Яка повинна бути висота вантажного автомобіля

За індикатором зносу

Виробники заздалегідь подбали про те, щоб водій міг в будь-який момент самостійно і без спеціальних пристосувань перевірити стан покришок, але такий метод не можна назвати точним на сто відсотків. Не забувайте, що заявлені показники різняться для деяких типів транспорту, орієнтуватися тільки на них все ж загрожує.

Індикатори являють собою невеликі напливи, їх можна знайти в канавках на колесах. Якщо гума вже зрівнялася з ними, це означає, допустима залишкова висота малюнка протектора вантажного автомобіля досягла критичного рівня і потрібно якомога швидше відвідати сервіс. Адже під час дощу або снігу контакт з поверхнею сягатиме лише 16%, і контролювати хід машини в такій ситуації не вийде, незалежно від навичок водія.

При пошкодженні колеса або через інших причин, які не дозволять дістатися до канавок, орієнтуватися можна і на бічні мітки, розташовані один навпроти одного. Якщо тактильний контакт відчутний і виступи відчуваються, значить, критичний рівень поки не досягнуть. Якщо ви не відчули якихось нерівностей на дотик, пора міняти гуму.

Як виміряти мінімальний залишок протектора шин штангенциркулем

 • Озброюємося штангенциркулем, моделлю з глибиноміром. Підійде як застарілий механічний варіант, так і новий електронний.
 • Носик вставляємо в основу, сам прилад наголошуємо в малюнок колеса.
 • Отримана величина є необхідною нам показником.

Для більшої точності рекомендується робити наголос прилад з деяким тиском, інакше відшарування частка гуми може заблокувати хід носика і отриманий результат буде недостовірним.

Глибина залишкового протектора шини. мінімальна допустима висота

Остання версія ПДР забороняє пересуватися на «лисій» гумі. Ця вимога пов’язана з безпекою самого водія, його вантажу, ТС, а також із запобіганням аварійним ситуаціям на дорозі і захистом інших учасників дорожнього руху. Для цього кожному автомобілісту потрібно розуміти, що таке мінімальна допустима висота і глибина залишкового малюнка протектора шини, і знати основні способи вимірювання цих параметрів.

Варто зазначити, що для цього немає необхідності відвідувати сервіси і користуватися послугами професіоналів. можна впоратися із завданням самостійно. Маючи базові знання і деякі вимірювальні прилади, кожен зможе за пару хвилин точно визначити, чи вкладається він у рамки поточного законодавства або щоб уникнути штрафу йому потрібно терміново відвідати сервіс.

інші обмеження

Не тільки глибина малюнка грає роль. Співробітник автоінспекції часто звертає свою пильну увагу і на інші показники. Розглянемо їх детальніше.

Як провести вимірювання

На даний момент існує кілька способів, кожен водій вибирає той, що подобається саме йому. Відзначимо, що точність вимірювання в залежності від методу буде відрізнятися. Штангенциркулем ви отримаєте більш точні результати, ніж при використанні монети. Але перший не завжди є під рукою, і не всі вміють ним користуватися. А рубль знайдеться майже в будь-якій кишені.

Нижче розповімо про найбільш простих, але при цьому дієвих способах, які дійсно нададуть вам результат з мінімальною похибкою.

Термін придатності

Відповідно до Держстандарту, покришки можна використовувати тільки 5 років. Після цього вважається, що вони виходять з ладу, а їх експлуатація стає незаконною. Пам’ятайте, що дату виготовлення завжди можна прочитати на маркуванні шини.

Для б / у виробів

Ми розглянули, якою має бути мінімальна глибина нового протектора на шинах вантажівок і автобусів. А що робити з тими виробами, які використовувалися раніше і були куплені з рук?

Штраф за шини з порушенням глибини протектора, штраф за різні шини, порізи і «шишки»

Штраф за порушення вищевказаних вимог до автомобільних шин накладається по ст. 12.5 КоАП РФ.

Стаття 12.5. КоАП РФ: Керування транспортним засобом при наявності несправностей або умов, при яких експлуатація транспортних засобів заборонена, або транспортним засобом, на якому незаконно встановлено розпізнавальний знак «Інвалід»

Керування транспортним засобом при наявності несправностей або умов, при яких відповідно до Основних положень по допуску транспортних засобів до експлуатації й обов’язками посадових осіб по забезпеченню безпеки дорожнього руху експлуатація транспортного засобу заборонена, за винятком несправностей і умов, зазначених у частинах 2. 7 цієї статті

тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі п’ятисот рублів.

Шини є однією з найважливіших деталей автомобіля, тому стежити за ними стоїть вкрай уважно. Не забувайте періодично вимірювати величину зносу протектора Ваших покришок, читайте в цій статті як це робити правильно.

Граничний знос для легкових, вантажних та мотоциклетних шин

Гранично допустимий знос шин на транспортних засобах, що експлуатуються на території Росії та сусідніх країн регулюється правилами дорожнього руху (пункт 5.1) і становить:

 • 1.6 мм для легкових авто літніх і 4.0 мм для зимових шин;
 • 1.0 мм для вантажних машин;
 • 0.8 мм для мотоциклів.

Вище представлені показники не є керівництвом до дії для водіїв, які піклуються про своє безпеки. Ми рекомендуємо міняти покришки вже після зносу до глибини протектора до 4 міліметрів, адже чим нижче його висота, тим вище ймовірність втратити контроль над авто в слідстві аквапланування.

Довідка: Аквапланування. ефект повної або часткової втрати управління над машиною внаслідок в’їзду в глибоку калюжу і спливання покришки над поверхнею воду.

висота, вантажного, автомобіля

Крім того, в зимову пору часу зношені шини гірше гальмують і управляються на крижаній і сніжної дорозі.

Неправильний тиск повітря в колесах

Надмірний тиск дає підвищений знос центральній частині протектора, тоді як занадто низьке стирає зовнішню частину шини. Дізнатися правильний тиск в шинах можна в нашій таблиці за посиланням.

Чи можна використовувати шини та покришки з відремонтованими бічними порізами і шишками?

Так, якщо зазначені пошкодження не оголюють корд і і не викликали відшарування протектора і боковини.

Яка висота протектора допускається

Розглянемо вимоги до автомобільних шин і коліс на 2018 рік. Вони регламентуються додатком до ПДР «Перелік несправностей і умов, при яких забороняється експлуатація транспортних засобів», пункт 5.

Для початку нагадаємо вимоги до залишкової висоті протектора згідно ПДР на 2019 рік:

5.1. Кінцева глибина малюнка протектора шин (при відсутності індикаторів зносу) становить не більше:

для транспортних засобів категорій L. 0,8 мм;

для транспортних засобів категорій N2, N3, O3, O4. 1 мм;

для транспортних засобів категорій M1, N1, O1, O2. 1,6 мм;

для транспортних засобів категорій M2, M3. 2 мм.

Кінцева глибина малюнка протектора зимових шин, призначених для експлуатації на обледенілому або засніженому дорожньому покритті, маркованих знаком у вигляді гірської вершини з трьома піками і сніжинки всередині неї, а також маркованих знаками «MS», «MS», «MS» (при відсутності індикаторів зносу), під час експлуатації на зазначеному покритті становить не більше 4 мм.

Примітка. Позначення категорії транспортного засобу в цьому пункті встановлено згідно з додатком N 1 до технічного регламенту про безпеку колісних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 10 вересня 2009 р N 720.

Отже, для різних категорій транспортних засобів є різні вимоги до глибини протектора.

Уявімо вищевказані умови у вигляді простої таблиці.

Категорія транспортного засобу за технічним регламентом

Мінімально допустима залишкова глибина протектора шини

Вантажні авто і причепи з max масою понад 3,5 тонн

Легкові автомобілі, вантажні автомобілі та причепи з max масою до 3,5 тонн,

Автобуси (мають більше 8 місць для пасажирів)

Крім залишкової висоти малюнка протектора, є й інші обмеження на допустимі до експлуатації шини:

5.2. Шини мають зовнішні пошкодження (пробої, порізи, розриви), що оголюють корд, а також розшарування каркаса, відшарування протектора і боковини.

5.3. Відсутня болт (гайка) кріплення або є тріщини диска і ободів коліс, є видимі порушення форми і розмірів кріпильних отворів.

5.4. Шини за розміром або допустимим навантаженням не відповідають моделі транспортного засобу.

5.5. На одну вісь транспортного засобу встановлено шини різних розмірів, конструкцій (радіальної, діагональної, камерної, безкамерної), моделей, з різними малюнками протектора, морозостійкі і неморозостійкі, нові і відновлені, нові і з поглибленим малюнком протектора. На транспортному засобі встановлено ошиповані і нешиповані шини.

Розглядаючи вищезгадані вимоги, можна відповісти на часто зустрічаються про шини:

Індикатор зносу покришок

Для зручності автолюбителів багато виробників покришок наносять на полотно протектора власні мітки, що дозволяють вимірювати знос без будь-яких підручних засобів. Наявність цього показника вказують на боковині написом TWI (Tread Wear Indication). Кожен виробник по своєму вирішив цю проблему. Наприклад Nokian і Matador на протекторі наносять числовий показник зносу, у міру зносу числа починають пропадати з полотна. На багатьох шинах є так звані ребра жорсткості, які говорять про граничний истирании полотна. Індикатор можна знайти по трикутнику розташованому на боковині ската.

Допустимі показники зносу для різних типів транспортних засобів

При виборі шин варто враховувати відповідність висоти малюнка протектора призначенням гуми. Умовно можна виділити наступні категорії коліс:

Якщо для стандартних шин, які будуть використовуватися в межах населених пунктів підходить протектор висотою 6-8 міліметрів, то для швидкісних видів можна знизити цей показник до 5-7 міліметрів. Позашляхові колеса повинні обов’язково володіти виступаючими чашечками і грунтозацепамі.

За кордоном

Взагалі-то, всі країни, які підписали Женевську і Віденської конвенції про дорожній рух, дотримуються однакових норм на залишкову висоту протектора літніх шин. 1,6 мм. В іншому починаються варіації. Десь зимові шини взагалі не потрібні. наприклад, на Кіпрі або на Канарських островах. Зверніть увагу, що в якихось країнах допустимо використовувати тільки нешипованну зимову гуму. На деяких перевалах між Францією та Іспанією обов’язкова установка ланцюгів, причому на всі чотири колеса. Зате, наприклад, в Норвегії «забороняється використовувати ланцюга між першим понеділком Пасхи і до 31 жовтня, якщо цього не суперечать погодні умови». Ось так, дорожній рух на біблійні дати зав’язано. Але ж дата Великодня-то плаваюча

Слідкуйте за глибиною протектора і віком шин. Ну а якщо збираєтеся в подорож взимку по Європі на своєму автомобілі, то встановіть якісні нешиповані зимові шини з запасом по висоті протектора. Адже після їзди по швидкісних автобанах знос гуми може виявитися занадто великий, а до фінальної точки подорожі буде ще далеко.

Чи можна встановлювати нестандартні розміри шин для даної моделі автомобіля?

Установка непередбачених заводом-виготовлювачем розмірностей шин не допускається.

Нові вимоги до автомобільних шин на 2020 рік. штраф за залишкову глибину протектора, різні шини тощо.

Чи можна використовувати шини та покришки з відремонтованими бічними порізами і шишками? Розглянемо вимоги до автомобільних шин і коліс на 2020 рік. Вони регламентуються додатком до ПДР «Перелік несправностей і умов, при яких забороняється експлуатація транспортних засобів», пункт 5.

Для початку нагадаємо вимоги до залишкової висоті протектора згідно ПДР на 2020 рік:

5.1. Кінцева глибина малюнка протектора шин (при відсутності індикаторів зносу) становить не більше:

для транспортних засобів категорій L. 0,8 мм;

для транспортних засобів категорій N2, N3, O3, O4. 1 мм;

для транспортних засобів категорій M1, N1, O1, O2. 1,6 мм;

для транспортних засобів категорій M2, M3. 2 мм.

Кінцева глибина малюнка протектора зимових шин, призначених для експлуатації на обледенілому або засніженому дорожньому покритті, маркованих знаком у вигляді гірської вершини з трьома піками і сніжинки всередині неї, а також маркованих знаками «MS», «MS», «MS» (при відсутності індикаторів зносу), під час експлуатації на зазначеному покритті становить не більше 4 мм.

Примітка. Позначення категорії транспортного засобу в цьому пункті встановлено згідно з додатком N 1 до технічного регламенту про безпеку колісних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 10 вересня 2009 р N 720.

Отже, для різних категорій транспортних засобів є різні вимоги до глибини протектора.

Уявімо вищевказані умови у вигляді простої таблиці.

Категорія транспортного засобу за технічним регламентом

Мінімально допустима залишкова глибина протектора шини

Вантажні авто і причепи з max масою понад 3,5 тонн

Легкові автомобілі, вантажні автомобілі та причепи з max масою до 3,5 тонн,

Автобуси (мають більше 8 місць для пасажирів)

Крім залишкової висоти малюнка протектора, є й інші обмеження на допустимі до експлуатації шини:

5.2. Шини мають зовнішні пошкодження (пробої, порізи, розриви), що оголюють корд, а також розшарування каркаса, відшарування протектора і боковини.

5.3. Відсутня болт (гайка) кріплення або є тріщини диска і ободів коліс, є видимі порушення форми і розмірів кріпильних отворів.

5.4. Шини за розміром або допустимим навантаженням не відповідають моделі транспортного засобу.

5.5. На одну вісь транспортного засобу встановлено шини різних розмірів, конструкцій (радіальної, діагональної, камерної, безкамерної), моделей, з різними малюнками протектора, морозостійкі і неморозостійкі, нові і відновлені, нові і з поглибленим малюнком протектора. На транспортному засобі встановлено ошиповані і нешиповані шини.

Розглядаючи вищезгадані вимоги, можна відповісти на часто зустрічаються про шини:

TANK-SPB-RU Блог Пам’ятка для новачків: глибина протектора шин і покупка б / у гуми

ЛЕТОДля звичайного легкового автомобіля висота протектора нових шин становить 7,5-8,5 мм. За умови, що ви купуєте покришки для пересування по асфальтованих дорогах загального предназначенія.Висота протектора становитиме в межах 8 мм. Допускається її зменшення в тих випадках, якщо мова йде про шини для швидкісної їзди в спортивному режимі. Глибина тоді може бути приблизно 5-6 мілліметров.Еслі ж автолюбитель є власником позашляховика або кросовера і часто виїжджає на бездоріжжі, глибина протектора повинна бути в районі 17 мм, за рахунок виступаючих чашок і грунтозацепов.

Мінімальна глубінаДля транспортних засобів категорій M1, N1, O1, O2. це легкові автомобілі, а також вантажні, максимальна маса яких не перевищує 3,5 тонни, а також причепи до них, які також не перевищують цієї маси. 1,6 мм.

Для транспортних засобів категорій M2, M3. це автобуси, тобто все, у яких понад вісім пасажирських місць. 2,0 мм.

ЗІМАНовие шини: Глибина протектора нової зимової гуми. 9-15 міліметрів. Фрикційний тип зимової гуми. глибина протектора тут зазвичай близько 9-11 мм.Для кросоверів і позашляховиків з типорозміром 205-255 і діаметром 15-18 дюймів, підвищеної прохідності, глибина протектора коливається в межах від 12 до 17 міліметрів.

Мінімальна глубінаОстаточная глибина малюнка протектора зимових шин, призначених для експлуатації на обледенілому або засніженому дорожньому покритті під час експлуатації на зазначеному покритті, становить не менше 4,0 мм. Зверніть увагу, що мова йде саме про їх використання на засніженому або обледенілому ділянці.

Питання досить часто зустрічається і в оголошеннях багато продавців пишуть стан як відмінне / гарне і вказують для шиповану гуми зразкову наявність залишилися шипів. Так ось оцінюють, наприклад, стан як знос 10%. Це означає, що від

10мм (для легковий зимової гуми) залишилося 9мм. Це добре, але на практиці залишок складе 5-6мм, а це вже знос 80-90%! Адже термін служби зимової гуми в середньому 2-4 сезони.

Зимова гума (приблизні дані в% по зносу) 4мм-100% знос (мертва) 5мм-80% ізнос6мм-65% ізнос7мм-50% ізнос8мм-35% ізнос9мм-20% ізнос10мм-0% знос (нова гума)

Тепер приклад. Гума зимова 195 / 65-15. Нова коштує (варто аналог, якщо знята з виробництва) 12 800 за комплект або 3200р за штуку. Продавець заявив ціну в 8000р і що знос 10%, але глибина протектора складає 7 мм. Тобто реальний стан це тільки 50% (без урахування стану шипів). Тобто 12800-50% = 6400р. буде адекватною стартовою ціною (торг ніхто не відміняв).

Зимові шини

Чому саме 4 мм? Все просто. Зима в більшості регіонів нашої країни. це час, коли автомобіль рідко їздить по асфальту. Дорога може бути засніженій, зледенілій або покритої шаром води. Але є ще одне, досить неприємний стан. коли дорога покрита розмоклі снігом. При цьому автомобіль схильний до так званого Шуга. «спливання» коліс при швидкому русі, аж до повної втрати контакту з дорогою. По суті, Шуга. те ж саме, що і більш відоме явище аквапланування. В обох випадках між колесом і дорогою виникає клин, через якого і втрачається зчеплення. Тільки у випадку з акваплануванням клин водяний, а у випадку зі Шуга. сніжний.

Промоклий сніг в чомусь схоже на глибокій калюжі. Адже товщина його шару може досягати декількох сантиметрів. Тому дуже важливо, щоб вода або сніжно-водяна каша якомога швидше відводилися з зони контакту протектора шини з дорожнім покриттям. Для цього і потрібна достатня глибина канавок протектора шини. Адже саме через них і відводиться вода або мокрий сніг. Дрібні канавки просто не впораються з великою кількістю вологи.

Крім того, протектор шини повинен бути досить м’яким, щоб облягати всі наявні нерівності крижаного або снігового покриття, тоді і зчеплення з ним буде краще. Тому чим глибше канавки протектора, тим м’якше сама шина. Ви, напевно, помічали, що поки протектор новий, високий, то і окремі його елементи відносно м’які. Але варто їм стертися до середини початкової висоти, як вони стають менш податливими.

Слід врахувати, що шипована шина, яка втратила більшу частину «цвяхів», не стає хорошою «липучкою». У неї інший склад гумової суміші, вона спочатку кілька жорсткіше. особливо той шар протектора, до якого кріпиться підстава шипа.

Єдине, на що здатні зимові шини з висотою протектора менше 4 мм. це неспішна їзда по річним дорогах. Грубо кажучи, так можна «докотити шини». Поздовжня динаміка, керованість і шум вас не порадують, але прохідність автомобіля по бруду буде трохи вище, ніж у літньої гуми.

Чи можна встановлювати на одну вісь шини з різним протектором або різної розмірності?

Не можна згідно п. 5.5 Додатка 1 до ПДР РФ.

Залишкова висота малюнка протектора шин у вантажного автомобіля

Більшість водіїв вантажних автомобілів задаються питанням. якими параметрами повинні володіти шини для їх транспортних засобів? ГИБДД рекомендує для вантажних автомобілів встановлювати такі шини, залишкова висота протекторного малюнка яких матиме величину 1 міліметр.

Такі шини повинні мати транспортні засоби наступних категорій. N2, N3, O3, O4. До подібних ТЗ відносять такі:

 • N2-N3. до цих категорій відносяться ті транспортні засоби, які мають макссімально допустиму масу з технічної точки зору від 3,5 тонн і більше 12т.
 • O3-O4. до цих категорій відносяться причепи, які мають максимально допустиму масу від 3,5 тонн і більше 10т.

Також слід пам’ятати, що до вантажних автомобілів необхідно відносити не тільки ті автомобілі, які класифіковані під категорію С, але також і деякі автомобілі B категорії, а якщо бути точніше, то категорії N1.

До подібних транспортних засобів відносяться автомобілі, які призначаються для транспортування вантажів і мають допустиму з технічного боку максимальну масу не вище 3,5 тонн. Всі перераховані автомобілі повинні мати величину залишкової висоту протекторного малюнка шини 1 мм.

Інші вантажні автомобілі

Говорячи про інші автотранспортних засобах, які мають максимально допустиму масу понад 3,5 тонн, перш за все маються на види автобуси і тролейбуси. Ці транспортні засоби мають дещо іншу технічну категорію, інше призначення, відповідно, модифікація покришок для них також має деякі розбіжності зі звичайними вантажними автомобілями. розберемося докладніше.

Тролейбуси й автобуси призначаються для перевезень пасажирів за визначеними маршрутами руху. Шини для таких транспортних засобів повинні бути дещо іншими, оскільки мова йде про транспортування людей на певні відстані.

Для цих транспортних засобів, ГИБДД регламентувала іншу норму залишкової висоти протекторного малюнка покришок, і величина її становить 2 міліметри.

Які зміни відбулися з початку 2015 року?

Такий формат регламенту для технічних характеристик шин перерахованих транспортних засобів зберігав свою неушкодженість до 1 січня 2015 року. А вже саме в цей день в технічний регламент були внесені зміни, які торкнулися як раз таких модифікацій шин. На перший погляд, істотно нічого не змінилося, але все ж. зміни є зміни, і їх необхідно дотримуватися.

У чому ключова особливість змін? Якщо раніше дорожні інспектори могли спокійно ставитися до того, що, наприклад, повз них проїжджає автобус, залишкова висота протекторного малюнка шини якого має величину 2 мм, то тепер необхідно реагувати на дану ситуацію, оскільки глибина протектора повинна бути вище цієї величини.

Що ж це означає? А то, що тепер вантажні автомобілі можуть спокійно пересуватися з висотою протектора 1,5 мм і вище. Допустимі значення залишкової глибини протектора тепер для вантажних автомобілів будуть наступними:

Траси, які пильнує сама Смерть (частина 1)

 • N1, N2, N3. більше 1 мм.
 • O3, O4. більше 1 мм.
 • M2, M3. більше 2 мм.

Робота з освітлювальною щоглою пожежної АЦ-4-60(5309)505М

Раніше водії вантажних автомобілів набували комплект автомобільних шин з суворою величиною глибини протектора. 1 міліметр або 2 мм для категорій M2, M3. Найголовніше для них було саме точний збіг з регламентованої величиною, хоча в технічному регламенті було написано, що дана величина повинна бути не менше заданої, а не строго конкретизованої. Тепер же вона повинна бути строго більше, ніж ця величина.

Зміни також торкнулися і тих вантажних автомобілів, які належать до категорії В. максимально допустима маса яких не повинна перевищувати 3,5 тонни. Для таких ТЗ залишкова глибина протекторного малюнка повинна мати величину більше, ніж 1,6 мм, а не 1 мм, як раніше.

Складно сказати, чим це обумовлено, проте з 1 січня 2015 року відтепер необхідно відповідати саме оновленим величинам.

Зимові автомобільні шини

Окремо було розглянуто питання про те, якою має бути залишкова глибина протекторного малюнка на зимових покришках для вантажних автомобілів. З цього питання було багато суперечок, однак в підсумку від ГИБДД вийшло таке рішення. для зимових покришок вантажних автомобілів залишкова висота протекторного малюнка повинна бути більше 4 міліметрів.

І ця величина повинна бути абсолютно на будь-якому вантажному автомобілі, незалежно від того, до якої саме технічної категорії він відноситься.

Тут також є одна поправка. для забезпечення безпеки під час руху вантажні автомобілі, які обладнані такими покришками, повинні рухатися на таких шинах виключно по засніженому або зледенілому дорожнього полотна.

Це означає, що якщо в зимовий час дороги знаходяться переважно у відкритому стані, то на таких покришках пересуватися теж можна, однак потім при використанні їх за прямим призначенням у водіїв можуть виникнути проблеми, які торкнуться якості даних шин.

Іншими словами, тепер кожен водій вантажного автомобіля в зимовий час повинен строго стежити за станом своїх покришок, а також за погодними умовами. Якщо покришки не відповідатимуть певним величинам, то інспектори ДПС вправі будуть застосовувати до водіїв штрафні санкції.

Порівняння габаритів легкових і вантажних автомобілів

Всі ми прекрасно знаємо, що автомобілі бувають різних конфігурацій і габаритів. Багато хто погодиться з тим, що саме габаритні розміри. головна характеристика автомобіля.

Габаритними класами автомобілів, як правило, користуються виробники, з метою розстановки машин на ринку продажу.

Габарити легкових і вантажних машин

Якщо дивитися по габаритним розмірам авто, тобто, по його довжині, ширині, висоті, товщині, то автомобілі діляться по класах. Ще машини діляться за видами.

Клас «В» об’єднує в собі авто, які в довжину не повинні перевищувати більше 3,9 метрів, а відповідно в ширину не більше 1,7 метрів. «Середній» клас легкових автомобілів, або як їх ще часто називають «Golf» клас, об’єднує в собі машини досить більшого розміру, ніж в «А» і «В». Їх довжина не повинна перевищувати 4,4 метрів, а відповідно ширина 1,75 метрів.

Ну, а «D», «E», «F» більш габаритні, ніж всі попередні класи, їх довжина може досягати 4,7 метрів, ширина. 1,7 метрів. У всі перераховані класи не входять такі машини, як: позашляховики і спорткари.

В даному відео, вам розкажуть, як визначити габарити машини і що для цього потрібно знати.

Класифікація габаритів легкових автомобілів:

 • «А». це автомобілі типу «ОКА».
 • «В». авто, які більше, ніж попередній клас, але не на багато. Вони розмірів з «Таврію».
 • «Середній» клас або клас «С». це дуже поширений клас автомобілів. Одним з представників є типові «Жигулі».
 • «D». представником даного класу є «Москвич».
 • «E». це найбільш габаритний клас, відрізняється своєю довжиною від всіх попередніх класів, представник «Волга».

Варто відзначити, що «C». найпоширеніший в Європі. Весь світ віддає перевагу класам «С» і «D», хоча варто сказати, що інші класи зовсім на малу частину відстають від них. Також існують додаткові класи, які придумані спеціально для автомобілів, які не потрапляють в вище перераховані.

Отже, клас «S», до такого класу відносяться машини, такі, як спортивні легковика, купе або ж кабріолети. Клас «M», в дану категорію габаритів входять мінівени, або ж автомобілі, в яких підвищена місткість. Клас «J», в дану категорію входять машини типу кросоверів.

Також існує клас для позашляховиків. Найбільше цей тип авто популярний і користується попитом жителів в США, так як такий тип машин досить престижний і комфортний.

Габарити Jaguar-X-type

Габарити вантажних автомобілів зроблені за міжнародними стандартами, які сприяють перевезення вантажу в контейнерах або інших ємностях. Розміри вантажних машин спеціально зроблені для того, щоб в них вмістилися вантажні контейнери, які мають вагою в двадцять або сорок футів.

Машини, які створені для перевезення вантажу, в розмірі двадцять футів містять довжину шість метрів і висоту з шириною 2,4 метра. Само собою вантажний автомобіль зроблений з метою перевезення вантажного контейнера з розміром сорок фунтів, має довжину, ширину і висоту значно більше, ніж попередній.

Довжина такого авто для перевезення вантажу становить дванадцять метрів, а ширина і висота до здивуванню не змінилася і становить 2,4 метра. Черговий, так званий стандарт габаритних розмірів вантажного автомобіля, має назву «єврофури».

Кузов вантажівки стандарту «єврофури» повинен вміщати в свою ширину в два піддону європейської якості і розмірів. І саме з цієї причини довжина даного вантажного автомобіля становить дванадцять метрів, а ширина і висота 2,45 метрів.

З цього відео, вам стане зрозуміло, як виміряти габарити будь-якої вантажівки, таких наприклад як Камаз і навіть будь-яких видів фур.

Пятитонними може відрізнятися типом кузова. Довжина кузова даної машини, яка зосереджена на перевезення вантажу, становить шість метрів, а ширина і висота два з половиною метра. Також досить популярний вантажівка в світі під назвою десятітоннік. Машини, які входять в даний тип, сильно відрізняються розмірами одна від одної.

Довжина, яку становить кузов, може бути від 5 до 8 метрів, в залежності від машини, ну а ширина теж може бути різною, але її розміри досить стандартні це. 2,4 або ж 2,7 метра. Вантаж, який здатний піднімати даний тип автомобіля, становить п’ять, десять, п’ятнадцять тонн.

Автомобілі такого типу можуть мати два типи кузова. Ну а для вантажівок, які в своїх розмірах не сильно вже й великі, не існує якоїсь певної нумерації в цифрах, так як вони виробляють перевіз будь-якого вантажу по населеним пунктам.

Як швидко продати машину, можна дізнатися, ознайомившись з цікавою статтею на нашому сайті.

Рекомендуємо в даній статті, ознайомиться з відео, з якого ви дізнаєтеся, як можна внести корективи клапанів ВАЗ 2107. Як зробити сверхяркие світлодіоди для авто своїми руками, можна дізнатися звідси. Даний матеріал, відмінно підійде всім любителям тюнінгу!

Також свої певні розміри повинен мати громадський транспорт.

Вони не можуть бути довше дванадцяти метрів (автобуси або ж тролейбуси), висота не повинна перевищувати 4-х метрів.

Порівняння легкових і вантажних автомобілів

Кожен автомобіль має свою особисту індивідуальність. Машини, як вантажні, так і легкові, мають свої позитивні і негативні якості. Багато хто говорить, що автомобіль не розкіш, це засіб, який допомагає зберегти сили і здоров’я.

Легкові машини створені для відпочинку або ж для особистих потреб (з’їздити на відпочинок, з’їздити на роботу або ж у справах).

Кожен тип автомобіля покупець вибирає за технічними характеристиками і звичайно ж за ціною, яка вам підходить найбільше.

Пам’ятка перевізнику: де можна зустріти «проблемні» місця при проїзді вантажівок?

Проблема вузьких доріг особливо гостро стоїть:

 • На території кооперативних дачних ділянок (аналогічних цифр. 3,5 м в ширину і 4,5 м по довжині. радять дотримуватися досвідчені власники ділянок при будівництві будинків і проектуванні в’їздів на територію. Орієнтовний максимальний показник. 6,5 м.).
 • У старих дворах історичній частині міст
 • Старі архітектурні споруди, які є культурною цінністю і спадщиною міста
 • Мости і тунелі, висота яких не дозволяє вільно проїхати вантажному автомобілю під ними і в них відповідно.

Труднощі з проїздом машини з вантажниками. не рідкість для цих місць. Складно буває не тільки проїхати, а й розвернутися, не кажучи вже про те, щоб благополучно роз’їхатися із зустрічним авто. Можна легко застрягти в низькій арці, пошкодити кузов машини і в підсумку виїхати в пошуках обхідних шляхів.

Повторимося. якщо дотримані згадані вище нормативи, то вантажівка проїде без праці. В першу чергу це стосується машин, на яких працює наша компанія: «ГАЗель», ЗІЛ і ЗІЛ-Бичок. ГАЗель:

 • Ширина. 1,8. 1,9 м
 • Висота. 1,7. 2 м
 • Ширина. 2,1 м
 • Висота. 2,2 м
 • Ширина. 2-2,3 м
 • Висота. 2,45 м

Решта машин, 20-тонники, рефрижератори, євротентами і т.д. не перевищують 2, 45 м в ширину і висоту.

Водіям вантажівок доводиться знаходити інші способи, щоб обходити перешкоди, а саме. розробляти маршрути з урахуванням параметрів доріг і споруд, що зустрічаються на шляху, і спритно маневрувати на путівців коліях, щоб не застрягти в грязі і не пошкодити паркани добрих (і не дуже) сусідів.

Ширина і висота проїзду для вантажних машин

Вузькі дороги, а також недостатньо високі арки можуть стати справжньою проблемою, що перешкоджає вільному пересуванню вантажного транспорту. Смуга руху. це частина дороги, призначена для проїзду автомобілів в одному напрямку.

 • Ширина смуги, в залежності від категорії магістралі, коливається в межах від 3,5 до 4,5 метрів

Необхідні розміри арок (наскрізних проїздів) у будівлях і спорудах:

 • Ширина. не менше 3,5 м
 • Висота. не менше 4,5 м

Арки повинні знаходитися не більше, ніж через кожні 300 метрів, а в реконструйованих районах з урахуванням забудови по периметру. не більше ніж через 180 м.

Якщо ці інтервали на дорогах і в арках дотримані, то труднощів з проїздом вантажних автомобілів зазвичай не виникає.

Детально відомості про розміри вказані в СП 4.13130.2013 «Проходи, проїзди і під’їзди до будівель і споруд»

Аналогічних цифр. 3,5 в ширину і 4,5 по довжині. радять дотримуватися досвідчені

Як уникнути труднощів при перевезенні вантажів?

Якщо передбачуваний маршрут переїзду пролягає по незнайомій вам місцевості, варто звернутися за допомогою в транспортну компанію і заплатити помірну винагороду за послуги професійного логіста. Спеціаліст скоректує маршрут з урахуванням параметрів вашого транспортного засобу і специфіки вантажу, що перевозиться. Так ви заощадите сили, час і, відповідно, гроші.

Коли вам відомо, які труднощі чекають вас на добре знайомій дорозі, але вантаж все-таки потрібно перевезти, не відмовляйтеся від послуг компаній-перевізників. Вони знайдуть спосіб виконати завдання з максимальною ефективністю і візьмуть на себе відповідальність за результат.