Який домкрат краще для легкового автомобіля

Как домкрат выбрать. Какие Бывают домкраты. На что стоит обращать внимание!

Висота підхоплення

Автомобільні домкрати повинні проходити під автомобілем, щоб їх можна було встановити в певних точках підйому.

Таким чином, якщо висота підхоплення більше, ніж дорожній просвіт вашого автомобіля, ви не зможете поставити домкрат під автомобіль. Як правило, необхідно мати зазор не менше 3 см між верхньою точкою домкрата і точкою підйому.

Критерії вибору хорошого домкрата для легкового автомобіля

Вибір домкрата для легкового автомобіля здійснюється за його технічними характеристиками.

Вантажопідйомність. головний параметр. Якщо не враховувати цей параметр, то сенсу в виборі по іншим характеристикам немає. Для вибору цієї характеристики, необхідно знати масу автомобіля, плюс 100-200 кілограм запасу. Найчастіше підходять гвинтові, здатні підняти вантаж 1,5-2 тонни. Для гаража краще використовувати підкатний домкрат.

Максимальна висота підйому також важливий параметр

Слід звернути увагу, на яку висоту треба підняти автомобіль, щоб було комфортно працювати. Цілком достатньо до 50 сантиметрів, наприклад, для заміни колеса

Для підняття вище, краще використовувати додаткові балки або упори.

Висота в опущеному положенні (висота підхоплення). Домкрат повинен вільно знаходиться під днищем автомобіля. Якщо машина з низьким кліренсом, краще застосовувати гвинтові або підкатні домкрати.

Маса домкрата. вибір кожного і залежить від транспортування і застосування.

Гвинтові домкрати ромбического і типу важеля

Продовженням технології гвинтового підйомного пристосування є ромбічна конструкція. Тут використовується дещо інший принцип: при закручуванні силового гвинта рухаються частини домкрата, в результаті чого змінюється його геометрія і проводиться підйом автомобіля.

У ромбических пристосування зусилля направлено чітко вертикально, пристрій не відчуває ніяких бічних навантажень. На сьогодні така модель досить популярна. Конструкція проста, має мінімум деталей, рівень надійності дуже високий. Домкрат розташований під корпусом, шанс його перекидання невеликий, ймовірність пошкодження зовнішніх площин автомобіля при цьому відсутня.

який, домкрат, краще, автомобіля

У важеля гвинтових домкратах мала площу опори, також при закручуванні гвинта присутній бічна навантаження на конструкцію. Хоча такий підйомник теж знаходиться під корпусом і виключає пошкодження зовнішніх поверхонь, шанс «зриву» у даній конструкції набагато вище в порівнянні з ромбічної.

Як вибрати компактний і надійний домкрат для автомобіля: види, характеристики

Техніка безпеки

Будь-домкрат. це не тільки допоміжний інструмент при ремонті автомобіля, але і потенційне джерело загроз як для машини, так і оточуючих її людей.

Запам’ятайте, що домкрат. це інструмент підйому, а не утримання автомобіля. Тому при виконанні тривалих ремонтів авто потрібно встановити на якісь підпірки, а домкрат прибрати.

Якщо вам необхідно підлізти під днище машини, обов’язково ставте під колеса упори, цеглу або інші предмети з тим, щоб надійно знерухомити колеса. Якщо ви не впевнені в справності домкрата або з нього в процесі підйому автомобіль випливає навіть незначна кількість масла, то на такому пристрої не можна надовго залишати машину на вазі. Не забувайте замінювати домкрат на надійну опору, а домкрат витягніть.

SANTOOL 110101-015

Цей гідравлічний домкрат може підняти 15 тонн на висоту трохи більше 45 см, що дозволяє використовувати його для заміни колеса вантажного автомобіля. Він також підійде для підняття легкової машини, позашляховика або мікроавтобуса. Компактність обладнання не потребує багато місця для його розміщення, а для перенесення передбачена металева рукоять на корпусі циліндра. Крім того, висока якість виготовлення (це стосується всього модельного ряду) і надійність гідравлічного циліндра є відмінними рисами цієї марки.

Увага! Представлена ​​вище інформація не є керівництвом до покупки. За будь-якої консультацією слід звертатися до фахівців!

Тип конструкції

Конструктивно домкрати сильно відрізняються один від одного. Звичний багатьом звичайним водіям ромбоподібний формат досі популярний. По-перше, він простий, як і вся механіка, а по-друге, висота підкату низька. “Пляшки” компактніше і надійніше, але у них завжди є підвищені вимоги по висоті між порогом і землею. Є, звичайно, двухштоковие, але там часто надійність страждає через ускладненої конструкції. Подкатной, хороший платформою і зручністю роботи, взагалі, якщо потрібно універсальний інструмент, беріть його. Так, там вагу і розміри інші, але воно того варте. Любителі бездоріжжя ще часто купують “хай-джеки” і надувні домкрати. З першими все зрозуміло. це рейка, яку бажано чіпляти за силовий бампер. Якщо він у вас є. Надувні сильно на любителя. вони постійно страждають від проколів, на морозі така штука може просто порватися через неякісну резіни.С якою масою треба работатьВообще, якщо у вас легковик B-класу, то вам підійде будь-який домкрат, дивіться тільки на висоту підхоплення. Тут є місце і гвинтовим, і недорогим пляшковим. З масою до 1,5 т справляються практично всі кращі домкрати. Якщо у вас машина велика і важка, то дивіться в бік дорогих подкатних або рейкових інструментов.Почему не потрібно економітьІз особистого досвіду, вважаю що домкрат краще купувати дорожче і з більшою вантажопідйомністю, ніж важить ваш поточний автомобіль. Тому що, грубо кажучи, від домкрата безпосередньо залежить безпека експлуатації машини. Неякісний інструмент мало, що машину може пошкодити, так ще й каліцтва вам нанести. А запас по міцності. це хороший заділ на майбутнє і нові машини. Адже домкрати купують ні на один рік. Це цікаво Кращі автомобільні пилососи Важко назвати автомобільний пилосос пристроєм першої необхідності. Але якщо потрібно забратися в салоні. його не вистачає як рук, адже для «великого брата» треба шукати харчування. Розповімо про кращих автомобільних пилососах

Якій фірмі краще віддати перевагу

Домкрати користуються великим попитом серед власників автомобілів, тому на ринку представлений великий вибір продукції як російського, так і зарубіжного виробництва. Рейтинг по фірмам-виробникам підібраний з урахуванням наявності розгалуженої мережі точок реалізації.

Рейтинг домкратів для автомобіля складається з наступних компаній:

 • «Зубр ОВК». це російська фірма, яка займається виробництвом складного технічного обладнання. Домкрати цього виробника прості у використанні, але надійні. Завдяки цьому вони користуються великою популярністю у водіїв.
 • Ще одним популярним російським виробником вважається «Сорокін». Єдиний мінус. це висока вартість інструментів. Найчастіше ними користуються великі СТО. Крім того, в їх асортименті можна знайти рідкісні електрогідравлічні моделі.
 • Більше 50 модифікацій домкратів може запропонувати російська фірма Airline. Основною відмінністю від інших виробників є наявність власної розробки виготовлення пляшкових гідродомкратів до 50 тонн.
 • Matrix. фірма, яка пропонує великий вибір рейкових, подкатних і пляшкових моделей. Тут знайдуть для себе необхідний інструмент як великі СТО, так і автолюбителі.
 • Autoprofi. російська компанія, що продає автомобільну хімію, інструменти для машин. Перевага виробника полягає в прийнятних цінах.

Вибираючи, який краще домкрат для кросовера або джипа, можна орієнтуватися на рейтинг цих фірм, які зарекомендували себе на ринку високою якістю інструментів.

Кращі підкатні моделі

Гідравлічні домкрати діляться на підкатні і темно-зелені. Який домкрат краще: підкатною або пляшковий? Для відповіді на це питання потрібно детально розглянути їх характеристики. Пляшковий домкрат піднімає вантаж до 50 тонн, але у нього невелика опора, через це інструмент може бути нестійким. При підйомі автомобіля такої домкрат трохи зміщується.

На відміну від пляшкового підкатною домкрат заїжджає під автомобіль і навантаження завжди при цьому буде вертикальною. Найпопулярнішими вважаються маленькі підлогові моделі. Вони доступні за ціною і часто купуються автомобілістами для ремонту авто своїми силами.

До плюсів використання підкатна домкрата відносяться:

 • легкість у використанні;
 • маленька висота підхоплення;
 • жорстка конструкція, яка забезпечує безпеку.

До кращих підкатна домкратів відноситься КRAFTKT 820002. Основна позитивна сторона. низька вартість. Його зручно використовувати як для легкових машин, так і для позашляховиків. Він може підняти транспортний засіб до 380 міліметрів.

Кращі гвинтові моделі

Гвинтові ромбические домкрати. одні з найпопулярніших моделей на ринку автомобільної техніки і інструментів. Це компактна і стійка конструкція. Основними перевагами є:

 • тривалий термін експлуатації, рідкісні поломки;
 • підйом машини проводиться відповідно до вертикальної площиною.

При необхідності ремонт здійснюється дуже швидко.

Якщо буде потрібно підбирати гвинтовий інструмент, рекомендується зупинити вибір на «Енкор 1 т 28580». Це пристрій добре підійде для власників невеликих автомобілів. Він відрізняється низькою вартістю, компактною конструкцією. Мінусом вважається маленька вантажопідйомність. Вона досягає всього 1 тонну.

Кращі пневматичні моделі

В основі роботи пневматичного домкрата лежить стиснене повітря. Але для того щоб він правильно працював, необхідний

Кращі рейкові моделі

Якщо необхідно підняти автомобіль на максимальну висоту, потрібно підібрати рейковий домкрат. Перевага такого виду інструменту. можливість роботи з великими вагами.

Домкраты Автомобильные. Сравнение и тест на скорость подъема Обзор avtozvuk.ua

На максимально допустиму висоту можна підняти автомобіль за допомогою рейкового домкрата 505175 Matrix. Вантажопідйомність дає можливість використовувати цей інструмент як для ремонту будь-якого легкового автомобіля, так і для «Газелі». Він оснащений міцною металевою конструкцією, яка поетапно піднімає транспортний засіб на висоту до 1000 мм.

Рейтинг та опис кращих автомобільних домкратів

 • фінансова доступність;
 • легкість в експлуатації;
 • скарги на поломки.

Грунтуючись на ці дані, можна підібрати найкращий домкрат для свого авто.

Кращі надувні моделі

Інструменти надувного типу мають велику перевагу. вони дозволяють підняти автомобіль з мінімальним дорожнім просвітом. Пристрій надувається за допомогою вихлопних газів. У такого типу багато переваг:

 • не потрібно програми фізичних зусиль;
 • гумовий мішок можна розташувати під автомобіль, який знаходиться на будь-якій висоті;
 • інструмент важить всього 2 кг і займає дуже мало місця.

надувне пристрій

Популярна модель фірми «Сорокін». Вона укомплектована перехідником, який дає можливість використовувати її при двох вихлопних трубах. Недоліком є ​​висока вартість інструменту. Сам домкрат складається з надувної подушки підйомника, шланга для з’єднання з трубою і двох килимків.

Висота підхоплення

Ця характеристика визначає як висоту самого домкрата, так і мінімальну висоту, з якої пристрій починає піднімати вал. Якщо у вашого авто невеликий кліренс. це важливо, тому що домкрат може просто не поміститися під кузов авто і виявиться марний. Для таких машин висота підхоплення повинна бути не вище 6-10 см, інакше доведеться шукати підкатний модель.

Типи і види автомобільних домкратів

Сьогодні на автомобільному ринку представлені сотні моделей домкратів різних типів і видів, з різними механізмами, можливостями і технічними параметрами. Щоб вибрати оптимально підходить вашому автомобілю модель пристрою, необхідно точно знати, що вам потрібно, і чим відрізняються різні види цих пристосувань.

Домкрати розрізняють за типом робочого механізму і видам конструкцій на:

 • Механічні. компактні, бюджетні моделі для легкових авто, які комплектуються обертається рукояткою або педаллю, які керують підйомом вала. Прості в пристрої, практично безвідмовні, мають достатню вантажопідйомність (до 2 тонн), але вимагають додатки серйозного м’язового зусилля. За конструкцією можуть бути пляшковими, гвинтовими, ромбових і рейковими.
 • Гідравлічні. конструктивно схожі з механічними домкратами, але звільняють вас від фізичних зусиль, так як комплектуються гідроциліндрами, що створюють необхідний тиск робочої рідини для підйому вала рукояткою або педаллю. Більш вантажопідйом, компактні, працездатні і можуть використовуватися як для обслуговування приватних авто. Так і комерційного транспорту. Бувають пляшковими і подкатних.
 • Пневматичні. моделі домкратів, які приводяться в дію стисненим повітрям з газового балона, що створює необхідний тиск в камері і розширюють її, миттєво піднімаючи авто. Це компактні, вантажопідйомні пристрої для СТО і приватного використання, за допомогою яких можна легко витягти з болота навіть вантажівка, але для звичайної заміни колеса вони не дуже зручні і вимагають обережного поводження.
 • Електричні. компактні або габаритні промислові моделі домкратів, які підключаються до мережі живлення і приводяться в дію електрикою. Мають велику вантажопідйомність, але енерговитратних і вимагають стаціонарної установки і підключення.

Який домкрат краще вибрати для легкового автомобіля

Домкрат. необхідна для кожного автовласника пристосування, за допомогою якого можна підняти борт машини, поміняти колесо або виконати дрібний ремонт деталей у важкодоступних місцях. Він повинен бути в багажнику кожного авто, і виявляється вельми корисним, якщо поломка сталася в дорозі або на великій відстані від СТО.

Багато сучасних автомобілів відразу з заводу комплектуються домкратами, адаптованими до технічних параметрів, масі і висоті просвіту машини. А що робити власнику, якщо авто куплено з рук, і домкрат потрібно купувати самостійно? Яку модель пристрою вибрати, і чим відрізняються різні типи домкратів?

Комплектація

Абсолютно непринципова характеристика з технічної точки зору. Але якщо домкрат буде упакований в зручний кейс або чохол, а також забезпечений щільними підкладками, що захищають кузов машини від прямого контакту з майданчиком домкрата. це тільки «плюс». Хоча, зрозуміло, звертати увагу слід, в першу чергу, саме на міцність і функціональність конструкції.

Виробники домкратів

На вітчизняному ринку представлені домкрати європейського, тайванського. китайського і вітчизняного виробництва. Російські моделі. надійні і недорогі, зроблені з якісного і міцного заліза. Європейські домкрати (Kraft, Німеччина). це безсумнівне якість і довговічність, хоча і недешеве задоволення. Тайванські і китайські бренди випускають останнім часом широкий асортимент автомобільних підйомних пристроїв, практично не поступаються за якістю і технічним можливостям європейським аналогам, але істотно дешевше.

Autoprofi DG-08

Компактний гідравлічний пляшковий домкрат, який має вантажопідйомність до 8 тонн (завдяки перепускному клапану здатний піднімати вагу до 10 тонн). Має висоту підйому 200-40 мм, важить не більше 5.5 кг. Надійний, компактний, зручно перевозиться в багажнику, добре утримує робочу рідину в корпусі.

Stels

Ще один представник китайського виробництва. компактний пляшковий домкрат з телескопічною конструкцією вала і гідравлічним приводом. Легке і компактне пристрій (маса 4 кг, висота підйому 390 мм) з висотою підхоплення 170 мм. Не дуже зручний при обслуговуванні авто з низьким кліренсом, але універсальний в домашньому господарстві, так як здатний піднімати до 2 тонн ваги. Орієнтовна

Який домкрат краще?. експертиза ЗР

Послав Панкрат з тракту Кондрата трактат: чи не підняти Панкрат трактор без Кондратова домкрата.

Найкращий сучасний домкрат. це мобільний телефон: подзвонив, поскаржився на проколене колесо. і чекаєш допомоги. Однак старий добрий домкрат поки не варто поспішати виселяти з багажника. Навіть європейцеві, проколов колесо в неділю на шляху з Мілана до Верони часом трапляється засукати рукава. А в Росії такий інструмент не може бути зайвим по визначенню.

НАШ РАДА

Як підбирати домкрат по висоті? Адже він може знадобитися тоді, коли колесо спущене, і машина просіла «нижче ватерлінії». Насамперед слід виміряти відстань від землі до порога або того місця, де повинен розташовуватися домкрат. При спущеному колесі він повинен бути нижче на висоту профілю шини. Верхня межа висоти визначається типом автомобіля. У легкових машин хід підвіски вниз від номінального положення не перевищує 60-80 мм, а у позашляховиків може бути більше 150 мм.

За типом приводу домкрати поділяють на ручні (механічні або гідравлічні), електричні і пневматичні (їх підключають до вихлопної труби). Класифікувати можна і по конструкції виконавчих механізмів: ромбические і підкатні, темно-зелені (гвинтові і гідравлічні) і рейкові, важільно-гвинтові і типу «подушка».

Ми оцінили плюси і мінуси недорогих домкратів різних типів. в нашій фотогалереї вони розташовані за алфавітом.

Ромбічний домкрат, дуже схожий на ті, що додаються до багатьох автомобілів. Заявлені висóти підхоплення і підйому. відповідно 100 і 390 мм. Перевірили: вийшло 110 і 390 мм. Має зручний підхоплення з гумовим елементом. Можливості підйому по висоті підійдуть майже будь-якого легкового автомобіля, а ось для кросоверів їх може і не вистачити.

Яскрава фарба тримається не дуже добре, особливо на навантажених поверхнях. з часом виникне корозія. Ходовий гвинт абсолютно сухий. його необхідно змастити! В цілому недороге працездатне виріб.

Електричний домкрат. іграшка відносно дорога і при цьому не дуже «могутня». Шестерінки всередині редуктора пластмасові, хоча про це краще не думати. Підйом «на верхній поверх» триває досить довго, звичайний механічний домкрат справляється із завданням швидше.

У цього домкрата висота підхоплення. 112 мм, а висота підйому. 345 мм. У крайніх положеннях спрацьовують вбудовані мікровимикачі, тому «хоч греблю гати» домкрат не полізе. Передбачена маленька знімна ручка аварійного опускання в разі поломки електроприводу. Виглядає вона як ключик від заводний іграшки.

На геометричні розміри пристрій придатний для переважної більшості легкових автомобілів. У багатому варіанті комплектації до нього додано ще й електричний гайковерт. До речі, непоганий подарунок автовласнику з будь-яким достатком. Тільки не забудьте сказати щасливому володареві, щоб змастив ходовий гвинт, бо він зовсім сухий.

Заявлені висота підхоплення і висота підйому. 170 мм і 420 мм відповідно. Не вірте: або одне, або інше! Справа в тому, що у домкрата передбачений регулювальний гвинт, який викручується з штока на кілька сантиметрів. Але це слід зробити до початку роботи: повернути гвинт, придавлений важкою машиною, неможливо. З закрученим гвинтом висота підйому склала близько 390 мм. Якщо ж викрутити гвинт, то «виріс» домкрат може просто не підлізти під машину. Він зможе підняти популярні Логани і Ларгус, але тільки з накачаними шинами, а значить при проколі покришки марний. А під пороги RIO з Солярисом, навіть з надутими колесами, ніяк не входить.

Домкрати такого типу дуже люблять дачники. можна, наприклад, похилений сарай підняти. Але найчастіше їх використовують власники рамних позашляховиків, підставляючи не під пороги, а під раму або балку моста. Однак площа опори такого домкрата досить скромна, на м’якому грунті він швидше піде в землю, ніж підніме автомобіль. потрібно возити з собою міцну опорну площадку.

Подкатниє домкрати зручні в експлуатації. не випадково їх люблять шиномонтажники. Однак ми розглядаємо зараз не професійні вироби, тому і вибрали цей домкратік, як найменший і легкий з усіх подкатних. Адже мається на увазі, що його возитимуть в багажнику, а не катати по підлозі автомайстерні.

Претензії виникли відразу: виробники «забули» вказати висоту підхоплення і висоту підйому. Довелося вимірювати самим. вийшло 135 і 290 мм відповідно. Можливо, вдасться відірвати від землі колесо невисокого автомобіля, але наш редакційний Largus так і не зміг «задерти лапу».

Ще один підкатною гідравлічний домкрат, тільки більш серйозний. Висота підхоплення і висота підйому вказані: 135 і 385 мм відповідно. За нашими вимірами, трохи менше: 125 і 380 мм. Домкрат важкуватий, щоб возити його з собою в автомобілі. А ось в гаражі йому саме місце: допоможе і при ремонті автомобіля, і при сезонної зміні коліс.

Дорого продавалося як домкрат для класичної ВАЗ 2121. Підхоплення і підйом поміряли самі. вийшло 150 мм і 460 мм відповідно. В бруду такий домкрат навряд чи допоможе: потоне. Зате на його верхньому майданчику закріплена гумова подушка: вона береже фарбу і мінімізує можливий зісковзування. Гвинт, як водиться, потребує мастилі, інакше щастя буде недовгим. Втім, для нас воно виявилося зовсім недовгим: при спробі підняти редакційний кросовер Ford Kuga верхня площадка ганебно склалася: запас міцності виявився «ніяким».

Надувні домкрати використовують енергію вихлопних газів: надів шланг на вихлопну трубу. і вперед! При цьому повільно надуваються мішок можна розмістити майже під будь-якою частиною днища машини, а висота підхоплення визначається товщиною порожнього мішка. кілька сантиметрів. Забезпечує висоту підйому приблизно 460 мм. При цьому є одне але: передбачити траєкторію піддомкрачувати машини досить складно.

Надувний домкрат можна використовувати практично на будь-якій поверхні: рівний асфальт йому не потрібен. Питомий тиск на грунт невелика. Щоб уникнути механічних пошкоджень мішок захищають зверху і знизу доданими килимками. Такий домкрат не любить сильних морозів і сусідства з розпеченими елементами вихлопної системи. Користуватися ним краще удвох, тому що для підйому багатьох автомобілів тиску вихлопних газів при мінімальних обертах двигуна недостатньо. комусь треба натискати на педаль газу. Тим часом підйом автомобіля з сидять усередині людьми заборонений. неув’язочка. Якщо машина має дві вихлопні труби, доведеться придбати перехідник, який збирає вихлопні гази воєдино. А на нестандартний фігурний патрубок шланг і зовсім не налізе.

Как выбрать домкрат? Нюансы выбора? Какие домкраты лучше?