Niva Chevrolet не працює правий стеклопод’емник

НЕ РАБОТАЕТ СТЕКЛОПОДЪЁМНИК НА ПОДНИМАНИЕ. ШЕВРОЛЕ НИВА.

Причини несправності виробів

Причин, на жаль, дуже багато, тому виділимо основні:

 • Якщо на Niva Chevrolet не опускаються і не піднімаються скла, то, перш за все, це може говорити про вихід з ладу запобіжника.
 • Електрична схема. Непродумана схема роботи електричних пристроїв призводить до того, що контакти просто не витримують надмірних навантажень.
 • Несправність кнопки. Іноді кнопка просто заїдає.
 • несправний мотор.
 • несправність реле.
 • Несправність контактів. Контакти можуть з часом окислюватися і тим самим не пропускають струм на мотор.

niva, chevrolet, працює, правий, стеклопод, емник

Щоб вирішити проблему того, чому не працюють передні склопідйомники, необхідно перевірити всі вузли управління і при необхідності витягти мотор і відремонтувати його.

призначення склопідйомників

Практично всі автомобілі Niva Chevrolet в конструкції передніх дверей мають спеціальні електродвигуни, які вчиняють дії щодо підняття або опускання стекол автоматично. Кнопки управління розташовуються безпосередньо на дверцятах з боку водія і з боку пасажира. Задні скла опускаються і піднімаються виключно ручним способом. Можливо, в майбутньому ми побачимо оновлену модель Chevrolet ВАЗ 2121, яка буде комплектуватися з електричною системою склопідйомників, але поки маємо те, що маємо.

Отже, управління склопідйомниками передніх дверей здійснюється за допомогою натискання двох кнопок. При цьому обов’язково має бути включено запалювання, так як мотор стеклопод’емника споживає великий струм і може швидко посадити акумулятор. Щоб цього не сталося, після того, як запалювання буде вимкнено, то функціонування моторчика може здійснюватися протягом 30 секунд, після чого наступний запуск склопідіймача можливий після повороту ключа в замку запалювання.

На передніх дверей водія є дві кнопки управління склопідйомниками:

 • Перша верхня кнопка управляє склопідіймачем з боку водія;
 • Друга нижня управляє підняттям скла з пасажирської сторони.

На дверцятах пасажира також є одна кнопка, керована тільки склом пасажирської сторони.

Задні двері мають спеціальну рукоятку, за допомогою якої здійснюється ручне підняття і опускання стекол. Система хоч і стара, але має деякі переваги перед електронними пристроями:

 • Надійність. Склопідйомники з ручкою ламаються набагато рідше, ніж автоматичні.
 • Постійне функціонування: з запалюванням і без нього.
 • Керованість. Маленька дитина не зможе самостійно відкрити вікно з ручкою, чого не можна сказати про натискання кнопки склопідіймача.

Але все ж варто зауважити, що часом в непридатність приходять як електричні склопідйомники, так і механічні. Розглянемо, що ж може бути причиною того, якщо пристрій передніх і задніх дверей не функціонує.

заміна склопідіймача

Заміна вироби на автомобілі Niva Chevrolet здійснюється в разі, коли не працює мотор стеклопод‘емника, а інші причини несправностей були вже усунені. Мотор пристрою є нерозбірним і повинен замінятися при виході з ладу. Ремонт мотора не проводиться і не передбачається з заводу.

ремонт стеклоподъемников на ниве шевроле

Заміна здійснюється в наступному порядку:

 • На дверній ручці витягуються заглушки, гвинти і саморізи.
 • Під ручкою вигвинтити саморіз і витягти накладку.
 • Внизу витягти два самореза і можна приступати до зняття накладної панелі.
 • При наявності динаміка витягти його шляхом вигвинчування кріпильних саморізів.
 • Витягти обшивку двері.
 • Вигвинтити кронштейн скла від механічного пристрою.
 • Вигвинтити направляючу скла і витягти її.
 • При знятті склопідіймача потрібно опустити скла вниз, злегка підняти правий край і вийняти його з дверей.
 • Відкрутити кріплення рамок склопідіймача в 4-х точках.
 • Від’єднується роз’єм мотора і виймається весь механізм крізь нижнє віконце дверного отвору.
 • Відгвинчуються три гумових демпфера разом зі шпильками.

Зняття на даному етапі закінчено, тепер залишається замінити пристрій на нове. Після того як заміна буде проведена, потрібно зібрати всі деталі в послідовності зворотної зняттю.

Схема управління склопідйомниками

Нижче представлена ​​схема, яка відображає роботу склопідйомників передніх дверей. Стеклопод’емник передніх дверей складається з наступних комплектуючих:

 • мотор;
 • Барабан для троса;
 • реле;
 • запобіжник;
 • Кнопка увімкнення;
 • проводка;
 • моторедуктор.

Схема роботи склопідіймача має вигляд:

Як працює схема, і за що відповідає кожен її елемент, розглянемо коротко.

Отже, під номером 1 показаний монтажний блок пристрою, власне від нього і відбувається харчування пристроїв. Монтажний блок знаходиться під панеллю приладів з боку водія.

реле включення склопідйомників. Мотор пристрою досить потужний, тому щоб знизити струм в ланцюзі управління включається в схему реле. З монтажного блоку підключений до джерела живлення на реле, а від нього вже на всю систему управління.

кнопка включення склопідіймача правого боку. Схема також показує, що всередині кнопка має світлодіодне підсвічування.

4 і 5. відповідно мотор правого і лівого пристрої підняття стекол.

кнопка керування пристрою з боку водія, яка також має підсвічування.

Під номером 7, схема відображає замок запалювання, за допомогою якого здійснюється подача живлення на реле.

Схема працює в такий спосіб: при повороті ключа в замку подається автоматично харчування на монтажний блок і реле відповідно. При цьому загоряється підсвічування кнопок управління. При натисканні на будь-яку клавішу відбувається процес підняття або опускання скла. Струм іде по колу: акумулятор. запобіжник. реле. кнопка. мотор. Тільки після натискання кнопки відбувається спрацьовування склопідіймача.

Таким чином, схема дає чітке уявлення не тільки картини функціонування пристрою, але і його несправностей.

Склопідйомники Chevrolet Niva: що робити, якщо вони не працюють?

Вже давно минули ті часи, коли роботу з опускання або підняття бічних стекол виконували водії за допомогою прикладання фізичної сили. Зараз достатньо однієї маніпуляції пальцем і два передніх бокових скла опускаються автоматично. Тепер вся робота заснована виключно на електроніці і пристроях, які здійснюють безпосередньо підняття і опускання стекол. Ці пристрої називаються склопідйомниками і виконують важливу роботу. Чому важливу? Тому що, під час опускання водієм скла за допомогою ручного способу, виникає небезпека створення аварійної ситуації. Водій в тій чи іншій мірі відволікається, особливо якщо ручка склопідіймача заклинює. Зараз же Chevrolet Niva випускається з автоматичними склопідйомниками на передніх дверях і з механічним управлінням на задніх.

Іноді і навіть досить часто водії зустрічаються з проблемою, коли не працює стеклопод‘емник передньої і задньої двері. Чому так буває, які основні причини непрацездатності даних пристроїв, та й взагалі, з чого складаються ці вироби і на чому грунтується їх принцип дії? Всі відповіді можна знайти в цьому матеріалі.

Як усунути несправності?

Отже, якщо не працює стеклопод’емник передніх дверей, то необхідно виконати наступні маніпуляції:

 • Перевірити запобіжник на придатність. Він знаходиться під панеллю в монтажному блоці під номером 5. При несправності його потрібно замінити.
 • Перевіряємо придатність реле наступними способами:
 • приєднується нове реле;
 • при його відсутності, замикаються контакти 30 і 87 між собою. Так як ремонт реле не здійснюється, то в такому випадку його потрібно замінити.
 • Відмова кнопки. При заїдання кнопки її необхідно зняти і поміняти. Заміна кнопки здійснюється досить просто.
 • Несправний мотор. У такому випадку потрібно його заміна. Як це робити, розглянемо нижче.
 • Окислення контактів на моторі. Необхідно почистити контакти.
 • «Перебитими» проводка. В такому випадку необхідно перевірити наявність напруги на проводах, що живлять електромотор пристрою. При відсутності харчування і справності інших вузлів необхідно усунути пошкодження проводки.

Є також і механічні види несправностей, але при їх наявності буде чути відповідних гул роботи мотора при натисканні на кнопку.

Пару слів про несправності задніх склопідйомників

У більшості випадків задні пристрої мають не настільки складні несправності, тому тільки ремонт може виправити становище. Але перш ніж здійснювати ремонт, потрібно зняти пристрій.

Ремонт і заміна склопідйомників Niva Chevrolet, а також способи підключення без запалювання

Мотор пристрою є нерозбірним і повинен замінятися при виході з ладу. Ремонт мотора не проводиться і не передбачається з заводу.

Заміна здійснюється в наступному порядку: На дверній ручці витягуються заглушки, гвинти і саморізи. Під ручкою вигвинтити саморіз і витягти накладку.

Внизу витягти два самореза і можна приступати до зняття накладної панелі. При наявності динаміка витягти його шляхом вигвинчування кріпильних саморізів. Потягнути на себе по правий стеклопод’емник Niva Chevrolet і зняти її. Відвернути кронштейн скла від механізму склопідіймача відвернути направляючу скла і зняти її. Опустити скло вниз, підняти його праву сторону і в нахиленому положенні витягнути з дверей Відвернути кріплення рамки склопідіймача в 4-х точках і кріплення моторедуктора.

Відвернути ключем на 22 три гумових демпфера зі шпильками. Чи не втратьте шайби, які знаходяться між моторедуктором і пластмасовим корпусом механізму. Розбирання закінчена. Правий стеклопод’емник Niva Chevrolet один з склопідйомників відмовляється опускати і піднімати скло, то можливою причиною може стати його заклинив мотор-редуктор.

Що робити якщо не працюють склопідйомники Niva Chevrolet

Не забути приклеїти поліети. Отже, все працює. Але в чому була несправність? Може, щось заклинило?

Так і. Внаслідок недостатньої затяжки кріплення напрямних стійок при заводській збірці скло в процесі експлуатації 1 рік правий стеклопод’емник Niva Chevrolet перекіс.

Після описаної вище прцедури пройшло 2 роки. Підйомник справно працює. Взагалі, зауважу це суто моя думка вузли агрегатів в Niva “Chevrolet” зроблені цілком надійно і виконані з равнопрочних деталей.

А ось на конвеєрі бувають нюанси. несправний мотор.

У такому випадку потрібно правий стеклоподемник Niva Chevrolet заміна. Як це робити, розглянемо нижче. Окислення контактів на моторі. Необхідно почистити контакти. В такому випадку необхідно перевірити наявність напруги на проводах, що живлять електромотор пристрої.

При відсутності харчування і справності інших вузлів необхідно усунути пошкодження проводки. Є також і механічні види несправностей, але при їх наявності буде чути відповідних гул роботи мотора при натисканні на кнопку. Заміна склопідіймача Заміна вироби на автомобілі Niva Chevrolet здійснюється в разі, коли не працює мотор стеклопод’емника, а інші причини несправностей були вже усунені.

Чи не Працює Стеклопод’емник Niva Chevrolet

Щоб переконається в цьому, досить включити салонний плафон освітлення і натиснути на кнопку перемикача цього стеклопод’емника. Якщо Ви помітите, що яскравість освітлення, після натискання на кнопку, стала помітно гірше, то можна зробити висновок, правий стеклопод’емник Niva Chevrolet доведеться розкривати обшивку двері і дивитися, що сталося з електродвигуном стеклопод’емника.

При великому пробігу автомобіля можлива несправність, пов’язана з уповільненим опусканням і підняттям одного з бічних стекол.

Як працює схема

При повороті ключа запалювання підключений до джерела живлення на блок, в результаті чого реле включає підйомник. Після цього починає працювати світлодіодне підсвічування кнопок управління.

Струм послідовно проходить по ланцюгу: акумулятор. запобіжник. реле. кнопка. мотор.

Для запуску механізму руху скла в дверях автомобіля досить натиснути на відповідну клавішу і переконатися в працездатності системи.

Причина несправності

Ситуацій, які можуть спровокувати вихід з ладу системи склопідіймача, безліч, тому варто перерахувати тільки основні причини несправності ліфта Niva Шеви, з якими найчастіше доводиться стикатися автовласникам:

 • перегорання запобіжника.
 • Неякісне з’єднання проводів з “масою”
 • Мото-редуктор або реле зворотного струму мають пошкодження, що не дозволяють їм виконувати свої функції.
 • Сталося від’єднання роз’єму або обірвалася електромережу системи.
 • Чи не працює кнопка стеклопод’емника.
 • Проблеми з контактами. При тривалому використанні вони окислюються, в результаті чого струм більше не пропускається на мотор.
 • Перемикач зависає в нижньому положенні.
 • Забруднено отвір для дренажу, яке розташоване на нижній частині дверей.
 • Зношений або обірвався трос в барабані.

Що робити, якщо не працює правий або лівий стеклопод’емник в Niva Chevrolet

Часто власникам Chevrolet Niva доводиться стикатися з проблемами в системі склопідіймача. Далеко не завжди це пов’язано з заклинюванням кнопок або забрудненням механізму.

У чому причина несправності ліфта Niva Шеви і як виправити ситуацію. докладні відповіді на ці питання ви знайдете в статті.

Схема підключення електросклопідйомників

Вище наведена стандартна схема підключення електросклопідйомників в автомобілях Chevrolet Niva.

Быстрый ремонт стеклоподъёмника Нива Шевроле

Розглянемо основні елементи системи:

 • 1. монтажний блок, він же. джерело живлення склопідіймача. Розташовується під панеллю приладів з боку водійського місця.
 • 2. реле, що включає електросклопідйомники. Мотор, підключений до системи, досить потужний, через це доводиться знижувати струм в ланцюзі управління цим пристроєм. В результаті харчування з монтажного блоку спочатку надходить на реле, і тільки після цього розподіляється по всій системі управління.
 • 3. кнопки, що включають стеклопод’емник з боку пасажирського і водійського місця. Згідно зі схемою, вони також мають всередині світлодіодне підсвічування.
 • 4 і 5. мотори правої і лівої системи підняття стекол.
 • 6. кнопка управління склопідйомниками, розташована з боку водійського місця і теж має підсвічування.
 • 7. замок запалювання, за допомогою якого підключений до джерела живлення на реле.

Як усунути несправності

Якщо в Chevrolet Niva не працює, наприклад, правий стеклопод’емник, доведеться виконати наступні дії:

 • Переконатися в функціональності запобіжника. Він розташовується в монтажному блоці. Якщо запобіжник не працює, доведеться його міняти.
 • Перевірити працездатність реле. підключити на його місце новий пристрій і переконатися, що система функціонує нормально. Якщо іншого реле немає, потрібно замкнути між собою контакти 30 і 87. Оскільки реле ремонту не підлягає, при його несправності допоможе тільки заміна.
 • Проблеми з кнопкою. Якщо заїдає або заклинило, її змінюють на нову.
 • Збій в роботі мотора. У такій ситуації доведеться замінити його.
 • Окислювалися контакти на електромоторі. Виправити це можна звичайною чищенням.
 • Пошкоджена проводка. У такій ситуації потрібно провести перевірку наявності напруги на проводах, які живлять мотор пристрою. Якщо немає подачі електроенергії, але інші вузли працездатні, усуньте пошкодження проводки.

Щоб запобігти поломку механізму ліфта, досить щорічно змащувати всі його складові та заодно перевіряти контакти.

ознаки

До ознак, що вказує на наявність проблем зі склопідйомниками, можна віднести будь-яка зміна в його роботі. Це і заїдання підйомного механізму, коли скло висувається ривками або дуже повільно, і стукатися звуки, що виникають в процесі функціонування системи.

Також варто звертати увагу і на працездатність перемикача, оскільки при частому використанні він нерідко заклинює або зовсім ламається.

Якщо ви виявили подібні ознаки наявності несправностей в системі, постарайтеся визначити причину подібної проблеми і самостійно або із залученням фахівців розв’язати цю проблему. Це не складе особливих труднощів і не спричинить великих витрат.

Як зняти і замінити стеклопод‘емник

Заміна склопідіймача Chevrolet Niva знадобиться тільки в тому випадку, якщо не працює моторчик пристрою, при цьому інші елементи системи справні. Оскільки це нерозбірне пристрій, ремонт його неможливий, тим більше в домашніх умовах.

Для заміни потрібно зробити наступне:

 • На дверній ручці витягти заглушки і кріпильні елементи (гвинти, саморізи).
 • Вигвинтити з-під ручки саморіз, щоб дістати накладку.
 • Знизу витягти ще 2 кріпильних елемента і зняти накладну панель.
 • Якщо є вбудований динамік, дістати його шляхом вилучення фіксують саморізів.
 • Прибрати дверну обшивку.
 • Дістати кронштейн скла.
 • Вигвинтити і витягнути направляючу скла.
 • Знімаючи стеклопод’емник, опустіть скло, трохи підніміть правий край і вийміть його з дверей.
 • Витягнути кріплення рамок ліфта в чотирьох точках.
 • Від’єднати роз’єм мотора і вийняти весь механізм.
 • Відкрутити три гумових демпфера.

Далі залишається тільки замінити механізм на новий і в зворотному порядку послідовно зібрати все пристрій.

Запобіжники Chevrolet Niva з описом схем блоку. Запобіжник прикурювача niva

Chevrolet Niva. компактний кросовер російського складання. Випускався в 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 році. У 2009 році автомобіль отримав рестайлінг. Оновлений проводився в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 року, 2016 2017 і 2018 роках. Ми розглянемо блок з запобіжниками Chevrolet Niva і реле з повним описом представлених схем. Покажемо де знаходиться запобіжник прикурювача.

Причина несправності

Ситуацій, які можуть спровокувати вихід з ладу системи склопідіймача, безліч, тому варто перерахувати тільки основні причини несправності ліфта Niva Шеви, з якими найчастіше доводиться стикатися автовласникам:

 • перегорання запобіжника.
 • Неякісне з’єднання проводів з “масою”
 • Мото-редуктор або реле зворотного струму мають пошкодження, що не дозволяють їм виконувати свої функції.
 • Сталося від’єднання роз’єму або обірвалася електромережу системи.
 • Чи не працює кнопка стеклопод’емника.
 • Проблеми з контактами. При тривалому використанні вони окислюються, в результаті чого струм більше не пропускається на мотор.
 • Перемикач зависає в нижньому положенні.
 • Забруднено отвір для дренажу, яке розташоване на нижній частині дверей.
 • Зношений або обірвався трос в барабані.

Принцип роботи склопідйомників в Шеви Niva

Керуючий блок автоматичного склопідіймача Chevrolet Niva отримує певну команду з центрального модуля. Після цього він проводить обробку сигналу і активує виконавчі пристрої. запускається електродвигун, який змінює положення підйомного механізму.

Склопідйомники Chevrolet Niva: що робити, якщо вони не працюють?

Вже давно минули ті часи, коли роботу з опускання або підняття бічних стекол виконували водії за допомогою прикладання фізичної сили. Зараз достатньо однієї маніпуляції пальцем і два передніх бокових скла опускаються автоматично. Тепер вся робота заснована виключно на електроніці і пристроях, які здійснюють безпосередньо підняття і опускання стекол. Ці пристрої називаються склопідйомниками і виконують важливу роботу. Чому важливу? Тому що, під час опускання водієм скла за допомогою ручного способу, виникає небезпека створення аварійної ситуації. Водій в тій чи іншій мірі відволікається, особливо якщо ручка склопідіймача заклинює. Зараз же Chevrolet Niva випускається з автоматичними склопідйомниками на передніх дверях і з механічним управлінням на задніх.

Іноді і навіть досить часто водії зустрічаються з проблемою, коли не працює стеклопод’емник передньої і задньої двері. Чому так буває, які основні причини непрацездатності даних пристроїв, та й взагалі, з чого складаються ці вироби і на чому грунтується їх принцип дії? Всі відповіді можна знайти в цьому матеріалі.

Як зняти і замінити стеклопод’емник

Заміна склопідіймача Chevrolet Niva знадобиться тільки в тому випадку, якщо не працює моторчик пристрою, при цьому інші елементи системи справні. Оскільки це нерозбірне пристрій, ремонт його неможливий, тим більше в домашніх умовах.

Для заміни потрібно зробити наступне:

 • На дверній ручці витягти заглушки і кріпильні елементи (гвинти, саморізи).
 • Вигвинтити з-під ручки саморіз, щоб дістати накладку.
 • Знизу витягти ще 2 кріпильних елемента і зняти накладну панель.
 • Якщо є вбудований динамік, дістати його шляхом вилучення фіксують саморізів.
 • Прибрати дверну обшивку.
 • Дістати кронштейн скла.
 • Вигвинтити і витягнути направляючу скла.
 • Знімаючи стеклопод’емник, опустіть скло, трохи підніміть правий край і вийміть його з дверей.
 • Витягнути кріплення рамок ліфта в чотирьох точках.
 • Від’єднати роз’єм мотора і вийняти весь механізм.
 • Відкрутити три гумових демпфера.

Далі залишається тільки замінити механізм на новий і в зворотному порядку послідовно зібрати все пристрій.

призначення склопідйомників

Практично всі автомобілі Niva Chevrolet в конструкції передніх дверей мають спеціальні електродвигуни, які вчиняють дії щодо підняття або опускання стекол автоматично. Кнопки управління розташовуються безпосередньо на дверцятах з боку водія і з боку пасажира. Задні скла опускаються і піднімаються виключно ручним способом. Можливо, в майбутньому ми побачимо оновлену модель Chevrolet ВАЗ 2121, яка буде комплектуватися з електричною системою склопідйомників, але поки маємо те, що маємо.

Отже, управління склопідйомниками передніх дверей здійснюється за допомогою натискання двох кнопок. При цьому обов’язково має бути включено запалювання, так як мотор стеклопод’емника споживає великий струм і може швидко посадити акумулятор. Щоб цього не сталося, після того, як запалювання буде вимкнено, то функціонування моторчика може здійснюватися протягом 30 секунд, після чого наступний запуск склопідіймача можливий після повороту ключа в замку запалювання.

На передніх дверей водія є дві кнопки управління склопідйомниками:

 • Перша верхня кнопка управляє склопідіймачем з боку водія;
 • Друга нижня управляє підняттям скла з пасажирської сторони.

На дверцятах пасажира також є одна кнопка, керована тільки склом пасажирської сторони.

Задні двері мають спеціальну рукоятку, за допомогою якої здійснюється ручне підняття і опускання стекол. Система хоч і стара, але має деякі переваги перед електронними пристроями:

 • Надійність. Склопідйомники з ручкою ламаються набагато рідше, ніж автоматичні.
 • Постійне функціонування: з запалюванням і без нього.
 • Керованість. Маленька дитина не зможе самостійно відкрити вікно з ручкою, чого не можна сказати про натискання кнопки склопідіймача.

Але все ж варто зауважити, що часом в непридатність приходять як електричні склопідйомники, так і механічні. Розглянемо, що ж може бути причиною того, якщо пристрій передніх і задніх дверей не функціонує.

Як усунути несправності

Якщо в Chevrolet Niva не працює, наприклад, правий стеклопод’емник, доведеться виконати наступні дії:

 • Переконатися в функціональності запобіжника. Він розташовується в монтажному блоці. Якщо запобіжник не працює, доведеться його міняти.
 • Перевірити працездатність реле. підключити на його місце новий пристрій і переконатися, що система функціонує нормально. Якщо іншого реле немає, потрібно замкнути між собою контакти 30 і 87. Оскільки реле ремонту не підлягає, при його несправності допоможе тільки заміна.
 • Проблеми з кнопкою. Якщо заїдає або заклинило, її змінюють на нову.
 • Збій в роботі мотора. У такій ситуації доведеться замінити його.
 • Окислювалися контакти на електромоторі. Виправити це можна звичайною чищенням.
 • Пошкоджена проводка. У такій ситуації потрібно провести перевірку наявності напруги на проводах, які живлять мотор пристрою. Якщо немає подачі електроенергії, але інші вузли працездатні, усуньте пошкодження проводки.

Щоб запобігти поломку механізму ліфта, досить щорічно змащувати всі його складові та заодно перевіряти контакти.