Скільки повинна бути зарядка акумулятора автомобіля

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор

Акумулятор «сідає» з багатьох причин. Найчастіше раптова втрата заряду відбувається на холоді, при низьких температурах.

Але «посадити» АКБ може і цілком невинна забудькуватість. неприкрита дверцята, що не вимкнені фари, довга їзда по пробках і т.д.

Погано не те, що батарея втрачає заряд (це можна легко виправити), а те, що робить вона це раптово і непередбачено. І, природно, це виявляється саме в той момент, коли потрібно терміново їхати.

А ваш автомобіль відмовляється, він просто не запускається.

Автомобільна батарея на 12 Вольт складається з 6 двухвольтних, вони виробляють струм для запуску автомобільного стартера.

Вироблення відбувається шляхом взаємодії свинцевих пластин і електроліту.

Електроліт. та ж кислота, якщо його щільність недостатня, він перестає проводити струм по системі «». «-». Це і означає дуже поширене явище, яке в народі називають «сів акумулятор».

Як зарядка впливає на термін служби акумулятора

Акумулятор має ресурс використання в середньому 3 роки, найякісніші моделі. 5 років. Цей термін можна як продовжити рази в 2 (правильним і дбайливим ставленням), так і вкоротити до року. вбиваючи батарею неправильною експлуатацією.

Один їх факторів, що укорочують життя автомобільної батареї. це неправильна її зарядка.

 • Надлишок заряду і недозаряд. Намагайтеся не допускати ні першого, ні другого. Щоб не допустити надлишку і закипання електроліту, купуйте якісні ЗУ з новими технологіями зарядки. А щоб усунути недозаряд, контролюйте його і вчасно заряджайте;
 • Не допускайте глибокої і повної розрядки, відкладення солей. Реанімувати можна, але дуже вже батарея страждає. Краще візьміть за правило хоча б 1-2 рази на місяць проводити профілактичну розбивання солей малими струмами з показником 1-2 Ампера;
 • Швидкі зарядки типу «експрес», «прискорена» і т.д. гарні в екстремальних випадках, але вони псують пластини всередині батареї.

Як довго триває заряд

Час зарядки залежить від декількох умов:

 • Наскільки сильна і глибока розрядка;
 • Метод зарядки (відповідно до можливостей вашого ЗУ);
 • Якість батареї і ЗУ.

Як я вже вказував вище, найдовше відбувається зарядка в процесі методу постійної напруги. Час. від доби до двох. Якщо ж використовувати метод безперервного струму, то час скорочується до 10 годин. Оскільки ми подаємо зарядний струм в розмірі однієї десятої частини від ємності акумулятора. З урахуванням втрат (при малому ККД приладу), час може досягати 11-12 годин.

Як бачимо, процес зарядки займає багато часу, а часто їхати потрібно негайно. І водії використовують так звану «експрес-зарядку». Щоб зарядити швидко, знімають клеми батареї і під’єднують клеми ЗУ, а струм виставляють по максимуму. Потрібно всього лише 15-20 хвилин для заряду. Рекомендую використовувати цей метод як можна рідше. він псує акумулятор.

Повна і ретельна зарядка. куди краще для вашої батареї. Ви продовжуєте її ресурс, заряджаючи повільно, до повного рівня, без перезарядження і недозаряд. До речі, новий, тільки куплений акумулятор, теж може бути недозаряжен (можливо, тривалий час лежав на прилавку). Не варто використовувати його відразу, спочатку доведіть заряд до потрібного рівня. Робіть це не поспішаючи, малими струмами, не потрібно включати швидку зарядку.

Ще кілька слів про такий спосіб зарядки батареї, як «прикурювання». від іншого акумулятора. Так, згоден, буває жорсткий екстрим. коли це необхідно зробити, щоб рушити з місця. Але знайте, що процес цей офіційно не дозволений виробниками, тому гарантію на свою батарею ви втратите. Важливо знати, що «прикурювання» триває 2-10 хвилин. Робити це на морозі нижче 15 градусів, а також стояти близько. не раджу. І ще. перед підключенням до іншого акумулятора переконайтеся, що той справний.

Не всі зарядки однакові

Зарядка акумулятора проводиться на СТО або в домашньому гаражі за допомогою мережевого зарядного пристрою. Типи цих пристроїв на сьогоднішній день існують різні, є трансформаторні ЗУ, є імпульсні прилади. Вони відрізняються принципом роботи і функціями.

Залежно від приладу, зарядка проводиться трьома способами:

 • Метод використання постійного струму;
 • Метод використання напруги;
 • Комбінований заряд батареї.

Перший спосіб. найдавніший, сьогодні притаманний тільки трансформаторних зарядних пристроїв. Його мінуси в тому, що ви повинні весь час контролювати процес заряду, а також в кипінні електроліту в кінці заряджання. Струм повинен не перевищувати показник в 1/10 частину від ємності батареї (наведу приклад: при ємності 60 Ач. 6 Ампер зарядний струм). Повний заряд йде на протяг 10 год, останні пару годин напруга стає на стабільному рівні. На цьому етапі електроліт закипає. йде пар і виділяються гази, будьте уважні і обережні.

Другий метод (при постійному вольтажі) позначає пряму подчененность між напругою і зарядом акумулятора. Чим він вищий, тим швидше йде зарядка. При 14,4 В. 48 годин, при 16,6 Вольт. 24. Сила струму при цьому нестабільна, вона постійно підвищується, може досягати дуже великих показників 45-55 Ампер. Для того, щоб не допустити критичного максимуму за струмом, встановлюють обмежувачі. до 20-25 Ампер.

Комбінована зарядка. найкраще. Використовується в сучасних імпульсних ЗУ. АКБ спочатку заряджається постійним струмом, при завершенні. постійним вольтажем. Зарядний «розумне», процес повністю автоматизований. Пристрій сам визначає на якому рівні знаходиться заряд, необхідний режим і потрібну величину зарядного струму. Досягнувши повного заряду, ЗУ сам вимикається. Вам не потрібно бути присутнім і контролювати.

Як визначити, розрядилася АКБ чи ні?

Першопричиною відмови автомобіля їхати не завжди є розряджений акумулятор. Однак, в 70% випадків це саме так. Тому, якщо автомобіль вчора ще їхав, а сьогодні не включається, насамперед огляньте акумулятор. Швидше за все, він розряджений.

 • Ідеальний варіант. акумулятори нового покоління, у яких є індикатори рівня заряду, а також показники щільності електроліту. Або, хоча б світловий індикатор: зелена лампочка. все в нормі, червоне світло. потрібно зарядка;
 • Подивитися на бортові прилади. Якщо з акб все нормально, то при включенні запалення на панелі лампочка «батарея» не світиться, тільки включається і відразу гасне. Якщо ж вона сигналізує і не вимикається. заряд низький;
 • Виміряти щільність спеціальним приладом.

Для цього використовуються два прилади ареометр і мультиметр.

 • Ареометр. прилад невигадливий. Це груша для всмоктування електроліту з поплавком всередині. На поплавок нанесена градуйована шкала. Показники: Повний заряд 1,28 г / см.куб., Половинний заряд. 1,20, повністю «сіла» АКБ. 1,1 г / куб. сантиметр;
 • Мультиметр називають ще вилкою навантаження. Він являє собою вольтметр з паралельно приєднаним опором. Він приєднується до виходу АКБ, потім, щоб з’явилися показники, потрібно дати навантаження (включіть далекі фари або ж габарити). Через 10-15 секунд побачите вольтаж. Показник повинен не перебувати нижче 11,2 Вольта. Якщо напруга менше, значить, батарея розряджена. Існує інший спосіб перевірити батарею вольтметром. в процесі запуску двигуна. У цьому випадку норма вольтажа буде значно нижче. 9,5 Вольт. Якщо цього числа немає, то акумулятор потрібно заряджати.

Дотримуватися безпеку дуже важливо

Заряджати акумулятор на автомобілі. не так просто і не завжди безпечно.

Тому постарайтеся убезпечити себе, виконавши деякі правила:

 • Одягніть окуляри, а також хімічно стійкі рукавички, адже ви працюєте з кислотою;
 • Акумулятор, особливо, коли кипить, виділяє сірчистий газ, різноманітні отрути, арсин. Подбайте, щоб приміщення було добре провертіваемим. Ніколи не заряджайте його в будинку, тому що отрути можуть осісти на стінах, предметах;
 • Відкрите полум’я (навіть сигарета, випадкова іскра). завжди дуже небезпечно. Адже при зарядці виділяється ще й у величезних кількостях водень, а він вибухонебезпечний;
 • Використовуйте запобіжники. Сьогоднішні АКБ захищені від короткого замикання, але потрібно також захистити і свою електричну мережу.

ЗА : СКОЛЬКО нужно ЗАРЯЖАТЬ АККУМУЛЯТОР автомобиля?

Покрокова підготовка батареї до зарядки

Щоб правильно зарядити акумулятор, потрібно його підготувати до даного процесу послідовно, крок за кроком.

 • Очищаємо батарею. вона не повинна бути брудна;
 • Оглядаємо, чи немає пошкоджень, протікання електроліту;
 • Витягуємо акуратно клеми;
 • Відкриваємо пробки і дивимося, чи придатний наш електроліт до роботи. Він повинен бути чистим, світлим і прозорим, без пластівців і осаду. Виглядає інакше. потрібно міняти;
 • Міряємо рівень електроліту. чи достатній він. Якщо мало. доливаємо дистильовану воду;
 • Можна заряджати. Клеми ЗУ приєднуємо до акумулятора. І тільки після цього встромляємо зарядний в мережу. І аж ніяк не навпаки.

Скільки часу необхідно заряджати акумулятор

Немає точного визначення часу необхідного для повного заряду. так як є кілька факторів, що впливають на це. Тому час заряду може бути від кількох годин і до декількох діб.

Існує 4 основні чинники впливають на час зарядки АКБ.

 • Відсоток розрядженого акумулятора. Повністю виряджену АКБ за часом доведеться заряджати набагато довше, ніж виряджену на 50%.
 • Ступінь зносу батареї. Згодом пластини АКБ обсипаються і її ємність зменшується. Візьмемо для прикладу зношену АКБ ємністю 60Ачас. Але її ємність по факту не буде дорівнює 60Ачас, а буде менше, наприклад, 50-45 ачас. Отже, зношений акумулятор зарядиться швидше, ніж аналогічний, але новий.
 • Сила струму і напруга зарядки. Чим менше сила струму, тим повільніше відбувається зарядка.
 • Швидкість прийому заряду. Наприклад, холодний акумулятор гірше заряджається. Це пов’язано з тим, що швидкість хімічної реакції (електролізу) залежить від температури. Тому перед зарядкою його необхідно відігріти при кімнатній температурі, якщо він занесений взимку з вулиці.

Якщо для зарядки використовується автоматичний зарядний пристрій, то воно саме визначить, коли АКБ заряджена, відключиться і повідомить про повному заряді будь-якої індикацією. При зарядці в міру заряду зменшується різниця між ЕРС акумулятора і зарядним напругою, внаслідок чого знижується струм. При досягненні сили струму приблизно в 0.5А зарядний пристрій не встановлюватиме зарядку.

Якщо заряд проводиться не в автоматичному режимі, то потрібно дочекатися моменту, коли сила струму опуститься до свого мінімального значення (приблизно 1 0.5А) і залишиться на цьому рівні близько трьох годин не змінюючись. Після цього можна відключати ЗУ і заміряти щільність електроліту.

Зрозуміти, що акумулятор заряджений повністю, можна за двома ознаками. Це досягнення електролітом щільності 1,27 г / см3 і напруги на клемах батареї 12.7В. Заміри щільності і напруги слід проводити після відключення ЗУ і після деякого часу після зарядки. Потрібно, щоб електроліт устоявся і перестав виділяти бульбашки газу.

Правила безпеки при зарядці акумулятора автомобіля.

Не рекомендується проводити зарядку в житловому приміщенні через те, що з акумулятора виділяються вибухонебезпечний газ. Це актуально для обслуговуваних АКБ з пробками.

З цієї ж причини забороняється палити або проводити будь-які інші роботи з відкритим вогнем або іскроутворенням.

Спочатку підключається зарядний пристрій до клем батареї, а потім вже воно включається в мережу. Відключення проводиться в зворотному порядку. Спочатку відключаємо зарядний пристрій (ЗУ) від мережі, потім відключаємо клеми. Такий порядок дій дозволить уникнути утворення іскри при підключенні ЗУ.

У обслуговуваних акумуляторах обов’язково викручує всі пробки. Це зручно зробити за допомогою звичайної монети номіналом 2 або 5 рублів. Після викручування пробки потрібно покласти назад в отвори, але не закручувати. Такий стан пробок дозволить вільно виходити газам і одночасно захистити батарею від можливого попадання всередину неї пилу та бруду. Також це зменшить втрату електроліту при його випаровуванні.

Перед викручуванням пробок обов’язково стираємо весь пил і бруд з робочої поверхні акумулятора. Це також дозволить уникнути попадання бруду всередину батареї.

Якщо ж зарядка проводитися в квартирі, то необхідно це робити на балконі з відкритим вікном або в приміщенні, де є витяжка, наприклад, туалет.

Як правильно заряджати акумулятор автомобіля.

Швидше за все, кожен автовласник зі стажем не менше трьох років стикався з ситуацією, коли він не зміг завести свою машину через те, що акумулятор повністю розрядився. Ви можете запитати, чому стаж не менше трьох років? А тому, що середня тривалість життя акумулятора складає 3 роки. Хоча в окремих випадках можлива більш тривала експлуатація акумулятора, але це вже залежить від того, наскільки якісно і вчасно він обслуговувався.

Яким струмом і напругою слід заряджати акумулятор

Напруга заряду у АКБ, виготовлених за різними технологіями, відрізняється. Але є загальні вимоги, які застосовні до більшості акумуляторів.

Найоптимальніша і безпечна зарядка. це виставити обмеження напруги 14.7В, а силу струму 1/10 від ємності АКБ. Припустимо ємність дорівнює 70 (Ач), тоді струм, який виставляється при заряді, повинен бути 7 ампер.

Якість заряду АКБ і сила струму мають зворотну залежність, тобто, чим менше сила струму, тим якісніше буде заряджений акумулятор і тим повільніше буде відбуватися його зарядка. Якщо є час, то краще вибрати силу струму ще менше в розмірі 1/20 від ємності акумулятора. Наприклад, для батареї ємністю 70 (Ач) це буде сила струму в 3.5А.

Для необслуговуваних батарей силу струму вибирають не більше 1/20 від ємності акумулятора. Іншими словами, якщо ємність дорівнює 60 амперчасах, то сила струму повинна бути 3А. Така низька сила струму обумовлена ​​самою конструкцією АКБ. Так як АКБ обслуговуються, то при кипінні електроліту виділяється газу нікуди буде виходити і батарею може розірвати тиском газу. Щоб уникнути кипіння електроліту і вибирають невеликі струми для зарядки.

У міру заряду напруга буде зростати до 14.7 В, а струм буде незмінний поки напруга не досягне цього значення. Після того як напруга досягне значення 14.7В воно перестане рости так як обмежена налаштуваннями ЗУ. При продовженні заряду тепер напруга обмежена, при цьому в міру продовження заряду буде знижуватися сила струму, поки не досягне значення свідчить про закінчення заряду (приблизно 1-0.5А). Якщо протягом двох трьох годин сила струму не знижується, то можна вважати, що акумулятор заряджений повністю на даному режимі зарядки.

Після закінчення зарядки відключаємо ЗУ і даємо АКБ кілька хвилин постояти, щоб електроліт перестав виділяти газ. Виробляємо виміри густини.

Якщо щільність електроліту не досягнула своїх оптимальних значень 1.27-1.28 г / см3, то можна спробувати її підняти за допомогою зарядки на більш високу напругу. Для цього встановлюємо обмеження напруги в 16.3В, а силу струму не більше 1/20 від ємності акумулятора. Силу струму можна виставити ще менше до рівня 0.5А. Так АКБ буде повільніше заряджатися, але таким чином знижуємо ймовірність кипіння електроліту, а значить ризик руйнування пластин батареї. У такому режимі зарядки витримуємо від одного до чотирьох годин. Час залежить від того, як швидко щільність електроліту прийде в норму.

Якщо для зарядки використовується автоматичний зарядний пристрій, то воно саме підбирає напругу і силу струму.

скільки, зарядка, акумулятора, автомобіля

Наслідки глибоко розряду АКБ і як його правильно зарядити після цього

При глибокому розряді відбувається сульфітація пластин. Великі кристали сульфату свинцю (PbSO4) відкладаються на позитивно заряджених пластинах АКБ, тим самим забиваючи їх. При цьому сильно зменшується площа поверхні пластин, вільної від кристалів сульфату свинцю. Внаслідок чого зменшується ємність акумулятора. Три, чотири повних розряду і практично всі пластини будуть забиті, а акумулятор можна буде викинути.

При штатних режимах роботи (заряд. розряд). утворюються кристали невеликих розмірів і при заряді вони розчиняються в електроліті. Таким чином очищаються пластини і ємність АКБ відновлюється. Цього не відбувається якщо стався глибокий розряд, так як при нормальній зарядці великі кристали сульфату свинцю практично не розчиняються в електроліті. В цьому випадку для їх розчинення потрібно використовувати інший режим зарядки.

Глибоко розряджений акумулятор слід заряджати напругою 16,2. 16.3В і малою силою струму. 1-0.5А. У такому режимі зарядки можливе часткове відновлення його ємності. За один цикл відновити ємність і підняти щільність електроліту до 1,27 г / см3 не вийде. Тому, коли електроліт на малих токах почав кипіти, то заряд необхідно припинити і дати відстоятися 2-3 години. Після цього знову повторюємо зарядку. Цей процес повторюємо кілька разів. Таким чином можливо підняти щільність електроліту до стану повністю зарядженого акумулятора.

Але не слід забувати, що напруга вище 14.5В підходить не для всіх АКБ. До таких відносяться гелієві і гібридні.

Як визначити заряджений або розряджений акумулятор

Це можна визначити за напругою на контактах і по щільності електроліту.

У повністю зарядженому акумуляторі (100% заряду) напруга на клемах повинно бути 12.7В. В розрядженому відповідно 11.7В (0% заряду). Отже, кожні 0.1В. це 10% заряду. Ці значення актуальні для температури акумулятора 20-25 градусів.

Наприклад, напруга на контактах одно 12.2В, отже, заряд становить 50%.

Другий більш точний спосіб визначити ступінь заряду. це визначення по щільності електроліту. Даний спосіб підійде тільки для обслуговуваних акумуляторів, в яких є можливість викрутити пробки і дістатися до електроліту.

В якості електроліту в батареях застосовують розчин сірчаної кислоти, густина якого вимірюється в г / см3. При розряді щільність електроліту знижується. Знаючи це властивість можна визначити ступінь розряду батареї. Щільність визначається за допомогою спеціального приладу. ареометра.

Щільність повністю зарядженої батареї (100%) при 25 ° с дорівнює 1.27-1.28 г / см3.

Щільність повністю розрядженою батареї (0%) при 25 ° с дорівнює приблизно 1.1 г / см3.

Как проверить аккумулятор мультиметром. How to check the battery with a multimeter.

Знаючи ці дані, можна обчислити, що приблизно кожна сота одиниця щільності дорівнює 6% заряду (0.01 г / см3 = 6% заряду).

Для прикладу щільність дорівнює 1,24 г / см3, отже, ступінь заряду становить 76%.

Перед перевіркою щільності електроліту обов’язково відключаємо зарядний пристрій і чекаємо кілька хвилин. Щільність надійніше обчислення, коли з електроліту не виділяється газ.

Як часто потрібно заряджати акумулятор?

Його слід заряджати мінімум 2 рази на рік, з періодичністю півроку (до зими, після зими).

Також після тривалих простоїв автомобіля, коли він довго не заряджається від генератора. Під час простою АКБ сама по собі повільно розряджається, а також цьому сприяє включена сигналізація на авто.

Після глибокого розряду, коли забули вимкнути фари або магнітолу і т.п.

При працюючому двигуні

Для коректної роботи автомобіля потрібно справний стан всіх його елементів. Здійснити тестування напруги акумулятора при працюючому двигуні реально. Показник буде вище, ніж при заглушеному моторі, варіюючи між 13,5 і 14 В. Перевищення максимального значення буде свідчити про функціонування в посиленому режимі генератора. При коректній роботі електричного обладнання через 10 хвилин показник заряду постійним струмом повернеться в нормальний стан. Якщо підвищення показників буде на постійній основі, буде спостерігатися перезаряд джерела живлення. Електроліт при цьому википатиме.

Якщо постійно спостерігається зниження заряду постійним струмом АКБ, джерело живлення не встигає повністю заряджатися. Про несправності цього устаткування буде свідчити падіння показників більш ніж на 2 В. При виникненні таких ситуацій, варто задуматися про придбання нового пристрою.

Напруга зарядженого автомобільного акумулятора без навантаження

Вольтажность стандартного живильного елемента дорівнює 12,6 вольт. Перевірка напруги зарядженого акумулятора автомобіля без навантаження здійснюється шляхом перевірки вольтажності в банках АКБ.

Консистенція електролітній рідини в секційних відділеннях по стандарту повинна бути ідентична.

Допустимою похибкою вважається 0,02 г / см². Мінімальним показником заряду постійним струмом в кожній з банок є 1,9 В. Коли заряд нового акумулятора не показує навіть значення 1,7 В, це змушує запідозрити пошкодження секції.

Яка напруга на акумуляторі авто вважається нормальним?

Багато автолюбителів ламають голову над поняттям «нормального напруги» повністю зарядженого акумулятора автомобіля. З’ясувати ці параметри досить просто. Тестування вольтажності елемента живлення проводиться тільки після закінчення зарядки обладнання. Яке ж напруга повинна бути в акумуляторних клемах? Коли після 12-тічасовой зарядки елементу живлення, показник ступеня зарядженості буде 12,5-13,2 В, це буде вважатися нормальним значенням. До початку процесу вимірювання одну з клем знімають з елемента живлення. Нова, повністю заряджена АКБ, яку попередньо від’єднали від бортової мережі, зможе утримувати заряд 141 добу. Якщо АКБ буде підключена до машини, рівень заряду акумулятора за напругою заряду зменшиться в 2 рази. Навіть при вимкненому моторі відбувається витік струму. Ступінь розрядженого визначається шляхом використання мультиметра.

Напруга АКБ автомобіля

Не можна відповісти однозначно, яка напруга має бути на зарядженому акумуляторі.

Професіонали відзначають деякі діапазони або порогові значення, за які небезпечно заходити.

Перед проведенням вимірювальних процедур необхідно очистити клеми АКБ від сміття. Це дозволить отримати більш точні результати. Після цього, підключають вимірювальний прилад відповідно позначенням. В стандартом режимі нормальне напруга акумулятора має значення 12,2 В.

Показники тестування кожної банки при цьому не нижче 2 В. Коли спостерігається значне відхилення при вимірюванні від рекомендованих показників, потрібно усунення проблем з елементом живлення.

Скільки ампер в зарядженої АКБ?

Інформація про приміщення повинна бути захищена на зарядженому акумуляторі автомобіля вказується на етикетці вироби.

Якщо позначення на упаковці поживного елемента інформує про наявність ємнісного обсягу в 60 А / ч, то акумуляторна батарея зможе видавати протягом 11-ти годин по 5 А. Здатність АКБ видавати певну кількість струму пов’язана з одержуваної навантаженням. Визначати скільки струму зможе віддавати АКБ необхідно в кожному випадку окремо. Для цього використовують мультиметр.

Функціонування елемента живлення багато в чому залежить від умов експлуатації та температурного режиму. Взимку просідання по заряду АКБ здійснюється значно більше. Зниження швидкодії хімічних реакцій стає причиною зменшення напруги на клемах акумулятора. Допнагрузка на електрообладнання і живильне джерело в зимову пору зростає.

Для отримання рекомендованого напруги автомобільного акумулятора виробники при виготовленні пластин застосовують інноваційні матеріали, що забезпечують оптимальне зіткнення з електролітній рідиною.

Таблиця заряду

Для забезпечення коректності роботи елемента живлення варто регулярно відслідковувати заряд акумулятора по напрузі. Для цього краще скористатися таблицею, завдяки якій значно полегшується контроль за елементом харчування машини.

З таблицею заряду, по якій можна звірити отримані після вимірювання результати, можна ознайомитися:

Мінімальна напруга

Щоб уникнути критичного розряду елемента живлення потрібен регулярно контролювати рівень надходження постійного струму. Мінімальним напругою АКБ є показник 10,5 В. В разі коли акумулятор автомобіля по напрузі просів до 9 В, зарядити його можна тільки оригінальним якісним ЗУ. Цей показник є критичним. Гарантувати, що після зарядки джерело живлення буде працювати коректно, неможливо.

Під навантаженням

Автомобілісти часто цікавляться, чи можна провести вимірювання показників напруги АКБ під навантаженням. Така процедура виконується вилкою навантаження. За допомогою цього приладу можна визначити функціональність акумуляторної батареї авто і процентне співвідношення її зарядженості.

Такі прилади підрозділяються на стрілочні і цифрові. Дорогі вимірювальні прилади можуть функціонувати навіть в мороз. Останні моделі відрізняються точністю і надійністю, але вартість їх значно вище. Яке ж напруга повинна бути у акумулятора авто без навантаження? Оптимальним значенням буде показник 12,6-12,7 В. Час тестування джерела живлення під навантаженням має становити не менше 10 секунд.

Ознаки несправності генератора

У сучасних машинах поломки електричної системи. одні з найпоширеніших. Велика кількість електроніки зобов’язує особливо ретельно контролювати роботу і стан генератора і акумулятора, тому що їх вихід з ладу може знерухомити автомобіль. Найпопулярнішими ознаками несправності генератора є:

 • світлова індикація акумуляторної батареї на панелі приладів;
 • нестабільна робота АКБ (її википання або недозаряд);
 • різна інтенсивність світла фар;
 • сторонні звуки з боку генератора.

Якщо ви помітили некоректну роботу автомобіля, то, можливо, ток зарядки акумулятора від генератора недостатній.

Всі несправності електротехнічного обладнання, до якого належить генерує енергію пристрій автомобіля, є механічними (деформація або поломка кріплень, корпусу, порушення роботи підшипників, притискних пружин, ременя приводу і ін.) Або електричними (обриви обмоток, несправності діодного моста, вигоряння або знос щіток. замикання між витками, пробої і ін.).

Не варто списувати непрацюючий генератор з рахунків: дізнайтеся, чи є ремкомплекти і запасні частини. По можливості замініть їх. Якщо ви не можете самостійно здійснити ремонтні роботи, то віддайте генератор в майстерню. Багато умільці зможуть відновити агрегат без зайвих витрат і в найкоротший час.

Однак окремі поломки вимагають покупки нового пристрою, що генерує електроенергію. Наприклад, виходить з ладу підшипник, який упаяний в корпус генератора не підлягає відновленню або заміні в більшості випадків.

Пам’ятайте, що поломка цього вузла може бути викликана не тільки зносом і корозією, а й поганою якістю елементів, комплектуючих; надмірне навантаження; зовнішній вплив солей, рідин, температур.

Як перевірити напругу генератора на акумуляторі

Різниця потенціалів можна діагностувати двома способами. безпосередньо на генерує обладнанні і через акумулятор. Генератор безпосередньо пов’язаний з джерелом живлення товстим проводом, тому для перевірки рівня різниці потенціалів можна виміряти напругу на джерелі живлення. Для цього будуть потрібні спеціальні пристрої. вольтметр, мультиметр або навантажувальна вилка.

Провід перших вимірювальних приладів підключаються до АКБ в будь-якій послідовності. Вилка повинна бути з’єднана з клемами акумуляторної батареї із суворим дотриманням полярності. Прийнято вважати, що нормальне напруга в мережі має бути не нижче 12 вольт. На холостому ходу без включення всіх електричних приладів автомобіля цей показник повинен бути на рівні 13,5-14В. Падіння значень напруги до 13,3-13,8 вольта вважається допустимим.

У той же час звичайним тестирующим обладнанням можна перевірити опір елементів генератора. ротора, статора і діодного моста. Діагностика роторного обладнання здійснюється за його обмотці. Необхідно поєднати щупи пристрої з контактними кільцями. Якщо мультиметр дає свідчення від 2, 3 до 5,1 Ом, то цей елемент справний. Споживання струму обмоткою має бути в межах 3-4,5 ампер.

Її нормальне опір. 0,2 Ома. Перевірка діодного моста здійснюється за наявністю або відсутністю опору, показники не мають значення. Єдине, варто врахувати. нульового виміру бути не повинно. Заміри здійснюються попарно. плюсовій вихід і все пластини з цього боку або мінус і все елементи.

Нагадуємо, що для нормальної зарядки автомобільного акумулятора напруга, що видається генератором, має бути від 13,5 до 14 вольт.

Як перевірити роботу генератора

Акумулятор в автомобілі. важливий елемент системи, який відповідає за забезпечення бортової мережі машини електрикою. Генератор використовується для зарядки АКБ під час її активності. Нестабільна робота пристрою, що генерує електроенергію, стає причиною просідання напруги в мережі і відсутності відновлення ємності джерела живлення.

Під нормальної продуктивністю генератора розуміється своєчасне і повноцінне заповнення рівня заряду акумуляторної батареї, який під навантаженням зменшується. Перевірка величини зарядки акумулятора від генератора проста і може бути виконана власником авто самостійно.

Діагностика автомобільного пристрою, що генерує енергію, включає в себе візуальний огляд агрегату, його елементів і супутніх деталей, а також здійснення замірів напруги і сили струму. Як мінімум два рази на рік слід перевіряти натяг ременя приводів, надмірне ослаблення якого призводить до зменшення працездатності генератора, а іноді може спричинити за собою і поломку пристрою. Раз на рік можна здійснювати перевірку елементів обладнання. кріплень, діодного моста, регулятора напруги та інших. Гарантією відсутності проблем буде і своєчасне обслуговування акумулятора. чистка клем, додавання дистильованої води.

Діагностика таких показників, як напруга, сила струму, опір, необхідна також два рази в рік. Для її здійснення вам знадобляться спеціальні прилади. вольтметр, мультиметр або навантажувальна вилка.

Як перевірити роботу генератора

Акумулятор в автомобілі. важливий елемент системи, який відповідає за забезпечення бортової мережі машини електрикою. Генератор використовується для зарядки АКБ під час її активності. Нестабільна робота пристрою, що генерує електроенергію, стає причиною просідання напруги в мережі і відсутності відновлення ємності джерела живлення.

Під нормальної продуктивністю генератора розуміється своєчасне і повноцінне заповнення рівня заряду акумуляторної батареї, який під навантаженням зменшується. Перевірка величини зарядки акумулятора від генератора проста і може бути виконана власником авто самостійно.

Діагностика автомобільного пристрою, що генерує енергію, включає в себе візуальний огляд агрегату, його елементів і супутніх деталей, а також здійснення замірів напруги і сили струму. Як мінімум два рази на рік слід перевіряти натяг ременя приводів, надмірне ослаблення якого призводить до зменшення працездатності генератора, а іноді може спричинити за собою і поломку пристрою. Раз на рік можна здійснювати перевірку елементів обладнання. кріплень, діодного моста, регулятора напруги та інших. Гарантією відсутності проблем буде і своєчасне обслуговування акумулятора. чистка клем, додавання дистильованої води.

Діагностика таких показників, як напруга, сила струму, опір, необхідна також два рази в рік. Для її здійснення вам знадобляться спеціальні прилади. вольтметр, мультиметр або навантажувальна вилка.

Як перевірити напругу генератора на акумуляторі

Різниця потенціалів можна діагностувати двома способами. безпосередньо на генерує обладнанні і через акумулятор. Генератор безпосередньо пов’язаний з джерелом живлення товстим проводом, тому для перевірки рівня різниці потенціалів можна виміряти напругу на джерелі живлення. Для цього будуть потрібні спеціальні пристрої. вольтметр, мультиметр або навантажувальна вилка.

Провід перших вимірювальних приладів підключаються до АКБ в будь-якій послідовності. Вилка повинна бути з’єднана з клемами акумуляторної батареї із суворим дотриманням полярності. Прийнято вважати, що нормальне напруга в мережі має бути не нижче 12 вольт. На холостому ходу без включення всіх електричних приладів автомобіля цей показник повинен бути на рівні 13,5-14В. Падіння значень напруги до 13,3-13,8 вольта вважається допустимим.

У той же час звичайним тестирующим обладнанням можна перевірити опір елементів генератора. ротора, статора і діодного моста. Діагностика роторного обладнання здійснюється за його обмотці. Необхідно поєднати щупи пристрої з контактними кільцями. Якщо мультиметр дає свідчення від 2, 3 до 5,1 Ом, то цей елемент справний. Споживання струму обмоткою має бути в межах 3-4,5 ампер.

Її нормальне опір. 0,2 Ома. Перевірка діодного моста здійснюється за наявністю або відсутністю опору, показники не мають значення. Єдине, варто врахувати. нульового виміру бути не повинно. Заміри здійснюються попарно. плюсовій вихід і все пластини з цього боку або мінус і все елементи.

Нагадуємо, що для нормальної зарядки автомобільного акумулятора напруга, що видається генератором, має бути від 13,5 до 14 вольт.

Яка зарядка повинна йти на акумулятор з генератора

Традиційно вважається, що 13,5-14,5В повинен видавати генератор на АКБ і цього абсолютно вистачає для заповнення витрат акумуляторної батареї.

Варто враховувати, що використання на автомобілі батареї більшої потужності, ніж рекомендує виробник, вимагає і встановлення більш досконалого генеруючого пристрою.

Необхідно врахувати те навантаження, яке повинен витримувати генератор. вона вираховується за максимальними показниками всіх електроприладів і систем авто.

Не варто забувати, що зарядний струм від пристрою, що генерує енергію, дозволить завести машину в холодну пору року. Для того щоб не виникало проблем з заводом автомобіля, ми рекомендуємо купувати генерує обладнання, струм заряду якого становитиме приблизно 10% від ємності джерела живлення. Тобто для акумулятора в 100 А / ч необхідний генератор, який зможе видати 10А. Зверніть увагу, для багатьох машин устаткування в 100 ампер буде працювати на межі своїх можливостей, тому що енергоспоживання автомобільної системи в районі 80 ампер. Тому вибір джерела, що генерує енергію, повинен враховувати і ємність АКБ, і споживання в мережі.

Інші причини низької напруги

Не завжди мала різниця потенціалів в системі пов’язана з поломкою генератора або поганим акумулятором. Якщо діагностика цих елементів не виявила ніяких неполадок, то варто звернути свою увагу на наступне:

 • стан клем акумулятора. щільність примикання і оксидація;
 • проблеми електропроводки. окислювання, порушення її цілісності;
 • вихідні контакти до електроприладів;
 • правильно підібрані енергоспоживачі.

Кожен контакт повинен бути щільно прилягає і цілісним, тобто необхідно відсутність утворень (наприклад, сульфацил), які будуть порушувати проходження струму. Неправильне з’єднання контактів призводить до прискореного розряду батареї навіть на незаведенном машині.

Щоб поліпшити примикання елементів електросистеми автомобіля, необхідно зачистити всі контакти і відновити цілісність проводів за допомогою їх заміни або з’єднання і обмотки ізоляційною стрічкою.

хотілося б повторити, що стійка робота автомобіля вимагає постійного контролю всіх елементів, а особливу увагу повинен залучати генератор. Акумулятор заряджається від нього і забезпечує електрикою цілу автомобільну систему. Звертайте увагу на всі елементи: щітки генератора, контактні кільця, регулятор напруги, обмотку обладнання.

Самі коректні виміри слід здійснювати при повній зарядженості батареї і в різних режимах. Пам’ятайте, що виробник прив’язує характеристики генератора до кількості оборотів двигуна. саме вони допомагають виробляти певний струм.

Детальний відео, як перевірити генератор:

У вас є досвід діагностики генератора і рішення проблем в електричній системі автомобіля? Поділіться, будь ласка, вашим досвідом і думкою з нашими читачами в коментарях. Якщо у вас є питання по порушених тем, ми будемо раді на них відповісти.

Постійний недозаряд АКБ або її абсолютна розрядка в самий невідповідний момент. головний біль багатьох автовласників. Одним з джерел цих проблем може бути генератор. Але як його перевірити? Можливо, справа зовсім не в ньому? Давайте разом розберемося, скільки повинен виробляти генератор для нормального функціонування всіх систем автомобіля і підтримки АКБ в зарядженому стані.

Скільки потрібно заряджати акумулятор автомобіля

Скільки часу заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм корисно знати всім недосвідченим автолюбителям. Точно відповісти на це питання не можна, так як все залежить від стану пристрою і способу зарядки.

Як встановити ступінь зарядженості акумуляторної батареї

Щоб визначити, наскільки заряджений акумулятор, враховують його напруга. Перевірити цю характеристику можна двома способами:

 • Проводять звичайне вимір електричної напруги на контактних клемах батареї. Для цього користуються цифровим вольтметром. Цей прилад дозволить показати точне значення рівня напруженості АКБ до десятих і навіть сотих часток вольта. Для вимірювання розрядний і зарядний струм повинен бути відсутнім протягом 4-5 годин, щоб напруга прийшло в нормальний стабільний стан. Повинен бути показник від 12,5 до 12,9 вольт. Корисно використовують спеціальні зарядні пристрої з мікропроцесором і пам’яттю. Вони дозволяють більш точно визначити рівень зарядженості. Такі прилади здатні відстежити розряд і заряд АКБ за кілька циклів.
 • Визначають щільність електроліту, і за цим параметром виявляють ступінь зарядженості батареї. Але цей варіант підходить тільки для пристроїв з рідким електролітом.

обслуговуються вид

Відмінність кальцієвих необслуговуваних батарей в тому, що вони не мають витрати води або він дуже низький. У стандартних акумуляторах розкладання води на кисень і водень відбувається, коли напруга на клемах досягає 14,4.

Для необслуговуваних батарей цей термін вище. Тому витрата води значно нижче або практично нульовий. Але це не означає, що подібні пристосування не потребують підзарядки. Процедура проводиться так само, як і для інших типів батарей і не представляє складнощів навіть у домашніх умовах.

Необхідність в зарядці визначити неважко. Найчастіше це очевидно. Наприклад, якщо водій забув вимкнути фари або музику і АКБ сідав. До ранку в цьому випадку вся ємність батареї буде спустошена і машина не зможе поїхати.

Підзарядка потрібно взимку, так як в періоди низької температури працює грубка, обігрів і батарея погано відновлює заряд. Тому не обслуговуються пристрою так само потребують підзарядки, як і інші типи.

Спочатку за допомогою регулятора виставляють струм, рівний 1/10 від ємності. Скільки потрібно заряджати акумулятор, залежить від його розрядки. Через кілька годин після початку процедури, встановлені показники струму починають автоматично знижуватися, щоб електроліт НЕ закипів. Коли він буде повністю заряджений, на клеми будуть подаватися за все 220мА. У цьому виді АКБ і зарядник, підключений до нього, можуть перебувати будь-який період часу без небезпеки.

Якщо не обслуговуюча батарея розрядилася на 90%, то вона виходить з ладу, і за допомогою автоматичного зарядного пристрою привести її в робочий стан не вийде.

Цікаво, що за допомогою автоматичної зарядки можна заряджати не тільки не обслуговуються акумулятор, а й інші види. Але не можна допускати, щоб батарея повністю сідала.

Заходи безпеки

Перш ніж заряджати автомобільний АКБ, потрібно правильно його підготувати:

 • Спочатку потрібно провести видалення конденсату, окису і бруду з поверхні контактів. Для цього достатньо приготувати розчин соди, змочити в ньому ганчірку і протерти верхню частину. контакти. Дотримуватись чистоти дуже важливо, так як, якщо кришка акумулятора відкручується зверху, то під час демонтажу бруд потрапить всередину, що може привести до пошкоджень і скорочення терміну служби приладу.
 • Відкрити кришки і перевірити рівень електроліту. Якщо його недостатньо, то пластини не закривають і додають дистильовану воду. В іншому випадку під час зарядки свинцеві пластини нагріються і обсипаючи. Ідеальним варіантом буде провести і вимірювання щільності електролітів. Цей показник, якщо батарея нормальна і знаходиться в робочому стані, має становити 1,26-1,30 г / см3.
 • Вигвинтити або витягнути пробки з АКБ за допомогою викрутки. Їх слід докласти до отворів, щоб не бризкав кислота. Завдяки цьому гази, які будуть утворюватися в процесі, вільно вийдуть назовні.

Після підготовчих робіт, може проводитися зарядка. Її виконують із застосуванням постійного струму або постійної напруги. Як довго триватиме процедура, залежить від виду.

Щоб автомобіль знову завівся, і батарея збереглася в колишньому стані, потрібно дотримуватися запобіжних заходів:

 • Не можна проводити зарядку з замерзлим акумулятором. Потрібно дати йому час відтанути.
 • Стежити за рівнем струму. Оптимальним вари антом вважається застосування струму в розмірі 10% або 0,1 від ємності батареї. Наприклад, якщо цей показник становить 60 Ah, то струм заряду не повинен перевищувати 6 ампер.
 • Процедуру можна проводити тільки в приміщеннях, які добре провітрюються.
 • Якщо акумулятор вмонтований, то в ході процедури капот слід тримати відкритим.
 • Потрібно стежити, щоб позитивні полюс АКБ був з’єднаний з таким же у зарядного пристрою. Це ж стосується і негативних.
 • Заражатися батарея повинна до тих пір, поки у всіх осередках не почне активно утворюватися газ.
 • Влітку процедуру потрібно проводити, як тільки рівень заряду досягне 50%, а взимку. 25%.

В кінці потрібно почекати 20 хвилин, поки АКБ очиститься від газу, після чого загвинтити і вставити пробки на місце. Також батарею рекомендують промити і просушити. Щоб перевірити, пропускає корпус напруга чи ні, потрібно виміряти напругу кришки акумулятора. Якщо він нижче нуля, значить, пропускає.

Зарядка при постійній напрузі

Скільки заряджається акумулятор автомобіля від зарядного пристрою, залежить і від напруги. Цим методом воно подається на висновки АКБ постійно. Весь процес зарядки буде полягати в вирівнюванні напружень на виводах батареї і клемах зарядного пристрою.

Цю схему використовують, якщо зарядний пристрій оснащений автоматичним режимом роботи. Поступово відбувається збільшення внутрішнього опору батареї і знижується струм. Якщо струм падає до 200мА, то процес зупиняється. Після цього акумулятор можна залишити підключеним до ЗУ і коли заряд буде знижуватися, пристрій включиться і підзарядить його. Це дуже зручний домашній метод, так як контролювати процес не потрібно, прилад буде самостійно регулювати зарядку.

При цьому можна припустити, скільки приблизно буде тривати зарядка автомобільного акумулятора в залежності від величини напруги, що подається:

 • Якщо воно досягає 14,4, то протягом доби батарея 12В буде заряджена приблизно на 80%.
 • При напрузі в 15В за добу прилад буде заряджений на 90%.
 • Якщо рівень напруги досягає 16 вольт, то в цьому випадку автомобільний акумулятор буде повністю зарядженим.

Щоб уникнути зниження працездатності батареї, виробники встановлюють захист на зарядний пристрій, і вони самі знижують струм до безпечної величини.

обслуговується тип

Щоб визначити, скільки часу знадобитися на реанімацію такого АКБ, потрібно враховувати його особливості. Щоб процедура пройшла без небезпеки для акумулятора, сила струму не повинна перевищувати 10% від ємності акумулятора.

Щоб процес просувався швидше, деякі автолюбителі воліють підвищувати ампераж. Але це не кращий варіант, так як висока напруга погіршить стан свинцевих пластин і значно скоротить термін служби АКБ. Особливо згубний такий підхід, якщо машина працює на свинцево-сурьмяной батареї.

Якщо пристрій глибоко розряджена, то дозволяється виконати збільшення Ампераж не більше ніж на 5% від ємності. Напруга зарядки також має бути зниженим у межах 12-13 вольт. Поступово сила струму буде збільшуватися, але потрібно спостерігати за тим, щоб вона не перевищувала 10% від ємності, а рівень напруги був до 14,4 В. Це повільний спосіб, так як для повної працездатності батареї знадобитися 20 годин.

Зарядка АКБ при постійному струмі

Процес складається з декількох етапів, але на кожному з них потрібно підтримувати постійну силу струму, коригувати її при необхідності і вимірювати напругу. Тому такий спосіб не дуже зручний. Для нього доведеться обзавестися зарядним пристроєм регулюванням сили струму.

Щоб з’ясувати, скільки заряджається акумулятор при постійному струмі, потрібно озброїтися мультиметром і виконати такі дії:

 • На першому етапі встановлюється струм в розмірі 0,1 від номінальної ємності АКБ. На легкових автомобілях поширені батареї 60 А-ч. Тому для них встановлюють значення в розмірі 6 А при напрузі сили струму в 14,4 вольта. Контролювати ці показники допоможе мультиметр.
 • На другому етапі напруга поступово досягне 14,4 В і електроліз води різко збільшиться. В результаті цього процесу утворюється кисень і водень. Тому відбувається зниження струму заряду в два рази або до 3А.
 • На третьому щаблі рівень напруги підвищується до 15В, тому струм потрібно зменшити ще в два рази до 1,5 А. перевірку напруги важливо проводити раз в 2 години. Якщо воно буде видавати одні і ті ж результати, а в осередках спостерігається активне виділення газу, заряд можна зупинити.

При цьому способі досить важко визначити, скільки часу займе зарядка батареї. Все залежить від ступеня її розрядження, віку і ступеня сульфатации. Ці фактори впливають на те, наскільки добре АКБ прийме заряд. Згодом на поверхні пластин осідає шар сульфату свинцю, через що ємність акумулятора знижується. Чим вона нижче, тим швидше буде заражатися батарея.