Заміна переднього підшипника Ford Focus 3

На що звертати увагу при проведенні заміни

В процесі проведення розбору, заміни обов’язково проводити дефектоскопію суміжних деталей, механізмів. Особливу увагу приділити гальмівній системі, так як вона безпосередньо розташовується на ступичні осі. Навіть самі незначні тріщини на гальмівних шлангах приведуть до поломки. Нерідкі випадки аварійних ситуацій. Важливий момент. ступінь зносу гальмівних колодок. Для кожного автомобіля, в тому числі для Ford Focus 3, встановлені максимальні і мінімальні граничні ліміти товщини, нижче яких заборонено використовувати автомобіль. У нашому випадку з Ford це три міліметри. Немає необхідності той час йти з лінійкою і міряти відстань. На центральній панелі приладів індикатор завжди вкаже на перевищення допустимого зносу.

Другий момент: стан гумових пильовиків, вони повинні бути ідеальні. Навіть сама незначна тріщина буде служити основою для проникнення бруду, пилу, вологи. Разом з мастилом. це воістину згубна суміш для будь-якого ШРУСа. В такому випадку ресурс використання скорочується в два рази мінімум, а то і більше.

Стан шліцьових ділянок на ШРУС також підлягає інспектуванню. При недостатньому захопленні і зіткненні вали будуть прослизати, пробуксовувати, що вкрай негативно відображатиметься на загальній працездатності автомобіля.

Заміна підшипника маточини Ford Focus 3: попередня діагностика

Автомобіль піднімається спеціальним підйомником, майстер провертає переднє колесо вперед-назад. При цьому друга рука повинна знаходитися на передній амортизаційної стійці. Саме пружина вкаже на наявність або відсутність вібрацій, а значить, поломку підшипника.

Є й інший спосіб: вивернути рульове колесо вліво і максимально повно його провернути. При несправному підшипнику буде чути гул. Необхідно міняти передні підшипники.

Заводське маркування опори: FAG 713678970, FORD 1668557. Необхідно враховувати дані при здійсненні покупки у сторонніх виробників, щоб уникнути підробки або контрафактної продукції.

Висококваліфікована заміна підшипника Ford Focus 3 (заднього)

Як часто в процесі руху ми стикаємося з проблемою стуку в передній осі, появи стороннього шуму, віддачі і биття в рульову колонку. Мабуть, кожен третій водій проходить через це. Причини такого появи найрізноманітніші: несправна рульова рейка, стабілізатори, передні стійки, ступичний підшипник. Водієві, який не має належного досвіду, буде важко ідентифікувати поломку, часом навіть знання майстрів дають збій. Якщо у випадку з передньою стійкою і рульовою рейкою все гранично ясно, то з маточинного механізмом багато питань. З метою надання методичної рекомендації власникам автомобілів на прикладі Ford Focus 3 розглянемо процедуру заміни підшипника маточини силами працівників СТО.

Ford Focus 3: заміна підшипника

Алгоритм заміни підшипника ступичні опори силами працівників СТО такий:

 • майстер повністю демонтує то колесо, яке потрібно проінспектувати;
 • акуратно витягує з маточини кришку. запобіжник;
 • за допомогою двухспіцевие знімного механізму видавлює привід назовні;
 • відкручує і демонтує поворотний важіль на ступиці;
 • відгвинчує стопорний болт кульової опори;
 • від’єднує передню стійку від поворотного кулака;
 • в обов’язковому порядку тимчасово демонтує датчик ABS;
 • знімає гальмівний супорт, гальмівні колодки;
 • видавлює гальмівний диск;
 • остаточно знімає привід з маточини;
 • аналогічна процедура проводиться з поворотним кулаком;
 • майстер знімає стопорне кільце, підшипник;
 • після того як перша половина опори знята, необхідно зняти другу, проте зробити це не так просто: через тривалої експлуатації, погодних умов, якості виготовлення полуопора іржавіє. потрібно використовувати рідину для зняття жита під назвою WD-40;
 • коли опора в повному обсязі демонтована, майстер проводить дефектоскопію, видаляє зайві нашарування, іржу, відпрацьовану змащення;
 • завдає тонкий шар нової мастила, надягає новий ступичний підшипник;
 • збірка проводиться в зворотному порядку.
переднього, підшипника, ford, focus

Для чого встановлюється ступичний підшипник на автомобіль?

Головне призначення деталі в забезпеченні обертання або кочення тієї чи іншої деталі, яку він обслуговує. В якості допоміжної функції. передача моменту навантаження на інші елементи.

Щоб утримувати і передавати великі навантаження, підшипник повинен мати підвищену міцність і бути виготовленим із спеціального складу. Піки навантажень приходять в момент набору швидкості і передчасного гальмування.

Ступичні підшипники встановлюються на легковому та вантажному класах автомобілів. Незважаючи на однакові функції передньої і задньої опор, конструкції у них різні, і відповідно заміна заднього підшипника Ford Focus 3 відрізняється від аналогічного процесу, здійснюваного з переднім.

Схема пристрою ступичні опори Ford Focus 3 така:

 • стопорне кільце;
 • ступичний підшипник;
 • самоконтрящаяся гайка;
 • болт кріплення;
 • передній поворотний кулак;
 • гвинт;
 • маточина колеса;
 • шплінт;
 • фіксатор;
 • гайка.

Замена подшипника ступицы Форд Фокус 3

Коли потрібна заміна підшипника Ford Focus 3

Заміна підшипника потрібно в наступних випадках:

 • Одна з головних причин, по якій відбувається вихід з ладу підшипника. непрофесійна установка при проведенні робіт.
 • Зазор між деталями перевищує допустимі норми. занадто маленький або занадто великий.
 • Пошкодження або знос деталей кочення. Характерний шум і гул в процесі руху автомобіля.
 • Часткова або повна відсутність змащуючого речовини в порожнині підшипника.

Як відстрочити заміну маточини на Ford Focus 3

Перш за все, потрібно взяти за основу тихий і спокійний стиль управління технічним засобом. Ривки, поштовхи, пробуксовки ніколи не принесуть нічого позитивно, тільки погіршать ситуацію.

При проведенні профілактичних заходів завжди встановлювати якісні та оригінальні запасні частини. Перевіряти відповідність каталожними індексами.

На період настання холодів і критично негативних температур обзавестися гаражем, не обов’язково опалювальним, хоча бажано. Необхідно, щоб автомобіль мав можливість вночі відтанути від брил льоду, снігу, іншого нашарування.

Проводити технічний огляд автомобіля строго відповідно до рекомендацій, викладених в діагностичній карті. Чи не перевищувати допустимий швидкісний режим. Далеко не кожен технічний засіб пристосоване для їзди на високих швидкостях. Підвищення сили тертя, загальної температури, коефіцієнта зносу. все це вкрай негативно відображається на працездатності автомобіля.

Підшипник ступиці FORD Mondeo III седан передній

Чи не знайшли відповіді? Не поспішайте йти! Задайте питання нашим експертам і найближчим часом відповідь з’явиться на цій сторінці! Mercedes W Fuel sender removal, cleaning, cluster and wiring test and finally actually fixing it. Hyundai i40 Круїз контроль.

Підшипник передньої ступиці для Ford Mondeo III

Плафон освітлення GM Заміна сидінь на Nexia. Заміна переднього підшипника Ford Transit.

Ford Transit Заміна підшипника. Один із способів заміни підшипників в гаражних умовах не маючи спец інструменту. Коментарі до теми Заміна переднього підшипника Ford Transit. Молодець мужик з головою. А хрень зазвичай говорить той у кого немає стонка, молотка і закінчилися зелені цвяхи. І обі руки лівих і там по одному вказівного пальця а ростуть ці кльтяпи з того місце де у нормального мужика ноги. На стадії зняття сальника я забив це відео, бо немає у мене такого знімача!

Так, хороший фахівець. Майстер своєї справи! Привіт у мене така проблема не бачить нейтрал і з цього приводу не заводитися в чому може бути причина?

А пильовик кульової з діркою, чи довго проходить? А відеомануал не поганий, спасибі.

За короткий час відмінні результати, в проекті відбуваються зміни є унікальна можливість придбати нерухомість на північному Кіпрі! Є кілька варіантів входу в проект: Реальна можливість заробітку! Телефонуйте в лічку- lidusa55 регист- через спонсора. Скажи будь ласка на af13 АКПП можна знімати одночасно без підкладок обидва валу чи не буде потім проблем?

Заміна переднього підшипника

А мастило якщо набити, назад можна її зібрати? Автор дебіл, а якщо у тебе домкрат зіскочить? Я в шоці. Ти стільки зайвої роботи зробив. Мабуть перший раз цим займався.

Все приходить з досвідом, головне, що сам робив. А то набивають собі ціну, преси Є пара нескладних питань. Чим знежирюємо і якщо немає спец інструменту для обтиску хомутів, що ще можна спробувати втиснути? Якщо тільки спец інструмент, підкажіть на що звернути увагу при покупці і яка обжимка конкретно у вас?

Як виявити несправність і провести діагностику

Схожі відео по ремонту. Передні гальмівні колодки 05P для Ford Transit Запобіжник цз Ford Transit Стук ланцюга при холодному запуску Ford Transit 2. Заміна гальмівних дисків Ford Transit. Mazda Триб’ют: ремонт та обслуговування. Заміна задніх колодок. Відмінності масляних насосів Ford Transit євро 4 і євро 5.

Заміна: задній ступичний підшипник. Ford Transit. Ford Transit Недовижім зчеплення Ремонт педалі зчеплення. Заміна задніх колодок, гальмівних дисків і троса ручника Ford Focus 2. Ремонт насоса гідропідсилювача, для всіх марок GM.

При передруці матеріалу, активне посилання обов’язкове.

Навіщо потрібен ступичний підшипник

З його допомогою колеса кріпляться до маточини, що забезпечує її обертання. Це, в свою чергу, впливає на обертальні рухи коліс навколо своєї осі.

Передній ступичний підшипник сприймає навантаження і передає його на інші елементи. На нього виявляється високий тиск при їзді, особливо при розгоні і гальмуванні. Щоб виконувати цю функцію, деталь повинна бути дуже міцною.

Заміна переднього підшипника

Компанія FordAuto пропонує повне технічне обслуговування автомобілів Ford в Єкатеринбурзі. У наші послуги входить діагностика, ремонт, установка нових запчастин. Виконуємо заміну переднього підшипника на Ford Focus 2 і 3 покоління. Строгий контроль за роботою цієї деталі необхідний для безпечного водіння.

Як часто міняти ступичний підшипник

Зазвичай цей елемент служить 70-80 тис. Км пробігу, проте конкретний термін експлуатації підшипника залежить від стилю їзди. Агресивне водіння, нерівні дороги, глибоке потрапляння в грязьову калюжу можуть прискорити знос. Фахівці FordAuto рекомендують перевіряти стан деталі під час кожного планового обслуговування автомобіля.

Основні ознаки, що пора міняти передній підшипник:

 • люфт колеса.
 • перегрів маточини.
 • Монотонний гул в області переднього колеса під час їзди.

Якщо підшипник маточини несправний, його може заклинити в будь-який момент. Це тягне за собою зупинку обертання маточини, а потім зупинку передніх коліс. При високій швидкості це може привести до серйозної аварії.

Заміна переднього підшипника на Ford Focus в автосервісі FordAuto

Процедура може виглядати просто, але вона має безліч нюансів, тому не рекомендується виконувати її своїми руками. Без досвіду і належного технічного оснащення можна пошкодити деталь. Оскільки мова йде про безпеку водія і пасажирів, краще довірити роботу професіоналам. У FordAuto заміна проводиться в кілька етапів:

 • Ставимо автомобіль на ручник і включаємо першу передачу. Важливо поставити антіпокатние опори під задні колеса.
 • Знімаємо переднє колесо. праве, ліве або обидва, в залежності від того, який підшипник замінюється.
 • Використовуємо спеціальний ключ, щоб опустити покатной болти.
 • Відкручуємо гайку підшипника.
 • Віджимаємо супорт і від’єднуємо його від поворотного кулака.
 • Відокремлюємо гальмівний диск від маточини.
 • Знімаємо підшипник маточини.
 • Встановлюємо нову деталь.
 • На завершення процесу перевіряємо стан важелів підвіски і інші елементи, на роботу яких може вплинути заміна підшипника.

FordAuto. офіційний Partner концерну Ford в Єкатеринбурзі. Ми працюємо з автомобілями цієї марки з 2005 року, знаємо особливості і «слабкі місця» кожної моделі. Використовуємо тільки якісні запчастини та надаємо гарантію на всі види робіт.

Якщо вам потрібна діагностика або заміна переднього підшипника на автомобілі Ford, ви можете приїхати до нас в будь-який зручний час.

Інструкція по зняттю вузла для заміни переднього підшипника Ford Focus 1

 • Відгвинчуємо кріплення рульового наконечника.
 • Збиваємо рульову тягу.
 • Відкручуємо кріплення ШРУС.
 • Збиваємо кульову опору.
 • Виводимо гранату (піввісь) з поворотного кулака.
 • Відкручуємо кріплення супорта.
 • Відкидаємо супорт (треба віджати колодки викруткою).
 • Демонтуємо стійку амортизатора разом з кулаком і гальмівним диском.
 • Вузол в зборі.
 • Збиваємо гальмівний диск.
 • Виставляємо вузол в перевернутому вигляді.
 • вибиваємо маточину.
 • Знімаємо стопорне кільце.

Пристрій ремонтується вузла

На схемі вузли та деталі передньої піввісь Ford Focus 1 1998-2005.

 • Гайка піввісь (маточинного) 3B477. код деталі. 1008849.
 • Маточина колеса. 1104. 7346525.
 • Поворотний кулак. 3K185. 1078999.
 • Болт колеса. 1107. 1473166.
 • Підшипник. 1215. 1112547, 1113967, 1135060.
 • Стопорне кільце. HR1. 6484569, 6789184

Замена ступичного подшипника на Форд Фокус

Передній ступичний підшипник Ford Focus 1 знімають разом з кулаком і маточиною в зборі. Потім випрессовивают на верстаті або знімачем. Є інші способи. Наочно дивіться нижче.

Підшипник передньої ступиці Ford Focus 1 «американець» установка знімачем без зняття стійки

Розглянемо процес ремонту із застосуванням знімача, але без демонтажу всієї стійки. Після зняття колеса, відкручують ступичні гайку, встановлюють пристосування зворотний молоток, вибивають ступицю. Можна з заднього боку наставити дерев’яний брус і постукати по фланця.

 • Вибиваємо маточину з поворотного кулака.
 • Разом з маточиною вилетіла частина обойми, інша залишилася в кулаці.
 • Також, як і у випадках вище, звільняємо цапфи, але кулак залишається на стійці амортизатора.
 • Виймаємо стопорне кільце, від’єднуємо роз’єм ABS, дістаємо датчик.
 • Знімач для FF1 з набором проставок (підходить вазовский).
 • Ось так заряджають знімач для випрессовкі деталі.
 • Зі зворотного боку ставимо ключ на затримку, Випрессовиваемие.
 • Після випрессовкі не забудьте змастити посадочне гніздо, вставте стопорне кільце.
 • Тепер направляємо новий шарикопідшипник магнітної стороною всередину і заряджаємо знімач.
 • Запресовувати поки не упреться в стопорне кільце з внутрішньої сторони. Друге кільце ставимо зовні.
 • Вставляємо маточину в кулак, заряджаємо знімач, запресовувати.
 • Вузол зібраний, ставимо кульову опору, рульовий наконечник, інші деталі.

Зняття старого підшипника

Нижче показаний спосіб як знімати підшипник передньої маточини Ford Focus 1 без преса. Після вибивання маточини зовнішня обойма залишилася в кулаці, а частина внутрішньої обойми залишилася на валу маточини.

 • вибиваємо підшипник.
 • Встановлюємо вузол на стіл преса. Запресовувати новий шарикопідшипник. Уважно огляньте старий, порівняйте з новим, переконайтеся, що розміри збігаються. Не викидайте корпус, стане в нагоді, як проставка.
 • Встановлюємо маточину віссю вгору, а зверху насаджує кулак.
 • Запресовувати маточину в кулак. Вузол зібраний залишилося встановити на автомобіль.

Діагностика. причини і ознаки несправності

Визначення по сторонньому шуму, вібрації керма, люфту колеса:

vazoved Я їжджу на LADA VESTA CROSS м.Москва

Тоді просто не буде кому платити штрафи! Це Корейська автопланшет відеореєстратор 15 в 1 на Андройде.

Я Забув про штрафи і Яндекс-Навігатор. Тут і Full HD зйомка, антирадар та GPS з 32 супутниками. Брав за демократичною ціною для такого великого функціоналу: ТУТ

Гул підшипника посилюється, коли на нього діє додаткове навантаження при поворотах. Так можна визначити з якого боку несправність.

В обох випадках повністю переконатися можна в гаражі на вивішених колесах. перевірте люфт, повільно обертайте, буде чути хрускіт і легке биття.

Основна причина несправності. тривалий термін експлуатації, погані дороги, неправильний вибір і заміна.

Та все це характерно і для несправних задніх ступичні підшипників на Ford Focus.

Заміна і установка нового підшипника. спосіб з пресом

Все виконується також, як і вище, але тепер знімають вузол з амортизаторной стійки.

 • Спочатку Випрессовиваемие маточину.
 • Видаляємо стопорне кільце.
 • Випрессовиваемие підшипник через оправлення.
 • Зачищаємо посадочне гніздо, змащуємо, вставляємо новий підшипник магнітної стороною всередину кулака. запресовувати.
 • Встановлюємо стопорне кільце (йдуть в комплекті).
 • запресовувати маточину
 • Вузол зібраний. Встановлюємо на автомобіль. Не забудьте перевірити інші вузли поки вільно до них підібратися.

Заміна підшипника передньої маточини Ford Focus 1 1998-2005

Ford Focus 1. перше покоління, створений на платформі Ford С170 в модифікації кузова хетчбек 3 і 5-дверний, седан і універсал. Заміна ступичного переднього підшипника Ford Focus 1 відбувається після пробігу 75000-100000 км.

З появою на Європейському ринку в 1998 році автомобіль став найбільш продаваним в Росії. Підшипник передньої ступиці Ford Focus 1 випрессовивают з кулака, потрібен спеціальний знімач або пресовий верстат.

Заміна підшипника на Ford Focus інструкція з фотографіями

Заміна підшипника Ford Focus справа не проста, так що розумно оцінюйте свої власні сили. Якщо у вас немає, лещат, знімача і інших корисних пристосувань, то заміна підшипника Ford Focus може виявитися досить складним завданням. Тому, перш ніж приступати до розбирання автомобіля уважне прочитайте цю статтю. Відразу скажемо, що наша інструкція заміни підшипника маточини переднього колеса написана на прикладі Ford Фокуса 1. У більш пізніх версій автомобіля Focus 2 і Ford Focus 3 є власні особливості конструкції, але принцип дій той же.

Для зняття поворотного кулака, куди і запресований ступичний підшипник доведеться досить багато чого відкрутити. Вивісити передню частину автомобіля і зняти колесо, але спочатку треба відкрутити ступичні гайку. Головкою «на 32» послаблюємо затяжку гайки маточини, так само послаблюємо три гайки верхнього кріплення амортизаторной стійки, що б вона мала можливість трохи захитався з боку на бік.

Від’єднуємо від поворотного кулака рульову тягу і кульову опору від поворотного кулака Ford Focus. На автомобілі з ABS знімаємо датчик швидкості обертання колеса, знімаємо гальмівний супорт і гальмівний диск. У підсумку повинен залишитися повністю звільнений поворотний кулак, дивимося фото далі.

Остаточно відвертаємо гайку маточини, тепер нам треба вийняти гранату з маточини. Зазвичай це вимагає досить великих зусиль. Знімачем спресовувати маточину в зборі з поворотним кулаком з хвостовика зовнішнього ШРУСа. Акуратно виводимо хвостовик з отвору маточини.

Не забуваємо, що все що ми відкручуємо, наприклад гальмівний супорт або вал приводу з Шрусов необхідно буде підвісити, що б нічого не бовталося, адже це може призвести до пошкодження. Використовуємо звичайну дріт, за допомогою якої підвішуємо вал приводу до пружини амортизаторной стійки Ford Focus. Нахиляти вал приводу більш ніж на 18 ° від осі корпусу внутрішнього шарніра можна. В іншому випадку внутрішній ШРУС може бути пошкоджений.

Останньою дією відвертаємо стягнутий болт кріплення амортизаторной стійки до поворотного кулака. Від’єднуємо поворотний кулак від стійки Ford Focus і знімаємо його.

Для того, що б витягнути ступичний підшипник Ford Focus щипцями для зняття стопорних кілець стискаємо кільце і виймаємо його. фото нижче.

Тепер беремо головку відповідного розміру або відрізок труби і вибиваємо міцним молотком (або культурно Випрессовиваемие) маточину з поворотного кулака. Через щільну посадки підшипник Ford Focus, як правило руйнується, а на ступиці залишається внутрішнє кільце підшипника. Кільце можна спочатку зрушити зубилом (влучними ударами молотка), а потім в утворену щілину вставити дві монтажні лопатки і спресувати кільце підшипника з маточини.

Новий підшипник в поворотний кулак запресовувати до упору (для чого може знадобиться прес або хоча б лещата). При запресовуванні прикладати зусилля можна тільки до зовнішнього кільця підшипника (інакше підшипник буде пошкоджений). Зазвичай використовують зовнішню обойму старого підшипника, як ідеально підходить за розміром оправлення. Тепер встановлюємо стопорне кільце підшипника на місце. Але варто враховувати, що якщо на машині коштує ABS, то стопорне кільце встановлюємо так, щоб воно не перекривало отвір датчика швидкості обертання колеса. Фото правильної установки нижче.

Новий підшипник встановлений, стопорне кільце варто, тепер потрібно запресувати маточину Фокуса. Для цього необхідно підкласти під внутрішнє кільце підшипника відрізок труби відповідного діаметру або головку відповідного розміру. Якщо цього не зробити маточина просто зашкодить підшипник під час запресовування.

Якщо маточина чітко встала в новий підшипник, а сам підшипник стоїть в поворотному кулаці можна проводити збірку в зворотній послідовності.

Майте на увазі, що гайка маточини колеса Ford Focus багаторазова і розрахована на чотириразове використання. Остаточний момент затягування ступичні гайки Ford Focus становить 316 Нм. Тому при затягуванні бажано використовувати динамометричний ключ.

Процес заміни пружин

Шлицевой викруткою знімаємо гумові ковпачки і відкручуємо гайки кріплення повідків двірників. Гайки під головку на п’ятнадцять.

Збризгуємо місця кріплень повідків проникаючої мастилом і знімаємо їх від руки.

За допомогою шліцьової викрутки знімаємо п’ять пружинних скоб кріплення пластикової накладки під лобовим склом.

Піднімаємо край верхньої накладки і викручуємо кріплять гвинти нижньої накладки під Torx T30. Кріплять гвинти розташовані праворуч і ліворуч.

Демонтуємо нижню накладку і отримуємо доступ до верхніх болтів кріплення амортизатора.

Відкручуємо три верхніх болта кріплення амортизатора. Один з болтів не викручуйте до кінця. Болти під головку на тринадцять.

Зриваємо колісні болти, домкрачувати і демонтуємо колесо.

Від руки виймаємо з кріплення провід на датчик ABS.

Виймаємо з кріплення гальмівної шланг.

Очищаємо і скроплюємо проникаючої мастилом верхню гайку кріплення шарніра стійки стабілізатора.

Відкручуємо гайку і виймаємо верхній шарнір стійки стабілізатора з кронштейна на амортизаторі.

форд фокус 3 замена переднего ступичного подшипника

Наносимо проникаюче мастило і відвертаємо болт кріплення кулака до амортизатора. Болт під головку на вісімнадцять.

Вставляємо спеціальну головку в розріз хомута кулака кріпить амортизатор. Повертаємо головку до моменту максимального збільшення розрізу.

C допомогою монтажки знімаємо поворотний кулак з амортизатора. Якщо кулак сидить нерухомо, можна постукати по ньому молотком у напрямку вниз.

Від руки викручує болт зверху і демонтуємо амортизатор.

Наносимо проникаюче мастило і відкручуємо гайку кріплення верхньої опори. Гайку крутимо накидним ключем на дев’ятнадцять і в цей же час тримаємо шток від повороту Torx T40.

Демонтуємо опору і опорний підшипник.

Встановлюємо нову пружину і стискаємо її стяжками.

Монтуємо опорний підшипник з опорою і закручуємо верхню гайку.

При складанні рекомендую звернути увагу на кілька нюансів : При заміні пружини оціните стан верхньої опори, опорного підшипника і амортизатора

Ознаки та причини несправності ступичні підшипників

Не залежно від розташування шарикопідшипників, передні або задні ступичні підшипники по діагностиці не відрізняються ні способами перевірки, ні характерними ознаками несправностей, типом приводу колеса.

порядок заміни

Ступичні підшипники і самі маточини у Ford Focus досить міцні і, як правило, виходжують передбачені експлуатаційні терміни. Фахівці відзначають, що навіть без належної профілактики вузол може цілком комфортно працювати. У разі ж, якщо поломка таки трапилася, або підійшла чергова заміна підшипників, зробити це не важко. Для проведення операції своїми руками не потрібно яких-небудь спеціальних знань або умінь, досить лише володіти необхідним інструментом і керівництвом до дії.

Інструмент, який знадобиться для заміни підшипника на вашому Ford Focus:

 • Комплект гайкових ключів;
 • Пристрій для випрессовиванія;
 • молоток;
 • набір шестигранників.

Не забудьте запастися новим підшипником. Для більшого комфорту можна використовувати засіб для витіснення вологи, наприклад, WD-40, а також тканинні прогумовані рукавички.

Зняти декоративний ковпак переднього або заднього колеса.

 • Послабити затягування гайки маточини.
 • зняти колесо.
 • Від’єднати рульову тягу від поворотного кулака.
 • Від’єднати і демонтувати датчик швидкості Ford Focus 1, якщо на вашому Ford Focus встановлена ​​антиблокувальна система.
 • Послабити гальмівні колодки.
 • Демонтувати гальмівний диск.
 • Від’єднати кульову опору від кулака.
 • Викрутити ступичні гайку.
 • Демонтувати маточину в зборі з поворотним кулаком.
 • Підвісити вал приводу до амортизатора (не можна нахиляти вал більш, ніж на 18 градусів, щоб не пошкодити ШРУС).
 • Відкрутити болт кріплення поворотного кулака до амортизаторной стійці.
 • Зняти кулак з маточиною.
 • Вийняти стопорне кільце.
 • Випрессовать маточину з поворотного кулака пресом з оправкой відповідного діаметру, а якщо немає преса, вибити маточину молотком через оправлення.
 • Випрессовать підшипник з поворотного кулака.
 • Очистити внутрішню поверхню кулака.
 • Запресувати новий підшипник до упору.
 • Встановити стопорне кільце підшипника.
 • Збірка проводиться в зворотному порядку

  Зверніть увагу, що гайка маточини розрахована на чотириразове затягування (і в цю кількість входить затягування на заводі). Фахівці рекомендують робити позначку на гайці перед кожним наступним затягуванням

  Маркер потрібно ставити способом, що не зітреться, наприклад, керном.

  Як перевірити ступичні підшипники на ВАЗ і інших автомобілях

  Технологія перевірки і діагностики, як з’ясувалося раніше, не залежить розташування, і типу приводу, відповідно при перевірці у тій чи іншій марки авто, так само виконується однаково.

  Різниця є лише в обслуговуванні і експлуатації, так як ступичні вузли у автомобілів розрізняються по конструкції.

  • На осі можуть перебувати однорядні конічні роликові елементи кочення. Встановлюються по 2 пари на одну вісь. Їх треба періодично перевіряти, регулювати люфт в межах допустимих норм.
  • Нові моделі ВАЗ, а так само зарубіжних машин мають підшипники на передній осі 1-3-покоління, для яких регулювання і догляд не потрібно на весь термін служби підшипника, близько 100 000 км пробігу.

  Конкретні інструкції з перевірки і експлуатації для певної моделі авто Ви можете знайти на нашому сайті. Далі в навігаційної таблиці, ви зможете знайти і перейти на інструкцію по діагностиці та заміні ступичні та інших підшипників для свого автомобіля.

  Chevrolet:

  ВАЗ (LADA):

  FORD:

  DAEWOO:

  RENAULT:

  PEUGEOT:

  ГАЗ:

  Hyundai:

  Kia:

  MITSUBISHI:

  Opel:

  NISSAN:

  MAZDA:

  TOYOTA:

  AUDI:

  NIVA
  LANOS
  AVEO
  LACETTI
  Cruze
  2109
  2108
  2110
  2114
  GRANTA
  KALINA
  PRIORA
  FUSION
  FOCUS 1
  FOCUS 2
  TRANSIT
  Nexia
  MATIZ
  LOGAN
  DUSTER
  206
  ГАЗель
  ACCENT
  SPORTAGE
  RIO
  LANCER 9
  LANCER 10
  ASTRA H
  ALMERA
  QASHQAI
  MAZDA 6
  MAZDA 3
  COROLLA
  A80 B4 / B3

  Заміна заднього підшипника

  На задній осі машини Ford Focus 2 встановлюються барабанні або дискові гальма, саме тому процес заміни підшипника маточини на авто з різними гальмами дещо відрізняється. Необхідно розглянути обидва випадки.

  Заміна задньої маточини на машині з встановленими ззаду гальмівними дисками:

  • Поставити авто на домкрат, зняти заднє колесо.
  • Вивернути 2 болта заднього супорта (знадобиться головка «зірочка»).
  • Далі відкрутити кріплення, супорт на шлангу акуратно відвести в сторону.
  • Демонтувати скобу супорта.
  • Зняти гальмівний диск і вивернути 4 болта кріплення маточини.
  • Демонтувати маточину (вона йде в зборі з підшипником).
  • Встановити нову маточину на місце, провести збірку.

  Якщо на авто є ABS, потрібно переставити датчик зі старого вузла на новий. Задній підшипник (оригінал) так само, як на передній осі, йде в зборі з маточиною.

  Заміна маточини на машині з встановленими ззаду барабанними гальмами:

  • У салоні авто до упору опустити важіль ручника.
  • Зняти заднє колесо і демонтувати гальмівний барабан.
  • Барабан витягти, піддягаючи його викруткою знизу і зверху в районі опорного диска, підчіплювати з боків не слід.
  • Викрутити чотири болта опорного диска (знаходяться ззаду) і демонтувати маточину.
  • Поставити нову маточину на місце, виконати збірку.

  На цьому заміна ступичні підшипників на Focus 2 завершена.

  Не варто намагатися міняти окремо підшипник, так як вони конструктивно передбачено разом з передньої маточини. Деталь не підлягає розбиранню, вона змінюється цілком! Звичайно, це впливає на вартість виробу, але від справності підвіски залежить безпека під час руху, тому заміна ПС повинна проводитися своєчасно.

  Інші способи діагностики підшипника і маточини

  Буває мало розкрити пильовик, перевірити наявність мастила, момент затягування ступичні гайки. Якщо проблему не буде усунуто, то проводять більш глибокий контроль вузла маточини.

  коли міняти

  Компанія-виробник рекомендує міняти ступичні підшипники кожні 70-80 тисяч кілометрів пробігу автомобіля. А з урахуванням реалій фахівці радять робити це кожні 50-60 тисяч.

  Про необхідність заміни підшипника свідчить поява характерного гулу з боку зношеної деталі. Як правило, при такому симптомі, майстри автосервісу одним з перших перевіряють маточинний вузол. Саме гул видає вийшов з ладу підшипник.

  Процедура заміни підшипника на FORD Focus 1

  Ford Focus з моменту появи на ринку зарекомендував себе дуже надійним автомобілем. Те, що on DO досі користується попитом і популярністю серед російських автолюбителів, свідчить про довговічність моделі, міцності і високій якості її вузлів і агрегатів. Незважаючи на солідні навантаження, деталі автомобіля навіть в умовах російського бездоріжжя, мають відмінний експлуатаційний ресурс.

  Однак навіть найнадійніші деталі іноді зношуються, і потрібні їх заміна. У деяких випадках запчастини можна міняти, коли вони вже виходять з ладу. Однак, якщо мова йде про безпеку, то міняти запчастини краще після закінчення терміну, який виробник вказує, як рекомендований.

  причини зносу

  Велике навантаження припадає на підвіску автомобіля. Маточина утримує колесо і постійно знаходиться під впливом тиску, тертя і інших сил. Тому вона теж має звичай зношуватися. Власне, зношується навіть не сама маточина, а найчастіше ступичний підшипник.

  В принципі, при експлуатації в ідеальних умовах маточина може взагалі не вимагати, щоб проводилася заміна, однак, мова про таких, особливо в реаліях російських доріг, звичайно, не йде. Навіть дотримуючись всі рекомендації по догляду за маточинного вузлом, регулярному змазуванні підшипника, рано чи пізно маточину доведеться поміняти. При регулярному обслуговуванні нормальний пробіг для ступичного вузла може скласти до 300 тисяч кілометрів.

  Більше схильна до зносу задня маточина, так як на неї діє тяжкість вантажів, що перевозяться в багажнику. Особливо при їзді по нерівній дорозі, попаданні в ями і так далі. Тому, як правило, заміна заднього вузла повинна проводитися частіше, ніж переднього.

  порядок заміни

  Ступичні підшипники і самі маточини у Ford Focus досить міцні і, як правило, виходжують передбачені експлуатаційні терміни. Фахівці відзначають, що навіть без належної профілактики вузол може цілком комфортно працювати. У разі ж, якщо поломка таки трапилася, або підійшла чергова заміна підшипників, зробити це не важко. Для проведення операції своїми руками не потрібно яких-небудь спеціальних знань або умінь, досить лише володіти необхідним інструментом і керівництвом до дії.

  Інструмент, який знадобиться для заміни підшипника на вашому Ford Focus:

  Не забудьте запастися новим підшипником. Для більшого комфорту можна використовувати засіб для витіснення вологи, наприклад, WD-40, а також тканинні прогумовані рукавички.

  • Зняти декоративний ковпак переднього або заднього колеса.
  • Послабити затягування гайки маточини.
  • зняти колесо.
  • Від’єднати рульову тягу від поворотного кулака.
  • Від’єднати і демонтувати датчик швидкості Ford Focus 1, якщо на вашому Ford Focus встановлена ​​антиблокувальна система.
  • Послабити гальмівні колодки.
  • Демонтувати гальмівний диск.
  • Від’єднати кульову опору від кулака.
  • Викрутити ступичні гайку.
  • Демонтувати маточину в зборі з поворотним кулаком.
  • Підвісити вал приводу до амортизатора (не можна нахиляти вал більш, ніж на 18 градусів, щоб не пошкодити ШРУС).
  • Відкрутити болт кріплення поворотного кулака до амортизаторной стійці.
  • Зняти кулак з маточиною.
  • Вийняти стопорне кільце.
  • Випрессовать маточину з поворотного кулака пресом з оправкой відповідного діаметру, а якщо немає преса, вибити маточину молотком через оправлення.
  • Випрессовать підшипник з поворотного кулака.
  • Очистити внутрішню поверхню кулака.
  • Запресувати новий підшипник до упору.
  • Встановити стопорне кільце підшипника.

  Збірка проводиться в зворотному порядку. Зверніть увагу, що гайка маточини розрахована на чотириразове затягування (і в цю кількість входить затягування на заводі). Фахівці рекомендують робити позначку на гайці перед кожним наступним затягуванням. Маркер потрібно ставити способом, що не зітреться, наприклад, керном.

  Зверніть увагу, якщо між маточиною і підшипником є ​​люфт, то міняти краще маточину відразу разом з підшипником. В іншому випадку незабаром доведеться повернутися до питання заміни вузла, так як маточина розіб’є підшипник. Міняти маточинний вузол цілком рекомендують багато фахівців, а, крім того, як правило, підшипник навіть продається разом з маточиною. Так що, при наявності нових елементів вузла, варто і поміняти обидва.

  симптоми поломки

  Як визначити, що підшипник став непридатним? В першу чергу він буде видавати характерний гул або хрускіт. На поворотах він буде посилюватися. Дані звуки виникають через перекочування сферичних елементів, які розбили обойму підшипника.

  Момент затягування гайок

  Варто приділити особливу увагу цьому питанню, виробляючи на автомобілі «Ford Focus 2» заміну переднього підшипника і заднього. Центральну гайку потрібно затягнути з силою 45 Нм. Після цього. повторно провернути її на 90 градусів. Це заводський параметр затягування підшипників на другому поколінні «Фокус». Що стосується інших деталей, стягнутий болт кулака затягується із зусиллям в 90 Нм. Гайка рульового наконечника. 48 Нм. Болт кріплення кульової затягується із зусиллям в 70 Нм без додаткових доворотом. Гвинт датчика швидкості колеса. 9 Нм. Всі операції повинні проводитися за допомогою динамометричного ключа.

  Інструменти і пристосування

  Для того щоб заміна підшипника «Ford Фокуса 2» пройшла успішно, нам знадобиться:

  переднього, підшипника, ford, focus
  • Набір головок з тріскачкою (від 12 до 17).
  • ріжкові ключі.
  • викрутки.
  • Знімач.
  • Домкрат, балонник.
  • монтування.
  • захисні рукавички.

  «Ford Focus 2» ^ заміна підшипника задньої осі

  Варто зазначити, що процес може відрізнятися в залежності від типу встановлених гальмівних механізмів. Спершу розглянемо, як виробляється на автомобілі «Ford Focus 2» заміна підшипника з дисковими гальмами:

  переднього, підшипника, ford, focus
  • Аналогічно попередньому випадку, зривається гайка ступиці і піддомкрачувати кузов.
  • Відкручуються болти заднього супорта (їх два) голівкою «зірочка».
  • Супорт разом зі шлангом відводиться в сторону. Бажано підвісити його нема за шланг, а за сам гальмівний елемент. Зайві деформації для гумової трубки ні до чого.
  • Демонтуємо гальмівний диск і датчик ABS. Останній переставляємо на новий маточинний вузол.
  • Маточину в зборі встановлюємо на своє місце і збираємо все «навісне». Не забуваємо затягнути гайку на центральному отворі (в кінці статті ми повернемося до цього питання).

  Як проводиться на «Ford Фокусі 2» заміна підшипника з барабанними гальмами? Процедура майже нічим не відрізняється від попередньої, за винятком деяких моментів:

  • Перед заміною потрібно до кінця опустити важіль стоянкового гальма.
  • Кришка барабана може важко піддаватися зняттю. Тому потрібно зробити кілька ударів молотком через брусок в районі колісної шпильки. Намагайтеся не пошкодити різьблення на шпильках.
  • Барабан витягується назовні шліцьовій викруткою зверху і знизу. З боків його підчіплювати не варто.
  • Після добираємося до болтів, що знаходяться позаду опорного диска. Їх всього чотири. Відкручуємо їх і витягаємо маточину назовні.
  • Встановлюємо новий елемент і збираємо все в зворотному порядку.

  Як бачите, всі операції можна зробити самостійно. Але є нюанси, про які мало хто знає. Про один з таких розповімо нижче.

  діагностика

  Щоб точно переконатися в даній несправності, потрібно локально перевірити кожне колесо. Для цього ставимо машину на рівну тверду поверхню і домкрачувати її по черзі з різних боків. Перевіряємо вертикальний люфт колеса. Якщо він є і при цьому чути клацання, значить, заміна підшипника «Ford Фокуса 2» рестайлінг неминуча. Також рекомендується перевірити, як обертається колесо в вивішеному стані. Якщо в цей час воно видає хрускіт, значить, є проблеми з маточиною.

  особливості вибору

  Перед покупкою нового елемента (а це маточина в зборі) варто уточнити у продавця, під який автомобіль він йде. з ABS або без. Конструкція у цих підшипників трохи відрізняється. Що стосується виробників, якісними аналогами є «Фенокс» і SKF.

  Корисна порада

  Щоб не відчувати проблем з запрессовкой, можна вдатися до невеликої хитрості, а саме заморозити підшипник і розігріти в духовці кулак. За рахунок звуження і розширення металу, деталі ідеально стануть на своє місце без додаткових зусиль. Для більш якісної установки скористайтеся пресом. Попередньо посадковий ділянку потрібно очистити від пилу і бруду.