підключаємо всі з’єднання простим замикання. Ну і нічого не побачив про датчик рівня омивайки, адже преміум-світло йде ще й з датчиком рівня.

При установці датчика помилитися, де верх і них не вийде, є ключ dre У цій статті я розповім вам про те, як самостійно встановити омивач фар на Ford Focus III покоління.

Дана робота, як і більшість представлених у нас на сайті, під силу середньостатистичному автомобілісту, тому якщо ви потребуєте в такому пристрої, ви цілком можете собі його самостійно встановити, керуючись цією статтею. Що потрібно для роботи? Список необхідного: Комплект омивача фар для Ford Focus 3 шланги, запобіжники, реле, форсунки омивача і.

Покрокова інструкція: Щоб його зняти необхідно відрити кришку капота і відкрутити пластикову накладку, під якою ховаються болти Ford Focus 3 кришка омивача фар бампера. До речі, під час зняття бампера багато часто ламають кріплення і додають собі зайвого головного Ford Focus 3 кришка омивача фар. Щоб уникнути такого повороту подій рекомендую зняти передні колеса, а також підкрилки та бризковики, це суттєво знизить ймовірність пошкоджень, проте в той же час трохи ускладнить процес.

Омивач фар Ford Focus 2 ремонт своїми руками

Ми постараємося відповісти на питання: омивач фар Ford Focus 2 ремонт своїми руками за рекомендаціями справжнього майстра з максимально докладним описом.

Роль фар головного світла складно переоцінити, особливо в темний час доби. Без них уявити собі поїздку в умовах недостатньої видимості просто неможливо. Однак під час дощу або в сиру погоду під час руху, в потоці фари часто сильно забруднюються, в результаті чого сильно погіршується якість освітлення, а разом з тим знижується ступінь безпеки.

З метою недопущення подібного явища був винайдений так званий омивач фар, який за великим рахунком є ​​тим же омивачем стекол тільки використовується для фар. На жаль, не всі автомобілі комплектуються даними корисним доповненням з заводу, тому виправляти несправедливість часто доводиться самостійно.

У цій статті я розповім вам про те, як самостійно встановити омивач фар на Ford Focus III покоління. Дана робота, як і більшість представлених у нас на сайті, під силу середньостатистичному автомобілісту, тому якщо ви потребуєте в такому пристрої, ви цілком можете собі його самостійно встановити, керуючись цією статтею.

 • Комплект омивача фар для Ford Focus 3 (шланги, запобіжники, реле, форсунки омивача і т. Д.);
 • Новий бачок омивача більшого обсягу з гніздом під насос омивача фар;
 • Насос омивача фар;
 • Набір інструментів (викрутки, ключі, дриль для створення отворів в бампері, гострий ніж і “наждачка” для доведення).
 • Починається все зі зняття бампера. Щоб його зняти необхідно відрити кришку капота і відкрутити пластикову накладку, під якою ховаються болти кріплення бампера. До речі, під час зняття бампера багато часто ламають кріплення і додають собі зайвого головного болю. Щоб уникнути такого повороту подій рекомендую зняти передні колеса, а також підкрилки та бризковики, це суттєво знизить ймовірність пошкоджень, проте в той же час трохи ускладнить процес.
 • Далі, знімаємо фари і тросик капота, якщо про нього забити, то знімати доведеться на вазі, тримаючи бампер однією рукою.
 • Тепер витягаємо старий бачок. Перед тим як приступити до цього етапу рекомендую позбутися омиває рідини, як це зробити, думаю, всі знають. Починаємо демонтаж зі зняття заливної горловини, тягнемо її вгору, одночасно розхитуючи з боку в бік. Кріпиться бачок двома болтами на “10 і 11”, один видно, другий. ні. Той, що другий, розташовується між підкрилки та бачком, тому добиратися туди краще за допомогою подовжувача. Далі відключаємо харчування насоса бачка і дістаємо з нього насос, який просто щільно “сидить” в корпусі завдяки ущільнювача кільцю. Кільце, до речі, стане в нагоді, тому його не викидаємо.
 • Для того, щоб встановити омивач фар необхідно виконати отвори, з яких будуть висуватися форсунки. Для цієї роботи використовуємо раніше підготовлену дриль. Самі отвори розмічати не потрібно, їх досить знайти зі зворотного боку бампера. Клеїмо з зовнішнього боку скотч для того, щоб не пошкодити ЛКП і все було акуратно. Беремо дриль і проробляємо отвори таким чином, щоб не виходити за рамки міток. Після все допрацьовуємо ножем і наждачкою.
 • Далі, встановлюємо насоси в бачок і кріпимо сам бачок. Тут все просто, перекидаємо насос омивача скла і ставимо новий насос омивача фар в штатні отвори, так як показано на фото. Не забуваємо про кільце ущільнювача, яке зняли раніше. Після прокладаємо і підключаємо все шланги.
 • Кріпимо форсунки в штатних місцях на “телевізорі” і приєднуємо до них шланги. До речі, будьте пильні і обережні під час підключення шлангів до бачка, більшість встановили зіткнулися з проблемою браку довжини шланга, який йде до насоса омивача фар.
 • Підключення харчування омивача фар може здатися складним, проте не поспішайте з висновками. Існує два варіанти, перший просто живитися в зручному місці і вивести кнопку активації омивача в салон, розташувавши її в зручному для вас місці. Другий варіант: установка прошивки, запобіжника F29 і 5-контактного реле R9, весь цей комплект дозволяє “мізкам” розпізнавати омивач фар з датчиком рівня “омивайкі”, ну і природно управляти омивачем за допомогою штатних кнопок. Останній спосіб, звичайно, більш прийнятний, однак більш складний, тому без сторонньої допомоги у вас може не вийде, хоча хто знає, спроба не тортури.

Збірка проводиться в зворотній послідовності. Перед складанням рекомендується перевірити роботу системи, однак якщо ви будете їхати “прошиваться”, у вас це навряд чи вийде. Кріпимо бампер, фари, підкрилки і ставимо колеса.

На цьому процес установки можна вважати завершеним. Збираємо інструмент, миємо руки і радіємо виконану роботу! Дякую за увагу і особлива подяка тим, хто дочитав статтю до кінця. Нагадаю, що кращий спосіб подякувати автора. це і поділитися статтею з друзями в соц. мережах, використовуючи кнопки розташовані нижче!

Омыватели фар FORD FOCUS 2 вторая часть

Не забудьте встановити декоративні ковпачки, які закривають отвори під форсунки.

Операція “Ремонт омивача фари”. Оскільки новий коштує 3500 руб. вирішено! будемо оперувати.

Операціониий стіл типу “верстак” з лещатами, Викрутка плоска середня (ширина жала 0,3-0,5 см), Викрутка з головкою типу “Торкс Т-27”, Вода (води багато не буває), Силікон і хороший клей по пластику на ваш розсуд (клей на випадок непередбачених ситуацій типу “б зламав.”), Чисту тканину типу ганчір’я, без ворсу і без ворсу будь-якого розміру, Руки, що ростуть з потрібного місця і тверезу голову (останнє обов’язково, в кінці напишу навіщо), можливо, знадобляться доп. детальки і якісь гумки на заміну зношених або зламаних.

УВАГА: Народ, весь омивач зроблений з досить ламкого пластику Будьте обережні, претензії типу «все робив як ти, і зламав» не приймаються.

Відкриваємо капот.2. Відвертаємо викруткою «Торкс Т-27» гвинт кріплення фари.

Встаємо на «передній кут машини» близько фари, ніжно беремо її в руки, тягнемо вперед. потім на себе і вгору трохи похитуючи, снялі.4. Вийнявши фару, повертаємо оком в сторону лобового скла і кладемо на відповідну поверхню, в моєму випадку (лівий омивач) корпусу повітряного фільтра і блоку запобіжників, фішку з проводами можна висмикувати НЕ мешает.5. Дивимося вниз і бачимо шуканий предмет.

Акуратно взявшись за декор. кришку омивача зовні і долаючи опір пружини, тягнемо на себе і вгору шток форсунок.

Витягнувши, перехоплюємо іншою рукою за шток форсунок і ДУЖЕ АКУРАТНО (досить хистка конструкція) знімаємо декор кришку. Знявши кришку, відпускаємо, шток повинен піти вніз.8. Залазимо рукою в отвір утворився після зняття фари і пальцем віджимаємо засувку-фіксатор омивача,

Ось так виглядає пропив, кришка вже снята.Берем плоску викрутку, вставляємо в щілину між корпусом омивача і кришкою під пропилом. І злегка віджимаємо кришку, яка в цей момент повинна луснути саме по пропилу

Вистачило обома руками за корпус омивача і впевнено, сильно, але акуратно тягнемо корпус в сторону протилежну розташуванню форсунок, при цьому крутити корпус марно, але, можна злегка похитувати корпус в різні боки, побачите як кришка в місці пропила розходиться і вуаля! корпус в руках, кришка в лещатах, тельбухи на підлозі. Отримуємо наступний набір детальок:

Корпус, кришка, шток з вбудованим клапаном і гумовим ущільнювачем, пружина і раніше знята головка з форсунками. Відразу помічаємо розташування гумового ущільнювача на штоку, щоб знати як стояв, знадобиться потім. Я позначав чорним маркером.13. Ще раз все це добро омиваємо водою і починаємо осмотр.Стакан. перевіряємо на наявність глибоких подряпин на внутрішній поверхні, повірте, вони там є. Вичищаємо його до блиску і постаравшись прибрати натерті “волоски” пластика і місця де чіпляється тканину. Перевіряємо гумовий ущільнювач типу “сальник” на штоку на наявність пошкоджень, якщо є доведеться шукати замену.Как писав вище, клапан особливо не вивчав, просто перевірив на утримання тиску (даішникам в трубку дулі?).

Заміна клапанної кришки, ремонт форсунки омивача фари

Не пам’ятаю, писав чи ні, але під час сходження. розвалу, трохи протекло масло десь з мотора. Більше правда такого не повторювалося, але ця ситуація вивела мене на перевірку свічок колодязів. З’ясувалося що вони сповнені масла після зими. Точно не знаю коли, але пробило прокладку клапанної кришки. Попутно з’ясував що свічки були майже мертві. Від колишнього господаря дістався комплект нових свічок NGK, який і був впроваджений після чистки свічок колодязів, а ось прокладку поміняв тільки в ці вихідні. Чекати її довелося 2 тижні. Замовляв від SVT, тк вона дешевше. Ford 2M5Z 6584 ABПолучілось дуже забавно, тк цієї зими на Chevrolet моєї дівчини теж засоплівіла прокладка клапанної, мабуть із-за оригінального мала GM, яке в.25 тупо замерзло. Смішно і неприємно тк моя прокладка обійшлася в 1300, а її в 200р Правда Opel є Opel, а Ford є Ford. ЇЇ заводська прокладка була промазана герметиком на стиках, і знімалася складніше ніж на Зетек (у Круза 1.6 корейський Opel) код прокладки Круза. General Motors 96353002Еще Cruze мабуть ніколи не знав, що таке миття мотора, і як наслідку мені треба було чимало часу щоб відмити клапанну кришку при тому що я використовував ядерну суміш для миття мотора від ХОРС.

В принципі на цих двох моторах заміна аналогічна, але є нюанси.На Крузе потрібно від’єднати 2! шланга вентиляції картерних газів, від’єднати роз’єм положення розподільного і викрутити все болти кріплення кришки. Витріть кришку і головку блоку від масла, знежирити, прокласти герметик по кутах головки, і зібрати все в зворотній послідовності) болти головки затягуються в шаховому порядку. Дати машині постояти годинку. щоб герметик схопився))

В FORD все трохи простіше. Потрібно відкрутити кожух ГРМ і відвести його в сторону. Зняти кожух свічкових проводів, і самі дроти. Відключити датчик VTC і відкрутивши болти, зняти кришку. Все відмити, знежирити і повісити нову прокладку. Все зібрати в зворотній послідовності. Затягування болтів на обох машинах приблизно 6-8Nm. На FORD болтики клапанної тримаються за допомогою прокладки і спец кілець (Grommet). У мене колечка були в нормі, так що їх я не міняв.

обслуговування форсунок омивача фар і заміна насоса омивача фар

Омивачі фар FORD FOCUS 2 друга частина

Омивачі фар після ремонту Ford Mondeo

Ford Focus 3 телескопічний омивач фар

Ford Focus скрытые возможности / Форд Фокус дополнительные функции

Ford Focus 2 рестайлінг. Зняття бачка склоомивача.

Залежно від комплектації деякі Ford Kuga можуть не бути обладнані омивачем фар, але можливість установки такого пристрою в конструкції автомобіля все-таки є. Щоб самостійно виконати установку вам доведеться придбати інсталяційний комплект омивача фар окремо у дилера.

 • 1684266 Форсунка в сборе.2шт
 • 1515027 Кронштейн (розпилювач правий).1шт
 • 1515081 Кронштейн (розпилювач лівий).1шт
 • 1117844 Втулка насоса фароомивачі (гумовий ущільнювач) 1шт
 • 1234161 Моторчик стеклоочістітеля.1шт
 • 1302426 Шланг омивача (від бачкакоторий).1шт
 • 1538805 Шланг (на форсунки) 1шт
 • Кришки підходять ті, що стоять на фарах.
 • 1426082 Реле електричне 1шт
 • запобіжник на 30А
 • Домкрачувати передню праву частину автомбіля і знімаємо колесо. Потім демонтуємо підкрилок і знімаємо бачок штатного омивача.
 • Після цього знімаємо в передній частині автомобіля під капотом панель і патрубок повітряного фільтра.

Далі необхідно демонтувати фари. Для цього знімаємо накладки під фарами і відкручуємо саморіз, який зміцнює блок фари зверху, після чого натискаємо засувку і виймаємо фару.

Приступаємо до установки омивача. Для початку укладаємо шланги в штатні місця, як зазначено на фото.

Після повної установки на двох фарах необхідно в бачку для рідини омивача свердлом на 19 мм просвердлити отвір під моторчик-насос.

Для установки заводського комплекту омивача фар знадобилися такі деталі:

Мотор омивача фар. 1234161 2. Кільце ущільнювача мотора омивача фар. 1117844 3. Шланг мотора омивача фар. 1234164 4. Шланг омивача фар до форсунок. 1317331 5. Корпус форсунок (треба 2 шт.). 1317332 6. Форсунка ліва. 1317334 7. Форсунка права. 1317333 8. Кришка лівої форсунки. 1373277 9. Кришка правої форсунки. 1373276 10. Проводка для двох моторів і датчика. 1379964 11. Реле. 1426082 12. Запобіжник 30А. 4381718

Так само, як правило разом з омивачем фар встановлюють додатковий бачок і датчик рівня рідини склоомивача. Ось коди деталей, необхідних для їх установки:

Додатковий бачок омивача. 1450991 14. Кільце ущільнювача. 1234175 15. Гумка для доступу повітря. 1317327 16. Болт кріплення додаткового бачка (треба 2 шт.). 1020563 17. Датчик рівня рідини омивача. 1234154 18. Кільце ущільнювача датчика омивача. 1234170

Для установки омивача фар необхідно зняти: 1. Права переднє колесо і подкрилок. для доступу до бачків омивача. 2. Фари і передній бампер. для доступу до штатних місцях для установки форсунок омивача фар і прокладки шланга.

Моторошний вид у Фокуса зі знятим бампером!

Коли я збирався встановлювати омивачі фар, то думав, як же напевно складно зняти бампер на іномарці. Але насправді, розбирається все не складніше, ніж на вазовской продукції, а деякі деталі знімаються навіть простіше.

Корпуси форсунок омивача фар просто замикаються в штатні місця на передній панелі.

Для установки мотора омивача, в бачку необхідно просвердлити отвір діаметром 19 мм. Для цього використовував набір коронок для свердління отворів в дереві і пластмасі. Після установки бачка на місце шланг мотора омивача з’єднується з шлангом форсунок, котрих прокладається у внутрішній частині передньої панелі і кріпиться до спеціальних затискачів. Для надійності, місця з’єднання шлангів з корпусами форсунок зафіксував хомутами.

На внутрішній стороні бампера є виштамповки по формі отворів для форсунок омивача фар. Залишається тільки акуратно вирізати ці отвори. Я скористався дрилем зі свердлом, потім підрівняв краю напилком. Після установки бампера, форсунки, з натягнутими на них кришками, просто замикаються в свої корпусу через вирізані отвори в бампері.

Ну ось все зібрано, і машина готова. Для того, щоб омивач фар заробив, необхідно включити його в конфігурації GEM-модуля за допомогою дилерського обладнання.

Реле й запобіжник встановлюються в блок під капотом. У штатному режимі омивач фар працює при включеному ближньому світлі. Він включається при першому і кожному четвертому включенні омивача вітрового скла.

Експлуатація омивача фар протягом року показала наступне. Штатний режим роботи (тобто включення омивача фар при першому і кожному четвертому включенні омивача вітрового скла) забезпечує досить нормальне очищення біксенонових фар. Деякі автовласники для економії незамерзайки взимку відключають штатний управління фароомивачі і підключають його через окрему кнопку. А потім кажуть, що від струменевого фароомивачі немає ніякого толку, тому що бруд з фар не змивається. Це й не дивно! Якщо тиждень їздити по брудним зимових доріг з відключеним фароомивачі, а потім їх один раз включити, то звичайно, тижневий шар бруду форсунки є не змиють. Зате при штатному, кожному четвертому включенні, фари очищаються відмінно, тому що бруд не встигає висохнути і нормально змивається. На фотах нижче добре видно результат роботи омивача фар. Спеціально не мив машину, щоб було видно скільки на морді бруду (тільки номер протирав). Коментарі, як то кажуть, зайві!

СХЕМА ВКЛЮЧЕННЯ очищувача вітрового скла

Схема включення очищувача вітрового скла: а. з датчиком дощу; б. без датчика дощу; I. не обладнані системою запуску двигуна без ключа; II. з системою запуску двигуна без ключа; 1. вимикач запалювання; 2. монтажний блок в моторному відсіку; 3. реле запалювання; 4. датчик дощу; 5. монтажний блок в салоні; 6. реле низькій швидкості очищувача; 7. реле високої швидкості очищувача; 8. блок управління електропакетом; 9. правий подрулевой перемикач; 10. електродвигун очищувача

СХЕМА ВКЛЮЧЕННЯ очисника і омивателя скла ДВЕРІ багажного відділення

Схема включення очищувача і омивача скла дверей багажного відділення: I. не обладнані системою запуску двигуна без ключа; II. з системою запуску двигуна без ключа; 1. вимикач запалювання; 2. монтажний блок в моторному відсіку; 3. реле запалювання; 4. монтажний блок в салоні; 5. блок управління електропакетом; 6. реле очищувача скла двері багажного відділення; 7. електродвигун омивача; 8. електродвигун очищувача; 9. правий подрулевой перемикач

СХЕМА ВКЛЮЧЕННЯ склопідйомники З ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ

Схема включення стеклопод’емников з електроприводом: I. не обладнані системою запуску двигуна без ключа; II. з системою запуску двигуна без ключа; 1. вимикач запалювання; 2. монтажний блок в моторному відсіку; 3. реле запалювання; 4. монтажний блок в салоні; 5. блок управління електропакетом; 6. блок управління склопідйомниками на лівих передніх дверей; 7. світлодіод підсвічування; 8. електропривод склопідіймача з блоком управління правих передніх дверей; 9. елект ропрівода склопідіймача з блоком управління лівих передніх дверей; 10. вимикач склопідіймача правих передніх дверей; 11. електропривод склопідіймача з блоком управління лівих задніх дверях; 12. електропривод склопідіймача з блоком управління правих задніх дверях; 13. вимикач склопідіймача лівих задніх дверях; 14. вимикач склопідіймача правих задніх дверях

СХЕМА ВКЛЮЧЕННЯ склопідйомники З ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ ТІЛЬКИ передніх дверей

Схема включення стеклопод’емников з електроприводом тільки передніх дверей: 1. монтажний блок в салоні; 2. блок вимикачів склопідйомників на лівих дверей; 3. вимикач склопідіймача на правих дверей; 4. електропривод склопідіймача лівих передніх дверей; 5. електропривод склопідіймача правих передніх дверей з 08. 2009р.

СХЕМА ВКЛЮЧЕННЯ омивач фар

Схема включення омивача фар: 1. монтажний блок в салоні; 2. блок управління електропакетом; 3. блок управління зовнішнім освітленням; 4. монтажний блок в моторному відсіку; 5. реле омивача фар; 6. правий подрулевой перемикач; 7. електродвигун насоса омивача фар з 08. 2009р.

Легковий автомобіль поступово переходить з категорії «предмета розкоші» в категорію щоденного засобу пересування. Іноді жителям, особливо великих міст, доводиться добиратися на роботу, або по інших невідкладних справах, за сотні кілометрів від дому. У таких випадках виручає автомобіль. Так як поїздки відбуваються в будь-який час року і погоду, то необхідно забезпечити високу працездатність всіх вузлів і агрегатів машини. Давайте поговоримо про несправності омивача Ford Focus 2.

Як в більшості випадків буває, в самий невідповідний момент омивач відмовляється виконувати свою роботу. Водієві доводиться зупиняти автомобіль, брати в руки ганчірку і очищати скла від бруду, а в цей час гарячково думати про те, що сталося в цьому вузлі.

Несправності подібного виду, можна розділити на два види. Це проблеми чисто фізичні або механічні, а також відмови електричної частини системи омивача. Спробуємо розглянути їх по порядку.

Досить часто причина буває банальної, це порожній бачок омивача. Перевірили бачок, він виявився повним, а змиву немає. Тоді головним «ворогом» цієї системи під час експлуатації в холодну пору, буде навіть невелика мінусова температура.

Несвоєчасна заміна води на «незамерзайку» призводить до того, що перший маленький мороз виведе систему з ладу на тривалий час. Виходом в такій ситуації буде знаходження машини для відігрівання в будь-якому доступному теплому місці. Найбільше часу потрібно на відігрівання розпилювачів. Рідина в бачку і підвідних трубках можна відігріти від гарячого мотора, а в розпилювачі це проблематично.

До «механічним» причин можна віднести перегин або притиснення чим-небудь живлять трубок. Це може статися в будь-який час року. Уважно огляньте трасу прокладки цих трубок, якщо виявиться проблема, усуньте її.

На вулиці плюсова температура, а скла не омиваються. Заглушіть двигун, включите омивач і прислухайтеся. Якщо чутно «дзижчання» електродвигуна насоса, а подачі рідини немає, шукайте місце засмічення трубок або розпилювачів.

Електродвигун не працює. У цьому випадку алгоритм пошуку буде такий:

 • Перевіряють запобіжник під Якщо він перегорів, змінюють новим. Якщо він цілий, вольтметром перевіряють наявність напруги на ньому. Якщо є напруги на запобіжнику, тоді йдуть до електродвигуна.
 • Знову вольтметром перевіряють напругу живлення на клемах моторчика. Його наявність може говорити про зависання щіток або виході моторчика з ладу.
 • На запобіжник не надходить напруга. Винуватцем цього може бути подрулевой перемикач. Потрібно його розібрати і прочистити контакти.

Зовсім не буде зайвим, якщо перевірите джгути дротів живлення, особливо в місцях вигину.

Устаткування сучасного автомобіля створюється для того, щоб зробити їзду водія і пасажирів безпечної на дорогах. Кожен прилад покращує якість водіння і підвищує оглядовість. Омивач фар є одним з таких приладів полегшують водіння в умовах негоди. Для його установки в бампері робиться спеціальний отвір. Помітити місце установки приладу неможливо, так як він прихований і висувається за допомогою полозів при включенні.

Для очищення фар використовується один бачок, об’ємом 2 або 4 літри. Збільшений обсяг застосовується в тому випадку, якщо для кожної фари коштує по дві форсунки.

Конструкція приладу складається з наступних елементів:

Шланги використовуються для доставки води до розпилювачів. Довжина шлангів залежить від розташування бачка.

Форсунка застосовується для набризку рідини на розсіювач і її раціонального витрати. Форсунка проводиться в двох варіантах виконання. Найпростішим варіантом виконання форсунки є стаціонарний розпилювач, який кріпиться на бампері. При установці такого розпилювача враховується той, факт, що дизайн автомобіля злегка зміниться. Телескопічна форсунка монтується в конструкцію автомобіля і відкривається тільки при активації системи. Взимку може відбуватися збій роботи через промерзання.

Як перереєструвати автомобіль з збереженням номерів за правилами 2015 року. дивіться в цьому матеріалі.

Також у нас ви знайдете все про те, як правильно обкатати зимові шиповані шини і навіщо взагалі це робити.

Омивач фар. це легка конструкція, яку можна зібрати своїми руками. Для збірки конструкції купується набір струменевих омивача. Він складається з двох корпусів форсунок, для того, щоб їх можна було підігнати під різні типи бамперів. Для складання омивача купується ще й бачок. Можна використовувати бачок, що йде в наборі, але зазвичай він буває стандартним на два літри. Якщо необхідний менший або більший обсяг, то ємність купується додатково. Для збірки знадобиться кріпильна планка для бачка. Місце для установки конструкції потрібно ретельно вибрати і обміряти. Тепер починається процес складання:

 • У бачку просверливается отвір під насос розміром 15 мм. На отвір накладається ущільнююча гумка, а потім насос. Якщо корпус насоса вже, ніж у використовуваної марки бачка, то насос кріпиться за допомогою ізоляційної стрічки. Після кріплення насоса проводиться установка бачка. Поруч з бачком ставиться клапан-трійник для розподілу води.
 • Далі переходимо до установки форсунок. Їх рекомендується ставити в стороні від центру фари, в тому випадку якщо на ближньому світлі встановлений ксенон. Місце установки форсунок ретельно вимірюється лінійкою для їх точної посадки. Визначивши місце установки, в бампері просверливается отвір. Краще не робити його відразу великим, а розширювати поступово під розміри форсунки. Свердлити рекомендується із зовнішнього боку бампера. В цьому випадку фарби підніметься мінімальна кількість. Потім потрібно закріпити форсунки. Тепер від бака до форсунок потрібно провести шланги. Бажано вибирати найкоротший шлях, обходячи нагрівальні поверхні.
 • Після приєднання шлангів конструкція підключається до електрики, а управління виводиться на кнопку. Оптимальним місцем для установки блоку управління насосом вважається блок запалювання і колонка сигналізації. Білий провід підводиться до габаритного ліхтаря. Червоний дріт проводиться через запобіжник на джерело живлення. Червоний і чорний провід, який знаходиться поруч з білим садиться на і. омивача. Синій провід простягається в салон, для установки кнопки активації. Синій провід підключається до виключення габаритів. Його можна підключить і до підсвічування прикурювача.

Установка омивача. це нескладна процедура, для автолюбителів, які знаються на пристрої автомобіля. Але ознайомлення з деякими нюансами перед установкою, не буде зайвим.

 • Комплект. В деякі комплекти входить накладка форсунки. Вона допоможе обійтися без свердління бампера, так як трубки і форсунки встановлюються на цей елемент.
 • Установка бака. Якщо бак призначений для встановлення окремо, не в ємності для очищення стекол, тоді знадобиться установка реле.
 • Місце для бака. Перед установкою треба визначити місце під новий бачок. Його бажано встановлювати далеко від нагріваються вузлів автомобіля. Автолюбителі вибирають місце на лівому лонжероні над коробкою передач.
 • Місце для форсунок. В ідеалі форсунки встановлюються навпроти оптичного центру фари. Цей орієнтир обчислюється по малюнку розсіювача. Центр позначається колом. Якщо на ближньому світлі встановлений ксенон, то місце установки форсунки зміщується вліво.
 • Бампер. Перш ніж почати свердління, потрібно обстежити внутрішній простір навпаки підсилювача. Там можна виявити штатні діри, які розміщуються перед верхнім майданчиком лонжеронів.
 • Кріплення. Трубки повинні вдягатися на штуцери і затягуватися трійниками.

Детальніше про встановлення фароомивачі ви дізнаєтеся з цього відео ‘alt = “”

Омивач фар. це корисний пристрій, яке зробить поїздку на машині більш комфортабельною і безпечною. Корисно використовувати їх в дощову погоду або на бездоріжжі. Якщо на вашому автомобілі не встановлений або вийшов з ладу омивач, ви завжди зможете зробити і встановити його самостійно.

Для того щоб змінити насос омивача в автомобілі Ford Focus 2 слід набратися терпіння і приступити до роботи. Отже, змінити дану деталь можна таким способом.

В першу чергу з системи охолодження потрібно злити рідину. Далі зняти ремінь від компресора кондиціонера автомобіля. Так само потрібно не забути зняти ремінь від приводу агрегатів є допоміжними. По-друге зняти ремінь ГРМ.

Наступним кроком має бути викручування болтів насоса до боці циліндрів. Далі за допомогою викрутки зняти корпус насоса разом з натяжним роликом ременя ГРМ. Далі потрібно видалити прокладку, яка знаходиться між блоком циліндрів і корпусом насоса. Встановлюючи насос в зворотному порядку потрібно перевірити, щоб болти закручувалося поступово і рівномірно.

Прокладку, яка є ущільнювачем, варто змастити герметиком. Також не забути про встановлення ременя ГРМ і відрегулювати його. І наступним кроком буде встановлення всіх інших знятих деталей в зворотному порядку.

Ремені приводу агрегатів «допоміжних» і ремінь компресора кондиціонера варто замінити на нові, так як вони не можуть бути використані повторно. Залив в бочок охолоджуючу рідину, потрібно видалити повітря і пробки з нього, і з системи. Ось в принципі і все. Можна знову їздити на автомобілі.

Насос і бачок омивача вітрового і заднього стекол знімаємо в разі їх заміни при виході з ладу. Насос розташований в пластмасовому фиксаторе на бачку омивача, а сам бачок закріплений під правим переднім крилом і закритий правим підкрилки. Знімаємо праве переднє колесо. Знімаємо правий передній подкрилок (див. «Зняття підкрилки переднього колеса»).

Роз’єднуємо під правим крилом шланги подачі омиваючої рідини до вітрового і заднього скла. Щоб не переплутати шланги при складанні, рекомендується їх помітити.

Якщо в бачку перебуває омиває рідина, поміщаємо шланги, приєднані до насоса, в підходить за розміром ємність. Включивши насос, відкачуємо рідина з бачка омивача.

У моторному відсіку хрестоподібної викруткою відвертаємо гвинт, що кріпить декоративну накладку заливної горловини бачка омивача

Головкою «на 10» відвертаємо болт кріплення заливної горловини бачка омивача

Під правим крилом від’єднуємо колодку проводів.

Головкою «на 10» відвертаємо два болти кріплення бачка омивача до кузова автомобіля

Розміщуємо знятий бачок на верстак. Для зняття насоса

від’єднуємо колодку проводів від насоса.

Потім знімаємо з штуцерів насоса шланги подачі омиваючої рідини

після чого виймаємо насос з кільця ущільнювача на бачку омивача.

виймаємо шланги подачі омиваючої рідини з фіксаторів в корпусі бачка.

Виймаємо гумове кільце ущільнювача заливної горловини.

Виймаємо гумове кільце ущільнювача з сіткою-фільтром, яке ущільнює з’єднання штуцера насоса і бачка омивача.

Збираємо вузол і встановлюємо його на автомобіль в зворотному порядку. Після складання заливаємо в бачок омивача омиває рідина до необхідного рівня (див. «Перевірка рівня рідини в бачку омивача скла»).

Першоджерело контенту. WiKi сайту журналу “За Кермом”

Добридень! Я Артем. Трохи менше 9 років працюю слюсарем і мені подобатися працювати руками. Коли створюєш нові корисні речі або повертаєш до життя зламані предмети. Хіба це не чудово? Рекомендую, перед реалізацією ідей з мого сайту, проконсультуватися з фахівцями. Вдалого робочого дня!