Renault Megane заміна ГРМ своїми руками

Заміна ременя ГРМ на бензиновому двигуні К4М 1,6 літра

renault, megane, своїми, рука

Ремінь ГРМ міняється кожні 60000 кілометрів або раз в 4 роки, навіть якщо пробіг менше 60. Гума має свій термін служби.

Стаття з фотозвітом про заміну ременя ГРМ на дизельному двигуні 1.5

База знань Renault. Скарбничка порад і фотозвітів

У даній статті описаний процес заміни ременя ГРМ на прикладі бензинового двигуна Renault Fluence. К4М, обсяг 1.6 літра 16-клапанний 106 к.с.

Купуєте комплект для заміни ГРМ (ремінь, ролілі, болти), а також за регламентом покладено міняти заглушки.

Рекомендується виконувати роботу по заміні ременя ГРМ і роликів на сервісі або при наявності достатнього досвіду.

Піднімаємо машину, знімаємо переднє праве колесо. Знімаємо захист двигуна і правий підкрилок.

За допомогою домкрата піднімаємо двигун, впираючись на піддон ближче до шківа колінчастого вала.

Відкручуємо верхнє кріплення подушки двигуна і підтримує опору.

Далі необхідно від’єднати штуцер бензопроводу і відвести його в сторону.

Потім зняти заглушку торця розподільного впускних клапанів (яка більше за інших в діаметрі).

Далі потрібно поставити на 5 передачу і повільно обертати колесо заженуть на маточину ключем на 30 за годинниковою стрілкою (якщо дивитися з боку моторного відсіку).

Виставити вали по распредвали впускних клапанів (де була знята заглушка) зарубками в одну жилку, причому зарубки повинні бути розташовані нижче осі розподілвалів. Потім необхідно відкрутити 3 болти і 2 гайки гайковим ключем на 13 і зняти верхню захисну кришку ременя ГРМ.

Зняти ремінь генератора і натяжна ролик.

Знову поставити на 5-ю передачу і попросити напарника до упору натиснути на гальмо.

В цей час відкрутити ключем на 18 болт кріплення демпферного шківа колінчастого вала і зняти шкиф.

Відкрутити 4 болта кріплення нижньої захисної пластмасової кришки ременя ГРМ і зняти її.

За допомогою болта м10х50 з гайкою і двох шайб, методом як на фото, фіксуємо зубчасті шківи распредвалов від прокручування, але про всяк «пожежний» обов’язково зробіть позначки фломастером на шківах і корпусі кришки.

Перед зняттям ременя ГРМ маркером зробіть позначку на зубчастому шківі коленвала і на корпусі двигуна.

Потім ключем на 13 відкрутіть гайку натяжної ролика ГРМ і зніміть ремінь ГРМ.

Відкрутіть болт ключем на Т40 і зніміть обвідний ролик ГРМ.

Перед зняттям натяжної ролика ременя ГРМ відзначте положення натяжної ролика, щоб при заміні ролика правильно встановити натяг ременя ГРМ

Спочатку закріплюємо обвідний ролик, потім натяжна.

При цьому саморезом закріплюємо попередній натяг (заряджаємо самонатяжной ролик), тобто то становище, яке було на старому натягувачем. Доводиться трохи повозитися з одяганням ременя, який весь час норовить вискочити. Тому, цю процедуру краще робити з помічником. Для полегшення процедури одягання ременя, ремінь ГРМ слід тільки трохи накинути на нижню частину зубчастого шківа коленвала, що спростить монтаж ременя на натяжна ролик. Після установки ременя прокручуємо колінчастий вал через втулку колеса. При цьому перевіряємо збіг зазначених міток на шківах. При розбіжності процедуру повторити.

Встановлюємо новий ролик-натягувач з механізмом самонатяженія приводного поліклинового ременя. Закріплюємо на місце раніше зняту нижню пластмасову кришку.

Ставимо демпферний шків коленвала на місце і закріплюємо (з досить сильним натягом) новим болтом з товстої шайбою з комплекту, який йде з ременем ГРМ.

При цьому включена п’ята передача, помічник з силою натискає на педаль гальма. Одягаємо приводний ремінь.

Звільняємо зубчасті шківи распредвалов від фіксуючого болта з шайбами. Закриваємо верхню алюмінієву кришку ременя ГРМ.

Закручуємо верхнє кріплення подушки двигуна і підтримує опору.

З’єднуємо штуцер паливопроводу.

Вставляємо нову заглушку на корпус торця кришки распредвала впускних клапанів.

Звільняємо від домкрата піддон картера двигуна.

Запускаємо двигун. Почувши рівний шум роботи двигуна, посміхаємося, радіючи виконану роботу!

Якщо у Вас є, що додати до статті, або Ви хочете поділитися своїм досвідом на дану тему. будь ласка, залиште комментарійЕслі Ви є автором звіту про ремонт, доопрацювання автомобіля Renault або рекомендуєте матеріал для Бази знань Renault-Drive. будь ласка, повідомте нам про це

Заміна ременя ГРМ

Автомобілі 20 листопада 2017

Megane другого покоління випускався з різними двигунами з об’ємом від півтора до двох літрів. Спільною рисою всіх силових агрегатів є привід розподільних валів за допомогою ременя.

Автомобілі були досить популярні в Росії і зараз досить широко представлені на вторинному ринку. Після покупки машини багато власників стикаються з питанням. як і коли замінити ремінний привід на їх «Меганом 2».

Розбирання механізму ГРМ

Насамперед потрібно підняти праву сторону автомобіля і зняти колесо. В ідеалі бажано демонтувати бампер. він великий, заходить під кузов і заважає роботі, але це не обов’язково. Після зняття правого диска треба прибрати підкрилок і пластиковий захист. З верху моторного відсіку знаходиться корпус повітрозабірника. відключаємо від нього датчик, від’єднуємо патрубок і знімаємо.

З лівого боку двигуна знаходяться заглушки розподілвалів, які складно зберегти. Тому протикаємо їх широкою плоскою викруткою і викидаємо. доведеться встановлювати нові.

Для заміни ременя газорозподільного механізму потрібно знімати праву верхню опору двигуна.

Для цього домкрачувати мотор з правого боку, так щоб подушка повернулася в нормальне положення і відкручуємо її повністю (див. Рис. 2).

Ручейковий ремінь генератора додаткового приводу знімаємо, для чого акуратно віджимаємо ролик, щоб не пошкодити його поверхню. Потім потрібно зняти кришки корпусу ГРМ. їх всього три. Для зручності запам’ятайте розташування болтів кріплення, так як вони різні.

Матеріали для заміни

Деталі для заміни ременя ГРМ на «RenaultMegane 2» з 1,6-літровим мотором:

 • Ремкомплект ременя (ремінь, два натяжних ролика і болт, службовець для кріплення основного шківа).
 • Шестигранний болт шківа (приблизно з 2016 року не поставляється в ремкомплект ГРМ).
 • Заглушки на розподільні вали.
 • Помпа охолоджуючої рідини.
 • Герметик для установки.

Замена ремня ГРМ Renault Megane 2 1.6/1.4 16v K4M

Аналогічний набір знадобиться і для обслуговування будь-якого іншого двигуна на «Мегане 2».

Заміна ременя ГРМ Renault Megane 1.6

Заміну ременя ГРМ на Renault Megane 2 серії потрібно проводити раз в 60 тисяч км. пробігу, але буває що і раніше. це залежить від багатьох факторів. При бажанні і наявності необхідного інструменту це зробити нескладно, тому звертатися на станцію техобслуговування не має сенсу. Головне. дотримуватися технології і підходити до питання відповідально.

Для заміни ременя ГРМ на Renault Megane з двигуном 1.6 знадобиться оглядова яма, естакада або на худий кінець домкрат. Також необхідно пристосування для фіксації розподілвалів (див. Рис. 1). Якщо такого немає, доведеться виготовити аналог з пластини металу відповідної товщини.

спеціальний інструмент

Для виставлення коректних фаз газорозподілу знадобиться фіксує болт для колінчастого вала і шаблон для блокування обертання розподільних валів. Оригінальні деталі мають номера Mot.1054 і тисяча чотиреста дев’яносто шість (для моторів 1600 і 1400).

Багато власників машин роблять такі пристосування самостійно, використовуючи схематичні креслення пристосувань.

Заміна ременя ГРМ роликів і помпи Renault Megane 1 Renault Megane K4M 1.6 16v

1) піднімаємо автомобіль домкратів встановлюємо на стійку і знімаємо переднє праве колесо.

ЗАМЕНА РЕМНЯ ГРМ И ПЕРЕДНЕГО САЛЬНИКА КОЛЕНВАЛА НА K4M 1.6 16V С ФАЗОРЕГУЛЯТОРОМ. | Видеолекция#2

3) Знімаємо приводний ремінь додаткового обладнання як описано в цьому звіті

4) Відкручуємо болт шківа колін валу, включивши 5-ю передачу і натискаючи гальмо, на АКПП викручуємо датчик положення колін вала і фіксуємо міцної викруткою за вінець маховика, так само це можна зробити знизу АКПП НЕ викручуючи ніяких датчиків. Оскільки момент затягування дуже великий використовуємо подовжувач або трубу.

5) Накидаємо шків колін вала і закручуємо болт без зусиль для того що б ми могли обертати за нього колін вал.

Знімаємо заглушки з розподілвалів і виставляємо розподілвали обертаючи за болт шківа колін валу за годинниковою стрілкою поки пази на распредвалах не встануть в одній площині нижче осей валів, точніше мало не доводимо до цього положення.

6) Викручуємо заглушку яка знаходитися праворуч масляного Шупа і вкручувати фіксатор колін вала mot. тисячу чотиреста вісімдесят дев’ять.

Фіксатор можна виготовити з болта М10

7) акуратно повертаємо колін вал, поки він не упреться в фіксатор.

8) Пази на распредвалах повинні точно встати в одній площині нижче осей распердвалов, так що можна буде встановити фіксатор mot. 1496 Фіксатор можна виготовити самостійно з металевої пластини товщиною 5мм

9) Підставляємо під двигун домкрат наголошуючи його в піддон

10) Знімаємо верхню кришку ГРМ або опору двигуна, тепер наш двигун упирається на домкрат і у нас є можливість регулювати підйом двигуна для того що б зняти всі 2-е захисту ГРМ

11) Викручуємо спочатку все болти верхньої кришки, потім знімаємо шків КВ і викручуємо всі болти нижньої кришки. Покрутивши і знайшовши спосіб дістаємо нижню і верхню захисту ГРМ

12) Послаблюємо натяжна ролик і знімаємо ремінь ГРМ

14) Для заміни помпи спочатку злийте антифриз знявши нижній патрубок з радіатора. Відкрутіть всі болти кріплення помпи (на фото відмічені червоним і видно не всі)

почистіть поверхню від старої прокладки і встановіть нову, прикрутіть нову помпу

15) Встановіть новий натяжна і обвідний ролики

16) Встановіть новий ремінь ГРМ. Распредвали повинні бути зафіксовані, а колін вал повинен упиратися в фіксатор КВ в ВМТ. При правильній установці ВМТ паз на КВ знаходиться вертикально див.фото.

17) Натягуємо натяжна ролик з матюками, знімаємо всі фіксатори РВ і КВ провертає 4 рази колін вал за болт (обов’язково встановивши шків колін вала) під завершення 4-го обороту знову вставляємо наш фіксатор КВ і плавно повертають КВ до упору, перевіряємо як стає фіксатор розподілвалів (повинен стає в пази без зусиль) в іншому разі не правильно встановлені фази і треба буде заново, попередньо все правильно виставивши натягнути ремінь ГРМ.

Якщо все фіксатори стали без проблем, виймаємо їх, відкручуємо наш шків КВ що б ми могли встановити нижню захист ГРМ, знову накидає шків попередньо знежирити посадочні поверхні, провертає колін вал на 2 обороту і по завершенню другого знову вставляємо фіксатор КВ плавно доводимо колін вал до упору в фіксатор і вставляємо пристосуватися в пази розподілвалів, якщо стала без проблем затискаємо болт шківа колін валу з моментом 20hm135 ± 15градусов

ЗАМЕНА РЕМНЯ ГРМ НА РЕНО 1,6 16V (K4M) ЛОГАН, ДАСТЕР, САНДЕРО, ЛАРГУС, ЛОГАН2, САНДЕРО2.#ВИДЕОЛЕКЦИЯ

Збірка в зворотній послідовності.

Всі питання задаємо тут в коментарях або на нашому форумі.

Як замінити ремінь ГРМ на Renault Megane 3 1.6 2008-

Керівництво по інтервалу заміни

 • Renault рекомендує:
 • Mégane III:
 • Заміна кожні 72 000 миль або 6 років (необхідно замінити ролик натяжителя і спрямовує ролик).
 • Modus / Grand Modus II:
 • 2008: Додати
 • Заміна кожні 72 000 миль або 5 років (натяжна ролик і спрямовує ролик необхідно замінювати).
 • 2009 →:
 • Заміна кожні 72 000 миль або 6 років (необхідно замінити ролик натяжителя і спрямовує ролик).
 • Завжди необхідно враховувати попередню історію використання і обслуговування автомобіля.

Перевірити двигун на наявність пошкоджень

УВАГА: Цей двигун був ідентифікований як двигун ПЕРЕШКОДИ, в якому НАЙБІЛЬШ ЙМОВІРНО виникне можливість пошкодження клапана-поршень в разі відмови ременя ГРМ. Перед зняттям головки (головок) циліндрів необхідно виконати перевірку компресії всіх циліндрів.

Renault Megane заміна ременя ГРМ своїми руками

Керівництво по інтервалу заміни

 • Renault рекомендує заміну кожні 90 000 миль або 6 років (натяжна ролик також необхідно замінювати).
 • Завжди необхідно враховувати попередню історію використання і обслуговування автомобіля.

спеціальний інструмент

 • Регулювальна планка розподільного вала. Renault No. Mot.1496.
 • Інструмент для фіксації зірочок розподільного вала. Renault No.Мот.1801 або Мот.1509-01.
 • Установчий штифт колінчастого вала. Renault No Mot.1054.
 • Інструмент для заглушки випускного распредвала. Renault No. Mot.1488.
 • Інструмент для заглушки впускного распредвала. Renault No Mot.1487.