Як виставити запалювання на ВАЗ 2115

Як виставити запалювання на ВАЗ-2114 8 клапанів: інжектор, відео

Друга Самара стала першою машиною серед ВАЗівських переднеприводников з інжекторної системою харчування спочатку. Перші екземпляри ВАЗ-2114 ще виходили в продаж з восьмерочний інжекторним мотором і безконтактною системою запалювання, а наступні двигуни. вже мали повністю електронну систему при тих же 8 клапанах. Перед тим як виставити запалювання потрібно дізнатися, яка система встановлена ​​на двигуні, чим ми зараз і займемося.

Ослаблення або демонтаж ременя приводу ГРМ на ВАЗ-2114 (8 клапанів)

 • Перед тим як виставити запалювання по мітках або замінити ремінь приводу ГРМ, необхідно послабити або ж зовсім зняти ремінь приводу генератора. Якщо ремінь приводу ГРМ в нормі, то міняти його не потрібно, тоді відпадає необхідність у демонтажі та генераторного ременя.
 • Щоб точно виставити і перевірити стан клонували, необхідно зняти сам шків приводу генератора. Це робиться головкою на 19. Якщо з першого разу не вийде, можна уперти комірець в нижній важіль передньої підвіски, і прокрутити коленвал стартером. Болт зірветься обов’язково.
 • Тепер потрібно послабити ролик натягу ременя приводу ГРМ. Робимо це за допомогою звичайного ріжкового ключа на 13.
 • Контролюємо стан шестерні приводу распредвала. На ній є мітка, яка повинна відповідати мітці на щитку механізму приводу ГРМ. Підводимо шестерню до мітки.
 • Перевіряємо нижню мітку на коленвале, точніше, на шестерні, яка жорстко зафіксована на ньому. Мітка на шестерні повинна збігтися з міткою у верхній частині припливу блоку циліндрів.
виставити, запалювання, 2115

Керівництво з виставлення запалювання

Однією з причин є невірно виставлений кут випередження запалювання. Щоб повністю вирішити проблему вас більше не турбувала, необхідно провести виставлення цього параметра. це можна зробити як своїми руками, так і на станції техобслуговування. На шківі колінчастого вала є спеціальний зубчастий диск, призначений для генерування електромагнітних коливань. Згодом датчик перетворює ці коливання в сигнал, що передається на блок управління. Останній, з огляду на дані параметри, зокрема, положення колінчастого вала, передає імпульс на модуль, що розподіляє іскру між свічками.

Отже, як виставити запалювання своїми силами:

 • Спочатку демонтуйте захисний пластиковий кожух з пристрою ГРМ. Перевірте зазор між контролером, а також зубчастим диском. в ідеалі він повинен бути не більше 0.7 мм. Якщо зазор буде більше, це призведе до того, що сигнал від контролера на блок управління буде слабким.
 • У тому випадку, якщо зазор нормальний, необхідно приступити до виставлення міток, але для початку потрібно подивитися на їх відповідність стандарту. Це дозволить вам переконатися в тому, що шків на колінчастому валу не усунутий, інакше контролер також буде передавати невірну інформацію на блок. Мітка на маховику повинна бути поєднана з відміткою, розташованої на картері коробки передач. Для цього на агрегаті є люк, де відзначені дві ризики. Щоб мітки були поєднані, необхідно провернути колінчастий вал.
 • Друга ризику розташована на шківі маслонасоса, вам необхідно домогтися того, щоб вона збіглася з так званим припливом на блоці циліндрів.
 • Що стосується третьої мітки, то вона розташована на зубчастому шківі приводу розподільного вала. Вона повинна бути поєднана з припливом на ГБЦ, тобто кришці ремінця газорозподільного механізму.

Демонтувати кожух ГРМ. 2. Зіставте ризику на маховику і картері коробки. 3. Зіставте мітки на шківі і кришці.

МЕТКИ ГРМ НА ВАЗ 8VALVE БЕЗ ЛИШНЕЙ ВОДЫ ТОЛЬКО СУТЬ. 2114,2109,2110 итд 8 клапанов восмиклоп грм

У тому випадку, якщо всі три позначки поєдналися, це свідчить про те, що поршні циліндрів 1 і 4 знаходяться в ВМТ. В даний момент пропуск між зубчиками на шківі повинен збігатися з припливом на двигуні, а двадцятий за рахунком зубчик. з ДПКВ.

Системи запалювання 8-клапанною инжекторной ВАЗ-2114

Обчислити яка стоїть система запалювання на ВАЗ-2114 досить просто. якщо встановлений переривник, аналог трамблера контактної системи запалювання, це означає, що система безконтактна, але з переривачем-розподільником. У цьому випадку кут випередження запалювання виставляється проворачиванием розподільника на певний градус. Точність регулювання залежить від досвіду майстра, а також обладнання, що застосовується. Проте така система дозволить гнучко і точно виставить запалювання за допомогою стробоскопа.

Таким чином можна швидко і ефективно перевірити чи виставити мітки запалювання на инжекторном ВАЗ 2114. Вдалою всім роботи!

Як виставити запалювання на ВАЗ-2114 8 клапанів: інжектор, відео

Друга Самара стала першою машиною серед ВАЗівських переднеприводников з інжекторної системою харчування спочатку. Перші екземпляри ВАЗ-2114 ще виходили в продаж з восьмерочний інжекторним мотором і безконтактною системою запалювання, а наступні двигуни. вже мали повністю електронну систему при тих же 8 клапанах. Перед тим як виставити запалювання потрібно дізнатися, яка система встановлена ​​на двигуні, чим ми зараз і займемося.

Як виставити запалювання на ВАЗ 2106. Блог любителя автомобілів

Операція з виставлення запалювання відноситься до одних з найважливіших, як і все, що стосується двигуна в цілому. Від правильності виставлення запалювання залежить запуск двигуна, а також власне його робота. А отже. і витрата палива, і безпеку, і працездатність мотора. Більшість автомобілістів, коли справа стосується двигуна, вважають за краще делегувати повноваження фахівцям автосервісу. Це гідне рішення, хоча навчитися виставляти запалювання (так само як і проводити інші діагностичні, ремонтні та інші операції) може абсолютно будь-яка людина. Для цього досить пару раз зробити це на своєму ВАЗ.

Інструменти, необхідні для виставлення запалювання в домашньо-гаражних умовах:

 • свічковий ключ;
 • ключ на 13;
 • вольтметр (або лампочка на 12 вольт).

При роботі з ВАЗ 2106 запалювання може виставлятися двома способами. по 1-му або 4-му циліндру. Найбільш поширеним є перший варіант, його ми і розглянемо. На кришці ГРМ є три мітки. довга, середня і коротка. Для виставлення запалювання ці мітки мають принципове значення. Довга відповідає куту випередження, рівному нулю градусів, середня. це 5 градусів, коротка. 10 градусів. Крім цих міток є також верхня мертва точка, що позначається на ободі шківа і продубльована навпаки напливом на ступиці шківа.

Як самостійно виставити запалювання на ВАЗ 2107

Вітаю вас друзі на сайті ремонт автомобілів своїми руками. Автомобіль ВАЗ-2107. яскравий представник «класики», який при грамотному догляді і своєчасному ремонті може прослужити довгі роки. Так, при підвищенні динамічних характеристик і зниження «ненажерливості» машини може знадобитися регулювання запалювання, тому кожен автолюбитель повинен знати, як виставити запалювання на своєму авто.

Як виставити запалювання на ВАЗ 2107 Багато автолюбителів відразу відправляються на СТО і розлучаються з вельми великим сумами. А навіщо? В цьому немає сенсу, адже установка запалювання ВАЗ 2107 займає кілька хвилин. Головне. знати, що, як і в якій послідовності робити.

Як часто міняти ролик і ремінь ГРМ?

Тут немає однозначної відповіді. Справа в тому, що всі механізми автомобіля постійно зношуються, піддаються надмірним навантаженням. Тому на рекомендації заводу-виробника можна звертати увагу лише в тому випадку, якщо машина нова. до 5-7 років.

виставити, запалювання, 2115

У цьому випадку заміна проводиться раз в 55-60 тис. Км. Якщо машина стара, то зменшуйте на 15 тис. Км. цей показник сміливо. Справа в тому, що тільки двигуни з об’ємом 1,5 літра спокійно і без наслідків переживуть обрив.

Але на вісімка, наприклад, ставили мотори 1,3, у яких клапана гніт.

Дуже часто жере ремінь ГРМ на ВАЗ 2114 і аналогічних моделях. Відбувається це внаслідок сильного зносу рідинної помпи. Її ресурс не більше 90 тис. Км. І то лише в разі, якщо вона якісна. А якщо попався шлюб або явна підробка? То вона може зламатися і через півгодини їзди.

При зносі помпи ролик жере гуму з зовнішньої сторони. І чим сильніше знос насоса, тим видніше пошкодження ременя. Значить, висновок такий: міняти комплект ГРМ (ролик і ремінь) кожні 40-45 тис. Км, з кожним другим ставити нову помпу.

Як виставити запалювання в ВАЗ2106. Регулювання запалювання на ВАЗ 2106

Займання паливної суміші в циліндрах двигуні внутрішнього згоряння має відбуватися, в строго певний момент. Неправильно виставлене запалювання в автомобілі ВАЗ 2106, загрожує серйозними неприємностями. Двигун автомобіля починає працювати не правильно. Регулювання запалювання цілком можна виконати самостійно, без допомоги кваліфікованих фахівців. Нижче в статті ми розберемо, як відрегулювати запалювання на автомобілі ВАЗ 2106 і що для цього знадобиться.

Список спеціалізованих інструментів і симптоми несправності

Провести установку запалювання на ВАЗ 2106 своїми руками можливо за допомогою таких інструментів:

 • рожково. накидний ключ діаметром 13 мм;
 • спеціалізований ключ для зняття свічок запалювання;
 • вольтметр або контрольна лампочка на 12 вольт;
 • автомобільний стробоскоп.

Характерним симптомом того, що на ВАЗ 2106 необхідно провести установку запалювання по мітках на шківа колінчастого вала, є різка детонація двигуна і втрата потужності. Проблеми очевидні при русі на сорока кілометрах в годину (на 3 передачі) і різкою спробі збільшити обороти педаллю газу.

Прояв такої несправності, а так же сторонній металевий звук з двигуна на різкій перегазовке і буде вказувати на необхідність регулювання кута запалювання, і будь-який автовласник може провести даний ремонт своїми руками.

Електронне урядування запалюванням

Як виставити кут запалювання? На системах з електронними системами управління запалюванням це можна зробити за допомогою комп’ютерної діагностики, яка підключається до Електронного Блоку Управління (ЕБУ) або «мізках» автомобіля. І там можна подивитися, як працює двигун в реальному часу-які сигнали надходять з датчиків, які обороти двигуна, витрата палива, момент уприскування, кут випередження запалювання і інші вхідні і вихідні дані. В основному, при експлуатації не треба нічого міняти, якщо ви не міняєте прошивку. Тобто, якщо машина стала якось неправильно працювати, то швидше за все можуть бути кілька причин:

 • З датчиків надходить неправильний сигнал-в цьому випадку можна замінити передбачуваний несправний датчик на підмінний, свідомо робочий, і подивитися, чи зміниться результат.
 • Напруга в мережі неправильне і відповідно датчики віддають неправильний сигнал. Вхідний сигнал на датчик становить 5В, якщо цей показник буде іншим, то ЕБУ отримає неправильні вхідні дані і двигун не зможе працювати в нормальному режимі.
 • Несправний ЕБУ. Досить часто трапляється, що перебравши все, що можна, виявляється, що полетіли мізки. Але не страшно, на ВАЗ вони недорого коштують.

Тому як таке, запалювання не виставляють на інжекторних машинах, воно вже закладено в систему, але варто перевірити, чи правильно виставлені мітки.

Регулювання міток запалювання на інжекторі ВАЗ-2110 При роботі двигуна є деякі фази, які повинні працювати синхронно, распредвал повинен збігатися з коленвалом, а з ними повинні корелювати моменти вприскування палива і запалювання. Розглянемо це все на прикладі ВАЗ-2110.

Як виставити запалювання на ВАЗ 2115

Безконтактна електронна система запалювання

На більшості двигунів, які встановлювали на другі Самари і ВАЗ десятого сімейства, система запалювання безконтактна електронна. Тут немає ніякого розподільника, тому регулювання кута випередження запалювання виробляється автоматично в реальному часі і виключно засобами системи управління двигуном, електронікою. Система не вимагає обслуговування, а її схема представлена ​​на фото нижче.

Виставляємо запалювання правильно на 8 клапанної инжекторной ВАЗ-2114 (відео всередині)

Друга Самара стала першою машиною серед ВАЗівських переднеприводников з інжекторної системою харчування спочатку. Перші екземпляри ВАЗ-2114 ще виходили в продаж з восьмерочний інжекторним мотором і безконтактною системою запалювання, а наступні двигуни. вже мали повністю електронну систему при тих же 8 клапанах. Перед тим як виставити запалювання потрібно дізнатися, яка система встановлена ​​на двигуні, чим ми зараз і займемося.

Метки зажигания на инжекторе

Як виявити пропуски запалювання і виставити його самостійно на ВАЗ 2114?

Проблема пропусків запалювання актуальна для всіх вітчизняних автомобілів. Через це в роботі двигуна будуть з’являтися проблеми, що заподіює автовласникові дискомфорт під час керування машиною. У цій статті ми постараємося розібратися, чим зумовлені пропуски запалювання ВАЗ 2114 і як вирішити таку проблему своїми руками.

Характерні несправності системи запалювання на ВАЗ чотирнадцятої моделі

Перед тим, як виставити запалювання на ВАЗ, давайте розберемося в причинах, через які відбуваються множинні пропуски запалювання:

 • Проблеми в роботі свічок. Свічки не зможуть нормально працювати і передавати іскру, якщо на їх електродах є нагар, або в них збільшився або зменшився зазор. Як правило, на ВАЗ 2114 з двигуном інжектор свічки виходять з ладу в результаті того, що спочатку були встановлені низькоякісні деталі.
 • Несправності в електроланцюзі. Як правило, мова йде про знос проводки, її перетирання, а також ушкодженнями механічного плану. У деяких випадках таку несправність можна вирішити шляхом заміни проводів.
 • Поганий контакт. Сам контакт в процесі експлуатації автомобіля може окислюватися, покритися слідами моторної рідини або перегоріти. Якщо це можливо, то працездатність контакту можна відновити шляхом очищення або заміни. Останній варіант більш кращий, тому що він практичний.
 • Некоректна робота або пошкодження котушки. Якщо ваш автомобіль обладнаний інжектором на 1.6 літра, то в ньому використовується котушка. Якщо цей елемент ламається або не функціонує належним чином, то це може привести до утворення пропусків. Слід відразу ж зазначити, що котушки ремонтувати безглуздо, оскільки ви не зможете бути впевнені в їх працездатності. Тому, якщо ця деталь зламалася, то її необхідно буде замінити.
 • Досить часто в інжекторах проблеми в роботі системи запалювання обумовлюються використання низькоякісного палива. Зрозуміло, якщо вартість пального занадто низька, це повинно насторожувати, оскільки зазвичай на таких автозаправних станціях пропонують низькоякісне пальне. Через використання такого палива якість горючої суміші також буде низьким, крім того, дешевий бензин засмічує фільтри і може забивати форсунки інжектора. Відповідно, з часом це може призвести до утворення пропусків. Найбільш оптимальним варіантом в даному випадку буде повна ліквідація несправності і подальше використання тільки якісного пального. Нехай його вартість буде вищою, але зате ви зможете бути впевнені в цьому якості бензину. Тим більше, що зекономлені від використання дешевого палива гроші в будь-якому випадку підуть на ремонт авто, але цілком можливо, що за це доведеться заплатити значно більше.
 • Погана компресія в циліндрах силового агрегату. Компресію необхідно перевірити в першу чергу, так як вона може повідомити про що. Детальніше про те, як зробити вимір компресії в автомобілі, ви можете дізнатися з цього матеріалу.
 • Неправильне регулювання газорозподільного механізму також є однією з основних причин несправності. У тому випадку, якщо настройка ГРМ не викличе великих проблем і не займе багато часу, це завдання можна здійснити своїми силами.
 • Попадання зайвого повітря в паливну систему. Така проблема зазвичай проявляється в результаті наявних пошкоджень на впускному колекторі. Крім того, вона може бути обумовлена ​​зносом колін на форсунках і багатьох інших дефектах. В даному випадку ми б порекомендували в першу чергу провести діагностику герметичності системи, щоб знайти можливі місця, через які в неї може потрапляти повітря.
 • Ще одна причина. значно знизився зазор між циліндром і поршнем. В цьому випадку причин несправності може бути дуже багато, однак, вам в будь-якому випадку доведеться їх перевіряти. В першу чергу потрібно враховувати, що в ході експлуатації двигуна у поршня можуть зноситися канавки для кілець, спеціальні отвори під палець і т.д. Крім того, причина може критися в регулярному перегрів двигуна, невірно відрегульованими труться і рухомими елементами. У деяких випадках пошкодження виникло в перекосе силового агрегату, використанні низькоякісної моторної рідини, а також попаданні антифризу в масло. Остання проблема зазвичай є наслідком того, що пробита прокладка головки блоку циліндрів. У будь-якому випадку, всі ці несправності можуть призвести до появи зазору, яке не відповідає стандартам (автор відео. канал KV Avtoservis).

типи інжекторів

Інжектор управляє уприскуванням палива, а також може управляти запалюванням. На всіх нових інжекторних машинах запалювання встановлюється комп’ютером і регулюється за допомогою заливки різних прошивок. Але так було не завжди, і на більш старих машинах, тих же японців з 90-х, комп’ютер регулює тільки уприскування палива, а момент запалювання виставляється за допомогою трамблера і виставляється так само, як і на ВАЗ старих моделей, а в залежності від оборотів випередження запалювання регулюється за допомогою більш складної, ніж на карбюраторних ВАЗ, вакуумною системою. Часом, прорветься одна трубка, і на робочих режиму може пропадати тяга, доведеться шукати і виправляти цей дефект.

Але повернемося до більш сучасним системам запалювання, які управляються за допомогою комп’ютера, тим більше, що саме такі спочатку ставили на інжекторний ВАЗ.