Заміна сальників клапанів Priora 16 клапанів

інші назви

Стискаючи пружину пристосуванням, встановіть сухарі так, щоб вони встали в проточки стрижня клапана lada priora. Корисна порада Після установки сухарів і зняття пристосування для стиснення клапанних пружин нанесіть кілька несильних ударів молотком по торця стержня клапана, щоб сухарі гарантовано зафіксувалися в проточці стрижня.

Встановіть гидроштовхачі клапана LADA Priora. Аналогічно замініть маслос’емниє ковпачки інших клапанів LADA Priora.

призначення сальників

Заміна сальників распредвала. Розбирання та збирання Головка блоку циліндрів Система мастила Система охолодження Система харчування Система уловлювання парів Система вихлопу. Ремонт і тюнінг ВАЗ своїми руками. Ми сподіваємося, що Ви знайдете відповіді на питання на сторінках сайту з фото.

Фото ремонту та тюнінгу Головна ВАЗ ,, LADA Kalina Priora ремонт двигун розбирання та збирання головка блоку циліндрів система змащення система охолодження система харчування система уловлювання парів система вихлопу трансмісія ходова частина рульове управління гальмівна система електрообладнання кузов тест драйви характеристики НІВААвтолюбітелю все про шини пдд екстремальне водіння поради по ремонту ремонт карбюратора все про тюнінг.

Заміна сальників клапанів Priora 16 клапанів без зняття головки

сальник, клапан, priora

Зовнішнім ознакою зносу маслос’емних ковпачків LADA Priora є короткочасне поява блакитного диму з вихлопної труби після пуску двигуна і при гальмуванні двигуном після тривалого руху під навантаженням.

При цьому постійне димлення зазвичай не спостерігається. Непрямі ознаки. збільшена витрата масла при відсутності зовнішніх течі і замаслені електроди свічок запалювання. Вам будуть потрібні: всі інструменти, необхідні для зняття кришки головки блоку циліндрів см. Виверніть свічки запалювання LADA Priora см.

Встановіть поршень 1-го циліндра в положення ВМТ такту стиснення см. Зніміть ремінь приводу газорозподільного механізму см. Зніміть шківи розподільних валів см.

Зніміть задню захисну кришку ременя приводу газорозподільного механізму см. Зніміть кришку головки блоку циліндрів см. Зніміть головку блоку ВАЗ см. Вийміть розподільні вали з опор головки блоку циліндрів. Вийміть з отворів головки блоку циліндрів гидротолкатели клапанів. Встановіть пристосування для стиснення пружин клапанів вазввернув в один з отворів головки блоку болт кріплення кришки підшипника розподільного валу і зачепивши пристосування за цей болт.

Стисніть пристосуванням пружину клапана. Вийміть два сухаря з верхньої тарілки пружини за допомогою пінцета або намагніченою викрутки.

Потім зніміть пристосування. Корисна порада Якщо зусилля переміщення важеля пристосування значно збільшується, а сухарі не виходять з проточки клапана, нанесіть легкий удар молотком по тарілці пружин, щоб сухарі звільнилися.

Зніміть тарілкупружини. Зніміть пружину. Спресуйте Маслос’емниє ковпачок з направляючої втулки клапана ВАЗ Попередження При відсутності пристосування для зняття ковпачків акуратно зніміть їх пассатижами.

Зусилля потрібно прикладати строго вгору і не провертати ковпачки, щоб не пошкодити направляючі втулки клапанів. Застосування для цієї мети двох викруток заборонено! Корисна порада Якщо в комплект нових ковпачків входить установча втулка, надіньте її на стержень клапана, щоб захистити від пошкоджень робочу кромку ковпачка гострими краями проточек під сухарі на стрижні клапана.

Занурте Маслос’емниє ковпачок в моторне масло і вставте його в оправлення. Обережно запресуйте ковпачок до упору. Примітка Якщо на стрижень клапана встановлювали направляючу втулку, зніміть.

Заміна маслос’емних ковпачків на автомобілі ВАЗ LADA Priora (Lada Priora)

Несправності гидротолкателей клапанів. Розбирання і складання головки циліндрів. Порядок притирання клапанів. Заміна прокладки кришки головки. Зняття і установка прокладки головки блоку.

Встановіть корпус підшипників і затягніть болти його кріплення рівномірно навхрест, починаючи з доби середньовіччя опор. Примітка Корпус підшипників центрируется втулками, запресованими в головку блоку циліндрів. Перед установкою корпусу перевірте їх наявність і правильність запрессовки.

Встановіть зняті деталі газорозподільного механізму см. Встановіть зняті деталі приводу генератора і відрегулюйте натяг ременя приводу генератора LADA Priora см.

Доопрацювання ВАЗ і LADA своїми руками. Ремонт головки блоку циліндрів, порядок установки і зборки головки двигуна ладаетапи зняття і розбирання головки циліндрів автомобіля ладазамена ременя ГРМ LADA Priora. Обслуговування системи живлення, охолодження, змащення, випуску газів двигуна ВАЗ Priora, керівництво по ремонту двигуна, головки циліндрів ВАЗ Priora.

Модифікації двигуна ВАЗ Priora. Розподільні вали. Заміна гидротолкателей клапанів.

Заміна маслос’емних ковпачків на автомобілі ВАЗ LADA Priora (Lada Priora)

Встановіть головку блоку на двигун LADA Priora см. Змастіть моторним маслом опори розподільних валів в голівці блоку і гидротолкатели. Встановіть розподільні вали в опори голівки блоку так, щоб кулачки 1-го циліндра були направлені в сторону від штовхачів клапанів.

Розподільчий вал впускних клапанів забезпечений відмітним паском. Змастіть моторним маслом шийки Попередження Пускати двигун дозволяється не раніше ніж через 1 год після нанесення герметика.

Як поміняти маслос’емниє ковпачки на клапанної «Priora»

Зняття і установка сальників клапанів LADA Priora Lada PrioraВазВазВаз Зовнішнім ознакою зносу маслос’емних ковпачків LADA Priora є короткочасне поява блакитного диму з вихлопної труби після пуску двигуна і при гальмуванні двигуном після тривалого руху під навантаженням. Встановіть пружини і тарілки пружин. Примітка Розподільчий вал впускних клапанів забезпечений відмітним пояском.

Довірся спецам: скільки коштує заміна штатних маслос’емних ковпачків на СТО?

За традицією першим кроком при усуненні дефекту, пов’язаного з підвищеною витратою масла, йде зміна ущільнювачів клапанів. Тільки після цього, якщо належного ефекту не досягнуто, йде чергу маслоз’ємних кілець на поршнях і далі за списком. Багато автолюбителів вважають, що перший етап ремонту не складніше, ніж у власному гаражі.

Заміна маслос’емних ковпачків Priora 16 Клапанів

Покрокова заміна маслос’емних ковпачків Лади Priora

Щоб запобігти проникненню мастильної води в циліндри мотора і в систему подачі повітря, на клапанах двигуна автомобіля Priora використовуються спеціальні маслос’емниє ковпачки. Ці деталі мають залізний корпус, в якому встановлюється ущільнювач з гуми, стійкої до агресивних хімічних впливів. «ГТ» Заміна сальників клапанів без BMW-e23.ru Заміна маслос’емних ковпачків без. Але з плином часу вона все таки зношується, через що потрібно робити підміну сальників. Заміна ременя ГРМ ВАЗ 2112 16 клапанів з фото і відео. У цій статті ми розповімо, як виконати всі потрібні роботи, не привертаючи професіоналів автосервісу.

конструкція

Нинішня версія сальника є гумовотехнічні виріб з армованої втулкою і пружиною, що притискає кромку ущільнювальної манжети до штоку клапана. Автомобілісти, які цікавляться, скільки коштує заміна маслос’емних ковпачків, також повинні враховувати вартість самих витратних матеріалів, яка залежить від бренду. Наприклад, останні десять років популярністю користується продукція Goetze, конструктивно складається з наступних елементів:

Сальники виготовлені з еластомерів, в основному це гумова суміш FP-7510 на базі фторкаучука. Ресурс деталей в середньому становить 160-180 тисяч кілометрів пробігу або 5-6 років. Схожа конструкція і у продукції фірми Elring, яка зроблена з суміші FPM-8003. Але їх ресурс трохи менше. 120-140 тисяч км.

Непогано зарекомендували себе ковпачки від НПК Резерв, експлуатаційний досвід довів високу надійність цих деталей. Після пробігу 200-240 тисяч кілометрів стан сальників залишалося задовільним.

Коли починати думати про вартість заміни штатних маслос’емних ковпачків на своєму авто?

Підвищений витрата масла через ущільнювачі значно погіршує згоряння горючої суміші, в результаті чого потужність мотора знижується, а витрата палива збільшується. На справному двигуні, де сальники, поршневі кільця і ​​вентиляція картера знаходяться в нормальному стані, середня витрата масла знаходиться в межах від 120 до 180 грам на тисячу кілометрів пробігу.

Якщо виявлено, що вихлоп став надто димним, особливо при гальмуванні двигуном, а також свічки замаслені, то потрібно очікувати, що витрата мастила збільшиться до 800-1200 грам на одну тисячу пробігу. Таку картину можуть підтвердити власники «десяток», після чого вони приступали до самостійно або в автосервісі. Останній варіант змушує задуматися про вартість робіт по заміні маслос’емних ковпачків, в будь-якому випадку своєчасна установка нових маслоотражающіх елементів обійдеться значно дешевше, ніж капремонт всього силового агрегату.

У будь-якому випадку, кожен поважаючий себе автомобіліст повинен вчасно визначити знос ущільнюючих манжет за такими ознаками:

 • Зниження рівня масла в ДВС.
 • Освіта на свічках запалювання чорного нагару.
 • Сизий дим з вихлопної труби при гальмуванні двигуном або різкому натисканні на акселератор.
 • Підвищений витрата пального і падіння потужності.
 • зниження компресії.

При несвоєчасній заміні серйозну небезпеку становить нагар на стінках циліндрів і на поверхнях поршнів. При роботі агрегату відкладення перетворюються в абразив, що тягне інтенсивний знос вузлів і деталей.

Встановлюємо нові кільця

Спочатку встановлюємо розтискних пружину маслос’емного кільця, потім саме кільце. Замок маслос’емного кільця повинен дивитися в протилежну сторону замку пружини. Після встановлюємо нижню компрессионное і нарешті верхнє компресійне кільце. На кільцях обов’язково вибито напис «ТОР», вона повинна дивитися вгору. Кільця в канавках поршня повинні обов’язково легко обертатися.

Заміна маслос’емних ковпачків LADA Priora 16 клапанів. Заміна маслос’емних ковпачків

Ніхто не буде сперечатися, що силові агрегати автомашин відносяться до високотехнологічних конструкцій. Вони складаються з багатьох вузлів і деталей. В процесі мастила клапанів важливу роль відіграють маслоотражающіе сальники, але, на жаль, їх термін служби обмежений. Чи не кожен автомобіліст в змозі самостійно визначити несправний вузол і зробити ремонт ДВС. Тому багатьох цікавить не тільки ціна такої послуги в автосервісі, а й в якому разі її потрібно проводити.

Будь бувалий автолюбитель не раз спостерігав ситуацію, коли який-небудь автомобіль, жваво набираючи швидкість на світлофорі, залишає за собою хмару сизого диму. Власники таких транспортних засобів, природно, здогадуються про те, що з двигуном щось не так, доливаючи час від часу масло. Тим часом, прийшов час задуматися про ремонт і дізнатися вартість заміни маслос’емних ковпачків в найближчому автосервісі.

Гумові ущільнювачі клапанів. це невід’ємна деталь будь-якого ДВС. Вони виконують дві основні задачі:

 • Забезпечення достатньої мастила штоків клапанів, особливо це важливо при впливі гарячих відпрацьованих газів.
 • Протидія проникненню надлишків мастила в камеру згоряння.

Експлуатаційні параметри мотора в значній мірі залежать від якості і надійності маслоотражающіх сальників клапанів ГРМ. Їх своєчасна зміна важлива і практично однакова як для. так і для BMW.

Ремонт ВАЗ 2170 (Priora) Заміна маслос’емних ковпачків

Зовнішнім ознакою зносу маслос’емних ковпачків є короткочасне поява блакитного диму з вихлопної труби після пуску двигуна і при гальмуванні двигуном після тривалого руху під навантаженням. При цьому постійне димлення зазвичай не спостерігається. Непрямі ознаки. збільшена витрата масла при відсутності зовнішніх течі і замаслені електроди свічок запалювання.

Вам будуть потрібні: всі інструменти, необхідні для зняття кришки головки блоку циліндрів (див. «Заміна прокладки кришки головки блоку циліндрів»), приводу газорозподільного механізму (див. «Заміна ременя приводу газорозподільного механізму і натяжного ролика»), задньої кришки ременя приводу газорозподільного механізму (див. «Заміна прокладки головки блоку циліндрів»), зняття головки блоку циліндрів (див. «Заміна прокладки головки блоку циліндрів»), а також пінцет (або намагнічена викрутка) для вилучення сухарів з тарілок пружин клапанів

пристосування для стиснення пружин клапанів

пристосування для зняття і оправлення для установки маслос’емних ковпачків.

Від’єднайте провід клеми «мінус» акумуляторної батареї.

Виверніть свічки запалювання (див. «Заміна та обслуговування свічок запалювання»).

Встановіть поршень 1-го циліндра в положення ВМТ такту стиснення (див. “Встановлення поршня першого циліндра в положення ВМТ такту стиснення»).

Зніміть ремінь приводу газорозподільного механізму (див. «Заміна ременя приводу газорозподільного механізму і натяжного ролика»

Зніміть шківи розподільних валів (див. «Заміна прокладки головки блоку циліндрів»).

Зніміть задню захисну кришку ременя приводу газорозподільного механізму (див. «Заміна прокладки головки блоку циліндрів»).

Зніміть кришку головки блоку циліндрів (див. «Заміна прокладки кришки головки блоку циліндрів»).

Зніміть головку блоку (див. «Заміна прокладки головки блоку циліндрів»).

Виверніть торцевої головкою «на 8» двадцять болтів кріплення корпусу підшипників розподільних валів

Вийміть розподільні вали з опор головки блоку циліндрів.

Вийміть з отворів головки блоку циліндрів гидротолкатели клапанів.

Встановіть пристосування для стиснення пружин клапанів, ввернувши в один з отворів головки блоку болт кріплення кришки підшипника розподільного валу і зачепивши пристосування за цей болт. Стисніть пристосуванням пружину клапана.

Вийміть два сухаря з верхньої тарілки пружини за допомогою пінцета або намагніченою викрутки. Потім зніміть пристосування.

Якщо зусилля переміщення важеля пристосування значно збільшується, а сухарі не виходять з проточки клапана, нанесіть легкий удар молотком по тарілці пружин, щоб сухарі звільнилися.

Спресуйте Маслос’емниє ковпачок з направляючої втулки клапана.

При відсутності пристосування для зняття ковпачків акуратно зніміть їх пассатижами. Зусилля потрібно прикладати строго вгору і не провертати ковпачки, щоб не пошкодити направляючі втулки клапанів. Застосування для цієї мети двох викруток заборонено!

Якщо в комплект нових ковпачків входить установча втулка, надіньте її на стержень клапана, щоб захистити від пошкоджень робочу кромку ковпачка гострими краями проточек під сухарі на стрижні клапана.

Занурте Маслос’емниє ковпачок в моторне масло і вставте його в оправлення.

Обережно запресуйте ковпачок до упору.

Якщо на стрижень клапана встановлювали направляючу втулку, зніміть її.

Встановіть пружини і тарілки пружин.

Стискаючи пружину пристосуванням, встановіть сухарі так, щоб вони встали в проточки стрижня клапана.

Після установки сухарів і зняття пристосування для стиснення клапанних пружин нанесіть кілька несильних ударів молотком по торця стержня клапана, щоб сухарі гарантовано зафіксувалися в проточці стрижня. Якщо встановлені з перекосом сухарі залишаться незафіксованими, під час пуску двигуна «рассухаренний» клапан провалиться в циліндр, що призведе до серйозної аварії двигуна.

Аналогічно замініть маслос’емниє ковпачки інших клапанів.

Встановіть головку блоку на двигун (див. «Заміна прокладки головки блоку циліндрів»).

Змастіть моторним маслом опори розподільних валів в голівці блоку і гидротолкатели.

Встановіть розподільні вали в опори голівки блоку так, щоб кулачки 1-го циліндра були направлені в сторону від штовхачів клапанів.

Розподільчий вал впускних клапанів забезпечений відмітним пояском.

На поверхню головки блоку циліндрів, що сполучається з корпусом підшипників розподільних валів, нанесіть герметик типу «Локтайт-574» валиком діаметром 2 мм.

Пускати двигун дозволяється не раніше ніж через 1 год після нанесення герметика.

Встановіть корпус підшипників і затягніть болти його кріплення рівномірно навхрест, починаючи з доби середньовіччя опор.

Корпус підшипників центрируется втулками, запресованими в головку блоку циліндрів. Перед установкою корпусу перевірте їх наявність і правильність запрессовки.

Встановіть зняті деталі газорозподільного механізму (див. «Заміна прокладки головки блоку циліндрів») і відрегулюйте натяг ременя приводу газорозподільного механізму (див. «Заміна ременя приводу газорозподільного механізму і натяжного ролика»).

Встановіть зняті деталі приводу генератора і відрегулюйте натяг ременя приводу генератора (див. «Перевірка натягу ременя приводу генератора»).

Орієнтовні ціни за зміну сальників клапанів

Запірний клапан діє не інакше, як водяний клапан. Відкрийте його, і при працюючому насосі ви отримаєте потрібний вакуум. Закрийте його, і при працюючому насосі немає вакууму. Наприклад, якщо ви завдасте насос на систему, і ви помітите, що протягом 2 хвилин насос ухиляється, і ви не можете відчути будь-якої повітря, що виходить з вихлопних газів.

Плавно відпускаємо пружину і знімаємо Розсухарювач.

Які загальні симптоми вказують на необхідність заміни прокладки кришки клапана?

Заплануйте регулярні зміни масла, щоб звести до мінімуму утворення осаду в вашому двигуні.

Наскільки важлива ця послуга

Внутрішні деталі вашого двигуна змащуються маслом. Це масло має залишатися в двигуні, тому що двигун покладається на нього, і він може бути шкідливим, якщо він просочиться. Щоб зберегти масло там, де воно є, ваш двигун запечатаний в багатьох місцях.

Компресор (розвивається тиск не менше 2 бар) зі шлангом;

Как поменять сальники клапанов не снимая головки.

Перехідник для шланга з різьбленням під свічковий отвір;

Повертаємо колінчастий вал в положення ВМТ такту стиснення першого циліндра і знімаємо розподільні вали і фіксуємо колінчастий вал в такому положенні, включивши вищу передачу в коробці передач.

Нагорі ваш двигун закритий кришкою клапана. Ця кришка клапана має прокладку, яка герметично закриває кришку двигуна і не пропускає масло. Якщо прокладка погіршиться, масло почне витікати. Якщо масло випливає, ваш двигун не буде належним чином змазуватися, і може статися серйозне пошкодження двигуна. Масло, яке протікає через прокладку кришки клапана, також може потрапити в вихлопну систему і запалити вогонь двигуна.

ІНСТРУМЕНТИ І МАТЕРІАЛИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ ЗАМІНИ маслос’емниє ковпачки

Ця робота потребує окремої набору пристосувань. Звичайно, нормальна станція технічного обслуговування має їх у своєму «арсеналі» спочатку. А ось власникові «Пріори», який вирішив замінити маслос’емниє ковпачки самостійно, доведеться їх купувати, або брати напрокат:

 • Набір гайкових ключів (комбінованих).
 • Комплект головок з воротком.
 • Сжімное пристрій для пружин клапана.
 • набір шестигранників.
 • викрутки.
 • оправлення.
 • Пристрій для вилучення і заміни, маслос’емних ковпачків і сухарів.
 • Магніт.
 • маркер.
 • Герметик для прокладок при заміні.
 • Набір прокладок головки блоку на заміну старим.

Це мінімальний необхідний комплект, для проведення такої операції.

важливі моменти

 • Як вже говорилося вище, причиною стуку компенсаторів може бути неякісне масло. Якщо планується замінити тільки масло без заміни гидрокомпенсаторов, то потрібно буде запастися промивної рідиною для двигунів. Проблема в тому, що придбати дійсно якісну рідину зараз не так-то просто.
 • Якщо нормальної рідини немає, двигун доведеться промивати вручну. Для цього потрібно витягти все гидрокомпенсатори з їх гнізд і промити їх в гасі. В ході цієї операції найважливіше не переплутати деталі місцями, тобто кожен компенсатор треба буде поставити туди, де він був до промивання.
 • Витягти гідрокомпенсатор з гнізда. завдання не таке просте, як здається на перший погляд. Він досить глибоко втоплений і його нічим не можна підчепити. Найкраще витягувати ці деталі з двигуна за допомогою магніту.
 • Перед заміною гидрокомпенсаторов кожен з них слід перевірити: можливо, деякі ще послужать. Для перевірки потрібно просто натиснути на кожен компенсатор пальцями і спробувати втопити його в гніздо. Якщо для цього треба було значне зусилля, деталь ще послужить. Якщо ж гідрокомпенсатор провалився в гніздо дуже легко. його треба замінити.
 • Після заміни компенсаторів і запуску двигуна не слід очікувати, що стукіт пропаде миттєво. Потрібно дати машині попрацювати на високих оборотах хвилин 5-8. За цей час масло дійде до подплунжерного простору гидрокомпенсаторов і стукіт зникне. Те ж саме відноситься і до ситуації з простою заміною масла. новому маслу потрібно дати час дійти до гидрокомпенсаторов.

Найважливіше при заміні гидрокомпенсаторов. не брати поспішних рішень, так як в деяких випадках взагалі можна обійтися без заміни. А якщо міняти все одно доведеться, важливо дотримуватися інструкції і обов’язково звернути увагу на важливі нюанси процесу, викладені вище.

ПІДГОТОВКА АВТОМОБІЛЯ

У цю частину входить в першу чергу установка «Пріори» на рівну, чисту поверхню. Бажано на бетонну підлогу з оглядовою ямою. Вона знадобиться для зняття ресивера подачі повітря в циліндри. Можна знімати і з верхнього положення, але з ями просто зручніше. Також необхідно повністю відключити і зняти акумулятор, і всі керуючі роз’єми:

 • форсунок.
 • котушок запалювання.
 • датчика распредвала.
 • Датчика тиску масла.

Злити в ємність охолоджуючу рідину. Від’єднати, і відвести в сторону, тросик дроселя (газу). І приступити до наступного етапу.

Довірся спецам скільки коштує заміна штатних маслос’емних ковпачків на СТО

За традицією першим кроком при усуненні дефекту, пов’язаного з підвищеною витратою масла, йде зміна ущільнювачів клапанів. Тільки після цього, якщо належного ефекту не досягнуто, йде чергу маслоз’ємних кілець на поршнях і далі за списком. Багато автолюбителів вважають, що перший етап ремонту не складніше, ніж у власному гаражі.

Причини зносу заднього сальника коленвала на Priora

Як стверджують фахівці великих авторемонтних майстерень, найбільш поширеними причинами пошкоджень задніх сальників коленвала пріорі є три фактори:

 • Несвоєчасна заміна масла.
 • неякісний виріб.
 • Надмірно високі температури при роботі двигуна.

У першому випадку відбувається наступне: відпрацьоване масло містить в собі велику кількість мікрочастинок, забруднень які здатні завдати пошкодження елементів системи і ущільнювальної гумки зокрема.

Другий фактор досить поширений через збільшення кількості контрафактної автомобільної продукції. Природно, підробки, браковані вироби не відповідають стандартам якості і не мають зносостійкості, тривалої переносимості високих робочих температур.

Приора, замена сальники клапанов, нюансы. (не снимая ГБЦ, воздух в помощь, компрессометр)

Третя причина обумовлена ​​сильним перегріванням ДВС, що згубно позначається на матеріалі кільця ущільнювача, в результаті чого, він може частково оплавитися і втратити свою герметичність.

Що таке маслос’емниє ковпачки

Робоча назва, що використовується всіма ремонтниками. сальники клапанів. Це спеціальні кільця, пояски, з гуми і металу, що надягають на шийку клапана. Їх завдання запобігти потраплянню машинного масла, змащуючого двигун «Пріори», в працюючі циліндри і в систему подачі повітря в ресивер. Тому і «маслос’емниє».

Заміна маслос’емних ковпачків Priora

Я пропоную вам все таки почати з того, що головку блоку циліндрів доведеться знімати. Для цього спершу організуйте до неї безперешкодний доступ. Зніміть повітряний ресивер, відведіть заслінку з повітряними патрубками в сторону.

Головкою на «13» відкручуємо п’ять кріплять патрубки циліндрів болтів, зніміть ресивер і котушку запалювання. Тепер можна зняти саму кришку захисного кожуха ременя ГРМ. Далі виконайте залишилася демонтажні роботи, щоб з’явилася можливість повністю зняти головку блоку циліндрів.

Після того, як ви зняли ГБЦ, перенесіть її на стіл для зручної подальшої роботи. На Lada Priora в першу чергу потрібно зняти розподільні вали. Магнітом зніміть гидрокомпенсатори, і складіть їх в такому порядку, в якому знімали. Далі нам знадобиться пристрій для стиснення пружин. Стискаємо пружину, і тим же магнітом вилучаємо сухарі клапана. Після витягуємо пружину і тарілку.

Тепер ми можемо зняти МСК, але тільки за допомогою спеціального пристрою. В опору вставте новий маслос’емного ковпачок, змащений в моторному маслі. Запресовувати новий ковпачок, встановлюємо пружину, тарілку, зассухаріваем. Виходить, що так потрібно зробити 16 разів, адже, напевно, двигун вашого автомобіля 16-клапанний.

Що буде, якщо нічого не робити

Масло в камері згоряння. це шкода. Скорочується термін служби каталізатора, і утворюється кокс в робочому просторі циліндра. Мастило, що потрапила з-під ковпачків, шкідлива подвійно: коксується стрижень і тарілка клапана, через що він нещільно закривається і з часом прогорає. І тут вже раскоксовка двигуна димексидом не допоможе.

Заміна прогорів клапана можлива тільки на знятої ГБЦ. Ціну цього питання ви можете подивитися в таблиці. Якщо до робіт приступите пізно, буде потрібно мийка нутрощів. В якості миючого речовини можна вибрати будь-який раскоксовиватель поршневих кілець або димексид.

Однозначно краще виявити проблему відразу, щоб зробити всі роботи без знімання «голови» і з мінімумом витрат часу.

Ну ось, «Priora» почала «їсти» машинне масло. Вихлоп потемнів, в повітроводі від датчика масової витрати повітря, до вузла дросельної заслінки з’явилися патьоки. Сам вузол теж в сумному стані від замасливания. Однак компресія в циліндрах в порядку. Машина потужність не втрачає. У чому ж справа? А в тому, що, швидше за все, виробили своє маслос’емниє ковпачки на клапанах. Або як їх називають. сальники клапанів. Але ж їх на «Priora» 16 і вони потребують заміни.

заміна ковпачків

Насамперед, потрібно зняти розподільні вали на «Priora». Для цього головкою на вісім викрутити кріплення рами опорних підшипників. Їх 20 штук. Тепер потрібно зняти раму, а потім самі вали.

Магнітом витягти гидрокомпенсатори, встановлені на «Priora», і скласти в порядку зняття. Встановити пристрій для стиснення пружин клапана. Стиснувши пружину, магнітом або пінцетом дістати сухарі клапана. Після чого витягти пружину і тарілку під неї. Ну а тепер витягти Маслос’емниє ковпачок спеціальним пристроєм. Вставити в оправлення на заміну, новий, попередньо вмочивши його в моторне масло. І запресувати на робоче місце у втулці клапана. Встановити пружину і тарілку, і стиснувши, засухаріть. І таким чином, обробити всі 16 клапанів.

Заміна сальників клапанів Priora 16 клапанів

Розповідь, коли копійчана деталь приносить масу незручностей, починається саме з сальників клапанів. З тієї самої гумкою, одягненою на шток клапана, пов’язана одна проблема. з часом деталь пропускає масло в камеру згоряння. Трабл об’єднує мільйони автовласників: від вазовской класики до сучасних BMW, оскільки жоден ДВС довго не пропрацює без цих ущільнень.

Ремонтувати самому або довіриться професіоналам. ось в чому питання. Ми обрисуємо цінники і рівень складності самостійного втручання, а ви вибирайте, що по кишені, а що під силу.

Коли міняти масляні ковпачки

Виходячи з ціни, яку СТО виставляють за заміну старих маслос’емних ковпачків на нові, ці деталі хотілося б міняти рідше. Є список основних симптомів, коли точно потрібне втручання:

 • Підвищення витрати масла (у випадку з BMW. це більше 400 мл на 1 000 км).
 • Сизий дим при пуску на холодну, а в запущених випадках. при перегазовках вище 2 500 об / хв.
 • Вихлоп пахне горілим маслом.
 • Масляний ободок на свічках запалювання.

Характер «жора» масла при поточних сальники особливий. Зазвичай двигун бере мастило тільки на ранок, при холодному пуску. При цьому відразу після пуску йде злегка синій димок з вихлопної, потім все приходить в норму.

збираємо поршневу

Зверху на поршні вибита стрілка, вона повинна бути спрямована до передньої частини двигуна. А на шатуне є мітки, які повинні дивитися в свою чергу так само. Не переплутайте!

Вставляємо одне стопорне кільце в паз на поршні. Вставляємо шатун в поршень і змастивши свій і поршневий палець маслом вставляємо його на своє місце. Вставляємо другу стопорне кільце. Дана операція хоч і здається простою, але помучитися доведеться. Оглядаємо зібрану конструкцію все стопорні кільця повинні бути чітко в своїх канавках, в іншому випадку вискочив кільце на працюючому двигуні може накоїти чимало лиха.

Після складання потрібно відламати кришку шатунного підшипника, оскільки шатун виконаний у вигляді одного цілого. На наших машинах так. Для початку викручуємо болти. Вставляємо в тески шатун на рівень мітки показаної на малюнку чорною стрілкою і злегка його затискаємо, потім легким рухом руки відламує. У перший раз дуже страшно. Приставляє кришку на місце і закручуємо болти, щоб в подальшому не переплутати.

Заміна сальників распредвалов Priora 16 клапанів

При виявленні слідів витоку масла через сальники розподільних валів спочатку перевірте, чи не засмічена чи система вентиляції картера і не пережаті її шланги, при необхідності усуньте несправності. Якщо текти масла не припиниться, замініть сальники, інакше Вам доведеться зіткнутися з дорогим ремонтом головки циліндрів. Масло потрапляючи на ремінь ГРМ (газо-розподільного механізму) роз’їсть ремінь. Ремінь обірветься і погнеться клапана на двигуні з 16-клапанами LADA Priora. Це Вам треба? Звідси висновок. як би справно не працював двигун, рівно і без шуму. Регулярно потрібно технічний огляд підкапотного простору автомобіля LADA Priora на моменти протікання масла, гальмівної рідини, охолоджуючої рідини і т.д.

Для заміни сальника розподільних валів будуть потрібні:

Налаштуйте натяг ременя приводу газорозподільного механізму і натяжного ролика, і ременя приводу генератора.

а також ключ для натягу ролика, тому що його у мене ще не було. Ну і взяв відверто кажучи повне Ге.

Сьогодні притягли одного зі старих клієнтів на Priora, як з’ясувалося заклинило помпа порвала ремінь і як наслідок загнулася клапана.

Але прогрес на АвтоВАЗі не стоїть на місці і якщо на двигунах десятого сімейства просто гнуло клапана, то на пріоровскій 126-их ще й шатуни втрачають центрування і, якщо їх не поміняти велика ймовірність того що двигун почне їсти масло і відповідно ваші гроші. Слава конструкторам АвтоВАЗу!

Але немає зле без добра, є комплекти поршнів на 126-е мотори з проточками що не гнуть клапана. У даній статті ми опишемо процедуру ремонту головки блоку циліндрів, після обриву ременя ГРМ, а так само заміну поршневої. Зняття і установка ременя ГРМ описано в цій статті, тому на ній докладно зупинятися не будемо.

Для виконання даної процедури наявність динамометричних ключів обов’язково!

ремонт ГБЦ

Все гидрокомпенсатори маркуємо цифрами за допомогою звичайного канцелярського штриха і прибираємо подалі. Витягнути їх допоможе звичайний магніт. Рассухаріваем клапана і знімаємо маслос’емниє ковпачки (сальники клапанів), клапана в металобрухт, сальники в сміття. Вичищаємо всі канали. Головку відвозимо на шліфування, про всяк випадок. Промивши після шліфування ще раз гасом і продув повітрям починаємо збирати.

Свіжокупленими клапана розставляємо в послідовності, в якій вони будуть стояти в ГБЦ і по черзі починаємо притирати. Стрижень клапана змащуємо чистим маслом, а на кромку наносимо притирочную пасту.

Така ж смужка повинна з’явиться на сідлі клапана.

Переходимо до блоку циліндрів

Знімаємо піддон. Повертаючи колінвал як нам зручно відкручуємо по два болта на кожній кришки шатуна. Використовуємо для цього головку TORX E10.

Поршня разом з шатунами виймаємо. Для цього знизу дерев’яною ручкою молотка впираємося в шатун і злегка постукуючи вибиваємо його наверх. Знімаємо старі вкладиші і по маркування на них купуємо такого ж розміру нові. Ось ще один камінь в город АвтоВАЗу, машина у власника з салону і в мотор не разу не лазили, але три поршня були групи «В» а один «С». Виходить, що на заводі один циліндр трохи переточити і просто сунули туди збільшений поршень, немає слів. Варіантів немає, беремо групу «С», що не точити же мотор через це. Корінні вкладиші так само чіпати не будемо.

Купуємо нову поршневу групу, не гнуться клапана, шатуни і шатунні вкладиші.

Усуваємо поздовжній люфт коленвала

На даному моторі він був помічений. Що б усунути його замінимо наполегливі півкільця. У наявність є стандартні і ремонтні розміри. Беремо перший ремонтний розмір, якщо будуть туго заходити трохи сошліфуем. Відкручуємо середній корінний підшипник і акуратно штовхнувши викруткою зрушуємо півкільця. Мітка на ньому вигляді трьох зарубок, зображена нижче.

Коли півкільце трохи вийшло провертає коленвал, він виштовхне його. Півкільця двох видів спереду біле і жовте ззаду, канавки на них повинні дивитися в бік щік клонували.

Ставимо як знімали нові півкільця, якщо вони заходять з великим зусиллям можна їх трохи шлифануть на дрібному абразивному бруску, тільки не з боку канавок. Перевіряємо люфт. Затягуємо корінний підшипник моментом 8 кгсм.

Перевіряємо тепловий зазор в поршневих кільцях

Розкладаємо кожен комплект кілець до кожного циліндра. Надалі місцями їх не змінюємо. По черзі кожне кільце засовуємо в свій циліндр і трохи проштовхує його поршнем приблизно на середину.

Максимальний зазор для всіх 1 мм. Але це пахне вже расточкой.

Встановлюємо нові кільця

Спочатку встановлюємо розтискних пружину маслос’емного кільця, потім саме кільце. Замок маслос’емного кільця повинен дивитися в протилежну сторону замку пружини. Після встановлюємо нижню компрессионное і нарешті верхнє компресійне кільце. На кільцях обов’язково вибито напис «ТОР», вона повинна дивитися вгору. Кільця в канавках поршня повинні обов’язково легко обертатися.

Після притирання все клапана і сідла ретельно протираємо і промиваємо гасом, щоб видалити залишки притирочное пасти. Перевіряємо на герметичність. Закручуємо старі свічки і ставимо все клапана на місце. Наливаємо гас і чекаємо три хвилини, якщо гас не втік все добре, в іншому випадку перетираємо клапана на цьому циліндрі.

Нам довелося перетерти ще раз чотири клапана, після чого гас перестав тікати.

Вставляємо клапана на місце і засухаріваем. Перед цим стрижні клапанів змащуємо чистим маслом. Змастивши чистим маслом ставимо на місце гидрокомпенсатори і накривши чистою тканиною прибираємо головку з очей геть. З ГБЦ закінчили.