Як зняти бачок омивача Ford Focus 2

Особливості видалення бак

Отже, щоб демонтувати бак омивача Restyle Focus другого покоління, виконайте наступні дії:

 • відключити акумулятор мінус;
 • відкручуємо захисну накладку з правого крила;
 • відкручуємо кріплення і знімаємо горловину бака шайба;
 • зніміть праве крило Фокуса;
 • відкручуємо монтажні болти і зняти праву підкладку крила;
 • від’єднати шланги, що ведуть до омивача вітрового скла;
 • зніміть ті ж шланги з заднього скла (для фургонів або хетчбеків);
 • дроти підключені до резервуару, який також необхідно відключити (натиснувши на засувку, після чого ви можете відключити роз’єм);
 • відкрутити болти шайби, які розташовані як ззаду, так і спереду;
 • відштовхує його і розбирає.

Електричний струм і непрацюючі омивачі

На вулиці плюсова температура, а скла не омиваються. Заглушіть двигун, включите омивач і прислухайтеся. Якщо чутно «дзижчання» електродвигуна насоса, а подачі рідини немає, шукайте місце засмічення трубок або розпилювачів.

Електродвигун не працює. У цьому випадку алгоритм пошуку буде такий:

 • Перевіряють запобіжник під Якщо він перегорів, змінюють новим. Якщо він цілий, вольтметром перевіряють наявність напруги на ньому. Якщо є напруги на запобіжнику, тоді йдуть до електродвигуна.
 • Знову вольтметром перевіряють напругу живлення на клемах моторчика. Його наявність може говорити про зависання щіток або виході моторчика з ладу.
 • На запобіжник не надходить напруга. Винуватцем цього може бути подрулевой перемикач. Потрібно його розібрати і прочистити контакти.

Зовсім не буде зайвим, якщо перевірите джгути дротів живлення, особливо в місцях вигину.

Перш за все після відкриття капота потрібно викрутити 2 шурупа з накладок крила і витягнути їх. Потім знімається ущільнювач.

Вітрову панель можна не знімати. це не обов’язково. Потрібно тільки підняти верхню її частину, викрутивши звідти шуруп.

Щоб витягнути заливне горло потрібно викрутити його болт.

Щоб зняти підкрилок потрібно підняти авто на домкраті і демонтувати колесо. Після чого з підкрилки викручується кілька болтів.

В результаті бачок склоомивача зсувається на кілька сантиметрів на праву сторону, щоб дістати направляє вухо, яке кріпитися до лонжерону. Бачок опускається вниз, а фіксує вухо підтримується викруткою.

Потім потрібно роз’єднати пару проводів. Перший роз’єм від’єднує датчик рівня склоомиваючої рідини. А другий роз’єм від’єднає моторчик омивача Ford Focus 2.

Потім можна від’єднувати шланг системи очищення стекол і діставати бочок.

Як полагодити трапецію склоочисника Nissan Qashqai

Доброго часу доби, шановні друзі і передплатники! Велике спасибі всім тим хто знову приєднався до передплатників BENZа! Отже до справи) З моменту покупки машини звернув увагу на те, що двірники ходять з характерним слабким скреготом / шорст. Подумав що це така особливість пристрою. Тепер же коли двірники працюють не менше двигуна)), став помічати що скрегіт посилюється і мені, як любителю «щоб все було в порядку», різав вуха і оливо мозок) Було вирішено для початку змастити елементи механізму. Результат був, але не на довго. Скрегіт повернувся через день і прихопив з собою стукіт)

Вирішено: розбираємо, чистимо, змащуємо і збираємо. Так до речі помітив, що на драйві багато записів Qashqai з описом проблеми з трапецією і її поломкою. З розбирання та зняттю, проблем ніяких немає. Потрібно тільки скинути самі двірники, вийняти 5 пістонів кріплять жабо і відкрутити 3 болти на 10 які тримають весь механізм. розбирання осей: потрібно скинути шилом стопорне кільце з тильного боку і все само розбирається Отже моє бачення проблеми: На верхній частині осі над силумінової втулкою, яких дві знизу і зверху, під шайбою, лежить ущільнювальне гумове колечко, яке не дає потрапляти воді в простір між втулками. І ось це саме колечко в процесі зносу провалюється в той самий простір де скупчується вода і бруд ну і далі по зрозумілій схемі

Євразія сьогодні

Вам будуть потрібні: торцева головка «на 10», викрутка з плоским лезвіем.1. Від’єднайте дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареі.2. Зніміть декоративну накладку правого крила (див. «Зняття і установка переднього крила»).

Виверніть болт кріплення

і зніміть горловину бачка омивача. 5. Зніміть праве переднє колесо (див. «Заміна колеса»). 6. Зніміть правий передній подкрилок (див. «Зняття і установка бризковиків коліс і підкрилки»).

Роз’єднувач шланги омивача скла вітрового вікна

і скла вікна двері задка (автомобілі з кузовами хетчбек і універсал).

Від’єднайте колодку джгута проводів від кронштейна бачка омивача

роз’єднати колодку і встановіть її назад на кронштейн бачка омивача.

і передній болти кріплення бачка омивача.

Посуньте вперед бачок омивача і зніміть його. 15. Злийте з бачка омиває рідина.

Так виглядає отвір в кузові автомобіля, в яке входить кронштейн бачка. Для зняття бачок необхідно зрушити вперед, щоб кронштейн збігся з широкою частиною отвори, а при установці. назад, щоб кронштейн зафіксувався у вузькій частині отвори.

і від’єднайте від насоса омивача колодку джгута проводів.

Від’єднайте від штуцерів насоса шланги.

і витягніть ущільнювальну втулку насоса.

і витягніть ущільнювальну втулку наливної горловини.

ПрімечаніеСільно затверділі або надірвані втулки замініть.

зняти, бачок, омивача, ford, focus

При необхідності заміни шлангів витягніть їх з кронштейна

і зніміть шланги, від’єднавши їх від насоса.

Для заміни жиклера омивача відкрийте капот, роз’єднати колодку джгута проводів жиклера

і від’єднайте від жиклера шланг підведення рідини.

і зніміть жиклер омивача, витягнувши його джгут проводів через отвір в капоті. 32. Встановіть деталі в порядку, зворотному зняттю.

Як зняти ємність одне, я часто стикаюся з питанням: Де знаходиться бачок омивача Ford Focus 2? Знаходиться він під переднім правим крилом автомобіля, не думайте, що для цього потрібно зняти крило. Для роботи знадобиться мала трещетка з головкою на 10, двостороння викрутка і зіркоподібна викрутка. Відкриваємо капот, викручуємо два пластмасових самореза накладки крила і витягуємо їх.

Заміна бачка омивача Ford Focus 2

Як прибрати бачок омивача для Ford Focus 2

Видалити танк шайба на брід Focus 2 досить простий. Однак досить часто у автовласників виникають питання з цього приводу. Ця деталь дуже важлива для будь-якого автомобіля. Справа в тому, що спеціально миючий засіб в парі з склоочисниками дозволяє встановлювати і чистити лобове скло і заднє скло для комфортного і безпечного водіння. Якщо є проблема, і цей пункт повинен бути виправлений, як я можу це зробити?

Для початку зазначимо, що танк розташований під правим крилом. Тому, щоб його прибрати, потрібно конкретно працювати в цій галузі.

Операція виконується з введенням мінімум інструментів. Для цього вам знадобиться 10 розеток і плоска викрутка. Якщо у вас є ці інструменти, то ви можете почати.

Зверніть увагу, що раковина в своєму власному дизайні має різні деталі. Він також містить інформацію від виробника. У деяких випадках видалення резервуара потрібно не тільки для його заміни, а й для установки інших деталей. Саме з цієї причини наша стаття може бути цікавою для власників трюків другого покоління.

Місцезнаходження

Де знаходиться бачок омивача? Недосвідчені автомобілісти часто плутають БО з розширювальними бачками для антифризу або гальмівної рідини. Але за фактом знайти цей елемент простіше простого. Наприклад, в більшості автомобілів вітчизняного виробництва даний компонент знаходиться в моторному відсіку, праворуч або ліворуч від двигуна. Також їх може бути два. для переднього і заднього скла.

В машинах закордонного виробництва БО зазвичай розташовується під переднім бампером або під лобовим склом. Як правило, на кришці ємності завдано спеціальний символ у вигляді лійки. так маркуються БО.

Як зняти бачок омивача Ford Focus 2

Умови експлуатації і проблеми з омивачем Інший раз причина буває очевидною, це порожній бачок омивача. Перевірили бачок, він виявився повним, а змиву. Чи не працює омивач лобового Ford Focus 2. Моторчик омивача FORD FOCUS 2 сопсно що залишається зробити нашому клієнтові в відео озвучено.

Якщо що кому не зрозуміло задавайте питання в коментах до відео. І клікайте нрави.

Виходом при даних обставинах буде знаходження машини для відігрівання в кожному доступному теплому місці. Особливо часу потрібно на відігрівання розпилювачів.

Рідина в бачку і підвідних трубках є варіант відігріти від жаркого мотора, в розпилювачі це проблематично.

Це час від часу відбувається весь рік. Натискаємо на фіксатор і знімаємо дроти, які йдуть до насоса.

Зняття, розбирання, заміна бачка омивача Ford Focus 2: фото, відео

Як зняти бачок омивача Ford Focus 2

Як зняти ємність одне, я часто стикаюся з питанням: Де знаходиться бачок омивача Ford Focus 2? Знаходиться він під переднім правим крилом автомобіля, не думайте, що для цього потрібно зняти крило. Для роботи знадобиться мала трещетка з головкою на 10, двостороння викрутка і зіркоподібна викрутка. Відкриваємо капот, викручуємо два пластмасових самореза накладки крила і витягуємо їх.

Потім, знімаємо кілька прищіпок жабо, щоб роздвоїти вітрову панель і викрутити останній саморіз накладки крила.

Немає необхідності знімати вітрову панель повністю, піднімаємо верхню частину жабо і викручуємо саморіз. Піднімаємо накладку в сторону вгору і тягнемо назовні.

Далі, викручуємо болтик заливної горловини і витягуємо горловину.

Форд фокус 2 рестайлинг. Снятие бачка стеклоомывателя.

Вона просто вставляється в гумовий сальник бачка.

Тепер, потрібно піддомкратити машину, зняти колесо, підставити страхувальний упор і зняти підкрилок.

Відкручуємо два болти на 10, відмічені на фото вище.

Тепер, потрібно взяти бачок і рушити його на пару сантиметрів вправо по горизонталі, таким чином, у нас буде більший доступ до пластмасового направляючої вушка, яке вставляється в лонжерон. Піддягаємо фіксатор викруткою і виймаємо його, одночасно, опускаємо бачок вниз.

 • Штекер датчика рівня рідини бачка омивача
 • Штекер моторчика бачка омивача

Оригінал. 1700 рублів

Для роз’єднання, потрібно вдавлювати язичок на колодці. Підключіть пучок проводів в передній частині бачка (ближче до бампера), роз’єднувати не потрібно. Просто відкріпите його від бачка, підчепивши плоскою викруткою і приберіть колодку в сторону.

Опускаємо бачок ще нижче і від’єднуємо шланг омивательной системи в місці з’єднання.

Я довго шерстив інтернет по фразам «Став бачок омивача Ford Focus 2, що робити?». Поставив в теплий гараж, попрацювала 20 хвилин і відтане. Потім, я купив незамерзайку і залив під загруз. При русі і в перший час після зупинки текло, подумав, лопнув бачок.

Виявляється, підтікала нещільно вставлена ​​горловина. Крім того, з’ясувалося, що на верху бачка є віддушина.

Розберемо на складові бачок склоомивача Ford Focus 2

Червоними стрілками позначені отвори під моторчик, датчик рівня і заливну горловину, зеленої-віддушина.

На корпусі ємності вибита інформація про виробника Ford Motor Company і Фініс-код вироби.

Розглянемо той самий фіксатор, який ми піддягали викруткою. До речі, він знімний

Заливна горловина теж, як і будь-яка деталь, огравірована інформацією виробника. На ній так само зазначений Фініс-номер виробу.

Кришка заливної горловини Ford Focus 2, може використовуватися не тільки на цій машині, але і на інших і навпаки. Наприклад, виробник цієї. Volvo.

Так, наприклад, на Mazda варто FORD розширювальний бачок. Машини все таки, будувалися на одній платформі.

Ще, ми можемо зняти тримач насоса бачка. Для цього, потрібно просто зрушити його вправо.

Далі, перевіряємо манжети або сальники бачка омивача. Перш за все. ущільнювач горловини.

На цьому кільці, відповідно, варто номер.

Фініс-код сальника заливної горловини бачка омивача Ford Focus 2: 4M51-17B648-AA EPDM 39

Витягнемо і оглянемо сальник датчика рівня омивайки

Як ми бачимо, внизу посадкового місця датчика на корпусі бачка є виступ, тому, форма сальника соответственна

це, мабуть, номер розміру кільця ущільнювача

Залишився сальник-сітка моторчика омивача.

Перевіряємо цілісність сітки на дні сальника, вона захищає насос від попадання сміття.

Заміна датчика рівня рідини бачка омивача може проводитися і без зняття бачка. Можна просто вийняти його прямо на місці, предворительно, знявши підкрилок.

Насос омивача Ford Focus 2 і його заміна виробляються так само Просто витягаєте його з зусиллям з сальника і власника і, під час установки, вдавлює

Ford Focus 2 Manual

Насос і бачок омивача вітрового і заднього стекол знімаємо в разі їх заміни при виході з ладу. Насос розташований в пластмасовому фиксаторе на бачку омивача, а сам бачок закріплений під правим переднім крилом і закритий правим підкрилки. Знімаємо праве переднє колесо. Знімаємо правий передній подкрилок (див. «Зняття підкрилки переднього колеса»).

Роз’єднуємо під правим крилом шланги подачі омиваючої рідини до вітрового і заднього скла. Щоб не переплутати шланги при складанні, рекомендується їх помітити.

Якщо в бачку перебуває омиває рідина, поміщаємо шланги, приєднані до насоса, в підходить за розміром ємність. Включивши насос, відкачуємо рідина з бачка омивача.

У моторному відсіку хрестоподібної викруткою відвертаємо гвинт, що кріпить декоративну накладку заливної горловини бачка омивача

Головкою «на 10» відвертаємо болт кріплення заливної горловини бачка омивача

Під правим крилом від’єднуємо колодку проводів.

Головкою «на 10» відвертаємо два болти кріплення бачка омивача до кузова автомобіля

Розміщуємо знятий бачок на верстак. Для зняття насоса

від’єднуємо колодку проводів від насоса.

Потім знімаємо з штуцерів насоса шланги подачі омиваючої рідини

зняти, бачок, омивача, ford, focus

після чого виймаємо насос з кільця ущільнювача на бачку омивача.

виймаємо шланги подачі омиваючої рідини з фіксаторів в корпусі бачка.

Виймаємо гумове кільце ущільнювача заливної горловини.

Виймаємо гумове кільце ущільнювача з сіткою-фільтром, яке ущільнює з’єднання штуцера насоса і бачка омивача.

Збираємо вузол і встановлюємо його на автомобіль в зворотному порядку. Після складання заливаємо в бачок омивача омиває рідина до необхідного рівня (див. «Перевірка рівня рідини в бачку омивача скла»).

Особливості видалення бак

Отже, щоб демонтувати бак омивача Restyle Focus другого покоління, виконайте наступні дії:

 • відключити акумулятор мінус;
 • відкручуємо захисну накладку з правого крила;
 • відкручуємо кріплення і знімаємо горловину бака шайба;
 • зніміть праве крило Фокуса;
 • відкручуємо монтажні болти і зняти праву підкладку крила;
 • від’єднати шланги, що ведуть до омивача вітрового скла;
 • зніміть ті ж шланги з заднього скла (для фургонів або хетчбеків);
 • дроти підключені до резервуару, який також необхідно відключити (натиснувши на засувку, після чого ви можете відключити роз’єм);
 • відкрутити болти шайби, які розташовані як ззаду, так і спереду;
 • відштовхує його і розбирає.

Зняття і установка омивача скла вітрового вікна Ford Focus 2 2005-2008

Вам будуть потрібні: торцева головка «на 10», викрутка з плоским лезом.

Від’єднайте дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареї.

Зніміть декоративну накладку правого крила (див. «Зняття і установка переднього крила»).

Зніміть праве переднє колесо (див. «Заміна колеса»).

Роз’єднувач шланги омивача скла вітрового вікна

і скла вікна двері задка (автомобілі з кузовами хетчбек і універсал).

Від’єднайте колодку джгута проводів від кронштейна бачка омивача

роз’єднати колодку і встановіть її назад на кронштейн бачка омивача.

і передній болти кріплення бачка омивача.

Посуньте вперед бачок омивача і зніміть його.

Так виглядає отвір в кузові автомобіля, в яке входить кронштейн бачка. Для зняття бачок необхідно зрушити вперед, щоб кронштейн збігся з широкою частиною отвори, а при установці. назад, щоб кронштейн зафіксувався у вузькій частині отвори.

і від’єднайте від насоса омивача колодку джгута проводів.

Від’єднайте від штуцерів насоса шланги.

і витягніть ущільнювальну втулку насоса.

і витягніть ущільнювальну втулку наливної горловини.

Сильно затверділі або надірвані втулки замініть.

При необхідності заміни шлангів витягніть їх з кронштейна

і зніміть шланги, від’єднавши їх від насоса.

Для заміни жиклера омивача відкрийте капот, роз’єднати колодку джгута проводів жиклера

і від’єднайте від жиклера шланг підведення рідини.

і зніміть жиклер омивача, витягнувши його джгут проводів через отвір в капоті.

Встановіть деталі в порядку, зворотному зняттю.

брід Focus 2 рестайлінг. Розведення бак омивач вітрового скла.

Після зими перестав працювати омивач лобового скла. Спробуємо розібратися в розбивці без співробітників.

Ford Focus Фан

Як зняти бачок омивача на Ford Focus 2

Зняти бачок омивача на Ford Focus 2 досить легко. Проте, досить часто у автолюбителів виникають питання з цього приводу. Ця деталь є вкрай важливою для будь-якої машини. Справа в тому, що саме омиває рідина в парі з двірниками дозволяє вчасно і достатньо очистити лобове і заднє скло для комфортного і безпечного руху. Якщо ж виникає якась несправність і цей елемент потрібно зняти, як це зробити?

Для початку зазначимо, що бачок розміщений під правим крилом. А тому щоб його зняти, необхідно працювати саме в цій області.

Операція виконується з використанням мінімуму інструментів. Для цього буде потрібно торцева головка на 10 і плоска викрутка. Якщо у вас є ці інструменти, то можна приступати до роботи.

Відзначимо, що «омивайка» в своїй конструкції має різні деталі. Також на ньому нанесена інформація від виробника. У деяких випадках знімати ємність потрібно не тільки для його заміни, а й для установки інших деталей. Саме з цієї причини власникам Фокусів другого покоління може бути цікава наша стаття.

Зняття, розбирання, заміна бачка омивача Ford Focus 2: фото, відео

Як зняти бачок омивача Ford Focus 2

Як зняти ємність одне, я часто стикаюся з питанням: Де знаходиться бачок омивача Ford Focus 2? Знаходиться він під переднім правим крилом автомобіля, не думайте, що для цього потрібно зняти крило. Для роботи знадобиться мала трещетка з головкою на 10, двостороння викрутка і зіркоподібна викрутка. Відкриваємо капот, викручуємо два пластмасових самореза накладки крила і витягуємо їх.

Потім, знімаємо кілька прищіпок жабо, щоб роздвоїти вітрову панель і викрутити останній саморіз накладки крила.

Немає необхідності знімати вітрову панель повністю, піднімаємо верхню частину жабо і викручуємо саморіз. Піднімаємо накладку в сторону вгору і тягнемо назовні.

Далі, викручуємо болтик заливної горловини і витягуємо горловину.

Вона просто вставляється в гумовий сальник бачка.

Тепер, потрібно піддомкратити машину, зняти колесо, підставити страхувальний упор і зняти підкрилок.

Відкручуємо два болти на 10, відмічені на фото вище.

Снятие бачка омывателя на Форд Фокус 2 рестайлинг

Тепер, потрібно взяти бачок і рушити його на пару сантиметрів вправо по горизонталі, таким чином, у нас буде більший доступ до пластмасового направляючої вушка, яке вставляється в лонжерон. Піддягаємо фіксатор викруткою і виймаємо його, одночасно, опускаємо бачок вниз.

 • Штекер датчика рівня рідини бачка омивача
 • Штекер моторчика бачка омивача

Оригінал. 1700 рублів

Для роз’єднання, потрібно вдавлювати язичок на колодці. Підключіть пучок проводів в передній частині бачка (ближче до бампера), роз’єднувати не потрібно. Просто відкріпите його від бачка, підчепивши плоскою викруткою і приберіть колодку в сторону.

Опускаємо бачок ще нижче і від’єднуємо шланг омивательной системи в місці з’єднання.

Я довго шерстив інтернет по фразам «Став бачок омивача Ford Focus 2, що робити?». Поставив в теплий гараж, попрацювала 20 хвилин і відтане. Потім, я купив незамерзайку і залив під загруз. При русі і в перший час після зупинки текло, подумав, лопнув бачок.

Виявляється, підтікала нещільно вставлена ​​горловина. Крім того, з’ясувалося, що на верху бачка є віддушина.

Розберемо на складові бачок склоомивача Ford Focus 2

Червоними стрілками позначені отвори під моторчик, датчик рівня і заливну горловину, зеленої-віддушина.

На корпусі ємності вибита інформація про виробника Ford Motor Company і Фініс-код вироби.

Розглянемо той самий фіксатор, який ми піддягали викруткою. До речі, він знімний

Заливна горловина теж, як і будь-яка деталь, огравірована інформацією виробника. На ній так само зазначений Фініс-номер виробу.

Кришка заливної горловини Ford Focus 2, може використовуватися не тільки на цій машині, але і на інших і навпаки. Наприклад, виробник цієї. Volvo.

Так, наприклад, на Mazda варто FORD розширювальний бачок. Машини все таки, будувалися на одній платформі.

Ще, ми можемо зняти тримач насоса бачка. Для цього, потрібно просто зрушити його вправо.

Далі, перевіряємо манжети або сальники бачка омивача. Перш за все. ущільнювач горловини.

На цьому кільці, відповідно, варто номер.

Фініс-код сальника заливної горловини бачка омивача Ford Focus 2: 4M51-17B648-AA EPDM 39

Витягнемо і оглянемо сальник датчика рівня омивайки

Як ми бачимо, внизу посадкового місця датчика на корпусі бачка є виступ, тому, форма сальника соответственна

це, мабуть, номер розміру кільця ущільнювача

Залишився сальник-сітка моторчика омивача.

Перевіряємо цілісність сітки на дні сальника, вона захищає насос від попадання сміття.

Заміна датчика рівня рідини бачка омивача може проводитися і без зняття бачка. Можна просто вийняти його прямо на місці, предворительно, знявши підкрилок.

Насос омивача Ford Focus 2 і його заміна виробляються так само Просто витягаєте його з зусиллям з сальника і власника і, під час установки, вдавлює

Особливості зняття бачка

Отже, для того щоб демонтувати бачок омивача з Фокуса другого покоління рестайл, необхідно виконати наступні дії:

 • від’єднуємо мінус від акумулятора;
 • відкручуємо захисну накладку з правого крила;
 • відкручуємо кріплення і прибираємо горловину бачка омивача;
 • знімаємо праве крило Фокуса;
 • відкручуємо болти кріплення і знімаємо правий підкрилок;
 • від’єднуємо шланги, що ведуть до омивача лобового скла;
 • від’єднуємо такі ж шланги від заднього скла (для універсалів або хетчбеків);
 • до бачка підключені дроти, які також необхідно відключити (для цього потрібно натиснути на фіксатор, після чого можна буде від’єднати роз’єм);
 • відкручуємо болти кріплення омивача, які розташовуються як в задній, так і в передній частині;
 • відсуває в бік його і демонтуємо.

На цьому зняття бачка омивача закінчено, проте, це ще не все. Далі потрібно виконати ще ряд дій. Для початку зливаємо всю омиває рідина, оскільки її можна буде використовувати повторно. Відзначимо, що виймати бачок потрібно через найширше місце в крилі Фокуса. Для цього він трохи зсувається і виймається назовні. Що стосується установки, то тут потрібно зробити все точно так же, але в зворотній послідовності. При цьому кронштейн повинен стати в саму вузьку частину крила.

Після того як сам бачок знятий з автомобіля, його можна розібрати на деталі. Для цього також дотримуємося певної послідовності. Натискаємо на фіксатор і знімаємо дроти, які йдуть до насоса. Після цього з’явиться можливість від’єднати шланги, що йдуть до бачка. Знімаємо електричний насос затвору викруткою. Також потрібно зберегти ущільнювальну втулку насоса, яка знадобиться при зворотній установці конструкції. Другий Focus досить простий, але ремонтні роботи вимагають чіткого виконання всіх інструкцій.

Відзначимо, що якщо при виконанні зняття втулка була пошкоджена, її доведеться поміняти на нову деталь, оскільки вона не зможе виконувати свої функції повноцінно. Якщо процедура зняття бачка виконувалася для заміни шлангів омивача, їх потрібно буде попередньо від’єднати від кронштейна і від самого насоса. Якщо ж заміні підлягає жиклер, то потрібно виконати наступне: піддягаємо викруткою шланг, по якому проходить охолоджуюча рідина. Далі знімаємо фіксатор і жиклер. Після того як потрібні елементи були поміняні, необхідно виконати збір в зворотній послідовності.

Як зняти бачок омивача Ford Focus 2

ЗНЯТТЯ очищувача вітрового скла

Очищувач вітрового скла знімаємо для заміни поламаних мотор-редуктора і тяг трапеції очищувача вітрового скла. Від’єднуємо клему дроти від «мінусового» виведення акумуляторної батареї.

Знімаємо захисний ковпачок.

Ключем «на 15» відвертаємо гайку кріплення важеля щітки.

Знімаємо з вала важіль з щіткою очищувача. Другий важіль знімаємо аналогічно.

Підчепивши викруткою, знімаємо шість скоб кріплення верхньої облицювання вітрового скла до нижньої.

Знімаємо верхню облицювання.

Головкою «на 8» відвертаємо три болта кріплення очищувача.

Ключем Torx T-30 відвертаємо два самореза кріплення нижньої облицювання вітрового скла.

Знімаємо нижню облицювання вітрового скла.

Відводимо механізм і від’єднуємо колодку проводів від мотор-редуктора.

Знімаємо механізм очищувача вітрового скла з автомобіля.

Помічаємо положення кривошипа.

Підчепивши викруткою, знімаємо тягу з кривошипа.

Ключем «на 13» відвертаємо гайку кріплення кривошипа до валу мотор-редуктора.

Знімаємо кривошип з вала мотор-редуктора.

Головкою «на 8» відвертаємо три болта кріплення мотор-редуктора до механізму очищувача.

Знімаємо мотор-редуктор. Збираємо очищувач вітрового скла в зворотній послідовності. Для установки вала мотор-редуктора в початкове положення приєднуємо колодку проводів до мотор-редуктора. Одягнувши клему дроти на «мінусовій» висновок акумуляторної батареї, включаємо мотор-редуктор підрульовими перемикачами. Вимикаємо очищувач, після чого чекаємо зупинки вала мотор-редуктора. У цьому положенні вала встановлюємо кривошип по мітці. Подальшу установку очищувача проводимо в зворотній послідовності. Зверніть увагу, що при установці механізму очищувача гумова втулка кріплення повинна бути встановлена ​​в паз кронштейна кузова.

Розташування гумової втулки кріплення на механізмі очищувача.

ЗНЯТТЯ НАСОСА І бачку омивача СТЕКОЛ

Насос і бачок омивача вітрового і заднього стекол знімаємо в разі їх заміни при виході з ладу. Насос розташований в пластмасовому фиксаторе на бачку омивача, а сам бачок закріплений під правим переднім крилом і закритий правим підкрилки. Знімаємо праве переднє колесо. Знімаємо правий передній подкрилок (див. «11.2. Ford Focus II. Зняття грязезащитного щитка моторного відсіку і підкрилки переднього колеса»).

Роз’єднуємо під правим крилом шланги подачі омиваючої рідини до вітрового і заднього скла. Щоб не переплутати шланги при складанні, рекомендується їх помітити. Якщо в бачку перебуває омиває рідина, поміщаємо шланги, приєднані до насоса, в підходить за розміром ємність. Включивши насос, відкачуємо рідина з бачка омивача.

У моторному відсіку хрестоподібної викруткою відвертаємо гвинт, що кріпить декоративну накладку заливної горловини бачка омивача

і виймаємо пластмасовий пістон.

Піднімаємо декоративну накладку.

Головкою «на 10» відвертаємо болт кріплення заливної горловини бачка омивача

Під правим крилом від’єднуємо колодку проводів.

Головкою «на 10» відвертаємо два болти кріплення бачка омивача до кузова автомобіля

і знімаємо бачок. Розміщуємо знятий бачок на верстак. Для зняття насоса

від’єднуємо колодку проводів від насоса.

Потім знімаємо з штуцерів насоса шланги подачі омиваючої рідини

після чого виймаємо насос з кільця ущільнювача на бачку омивача. У разі заміни бачка

виймаємо шланги подачі омиваючої рідини з фіксаторів в корпусі бачка.

Виймаємо гумове кільце ущільнювача заливної горловини.

Виймаємо гумове кільце ущільнювача з сіткою-фільтром, яке ущільнює з’єднання штуцера насоса і бачка омивача. Збираємо вузол і встановлюємо його на автомобіль в зворотному порядку. Після складання заливаємо в бачок омивача омиває рідина до необхідного рівня (див. «1.3.2. Ford Focus II. Перевірка рівня рідини в омивачі і заміна щіток очищувачів вітрового скла і багажного відділення»).

Ford Focus 2 Manual

Насос і бачок омивача вітрового і заднього стекол знімаємо в разі їх заміни при виході з ладу. Насос розташований в пластмасовому фиксаторе на бачку омивача, а сам бачок закріплений під правим переднім крилом і закритий правим підкрилки. Знімаємо праве переднє колесо. Знімаємо правий передній подкрилок (див. «Зняття підкрилки переднього колеса»).

Роз’єднуємо під правим крилом шланги подачі омиваючої рідини до вітрового і заднього скла. Щоб не переплутати шланги при складанні, рекомендується їх помітити.

Якщо в бачку перебуває омиває рідина, поміщаємо шланги, приєднані до насоса, в підходить за розміром ємність. Включивши насос, відкачуємо рідина з бачка омивача.

У моторному відсіку хрестоподібної викруткою відвертаємо гвинт, що кріпить декоративну накладку заливної горловини бачка омивача

Головкою «на 10» відвертаємо болт кріплення заливної горловини бачка омивача

Під правим крилом від’єднуємо колодку проводів.

Головкою «на 10» відвертаємо два болти кріплення бачка омивача до кузова автомобіля

Розміщуємо знятий бачок на верстак. Для зняття насоса

від’єднуємо колодку проводів від насоса.

Потім знімаємо з штуцерів насоса шланги подачі омиваючої рідини

після чого виймаємо насос з кільця ущільнювача на бачку омивача.

виймаємо шланги подачі омиваючої рідини з фіксаторів в корпусі бачка.

Виймаємо гумове кільце ущільнювача заливної горловини.

Виймаємо гумове кільце ущільнювача з сіткою-фільтром, яке ущільнює з’єднання штуцера насоса і бачка омивача.

Збираємо вузол і встановлюємо його на автомобіль в зворотному порядку. Після складання заливаємо в бачок омивача омиває рідина до необхідного рівня (див. «Перевірка рівня рідини в бачку омивача скла»).