Заміна задніх гальмівних дисків Kia RIO 3

Як замінити задні гальмівні колодки Kia RIO 3

задніх, гальмівних, диск

В одній з минулих статей я вже писав про заміну передніх гальмівних колодок на Kia RIO 3 покоління. У цій статті мова піде про заміну задніх гальмівних колодок. Процес заміни практично ідентичний, за винятком деяких тонкощів.

Термін служби задніх колодок

В середньому задні гальмівні колодки служать від 30 до 50 тис. Км. Однак ресурс їх залежить в першу чергу від стилю їзди і від якості самих колодок. Зрозуміло, що більш дешеві, будуть зношуватися швидше. Саме тому не слід купувати занадто дешеві аналоги.

Раджу періодично. раз в 15-20 тис км. пробігу проводити діагностику гальмівної системи. Перевіряти рівень гальмівної рідини і стан самих колодок. При виявленні товщини робочої поверхні колодки 2 мм і менше, слід замінити їх. Змінюються колодки парами. Тобто відразу 4 штуки. на передніх або задніх колесах.

Які задні колодки вибрати для заміни

Із заводу встановлювалися оригінальні колодки Hyundai / Kia 58302 1RA30. Однак крім оригіналу, можна вибрати і більш дешеві аналоги, цілком хорошої якості.

Інструкція по заміні колодок

Для заміни колодок приготуємо накидні ключі на 14 і 17мм, а так само ганчір’я і металеву щітку.

Послаблюємо колісні гайки. За допомогою домкрата піднімаємо колесо, на яких будемо робити заміну колодок. Далі відкриваємо кришку бочка гальмівної рідини.

Відкручуємо колесо і прибираємо його в сторону. Перед нами супорт. Щоб дістати колодки потрібно відкрутити скобу супорта.

За допомогою ключів на 14 і 17 мм відкручуємо нижній болт кріплення скоби супорта, а потім і верхній. Після цього піднімаємо скобу і прибираємо її в сторону.

Далі виймаємо з пазів старі колодки, за допомогою металевої щітки очищаємо скобу і посадочні місця колодок від сміття і пилу. Потім встановлюємо нові колодки.

Не зайвим буде перевірити стан напрямних супорта, а так само змастити їх.

Щоб встановити скобу супорта на місце, потрібно втопити поршень в глиб циліндра. Якщо в разі передніх колодок він просто утапливается, то на задніх супортах поршень потрібно крутити за годинниковою стрілкою. Робиться це за допомогою круглогубцев або підручний засобів.

Як тільки втопили поршень в глиб циліндра, можна одягати скобу супорта. При цьому необхідно стежити за станом гальмівної рідини. При укрученні поршня вона може піднятися.

Встановивши скобу, закручуємо болти, перевіряємо рівень гальмівної рідини, закриваємо бачок і встановлюємо колесо на місце.

Перед першою поїздкою слід кілька разів натиснути на медаль гальма для того, щоб поршень в гальмівному циліндрі прийняв своє робоче положення.

Share the post “Як замінити задні гальмівні колодки Kia RIO 3”

Інструмент для заміни задніх гальмівних колодок

Щоб самостійно виконати заміну колодок вам знадобиться наступне:

 • Ключі: для зняття коліс, а також турнікети на 14 і 17 (можна використовувати накидний).
 • Домкрат і підставки під колеса (ще їх називають. «башмаки»), щоб автомобіль не покотився.
 • плоска викрутка.
 • Шприц і ємність для гальмівної рідини.
 • Круглогубці для «утоплення» гальмівного поршня (нижче буде розказано, як це робиться).
 • Різні дрібниці: рукавички, щітка для очищення гальмівних механізмів від пилу, ганчірка і т.п.

Як замінити задні гальмівні колодки Kia RIO-3

Kia RIO III покоління оснащуються більш ефективними (на відміну від барабанних) задніми дисковими гальмами. Якщо вам доводилося міняти гальмівні колодки на передніх гальмівних механізмах, то особливих труднощів заміна задніх гальмівних колодок для вас не складе. Вся процедура займе не більше однієї години.

Пам’ятайте. Колодки необхідно міняти комплектом (4 шт), тобто на обох гальмівних механізмах одночасно. Це пояснюється тим, що колодки «стираються» однаково.

Мінімально допустимий знос гальмівних колодок дискових гальм становить. 2-3 мм.

Інструкція по заміні задніх гальмівних колодок Kia RIO-3

Порада: підберіть для виконання заміни колодок рівну площадку, це запобіжить можливому довільне кочення автомобіля.

 • Для фіксації автомобіля на місці не використовуйте стоянкове гальмо (ручник), а переведіть трансмісію на 1 швидкість.
 • Підкладіть під передні колеса підставки, щоб не допустити довільного кочення автомобіля.
 • Відкрийте капот і перевірте рівень гальмівної рідини. Якщо рівень знаходиться на максимальній позначці, то відкачати рідину в підготовлену ємність. Інакше при стисканні гальмівних циліндрів, рідина може политись через верх.
 • Ключем для зняття коліс зірвіть болти з «мертвої точки», щоб при піднятою на домкраті машині їх можна було зняти.
 • Підніміть автомобіль домкратом і зніміть колесо.
 • Ключами на 14 і 17 відкрутіть нижню і верхню частини гальмівного механізму.
 • Підніміть верх супорта і закріпіть його, щоб він не впав і не порвав гальмівний шланг.
 • Зніміть старі гальмівні колодки.
 • Перевірте цілісність захисних гумових чохлів, при необхідності замініть їх.
 • Перевірте наявність мастила на напрямних пальцях (при відсутності змастіть, але використовуйте спеціальну мастило), а також відсутність пошкоджень, які можуть стати причиною заклинювання гальмівного механізму.
 • Встановіть нові гальмівні колодки.
 • Максимально «втопите» гальмівної поршень, для цього круглогубцами закрутіть гальмівний поршень за годинниковою стрілкою.
 • Встановіть верхню частину супорта.
 • встановіть колесо.
 • опустіть домкрат.
 • Переходьте до заміни гальмівних колодок з іншого боку автомобіля.
 • Перевірте рівень гальмівної рідини.
 • Натисніть кілька разів на педаль гальма, щоб встановити «робочий» зазор між колодками і гальмівним диском.
 • Знову перевірте рівень рідини, при необхідності долийте.

Гальмівні колодки для задніх гальм Kia RIO-3

Заводом виробником Kia RIO-3 в задніх гальмах встановлюються гальмівні колодки «MANDO», мають код. 583021RA30. Однак, необов’язково використовувати «оригінальні» колодки, підійдуть і інші, які мають відповідні розміри. Список «неоригінальних» задніх гальмівних колодок для Kia RIO-3:

 • Преміум класу. «Hankook Frixa S1H26R» і «Sangsin HP1401»;
 • Звичайні. «Sangsin SP1401», «NiBK PN0538», «HSB HP0046», «Hankook Frixa FPH26R», «Hankook Frixa FPH17R».

Як? Ви ще не читали? Ну це даремно

Будемо вдячні, якщо скористаєтеся соціальними кнопочками.

Керівництва по ремонту Kia RIO III: заміна гальмівного диска гальмівного механізму заднього колеса

При наявності на робочій поверхні диска задирів, глибоких рисок та інших дефектів, що збільшують знос колодок і зменшують ефективність гальмування, а також в разі підвищеного бічного биття диска, що викликає вібрації при гальмуванні замініть диск. У спеціалізованих майстерень такий диск можна проточити і прошлифовать з обох сторін на однакову глибину, але після обробки товщина диска повинна бути не менше мінімально допустимої.

Якщо товщина одного з дисків менше мінімально допустимої, замініть обидва диска. При заміні гальмівних дисків обов’язково замініть гальмівні колодки новим комплектом.

Вам буде потрібно викрутка з хрестоподібним лезом.

Увімкніть I передачу (переведіть селектор автоматичної коробки передач в положення «Р») і встановіть упори ( «башмаки») під передні колеса.

Ослабте затягування гайок кріплення заднього колеса.

Підніміть і встановите задню частину автомобіля на опори. Остаточно відверніть гайки кріплення і зніміть колесо.

Зніміть супорт в зборі (див. «Заміна супорта дискового гальмівного механізмазаднего колеса», с. 190), які не отсоединяя гальмівний шланг і трос приводу гальма стоянки, і закріпіть дротом на кузові, не допускаючи скручування або натягу шланга.

Виверніть гвинт кріплення гальмівного диска до маточини заднього колеса.

6 і зніміть гальмівний диск з маточини. стоянкового гальма розташований в салоні

Встановіть гальмівний диск в порядку зворотному зняттю.

Перед установкою диска ретельно очистіть від іржі і окалини привалочних поверхні маточини

і гальмівного диска, так як навіть дрібна частка, затиснута між привалочних поверхнями, викличе биття диска і вібрації при гальмуванні.

Встановіть всі деталі в порядку, зворотному зняттю.

Аналогічно зніміть гальмівний дісквторого колеса.

Керівництва по ремонту Kia RIO III: заміна гальмівних колодок гальмівних механізмів задніх коліс

Зверніть увагу на маркування гальмівних колодок. Нові колодки купуйте з такою ж маркуванням. УВАГА! На дану модель можуть встановлюватися два види дискових колодок, що мають різну геометрію. Задні колодки для Kia RIO III мають маркування FPH17R.

Задні колодки тюнинговой серії S1 для Kia RIO III мають маркування S1H17R.

Вам будуть потрібні: ключі «на 14», «на 17», пристосування для утапливания поршня гальмівного циліндра, знімач стопорних кілець.

Замінивши зношені гальмівні колодки новими, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому ж інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм незважаючи на те, що встановлені фірмові колодки. Гальмівні барабани (і диски) теж зношуються, і нові колодки стосуються їх тільки не всією площиною, практично не гальмуючи. Виберіть тиху вуличку або проїзд без автомобілів і кілька разів плавно загальмуєте, щоб колодки притерлися і стали прилягати всією поверхнею. Заодно оцініть і ефективність гальм. Намагайтеся не гальмувати різко хоча б перші 100 км. При сильному нагріванні непріработавшіхся колодок верхній шар їх накладок підгорає і гальма ще довго не будуть максимально ефективними.

Замінюйте гальмівні колодки задніх гальмівних механізмів тільки комплектом з 4 шт. (По дві на кожну сторону). Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра. Якщо рівень близький до верхньої мітки, необхідно відкачати частину рідини, так як після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Увімкніть I передачу (переведіть селектор автоматичної коробки передач в положення «Р») і встановіть упори ( «башмаки») під передні колеса.

Ослабте затягування гайок заднього колеса з боку замінних колодок.

Підніміть і встановите задню частину автомобіля на опори. Остаточно відверніть гайки кріплення і зніміть колесо.

Виверніть нижній і верхній болти кріплення направляючих пальців рухомий скоби супорта, утримуючи пальці від провертання другим ключем.

Так розташовані болти кріплення направляючих пальців скоби супорта.

Зніміть рухому скобу з диска, що не отсоединяя гальмівний шланг

і закріпіть скобу дротом на кузові, не допускаючи скручування або натягу шланга і троса гальма стоянки.

Зніміть з направляючої колодок зовнішню

Якщо утримують пластини деформовані або Кородування, зніміть нижню

і верхню пластини за допомогою ключового гальмівних колодок і замініть їх.

При кожній заміні гальмівних колодок в обов’язковому порядку перевіряйте стан гумових захисних чохлів направляючих пальців і переміщення рухомий скоби щодо направляючої гальмівних колодок.

Якщо переміщення утруднене, витягніть напрямні пальці супорта з направляючої колодок

При необхідності замініть гумові захисні чохли направляючих пальців рухомий скоби супорта.

Встановіть на супорт спеціальне пристосування і, обертаючи гвинт А, втопите поршень в робочий циліндр.

При відсутності пристосування можна втопити поршень за допомогою знімача стопорних кілець або щипців з тонкими губами. Повертайте поршень знімачем стопорних кілець за годинниковою стрілкою, поршень втопиться в тіло робочого циліндра. Будьте обережні, щоб не пошкодити пильовик поршня.

Встановіть гальмівні колодки в напрямні.

Розмістіть пази поршня, як показано на фото.

Встановіть рухливу скобу супорта гальмівного механізму заднього колеса. При установці рухомий скоби виступ на внутрішній колодці гальмівного механізму заднього колеса повинен потрапити в паз поршня рухомий скоби супорта.

Для виключення самовиворачіванія болтів кріплення направляючих пальців супорта змастіть їх різьбу перед установкою анаеробним фіксатором різьби.

Кілька разів натисніть до упору на педаль гальма, щоб вибрати зазори в гальмівному механізмі, що з’явилися після вдавлення поршнів в циліндри.

Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму іншого заднього колеса.

Перевірте і при необхідності відновите рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра.

Замінивши зношені гальмівні колодки новими, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому ж інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм, хоча колодки поставили фірмові. Гальмівні диски теж зношуються, і нові колодки стосуються їх тільки краями, практично не гальмуючи. Виберіть тиху вуличку або проїзд без автомобілів і кілька разів плавно загальмуєте, щоб колодки притерлися і стали прилягати всією поверхнею. Заодно оцініть і ефективність гальм.

Намагайтеся не гальмувати різко хоча б перші 100 км. При сильному нагріванні непріработанних колодок верхній шар їх накладок підгорає і гальма довго не будуть максимально ефективними.