Як прокачати зчеплення на Hyundai Solaris

Прокачування гідравлічного приводу зчеплення. за заявками.

Не буду вдавати з себе Л. М. Толстого і не стану виписувати 3 томи “війна і мир”. Постараюся описати коротко і доступною мовою.

Почнемо! За технікою безпеки робимо на незаведенном двигуні. Для цієї процедури потрібно помічник ( “П”), накидний ключ на “10” і пляшечка з новою гальмівною рідиною DOT-4 для доливання.

1) “П” сідає за кермо і починає “качати зчеплення”. Процес приблизно аналогічний прокачування гальм, тільки виконується повільніше (натискаємо педаль, утримуємо 3-5 сек, відпускаємо, вичікуємо 3-5 секунд, натискаємо. процес повторюється).

2) В той час поки “П” зайнятий накачуванням, ми дістаємо накидной ключик на “10”, відкриваємо капот, знімаємо кришку з бачка гальмівної рідини і візуально шукаємо прокачного штуцер гідроприводу зчеплення. Якщо встати перед машиною і подивитися зверху вниз, то штуцер знаходиться приблизно під замком капота (точніше. в р-ні КПП близько вижимний вилки) на ньому надітий гумовий ковпачок як на гальмівних супортах.

3) “П” по вашій команді натискає педаль зчеплення докінця і утримує її в такому положенні.

4) У цей час ви одягаєте ключ на “10” на прокачного штуцер і відкручує проти ч \ з приблизно на пів обороту, не більше. Повинна цівкою вилитися гальмівна рідина.

5) Після припинення її витікання щільно закручуємо штуцер, після чого даємо команду “П” відпустити педаль зчеплення і качати. Качати треба так як описано вище. Після кожного спуску торможной рідини хід поршня штовхає вижимним вилку зменшується до мінімуму. В процесі “накачування” хід поршня збільшується.

6) Після нормалізації ходу поршня слід повторити дії 3), 4) і 5). Для прокачування гідроприводу зчеплення досить вчинити дії 3), 4) і 5) приблизно 3-5 разів. В процесі прокачування гідроприводу не забуваємо стежити за рівнем гальмівної рідини і доливати в міру необхідності, доводячи до позначки “МАХ”.

7) Після закінчення прокачування добре затягуємо штуцер, одягаємо на нього захисний гумовий ковпачок, перевіряємо рівень гальмівної рідини (на позначці “МАХ”), закриваємо кришку бачка гальмівної рідини.

На жаль фоток немає. Як то не до них було. В іншому, думаю, що все і так зрозуміло навіть без фото. Поки писав цю справу мене пробив інтерес:. НАСКІЛЬКИ корисними і пізнавальними дана моя писанина? Якщо ви вважаєте це цікавим, корисним або пізнавальним, то натисніть будь ласка кнопочку “ПОДОБАЄТЬСЯ”. Хочу потім подивитися співвідношення з числом переглядів.

“Особливо знають” попрошу не висловлюватися. Я робив саме за цією технологією і у мене все працює. Ваші варіанти Ви можете описати в своєму БЖ.

Як правильно прокачати зчеплення на Hyundai Solaris

Як виконується слив тосола або прокачування зчеплення на Hyundai Solaris необхідно знати кожному власникові цього прекрасного автомобіля, тому що якщо не проводити цю процедуру своєчасно, можуть виникнути проблеми під час руху автомобіля, що може стати причиною ДТП. Цей процес не вимагає від автовласника особливих навичок або наявності спеціального інструменту, тому немає необхідності звертатися до фахівців, все можна зробити в домашніх умовах.

Як проводиться прокачування

Для прокачування зчеплення потрібно дві людини, так як одному потрібно буде постійно натискати на педаль зчеплення, а іншому періодично підливати рідину. Всю роботу бажано виконувати з оглядової ями, якщо такої можливості немає, всі дії можна проводити з підкапотного простору.

Під час проведення прокачування потрібно дотримуватися кількох правил:

 • Стежити за тим, щоб рідина не потрапляла на шкіру. Тому працювати бажано в рукавичках.
 • Доливають рідина повинна бути ідентична тій, що вже знаходиться в системі.
 • Необхідно дотримуватися чистоти. Так як бруд, що потрапила в доливати рідину, може привести до поломки певних вузлів автомобіля.
 • Потрібно використовувати нову рідину. Так як відпрацьована, вже не володіє потрібними характеристиками для нормальної роботи коробки перемикання передач.

Прокачування зчеплення на Hyundai Solaris виконується наступним чином:

 • В першу чергу необхідно перевірити наявність рідини в бачку, якщо її занадто мало або зовсім немає, то потрібно долити. При цьому потрібно пам’ятати, що рідина повинна бути такого ж типу.
 • Потрібно демонтувати захисний ковпачок. Він знаходиться на штуцері прокачування.
 • Після того як ковпачок знятий, береться шланг, один кінець якого попередньо занурений в ємність зі спеціальною рідиною, і надівається на кінчик штуцера. Після чого за допомогою гайкового ключа потрібно послабити затягування штуцера.
 • Далі необхідно натиснути педаль зчеплення і відвернути штуцер приблизно на одну третину. Після цього невелика кількість повітря і рідини повинні видавитися в раніше надітий шланг.
 • Процедуру необхідно повторювати до тих пір, поки з штуцера буде виділятися повітря. Виділяється повітря буде дуже добре помітний з кінця трубки, яка попередньо була занурена в ємність з рідиною.

Також під час прокачування потрібно стежити за бачком з рідиною. Якщо рідини стає занадто мало, необхідно її долити.

Як уникнути попадання повітря

Щоб уникнути попадання повітря в зчеплення необхідно постійно стежити за наявністю рідини в бачку і періодично її підливати. При цьому, якщо ви не впевнені в тому, що рідина ідентична старої, необхідно провести її повну заміну.

Якщо ви почали помічати, що рідина виробляється занадто швидко, значить десь, відбувається витік. Для її усунення потрібно звернутися в СТО, де проведуть діагностику і усунуть поломку. Також витік можна знайти самому і замінити прийшла в непридатність деталь.

Наслідки не проведеної вчасно прокачування зчеплення

Як уже згадувалося, найбільш серйозними наслідками невиконаною прокачування можуть бути проблеми під час руху автомобіля. Наприклад, через наявність повітря в системі передачі будуть погано перемикатися, що може спричинити до серйозних наслідків. Також наявність повітря призводить до занадто великому тертю, що загрожує швидким зносом компонентів коробки перемикання передач.

Багато водіїв помічали, що під час руху автомобіля педаль зчеплення туго натискається або провалюється. Причина цього наявність газу в КПП. Щоб цього уникнути, необхідно періодично прокачувати зчеплення.

Прокачування зчеплення своїми руками: особливості

По-перше, коли необхідна прокачування зчеплення? Якщо бути точним, то операція називається: видалення повітря з гідросистеми механізму управління зчепленням автомобіля. Це якщо по науці.

Тобто зрозуміло, що прокачування зчеплення вам буде потрібно при попаданні повітря в гідравлічну систему. Як правило, це відбувається через несправність трубопроводів або через слабку затягування різьбових з’єднань системи зчеплення.

 • стандартний набір інструментів;
 • гальмівна рідина;
 • порожня ємність для зливу гальмівної рідини;
 • шланг, що підходить за розміром до зливного штуцера;
 • «Газовий» упор або що-небудь, ніж ви зможете зафіксувати педаль зчеплення (за умови, що прокачування зчеплення здійснюється в поодинці).

Перед тим, як прокачати зчеплення, необхідно провести регулювання зчеплення. Справа в тому, що прокачування зчеплення буде неможлива, якщо відсутній вільний хід штовхача поршня головного циліндра. По суті, поршень і штовхач. це запірний клапан, і якщо вільний хід відсутній, то він буде закритий.

Аналогічна ситуація відбувається при несправності відтяжної пружини і, відповідно, заїдання педалі при переході в крайнє верхнє положення.

Як правильно прокачати зчеплення не вдаючись до допомоги автомайстерень

Доброго часу доби, шановні автомобілісти! Технологічна операція з прокачування зчеплення. річ відносно рідкісна. Власне, як і прокачування гальмівної системи. Та й за алгоритмом виконання прокачування зчеплення, мало чим відрізняється від прокачування гальм своїми руками.

Так, саме своїми руками, так як прокачування зчеплення, не займе у вас багато часу, і не зажадає високої кваліфікації автослюсаря. Тому, не відкладаючи в «довгий» ящик, давайте і дізнаємося теорію про те, як прокачати зчеплення вашого автомобіля.

Як прокачати зчеплення: технологія

Прокачування зчеплення проводитися, як при наявності в системі стисненого повітря, так і без нього. Отже, приступаємо.

 • в бачок головного циліндра долити робочої рідини за рівнем не нижче 1,5-2 см. від верхнього краю бачка. Наповнення бачка здійснюється через сітчастий фільтр для запобігання попадання в систему сторонніх домішок.
 • у верхній частині корпусу ПГУ потрібно зняти гумовий ковпачок з перепускного клапана і надіти на нього шланг. Інший кінець шланга опускаємо в приготовлену ємність 0,5 л. наповнену на 1/3 гальмівною рідиною.
 • перед тим, як натискати на педаль зчеплення, на один оборот відвертаємо перепускний клапан. Помічник натискає на педаль зчеплення до упору до тих пір, поки надходження бульбашок повітря зі шланга в ємність не припиниться.
 • потрібно стежити за тим, щоб рівень рідини в бачку не опускався нижче 3,5 см від краю. При необхідності доливайте рідину в бачок.
 • отже, педаль зчеплення залишається натиснутою до упору, вихід бульбашок повітря припинився, необхідно щільно загорнути перепускний клапан.
 • народний досвід підказує, що прокачування зчеплення прискорюється, якщо перепускний клапан загортати кожен раз, після натискання на педаль. Потім відпускати педаль і повторювати операцію. Як правило, достатньо трьох натискань педалі, і повітря виходить із системи.
 • знімаємо шланг зі штуцера, надягаємо запобіжний ковпачок і доливаємо рідина в бачок: 1,5. 2 см від краю.

Після прокачування зчеплення перевіряємо якість роботи. Для цього вичавлюємо педаль зчеплення до упору і перевіряємо хід штовхача поршня. Його хід повинен становити 27-28 мм. Якщо цей параметр не відповідає, то проводимо регулювання зчеплення.

Важливо! Прокачування зчеплення здійснюється тільки тієї робочої рідиною, яка рекомендована виробником. В іншому випадку може статися розбухання гумотехнічних виробів зчеплення, з усіма наслідками, що випливають, слідом за рідиною, наслідками відмови зчеплення.

Підготовка до прокачування

Рідина з гідравлічної системи не «виливається», а виштовхується завдяки толкателю поршня циліндра.

 • перевірка обсягу рідини в розширювальному бачку. рівень повинен знаходитися в межах норми. Якщо до потрібної позначки рідина «не дотягує», потрібно долити;
 • очищення клапанного ковпачка на циліндрі від скупчилися забруднень;
 • зняття ковпачка з повітряного клапана впускання на робочому циліндрі;
 • приєднання зливного шланга на штуцер клапана.

Другий кінець шланга опускається в ємність, в яку налита свіжа робоча рідина. Кінець трубки повинен бути занурений в неї на 5-10 см.

Витягати шланг з резервуара до закінчення робіт не можна.

Після підготовчих робіт проводиться регулювання зчеплення. Це дозволяє переконатися, що хід вільний і, крім завоздушіванія системи, інших несправностей немає.

Как самому заменить шланг сцепления на Хендэ Солярис HYUNDAI SOLARIS.Экономия денег!!!Своими руками

В яких випадках прокачується гідропривід зчеплення

Прокачування систем зчеплення і гальмування обов’язково проводиться, якщо:

  використовувана рідина вже відпрацювала своє. Зміна фізико-механічних властивостей з часом. це норма. Рекомендований термін застосування для гідравліки. 1-2 роки (як правило, термін вказується на ємності).

Рідина втрачає свої властивості, навіть якщо зберігалася в герметичній тарі.

система зчеплення або гальма ремонтується. Коли змінюються манжети, ущільнювачі, сальники, усувається текти, відбувається розгерметизація. Підсумок: витікання робочої рідини і її завоздушіваніе. потрібна заміна.

Прискорити нову прокачування легко, якщо слабо затягнути кріплення агрегатів механізмів зчеплення. Через мікроотвори вільно просочується повітря.

елементи систем зчеплення / гальмування сильно зношені.

У разі зносу деталей тільки прокачування недостатньо, адже причина завоздушіванія не зникає. Щоб усунути проблему, потрібно спочатку ремонтувати або міняти функціональні елементи, а потім міняти робочу рідину.

Як прокачати зчеплення на Hyundai Solaris

Ознаки “завоздушіванія” системи

Якщо з’явилися такі симптоми, пора міняти гідравлічну рідину:

 • педаль вичавлюється занадто легко, при цьому передача не перемикається;
 • педаль “ходить” нормально, але передача включається з вібрацією або запізненням;
 • педаль зчеплення «залипає» в підлогу, повільно повертаючись в верхнє положення.

Навіть одного з цих ознак достатньо, щоб перевірити систему.

«Провалення» може бути викликано і поломкою поворотної пружини.

Перед прокачуванням зчеплення з’ясуйте, що ні пружинний механізм. причина несправності.

Як прокачати зчеплення: підготовка і етапи

“Хвороби” зчеплення можуть привести до проблем на старті і при гальмуванні. На жаль, за зовнішніми ознаками діагностувати неполадки системи не можна. Контролюйте її роботу, звертайте увагу на власні відчуття при натисненні педалі, а якщо помітили ривки при запуску двигуна і перемиканні коробки, вирушайте на діагностику.

Чи можна впоратися з процедурою самостійно

Ви впевнені, що самі швидко і якісно виконаєте прокачування зчеплення? Навіть якщо є найменші сумніви, звертайтеся в сервісний центр до професіоналів.

Без знання нюансів ви можете просто не помітити дефект, так що ремонт виявиться безглуздим.

Там, де необхідно прокачування зчеплення

Робота системи зчеплення заснована на законах фізики. властивості гідравлічної / гальмівної рідини стискатися / розтискати під впливом навантаження. Якщо в систему потрапило повітря, її властивості змінюються. Як результат: гідравліка перестає реагувати на тиск чи реагує із запізненням, що призводить до ривків і поштовхів при натисканні на педаль.

Що потрібно для прокачування?

В ідеалі прокачування системи зчеплення потрібно проводити вдвох. Одна людина затискає педаль, другий. зливає рідину і проводить діагностику несправностей. При необхідності можна обійтися і без помічника. У такому випадку знадобиться надійний засіб для фіксації педалі. Наприклад, відповідний за розміром камінь або цегла.

прокачати, зчеплення, hyundai, solaris

НЕ прокачується зчеплення

На завершальному етапі демонтується шланг, після чого можна впевнено надягати на штуцер захисний ковпак. Гальмівну рідину потрапила на елементи автомобіля легко можна видалити полив водою, так як вона гідроскопічністю. Прокачуючи зчеплення, уважно контролюйте кількість рідини в бачку. При кожному натисканні на педаль, її рівень буде знижуватися.

Не допускайте того, щоб бачок виявився порожнім. Періодично доливайте засіб.

Вважається, що рівень в бачку не повинен опуститися нижче 2,5 сантиметрів. В іншому випадку, в системі знову виявиться повітря.

Прокачування зчеплення Hyundai Solaris

Вона виконується до того моменту, поки в гальмівній рідині не перестануть з’являтися бульбашки.

Як правильно прокачати зчеплення на Hyundai Solaris

Природно, процедуру доведеться починати з нуля. Що буде, якщо прокачування не зробили Потрібно розуміти, що якщо не прокачати своєчасно зчеплення, можуть виникнути проблеми під час руху. Ця передача не будуть як слід перемикатися, підвищується навантаження на синхронізатори в КПП, що веде до швидкого зносу і хрускоту коробки передач, а це загрожує створенням аварійної ситуації на дорозі.

Прокачка сцепления Hyundai Solaris.mp4

Якщо в системі буде повітря, збільшиться сила тертя між окремими елементами конструкції, що призведе до її швидкого виходу з ладу. Часто відбувається, що педаль стає твердою або зовсім провалюється.

WildPartyMan last online 6 days ago Давненько почалися проблемки, час від часу погано включаються передачі іноді до скреготу доходить. Причому не те що б зараз не прокачується зчеплення на Hyundai Solaris, через 5 хвилин нормально, а завівся поїхав і весь шлях косячіт, потім постоїть машинка і знову все включається без проблем.

прокачати, зчеплення, hyundai, solaris

Підказали, що може бульбашка в системі, що потрібно прокачати. Ось і вирішив зайнятися прокачуванням зчеплення, за одне прибрати клапан затримки, може ще якось впливає.

Забігаючи вперед, процедура проблему з включеннями не виправити. Передруковувати теж саме не буду, опишу лише якісь труднощі були конкретно у мене і чого я не бачив у. За прокачування зчеплення Прокачування гідроприводу виключення зчеплення До клапана добирався зверху, хот я і вважаю Свої не прокачується зчеплення на Hyundai Solaris на занадто широкими, але проліз насилу, та й то тільки після того, як скинув кожух повітряного фільтра.

Ті у кого руки великі, доведеться лізти знизу. Відкрутити, все без проблем, тільки ось шайба відлетіла на захист, довелося її відкручувати, підкладена ганчірка не врятувала. Повільно кілька разів вичавлюємо педаль зчеплення.

Тримаючи педаль в натиснутому стані, попросіть помічника відкрутити штуцер на половину або на третину обороту. Педаль зчеплення повільно провалиться, а частина гальмівної рідини разом з бульбашками повітря витісняються в ємність. У ємності, куди опущений кінець шланга, добре видно бульбашки повітря. Тримаючи педаль зчеплення вижітой, попросіть помічника закриття штуцер.