Як зняти заднє скло Ford Focus 2

Як проводиться розбір і заміна дзеркал заднього виду

Зняття дзеркал на фокус другого покоління є рідкісним явищем, адже конструкція даного автомобіля передбачає досить серйозний захист дзеркал від різних пошкоджень. Проте, навіть незначне ДТП може привести до поломки виробів. Заміна починається з вибору відповідної деталі до вашого автомобіля, а також підбір необхідних інструментів, включаючи просту пряму викрутку, плоскогубці, ключ на 10 і спеціальну головку TorxT25.

Щоб розібратися, як поміняти дзеркало заднього виду на вашому Ford Focus II, слід скористатися даною послідовністю дій:

 • Знімаємо бічне дзеркало заднього виду. Для цього необхідно відкрити двері і опустити скло, після чого демонтувати ручку, розташовану на важелі настройки дзеркала. Обережно прибираємо вставку, розміщену на кутовий накладці дверцята транспортного засобу. при демонтажі декоративного елемента буде відчуватися невелике опір засувок-фіксаторів, так що не варто занадто тиснути, щоб не зламати фіксують деталі.
 • Демонтуємо оббивку дверцята машини. Щоб вирішити це завдання, необхідно викрутити кріпильний болт декоративної накладки, а потім від’єднати її від дверної панелі. Також буде потрібно невелике зусилля, щоб подолати опір фіксаторів. Обережно прибираємо дверну плівку, щоб отримати вільний доступ до електронних систем, які відповідають за дзеркало заднього виду.
 • Злегка відсуваємо декоративний елемент в сторону і шукаємо колодку проводового джгута. Відключаємо проводку бокового дзеркала від деталі і повністю знімаємо дроти.
 • Відключаємо колодку шляхом стиснення фіксаторів, монтованих на приводний колодці бокового дзеркала транспортного засобу Ford Focus II.
 • Злегка послаблюємо кріпильні болти і прибираємо регулювальну кнопку, розміщену на пластині. Після цього прибираємо ущільнювальні проставки і встановлене кріпильний кільце.
 • По черзі викручуємо гвинти бокового дзеркала. Обережно відводимо гачок, який закріплений на підставі деталі, від отвори панелі дверцята. Тепер можна зняти дзеркало.

Щоб здійснити розбирання салонного дзеркала на машині Ford Focus 2, не буде потрібно подібна послідовність дій, адже цей елемент легко демонтується навіть без інструменту. Досить відшукати фіксатор на опорі конструкції, після чого повернути його в сторону. Щоб зняти елемент з кронштейна, слід потягнути його нагору. Монтаж вироби на своє місце здійснюється в зворотній послідовності.

Заміна і розбір дзеркал заднього виду на Ford Focus 2

Власники транспортних засобів марки Ford часто задаються питанням. як зняти дзеркало автомобіля Ford Focus 2? Подібні дії часто необхідні для того, щоб повернути повноцінну працездатність системи регулювання дзеркала або встановити нову деталь. У другій ситуації заміна дзеркала заднього виду може знадобитися, якщо старий елемент був розбитий або пошкоджений, а також для монтажу більш якісної або затемненій деталі.

Важливо розуміти, що бічні дзеркала є найважливіший кузовний компонент будь-якого автомобіля. Розбір дзеркала Ford Focus 2 може привести до пошкодження лакофарбового покриття кузова, також вироби можна неправильно встановити, що призведе до погіршення зовнішнього вигляду транспортного засобу. Саме тому на перший план виходить акуратність роботи і грамотне кріплення виробів.

Особливості розбору і заміни дзеркал

Незалежно від модифікації автомобіля, заміна бокового дзеркала Ford Focus II є досить нескладною процедурою, навіть при відсутності спеціальних навичок. Важливо лише обережно підійти до електроніки даних компонентів і акуратно провести всі роботи. Але процедура значно ускладнитися, якщо вам необхідний ремонт салонного елемента. Дані дії проводяться в наступних ситуаціях:

 • Якщо потрібно позбутися від сторонніх звуків і шумів при їзді, які видає салонне дзеркало.
 • При проведенні ремонтних робіт щодо електроніки або самого дзеркала. Може виникнути ситуація, коли поверхню деталі потемніла, і слід розуміти, як розібрати дзеркало.
 • Якщо виконуються тонувальні роботи для лобового скла.
 • При бажанні встановити додаткові датчики, які не перебувають в стандартній комплектації транспортного засобу.
 • Якщо виконується монтаж заднього парктроника в тримач дзеркала.

На автомобілі Ford Focus II зняти бічне дзеркало може знадобитися і в ситуації, коли кріплення елемента ослабло, і деталь просто вивалюється. Також розбирання дзеркал і їх заміна буде потрібно, якщо вузол тріснув або розбився. При цьому необхідно грамотно відрегулювати і налаштувати привід дзеркала, щоб домогтися повноцінної працездатності вузла.

Для вирішення проблеми можна відправитися на станцію технічного обслуговування, де досвідчені фахівці швидко і якісно усунуть будь-які наявні неприємності, але не завжди є можливість відправитися до професіоналів. Деяким автовласникам незнайомі методики демонтажу бічних і салонних дзеркал, і вони намагаються зробити це інтуїтивно. Краще утриматися від подібних дій, так як розібрати бічне дзеркало Ford Focus 2 не так-то просто, а будь-яка помилка може призвести до пошкодження деталей і електроніки, що загрожує додатковими грошовими витратами.

У зв’язку з цим, якщо ви вирішили виконувати процедуру заміни своїми силами, варто знати правильну послідовність проведення робіт.

Що слід знати при розбиранні і заміні дзеркал заднього виду на Ford Focus 2

Займаючись ремонтом дзеркал заднього виду на своєму Фокусі другого покоління, варто дотримуватися деяких рекомендацій, які відносяться до роботи з будь-якими типами дзеркал:

 • Ремонтні роботи краще проводити з дзеркалом, демонтувавши його з конструкції. Подібний підхід забезпечить більшу надійність і точність дій, а також виключить пошкодження лакофарбового покриття автомобіля.
 • Перед тим, як підчіплювати і витягувати елемент, варто розігріти конструкцію простим феном. так ви легко демонтіруете дзеркало і точно нічого не зламаєте.
 • Не слід прикладати зайві зусилля, демонтуючи дзеркало, адже деталь може легко тріснути. Це ж можна порекомендувати і при встановленні телевізора на місце.
 • Виконуючи заміну салонного або зовнішнього дзеркала заднього виду, варто діяти дуже обережно, щоб не подряпати кузов або оббивку салону.
 • Всі роботи виконуйте без різких рухів, щоб не обірвати дріт, який відповідає за обігрів дзеркал.
 • Якщо дзеркало просто бовтається в своєму гнізді, можна приклеїти його на місце. Для цього видаліть старий клейовий шар і проведіть нову обробку, попередньо намітивши маркером точки, в які дзеркало має зануритися.
 • Звичайно, багато автовласників не хочуть платити за заміну такого простого вузла автомобіля фахівцям або просто люблять все робити своїми руками, але така робота повинна супроводжуватися наявністю хоча б елементарних знань. У цьому матеріалі ми надали загальні положення для заміни дзеркал заднього виду Ford Focus II, але все ж варто звернутися до професіоналів, які проведуть необхідні процедури якісно і надійно.

Як зняти задню обшивку Ford Focus 2

1.Снімаем нижню кришку під підлокітником, плоскою викруткою акуратною піддягаємо знизу.

2.Далі головкою на “8” відкручуємо два самореза:

3.Снімаем кришку замка, піддягаємо викруткою і витягуємо (дивіться фото з шумоізоляції передніх дверей)

5.Далее акуратно збоку піддягаємо обшивку, дотягуємося до кліпс і потихеньку відстовбурчуються, від’єднуємо кліпси пищалки і замку, знімаємо замок відвертаємо замок і в сторону “від дзеркала” вгору, знімаємо тросик, щоб він нам не заважав:

6.Убіраем заводський сплен, щоб нам дістатися до кріплень скла, сплен обов’язково приклеїти новий на свої місця після виконаної роботи.

7.Опускаем скло до отворів, головкою на “10” послаблюємо наші болти, відкручуємо не до кінця! Далі піднімаємо скло руками і клеїмо на молярний скотч. (Дивіться фото з шумоізоляції передніх дверей)

10.Оттіраем містку Уайт-спіритом, все протираємо на сухо. тепер клеїмо 1-й шар “Вибропласт Gold”. і пластмасовим валиком розгладжуємо.

2-й шар сплено 4, все теже махінації

Власне, була проблема. не працювали бічні праві динаміки (перед і зад), а працював. Вирішив зайнятися цим питанням. Зняв обшивку пасажирських дверей і дістався до динаміка. Кинув дроти до фішці і робочого динаміку, виявилося що помер динамік. Динамік, штатно кріпиться на заклепках. Взяв на роботі шуруповерт і висвердлив заклепки щоб вилучити пацієнта.

Далі потрібно було перевірити другого пацієнта “заднього”.Т.к. у мене купе, потрібно було з’ясувати, як зняти задню бічну обшивку щоб дістатися до динаміка. Інформації я не знайшов, тільки приблизний опис, як це робити. З цього вирішив описати всю цю справу, детально:

Крок 1.Над ременем безпеки є заглушка, яку потрібно підколупнути плоскою викруткою

Крок 2.Открутіть 2 гвинта хрестової викруткою

 • Зняття обшивки дверей. Скільки всього кліпс йде на одні двері?. 2 відповіді
 • Як зняти карту пасажирської передніх дверей Ford Focus 2?. 1 відповідь
 • Як зняти замок двері Ford Focus 2?. 1 відповідь
 • Не можу зняти залізну приблуду під обшивкою передніх дверей Ford Focus 2. 1 відповідь
 • Які пістони обшивки потрібні для передніх дверей?. 1 відповідь

Що б зняти оббивку потрібна плоска викрутка і ключ з головкою на 8. Спочатку потрібно зняти ручку стеклопод’емника. Фіксатор ручки варто точно такий же, як на вазовской класики. Відповідно можна використовувати спеціальний ключ для фіксатора або просто викрутку. Також можна застосувати метод з тканиною або висмикнути тонким гачком. Виштовхуємо фіксатор через зазор між ручкою і пластиковим кільцем впирається в обшивку.

Накладку підлокітника просто піддягаємо викруткою і відгвинчуємо два гвинти, що кріплять підлокітник.

Рамку ручки дверей також піддягаємо викруткою і виймаємо вперед і всередину.

Сама оббивка кріпиться на сім пістонів. Оскільки зазвичай кілька ламається то запасіться запасними заздалегідь. Керівництво рекомендує просто висмикувати обшивку на себе, хоча можна скористатися знімачі пістонів схожими на знімач фіксатора ручки (вони можуть бути як рівними так і зігнутими під 90 ° для важеля).

В якому випадку необхідна заміна

Лобове скло Ford Focus 2, як і на будь-яку іншу комплектацію, необхідно міняти в наступних випадках:

 • Наскрізне або глибоке отвір в триплексі з розбіжними променями тріщин. Після потрапляння каменю по периметру відколу моментально утворяться кругові тріщини, які розходяться під дією вібрації.
 • Тріщина, яка починається з краю лобового і проходить в районі двірників.
 • Якщо дрібні тріщини заважають огляду і не дозволяють інспекторові ДАІ розглянути особа водія. В цьому випадку водієві може загрожувати штраф до 500 руб.

Якщо скол невеликий, тріщин мінімальна кількість, допускається проводити ремонт. На СТО проводиться зачистка вм’ятини, шліфування, заливка лаком, полірування. Такий ремонт виправданий, якщо скол знаходиться на стороні пасажира, оскільки є ймовірність отримати ефект лінзи.

Покрокова інструкція

 • Заклеїти скотчем зовнішню частину ЛКП по периметру лобового.
 • Шилом зробити отвір в старому клеї збоку.
 • Протягнути струну, закріпити кінці, щоб не різати руки.
 • Докладаючи зусилля, вирізати скло по периметру, струну нахиляти до скла, щоб не пошкодити ЛКП.
 • Витягнути вирізану деталь.

Перед обробкою посадкового місця рекомендується прикласти нове скло в раму, підкласти гумові пластинки і маркером відзначити місця сполучення на капоті і склі. Це допоможе правильно і швидко встановити вже оброблену деталь.

Не рекомендується знімати весь старий клей, потрібно залишити 1. 1,2 мм в отворі рами, це поліпшить зчеплення.

У комплектації Ford Focus МАХ оригінальні скла мають спеціальні позначки, які повинні співпасти із заводськими відмітками на кузові.

У 70% випадків водії не купують новий ущільнювач. необхідно перевірити молдинг, якщо немає розтяжок, тріщин, деталь можна використовувати повторно.

Не рекомендується заводити автомобіль в наступні 2 години. Якщо є необхідність, допускається експлуатувати транспортний засіб в щадному режимі:

 • різко не розганяти, не гальмувати;
 • витримувати швидкість до 40 км. година.;
 • уникати нерівної дороги, лежачих поліцейських і ін.

Необхідні інструменти та матеріали

У дилерському центрі поміняти лобове скло на Ford Focus 3 можна за 1,5. 2 години, майстри використовують спец інструмент, вакуумні присоски і працюють в парі. При гаражному ремонті лобове доведеться встановлювати, тримаючи деталь зверху і знизу. Якщо немає присосок, краще запросити партнера, скло необхідно вставити в раму і скорегувати за один раз. Для самостійної заміни необхідно підготувати інструмент:

 • шило;
 • струна сталева;
 • набір для вклейки: герметик, обезжириватель, грунтовка;
 • скотч;
 • нове скло.

Заміна своїми руками

Заміна лобового скла Ford Focus 3 в більшості випадків проводиться на СТО. Водії ігнорують дилерські центри через високу вартість робіт. Ремонт на станції обходиться на 50% дешевше. Рестайлінг третього покоління, як і четвертого, не торкнулася технічних змін в конструкції триплекса. Замінити деталь можна за однаковою інструкції.

Складність виникає при підключенні додаткового навісного обладнання: датчиків дощу / світла, обігріву, монтажу нових двірників. Самостійна заміна лобового скла Ford Focus 1 в будь-якому типі кузова умовно можна розділити на етапи: підготовка авто, демонтаж старого елемента, обробка посадкового місця, вклейка нового скла.

Чи можна їздити з пошкодженим склом

Правила експлуатації транспортних засобів окремо не вказують, що не можна їздити, якщо пошкоджено вітрове. В ПДР чітко прописано, що інспектор повинен мати можливість безперешкодно бачити салон через лобове. Якщо ця норма порушується, то експлуатувати авто не рекомендується.

 • SPEKTR GLASS. скло аналогічне штатним з шовкографією, датчиками дощу і світла, є ВІН-вікно, вартість. від 2900 руб.
 • Asahi Glass Company. в репліці є зміна логотипу безпеки, шовкографія, місця камери FORD FOCUS II, вартість. від 3 000 руб. Аналог з сонцезахисної тонуванням на потовщеному триплексі варто 5300 руб.
 • КМК. бренд спеціалізується на виробництві ліцензійних стекол із зеленою тонуванням, є місце під ВІН-код, датчики дощу / світла, ціна. від 3 200 руб.
 • Benson. в комплекті йде монтажний набір для самостійної установки. Скло має шовкографію, сонцезахисну тонування, вартість. від 4 900 руб.
 • OEM. перевірений виробник виготовляє посилений триплекс, в комплекті йде повний набір інструментів для монтажу, молдинг. Деталь має шовкографію, датчики дощу / світла, атермальне тонування, ціна. від 12 000 руб.

Великий вибір виробників дозволяє водіям підібрати кращу деталь для заміни по співвідношенню ціна-якість.

Підготовчі роботи

Попередні роботи при заміні автоскла зводяться до підготовки автомобіля до самостійного ремонту і купівлі необхідного обладнання:

 • вимити машину.
 • Встановити авто на рівній поверхні, зняти мінусову клему з акумуляторної батареї.
 • Прибрати двірники, з боку салону демонтувати обшивку передніх стійок.
 • Накрити торпедо шматком полотна або паперу, від’єднати датчики, зняти обігрів.
 • Підчепити викруткою молдинг, витягнути ущільнювач.

На цьому підготовка до вирізки закінчена, далі будуть потрібні необхідні інструменти, монтажний набір і нове скло.

Особливості заміни лобового і заднього скла на Ford Focus

У 1998 році концерн Ford Motor Company випустив чергову модель в лінійці міських машин, яка отримала ринкове ім’я Focus. Висока якість збірки, невибагливість в обслуговуванні і дешевий ремонт зробили авто одним з найпопулярніших в бюджетному сегменті. Лобове скло на Focus. це стандартний триплекс із заводською тонуванням, не рахується частим расходников. Якщо немає механічного пошкодження, деталь може прослужити до 7 років без косметичного ремонту.

Зняття скла задніх дверей в автомобілі Ford Focus 2

 • Вороток під торцеву насадку
 • Насадка на комірець 10 мм
 • Викрутка плоска середня

Скло зазвичай знімають для його повної заміни, якщо воно розбите або сильно подряпане, а також для тонування скла.

Піднімаємо скло до упору вгору.

Знімаємо оббивку задніх дверей, як описано тут.

Знімаємо зовнішній ущільнювач скла.

Знімаємо внутрішній ущільнювач скла.

Виймаємо передню і задню гумові заглушки з технологічних отворів в монтажній панелі дверей.

На автомобілі з механічними склопідйомниками, надівши на шліцьовій вал ручку склопідіймача, а на автомобілі з електросклопідйомниками. приєднавши колодку проводів до вимикача, встановлюємо скло так, щоб болти кріплення скла до держателю розташувалися навпроти технологічних отворів в монтажній панелі.

Притримуючи скло, послаблюємо затяжку переднього і заднього болтів кріплення скла до коромисла склопідіймача.

Будьте уважні: чи не упустите болти кріплення обойми всередину двері. Щоб потім дістати їх з порожнини двері, доведеться знімати стеклопод’емник.

Знімаємо скло з дверей, виймаючи його вгору і повертаючи в отворі дверей, як показано на фото.

Встановлюємо скло задніх дверей і все зняті деталі в порядку, зворотному зняттю.

 • фото інструменту
 • Якісних фото ремонту