Як прокачати головний циліндр ВАЗ 2107

Як замінити головний циліндр зчеплення на ВАЗ 2107 самостійно

Автомобілі Волзького заводу моделей 01-07 мають гідравлічний привід зчеплення. Заміна головного виконавчого пристрою даного механізму автомобіля ВАЗ 2107 проводиться в разі його поломки або відмови. Циліндр закріплений на щиті моторного відсіку з боку водія двома шпильками і гайками, у верхній частині встановлено бачок з гальмівною рідиною. Від нього до робочого вузла прокладений трубопровід.

 • діагностика несправності
 • демонтаж гідроприводу
 • монтаж гідроприводу

поетапна заміна

Поетапна заміна основного циліндра здійснюється в наступній послідовності:

 • За допомогою медичного шприца і гумовою «груші» потрібно викачати всю рідину з гідроприводних бачка.
 • Знімається розширювальний бачок, щоб спростити процес роботи.
 • Використовуючи ключ на 13, послаблюється фіксатор сполучної труби.
 • Відгвинчується кріплення, що утримує гумовий шлаг, приєднаний до бачка циліндра.
 • Відгвинчуються ключем на 13 два фіксатора, щоб зняти прийшов в непридатність елемент зі шпильок.
 • На місце вийшов з ладу головного циліндра зчеплення встановлюють новий, попередньо очистивши місце від сміття і бруду.

На цьому процес заміни можна вважати закінченим, а власникам машин залишиться зібрати всі комплектуючі в зворотній послідовності.

Забезпечити високий ступінь спрощення всю роботу допоможе навчальне відео і схема, ознайомитися з якими можна в найзручніший час, відвідавши для цього інтернет-ресурс.

Принцип роботи головного циліндра зчеплення ВАЗ 2107.

При натискання на педаль зчеплення, штовхач штовхає поршень головного циліндра (див. Схему), який в свою чергу витісняє гальмівну рідину по трубопроводу гідроприводу зчеплення до робочого циліндру і далі через вилка вимикання зчеплення від’єднує зчеплення від маховика.

монтаж гідроприводу

Заміна механізму передбачає придбання його в роздрібній мережі або через інтернет. Робота по установці виконується в такій послідовності:

 • Головний циліндр зчеплення автомобіля ВАЗ 2107 надівається на шпильки і просувається до упору в основу.
 • На кріплення навертаються гайки і затягуються гайковим ключем на «13».
 • В основній циліндр вкручується Штуцерна гайка трубопроводу, прокладеного до робочого гідроприводу.
 • Гумова трубка стикується до пластикового з’єднувального елемента і закріплюється хомутом.
 • У розширювальний бачок заливається гальмівна рідина, яка по трубках потрапляє в основний і робочий циліндр приводу зчеплення. Заміна рідини в системі обов’язкова через продукти зносу.

По завершенні монтажу деталей необхідно провести огляд і перевірити затяжку гайок. Заміна основного або робочого приводу зчеплення автомобіля ВАЗ 2107 закінчується прокачуванням системи.

прокачування зчеплення

Заміна проведена, але вирушати в дорогу без прокачування системи зчеплення не слід. Процес схожий на прокачку гальм і проводиться в такій послідовності:

 • У бачок заливається гальмівна рідина.
 • На штуцер головного циліндра надаватися шланг, інший кінець його опускається в пляшку з налитої рідиною. Так буде видно, як виходить повітря з системи в процесі прокачування.
 • Операція вимагає помічника. Один сидить в авто і натискає по команді на педаль зчеплення 5-6 разів, після чого залишає її в натиснутому стані. Другий відкриває штуцер, поки не припиниться виділення повітря. Таке проводиться кілька разів, поки все повітря з системи зчеплення не буде видалений.
 • Закрутити штуцер і долити рідини в бачок.

Ремонт головного циліндра зчеплення ВАЗ 2107-2101

Заміна головного циліндра зчеплення ВАЗ 2107. процедура усунення дефектів в одному з елементів зчеплення класичних задньопривідних моделей від АвтоВАЗу. Цей процес безпосередньо впливає на безпеку водіння, так як від справності деталі залежить коректність роботи всього зчеплення.

Ремонт головного циліндра зчеплення ВАЗ 2107-2101

Ремонтні роботи з «рідним» агрегатом проводяться після його демонтажу. Так, для заміни певної частини в обов’язковому порядку потрібно розбирання корпусу, яка проводиться за допомогою викрутки і молотка. Після цього деталь необхідно розкласти на складові частини і провести ремонт головного циліндра зчеплення ВАЗ 2106, який полягає або в заміні вийшов з ладу елемента, або в ремонті старого вузла. При цьому після зворотного збирання в обов’язковому порядку необхідно перевірити працездатність всієї системи шляхом пропускання через агрегати корпусу нової рідини. І тільки після перевірки встановлювати в підкапотний простір.

Як замінити головний циліндр зчеплення ВАЗ 2107 своїми руками: інструкція.

 • набір гайкових ключів,
 • пасатижі,
 • гальмівна рідина,
 • гумова груша.
 • Насамперед бажано демонтувати розширювальний бачок, від’єднавши гумовий ремінь.
 • За допомогою гумової груші відкачати гальмівну рідину з бачка головного циліндра.
 • Відпустіть хомут за допомогою якого шланг бачка головного циліндра кріпиться до циліндра. Від’єднайте шланг від циліндра.
 • Відкрутіть ключем на 13 гайку кріплення трубопроводу гідроприводу зчеплення до циліндра, відведіть його в сторону.
 • Далі використовуючи подовжувач з накидною головкою відкрутіть дві гайки кріплення головного циліндра до кузова авто. Демонтувати циліндр, слив з нього залишки гальмівної рідини.
 • Установку ГЦС зробіть у зворотній послідовності. Важливо: обов’язково.

Як прокачати гальма на ВАЗ 2107

Для зручності робіт і забезпечення вільного доступу до штуцерів гальмівних циліндрів слід скористатися оглядовою ямою. Конструкція передніх гальмівних механізмів вимагає зняття коліс для прокачування гальмівної системи.

Перед початком робіт необхідно заповнити до максимуму гальмівної бачок, а під час прокачування необхідно стежити, щоб він був постійно наповнений гальмівною рідиною. Якщо упустити цей момент, в робочий циліндр потрапить повітря і доведеться починати роботу заново.

Порядок дій для кожного з 4 робочих циліндрів наступний:

 • Зняти захисний ковпачок з штуцера.
 • Послабити затягування штуцера за допомогою накидного ключа. Якщо штуцер давно не відкручували, можуть знадобитися значні зусилля. Треба бути особливо обережним, щоб не пошкодити грані, інакше робота може сильно ускладнитися, аж до того, що буде потрібно заміна гальмівного циліндра.
 • Одягти на штуцер трубку і опустити її коні в ємність для гальмівної рідини.

Безпосередньо прокачування виконується наступним чином:

 • «Напарник», що сидить в салоні, по команді «слюсаря» вичавлює педаль до упору.
 • «Слюсар» відкручує штуцер на половину обороту, щоб рідина разом з бульбашками повітря вийшла в ємність з одягненою трубці. Педаль гальма «провалюється» до статі.
 • «Слюсар» закручує штуцер, «напарник» по команді відпускає педаль.

Процедура повторюється, поки з трубки не перестануть виходити бульбашки повітря. Під час прокачування коні трубки повинен бути постійно опущений в гальмівну рідину, щоб повітря не потрапив в циліндр.

Как прокачать главный тормозной или почему не прокачиваются тормоза.

Таким чином прокачиваются всі чотири робочих гальмівних циліндра. Слід дотримуватися певної послідовності при прокачуванні циліндрів. Прокачують їх «від далекого до ближнього»:

 • правий задній.
 • лівий задній.
 • правий передній.
 • лівий передній.

Після завершення прокачування кожного циліндра необхідно затягнути штуцер і надіти захисний ковпачок.

Прокачування гальм ВАЗ 2107 цілком здійсненна в домашніх умовах і для цього не потрібні дорогі спеціальні інструменти і пристосування. Особливою кваліфікації теж не потрібно. Відпускати і натискати гальмівну педаль по команді «слюсаря» може навіть дитина.

Нерідко власники модернізують гальмівну систему, встановлюючи більш ефективні, якісні і дорогі деталі. Однак це ніяк не змінює методики прокачування і не скасовує необхідності періодичних робіт по заміні гальмівної рідини.

Детальна інструкція з прокачування гальм ВАЗ 2107

Вітаю вас друзі на сайті ремонт автомобілів своїми руками. Гальмівна система будь-якого автотранспортного засобу вимагає особливо уважного ставлення до себе, адже від її стану залежить життя і здоров’я людей.

На жаль, через неналежне обслуговування гальм щорічно в світі відбувається велика кількість дорожньо-транспортних пригод.

Неефективне гальмування, а іноді і його повна відсутність може бути викликано різними причинами. Одна з них. наявність повітря, який може потрапити в систему гальм.

Як прокачати гальма на ВАЗ 2107

[Important] Гальмівна система, як всі автомобільні системи, вимагає періодичної перевірки та обслуговування. Крім контролю стану гальмівних колодок необхідно періодично видаляти бульбашки повітря, що з’являються в гальмівній рідині. Для вилучень повітря необхідна прокачування системи. Виконати операцію можна без звернення до фахівців СТО. Для цього не потрібні спеціальні знання і кваліфікація. Буде потрібно спеціальний інструмент і помічник. [/ Important]

Як може потрапити повітря в гальмівну систему ВАЗ 2107

Попадання повітря в гальмівну систему може бути різним, наприклад, після виробленої профілактики системи або її ремонту, заміни гальмівних циліндрів, кілець ущільнювачів, трубок, шлангів.

В іншому випадку розгерметизація системи може статися в результаті попадання повітря через бачок через відсутність в ньому гальмівної рідини, а також в результаті її витоку або механічного пошкодження гідравлічної системи транспортного засобу.

Витік гальмівної рідини можна визначити, уважно оглянувши всю систему гальм ВАЗ 2107. Також рекомендуємо прочитати статтю регулювання ручного гальма.

На присутність повітря вказує характерна поведінка педалі гальма. її вільний хід стає великим. А при неодноразовому різкому натисканні на неї педаль стає жорсткішим, а хід зменшується.

Щоб видалити повітря потрібно зробити прокачування гальм. Ця стаття допоможе зрозуміти, як прокачати гальма.

Гальмівна система ВАЗ 2107. гідравлічна, що складається з двох незалежних контурів (переднього і заднього), що забезпечують надійну роботу гальм передніх і задніх коліс.

При відмові в роботі одного з контурів інший продовжує працювати, забезпечуючи автомобіль гальмуванням. Ця уніфікована гальмівна система застосована на всій вазовской «класики» (01. 07 моделі).

Завод виробник передбачає планову заміну гальмівної рідини і прокачування гальмівної системи через 30 тисяч кілометрів пробігу.

Прокачування гальм ВАЗ-2107

У твердженні, що визначає гальмівну систему в якості найголовнішої системи будь-якого транспортного засобу, немає навіть малої дещиці перебільшення. Порушення працездатності елементів, її складових, загрожує навіть не неприємними, а, скоріше, трагічними наслідками. Ефективне гальмування, безумовно, важливіше, ніж хороший розгін або висока ступінь маневреності. Як цього добитися? Відповіді на це питання і присвячена стаття, пропонована вашій увазі.

Основою стабільного і надійного функціонування гальмівної системи автомобіля є регулярність і повнота оглядів, метою яких служить контроль технічного стану її елементів, а, також, своєчасне виявлення причин і усунення виявлених неполадок.

Особливістю проведення ремонтно-відновлювальних робіт на елементах гальмівної системи є необхідність обов’язкового видалення повітря з контуру гальмівної системи, неминуче потрапляє в нього (контур) в процесі виробництва заміни агрегатів системи новими.

Чому повітря, що проникає в систему гальм автомобіля, необхідно видаляти? Суть проблеми полягає в тому, що гальмівна рідина, яка використовується в якості робочої рідини гальмівної системи, володіє певними фізичними властивостями, одним з яких є хороша опірність стисненню. Повітря, що потрапив в гальмівну рідину, чудово стискається, істотно знижуючи ефективність функціонування гальм. А тепер від теорії, перейдемо до практики.

Видалення повітря з системи гальм

Приступаємо безпосередньо до прокачування. Випереджаючи опис цього, в загальному, нескладного в технічному плані процесу, відзначимо, що він практично ідентичний для всієї «класики» Волзького автозаводу. Іншими словами, прокачування гальм «ВАЗ 2106» аналогічна прокачування гальмівної системи «сімки».

Починати процедуру прокачування слід з контуру задньої колісної пари, точніше з колеса, найбільш віддаленого від основних елементів гальмівної системи. заднього правого. Далі здійснюються такі маніпуляції:

Помічник сідає в салон і, зробивши кілька натискань на гальмівну педаль (педаль зупиняється у верхньому положенні), фіксує її в натиснутому стані.

Одягніть шланг на штуцер робочого гальмівного циліндра, після чого відверніть його (штуцер) на половину обороту за допомогою накидного або ріжкового ключа на «8» (на «10»).

Контролюйте проходження гальмівної рідини з бульбашками повітря по шлангу.

Як тільки рух рідини і повітря припиниться, загорніть штуцер.

Увага! Гальмівна педаль утримується в натиснутому положенні до моменту повного закручування штуцера.

Повторюйте вищеописані маніпуляції до моменту зникнення повітря з яка витікає з шланга гальмівної рідини.

Загорніть штуцер гальмівного циліндра і від’єднайте шланг.

Розпочніть відтворення описану вище процедуру з лівим колесом задньої колісної пари, а потім і гальмівним контуром передньої колісної пари.

Протягом усього процесу прокачування гальмівної системи контролюйте рівень гальмівної рідини в розширювальному резервуарі.

Завершивши видалення повітря з переднього і заднього гальмівних контурів, виконайте процедуру «розповітрювання» головного гальмівного циліндра (далі по тексту ГТЦ). Помічник виробляє в салоні маніпуляції, аналогічні описаним вище, а, вам належить почергове від’єднання трубок від ГТЦ.

Після закінчення виконання робіт з прокачування гальм виконайте перевірку їх працездатності в процесі руху автомобіля.

Прокачування гідроприводу зчеплення

Прокачування гідроприводу бажано виконувати вдвох. один натискає на педаль зчеплення, інший відкручує і закручує штуцер для спуску повітря на робочому циліндрі, попередньо вдягнувши на нього шланг. Буде потрібно виконати наступні дії:

 • Кілька разів сильно натиснути на педаль і зафіксувати її в натиснутому стані.
 • Відкрутити штуцер і спустити рідину разом з повітрям.

Операцію продовжувати до тих пір, поки з гідроприводу зчеплення не буде видалений весь повітря.

призначення ГЦС

ГЦС перетворює силу натискання на педаль в тиск робочої рідини (РЖ), яке через трубопроводи за допомогою поршня робочого циліндра (РЦС) передається на шток вилки. Остання в результаті цього повертається на шарнірної опорі і переміщує нажимной підшипник, включаючи або вимикаючи муфту зчеплення (МС). Таким чином, ГЦС виконує дві функції:

 • перетворює натискання на педаль зчеплення в тиск РЖ;
 • передає тиск на робочий циліндр.

Ремонт і заміна головного циліндра зчеплення ВАЗ 2107 своїми руками

У всіх класичних моделях ВАЗ муфта зчеплення управляється за допомогою гідроприводу. Важлива роль в системі гідравлічного приводу відводиться головному циліндру зчеплення.

Головний циліндр зчеплення ВАЗ 2107

Гідравлічний привід муфти зчеплення ВАЗ 2107. оптимальний варіант для автомобілів із заднім приводом. Важлива роль в системі гідроприводу відводиться головному циліндру зчеплення (ГЦС).

Заміна гумових кілець ущільнювачів

При кожній розбиранні ГЦС рекомендується міняти гумові кільця ущільнювачів. Для цього необхідно:

  Акуратно викруткою підчепити кільце ущільнювача і витягнути його з канавки.

установка ГЦС

Монтаж ГЦС здійснюється в зворотному зняттю. Особливу увагу звернути на правильність установки штовхача в поршень і рівномірну затяжку гайок кріплення.

Вибір і заливка робочої рідини

В якості робочої рідини в гідравлічному приводі зчеплення ВАЗ 2107 використовується гальмівна рідина РОСА ДОТ-3 або ДОТ-4.

Прокачка сцепления, несколько способов.

РЖ заливається в бачок ГЦС, розташований в моторному відсіку на передній перегородці. Для правильного заповнення системи перед заливкою потрібно на робочому циліндрі послабити на один-два оберти штуцер для спуску повітря та затягнути його після початку витікання рідини без бульбашок газу. Заповнювати бачок потрібно до відповідного рівня.

демонтаж ГЦС

Для демонтажу ГЦС ВАЗ 2107 потрібно виконати наступні дії:

  Відстебнути ремінь кріплення розширювального бака і прибрати його в сторону.