Як прибрати іржу з кузова авто

Освіта корозії

Корозія металу, а просто іржа, з’являється в результаті окислення металу під впливом впливу навколишнього середовища. Основною причиною її появи стає пошкодження фарби на кузові автомобіля.

прибрати, іржу, кузов, авто

Все що утворилися подряпини і відколи рано чи пізно стають осередком утворення іржі, поступово розповсюджується вглиб плями і на всю велику площу поверхні кузова.

Швидкість поширення корозії залежить від агресивності впливу навколишнього середовища і від стану самого кузова. Так, наприклад, в зимову пору року вона поширюється в рази швидше.

З щойно з’явилося одиничним плямою іржі впоратися набагато простіше, ніж з множинними “рижики” або старим плямою, де метал роз’їдені майже наскрізь.

Про появу ще не помітною оці корозії свідчить здуття лакофарбового покриття. Такі місця слід негайно очистити від старої фарби і зачистити.

Методи видалення корозії

Усунення корозії можна виробляти наступними способами:

 • Механічним. використовується при сильному ступені корозії, полягає у видаленні іржі шляхом зачистки до металу з подальшою ґрунтовкою, шпаклівкою і фарбуванням ремонтованої області кузова;

Переваги методу: усунення великих і глибоких плям, пошкоджень під спучилася фарбою, а так само низька вартість і доступність необхідних матеріалів.

 • Хімічним. полягає в використанні коштів для видалення іржі. Подібні реагенти широко представлені на сучасному ринку.

Переваги способу: усунення корозії у важкодоступних місцях, більш висока швидкість процесу.

Недоліки: неможливість застосування на сильно пошкоджених ділянках.

Розглянемо процес усунення корозії, кожним з наведених вище методів, докладніше.

легкоуязвімие місця

В першу чергу корозії схильні до місця, які відчувають найбільшу механічний вплив. До них можна віднести:

 • пороги. страждають від корозії одними з перших;
 • капот. дрібні камінці від попереду йде транспорту провокують появу численних відколів;
 • арки під колесами. відчувають постійний вплив агресивних хімічних реагентів.

Важливо своєчасно виявити інформацію, що з’явилася іржу і усунути її, попередивши подальше поширення корозії. Для цього потрібно знати, як можна боротися з цим неприємним явищем самостійно.

Покрокова інструкція

Перед початком проведення ремонтних робіт необхідно оглянути кузова і виявити всі проблемні місця. Оцінити ступінь пошкодження і визначитися зі способом усунення корозії.

Популярні препарати

Найпопулярнішими хімічними засобами для видалення іржі з кузова автомобіля своїми руками є:

 • ортофосфорна кислота. найвідоміше засіб, може використовуватися в чистому вигляді або входити до складу різної хімії;
 • ВСН-1 Нейтрализатор. легко справляється з іржею, перетворюючи її в темну масу;
 • цінкор. комплект для усунення іржі та подальшої оцинковки металу за допомогою нанесення спеціального захисного шару електрохімічним способом. Необхідне підключення до акумулятора. Процес роботи із засобом цінкор можна детально подивитися в відео ролику:

Найчастіше власники авто хочуть швидко і без зайвого клопоту прибрати видимі сліди корозії з кузова автомобіля. У такому випадку можна скористатися спеціальними засобами, наприклад пастою Антіржавчіна.

Вона швидко усуне помітні іржаві сліди з поверхні кузова, але не усуне сам осередок поширення. Отже такий ефект триватиме не більше місяця. Як правило, до такого способу прибігають власники під час передпродажної підготовки авто.

Як швидко і надовго видалити іржу з кузова автомобіля

Поява іржі на кузові автомобілі. неприємне явище для кожного автовласника. У статті ми розповімо як швидко і просто видалити іржаві плями з кузова автомобіля доступними засобами. Всі способи прості та ефективні, їх легкого виконати своїми руками.

хімічний спосіб

Значної відмінності цього методу від попереднього полягає лише в першому етапі. очищення від іржавих плям. Замість механічної зачистки використовується спеціалізована хімія. Вона здатна видалити іржу і запобігти її подальшому поширенню, не пошкодивши метал.

Як правило, подібне препарати наносяться на проблемне місце відповідно до інструкції виробника на зазначений час, після чого залишки кошти витираються або змиваються.

Однак, для отримання відмінного і довгострокового результату далі доведеться також виробляти шпаклівку, шліфування і фарбування. При усуненні несильного пошкодження кузова можна обійтися і без цих кроків.

Ручна зачистка

Іржа забирається з авто за допомогою металевої щітки, за допомогою якої ручним способом проводиться зачистка корозії. Замість щітки може бути використана наждачний папір з високим або середнім розміром зерен. Перевагою методу є його низька вартість і можливість здійснити обробку самостійно, не маючи особливих професійних навичок. Серед недоліків: трудомісткість процесу, велика кількість часу, необхідне на обробку і зменшення товщини металу в місцях очищення.

Вибір хімічного або механічного способу обробки залежить від доцільності його застосування, а також від місця ураження. В автомобілі є ряд ділянок, на яких неможливо застосувати механічні методи обробки корозії.

Механічне видалення іржі

Складність процесу збирання іржі з авто полягає в тому, що перш, ніж почати обробку поверхонь, потрібно знайти вогнища ураження. Для цього машину ретельно миють і уважно оглядають найбільш проблемні місця. Тільки після того, як всі уражені ділянки виявлені і розкриті, варто міркувати про те за допомогою якого методу необхідно усувати корозію. Від ступеня занедбаності і виду руйнування залежить, який спосіб усунення дефектів буде найбільш ефективним.

Піскоструйна обробка

Прибирати іржу з авто за допомогою піскоструминної обробки, значить ретельно вичистити найменші частинки корозії, зберігши при цьому товщину неушкодженого металу елементів машини. Принцип обробки досить простий. сопло агрегату направляють на оброблювану ділянку автомобіля. Натиснувши на педаль, починають бомбардування поверхні струменем піску. Вилітаючи під тиском, піщинки вибивають корозію, не завдаючи шкоди непошкодженому металу. Якщо апарат оснащений функцією зворотної циркуляції, то пісок всмоктується назад в апарат.

Як з’являється корозія, і як з нею боротися

Структура металу руйнується завдяки впливу різних чинників. Сам процес називається корозією. Багато хто вважає, що іржа і корозія ідентичні, але це вірно лише частково. Метал здатний руйнуватися не тільки під впливом вологи, а й унаслідок електрохімічних або хімічного впливу. Таким чином, корозія може бути вологою і сухою. Якщо оглядаючи деталі автомобіля, виготовлені з металу, ви відзначили потускнение, а в приміщенні сухо, то їх необхідно обробити антикорозійним складом, який зможе запобігти будь-який контакт металу з руйнівною вологістю. Під впливом вологої атмосферної корозії на металі з часом з’являється вогнище іржі. Він розташований під усіма захисними шарами, здатний розростатися і може повністю зіпсувати деталь автомобіля, тому зберегти авто від появи корозії не менш важливо, ніж знати як прибрати іржу з машини. Якщо холодний автомобіль після поїздки по морозу кожен раз заганяється в теплий опалювальний гараж, тим самим провокується поява вогнищ руйнування. Погіршити ситуацію може неправильно працює вентиляція. При цьому металеві деталі автомобіля покриваються конденсатом, піднімається рівень вологості в повітрі, і мікроклімат в приміщенні сприяє появі нових ушкоджень.

Боротися з корозією хімічного походження можна тільки одним способом. щодня змивати залишки реагентів, якими посипані наші дороги. Регулярний догляд за кузовом і днищем, очищення автомобіля від активних речовин, яких достатньо в міському повітрі. єдиний варіант продовжити термін служби вашого авто в зимовий час.

Хімічні склади як засіб боротьби з іржею

Ідеально рівне лакофарбове покриття автомобіля не є гарантом того, що іржа не з`явилася в проблемних місцях будь-якої машини: під крилами і колісними арками або під порогами. Одним з ефективних і щодо безпечних засобів, здатних прибрати іржу з авто, є спеціальні хімічні склади.

Найпростіший спосіб боротьби з виниклою корозією, застосування перетворювачів іржі. Засоби діють дуже ефективно. Ортофосфорна кислота, яка входить до їх складу, повністю роз’їдає іржу, залишаючи після себе наліт. Ці залишки легко стерти вологою ганчіркою або змити струменем води.

До народних засобів відноситься використання суміші парафіну і гасу в пропорції 1:10. Компоненти необхідно змішати і залишити на добу. Коли розчин буде готовий до застосування, його обережно наносять на уражені ділянки м’якою ганчіркою. Залишивши речовина приблизно на 12 годин, ви знайдете на місці іржі кашку, яка легко прибирається м’якою ганчіркою.

Використовують автолюбителі і тваринний жир або сало в поєднанні з графітним мастилом і камфорним маслом. Всі компоненти необхідно змішати і дозволити їм настоятися. Після цього суміш наноситься на місця ураження, на добу. Після чого, за твердженнями очевидців, прибирати іржу з авто більше не доводиться.

Після того, як корозія видалена, поверхня необхідно обробити механічним способом. Після цього, оброблене місце шпаклюють, грунтують і фарбують.

Як видалити іржу з кузова автомобіля?

Прогрес нестримно прагне вперед, автобудівельні концерни розробляють нові моделі і застосовують найсучасніші інновації для комфортного водіння, а власники, які їх використовують, б’ються над одним і тим же питанням: як видалити іржу з кузова автомобіля. Порушення технології в процесі забарвлення кузова, призводить до швидкого появи бульбашок і розтріскування ЛКП, що прискорює корозію кузова, навіть якщо ви зовсім недавно придбали новенький автомобіль. Які види корозії зазіхають на вашого улюбленця, і як з ними боротися, нам належить розібратися.

апаратне шліфування

Корозія з деталей автомобіля забирається за допомогою спеціальної шліфувальної машинки. Цей метод має високу швидкість обробки. Машинка знімає пошкоджений шар і зачищає ділянку до блиску. Недоліком є ​​зменшення товщини металу в процесі зачистки.

Причини появи іржі

Поява корозії досить поширена проблема. Її поява на кузові можна пов’язати з такими факторами:

Що необхідно для видалення іржі

Недбале ставлення до автомобіля

Неакуратний підхід до експлуатації автомобіля призводить до появи подряпин і відколів, які стають першими симптомами загального “захворювання”. Якщо своєчасно не ліквідувати ці дрібні пошкодження, згодом тільки капітальний ремонт допоможе повністю позбутися від проблеми.

Як прибрати іржу з кузова автомобіля

Поява корозії на кузові автомобіля. великий головний біль для будь-якого автолюбителя. Крім того, що іржа чисто візуально псує загальний вигляд, так вона ще й руйнівно впливає на «залізного друга». Іржа руйнує кузов так само, як карієс зуби, тому необхідно вживати термінових заходів щодо її усунення. І тут потрібно екстрена допомога фахівця. Однак, якщо характер пошкодження ще не досяг величезних масштабів, можна спробувати зробити це самостійно, не вдаючись до допомоги автосервісу і заощаджуючи гроші.

Ступеня ураження іржею

Розгромна замовна стаття іржа по-різному себе проявляє, тому для боротьби з нею потрібні різні методи.

Умовна градація корозії може виглядати наступним чином:

Некрупное іржава пляма на кузові. Це найбезпечніший вид корозії, і якщо його не запускати, то все можна легко виправити. Досить очистити це місце від іржі і нанести захисний шар грунтовки.

Велика кількість рожевих плям. це досить проблематичний вид корозії, який повідомляє про те, що є серйозне, досить велике пошкодження. Через якийсь час це проявиться великим ділянкою гниття, а потім утворюється діра наскрізь.

Точкова корозія може з’являтися і під фарбою автомобіля, і виглядає як невеликі роздуті горбки, під якими вже почався руйнівний процес.

Наскрізна корозія. сама згубна ступінь ерозії металу, при якій на кузові залишаються наскрізні діри. Їх неможливо прибрати, доводиться повністю міняти деталь.

Ступінь гниття металу впливає на те, які заходи будуть прийняті для усунення даного дефекту, і які матеріали та інструменти будуть потрібні для їх усунення.

Вплив кліматичних умов

Дощ, сніг, град, хімічні реагенти на дорогах негативно впливають на авто, також збільшуючи ймовірність поява корозії.

Довгий термін служби автомобіля

Заводське захисне покриття на авто поступово стоншується, що призводить до появи іржі. Крім того, навіть деякі нові автомобілі не завжди мають цей захисний шар.

Видалення іржі з кузова автомобіля механічним способом

Видалення іржі механічним способом має на увазі під собою зачистку місць схильних до корозії до металу за допомогою наждачного паперу або металевої щітки.

Після зачистки такі місця потрібно обробити перетворювачем іржі і зафарбувати.

Переваги механічного видалення іржі:

Недоліком такого способу боротися з іржею, можна вважати досить високу трудомісткість, а також тривалість самого процесу.

Для видалення іржі механічним способом нам знадобляться:

 • будь-який перетворювач іржі;
 • малярська стрічка;
 • трохи наждачки;
 • косметична емаль;
 • ганчір’я для мийки та очищення.

ВЕСЕННИЕ “РЫЖИКИ” КУЗОВА АВТОМОБИЛЯ.КАК ВЫВЕСТИ!!!

Якщо пошкоджені місця піддалися сильній корозії, тоді потрібно застосовувати більш грубу наждачний папір (розмір зерна 120), або металеву щітку. Але в більшості випадків, щоб прибрати іржу досить буде дрібної наждачки з зерном 400 або 600.

 • Перед початком роботи ретельно вимийте машину, щоб було добре видно всі пошкоджені місця. інструкція як правильно мити машину.
 • За допомогою наждачки або щітки іржу необхідно зачистити до голого металу. Сильно захоплюватися цим процесом не варто, щоб не познімати фарбу поруч з пошкодженим ділянкою.
 • Очищену поверхню потрібно протерти, а при необхідності ще й знежирити (залежить від застосовуваного вами перетворювача іржі).
 • Оклейте малярською стрічкою сусідні з пошкодженим ділянкою частини кузова, які не будуть піддаватися обробці.
 • Підготовлене місце обробіть перетворювачем іржі для захисту металу від поширення корозії в майбутньому. Більшість подібних препаратів перетворять іржу в грунт, що покращує адгезію фарби.
 • Після повного висихання перетворювача іржі місця ремонту підфарбуйте косметичної емаллю.

Останній шостий пункт відноситься до невеликих за площею пошкоджень. Якщо іржі були схильні до значних за площею елементи кузова (наприклад, пороги або порожнини під бамперами), то косметичної емаллю тут не обійтися. ці місця доведеться шпаклювати, грунтувати і фарбувати. Детальніше про те, як це зробити дивіться в нашій інструкції з фарбування автомобіля.

Видалення іржі з кузова автомобіля своїми руками

Щоб прибрати іржу з кузова автомобіля зовсім необов’язково звертатися в фірмовий автосервіс. Невеликі плями корозії і відколи фарби на кузові, дверях або капоті машини багато автолюбителів можуть видалити і своїми руками. Видалення іржі з кузова дозволить продовжити життя вашому авто і поліпшити його зовнішній вигляд.

Вогнища іржі на кузові можуть з’явитися як від “старіння” автомобіля, так і в результаті недбалого поводження з ним. Варто, наприклад, один раз неакуратно відкрити двері, і відколи тут як тут. Що з цим робити малозрозумілою: перефарбовувати двері дорого, а їздити з ними загрожує наслідками.

Ми розповімо як легко і просто, а головне недорого, самостійно позбавитися від іржі на кузові автомобіля і надійно захистити його від корозії. В кінці статті дивіться відео про видалення іржі найефективнішим і простим методом.

Також на нашому сайті вас можуть зацікавити наступні статті:

І так, пропонуємо розглянути основні способи самостійного видалення іржі з кузова автомобіля.

Чим прибрати іржу з кузова автомобіля своїми руками

Позбутися від іржі на кузові автомобіля можна кількома способами, але в даному матеріалі ми розглянемо лише два найбільш простих методу, з якими може впоратися своїми руками практично кожен автолюбитель.

 • Видалення іржі механічним способом;
 • Видалення іржі електрохімічним способом.

Как убрать ржавчину с кузова авто своими руками. Убираем коррозию с кузова автомобиля!

Перший спосіб дуже дешевий, але при цьому більш трудомісткий, а другий. досить простий, але вартість використовуваних матеріалів іноді може бути трохи вище, ніж в першому випадку.

Після видалення іржі місце пошкодження на кузові автомобіля бажано буде зафарбувати, незалежно від того, на якому з перелічених вище способів ви зупините свій вибір.

Порядок видалення іржі механічним і електрохімічним способами, а також їх переваги та недоліки, ми розглянемо нижче.

Видалення іржі з кузова автомобіля електрохімічним способом

Під електрохімічним способом видалення іржі мається на увазі проведення окислювально-відновних реакцій на пошкоджених ділянках кузова в розчині електроліту під впливом електричного струму.

На перший погляд здається, що це дуже складно. Але насправді, цей процес є найбільш простим і надійним способом позбутися від іржі і захистити кузов від корозії на довгі роки.

Для видалення іржі електрохімічним способом існують спеціальні готові набори, такі, як «Цінкор-Авто». Слідуючи інструкції, самостійно прибрати іржу зможе практично будь-який автолюбитель.

Переваги електрохімічного способу:

 • Повне видалення іржі на пошкоджених ділянках кузова;
 • Нанесення або відновлення захисного шару цинку електролітичним методом;
 • Безпека для лакофарбового покриття автомобіля, завдяки відсутності ортофосфорної кислоти в складі розчинів;
 • Результат досягається за короткий проміжок часу. на все про все не більше години;
 • Простота у використанні.

З недоліків можемо відзначити, що технологія електрохімічної очищення металу не дозволяє справлятися з великими ділянками наскрізної корозії без додаткових технічних засобів (холодної зварювання, пайки і т.д.).

 • Розчин для знежирення і видалення іржі;
 • Розчин для нанесення захисного цинкового покриття;
 • Електрод з нержавіючої сталі для підготовки поверхні;
 • Електрод з цинковим наконечником для нанесення захисного покриття;
 • Провід телефонної лінії;
 • Інструкція.

Комплект розрахований на обробку до 1 квадратного метра поверхні.

Процес видалення іржі електрохімічним способом простий (дивіться відео нижче):

 • Підключаємо з’єднувальний провід «крокодилом» до автомобільного акумулятора, а другим кінцем до електрода з комплекту;
 • Змочуємо підключений електрод в розчині для знежирення і видалення іржі;
 • Плавними рівномірними рухами очищаємо поверхню металу від залишків бруду та іржі, після чого змиваємо залишки розчину великою кількістю води;
 • Підключаємо до проводу електрод і змочуємо тампон електрода в розчині;
 • Легкими рівномірними рухами електрода наносимо розчин по всій робочій поверхні до тих пір, поки поверхня зачищеного металу потемніє і стане більш матовою.

Для нанесення міцного захисного шару завтовшки до 15 мкм цілком достатньо 2-3 хвилин. Весь процес добре показаний на відео нижче.