Renault Logan 8кл заміна ременя ГРМ

63-13-13-09

При скруті в знятті шківа рівномірно піддягаємо його з різних сторін монтажної лопаткою.

Для подальшого провертання колінчастого вала необхідно ввернути на місце болт кріплення шківа. Щоб болт повністю увернула в отвір для гвинта носка колінчастого вала, встановлюємо між болтом і носком вала проставки (втулку або набір шайб).

Перед зняттям ременя, щоб не порушити фази газорозподілу, необхідно встановити колінчастий і розподільний вали в положення ВМТ (верхньої мертвої точки) такту стиснення 1-го циліндра.

63-13-13-07

У цьому положенні ролика затягуємо гайку його кріплення. Провернувши колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення його шківа на два оберти, знову перевіряємо натяг ременя і при необхідності повторюємо регулювання.

Встановлюємо зняті деталі в зворотній послідовності.

Для заміни ременя приводу ГРМ на «Renault Logan» / «Sandero» знімаємо ремінь приводу допоміжних агрегатів, а також верхню і нижню кришки ременя приводу ГРМ (див. Вище).

При відверненні болта кріплення шківа колінчастого вала необхідно заблокувати вал від провертання. Для цього можна скористатися вікном в картері зчеплення, розташованим зверху під корпусом термостата. Провертаючи колінчастий вал (буде потрібно помічник), спостерігаємо у вікні за переміщенням кожуха зчеплення. Добиваємося, щоб один з шести болтів кріплення кожуха до маховика з’явився у вікні.

Періодичність і терміни заміни ременя ГРМ на Renault Logan, рекомендації заводу і Логановодов

У сервісній книжці автомобілів сімейства Logan буде вказано, що міняти ремінь ГРМ треба на 60-ти тисячах. Але є відомості, що періодичність заміни ременя ГРМ на Renault Logan. це 4 роки. Просто треба дивитися, що саме настає раніше. А згідно з регламентом, разом з ременем завжди змінюють ще кілька деталей, і не всі з них відносяться до механізму приводу. Перерахувати їх ми постараємося далі.

Оригінальний ремінь ГРМ і витратні матеріали на відео нижче.

артикули

Комплект «ремінь натяжна ролик» для різних 8-клапанников:

 • Для ДВС K7M (K7J) 710. 7701477024, ширина 17,3 мм, число зубців 96;
 • Для ДВС K7M (K7J) 800. 130C17480R. Відмінність між двома комплектами. невелике. Ремені однакові, ролики. різні.

Комплект «ремінь два ролика (натяжна, що направляє)» для 16-клапанних ДВС:

 • K4M 690 або 697. 130С17529R, 27,4 мм, 132 зуба.

Всі артикули були взяті з каталогу Renault.

Терміни заміни згідно з досвідом власників

Хто міняє ремінь, говорить так: ніяких потертостей або розшарувань після 60-ти тисяч немає.

Сам ремінь розрахований на 90-120 тисяч. Але ось ролики. це інша справа. Їх можна тільки зняти і почистити, але краще замінити. А інакше:

 • Ослаблення натягу викличе перескок ременя на 1 або 2 зубці. Для 16-клапанников це не рідкість;
 • Заїдання ролика теж нічого доброго не тягне.

Водяну помпу зазвичай змінюють після двохсот тисяч км. Але регламентом передбачена інша цифра. 120 тисяч. Вибір робіть самі.

Регламент заміни (періодичність по заводу)

Знайте, що терміни заміни ременя ГРМ на Renault Logan не залежить від моделі двигуна. Виробник рекомендує:

 • Оглядати ремінь ГРМ і регулювати натяг. кожні 15 000 км;
 • Проводити заміну, навіть якщо дефекти відсутні. кожні 60 000 км або 1 раз в 4 роки.

Перераховані відомості відносяться до моделей першої та другої генерації. Для седанів Logan покоління «3» все може виглядати інакше.

Уточнимо, що ремінь ГРМ потрібно міняти разом з роликами. Багато хто думає, що сюди відноситься і помпа:

 • Ремінь замінюється кожні 60 тисяч;
 • Період заміни водяної помпи. 120 тис. Км.

Все ж, купівлею одного ременя ніхто не відбудеться. Знайте, що періодичність заміни ременя ГРМ на Renault Logan дорівнює сервісного інтервалу для іншої деталі. Це. ремінь допоміжного обладнання. У разі обриву ременя ГРМ на Renault Logan відбудеться загин клапанів.

регулювання

На двигунах з 8-ю і з 16-ю клапанами натяг регулюється по-різному. На моторі K4M треба викрутити гвинт ключем «на 13». Потім в проріз на ролику встановлюють шестигранник (див. Рис.). Одна грань. це 6 мм.

Повертаючи шестигранник, домагаються збігу прямокутних міток. Потім гвинт знову закручують.

Що стосується 8-клапанних моторів, тут «автомата натягу» немає. Все регулюється вручну. Спочатку послаблюють кріплення, використовуючи ключ «на 16».

Спеціальним ключем, показаним на фото, ролик повертають вправо або вліво і отримують потрібну натяг. Кріпильний гвинт потім закручують.

Спецінструмент, про який йшла мова. це ключ для 8-клапанних моторів ВАЗ. вдалого вибору!

почнемо

Вивішуємо переднє праве колесо і знімаємо його, знімаємо захист двигуна і правий пластиковий бризговики, він тримається на двох пістона і пластикової гайки.

Замена ремня ГРМ на Рено Логан 2011г

Зриваємо болт шківа коленвала. Для цього садимо в салон помічника, який включає п’яту передачу і тисне на гальма, а самі в цей час легким рухом руки і головки на 18 послаблюємо болт коленвала.

Поддонкрачіваем двигун, але пам’ятаємо, що піддон у Логана алюмінієвий, тому підкладаємо широку дошку між домкратом і піддоном. Відвертаємо п’ять болтів опори двигуна.

Знімаємо ремінь приводу навісних агрегатів, на даному двигуні він один, який обертає і кондиціонер, і гідропідсилювач, і генератор.

Ставимо ключ на 13 на болт натяжної ролика і повертаючи його за годинниковою стрілкою, послаблюємо сервісний ремінь. Одночасно знімаємо його з насоса гідропідсилювача.

Використовуючи ключі на 10 і 13 відкручуємо верхню захисну кришку ГРМ.

Обидві кришки знімаємо і протираємо чистою ганчіркою.

А тепер складний спосіб

Виставляємо мітку на распредвали навпаки значка на голівці блоку циліндрів, який на попередньому фото був обведений в гурток. Це верхня мертва точка. Відкручуємо заглушку на блоці циліндрів.

Вкручувати туди специнструмент, який представляє з себе болт з різьбою М10 і довгою різьблення 75 мм. Закручуємо його замість заглушки, тим самим стопор колінвал в верхньої мертвої точки. Ставимо новий ремінь ГРМ і натягуємо його. І питається навіщо ці зайві операції?

Простий спосіб заміни ременя ГРМ Renault Logan 1,6 8 клапанів з фото і відео

Улюблена машина наших таксистів Renault Logan, заміна ременя ГРМ на 90000. Двигун 1,6 літра 8 клапанів, при обриві ременя загинає майже всі клапана. Рекомендований інтервал заміни 60000, огляд і підтяжка кожні 15000, але досвідчені таксисти знають, що деякі ремені не витримують і 50000, тому заміна раз в 45000.

Поміняти ремінь ГРМ на Renault Logan можна двома способами: як написано в книзі і простий. Ми опишемо простий спосіб, а в кінці зробимо посилання на дилерський.

Під капотом восьміклаппанний двигун об’ємом 1,6 літра.

А тепер найпростіший спосіб

Виставляємо мітку распредвала просто вгору. Ми спеціально підігнали стару мітку на ремені ГРМ для наочності. Мітка на сомом ремені може не збігатися з-за того, що плечі ременя між мітками різні і з кожним обертом вона буде зрушуватися на два зуба. Якщо помучитися, то через енну кількість оборотів все мітки встануть на свої місця, але нам це не потрібно.

Значок в кружечку знадобиться якщо ми йдемо довгим шляхом, про нього в кінці статті.

Якщо стара мітка на ремені і распредвали збіглася, то і друга на ремені і коленвале теж.

Якщо у вас Logan новіші то зірочка распредвала буде виглядати так.

І ось тут виникає один нюанс, що б витягнути ремінь доведеться зрушити зірочку на себе, використовуючи спеціальний знімач або саморобний пристрій.

Мітимо маркером мітки на ремені, якщо вони не збереглися, запам’ятовуємо яка распредвала. Відпускаємо гайку натяжної ролика і знімаємо ремінь вшити з роликом.

Для нового покоління ролик уже автоматичний і ремінь натягується до збігу індикатора з вирізом на ролику обов’язково в напрямку вказаному на ролику стрілочкою.

На новому ремені ГРМ є мітки і напрямок руху.

Докладаємо старий ремінь до нового і дивуємося тому як чітко збігаються всі мітки.

Ставимо новий ремінь ГРМ на місце, поєднавши мітки на ремені з мітками на распредвали і коленвале. Натягуємо роликом використовуючи звичайне пристосування ВАЗ. Перевіряємо натяжку ременя, двома пальцями провертає довгу гілку і якщо його можна вивернути більше ніж на дев’яносто градусів, то ще раз підтягуємо. От і все. Можна ставити на місце всі що зняли раніше.

А взагалі не дивлячись на те що автомобіль бюджетний, вийшов він цілком непогано. Двигуни виходжують з легкістю 300 000 км, щоб вбити ходову треба постаратися. Єдиний мінус. це цінник на електрику.

Заміна ременя ГРМ Renault Logan 8 клапанів

На 8-клапанному моторі Renault Logan рекомендується міняти ремінь ГРМ через кожні 60 т. Км., Він може передчасно вийти з ладу, якщо:

 • на нього потрапило масло;
 • ремінь натягнутий більше покладеної норми;
 • встановлений комплект ГРМ маловідомого виробника;
 • заклинив натяжна ролик, водяний насос або розподільний вал.

Слід зазначити, що доводити ремінь до критичного стану не можна. при його обриві деформуються клапана в голівці блоку циліндрів, і в такому випадку ремонт обходиться дорого. Гнуться клапана на обох 8-клапанних двигунах, що встановлюються на Logan. як на K7J 1,4 л, так і на K7M.

При технічному обслуговуванні проводиться огляд стану газорозподільного механізму:

 • оглядається ремінь на наявність пошкоджень та тріщин, перевіряється його натяжка;
 • проводиться огляд натяжної ролика.

Заміна ременя ГРМ Renault Logan 1.4 самостійно

Ремінь ГРМ своїми силами на 8-клапанному двигуні (Renault Logan до 2010 року) замінити відносно просто, роботу можна виконати навіть без ями, досить встановити авто на сухій рівній майданчику. Заміну виробляємо наступним чином:

 • глушимо мотор і ставимо автомобіль на ручне гальмо;
 • домкрачувати машину і знімаємо переднє праве колесо;
 • демонтуємо захисний кожух двигуна справа знизу;
 • знімаємо ремінь генератора;
 • відкручуємо болт шківа коленвала (головкою на 18 з воротком або торцевим ключем);
 • щоб легше відкрутити шків, можна автомобіль поставити на 5-у передачу;
 • домкрати мотор вгору, ставимо наголос під картер ДВС для того, щоб демонтувати праву подушку двигуна;
 • опора двигуна стоїть на правому лонжероні. подушку знімаємо повністю, відкрутивши болти на 16;
 • виймаємо масляний щуп, так як його можна пошкодити під час роботи, затикаємо масляну трубку, щоб в масло не потрапив бруд;
 • демонтуємо нижній пластиковий кожух ГРМ (три болта). Дістатися до болтів кріплення непросто, так як відстань між правим лонжероном кузова і двигуном невелике. Знімаємо кожух через низ;
 • наступний етап. відкручування кріплення верхнього алюмінієвого кожуха. знімаємо болти і демонтуємо верхню захист ГРМ;
 • виставляємо шківи по мітках. стрілку на шестірні распредвала поєднуємо з буквою D, яка відлита на клапанної кришці. Щоб поєднати мітки, можна вкрутити болт в к \ вал і з його допомогою провертати двигун;
 • відвертаємо гайку ролика натяжки (ключ на 16), знімаємо ролик і ремінь;
 • встановлюємо нові деталі. на ремені ГРМ присутні мітки, і до того ж намальовані стрілки напрямку руху, необхідно встановлювати його правильно. Надягаємо спочатку ремінь на шестерню коленвала знизу, поєднуємо знизу мітку на ремені з міткою на шестірні;
 • ремінь повинен бути встановлений стрілками по ходу руху колінчастого вала (вони спрямовані за годинниковою стрілкою. на малюнку позначені літерою B), після натяжки ременя верхня мітка повинна бути поєднана з D (на малюнку. буква A);
 • якщо все виставлено правильно, і ремінь натягнутий, збираємо всі деталі в зворотній послідовності.

Запускаємо двигун, перевіряємо його роботу. якщо все нормально, заміну ременя ГРМ Renault Logan на 8-клапанному моторі 1,4 л можна вважати завершеною.

Замена ремня ГРМ на Рено 1,4-1,6 8V (K7J, K7M) до 2010 г.в. Логан, Сандеро

Один важливий момент. болти кріплення верхньої алюмінієвого кожуха необхідно посадити на герметик, так як через два болти кріплення кожуха проходять масляні канали.

Ремінь ГРМ Renault Logan 1.6 16V ціна

У стандартний комплект деталей для заміни ременя ГРМ Renault Logan 1.6 16V входить:

 • сам ремінь;
 • паразитний і натяжна ролик;
 • болт.

У комплект з ременем ГРМ Logan 1,6 також може входити і помпа (водяний насос), комплект від фірми Contitech з насосом коштує приблизно 10,5 тис. Рублів (в березні 2016 року). На жаль, у зв’язку з падінням курсу рубля ціни зараз постійно змінюються, скільки можуть коштувати запчастини в найближчому майбутньому, невідомо. Без помпи вартість комплекту 1.6 16V значно дешевше, наприклад, комплект ГРМ Gates без водяного насоса коштує орієнтовно 3,5 тис. Руб.

Замена ремня грм логан 8клБыстрая и качественная! (1.6 1.4 и тд)

Renault Logan заміна ременя ГРМ своїми руками

Часто роботу по заміні ременя ГРМ автовласники довіряють автосервісам різного рівня, але якщо у господаря машини є хоча б невеликі слюсарні навички, він цілком може зробити необхідний ремонт самостійно. Великий складності робота не представляє. необхідно тільки не поспішати, робити все акуратно, а найголовніше. правильно виставити мітки на шестернях.

Ремінь ГРМ на Renault Logan 1.6 16V

У газорозподільному механізмі двигуна K4M присутній два розподільних вала, два ролика ГРМ (натяжна і паразитний), ремінь на 132 зуба шириною 27,4 мм. На 16-клапанний двигун також продаються комплекти ГРМ, на відміну від комплекту на 8 клапанів тут додається ще один ролик (паразитний).

Найбільш відомими виробниками комплектів і ременів ГРМ для 16-клапанного двигуна є компанії:

 • Bosch;
 • Contitech;
 • Dayco;
 • Magneti marelli;
 • Gates;

Ремінь ГРМ на Renault Logan 1.6 16V також підходить на моделі автомобілів Scenic-1, Laguna, Megane.

Восьмиклапанний ДВС об’ємом 1,4 л має маркування K7J, в газорозподільному механізмі мотора присутній один распредвал, ремінь ГРМ на 96 зубів і один натяжна ролик. Для заміни ременя ГРМ продаються спеціальні комплекти різних виробників, до речі, механізм двигуна K7J практично нічим не відрізняється від механізму 8-клапанного силового агрегату K7M об’ємом 1,6 л. Для Renault Logan продаються різні комплекти:

 • ремінь ролик натяжна;
 • водяний насос ремінь ролик натяжна.

Комплекти ГРМ випускаються різними виробниками, найвідомішими вважається фірми:

Мотори K7J 1,4 літра також встановлюються на автомобілі Sandero, Clio, двигуни K7M. на авто Megane, Scenic, і на ці моделі підходить ремінь ГРМ Logan 1.4.

двигуни

Для різних країн світу автомобілі комплектувалися різними силовими агрегатами, починаючи від літрового ДВС, що поставляється для Бразилії, і закінчуючи 1,6-літровим 16-клапанним мотором потужністю 102 л. з.

Для Росії Renault Logan був представлений в комплектаціях з бензиновими двигунами:

 • 8-клапанним 1,4 MPi Об’єм 1390 см³ (K7J 710);
 • 8-клапанним 1,6 MPi об’ємом 1598 см³ (K7M);
 • 16-клапанним DOHC об’ємом 1598 см³ (K4M).

На всіх моторах RENAULT газорозподільний механізм має ремінний привід, згідно заводським умовам ремінь ГРМ рекомендується міняти через кожні 60 тисяч кілометрів пробігу. При технічному обслуговуванні проводиться перевірка деталей газорозподілу, щоб уникнути різних неприємностей, що призводять до передчасного ремонту ДВС, ТО необхідно проводити вчасно.

Ремінь ГРМ на Renault Logan ціна

(Станом на перший квартал 2016 року). Також продаються і ролики, але купувати їх окремо невигідно, вони виходять дорожче. Є дуже дешеві запчастини, наприклад, натяжна ролик 8-клапанного ГРМ Pilenga коштує близько 400 рублів, в той же час ціна ролика SKF знаходиться в межах 1300 руб. Чи варто тут економити, сказати важко, але краще не ризикувати, і купувати деталі відомих виробників. Ціну на ремінь ГРМ Renault Logan окремо дізнатися складно, в значній перевазі деталі продаються комплектами.