Стартер клацає але не крутить Priora

Можливі причини виникнення проблем з запуском двигуна LADA Пріори

Стикаючись з такою проблемою, багато автовласників не уявляють, як бути в такій ситуації. Постараємося допомогти вирішити проблему в разі, коли Priora не заводиться і стартер не крутить двигун і які дії треба зробити в першу чергу.

Якщо акумулятор в порядку:

 • після кількох спроб завести машину, помацайте дроти, що йдуть від акумуляторної батареї, при їх нагріванні необхідно перевірити контакт в з’єднанні їх з акумулятором;
 • зніміть клеми з АКБ і зачистите їх;
 • встановіть клеми на місце;
 • перевірте з’єднання клеми маси з кузовом, при необхідності зачистите з’єднання;
 • перевірте з’єднання плюсовій клеми з контактом на стартері;
 • необхідно перевірити чи приходить живлення на реле з замка запалювання, для цього від’єднайте роз’єм від втягує реле;
 • повернувши ключ запалювання в положення «старт», за допомогою тестера заміряйте напруга на роз’ємі;

Якщо все вищеперелічене не набуло дії, необхідно зняти стартер з автомобіля і перевірити його.

Як працює стартер

Це пристрій являє собою електродвигун з шестернею, яка входить в зачеплення з маховиком двигуна і обертає його при запуску. На корпусі встановлено втягує реле, яке управляє ходом шестерінки і автоматичного включення електродвигуна.

При повороті ключа запалювання в положення старту, використовується живлення на реле і за допомогою електромагніту воно втягується, рухаючи за допомогою спеціального механізму шестерню і одночасно замикаючи контакти, запускає електродвигун.

У момент, коли ключ запалювання відпущений, харчування перестає надходити на магніт реле, воно спрацьовує у зворотний бік, розмикаючи контакти. Таким чином припиняючи роботу електростартера. Ось приблизна елементарна схема роботи системи запуску двигуна.

Перевірка роботи реле

За допомогою аварійних проводів для «прикурювання», з’єднайте мінусовій провід від АКБ з корпусом електростартера. Плюсовій замкніть на роз’єм реле, при цьому воно має спрацювати і викинути шестірню вперед. При негативному результаті необхідно поміняти реле.

З чого почати, якщо стартер не крутить і Priora не заводиться після декількох спроб

Поширені види поломок стартера

Перераховані вище причини дозволяють виявити такі поломки стартера:

 • окислення висновків акумуляторної батареї або погане закріплення наконечників проводів;
 • замикання або обгорання обмотки реле стартера;
 • порушення цілісності ланцюга харчування;
 • збої в роботі реле включення;
 • дефекти графітових щіток.

Особливості діагностики механізму

Як зробити діагностику пристрої для визначення його працездатності:

 • Перед тим, як зняти клеми з АКБ, потрібно відключити запалювання. Клеми відключаються для запобігання пошкодження контролера силового агрегату.
 • Щоб дістатися безпосередньо до стартера, потрібно провести демонтаж корпусу повітряного фільтруючого елемента з впускним шлангом.
 • Добравшись до механізму, слід відкрутити струмопровідний кабель, зокрема, мова йде про найбільш товстому дроті, підключеному до плюсової клеми АКБ. Він фіксується на верхній шпильці втягує реле, для його демонтажу використовуйте ключ на 13. Зніміть кабель, після чого виставте нейтральну швидкість на коробці передач.
 • Далі, вам буде потрібно робоча акумуляторна батарея, це обов’язкова умова діагностики. Якщо ви впевнені в тому, що в вашому автомобілі використовується на 100% робочий акумулятор, то можете використовувати його. Приготуйте кабель з крокодилами, підключіть його до мінусової клеми АКБ, а другий кінець потрібно під’єднати до корпусу стартера вузла, зокрема, до болта на ньому. Перед безпосереднім підключенням місце з’єднання слід зачистити за допомогою щітки, таким чином ви зможете забезпечити найбільш якісний контакт.
 • Після виконання цих дій ще один кабель з крокодилом потрібно підключити до позитивного висновку батареї. А інший його кінець потрібно підключити до плюса, розташованому на тильній стороні механізму.
 • При підключенні ви повинні почути клацання, що свідчить про те, що спрацювало реле. У тому випадку, якщо клацання відсутні, то необхідно провести діагностику маси. Вимкніть провід від корпусу і підключіть його до нижнього гвинта втягує реле. Потім позитивний дріт, підключений до плюсової клеми, знову потрібно до тильної частини пристрою. Якщо в цей момент все-таки спрацювало втягує реле, то скоріше за все, проблема полягає у виході з ладу щіткового вузла. Якщо ж клацань немає, тобто реле не спрацювало, то купуйте нове і встановлюйте його замість старого. Саме реле не придатне для ремонту.
 • На наступному етапі провід з крокодилом «-» потрібно буде знову підключити до корпусу. А кабель, підключений до позитивної клеми акумулятора, з’єднується з нижнім гвинтом на реле. У момент підключення стартерний пристрій повинен почати обертання, при цьому пролунає характерний звук. Якщо механізм працює в нормальному режимі, то його обороти можуть досягти 11 тисяч в хвилину. Якщо ж пристрій крутить дуже повільно, то, найімовірніше, проблема криється в щітковому вузлі або заклинювання якоря, зрозуміло, якщо автомобільний акумулятор робочий, а з’єднання проводів правильне. У тому випадку, якщо стартер зовсім не крутиться, то скоріше за все, причину слід шукати в обмотці.
 • Щоб виробити спільну перевірку, плюсову клему потрібно підключити до верхньої шпильці реле, а потім замкнути контакти на цій клеми і «татові». Якщо при роботі стартера лунають нехарактерні для нього звуки, то перевіряйте редуктор або Бендикс.

Не заводится Лада Приора. не крутит стартер

причини, як зняти і ремонт

В автомобілі LADA Priora стартер вважається одним з основних конструктивних елементів системи запалювання. Якщо цей вузол з якихось причин виходить з ладу, водій зіткнеться з проблемою поганого запуску двигуна, відповідно, нормальна експлуатація авто буде неможлива. Детальніше про причини несправності, діагностиці та заміні механізму ви зможете дізнатися з цього матеріалу.

Підсумки і висновки

Як видно, в ситуації, коли втягує реле стартера клацає, стартер не крутить, вирішити дану проблему не складе труднощів. Іноді досить просто зарядити джерело живлення, або видалити оксидну плівку з його контактів або з’єднань проводів. Але, в разі виходу з ладу деяких елементів стартера, дешевше буде просто його замінити, ніж відновлювати.

Найбільш часті причини поганої роботи стартера

Для початку варто виключити банальні причини, які могли призвести до того, що машина не завелася. Одними з найпоширеніших проблем є:

  збої в роботі акумуляторної батареї. Тут причина може критися в тому, що батарея просто розряджена, або ж поганий контакт з мотором. Як правило, при цьому приладова панель згасне, і при повороті ключа реле клацає;

Чому не заводиться LADA Priora, причини несправностей »Сторінка 11» LADA.Онлайн

несправність стартера

Якщо при запуску двигуна стартер видає один гучний клацання і більше нічого не відбувається, в 100% випадків це викликано неполадками в самому модулі. Одне клацання свідчить про те, що заряд доходить до стартера, так як реле клацає. При цьому вихід з ладу реле виключається. Причиною проблеми з функціонуванням цього модуля може бути нестабільний заряд, який до нього доходить. В такому випадку слід спробувати запустити двигун ще раз, і повторювати спроби з інтервалом 20 секунд. Можливо, з 2-ї або 3-ї спроби у вас вийде завести машину. Якщо двигун так і не завівся, досліджуйте такі потенційні причини несправності:

 • вийшов з ладу Бендикс стартера;
 • зламалося втягує пристрій;
 • головна обмотка стартера обірвалася;
 • замикання обмотки;
 • зношені щітки і втулки.

В останньому випадку необхідно лише замінити вийшли з ладу складові.

У будь-якому випадку, незалежно від причини, по якій виникла дана проблема, в першу чергу слід оглянути і перевірити всі видимі зовні контакти. Нерідко стартер перестає виконувати нормально свої функції через слабке контакту в тому чи іншому вузлі. Також досить частою причиною є нестабільний заряд. У такому випадку достатньо лише повторити спробу запуску двигуна кілька разів. Швидше за все, після двох-трьох спроб вам вдасться завести двигун, і подібна ситуація не повториться при наступних запусках.

Навіть якщо в результаті вам вдалося завести двигун з якоїсь спроби, не варто вважати проблему вирішеною. В іншому випадку в якийсь момент автомобіль просто перестане заводитися і вам доведеться шукати альтернативні способи запуску двигуна. Не варто вирішувати проблему заміною стартера.

Ситуації, коли стартер працює, але авто все одно не заводиться, ми розберемо в інший раз. А зараз. про те, що робити, якщо не крутить стартер на Priora.

Для початку зрозуміємо, як працює стартер, яке його пристрій. Електродвигун з шестерінкою, яка зачіпається з маховиком двигуна і крутить його при запуску. Все це сховано в корпус, на якому кріпиться втягує реле. Воно призначене для ходом шестерінки і подачі живлення на електродвигуни.

Коли ви повертаєте ключ запалювання, струм подається на реле. За допомогою електромагніту воно втягується, за допомогою спеціального механізму пересуває при цьому шестірню і запускає двигун шляхом замикання контактів. Коли ключ відпускається, на магніт втягує реле харчування перестає подаватися, відбувається спрацьовування реле в іншу сторону і контакти розмикаються. Отже, ми знаємо, як в загальних рисах виглядає принцип роботи стартера, відповідно тепер нам буде простіше зрозуміти, чому на Priora не крутить стартер.

Якщо при повороті ключа запалювання лунають клацають звуки, а лампочки на панелі приладів гаснуть. можливо, справа в акумуляторі. Його необхідно перевірити, підзарядити, долити електроліту або замінити. Акумулятор в порядку? Тоді ситуація стає цікавіше. Перевірте дроти, які йдуть від акумулятора. Якщо вони гріються, перевірте їх контакт з акумулятором. Зніміть з клеми, зачистите, змастіть їх (буває, відбувається окислення) і встановіть назад.

Подивіться з’єднання клеми маси з кузовом. Якщо потрібно. зачистите дане з’єднання. Перевірте місце з’єднання клеми «плюс» і стартера. Визначте, чи надходить харчування на втягує реле від замка запалювання. Для цього потрібно від’єднати роз’єм від реле, і повернувши ключ запалювання «на старт» заміряти напругу на роз’ємі.

Все ще не крутить стартер Пріори? Тоді доведеться зняти його з машини і перевірити.

Процедура зняття виглядає так: від’єднайте клеми акумулятора, відкрутіть і зніміть повітряний фільтр, відверніть і зніміть провід «плюс» від стартера. Після цього від’єднайте роз’єм від реле, відверніть гайки кріплення стартера і зніміть його. Ми вже куди ближче підібралися до вирішення питання, чому у Пріори стартер не крутить. Тепер беремо дроти для прикурювання ( «крокодили») і з’єднуємо ними провід «мінус» акумулятора і корпус стартера. Плюсовій замикаємо на роз’єм реле, після чого має відбутися спрацьовування і викид шестерінки вперед. Якщо немає. міняйте втягує.

Можна зачепити мінусовій провід на корпус стартера, а плюсової. на нижній висновок втягує реле. Електромотор не спрацював? Винні, швидше за все, щітки електродвигуна.

У цій статті ми коротко розібрали причини того, чому стартер не крутить на Priora.

Зараз багато росіян не уявляють собі життя без автомашини. Тому легко зрозуміти їх, коли транспортний засіб в один, далеко не прекрасний момент раптом перестає заводитися. Це тим більш прикро, якщо трапляється вранці перед виїздом на роботу.

У той же час чимало з автолюбителів в такій ситуації губляться і абсолютно не уявляють собі, як їм своїми силами виправити поломку.

У цьому матеріалі йтиметься, чому така машина, як Priora, може не заводитися в мороз, і через що у неї стартер не крутить. Важливо відзначити, що в більшості випадків проблема легко усувається на місці, і, якщо знати, як це зробити, вдасться чимало заощадити грошей на автосервісі.

Причини і усунення

Часто причиною того, що при заведенні повільно крутить стартер, і машина довго заводиться, є втягує реле.

Якщо є точна впевненість, що акумулятор в повному порядку і не ледве заряджений, то чутний клацання говорить про «викиданні» вперед Бендикс. Якщо такого немає, то тоді причина криється в реле. Іноді слід особливу увагу приділити контактам. Можливо вони обвуглилися або окислилися і не дають втягуватися всередину якоря. Вирішується проблема дуже просто, контакти зачищаються. Залишиться перевірити хід якоря. Якщо все було зроблено правильно, і причина знайдена вірно, то якірний хід буде вільним.

Якщо в холодну погоду при заведенні автомобіля Priora або Nexia, або будь-якого іншого стартер клацає, але не крутить, то можливо проблема не в тому, що ледве заряджений акумулятор, а в тому, обгоріли П’ятакова контакти. В такому випадку реле дає клацання, але контакту з мотором так і немає або двигун повільно крутить стартер. Тоді треба спробувати зачистити п’ятаки. Іноді потрібно припаяти свіжий контактний шар. Якщо є підозри, що причина криється в двигуні машини Priora, то треба замкнути контакти на реле. Якщо після цього мотор добре завівся, значить, проблема в реле, якщо навпаки, то тоді проблема з мотором.

Якщо з’явилися проблеми зі стартером, то не варто зволікати з ремонтом, інакше є ризик «стихнути» прямо на дорозі або ще гірше за містом і холодну або, навпаки, в «гарячу» або жарку погоду. Завжди слід попереджати поломки і стежити, щоб був заряджений акумулятор, в такому випадку витрати будуть мінімальні і ремонт більш легким.

Вам сподобалася стаття? Вона була корисною?

LADA Priora Універсал 2012 року на DRIVE2

З ранку не зміг завестися. Повертаю ключ, бензонасос накачує, доворот ключа на старт. Клацання втягує. Все Якщо тримати ключ в положенні старту пару секунд. падіння напруги за штатним БК. з 12.4 до 11,2 11,5 в.Что спробував зробити відразу:. поворушив дроти на стартер у контактної шпильки, дроти на акумулятор. нічого не змінилося.- поворушив тонкий провід на втягуючому, зняв, надів назад. нічого не поменялось.- постукав по втягувати, по стартеру ключем-баллоннік (якщо щітки підвисали. чи може слабо постукав). нічого не поменялось.- замкнув контакт з тонким дротом і на втягуючому при включеному запалюванні (виключаємо несправність реле). те ж саме: один клацання втягує і все.

Втягивающее реле щелкает, а стартер не крутит, возможная причина неисправности.

Таке вже було раніше. Але якось самому собою решалось.Подозреніе на замикання в якорі Будемо купувати інший стартер і перекидати вечером.Не підкажете, на Е-газі євро-4 Priora. там же стартер на трьох шпильках? Стартер на трьох шпильках таки! Приїхав брат на Рейнджере-технічки, смикнув, завів з мотузки. Доїхали до його гаража, де демонтували і отдефектовать стартер.Прічіна крилася в закисании болтів задньої кришки (пропав контакт). наслідки їзди в бурхливих потоках літніх дощів. Але про всяк випадок зателефонував майстру, що займається відновленням стартерів і він привіз мені стартер від Пріори, я у нього купив відновлений стартер і поставив його, а цей обслужимо, пересоберем, випробуємо і продамо подешевке.Оказивается в Кірові є стартери з терміновою доставкою. І всього за 2000 ру!

Уявіть собі, їдете повз, зламалися під Кировом. і обана, Вам щастить стартер, і занедорого можуть навіть поставити.

інші причини

Якщо стартер не крутить і машина ледве заводиться, але є впевненість, що проблема не в ньому, то можливо причини в наступному:

 • Перегорів силовий провід, який відповідає за з’єднання обмотки стартера і тягового реле;
 • Сильно зносилися щітки і втулки стартера;
 • Обірвалася обмотка стартера або замкнулося якір на обмотці;
 • Деформувалася або зруйнувалася вилка в приводі Бендикс.

Буває, що стартер крутить вхолосту і машина довго заводиться. Причини можливо в акумуляторі і він ледве заряджений. Таке трапляється в холодну і в «гарячу» погодну. Іноді треба зарядити акумулятор заново і знову спробувати завести машину.

Нерідко трапляється так, що двигун на автомобілі Priora або Kalina, або іншому погано крутить стартер, і машина довго заводиться. Причини в такій ситуації можливі в наступному:

 • Заклинило втулка або вал двигуна;
 • Ротор зачіпляє «плюс» статора;
 • обмотка коротить.

З одного погляду при всьому бажанні проблему не виявити і, особливо в холодну погоду. В «гарячу» або жарку погоду треба дати автомобілю трохи охолонути. Буде потрібно демонтаж стартера.

Але іноді багато можна зробити самостійно:

 • Якщо все ж проблеми пов’язані з валом, то тоді треба його підтягнути або в гіршому випадку замінити;
 • Втулки змінюються в крайньому випадку, якщо тільки вони сильно деформовані;
 • Якщо проблема в тому, що ротор тре про статор, то потрібно виконати центрування вала;
 • Визначити замкнули чи або підгоріли контакти можна по запаху і при появі темних місць.

Причини і усунення

Якщо автомобіль не заводиться з-за того, що стартер не крутить, але видає характерні клацання, цього може бути кілька причин:

 • Перегорів силовий провід, що з’єднує обмотку реле і стартера.
 • Щітки і втулки вийшли з ладу.
 • На обмотці замкнулося якір.
 • обмотка обірвалася.
 • Вилка на приводі деформувалася або зруйнувалася.

Також причиною може бути недостатній заряд акумулятора. У деяких випадках для усунення такої проблеми досить зарядити акумулятор і знову спробувати завести авто. Причиною може бути заклинювання валу двигуна і втулки. Не виключено, що ротор зачепив «плюс» статора. Також можливий варіант. коротить обмотка.

Стартер не крутит. 6 основных неисправностей стартера.

Навіть якщо проблема легко і швидко можна вирішити, щоб її виявити, одного погляду буде недостатньо. Щоб зрозуміти причину, попередньо потрібно дати автомобілю охолонути (особливо це вимога актуально в жарку погоду).

Доведеться демонтувати клацали стартер.

Якщо проблема пов’язана з валом, його необхідно підтягнути. Можливо, він вийшов з ладу. Тоді буде потрібно замінити вал, після чого стартер продовжить нормально функціонувати. Якщо деформовані втулки, їх потрібно замінити. Таке трапляється вкрай рідко, тому в більшості випадків для усунення неполадки замінювати втулку не доведеться. Якщо ротор тре про статор, необхідно виконати центрування вала. Визначити, перегорів провід, можна по появі чорних плям і характерного запаху.

несправність стартера

Якщо при запуску двигуна стартер видає один гучний клацання і більше нічого не відбувається, в 100% випадків це викликано неполадками в самому модулі. Одне клацання свідчить про те, що заряд доходить до стартера, так як реле клацає. При цьому вихід з ладу реле виключається. Причиною проблеми з функціонуванням цього модуля може бути нестабільний заряд, який до нього доходить. В такому випадку слід спробувати запустити двигун ще раз, і повторювати спроби з інтервалом 20 секунд. Можливо, з 2-ї або 3-ї спроби у вас вийде завести машину. Якщо двигун так і не завівся, досліджуйте такі потенційні причини несправності:

 • вийшов з ладу Бендикс стартера;
 • зламалося втягує пристрій;
 • головна обмотка стартера обірвалася;
 • замикання обмотки;
 • зношені щітки і втулки.

В останньому випадку необхідно лише замінити вийшли з ладу складові.

У будь-якому випадку, незалежно від причини, по якій виникла дана проблема, в першу чергу слід оглянути і перевірити всі видимі зовні контакти. Нерідко стартер перестає виконувати нормально свої функції через слабке контакту в тому чи іншому вузлі. Також досить частою причиною є нестабільний заряд. У такому випадку достатньо лише повторити спробу запуску двигуна кілька разів. Швидше за все, після двох-трьох спроб вам вдасться завести двигун, і подібна ситуація не повториться при наступних запусках.

Навіть якщо в результаті вам вдалося завести двигун з якоїсь спроби, не варто вважати проблему вирішеною. В іншому випадку в якийсь момент автомобіль просто перестане заводитися і вам доведеться шукати альтернативні способи запуску двигуна. Не варто вирішувати проблему заміною стартера.

Як видно зі статті, в більшості випадків причина поломки полягає не у виході з ладу стартера. Тому його заміна не допоможе усунути проблему. Якщо ви сумніваєтеся в придатності стартера, необхідно провести якісне обслуговування і перевірити всі складові цього модуля. Краще цю роботу довірити фахівцям. Потрібно лише демонтувати стартер і відвести на СТО для діагностики та усунення неполадок.

На нашому сайті діє спеціальна пропозиція. Ви можете отримати безкоштовну консультацію нашого корпоративного юриста, просто задавши своє питання в формі нижче.

Принцип роботи стартера

Само по собі даний пристрій є звичайним електродвигуном. На ньому встановлена ​​шестерня, зчіплюються з маховиком, що обертається при запуску силового агрегату. На корпусі закріплено також реле тягове. У функції даного елемента входить:

 • управління рухом шестерінки;
 • відключення стартера.

Коли ключ повертається в стартове положення, на реле надходить напруга, що збуджує обмотки електромагніту, потім контакти замикаються. Паралельно починає обертатися шестерня і запускається мотор.

Коли ключ відпускають. напруга на обмотки реле перестає подаватися, і контакти розходяться. Стартер, відповідно, відключається. Це в цілому і все опис роботи розглянутого вузла.

Пристрій

Стартер відноситься до складного електромеханічного агрегату. Без нього будь-який автомобіль, будь то Nexia, Kalina, Priora або інші будуть звичайною купою заліза і при його погану роботу будь-яка машина завжди довго заводиться. Можна придумати й інші способи, щоб сяк-так завести авто, але це вже вийде ціла пригода. Буває так, що треба запустити двигун, а стартер клацає, але не крутить. Причин буває багато і частіше в тому, що ледве заряджений акумулятор. Найчастіше ледве заводиться машина в холодну і в «гарячу» погоду. І для початку потрібно знати, що стартер складається з:

 • кришки;
 • обмотки;
 • якоря;
 • Корпуси;
 • колектора;
 • щітки;
 • Контактного болта;
 • Контактного диска;
 • Обмотки тягового реле;
 • Корпуси реле;
 • сердечника;
 • важеля;
 • осі;
 • Механізму привода;
 • Наполегливої ​​шайби;
 • Фланця ексцентрика;
 • Веденого храповика з шестернею;
 • сухаря;
 • штифта;
 • конуса;
 • Провідної напівмуфти;
 • пружини;
 • Корпуси механізму приводу;
 • Направляючої втулки;
 • пружинного кільця.

На моделях сучасних автомобілів і це стосується таких як: Priora, Nexia, Kalina і інших, стартери оснащені дистанційним керуванням. Основні елементи такі як: електродвигун постійного струму, електромагнітне тягове поле, механізм приводу.

Є такий елемент на машині Priora або інших моделей, як тягове або його ще називають втягує реле. Воно нагадує невеликий циліндр, який прикріплений до основи стартера. На реле машини Kalina або інших, є втягують і утримують обмотки. Стартер не крутить або виходить з ладу тоді, коли з’являється дефіцит напруги на утримує обмотці, і вона ледве втягує сердечник. Тільки той повертається в попереднє положення і не виходить утримувати утримує обмотку. Це відбувається тоді, коли треба завести машину Kalina або Priora, або інші і особливо в холодну або, навпаки, в «гарячу» погоду поворачиванием ключем в замку запалювання. Клацання виробляє втягує реле і причин буває декілька.