Заміна переднього підшипника Polo седан

VW Polo Sedan Заміна ступичного вузла переднього колеса

Поява характерного гулу, що з’являється при русі автомобіля і посилюється зі збільшенням швидкості і при поворотах.

Якщо при, наприклад, повороті гул з-під лівого переднього колеса посилюється, значить, проблеми виникли саме з лівим елементом. Точно так само йде справа і з правої деталлю. Посилення вібрації в проблемної осі.

Якщо справа стосується передніх підшипників, то ця вібрація буде передаватися і в рульову колонку. Причому, вона може виявитися настільки сильною, що буде відчутна навіть через ГУР.

А він, як відомо, частково гасить вібрацію передньої осі. Машину починає вести вправо або вліво. в сторону проблемного колеса.

Заміна підшипника маточини Volkswagen Polo седан

Цей симптом характерний відразу для декількох несправностей ходової, але вкупі з іншими він, швидше за все, говорить про те, що необхідна заміна підшипника Polo седан. Нерівномірний знос протектора коліс, заміна підшипника на Volkswagen Polo наслідком люфтів утримують їх підшипників.

І, нарешті, самий яскравим симптом, при появі якого експлуатувати машину стає просто небезпечно: Іноді при цьому навіть з’являється дим. Це говорить вже навіть не про знос, а про поломку підшипника.

Вивішуємо і знімаємо колесо, надійно фіксуємо автомобіль на підставці заводського виготовлення. Знімаємо диск гальмівного механізму см.

Ключем Torx T відвертаємо три гвинти кріплення захисного кожуха гальмівного диска до поворотного кулака.

Знімаємо датчик швидкості обертання колеса см. Всі вищевикладені бренди здійснюють продаж ступичні підшипників в зборі з маточиною і всіх необхідних кріпильних елементів.

Важливо розуміти, що при виборі будь-якої запасної частини, зокрема підшипника, ключовим критерієм є не вартість, а якість. Адже від цього безпосередньо залежить ресурс не тільки окремо взятої деталі, але і супутніх елементів у вигляді підвіски. Заміна підшипника Volkswagen Polo Розглянемо заміну даного елемента ходової частини на прикладі одного з передніх коліс.

Заміна підшипника маточини на Volkswagen Polo sedan

Насамперед необхідно послабити колісні болти, а також ступичні гайку фіксуючу зовнішній шрус і піддомкратити автомобіль. Після цього слід зняти колесо і супорт гальмівної системи, вивернувши дві напрямні.

І спокійно міняємо опорний підшипник і проставки якщо. Далі домкрат під важіль і акуратно піднімаємо до тих пір поки не вдасться наживити стійку.

Volkswagen: майстерня заміна переднього підшипника маточини Polo седан (Polo sedan)

А найправильнішим було б зовсім не доводити ці деталі до стану, коли їх знос дає про себе знати. Те, що вони знаходяться на межі вироблення свого ресурсу, легко визначається в процесі діагностики ходової частини автомобіля.

Ось, до речі, ще один аргумент на користь необхідності регулярного проведення цієї процедури.

Ознаки зносу підшипників маточин такі: Поява характерного гулу, що з’являється при русі автомобіля і посилюється зі збільшенням швидкості і при поворотах. Якщо при, наприклад, повороті гул з-під лівого переднього колеса посилюється, значить, проблеми виникли саме з лівим елементом. Точно так само йде справа і з правої деталлю. Посилення вібрації в проблемної осі.

Якщо справа стосується передніх підшипників, то ця вібрація буде передаватися і в рульову колонку. Причому, вона може виявитися настільки сильною, що буде відчутна навіть через ГУР.

А він, як відомо, частково гасить вібрацію передньої осі.

Демонтаж.монтаж передніх підшипників з маточиною | Клуб Volkswagen Polo седан

Винятки становлять лише ті випадки, коли причиною виходу з ладу стало механічне пошкодження. Однак оригінальні підшипники завжди продаються в парі, тому, навіть якщо з другим, на перший погляд, все в порядку, його теж можна замінити. як мінімум, в превентивних цілях. Коли необхідна заміна підшипника Polo sedan У несправності ступичні підшипників кілька симптомів.

При появі будь-якого з них, необхідно якомога швидше встановити нові деталі.

Заміна підшипника Polo 9n

Машину починає вести вправо або вліво. в сторону проблемного колеса. Цей симптом характерний відразу для декількох несправностей ходової, але вкупі з іншими він, швидше за все, говорить про те, що необхідна заміна підшипника Polo седан. При випрессовке маточини, в поворотному кулаці залишиться зовнішня частина обойми підшипника на фото.

Для її демонтажу також знадобиться надставка або ж можна скористатися перевіреним дідівським способом. молотком і зубилом.

Запресовування нової маточини разом з підшипником виконується у зворотній послідовності, керуючись наступною схемою, яка дозволяє рівномірно встановити деталь: Втомився платити за штрафи?

Вихід є! Забудьте про штрафи з камер! Детальніше за посиланням.

Абсолютно легально стаття Відвертаємо гайку кріплення зовнішнього шарніра приводу колеса см. Вивішуємо і знімаємо колесо, надійно фіксуємо автомобіль на підставці заводського виготовлення.

Знімаємо диск гальмівного механізму см. Ключем Torx T відвертаємо три гвинти кріплення захисного кожуха гальмівного диска до поворотного кулака. Знімаємо датчик швидкості обертання колеса см.

Демонтаж.монтаж передніх підшипників з маточиною

Відвертаємо гайку кріплення зовнішнього шарніра приводу колеса см. Вивішуємо і знімаємо колесо, надійно фіксуємо автомобіль на підставці заводського виготовлення.

Знімаємо диск гальмівного механізму см. Ключем Torx T відвертаємо три гвинти кріплення захисного кожуха гальмівного диска до поворотного кулака. Щоб збільшити термін служби цього елемента, виробник Volkswagen кілька ускладнив його конструкцію: Чим більше в корпусі цієї деталі кульок, тим менший вплив сил тертя відчуває кожен з.

Заміна підшипника маточини Volkswagen Polo седан

Так що ця деталь в Polo розрахована на досить тривалий термін експлуатації. Чому потрібна на Polo седан заміна підшипника переднього Проте, з часом сили тертя роблять свою справу: Швидкість зносу цих деталей на лівому і правому колесах приблизно однакова, тому і міняти їх зазвичай доводиться в парі. Винятки становлять лише ті випадки, коли причиною виходу з ладу стало механічне пошкодження. Однак оригінальні підшипники завжди продаються в парі, тому, навіть якщо з другим, на перший погляд, все в порядку, його теж можна замінити. як мінімум, в превентивних цілях.

Коли необхідна заміна підшипника Polo sedan У несправності маточинних заміна переднього підшипника Volkswagen Polo седан кілька симптомів.

Заміна переднього підшипника маточини Polo седан (Polo sedan) Volkswagen недорого в СПб

Використовував маточину FAG Для запресовування підшипника в поворотний кулак, ідеально підійшов комплект знімача від Дев’ятки для заміни тих же самих ступичні підшипників. Для випрессовкі використовував звичайну Машку Кувалду фото знімача У підсумку маємо При установці стопорного кільця виникли заміна переднього підшипника Volkswagen Polo седан воно ні в якім НЕ умешалось в пазу, довелося позбутися його невеликої частини Заодно і поміняв опорний підшипник Послаблюємо гайку за допомогою свічкового ключа і зірочки. відповідного шестикутника під рукою не виявилося, а Торкс впорався.

Важливо розуміти, що при виборі будь-якої запасної частини, зокрема підшипника, ключовим критерієм є не вартість, а якість.

Адже від цього безпосередньо залежить ресурс не тільки окремо взятої деталі, але і супутніх елементів у вигляді підвіски. Заміна підшипника Volkswagen Polo Розглянемо заміну даного елемента ходової частини на прикладі одного з передніх коліс.

Насамперед необхідно послабити колісні болти, а також ступичні гайку фіксуючу зовнішній шрус і піддомкратити автомобіль.

Після цього слід зняти колесо і супорт гальмівної системи, вивернувши дві напрямні. Далі відвертаємо два болти кріплення скоби і також знімаємо її.

Ступичний підшипник Volkswagen Polo

При появі будь-якого з них, необхідно якомога швидше встановити нові деталі. А найправильнішим було б зовсім не доводити ці деталі до стану, коли їх знос дає про себе знати.

Те, що вони знаходяться на межі вироблення свого ресурсу, легко визначається в процесі діагностики ходової частини автомобіля. Ось, до речі, ще один аргумент на користь необхідності регулярного проведення цієї процедури.

Заміна переднього підшипника Polo Sedan V MP3

Public Response On Заміна переднього підшипника Polo Sedan V

Олег Атрошенко оправлення можна зі старого гальмівного диска зробити, можу на пошту фото скинути

Поло Седан. Ступичный подшипник Гудит

Євген Сгибнев до нього підшипник пройшов 150 а зараз якщо 20 то ура

okv249 Момент затяжки всіх з’єднань.

Feliks D Дядько, все чітко все по справі. АЛЕ!) Ви ж відсів знімаєте тебе рукавички б новенькі)

Сергій Кузельман Чому до нової маточини не доклали капронову захист-шайбу датчика ABS? І прес тиснув на ВНУТРІШНЮ обойму підшипника, що вбиває кульки всередині! От якби вставки (півкільця) вивалюється б, то і корона села б зі щелком на своє місце і тиснути пресом треба бвло на корпус маточини: вона б через проставки і давила б зовнішню обойму підшипника в кулак!

Іван Анікєєв мені не сподобалися кілька моментов.1) ступичні гайки тут внутрішні обойми не стискується. навіщо її зривати на землі при наявності гайковерта? 2) для наконечника можна було культурно взяти с’емнік3) супорт можна було силою зривати Шкряба вироботка колодки, а чуйна втопити поршенек.4) три гайки кульової відкрутити простіше, мені здається, що однією рукою тримати кулак з вибитим наконечником, а другий гайку зривати (повезло що ні прікісла) 5) повернуся до наконечника. не надто сміливо стільки часу гайковертом гайку довбати? а якщо він вилетить з кулака? підпорою таке зусилля назад не даси. там кілишек 700 всего.6) якщо сумнівався в шліцьовій шруса, чому не постукав спочатку? навіть кульова від’єднана була, коли стучал.7) занадто часто при розбиранні кулак поворотний тикав в пильовик шаровой.8) тиснув маточину через кульки подшіпніка.9) момент затяжки ступичні гайки 70нм і доворот градусів в 30ть, якщо не помиляюся. тут вона обойми не стягувати. можна здогадатися навіть по діаметру резьби.10) подивився на грязеотбойнічек пластмасовий з комплекту, доклав до маточини і не поставив на шрус.

Андрій 707 дотягуємо! ппц зіпсував підшипник!

Костянтин Наливайко І плюс. У толмут написано. затискати гайку потрібно на машині встановленої на землі. І чому немає дінаметріческого ключа? Для кого ж пишуться моменти затяжки?

Костянтин Наливайко Все дуже непогано! Але. не заважало б не працювати молотком і зубилом! Для цього є пристосувати. А так грамотно все пояснив і толково показав. Дякуємо!

алексей Иванин Питання, навіщо вибивати кульову? Або еë простіше відкрутити, три гайки.

Ступичний підшипник Volkswagen Polo є однорядний підшипник кочення закритого типу, призначений для рівномірного обертання колеса навколо своєї осі.

Так як даний пристрій є елементом підвіски, його можна віднести до витратних матеріалів, який вимагає періодичної заміни.

Для довідки! Заміна підшипника може проводитися в зборі з маточиною або ж як окремий елемент. При другому способі потрібно випрессовать зношений підшипник з маточини за допомогою спеціального знімача або преса, після чого таким же способом встановити новий елемент, зафіксувавши його стопорними кільцями!

Ознаки несправності підшипника

Найбільш характерними сигналами, що свідчать про швидкий вихід з ладу підшипника, є:

 • Поява стороннього шуму, особливо при їзді на нейтральній передачі. Залежно від величини зносу підшипника, звук може набувати характерний хрускіт, гул або ж скрегіт;
 • Люфт колеса. Для того, щоб його перевірити, необхідно вивісити або піддомкратити автомобіль і покачати колесо з боку в бік відносно горизонтальної, а також вертикальній площині. Якщо колесо має навіть незначну «бовтанку», це говорить про швидкий вихід з ладу підшипника;
 • Вібрація колеса. Водій цього може і не помітити, а ось пасажири можуть відчути якісь коливання, особливо якщо мова йде про задньому підшипника;
 • Нагрівання колісного диска, який особливо відчутний при тривалій їзді. Швидше за все причиною є відсутність мастила в підшипника.

Замена переднего ступичного подшипника polo sedan v

Заміна переднього підшипника Polo седан

Вам будуть потрібні: оправлення або торцева головка відповідного діаметру, прес або молоток, пристосування для зняття стопорних кілець.

Зніміть поворотний кулак в зборі з маточиною (див. Тут).

За допомогою знімача випрессуйте маточину з підшипника. При відсутності знімача можна скористатися торцевої головкою відповідного діаметру, яка впирається тільки на внутрішню частину маточини. Найімовірніше, на ступиці залишиться зовнішня половина внутрішнього кільця підшипника. Скористайтеся знімачем, щоб зняти її з маточини.

За допомогою пристосування витягніть стопорне кільце підшипника з паза поворотного кулака. 4. За допомогою оправлення або головки відповідного діаметру випрессуйте зовнішню обойму підшипника з гнізда кулака. 5. Очистіть деталі і змастіть внутрішню поверхню гнізда кулака і зовнішню поверхню маточини тонким шаром мастила. Встановіть деталі в порядку, зворотному зняттю. 6. Аналогічно замініть підшипник маточини з іншого боку передньої підвіски.

Вибір підшипника Volkswagen Polo

Даний автомобіль дуже затребуваний на нашому ринку, тому є величезний вибір запасних частин, вузлів і агрегатів, в тому числі і ступичні підшипників. У таблиці, наведеній нижче, вказані найбільш популярні виробники даного елемента, а також вся необхідна інформація про нього:

Назва Бренда Країна виробництва Артикул Діаметр фланця, мм
SKF Італія VKBA 3456 120 3000
Patron Китай PBK3567H 120 2100
VAG Німеччина PBK3567H102 115 (для задньої осі) 120 7500
Optimal Китай 102 115 (для задньої осі) 120 2100

Важливо! Всі вищевикладені бренди здійснюють продаж ступичні підшипників в зборі з маточиною і всіх необхідних кріпильних елементів. Однак, придбати ступичний підшипник можна і як окремий елемент, в такому випадку його !

Важливо розуміти, що при виборі будь-якої запасної частини, зокрема підшипника, ключовим критерієм є не вартість, а якість. Адже від цього безпосередньо залежить ресурс не тільки окремо взятої деталі, але і супутніх елементів у вигляді підвіски.

Причини виходу з ладу підшипника

Через те, що ступичний підшипник сильно залежить від технічного стану підвіски автомобіля, його можна віднести до витратних матеріалів. Однак, варто виділити причини, які призводять до несправності даного елемента:

 • Відсутність балансування коліс. Тривала експлуатація транспортного засобу з розбалансованими колесами не тільки веде до швидкого зносу протекторів коліс, а й додатково навантажує ступичні підшипники всіх осей, так як виникають додаткові вібрації;
 • Неправильний рівень розвалу-сходження. У цьому випадку також виникають вібрації, які чинять негативний вплив на ходову частину автомобіля в цілому;
 • Неакуратний стиль водіння, який супроводжується наїздом на ями та інші нерівності дороги;
 • Загальний стан всієї підвіски автомобіля головним чином впливає на ресурс підшипника. Адже якщо елементи підвіски мають високу ступінь зносу, то і навантаження буде нерівномірно розподілятися між ними, а значить і ступичний підшипник піддасться додатковому впливу.

Заміна підшипника Volkswagen Polo

Розглянемо заміну даного елемента ходової частини на прикладі одного з передніх коліс. Насамперед необхідно послабити колісні болти, а також ступичні гайку (фіксуючу зовнішній шрус) і піддомкратити автомобіль.

Після цього слід зняти колесо і супорт гальмівної системи, вивернувши дві напрямні. Далі відвертаємо два болти кріплення скоби і також знімаємо її. Тільки після виконання всіх перерахованих вище дій можна зняти гальмівний диск.

Наступним етапом є зняття кульової опори (на нижньому фото). Для цього потрібно вивернути три болта на 13. Після чого проводиться демонтаж рульового наконечника, шляхом відкручування гайки на 17.

Важливо! Іноді бувають такі випадки, коли гайка обертається разом з пальцем наконечника рульової тяги. Це свідчить про те, що сильно зносився. Для того, щоб все-таки відкрутити гайку, можна натиснути монтуванням на верхню частину рульового наконечника, тим самим притискаючи палець і одночасно з цим відкручувати гайку!

Завершальним дією буде зняття поворотного кулага, для чого буде потрібно відвернути одну гайку на 18. Щоб розділити маточину від поворотного кулага, необхідно скористатися надставкою і кувалдою.

Однак, якщо є спеціальний маточинний знімач (на нижньому фото), заміна підшипника здійснитися набагато швидше.

При випрессовке маточини, в поворотному кулаці залишиться зовнішня частина обойми підшипника (на фото). Для її демонтажу також знадобиться надставка або ж можна скористатися перевіреним дідівським способом. молотком і зубилом.

Запресовування нової маточини разом з підшипником виконується у зворотній послідовності, керуючись наступною схемою, яка дозволяє рівномірно встановити деталь:

Нічого не віщувало біди, як одного разу, після поїздки до батьків почув якийсь незрозумілий гул, думав напевно гума, у дружини запитав: “не потрапляла вона в ями”, говорить “ні”. Їздили по глинисто-земляний рідини, в той час у батьків рили по вулиці канави для заміни труб і після рясних дощів, все було обліплено товстим шаром бруду, разом з дрібними каменями і іншим гавном Думаю приїдемо додому гарненько на мийці самообслуговування промию арки і диски Промивши все ретельно і виїхавши на дорогу зауважив, що нічого не змінилося Заїхав на гараж перекинув з переду на зад і з заду на перед колеса та ж херня Моя тим часом намотала вже майже тисячу км. Звук став сильнішим для неї то це перше авто, особливо не загострювала увагу, а мені не подобалося таке розташування речей Звук переходив в вібрацію і навіть дзвін пластика в салоні Тут я вирішив загнати в гараж і перевірити що та як Поддомкравів ліве колесо (коробка в нейтральному положенні) почав обертати колесо і хитати його, все начебто нормально ніяких клацань і колесо оберталося особливо не напружуючись опустив, підняв праве і почав обертати і тут все стало ясно! Підшипник ступиці віддав кінці оберталося як ледь затиснута труба в лещатах зі скреготом і люфтом.Заказал підшипник SNR R154.49. комплект (підшипник, 2 стопорних кільця, друге запасне, гайки для рульового наконечника і кульової, болт кріплення гальмівного диска до маточини і гайка кріплення самого ШРУСа до маточини 6 гранная звичайна) Інструмент я використовував слід.: Домкрат, ключ тріскачка 1/2 до неї головки на 17 (для болтів кріплення диска) 18 (для болтів кріплення скоби супорта до стійки), 30 (6граней), 30 (12 граней) для відкручування гайки 12 гранной маточини) ключі рожково-накидні на 11,17,18,19 і набір торксов для відкручування 2-х болтів гальмівного супорт, і плоскогубці спеціальні для стопорного кільця подшіпніка.Порядок робіт: 1. Зірвали боти кріплення диска (машина на подпорав, в нейтральному положенні) 2. Піддомкратити машину і відкрутили диск, зняли центральну заглушку гайки маточини) і прикрутили диск обратно3 Опустили машину, щоб колесо твердо стояло і не поверталося, відкрутили гайку маточини головкою на 30 (12 гранной) 4 підняли машину і зняли колесо.5 злегка відкрутили клапан гальмівної рідини на супорт і розклинити гальмівний циліндр супорт, після чого закрутили клапан щоб рідина далі не йшла! 6 відкрутили 2 болта кріплення половинок супорт Торкс (не пам’ятаю розмір), зняли його відвівши в сторону6 під кульову поклали поліно або домкрат і пріопустіть, щоб склалося зусилля на пружину, її ми стягуємо скобами або тросом скручуємо віткі.7 знову піднімаємо машину, щоб не створювалося ніякого тиску на болти кріплення скоби маточини і стійки амортізатора.8 знімаємо Датч ABS) відкручуємо гайку рульового наконечника (ключ на 19), болти кріплення скоби маточини і стійки (2 штуки, ключ на 18 і ключ тріскачка з головка на 18) та гайку кульової опори (ключ на 17) 8 порядок зняття: а. рульової наконечник від’єднуємо від скобиб. витягуємо 2 болта кріплення стійки і скоби, відгинаємо і витягуємо саму скобу з кульової.

Дістали наш вузол в зборі (скоба, маточина з підшипником, гальмівний диск) 1. викручуємо хрестової викруткою болтик кріплення гальмівного диска (у мене він не відкрутиться я його висвердлив нах)) і навіть не ставив т.к диск притискається до супорт в якому різьблення, нікуди він не дінеться) 2. Знімаємо стопорне кільце підшипника і вибиваємо маточину зі скоби, у мене вивалився підшипник, залишивши в ступиці внутрішню частину підшипника, а в скобі зовнішню 3. Те що було описано раніше це дрібниця :)) тепер починається найцікавіше, зі скоби вибивав двома “гумамі” открученную з лещат! іншого не підібрав з того що було по діаметру! а ось на ступиці чим тільки не намагався не міг підлізти думаю вихід завжди є і звжав в лещатах почав бити по тонкій частині залишків внутрішньої обойми підшипника зубилом і молотком (від зубила відлітали шматки металу)) але ось диво обойма лопнула і легко вилізла фухх4 зачистив наждачкою місце посадки підшипника на скобі і на ступиці і капнув масла.5. Починаємо посадку підшипника в першу чергу в скобу, використовуючи стару зовнішню обойму підшипника. Наставивши на стару обойму дерев’яний брусок і б’ємо до кінця поки не стане новий, знімаємо і защелкиваем в паз нове стопорне кільце, затискаємо маточину в лещата зворотною стороною (штирем вгору) змащуємо внутрішню частину підшипника і наставляємо скобу з підшипником на штир маточини. На внутрішню частину підшипника наставляємо головку на 30 і шляхом ударів молотка упресовують підшипник зі скобою на штир маточини до упора.Ну ось і все Збираємо все в зворотному порядку і насолоджуємося результатом Зовсім інша машина))

Вибачте що без без фото, не було можливості! Якщо є питання, я відповім!

Заміна переднього підшипника Polo седан

Заміна опорного підшипника Volkswagen Polo

Опорний підшипник. це складова частина стійок амортизаторів. У разі її зношеності підвіску часто «пробиває», втрачається також і стійкість автомобіля. Для даної процедури потрібно:

 • Набір гайкових ключів.
 • Набір голівок.
 • Викрутка з плоским лезом.
 • викрутка хрестоподібна.
 • ганчір’я.

На процедуру заміни опорного підшипника йде не більше 2 годин на заміну кожного. Рекомендується проводити дану операцію в сервісних центрах.

Інструкція по заміні опорного підшипника

Дану процедуру рекомендується довірити автомеханіка. Велика ймовірність пошкодити деталі стійки амортизаторів і штока. Як підсумок. ще більш дорогий ремонт.

Сьогодні хочу розповісти, як я міняв опорні, з опорними підшипниками!

Порівнював вбиту опору з новою, різниця по висоті була (на убитої ще й нерівно була поверхню, а подскос, звідси і зазор між чашкою і кузовом, і при повороті стійки, чашка крутилася, терлася об корпус ізазор змінювався! Але як то я на Ютубі бачив, як деякі підкладають товсту гуму між чашкою ікорпусом, але я думаю, що це “ЗАЛЕПУХА”, т.к побивається не тільки опорний, а й з’являється люфт междуопорним і підшипником в посадковому місці, т.к там теж все побивається! (на відео це показано)! так, що якщо робити, так робити!

Стук в підвісці буває різний. Причин його виникнення може бути безліч, тому заздалегідь просимо власників автомобілів Volkswagen не ображатися на нас, коли ми не ставимо діагноз по телефону, а пропонуємо приїхати до нас і знайти несправність на місці. Цей Volkswagen Polo Sedan звернувся через те, що з’явився якийсь дивний відчутний стук спереду.

 • Автомобіль: Volkswagen Polo Sedan
 • Рік випуску: 2011
 • Модельний рік: 2012
 • Двигун: CFNA (1.6 л., 1598 куб. См., 105 к.с.)
 • Особливості ДВС: 16-клапанний, багатоточкове уприскування MPI
 • Коробка передач: MFZ
 • Диференціал Quattro: Немає
 • Преселективна КПП-робот DSG: Немає
 • Пробіг: 41 000 кілометрів
 • Знайти і усунути стук в підвісці

Будемо розбиратися, що і де стукає. Для початку заганяємо Polo Sedan в ремзону вашого сервісу V × M.

Volkswagen Polo Sedan

Як завжди, спершу вхідний контроль, який складається з комп’ютерної та інструментальної діагностики.

Volkswagen Polo на діагностиці

Помилок в роботі електронних систем немає, автомобіль у відмінному стані, тому піднімаємо на підйомник і починаємо шукати, що не так з ходовою частиною. Ми знаємо кілька десятків дитячих хвороб цього автомобіля, тому несправність була знайдена за три з половиною хвилини.

Передня стійка Volkswagen Polo

Характер і локалізація стуку вказували на пошкодження елементів опори переднього амортизатора.

Опора переднього амортизатора Volkswagen Polo

Зовні все виглядало пристойно, але коли нам вдалося вручну відтворити саме цей стукіт, сумнівів уже не залишилося. Розбираємо опору стійки.

Опора стійки VW Polo

Опорний підшипник просто розвалився у нас в руках! Також з цієї сторони ми помітили сильну деформацію демпфуючого елемента опори стійки. Це і призвело до розпаду підшипника. Звідки тоді стукіт, запитаєте ви? Дуже просто!

Дуже часто стукіт амортизатора плутають зі стуком опор, причому, не тільки водії, а й досвідчені автослюсарі. Чи не можемо говорити за інші марки, але в VAG ці два звуки переплутати неможливо. Дуже вже по-різному стукають стійка і її опора. Зазвичай першою починає стукати саме опора. Давайте поглянемо на елементи, з яких складається вузол “Опора стійки”.

Опора амортизаційної стійки VW Polo

Зліва опора (OEM 1J0412331C) лежить окремо, праворуч опорний підшипник (OEM 6R0412249) вставлений в опору. Бачимо, що сама опора на автомобілі Volkswagen Polo Sedan являє собою досить значну гумову деталь складної форми. Це потрібно для того, щоб гасити коливання, що приходять від колеса (через шток амортизатора) на корпус автомобіля. Амортизатор влаштований так, що його робота є інерційною. Спробуйте задавити шток амортизатора різними способами, і ви зрозумієте, про що ми. Для початку спробуйте зробити це різко і швидко. Наприклад, молотком. Навряд чи це вийде. Амортизатор буде пружинити. Після цього спробуйте зробити це повільно. Амортизатор піддасться і шток почне йти всередину.

Те ж саме відбувається і на дорозі. Амортизатор в силу своєї будови не гасить різкі і короткі переміщення. Це робить його опора! Всупереч поширеній думці, основне призначення амортизатора. збереження постійного контакту колеса з дорогою. Гасіння коливань. це побічний ефект. Тобто, основним призначенням амортизатора є збереження не комфорт, а життя! А ось для комфорту якраз служить та сама опора, яку часто недооцінюють.

Згодом матеріал опори старіє і втрачає свої демпфирующие властивості. Удари гасяться гірше, починають передаватися на кузов автомобіля, і ми починаємо чути стукіт.

Замінили опори стійок (зрозуміло, парою, так як це парна деталь, а ми не дозволяємо собі відходити від технології) з підшипниками і гайками (OEM 1H0412365A), після чого стукіт припинився. Після заміни опор обов’язкове регулювання схід-розвалу! Розвал теж зробили.

Витрати часу: 3 години.

Симптоми і причини несправності

Вой або гул, який змінює інтенсивність при погойдуванні кермом або зміні швидкості. найбільш очевидна ознака зносу підшипника Volkswagen Polo седан. При значній виробленні виття доповнюється люфтом, помітним при погойдуванні вивішеного колеса.

Пошкодження деталей маточини Фольксвагена Polo виникають через підвищених навантажень, викликаних:

 • частими поїздками на максимальній швидкості,
 • їздою по неякісному покриттю,
 • перевищенням допустимої завантаження
 • буксируванням навантаженого причепа.

Нерідко підшипник виходить з ладу після поїздок по глибоких калюжах або посипаному реагентами снігу.

Необхідність заміни маточини виникає через нерозбірними конструкції (обойми підшипника одночасно є корпусом), невмілої експлуатації (наприклад, псування різьблення колісних болтів) або некваліфікованого ремонтом (порушення посадкового місця або неправильної запрессовки).

При виборі нових запчастин слід керуватися ВІН-кодом автомобіля, так як їх конструкція на машинах різних років випуску і модифікацій відрізняється (наприклад, розміром датчика ABS). Не забудьте придбати і 12-гранную центральну гайку. Ця деталь не розрахована на повторне застосування, тому після відвернення замінюється нової.

Заміна маточини Volkswagen Polo седан

Тривала експлуатація Polo з гуде підшипника призводить до руйнування деталі і заклинювання колеса. Запобігти такій ситуації може тільки своєчасна заміна або ремонт маточини.

порядок робіт

Для заміни або ремонту маточини потрібне спеціальне обладнання:

 • підйомник,
 • знімачі або прес з комплектом оправок,
 • пристосування для зняття стопорних кілець,
 • динамометрический ключ для контролю зусилля затягування кріплення і т. д.

Забивання підшипника молотком і інші «гаражні прийоми» неминуче позначаються на його ресурсі навіть при видимому відсутності перекосів і пошкоджень, тому дану роботу краще довірити досвідченому фахівцеві з відповідним арсеналом.

Якщо Ви бажаєте бути впевнені в точності діагностики і високій якості ремонту свого Polo седана. звертайтеся в автосервіси Volkswagen нашої мережі.

Причини виходу з ладу підшипника

Через те, що ступичний підшипник сильно залежить від технічного стану підвіски автомобіля, його можна віднести до витратних матеріалів. Однак, варто виділити причини, які призводять до несправності даного елемента:

 • Відсутність балансування коліс. Тривала експлуатація транспортного засобу з розбалансованими колесами не тільки веде до швидкого зносу протекторів коліс, а й додатково навантажує ступичні підшипники всіх осей, так як виникають додаткові вібрації;
 • Неправильний рівень розвалу-сходження. У цьому випадку також виникають вібрації, які чинять негативний вплив на ходову частину автомобіля в цілому;
 • Неакуратний стиль водіння, який супроводжується наїздом на ями та інші нерівності дороги;
 • Загальний стан всієї підвіски автомобіля головним чином впливає на ресурс підшипника. Адже якщо елементи підвіски мають високу ступінь зносу, то і навантаження буде нерівномірно розподілятися між ними, а значить і ступичний підшипник піддасться додатковому впливу.

Ознаки несправності підшипника

Найбільш характерними сигналами, що свідчать про швидкий вихід з ладу підшипника, є:

 • Поява стороннього шуму, особливо при їзді на нейтральній передачі. Залежно від величини зносу підшипника, звук може набувати характерний хрускіт, гул або ж скрегіт;
 • Люфт колеса. Для того, щоб його перевірити, необхідно вивісити або піддомкратити автомобіль і покачати колесо з боку в бік відносно горизонтальної, а також вертикальній площині. Якщо колесо має навіть незначну «бовтанку», це говорить про швидкий вихід з ладу підшипника;
 • Вібрація колеса. Водій цього може і не помітити, а ось пасажири можуть відчути якісь коливання, особливо якщо мова йде про задньому підшипника;
 • Нагрівання колісного диска, який особливо відчутний при тривалій їзді. Швидше за все причиною є відсутність мастила в підшипника.

Ступичний підшипник Volkswagen Polo

Ступичний підшипник Volkswagen Polo є однорядний підшипник кочення закритого типу, призначений для рівномірного обертання колеса навколо своєї осі.

Так як даний пристрій є елементом підвіски, його можна віднести до витратних матеріалів, який вимагає періодичної заміни.

Для довідки! Заміна підшипника може проводитися в зборі з маточиною або ж як окремий елемент. При другому способі потрібно випрессовать зношений підшипник з маточини за допомогою спеціального знімача або преса, після чого таким же способом встановити новий елемент, зафіксувавши його стопорними кільцями!

Вибір підшипника Volkswagen Polo

Даний автомобіль дуже затребуваний на нашому ринку, тому є величезний вибір запасних частин, вузлів і агрегатів, в тому числі і ступичні підшипників. У таблиці, наведеній нижче, вказані найбільш популярні виробники даного елемента, а також вся необхідна інформація про нього:

Назва БрендаСтрана проізводстваАртікулДіаметр фланця, мм
SKF Італія VKBA 3456 120 3000
Patron Китай PBK3567H 120 2100
VAG Німеччина PBK3567H102 115 (для задньої осі) 120 7500
Optimal Китай 102 115 (для задньої осі) 120 2100

Важливо! Всі вищевикладені бренди здійснюють продаж ступичні підшипників в зборі з маточиною і всіх необхідних кріпильних елементів. Однак, придбати ступичний підшипник можна і як окремий елемент, в такому випадку його !

Замена переднего ступичного подшипника Volkswagen Polo. Не стандартный метод.

Важливо розуміти, що при виборі будь-якої запасної частини, зокрема підшипника, ключовим критерієм є не вартість, а якість. Адже від цього безпосередньо залежить ресурс не тільки окремо взятої деталі, але і супутніх елементів у вигляді підвіски.

Заміна підшипника Volkswagen Polo

Розглянемо заміну даного елемента ходової частини на прикладі одного з передніх коліс. Насамперед необхідно послабити колісні болти, а також ступичні гайку (фіксуючу зовнішній шрус) і піддомкратити автомобіль.

Після цього слід зняти колесо і супорт гальмівної системи, вивернувши дві напрямні. Далі відвертаємо два болти кріплення скоби і також знімаємо її. Тільки після виконання всіх перерахованих вище дій можна зняти гальмівний диск.

Наступним етапом є зняття кульової опори (на нижньому фото). Для цього потрібно вивернути три болта на 13. Після чого проводиться демонтаж рульового наконечника, шляхом відкручування гайки на 17.

Важливо! Іноді бувають такі випадки, коли гайка обертається разом з пальцем наконечника рульової тяги. Це свідчить про те, що сильно зносився. Для того, щоб все-таки відкрутити гайку, можна натиснути монтуванням на верхню частину рульового наконечника, тим самим притискаючи палець і одночасно з цим відкручувати гайку!

Завершальним дією буде зняття поворотного кулага, для чого буде потрібно відвернути одну гайку на 18. Щоб розділити маточину від поворотного кулага, необхідно скористатися надставкою і кувалдою.

Однак, якщо є спеціальний маточинний знімач (на нижньому фото), заміна підшипника здійснитися набагато швидше.

При випрессовке маточини, в поворотному кулаці залишиться зовнішня частина обойми підшипника (на фото). Для її демонтажу також знадобиться надставка або ж можна скористатися перевіреним дідівським способом. молотком і зубилом.

Запресовування нової маточини разом з підшипником виконується у зворотній послідовності, керуючись наступною схемою, яка дозволяє рівномірно встановити деталь: