Ремінь ГРМ ВАЗ як часто міняти

У більшості моторів ремінь приводу ГРМ обертає і насос охолоджуючої жідкості.Только на моторах Renault (зліва) помпу обертає зворотна сторона ременя, а на вазовских (праворуч). зубчаста. Якщо антифриз з системи охолодження двигуна проникне в підшипники помпи, то вона заклинить. Тоді і ременя не жити.

У більшості моторів ремінь приводу ГРМ обертає і насос охолоджуючої жідкості.Только на моторах Renault (зліва) помпу обертає зворотна сторона ременя, а на вазовских (праворуч). зубчаста. Якщо антифриз з системи охолодження двигуна проникне в підшипники помпи, то вона заклинить. Тоді і ременя не жити.

Раджу періодично перевіряти стан ременя приводу ГРМ, і тим частіше, чим старше ваша машина. На початку експлуатації всі деталі приводу свіжі, ремінь заводської. Потім починаємо ставити запчастини, але не всі шестерні при цьому міняємо, а тому швидкість зносу кожного наступного ременя буде збільшуватися.

3. Деякі інші фактори

Продуктивність двигуна також впливає на ремінь ГРМ. Якщо ваш двигун працює плавно, ремінь працює найкращим чином, і ситуація може погіршитися через зниження продуктивності двигуна. Ще один фактор, від якого може залежати термін служби ременя ГРМ. це пройдені вами милі до справжнього моменту. Згідно з основним правилом великого пальця. якщо ви подолали понад шістдесят тисяч миль, замініть ремінь ГРМ якомога бистрее.Ви навіть можете використовувати ефективний рада з обслуговування для самостійної заміни. Тому враховуйте ці додаткові фактори щоразу, коли турбуєтеся про заміну ременя ГРМ.

Як часто потрібно міняти ремінь ГРМ?

Як дізнатися, чи потрібен Вашому автомобілю новий ремінь ГРМ? Подивіться відео нижче, щоб дізнатися більше:

Завершення роботи

Приймайте до уваги всі ці фактори щоразу, коли ви думаєте про те, як часто потрібно міняти ремінь ГРМ.Прі заміні з часом ймовірність зносу ременя ГРМ знижується. Так що вперед, витягніть максимум з ременя ГРМ вашого автомобіля прямо зараз.

Тут можна знайти дешевий старий автомобіль в хороших умовах Догляд за автомобілем Коли потрібно міняти ремінь ГРМ

Для більшості автомобілів рекомендовані інтервали заміни ременя ГРМ варіюються від 60 000 до 106 000 миль. Для деяких сучасних автомобілів інтервали ще більше. Деякі виробники автомобілів також вказують тимчасові інтервали (наприклад, кожні 7 років). Щоб знати, коли замінювати ремінь ГРМ в автомобілі, вам необхідно знати обсяг двигуна автомобіля, тому що не всі двигуни мають ремінь ГРМ.Рекомендуемие інтервали заміни вказані в графіку технічного обслуговування. які ви можете знайти в розділі «Технічне обслуговування» керівництва по експлуатації вашого автомобіля або в окремій брошурі «Гарантія та технічне обслуговування», що додається до автомобіля.

Що таке ремінь ГРМ і навіщо його міняти? Ремінь ГРМ. найважливіший ремінь в двигуні. Це зубчастий ремінь, який приводить в рух распредвал (-и) двигуна. Він називається зубчастим ременем. тому що він точно «відраховує» рух поршнів вгору і вниз при відкритті клапанів; подивитися анімацію.

Чому час ремінь потрібно замінити? З часом зношується; дивіться фото зношеного ременя ГРМ. У разі обриву ременя ГРМ двигун перестане працювати і потребують ремонту. Вартість ремонту буде залежати від пошкоджень. Якщо на автомобілі встановлений інтерференційний двигун. ремонт може бути дорогим, докладніше читайте нижче.

Інша причина в тому, що з часом ремінь ГРМ розтягується. Симптоми розтягнутого ременя ГРМ включають відсутність потужності, повільний підбір і включення індикатора Check Engine.В деяких автомобілях розтягнутий ремінь ГРМ також може видавати глухий деренчливий звук з області ременя ГРМ.

ТОП-6 признаков того, что ремень ГРМ пора менять! Распознаем износ ремня ГРМ!

Чи може ремінь ГРМ прослужити довше рекомендованого інтервалу? Так, в деяких випадках. Нам попалося кілька машин з великим пробігом, з ременем ГРМ, який ніколи не змінювали. Фактично, коли ми працювали над цією статтею, ми обговорювали Toyota Highlander, що належить одному з наших колег. Він проїхав майже 200 км, а ремінь ГРМ ні разу не замінювався. «Я просто буду перевіряти стан ременя, він все ще в порядку». відповів владелец.С іншого боку, є багато повідомлень про передчасне обриві ременя ГРМ. Як дізнатися, чи знаходиться ремінь ГРМ в хорошому стані або його потрібно якомога швидше замінити?

Чи можна перевірити стан ременя ГРМ? Так. Ремінь ГРМ захищений пластиковими або металевими кожухами. Ваш механік може зняти одну з кришок і візуально перевірити стан ременя ГРМ.

Ремінь ГРМ в Acura TL на 52 000 км. Цей ремінь ГРМ в хорошій форме.2. Ремінь ГРМ в Honda Civic на 150 000 км. Цей пояс виглядає потрісканим і зношеним. Наприклад, ремінь ГРМ на першій фотографії належить Acura TL з пробігом 52 000 миль. Господар хотів перевірити стан ременя ГРМ перед тим, як взяти машину в далеку поїздку. За словами механіка, цей ремінь в хорошій формі і може прослужити довше. Ремінь ГРМ на другому фото належить Honda Civic з пробігом 150 000 міль.Двігатель все ще працював нормально, але при огляді механік виявив тріщини на ремені ГРМ. Власник справедливо вирішив його замінити.

Що станеться, якщо обрив ременя ГРМ? Є два типи двигунів: перешкод і невтручання. У двигуні з перешкодами, якщо ремінь ГРМ обривається під час руху, є велика ймовірність того, що двигун може бути серйозно пошкоджений. Двигун без перешкод затихне, якщо ремінь ГРМ обривається, але подальші пошкодження можуть бути огранічени.Разніца в тому, що в двигуні з інтерференцією повністю відкриті клапани будуть стикатися з поршнем, коли він переміщається в своє верхнє положення. Прочитайте більше і подивіться анімацію: Інтерференція проти двигунів невтручання.

Чи потрібно при ремонті ременя замінювати водяний насос, натягувач ременя газорозподільного механізму та інше обладнання? Це не обов’язково, але зазвичай рекомендується, оскільки вимагає трохи додаткових зусиль. Відомо, що в деяких автомобілях гідравлічний натягувач ременя газорозподільного механізму протікає і виходить з ладу при більшому пробігу. Водяний насос також зношується з часом, докладніше: Коли потрібно міняти водяний насос?

У всіх автомобілів є ремінь ГРМ? Ні, на багатьох сучасних автомобілях замість ланцюга ГРМ.Цепь ГРМ не потребує обслуговування і рідко вимагає заміни. Детальніше: Коли необхідно замінити ланцюг приводу ГРМ. Як дізнатися, чи є в автомобілі ланцюг або ремінь ГРМ? Перевірте графік технічного обслуговування або зателефонуйте своєму дилеру. Інший варіант. запитати свого механіка при наступній заміні масла. Toyota опублікувала в Інтернеті список моделей, у яких є ремінь ГРМ: Чи є в моєму автомобілі ремінь ГРМ або ланцюг ГРМ? У згаданому раніше керівництві Gates по інтервалах заміни ременя ГРМ є список автомобілів, у яких є ремінь ГРМ.Конечно, ви завжди можете погуглити: «2017 Honda Accord V6 ремінь або ланцюг ГРМ?»

Як дізнатися обсяг двигуна вашого автомобіля? Один із способів. розшифрувати номер VIN вашого автомобіля, який ви можете знайти на заводській наклейці VIN або в лівій нижній частині лобового скла. Номер VIN вашого автомобіля також надрукований на страховий папері вашого автомобіля або в назві транспортного засобу. Декодери VIN: AutoZone NHTSA Інший спосіб. перевірити етикетку викидів автомобіля, яка зазвичай знаходиться під капотом.

Завантажте керівництво користувача і знайдіть за запитом «ремінь ГРМ». Це OM для Ford Escape 2019 року. Наприклад, на цій етикетці вказано об’єм двигуна Volkswagen Jetta 2019 року випуску 1,4 л. У цього двигуна є ремінь ГРМ.

Як тільки ви дізнаєтеся об’єм двигуна, зверніться до керівництва користувача. Ви навіть можете зробити це прямо зі свого телефону. Завантажте керівництво користувача в форматі pdf для свого автомобіля і знайдіть за запитом «ГРМ», «ремінь ГРМ» або «графік технічного обслуговування». Ознайомтеся з цією статтею: Де скачати керівництво по експлуатації вашого автомобіля.См. Цей знімок екрана: ми завантажили керівництво користувача Ford Escape 2019 року і виконали пошук за запитом «ремінь ГРМ». Як бачите, тут згадується тільки двигун об’ємом 1,5 л; два інших двигуна, доступні в цьому автомобілі, не мають ременя ГРМ.

Чи складно замінити ремінь ГРМ в домашніх умовах? Якщо у вас є технічні навички, інструменти та заводське керівництво по обслуговуванню та зрозумійте всі інструкції, це можна зробити.

В одних машинах це досить просто, в інших потрібно багато работи.В невеликій машині з 4-циліндровим двигуном, такий як, наприклад, стара Honda Civic, це можна зробити за пару годин. В автомобілі з поперечно розташованим двигуном V6 простір між рамою і двигуном обмежена. Найскладніше зняти гармонійний балансир (шків головного двигуна), так як болт, який утримує його, дуже тугий. Для зняття шківа може знадобитися спеціальний знімач. Цей же болт необхідно буде належним чином затягнути після установки нового ременя. Ще одна складна задача. правильно виставити таймінг, що дуже важливо.

Обрив ременя ГРМ на ВАЗівському шестнадцатиклапанник призводить до дорогого ремонту через зустрічі поршнів з клапанами.

Обрив ременя ГРМ на ВАЗівському шестнадцатиклапанник призводить до дорогого ремонту через зустрічі поршнів з клапанами.

Коли перевіряти ремінь ГРМ?

Все залежить від конкретного автомобіля і умов його експлуатації. Ось кілька важливих правил, які слід врахувати:

Якщо машина на гарантії, то за стан ременя ГРМ можна особливо не переживати. Але проблема в тому, що деякі виробники дають дуже коротку гарантію на сальникові ущільнення. А потекшіе сальник, наприклад, распредвала, покропить ремінь ГРМ маслом, що виведе його з ладу дуже швидко. Так що можна «потрапити» на складний ремонт з гарантійним автомобілем.

Досвід експлуатації в нашій редакції двох автомобілів з вазовским моторами показав, що їх ремені ГРМ виходжують заявлений ресурс. Два восьмиклапанним мотора вийшли з ладу саме в зв’язку з обривом ременя ГРМ. При цьому жодна з багатьох редакційних іномарок не відзначився обривом ременя ГРМ. Наприклад, на «реношний» двигуні Ларгус ремінь вільно відходив 120 000 км, і за результатами огляду ресурс його не був повністю вичерпаний. Так що, як це не сумно, за ременями на ВАЗівських моторах я б наглядав при кожному ТО, починаючи з другого, а на іномарках це має сенс робити після досягнення більш ніж половини розрахункового пробігу ременя. Ось тільки розрахунковий пробіг дуже різний. У деяких автомобілів 60 000 км, а у інших 150 000 км.

Як часто потрібно міняти ремінь приводу ГРМ? точна оцінка

Ми перерахували основні чинники, від яких залежить довговічність ременя ГРМ. З огляду на всі ці аспекти, ви зможете поміняти ремінь в потрібний момент. Так що перевірте ці фактори зараз.

термінова перевірка

Перерахуємо умови, при яких стан ременя ГРМ необхідно перевірити негайно.

 • Сторонній шум з району розташування ременя приводу ГРМ. Насамперед потрібно демонтувати ремінь приводу допоміжних агрегатів. Тим самим ми відітнемо можливі несправності і сторонні звуки від цих агрегатів. Якщо звук при роботі двигуна залишився, доведеться розкривати кожухи ременя і проводити поглиблену діагностику. Можуть бути пошкоджені підшипники роликів або помпи.
 • Текти рідини або масла в районі кожухів ременя ГРМ. Попадання моторного масла, охолоджувальної рідини, рідини гідропідсилювача або масла з системи кондиціонування на ремінь ГРМ дуже швидко виведе його з ладу.

1. В залежності від драйвера

Ваш стиль водіння безпосередньо залежить від характеристик ременя ГРМ. Обережно поводьтеся з перемиканням на знижену передачу, якщо ви хочете, щоб ремінь ГРМ був довговічним і еффектівним.Еслі хтось погано керує перемиканням на знижену передачу або вибирає непотрібне перемикання, постійна напруга може привести до зносу ременя ГРМ. Ось чому ви, можливо, чули, що деякі люди кажуть, що потрібно вибирати тільки знижену передачу, якщо це необхідно. Отже. як часто потрібно міняти ремінь ГРМ? При правильному водінні ремінь ГРМ прослужить від 6 до 7 місяців. При паршивої їзді його вистачить на 2 місяці і менше. Так що водите обережно, щоб отримати міцний ремінь ГРМ.

Точна оцінка частоти заміни ременя ГРМ

Когда менять ремень ГРМ ? Ресурс, регламент замены ремня ГРМ ?

Через скільки міняти ремінь ГРМ?

Якщо ви ще не проїхали 50 тисяч, дилери рекомендують міняти ремінь через 4-5 років експлуатації машини. Це пов’язано з тим, що ремінь в більшій частині виконаний з гуми, яка має властивість висихати і тріскатися згодом.

Що впливає на знос ременя ГРМ?

Деякі фактори збільшують частоту заміни:

 • Якість комплектуючих. Якщо при обслуговуванні ГРМ ви в останній раз ставили неоригінальний ремінь, краще замінити його через 15-20 тис. Км. Неможливо через скільки міняти ремінь ГРМ при використанні неоригінальних запчастин.
 • Інтенсивність експлуатації машини. Якщо машина використовується в таксі або ви використовуєте її кожен день в інших цілях, заміна запчастин повинна виконуватися частіше.
 • Підвищений ризик пошкодження. Якщо машина експлуатується в агресивних умовах (оффроад, гонки) або ремінь контактує з іншими деталями, ризик розриву збільшується.

По можливості, краще оглядати ГРМ кожні 5-10 тис. Пробігу. але це не завжди можливо через особливості конструкції двигуна.

Як часто міняти ГРМ?

Визначити коли міняти ремінь ГРМ можна за технічною документацією автомобіля. Виробник завжди вказує періодичність ТО: заміни масла, витратних матеріалів та обслуговування ГРМ.

На якому пробігу міняти ГРМ?

Рекомендована частота. раз в 50-80 тис. Км. Західні виробники автомобілів вказують цифру в 120 тис. Км, але в реаліях нашого клімату і умов водіння, цифра помітно скорочується: до 80-100 тис.

Заміна ременя ГРМ: як часто і при якому пробігу

Ремінь ГРМ. одна з найважливіших деталей двигуна. Її завдання. синхронізація роботи поршневої системи і клапанів: ремінь повертає розподільний вал з половиною швидкості колінчастого. Без такої синхронної роботи деталей, двигун просто не може працювати.

Навіщо міняти ГРМ?

Очевидно. через його зносу. Але до чого може привести псування ременя. це вже складніше питання, що відображає важливість контролю стану ременя ГРМ. Поршні і клапани ділять один простір в двигуні між собою, але, завдяки ременю, ніколи не зустрічаються один з одним. Якщо ремінь порветься, така зустріч відбудеться, її результатом стане дорогий ремонт. Можливі поломки при розриві ременя ГРМ:

 • Проста заміна ременя. такі наслідки рідкісні, частіше результат більш жалюгідний.
 • Загинання впускних / випускних клапанів: одного або декількох.
 • При завищених оборотах можливо вибивання клапана і деформація корпусу двигуна.
 • Деформація поршневої групи. на сучасних машинах зустрічається вкрай рідко, але може бути і такий результат.

Таким чином, щоб не терпіти істотні збитки на ремонті, краще контролювати ремінь ГРМ і своєчасно його міняти.

Ознаки зносу ГРМ

Коли немає можливості оглянути ремінь, можна орієнтуватися за характерними ознаками зносу.

 • При запуску двигуна спостерігаються сильні вібрації або падіння тяги. Це говорить про те, що ремінь погано натягнутий або проскочив на один або кілька зубців.
 • Чорний дим з вихлопної системи. Зношений ремінь. одна з можливих причин.
 • Протікання рідин поруч з приводом. При попаданні технічних рідин на ремінь, його термін служби скорочується.

Визначити заміну ГРМ непросто, всі симптоми можуть свідчити про інші неполадки, але якщо вони виникли, не затягуйте з зверненням до фахівців.

Як часто міняти ремінь ГРМ на автомобілі: що потрібно враховувати

Як відомо, механізм газорозподілу може приводитися в рух як ланцюгом, так і ременем. Ланцюговий привід більш надійний і практично не вимагає від власника будь-якого втручання аж до моменту планової заміни ланцюга.

З цієї причини важливо знати, через скільки змінюється ремінь ГРМ, які чинники впливають на його ресурс, на які ознаки зносу або неполадок приводу слід звертати увагу і т.д. Далі ми розглянемо, через скільки потрібно міняти ремінь ГРМ, в яких випадках необхідна передчасна заміна і які особливості і нюанси потрібно враховувати.

Періодичність заміни ременя ГРМ на автомобілі

Почнемо з того, що заміна ременя ГРМ на різних авто за регламентом може бути запропонована на 60, 80 і навіть 100 тис. Км. пробігу. Однак на ділі ситуація дещо інша. Перше, незалежно від пробігу, ремінь краще міняти кожні 4 роки або максимум 5 років. Це необхідно, навіть якщо по пробігу термін заміни ще не підійшов і виріб ще можна використовувати.

Більш того, на багатьох моторах ремінь ГРМ також приводить в дію водяний насос системи охолодження (помпа системи охолодження двигуна). Так ось, якщо помпу заклинить, ремінь також може обірвати.

Виходить, необхідно брати до уваги і стежити за наступними елементами:

Якщо проаналізувати наведену вище інформацію, а також вивчити статистику, можна визначити не «усереднені» терміни і пробіги, коли ремінь необхідно замінити, а реальні показники. Це дозволить точніше розібратися, через скільки км міняти ремінь ГРМ, коли міняти ремінь за часом і т.д.

Так ось, заміна ременя оптимальна кожні 40-50 тис. Км. пробігу або кожні 3-4 роки. І це за умови того, що ролики також в обов’язковому порядку змінюються разом з ременем. Що стосується помпи, зазвичай водяний насос виходжує дві заміни ременя, тобто, наприклад, ремінь і ролики змінюють на 40 тис. Км. пробігу, а в рамках наступної заміни на 80 тис. км. також змінюють і помпу.

Ще однією розповсюдженою схемою, де сам виробник передбачив планову заміну ГРМ на 80 тис. Км. пробігу, є заміна тільки ременя на 40-50 тис. км., після чого на 80 тисячах змінюють ремінь, ролики, помпу і т.д.

 • Також слід звертати увагу і на можливі несправності і враховувати інші нюанси, які можуть вивести ремінь з ладу раніше запланованого терміну. Навіть точно визначивши, через скільки змінюють ремінь ГРМ, а також свідомо скоротивши терміни заміни, не можна виключати ймовірність виникнення дефектів, помилок при установці, шлюбу деталей, придбання підроблених елементів і т.д.

Оглядати ремінь потрібно кожні 10-15 тис. Км., Тобто на кожному плановому ТО. Для огляду потрібно зняти кришку ременя ГРМ. Паралельно необхідно завести двигун, оцінити роботу роликів і водяного насоса. Якщо чутні шуми або підозрілі звуки, потекла помпа і т.д, тоді бажано замінити не тільки всі зношені або пошкоджені елементи, але і виконати заміну комплекту ГРМ.

Винятком можна вважати той випадок, коли, наприклад, ремінь і ролики тільки недавно замінили, однак з ладу вийшов водяний насос або тільки окремий ролик. При цьому до самого ременя на повинно бути зауважень в плані цілісності.

Поради та рекомендації

Як видно, досить складно однозначно стверджувати, скільки ходить ремінь ГРМ. Все буде залежати від умов експлуатації, строків, стану інших елементів, які взаємодіють з ременем, якості самого ременя ГРМ і т.д. Як правило, якісний ремінь гарантовано служить близько 60 тис. Км. або 3 роки, проте тільки за умови того, що ролики повністю справні, немає проблем з водяною помпою, на ремінь не потрапило масло і т.д.

Буває і так, що ігнорування правила заміни роликів і помпи може привести до того, що новий ремінь ГРМ обірве в результаті заклинювання, наприклад, водяного насоса. Результат. все той же загин клапанів і ремонт мотора. З цієї причини потрібно проводити періодичну перевірку всіх елементів, а також в рамках заміни ременя оптимально змінювати все ролики. Що стосується помпи, її також краще міняти кожні 80 тис. Км. пробігу, навіть якщо на момент заміни вона знаходиться в робочому стані.

Також відзначимо, що при купівлі комплекту ГРМ або окремих елементів важливо придбати оригінал, а не підробку. Справа в тому, що сьогодні продукцію відомих виробників активно підробляють. Наприклад, на ринку можна зустріти підробки, наприклад, ременів ГРМ або роликів відомих брендів Gates, Contitech, INA і т.д. При цьому підробляють не тільки окремі запчастини, а й цілі комплекти.

В результаті у власника авто значно підвищуються ризики того, що проблеми з ГРМ або з самим двигуном виникнуть набагато раніше запланованого терміну. Буває так, що підроблені деталі середньої якості все ж виходжують 50-60 тис. Км., Проте не рідкісні випадки, коли підроблений ремінь ГРМ рветься вже на пробігах 5-10 тис. Км, заклинює ролик і т.д.

Також багато що залежить і від правильності установки нового ременя на машину. Якщо ви міняєте ремінь ГРМ своїми руками, важливо враховувати всі тонкощі і нюанси в рамках такої заміни. Якщо ж цю заміну ременя виконуватимуть інші люди, необхідно довіряти таку роботу виключно досвідченим фахівцям. Пам’ятайте, помилки при установці ременя ГРМ можуть привести як до збоїв в роботі двигуна, так і до передчасного виходу з ладу елементів приводу ГРМ або зносу / обриву ременя.

Ремінь ГРМ: коли міняти і навіщо

Отже, під питанням, коли міняти ГРМ, слід розуміти заміну приводу механізму газорозподілу. Відразу відзначимо, заміна ланцюга механізму газорозподілу виходить більш дорогої і складної, проте проводиться рідше.

Як правило, заміна ланцюга на деяких сучасних ДВС потрібна на пробігах близько 80-100 тис. Км. Однак також є багато силових агрегатів, де ланцюг ГРМ виходжує по 150-160 тис. Км. і більше. В рамках заміни необхідно розкривати двигун, міняти ланцюг, шестерні, натягувач і заспокоювач ланцюга і т.д.

 • Почнемо з того, що ремінь ГРМ відповідає за передачу зусилля від колінчастого вала на распредвал. Розподільчий вал приводить в рух клапана ГРМ. Примітно те, що поршні і клапана працюють в одному просторі (камера згоряння), при цьому дані елементи рухаються швидко і постійно.

Так ось, щоб поршні і клапана не стикалися, обертання колінчастого і расределітельного вала або валів (одновальний або двовальний ГРМ) спеціально синхронізовано так, щоб клапана відкривалися і закривалися з урахуванням тактів впуску, стиснення, робочого ходу і випуску.

На ділі, розподільний вал обертається в два рази повільніше клонували. Іншими словами, закриття і відкриття клапанів відбувається синхронно з ходом поршнів в циліндрах. При цьому якщо синхронна робота ГРМ порушується, поршень вдаряє по клапанів. Результат. двигун пошкоджується (відбувається загин клапанів, виникають дефекти на самому поршні і т.д.). Зазвичай це відбувається, якщо ремінь ГРМ рветься.

Звичайно, деякі виробники враховують такі особливості і роблять так звані «безвтиковие» поршні, коли в порушених виконані спеціальні поглиблення. Це дозволяє уникнути контакту клапана і поршня при обриві ременя ГРМ. На жаль, такі мотори зустрічаються не часто. Стає зрозуміло, що б уникнути серйозної поломки ДВС, ремінь ГРМ потрібно міняти. При цьому не всі знають, коли потрібна заміна. Давайте розбиратися.

Підведемо підсумки

Як видно, ремінь ГРМ є важливим і відповідальним елементом в загальному пристрої приводу механізму газорозподілу. При цьому таке рішення простіше і дешевше обслуговувати, ніж ланцюговий привід, проте заміну елементів ремінного приводу потрібно виконувати частіше. Більш того, рекомендовані в мануалі інтервали заміни краще скоротити, як мінімум, на 25-30%.

Наостанок зазначимо, що тільки суворе дотримання наведених вище правил рекомендацій дозволяє уникнути непередбачених поломок і значно знижує ризики обриву ременя механізму газорозподілу і загину клапанів.

Які чинники впливають на частоту заміни ременя ГРМ

Необхідно згадати, як працює двигун, щоб зрозуміти, для чого потрібен ремінь ГРМ. Спочатку паливо впорскується в циліндр, відкривається вхідний клапан і опускається поршень. Коли цей клапан опускається, свічка дає іскру і відбувається займання палива.

Далі відкривається інший клапан. вихідний, поршень йде вгору, а виділився газ виходить назовні. В результаті роботи двигуна запускається вал, і машина їде. Саме ремінь ГРМ забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, з’єднує распредвал з коленвалом. Завдяки йому вони обертаються одночасно, при цьому перший крутиться в два рази повільніше другого.

Також ремінь обертає приводную шестерню водяного насоса. До складу ГРМ або газорозподільного механізму входять два ролика, що знаходяться під шківом распредвала. Перший. натяжна, він знаходиться зліва і створює необхідний рівень натягу ременя. З правого боку розташований опорний ролик.

Виготовляється запчастина з армованої гуми з зубчиками на внутрішній поверхні, завдяки яким він не прослизає при експлуатації. Ці зубчики відповідають зубчастої поверхні шківа колінчастого вала і шестерні газорозподільного механізму. Сам ремінь складається з трьох шарів:

 • Корд. з ниток скловолокна.
 • Наступний шар зазвичай проводиться з нейлону.
 • Зовнішня гумова оболонка захищає внутрішні шари від пошкоджень і робить його більш еластичним.

Зараз найпоширеніші моделі випускаються з металізованої гуми. Але з часом будь-яка модифікація може розтягуватися, покриватися тріщинами, розриватися. Знос збільшується під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів.

Честный отзыв Ремни грм Какие фирмы выбрать? Как часто менять? Как избежать обрыв ремня грм? Ролики!

У момент роботи двигуна відбувається тертя шківів про ремінь, тому поступово він стирається і приходить в непридатність. Такого не відбувається, якщо в автомобілі замість ремінного приводу використовується ланцюгової. Однак встановлена ​​ланцюг піддається корозії, а мотор з нею працює шумно.

Щоб уникнути аварійних ситуацій бажано перевіряти стан деталі кожного місяця. Ресурс знижується при попаданні бруду, кіптяви, технічних рідин або машинного масла. Така проблема зустрічається при пошкодженні захисного кожуха або зносі елементів двигуна.

Впливають і ролики, якщо відмовитися від їх своєчасної заміни, вони можуть в будь-який момент пошкодити зубчасту гуму. Впливає на термін служби і обраний виробник. Сумнівна продукція по заниженою ціною здатна підвести в будь-який момент.

Придбане виріб може виявитися підробкою, особливо, якщо куплено не у офіційного дилера. При перевантаженні така деталь підведе в першу чергу. Причини поломок. низька якість підроблених моделей, виготовлених з низькопробного матеріалу.

Причини заміни ременя ГРМ

Часто до поломок призводить неправильна установка, наприклад, занадто сильне або недостатнє натяг. Слабке натяг викликає проскакування на шківах. Якщо ремінь зрушиться навіть на 1 зубчик, це завдасть шкоди роботі ДВС аж до повного виходу з ладу.

У разі, коли ремінь перетягнуть, він починає розтягуватися і в підсумку обривається. Тоді збільшується знос елементів ГРМ, в тому числі, роликів і підшипників. Також часта помилка при монтажі. недотримання співвісності по мітках.

На багато елементів нанесені мітки, в тому числі, на шківи. Вони дозволяють встановити фази газорозподілу. Неправильно виставлені мітки як мінімум приведуть до зниження потужності двигуна. При несприятливому збігу обставин навіть при справному ремені можуть погнутися клапани.

При недотриманні співвісності ремінь ГРМ може сповзати з шестеней

Визначити, що установка проведена неправильно можна по звуку мотора. Він повинен працювати без сторонніх шумів, наприклад, при зайвому натягу чути гул роликів. Щоб уникнути передчасного зносу, потрібно послабити кріплення, провернути ролик на 15 градусів і закріпити.

Типова помилка при заміні. встановлено новий ремінь, а ролики залишилися старі. Міняти ці елементи потрібно одночасно, після певного пробігу. Винятки становлять лише ті випадки, коли недавно куплений ремінь зламався, а ролики нові.

Зносився ролик заклинює або прослизає. Він здатний в будь-який момент пошкодити ремінь, а під час діагностики він може працювати нормально. В результаті заміну доведеться виробляти заново. До передчасного ремонту можуть привести і несправності інших вузлів ГРМ. клонували, розподільного вала або помпи.

Як часто міняти ремінь ГРМ: причини заміни, ознаки зносу

Ремінь ГРМ є частиною газорозподільного механізму, необхідного для уприскування паливної рідини і виведення відпрацьованих газів. Нерідко фахівці автосервісів наполягають на заміні даної деталі, навіть якщо здається, що автомобіль справний. Щоб уникнути раптової поломки, варто розібратися, як часто міняти ремінь, які причини поломки і як визначити необхідність заміни.

Як часто треба міняти ремінь ГРМ

Ремінь ГРМ восьмиклапанний мотора потрібно міняти після кожних 50 000 км пробігу.

У шестнадцатиклапанного двигунів ця запчастина зношується швидше і вимагає заміни вже після 40 000 км.

Виходячи із зазначених цифр, середній термін заміни. відмітка 50 тисяч км.

Фахівці рекомендують на 25 тис. Км необхідно регулювати натяг ременя і, при необхідності, підтягувати його. Якщо незабаром після заміни довелося знову міняти деталь, а ролики залишилися, це варто врахувати. Тоді з ресурсу нової деталі доведеться відняти кількість кілометрів, які ролики відпрацювали раніше. Проте, рекомендується міняти ролики разом з ременем.

Багато виробників вказують, що при експлуатації в умовах жаркого клімату термін служби знижується на 25-30%. Потрібно завжди враховувати марку машини і слідувати рекомендаціям автоконцерну. У рідкісних випадках ресурс може доходити до 90 000 км.

Порівняти періодичність заміни ременя ГРМ з іншими деталями можна в таблиці:

Роботи по заміні запчастин Пробіг авто в км (середні значення)
Масло і масляний фільтр кожні 80 000
Паливний фільтр 30 000-120 000
Гальмівна рідина кожні 60 000
Масло в МКПП кожні 70 000
Масло в АКПП 60 000-70 000
Гідравлічна рідина підсилювача рульового управління кожні 80 000
ГРМ разом з роликами 50 000-60 000
Охолоджуюча рідина 40 000-50 000

Ознаки зносу ременя ГРМ

Якщо при включеному двигуні чутні сторонні шуми в області приводу ременя, швидше за все, він несправний. У разі сильного шуму, варто негайно заглушити мотор і звернутися в сервісний центр.

Огляд ГРМ з метою виявлення поломок варто проводити щомісяця

При діагностиці можуть виявитися дрібні тріщини на гумі, але це не означає, що потрібно відразу купувати нову деталь. Оскільки виріб армовано, поки залишається цілої внутрішня металева частина, заміна не потрібно. Але при пошкодженні металевої частина ремінь вже вважається непридатним. З’являються сторонні шуми, стає важко завести мотор.

Ще одна ознака поломки. чорний вихлоп. Також можливі сильні вібрації в області двигуна. Нерідко при поїздках перегрівається мотор. У вищеописаних випадках краще звернутися на СТО, але при бажанні можна оглянути ременя самостійно.

Для перевірки повністю знімають захисний кожух. Схема дій залежить від конкретної марки і моделі автомобіля. Потім провертають колінвал, щоб прокрутити ремінь по всій довжині і визначити його стан.

Потрібно переконатися, що зуби не пошкоджені, на поверхні немає тріщин або розривів. Обов’язково перевіряється ступінь натягу. При виявленні слідів масла або охолоджуючої рідини, необхідно виявити і усунути причину течі.

Важливо перевірити, що ремінь не почав розшаровуватися. Якщо він затвердів, то також вважається що з ладу. Для перевірки на гуму потрібно натиснути вістрям викрутки, якщо на поверхні не з’явилася вм’ятина, значить вона затверділа.

Основні неполадки, їх ознаки і способи усунення наведені в таблиці нижче:

3) Злам ременя внаслідок неакуратне поводження.

2) Перевірити цілісність короба і правильно встановити його.

термінова перевірка

Перерахуємо умови, при яких стан ременя ГРМ необхідно перевірити негайно.

 • Сторонній шум з району розташування ременя приводу ГРМ. Насамперед потрібно демонтувати ремінь приводу допоміжних агрегатів. Тим самим ми відітнемо можливі несправності і сторонні звуки від цих агрегатів. Якщо звук при роботі двигуна залишився, доведеться розкривати кожухи ременя і проводити поглиблену діагностику. Можуть бути пошкоджені підшипники роликів або помпи.
 • Текти рідини або масла в районі кожухів ременя ГРМ. Попадання моторного масла, охолоджувальної рідини, рідини гідропідсилювача або масла з системи кондиціонування на ремінь ГРМ дуже швидко виведе його з ладу.

У більшості моторів ремінь приводу ГРМ обертає і насос охолоджуючої жідкості.Только на моторах Renault (зліва) помпу обертає зворотна сторона ременя, а на вазовских (праворуч). зубчаста. Якщо антифриз з системи охолодження двигуна проникне в підшипники помпи, то вона заклинить. Тоді і ременя не жити.

У більшості моторів ремінь приводу ГРМ обертає і насос охолоджуючої жідкості.Только на моторах Renault (зліва) помпу обертає зворотна сторона ременя, а на вазовских (праворуч). зубчаста. Якщо антифриз з системи охолодження двигуна проникне в підшипники помпи, то вона заклинить. Тоді і ременя не жити.

Раджу періодично перевіряти стан ременя приводу ГРМ, і тим частіше, чим старше ваша машина. На початку експлуатації всі деталі приводу свіжі, ремінь заводської. Потім починаємо ставити запчастини, але не всі шестерні при цьому міняємо, а тому швидкість зносу кожного наступного ременя буде збільшуватися.

Як зрозуміти, що пора міняти ремінь ГРМ. 7 важливих правил

 • Шість головних проблем вазовского двигуна 1,6 детально розглянуті тут.

Як часто потрібно міняти ремінь ГРМ на ВАЗ 2109

Ремінь газорозподільного механізму синхронізує роботу розподільного і колінчастого валів. Своєчасна діагностика і заміна ременя ГРМ ВАЗ 2109 може заощадити гроші і убезпечити від передчасного капітального ремонту двигуна.

Комплект заміни ГРМ.

Ознаки несправності ременя ГРМ

Що трапляється якщо вчасно не поміняти ремінь ГРМ.

Існують ознаки, при появі яких слід серйозно задуматися про необхідність зняття кришки ременя ГРМ. Візуальний огляд дозволить з високою часткою об’єктивності оцінити стан деталі. А поки розглянемо основні ознаки несправності:

 • поява стороннього шуму з-під кожуха ГРМ при роботі мотора;
 • складності при запуску двигуна;
 • висока вібрація силового агрегату під час роботи;
 • чорний колір вихлопу.

Якщо виявлено хоча б одна ознака, потрібно терміново знімати кожух і дивитися на зовнішній стан ременя. Помітили, що на поверхні є тріщини, частина зубів відвалилася, і ремінь провисає? Значить прийшов час міняти ремінь ГРМ. Принагідно слід звернути увагу на натягувач. Старий ролик може заклинити в самий відповідальний момент і тоді навіть справний ремінь не допоможе уникнути капітального ремонту двигуна. Не потрібно економити, краще відразу міняти весь комплект: ремінь і натягувач.

Інструмент для заміни

 • набір ключів;
 • ключ для регулювання натяжної ролика;
 • плоска викрутка;
 • знімач стопорних кілець;
 • новий ремінь ГРМ;
 • новий натяжна ролик ременя ГРМ.

Схема устройсва газорозподільного механізму.