Через який пробіг треба міняти ремінь ГРМ

Коли міняти ремінь ГРМ: регламент, періодичність, термін служби

Для регулювання випуску вихлопних газів і уприскування повітряно-паливної суміші в авто використовується механізм газорозподілу (ГРМ). Найчастіше під його приводом мають на увазі ремінь або ланцюг. Це визначається особливостями конструкції певного автомобіля, однак найчастіше привід буває саме ремінним.

Через скільки міняти ремінь ГРМ. питання, найбільш часто звучить від автовласників. Якщо не брати до уваги особливості авто різних марок і моделей, нову деталь встановлюють в проміжку 75-100 тис. Км.

Заводи-виробники машин вказують більш точний інтервал заміни цих автокомплектуючих. У сервісній книжці викладена відповідна інформація, завдяки якій ви дізнаєтеся, через скільки км потрібно міняти ремінь ГРМ.

Однак встановлювати нові запчастини потрібно, орієнтуючись не тільки на регламент виробника авто, а й на ознаки, що сигналізують про знос деталі. Так як часто міняти ремінь ГРМ може і хоче робити далеко не кожен автовласник, слід звернути увагу на знос цих елементів. Якщо на їх поверхні виявлені невеликі тріщини, це перша ознака швидкого виходу деталі з ладу.

який, треба, міняти, рема

Як часто потрібно міняти ремінь ГРМ: передчасний знос

Про знос деталі автовласникові підкажуть різні ознаки, що сигналізують про неполадки в роботі приводу. Якщо ви помітили їх наявність, значить термін служби ременя ГРМ підійшов до кінця.

Невпевнений запуск силового агрегату або втрата потужності. У подібних ситуацій причини можуть бути різними, але іноді такі проблеми виникають, якщо наступили терміни заміни ременя ГРМ. Якщо з цим елементом виникають проблеми, може порушуватися робота ряду систем, включаючи запалювання.

Темний дим з сильними неприємним запахом з вихлопної труби. Ця ознака є непрямим, але іноді переобогащение суміші трапляється саме через зношеного приводу ГРМ. Для уточнення проблеми необхідно провести діагностику спеціальними сканерами.

Сторонні звуки при працюючій силовій установці. Якщо запустивши силовий агрегат ви почули цокаючий звук, значить настав момент, коли міняти ГРМ. саме час. Ця ознака може сигналізувати про спрацювання зубів, які ковзають по поверхні шківів, створюючи сильний свист. Якщо це сталося, через скільки кілометрів міняти ремінь ГРМ. вже не важливо, тому що запчастини потрібні вже зараз. У рідкісних випадках він може виникати через неполадки в роботі помпи.

Чути гучний скрип або свист. Може виникати через попадання рідини на поверхню ремінця. Найчастіше таке трапляється при вологій погоді, але іноді на деталь можуть потрапляти антифриз або моторне масло. У всіх випадках необхідно провести чистку, інакше можуть виникнути неполадки в роботі ГРМ.

Також на предмет зносу слід візуально оглянути ремінь ГРМ: через скільки міняти його. це буде вже не настільки важливе питання, тому що якщо ви виявите на поверхні елемента тріщини або невеликі розриви, його слід негайно зняти і встановити новий. В іншому випадку істотно зростає ризик обриву приводу ГРМ.

Ремінь ГРМ: як часто міняти деталь

Знаючи, через скільки км міняти ремінь ГРМ, ви зможете своєчасно звернутися на станцію техобслуговування (СТО) для установки на машину нових комплектуючих. Крім кілометражу, в технічній документації на автомобіль вказано і те, через скільки років міняти ремінь ГРМ. Однак не у всіх ситуаціях потрібно керуватися рекомендаціями заводу-виготовлювача, тому що якщо ви помітили серйозний знос, новий привід буде потрібно якомога раніше.

Слід зазначити, що практично завжди виробник вказує термін заміни ременя ГРМ з запасом. Якщо пробіг авто трохи перевищує нормативний, це не означає, що ремінь тут же порветься.

Регламент заміни ременя ГРМ

Термін, який може прослужити ця деталь без неполадок, залежить від ряду факторів, включаючи її якість, модель машини, її конструктивні особливості та інше. Періодичність заміни ременя ГРМ багато в чому залежить від того, наскільки автовласник дбайливо і акуратно відноситься до свого транспортного засобу, агресивно чи їздить по вулицях і так далі.

Слушна нагода, коли потрібно міняти ремінь ГРМ, зазначено виробником машини, проте пробіг, після досягнення якого елемент підлягає заміні, варіюється в широкому діапазоні. Він може становити від 60 до 120 тис. Км. Також можливі виключення, так як при дбайливому зверненні з боку автовласника і своєчасному обслуговуванні, деталь може прослужити довше.

Якщо машина експлуатується дуже рідко, з часом деталь може втратити свою еластичність внаслідок старіння гуми. В таких умовах вже не важливо, через скільки потрібно міняти ремінь ГРМ: без своєчасної заміни цього елемента відразу, різко зростає ймовірність обриву приводу ГРМ. Це може негативно позначитися на безпеці руху і стати причиною пошкодження мотора.

Коли треба міняти ремінь ГРМ: позапланова заміна

У ряді ситуацій допустимі відхилення від регламенту заміни ремінного приводу ГРМ. Наприклад, якщо спостерігається швидке ослаблення елемента після його чергової натяжки, значить причина може полягати в дефектах його внутрішніх шарів або іншому погіршенні властивостей матеріалу. Незалежно від причин, потрібно міняти ремінь ГРМ на новий, щоб мінімізувати ймовірність поломок в інших вузлах, зокрема двигуні.

Простой способ как определить износ ремня ГРМ.

Знаючи, через який пробіг міняти ремінь ГРМ, ви можете знизити ризик його передчасного обриву, однак в ряді ситуацій це все ж може статися. Це не означає, що відразу після цього деформується поршнева група, так як в сучасних авто передбачені відповідні системи захисту. Якщо мотор не постраждав. це добре, але намагатися знову заводити двигун відразу після обриву приводу ГРМ не рекомендується, так як це все ще може бути небезпечно для силового агрегату.

В таких умовах необхідно при першій же можливості встановити новий і зняти несправний ремінь ГРМ, термін служби якого, очевидно, підійшов до кінця. Для цього слід викликати евакуатор і звернутися на будь-який СТО Oiler, щоб механіки виконали необхідні роботи для усунення неполадки.

Надійне функціонування ременя. основа основ

Точніше функцію ременя ГРМ можна визначити, як здатність обертати распредвал з певною швидкістю, обов’язково еквівалентної половині швидкості обертання коленвала.

Довговічність ременя важлива у всіх ДВС, але особливо на тих, де поршневих-клапанна група розташована в єдиному моноблоці. Виходить, що поршні і клапани тут ділять одне і теж простір, а ремінь, як майстерний регулювальник, не допускає їх зустрічі один з одним.

Примітка. Коли ремінь ГРМ обривається, поршні б’ються об клапана, що призводить до їх деформації. І тут тільки одне: грунтовний, капітальний ремонт силової установки, що по грошах виходить для багатьох накладно.

Страшно, якщо автомобіль, це сучасна іномарка з єдиним поршневих-клапанним розташуванням двигуна. Ремонт такого агрегату буде коштувати великі гроші. З цієї причини власникам таких машин треба бути напоготові в першу чергу.

Періодичність заміни. вона залежить навіть від конкретної марки автомашини. У техдокументації на автомобіль кожен виробник чітко вказує, коли слід міняти ремінь ГРМ. Але не все так просто.

Практично 80-90 відсотків майстрів, які працюють в СТО, скажуть вам, що міняти ремені треба через кожні 60 тис. Км пробігу транспортного засобу. Якщо визначити пробіг складно, слід провести ретельний візуальний огляд. Завдання. визначити ступінь зносу. Якщо на ремені велика кількість мікротріщин і разлахмоченностей, то прийшов час його заміни.

Виробники іномарок в техдокументації на автомобіль вказують термін заміни після 90 або навіть 120 тис. Км пробігу транспортного засобу. Чи так це насправді?

Безумовно, якби машина постійно їздила по рівних і ідеальним шосейних дорогах, без єдиного сантиметри нерівностей, такий термін був би прийнятний. Але на практиці таке можна побачити тільки в кіно. А якщо враховувати, що машина буде експлуатуватися на російських дорогах, то тут взагалі, треба скоротити ресурс ременя наполовину.

Незважаючи на характеристики міцності ременя ГРМ (як відомо, він виготовлений з гуми, але зміцнений тонкими металевими прутами), він часто рветься. Причиною часто стає його ослаблення. Іншими словами, ремінь слабшає в ході експлуатації і багаторазових навантажень ударного типу, але продовжує працювати. Першими ознаками зношення в даному випадку стане негативна реакція силового агрегату. Він почне функціонувати гучніше, завод стане набагато гірше.

Одночасно із заміною ременя ГРМ всі автовиробники рекомендують провести зміну ролика-натяжителя, помпи та інших елементів, що функціонують в тандемі з ременем. Знос цих самих деталей визначити на око дуже складно, тому краще намітити певний термін їх заміни.

Увага. Існують вироби з посиленим металевим кордом. Такі ремені бажаніше купувати, так як вони прослужать майже на третину більше терміну звичайних ременів ГРМ. Правда, коштують вони теж дорожче, і тут кожен нехай вирішить сам.

Priora

Коли приходить пора змінити пріоровскій ремінь ГРМ? Як і на інших автомобілях, на Priora ремінь-кільце ГРМ являє собою гнучку зв’язку, що управляє газо розподілом в ДВС. Щоб обчислити термін заміни, дізнаються пробіг автомобіля в км, особливості експлуатації деталі, грунтуються принципами його роботи.

Priora. автомобіль особливий. В принципі, так можна сказати практично про кожну марку авто, виділяючи, тим самим, її характерні риси.

Отже, Priora відноситься до автомашин, оснащеним DOHC-моторами. Іншими словами, такі двигуни мають два распредвала, кожен з яких відповідає за окремі клапанні ряди. Ще одна особливість: привід в дію клапанів здійснюється за допомогою штовхачів, що розцінюється експертами як перевага, так як стає краще віддача потужності.

Ремінь-кільце ГРМ Priora. виріб, отримане з гумового матеріалу. Він має зубці за своїм внутрішнім краю.

Примітка. Завжди на обід ременя повинна вказуватися потрібна інформація, що стосується типу ДВС (відповідний за параметрами), позначення за кількістю зубів (буває 137) і дані по ширині (22 мм).

Вибираючи ремінь на Priora, треба завжди перевіряти виріб на якість своїми руками. Буде корисно зробити так: стиснути зовнішню поверхню ременя і перевірити, чи не чи є на ньому поздовжньо-поперечних тріщин або розшаровування.

Принцип роботи елемента грунтується на проходженні гумового кільця через ролик-натягувач, коленвальний шків, коліщатко насоса ОЖ, зірочки розподілвалів і ролика-направителя. Іншими словами, ремінь-кільце пов’язує всі дані механізми, забезпечуючи їх злагоджену роботу. Слід знати, що штатно на Priora ставиться ремінь фірми Гейтс моделі Кіт. Такий виріб має на увазі роботу з роликами з пластмаси, що не відрізняються надійною якістю. «Пріорісти» зі стажем рекомендують замінювати елементи раніше закінчення терміну їх експлуатації. На думку «АвтоВАЗ» міняти ремінь ГРМ на Priora треба після пробігу в 200 тис. Км. Тут і новачок зрозуміє, що це надто завищений ресурс. Проте прийнято вважати, що при нетривалих заїздах по місту і рівним дорогах, не активної експлуатації машини, ремінь разом з іншими елементами такий термін долає.

Навпаки, періодичні виїзди, особливо за місто, активна їзда по дорогах різної якості помітно знижує термін експлуатації ременя ГРМ разом з іншими елементами ГРС механізму.

Деякі власники Пріор регулярно змінюють ремінь вже після 40 тис. Км пробігу. Інша частина. робить це після 60 тисячного пробігу.

Як би там не було, кожен автовласник повинен сам вирішити, через який проміжок часу приходить пора заміни. Оглядати ремінь на знос треба якомога частіше, і коли приходить приблизний час заміни, проміжки між черговими візуальними оглядами треба скоротити.

Вище було написано, що першочерговим ознакою зносу ременя ГРМ є поганий завод ДВС, але є також і інші симптоми.

  • Нехарактерні шуми, що йдуть від мотора.
  • Сильні вібрації ДВС, що відчуваються в салоні.
  • Колір вихлопу чорний, змінений.

Пробіг, як такої, не може вважатися єдино вірним критерієм, що визначає заміну ременя ГРМ. Справа в тому, що існує маса інших факторів, що впливають на знос. Навіть порівняно малий пробіг автомобіля не може гарантувати хороший стан ременя.

Увага. Частенько ремінь швидко зношується через пропущення мастильної рідини через манжети і сальники. Крім того, через що збільшилися з часом щілин в кожусі на ремінь потрапляє багато бруду. Масло і бруд разом швидше довершують роботу по зносу гумового елемента.

Гума вироби при зносі відшаровується від корду, грязе-пилової склад дає нищівного ефект у вигляді абразивного впливу. Щоб виправити проблему, слід звести нанівець першоджерела протікання мастила і ретельно оглянути сам елемент.

Ремень ГРМ. Ресурс, когда менять. Просто о сложном

Примітка. Забруднення невеликого типу легко видаляються ганчіркою або спеціальною обтиральними папером. Якщо вони з розривами і на великих ділянках вироби, то краще ремінь відразу замінити на новий.

Як і говорилося вище, своєчасна заміна врятує власника автомобіля від великих фінансових витрат. Теж саме можна сказати і про пріоровскій мотор, поршневі-клапанна група якого не володіє виїмками, як на «десятці». На такому моторі при обриві ременя зустріч поршнів з клапанами неминуча.

Хотілося б додати трохи про візуальну діагностику. Якщо автомашина «застукала» по дорозі, як перевірити ремінь? Для власників Пріор зробити це не складе великих труднощів, адже досить відкрити кришку-захист і подивитися. З іншого боку, на Priora немає датчиків-сповіщувачів поломки, що дають сигнал прямо в салон автомобіля, як у іномарок.

При якому пробігу змінюється ремінь ГРМ на різних моделях авто

Знати, після якого пробігу змінюється ремінь ГРМ вкрай важливо. Цей механізм в ГРС механізмі виконує найголовніші функції, забезпечує надійність з’єднання обох валів між собою, грає безпосередню роль у функціонуванні клапанів «серця» автомобіля. його мотора. Якщо «прогавити» час заміни ременя ГРМ, це призведе до його обриву і іншим неминучим проблемам. Дізнаємося зі статті, після скількох км слід замінити ремінь насправді.

Kalina

Kalina 1 покоління випускалася трохи більше восьми років з 2004 по 2013 рр. Комплектувалася вітчизняна машина, як 8-клапанним ДВС на 1.6-літрів, так і 16клапаннимі агрегатами на 1.4 / 1.6 літрів. З половини року 2013 стали випускатися Kalina нового покоління.

Отже, при обриві ременя ГРМ на 8-клапанний агрегатах зустрічі клапанів з поршнями не відбувається. Навпаки, у 16-клапанний ДВС така ж історія, як і у пріоровскій моторів. У Калин з шестнадцатіклапанновимі двигунами навіть гірше: ламає поршень, загинається спідниця.

Відповідно з цим, коли приходить пора оновлення ременя-кільця ГРМ, власникам Калин з «16-клапанником» треба діяти згідно мануалу по ТО саме даного авто, що стверджує про заміну через кожні 75 тис. Км пробігу. І безумовно, не забувати про погані дороги, активній їзді, пропущенні масла. одним словом, про все те, що помітно знижує ресурс вироби.

Також не варто забувати про інші елементи ГРС механізму, які безпосередньо впливають на роботі ременя. Наприклад, помпу або ролик, які незалежно від кількості відпрацьованих ними км, треба міняти завжди разом з ременем.

Як показала практика експлуатації, ресурс функціонування роликів-натяжителей на Kalina не перевищує 80 тис. Км шляху, а помп. 120 тис. Км.

Це відповідно означає, що на Kalina раціональніше зробити так: перший раз замінити ремінь і ролик після 50-тисячного пробігу, а потім повторно. міняти ремінь, ролик і помпу кожні 120 тис. Км шляху. До речі, цієї думки дотримується і більшість досвідчених власників даного автомобіля.

Що нам вдалося з’ясувати, щодо заміни ременя ГРМ? Від пробігу автомобіля, звичайно ж, залежить багато чого. Але не менш важливо звертати увагу на частоту і тривалість поїздок по поганих дорогах, стан манжет і сальників, ролика і помпи.

Власникам автомобілів з 16-клапанним ДВС треба бути завжди напоготові, тому що обрив ременя в їхньому випадку принесе більше неприємностей, ніж для власників авто з 8-клапанними силовими агрегатами.

В кінці статті наведені змістовні таблиці, в яких зазначено термін служби ременя в залежності від пробігу по деяким маркам іномарок. Сподіваємося на те, що інформація дасть багато користі.

На якому пробігу міняти ремінь ГРМ на Ford Focus 2?

Чи не встежиш, і клапани механізму вже можна вважати відірваними. Почнемо з того, що згідно з рекомендацією заводу виробника заміна ГРМ Focus 2 повинна здійснюватися приблизно кожні 100 тисяч кілометрів пробігу.

Коли міняти ремінь ГРМ на Golf 4?

Ремінь ГРМ найкраще міняти не рідше, ніж кожні 90 000 км пробігу, так як якщо ремінь порветься, може загнути клапана.

Скільки коштує заміна ГРМ на Ford Focus 3?

Заміна ГРМ Ford FOCUSII (1,4 / 1,6). FUSION (1,4 / 1,6) FOCUS III (1.6), C MAX (1,6), MONDEO (1.6), FIESTA (2012.) (1.6) старше 3-х років. Разом фіксована ціна 8 300 руб. Разом фіксована ціна: 12 700 руб.

На якому пробігу міняти ремінь ГРМ на Ford Focus 3?

Регламент заміни ременя ГРМ Ford Focus 3

Згідно з офіційним регламентом робіт, ремінь ГРМ на Ford Focus 3 покладено міняти кожні 120 000 км пробігу.

Чи потрібно міняти ролики при заміні ременя ГРМ?

Відповідь на питання, чи потрібно міняти ролики і помпу при заміні ременя ГРМ, однозначно позитивний. При його виникненні, перевіряється стан і ременя ГРМ, і обвідних роликів. Якщо перший частково не на своєму місці, а другі виглядають стертими. деталі міняються.

Як часто міняти ремінь ГРМ Skoda Octavia?

Однак на практиці заміна ременя ГРМ на Skoda Octavia дуже часто проводиться пізніше терміну, визначеного виробником. Багато власників на 60 000 км виробляють тільки візуальний огляд вузла і, якщо він в хорошому стані, змінюють ремінь ГРМ на Skoda Octavia пізніше. при пробігу 90 000 км.

На якому пробігу потрібно міняти ремінь ГРМ?

Періодичність заміни залежить від конкретної марки автомобіля, що можна дізнатися з технічної документації. Багато майстрів рекомендують міняти ремінь при пробігу автомобіля 60-100 000 кілометрів. Якщо не знаєте, коли в останній раз він змінювався або змінювався чи, то слід його уважно оглянути на знос.