Регулювання клапанів ВАЗ 21 0 3

Порядок регулювання клапанів:

 • Зняти кришку повітряного фільтра і сам фільтр.
 • Від’єднати трубки кріплення фільтра і демонтувати кріплення.
 • Знімаємо тросик управління повітряної заслінки (підсос).
 • Зняти тягу дросельної заслінки.
 • Викручуємо гайки кріплення клапанної кришки і знімаємо її.
 • Перед регулюванням клапанів, відразу перевіряємо як натягнута ланцюг. Якщо натяжка не є нормальною, доведеться проводити роботи заново.
 • Знімаємо кришку трамблера (розподільника).
 • Встановлюємо в 4-му циліндрі поршень у верхню мертву точку (ВМТ). ВМТ встановлюються за допомогою міток на шківі коленвала ДВС і кришці приводу розподільного вала, також мітки нанесені на шестерні распредвала і кришки распредвала.Метку виставляють спеціальним ключем для болта шківа коленвала ДВС. Якщо немає ключа, можна виставити 4-й поршень в ВМТ обертаючи одне із задніх коліс. Підняти одну сторону домкратом, важіль перемикання швидкостей поставити на 4-ю передачу, щоб було легше крутити і повільно крутити колесо. При виставленні міток без ключа, потрібно помічник, який буде дивитися на мітки.
 • Коли мітки на распредвали і на кришці распредвала поєдналися, перевіряємо, щоб мітки на коленвале також співпали. Також можна перевірити, чи збіглися мітки на бігунку трамблера. Контактний висновок повинен бути спрямований на виведення дроти високої напруги четвертого циліндра. Як визначати, раннє або пізнє запалювання, ми вже розбирала в іншій статті.
 • Після збігу міток приступаємо до налаштування зазорів клапанів.
  Правильний порядок регулювання клапанного механізму ВАЗ «Класика» 2101-2107.
  Кут провороту колінчастого вала регульовані клапана
  8 і 6
  180 4 і 7
  360 1 і 3
  540 5 і 2

З таблиці ми бачимо, що, якщо 4-й поршень виставити в верхню мертву точку, то вимірюємо і регулюємо 6-й і 8-й клапана.

 • Знаходимо 8-й клапан. Відлік йде з боку бампера, восьмий буде першим від салону.
 • Між рокером і кулачком распредвала вставляємо щуп. Нормальний зазор. це прохід щупа з невеликим відчутним опором. Якщо пластинчастий спеціальний щуп товщиною 0,15 проходить легко або з великим зусиллям, то треба регулювати.
 • На рокера збоку є гайка, закручена на болт з головкою на 13 мм. Цим болтом виставляється зазор, а гайка захищає від самовикручіванія. Щоб збільшувати або зменшувати зазор, послаблюємо гайку під ключ на 17, одночасно утримуючи болт. Коли болт ослаблений, обертаємо його і змінюємо зазор.Когда виставили потрібний зазор, приступаємо до затягуванні. Після затяжки треба перевірити заново, можливо болт трохи крутнувся і змінив зазор.
 • Далі, робимо те ж саме з 6-м клапаном.
 • Коли пару клапанів 8 і 6 відрегулювали. Приступаємо, згідно з таблицею, до виставлення зазорів 4-го і 7-го клапанів. Але, перед тим, як приступити до налаштування 4 і 7 клапанів, треба провернути колінвал на 180 градусів. Після повороту колінчастого вала ДВС на 180 градусів, вже поршень 3-го циліндра виставиться в ВМТ. Кут повороту при виставленні третього поршня в верхнє мертве положення незручно виставляти. Для зручності використовуємо маркер або фломастер. Якщо колінвал ДВС повернеться на 180 градусів, то бігунок трамблера повернеться на 90 градусів. Значить, можна використовувати трамблер і бігунок для виставлення 3 поршня в ВМТ, зробивши мітки маркером на корпусі: відзначаємо де зараз контакт, і відзначаємо де він повинен бути строго через 90 градусів.
 • Після регулювання клапанів 3-го циліндра автомобілів ВАЗ класичних моделей, за допомогою трамблера виставляємо поршень 1-го циліндра поворотом клонували ще на 180 градусів, регулюємо клапани 1 і 3, аналогічно. Потім, також виставляємо поршень 2-го циліндра в ВМТ і регулюємо останні клапана 5 і 2.
 • Навіщо і коли потрібно робити настройку

  За подачу палива в циліндри і випуск з них відпрацьованих газів безпосередньо відповідають 3 елементи газорозподільного механізму (ГРМ):

  • клапан;
  • важіль (в народі. рокер);
  • розподільний вал, що обертається ланцюговим приводом від коленвала.

  Клапана на ВАЗ 2106 відкриваються за рахунок натискання кулачків распредвала на відповідні важелі. При робочій температурі двигуна 90 ° рокер щільно притиснутий пружиною до робочої частини вала і при повороті кулачка повністю відкриває впуск або випуск. Після охолодження метал стискується, чому між робочими поверхнями важеля і распредвала з’являється просвіт. Коли мотор «шістки» відрегульований правильно, цей тепловий зазор повинен складати 0.15 мм.

  регулювання, клапан

  З огляду на, що ГРМ всіх класичних моделей ідентичні, регулювання клапанів ВАЗ 21 (01-07) здійснюється в однаковому порядку і під одну величину зазору. Налаштування потрібна в наступних випадках:

  Регулировка клапанов щупом Ваз 2101- 2107.

  • під клапанною кришкою двигуна під час роботи чути дзвінкі цокотіли звуки (величина зазорів клапанів перевищує норму);
  • проводилася розбирання, що включає в себе зняття ліжку розподільного вала, чому в циліндрах знизився тиск;
  • через 25 тис. км після того, як робилася остання регулювання клапанів 2106.

  Коли зазори занадто великі, ходу важелів не вистачає для повного відкриття каналів і палива в циліндри надходить менше, ніж передбачалося. При відсутності зазорів клапанів (вони «затиснуті») канали відкриті постійно незалежно від положення розподільного, в циліндрах падає тиск (компресія) і мотор значно втрачає в потужності.

  Як виконується регулювання клапанів ВАЗ 2106

  На двигунах старих моделей Жигулів (класика) немає гидрокомпенсаторов, тому регулювання клапанів ВАЗ 2106 проводиться вручну. Така робота не вважається складною, і багато автоаматорів пристосувалися виконувати її самостійно, вивчивши алгоритм розборки частини силового агрегату і порядок регулювання клапанів ВАЗ 2106.

  Регулювання клапанів ВАЗ: схема, порядок ремонту своїми руками

  Хай піпл. У цій статті розглянемо як робити регулювання клапанів на класиці. Власникам вітчизняних автомашин сімейства ВАЗ 2101, 2102, 2103, 2104, 2105, 2106, 2107 доводиться стикатися з такою роботою двигуна, коли чутно, як стукають клапана. В цьому випадку треба знайти причину, чому стукають і відрегулювати. Також треба їх налаштовувати, були різні роботи по ремонту ДВС, наприклад, заміна клапана, поршня, прокладки і т.д.

  Регулювання клапанів ВАЗ 2106. Відео

  Класика автомобілів ВАЗ тільки тому тримається на плаву до сих пір, що її багато, вона дешева і невибаглива в ремонті. Ці три аспекти перекривають з головою все її недоліки. і архаїчність конструкції, і підвищену сипкість деяких деталей, і морально застарілий зовнішній вигляд. У ВАЗ 2106 є маса шанувальників, яких не купиш ніякими Фольксвагені і Фордами. Вони люблять свої машини, доглядають за ними і регулюють клапана.

  Етапи підготовки до роботи

  При підготовці до такої роботи при відсутності досвіду краще подивитися відео «регулювання клапанів ВАЗ 2106 своїми руками», щоб краще собі уявляти обсяг необхідної роботи і порядок регулювання клапанів «шістки».

  Для здійснення процесу потрібно початкові навички в слюсарній справі, точне дотримання інструкцій, набір гайкових ключів, контрольний щуп і ганчір’я для чищення рук в разі, якщо вони будуть забруднені в маслі.

  Чекаємо моменту, коли мотор придбав температуру холодного двигуна, демонтуємо кришку клапанів, що захищає распредвал, натягуємо ланцюг натяжителем і виводимо IV циліндр в верхню мертву точку з подальшим його закріпленням для закриття 8 і 6 клапана.

  Коли регулювати клапана

  Певного регламенту по регулюванню клапанів двигунів ВАЗ немає. Але їх необхідно регулювати в випадках порушення цілісності газорозподільного механізму. заміні распредвала, заміні сальників клапанів і інших роботах, які передбачають зняття распредвала.

  Регулюють клапана і в разі потреби, коли про це говорить характерний звук з-під клапанної кришки. Якщо клапана втратили потрібний зазор, автомобіль працює нестабільно, тому що фази газорозподілу збиті. Також може спостерігатися перевитрата палива, втрата потужності.

  Регулювати клапана ВАЗ вимагає технологія

  Господарі іномарок і нових вітчизняних машин абсолютно не знайомі з багатьма процедурами, які слід проводити з машинами, сконструйованими в радянський період. Технології пішли далеко вперед. Якщо на класичних авто доводиться багато регулювання виконувати вручну, то в нових машинах все відбувається автоматично.

  Регулювання клапанів 2106 потрібно по дуже простій причині. При роботі, движок нагрівається гранично сильно. Як відомо з фізики, будь-яка з твердих тіл при нагріванні змінює свої лінійні розміри. вони збільшуються. Власне, постійні перепади температури і призводять до зміни параметрів деталей, і деякі з них вимагають систематичної регулювання до заводських норм.

  В першу чергу це відноситься до ГРМ автомобіля. Газорозподільний механізм мотора має дуже складну конструкцію. Головний елемент. це клапан, який перекриває просвіт впускного і випускного вікна головки блоків. Чим щільніше закривається клапан, тим краще. На шток клапана, при необхідності його відкриття, чинить тиск спеціальний важіль.

  Припустимо, що всі деталі в холодному стані точно підігнані одна до одної. З запуском мотора вони почнуть нагріватися і збільшуватися. Найбільшому подовженню піддається шток клапана. При відсутності необхідного теплового зазору після нагрівання клапан перестане закривати вікно. Це обов’язково призводить до втрат потужності і перевитрати палива. Конструктори розрахували, що між робочою частиною розподільного вала і важелем повинен бути тепловий зазор 0,15 мм.

  Підготовка до регулювання

  Сам процес регулювання дуже простий, потрібно знати деякі закономірності і порядок роботи циліндрів, і вміти зовсім небагато. Потрібен буде ще щуп, яким перевіряють зазор при регулюванні. Також знадобляться:

  Бажано роботу проводити при хорошому освітленні і на рівному майданчику. Перед тим, як приступити до регулювання, забезпечимо собі доступ до ГРМ, попередньо знявши повітряний фільтр, кришку газорозподільного механізму.

  технологія регулювання

  Щоб почати регулювання, необхідно поєднати мітки на шківі коленвала і передній кришці блоку циліндрів. Тепер поршень 4 циліндри розташований в ВМТ такту стиснення. Перевіряємо також мітку на провідний шестірні ГРМ. Вона помилкова збігатися з припливом на корпусі распредвала. Тобто, зараз можна перевіряти ті клапана, які знаходяться у вільному стані, повністю закриті. Це 6-й і 8-й клапан.

  Потім беремо приготований щуп і вставляємо його в щілину між рокером і кулачком распредвала. Щуп повинен проходити з ледь відчутним натягом.

  Якщо він проходить вільно. зазор великий. Якщо не проходить взагалі. зазор недостатній.

  При необхідності регулюємо зазор регулювальним болтом, зірвавши контргайку ключем на 17, а положення болта щодо рокера регулюємо самим болтом. Добиваємося того, щоб щуп проходив з невеликим натягом. Притримуючи регулювальний болт в потрібному положенні, законтрите його контргайкою. Вся регулювання. Решта клапана регулюються точно так же, але в певному порядку.

  Регулювання клапанів ВАЗ 2106 своїми руками

  Кожному власнику ВАЗівської «шістки», як правило, слід освоювати деякі види ремонту, в тому числі. регулювання клапанів ВАЗ. З огляду на рівень популярності машин «класичних» серій, сподіватися на швидке витіснення їх з доріг новинками автопрому зовсім не доводиться. Можна погодитися з тим, що «бабусі» не настільки комфортні і економічні, але вони мають безліч переваг. Власниками таких машин є люди з не дуже великим достатком, а в ремонті вони вимагають мінімум коштів.

  Навіщо потрібна регулювання клапанів

  Люди скоро відучаться регулювати клапана, як відучилися полювати на мамонтів. Добре це, чи погано, але в будь-якому випадку, коли-небудь застучит останній в світі чотирициліндровий мотор з вилитими на блоці циліндрів цифрами «2106».

  Але поки цього не сталося, нам доведеться їх обслуговувати і приводити в порядок, а регулювання клапанів ВАЗ 2106 відео процес якої ви зможете подивитися на сторінці, залишиться актуальною.

  Регулювання клапанів проводиться по дуже простій причині. тверді тіла при нагріванні розширюються, і зазори між ними зменшуються. А газорозподільний механізм ВАЗ 2106 влаштований таким чином, що вимагає певного теплового зазору між важелем штовхача клапана і шийкою розподільного. При розробці двигуна шістки було встановлено, що цей зазор повинен бути 0,15 мм. З таким зазором при нагріванні деталей ГРМ клапана закриваються щільно і забезпечують нормальну подачу горючої суміші в камеру згоряння і своєчасний висновок відпрацьованих газів.

  Порядок регулювання клапанів ВАЗ 2106

  Багато автолюбителів з небажанням займаються регулюванням теплових зазорів газорозподільного механізму. Ця процедура вимагає певних навичок, витримки, забирає час. Частково небажання займатися регулюваннями обумовлено незнанням алгоритму виконання роботи і боязню щось зробити не так.

  Перш, ніж приступати до роботи, слід підготуватися. Автомобіль повинен бути встановлений на рівному майданчику, моторний відсік добре висвітлюватися.

  Для роботи роботі знадобляться інструменти:

  • викрутка;
  • гайкові ключі на «10», «14» і «17»;
  • ключ для того, щоб провернути колінвал;
  • щуп.

  Для того, щоб отримати повноцінний доступ до газорозподільного механізму слід зняти кришку ГБЦ і повітряний фільтр. Для початку регулювання необхідно провертати коленвал до збігу міток на шківі і кришці сальника. Такий стан буде відповідати такту стиснення в 4-му циліндрі.

  Перевірка правильності регулювання зазору проводиться таким чином:

  • в зазор між робочою частиною розподільного вала і майданчиком важеля клапана вставляється щуп;
  • при переміщенні щуп повинен проходити з помітним утрудненням;
  • якщо щуп проходить занадто легко або не проходить, необхідно проводити регулювання зазору.

  Для регулювання величини теплового зазору слід виконати такі дії:

  • ключем на «14» утримується головка регулювального болта, ключем на «17» відпускається контргайка болта;
  • провертаючи регулювальний болт, регулюється величина зазору;
  • затягується контргайка;
  • за допомогою щупа перевіряється правильність регулювання. При необхідності процедура повторюється.

  Кожен клапан необхідно налаштовувати при певному положенні розподільного вала. Для цього слід строго дотримуватися порядку регулювання клапанів ВАЗ 2106. Першими регулюються 6 і 8 клапани (відлік ведеться від передньої частини двигуна).

  Далі для регулювання наступної пари клапанів слід провернути колінвал на 180º. Наступними регулюються 4 і 7 клапани, а з кожним наступним проворачиванием клонували слід перевіряти і регулювати: 1 і 3, 5 і 2 клапани. Після того, як цикл закінчений, необхідно колінвал прокрутити кілька разів і знову перевірити регулювання зазорів.

  Коли проводити регулювання клапанів ВАЗ

  Зайве втручання в роботу мотора не завжди призводить до позитивних результатів. Для того, щоб розкрити кришку ГБЦ і приступити до регулювання теплових зазорів, потрібні вагомі обставини. Очевидними причинами для перевірки налаштувань клапанів є: поява характерного шуму в області клапанної кришки; помітне зниження потужності двигуни і зміна динаміки розгону; вимушений перегрів двигуна на високих оборотах. Крім цього необхідно стежити за перебігом. Проводити перевірку правильності регулювань зазорів клапанів рекомендується послу кожних 10 тис. Кілометрів пробігу.

  Класика автомобілів ВАЗ тільки тому тримається на плаву до сих пір, що її багато, вона дешева і невибаглива в ремонті. Ці три аспекти перекривають з головою все її недоліки. і архаїчність конструкції, і підвищену сипкість деяких деталей, і морально застарілий зовнішній вигляд. У ВАЗ 2106 є маса шанувальників, яких не купиш ніякими Фольксвагені і Фордами. Вони люблять свої машини, доглядають за ними і регулюють клапана.

  Регулювання клапанів на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

  Ласкаво просимо! Регулювання клапанів. на даний момент це невід’ємна частина всіх двигунів на яких відсутні гідро-компенсатори. А що таке гідро-компенсатори? Якщо сказати коротко, то завдяки ним клапана відкриваються і закриваються з максимально рівним зазором, в зв’язку з чим клапана вже не потребують періодичного регулювання, а так само створюється рівний їх хід завдяки якому двигун працює тихіше і м’якше. Але сьогодні мова піде не про гідро-компенсатори а регулювання клапанів на автомобілях «Класичного» сімейства.

  Примітка! Для регулювання вам знадобляться наступні інструменти: По-перше запасіться основним набором гайкових ключів, а так само знадобляться викрутки, плоский щуп для регулювання клапанів товщиною «0,15 мм» і на завершення потрібно буде запастися спеціальним ключем для провертання колінчастого вала! (Якщо спеціального ключа немає, то в такому випадку замість нього можна буде скористатися головкою «на 36»)

  Коли потрібно регулювати клапана? Клапана вимагають регулювання при:

  • Появі стуку в області де розташовані клапана, відповідно стукіт можна буде почути лише при роботі двигуна автомобіля.
  • А так їх обов’язково необхідно регулювати після проведення робіт, в ході яких з автомобіля знімався распредвал.

  Примітка! Для замітки врахуйте одну важливу деталь, при експлуатації автомобіля у клапанів з часом з’являються зазори, які не призводять до аварійних поломок двигуна а лише порушують його роботу в слідстві якої деталі клапанного механізму будуть швидше зношуватися!

  Як відрегулювати клапана на ВАЗ 2101-2107?

  1) Для початку зніміть кришку головки блоку. (Про те як зняти кришку головки блоку, читайте в статті, «Установка фаз газорозподілу по мітках», в рубриці «зняття», з пункту 1-10)

  2) Після чого встановіть поршень четвертого циліндра, в положення ВМТ. (Про те як встановити поршень четвертого циліндра в положення ВМТ, читайте в статті «Установка поршня четвертого циліндра в положення ВМТ»)

  3) Потім відрегулюйте «восьмий і шостий» клапан, але перш ніж почати їх регулювати, перевірте чи потребують вони в регулюванні, для цього:

  Вставте в зазор клапана щуп і подивіться як він буде там переміщається.

  Примітка! Коли ви вставите щуп в зазор, він повинен буде переміщатися там з невеликим працею, якщо ж він спокійно входить в зазор і виходить з нього, то в такому випадку клапан потребує регулювання!

  4) Якщо клапана потребують регулювання, то:

  Вставте в «шостий або ж в восьмий» клапан щуп і після чого ключем, який вказаний під літерою «Б» звільніть контр гайку.

  А в той же час іншим ключем виставите потрібний для вас зазор в клапані, відвернувши для цього або ж затонув регулювальний болт який позначений буквою «А».

  І під завершення операції затягніть болт, який вказаний під літерою «Б».

  5) Далі трохи нижче читайте рубрику «Послідовність регулювання клапанів», і відрегулюйте всі залишилися клапана на вашому автомобілі.

  В якій послідовності потрібно регулювати клапана?

  Примітка! Перш ніж ви приступите до вивчення запам’ятайте одну річ яка буде вказана в інструкції а саме в ній буде сказано, що колінчастий вал потрібно буде провернути на «180 °» що означає на підлогу його обороту! (Обороти клонували легко зрозуміти, стежачи за міткою на рапредвале)

  1) Починати регулювання клапанів слід:

  Потім вам потрібно буде провернути колінчастий вал по годинникової стрілки, суворо на 180 ° і після чого приступити до регулювання «четвертого і сьомого» клапана.

  Далі знову проверніть колінчастий вал на 180 ° по годинникової стрілки, і відрегулюйте вже на цей раз «перший і третій» клапан.

  І під завершення роботи знову проверніть колінчастий вал на 180 ° по годинникової стрілки, і після чого відрегулюйте «другий і п’ятий» клапан.

  Важливо! 1) Не порушуйте черговість регулювання клапанів! 2) Клапана потрібно регулювати тільки на холодному двигуні!

  Для новаків! Питання: Як виглядає щуп регулювання зазорів? Примітка: На фото зображено два різновиди щупів!

  Додатковий відео-ролик: Спеціально для вас ми підготували цікавий відео-ролик переглянувши який більшість питань по регулювання клапанів у вас швидше за все відпаде, але а якщо все таки питання залишаться, то в такому випадку задавайте їх у коментарях і ми вам на них відповімо.

  Навіщо і коли потрібно робити настройку

  За подачу палива в циліндри і випуск з них відпрацьованих газів безпосередньо відповідають 3 елементи газорозподільного механізму (ГРМ):

  • клапан;
  • важіль (в народі. рокер);
  • розподільний вал, що обертається ланцюговим приводом від коленвала.

  Клапана на ВАЗ 2106 відкриваються за рахунок натискання кулачків распредвала на відповідні важелі. При робочій температурі двигуна 90 ° рокер щільно притиснутий пружиною до робочої частини вала і при повороті кулачка повністю відкриває впуск або випуск. Після охолодження метал стискується, чому між робочими поверхнями важеля і распредвала з’являється просвіт. Коли мотор «шістки» відрегульований правильно, цей тепловий зазор повинен складати 0.15 мм.

  З огляду на, що ГРМ всіх класичних моделей ідентичні, регулювання клапанів ВАЗ 21 (01-07) здійснюється в однаковому порядку і під одну величину зазору. Налаштування потрібна в наступних випадках:

  • під клапанною кришкою двигуна під час роботи чути дзвінкі цокотіли звуки (величина зазорів клапанів перевищує норму);
  • проводилася розбирання, що включає в себе зняття ліжку розподільного вала, чому в циліндрах знизився тиск;
  • через 25 тис. км після того, як робилася остання регулювання клапанів 2106.

  Коли зазори занадто великі, ходу важелів не вистачає для повного відкриття каналів і палива в циліндри надходить менше, ніж передбачалося. При відсутності зазорів клапанів (вони «затиснуті») канали відкриті постійно незалежно від положення розподільного, в циліндрах падає тиск (компресія) і мотор значно втрачає в потужності.

  регулювання, клапан

  Регулювання клапанів

  При появі стукотів і нестабільної роботи, підвищеної вібрації слід звернути увагу на клапана.

  Якщо фази газорозподілу газорозподільного механізму порушені, спрацьовують не точно, тобто не надходить повного обсягу газу в робочу область циліндрів, не відбувається повного згоряння паливно-повітряної суміші в робочій камері, і не продуваються циліндри. Це все супроводжується появою ударного навантаження кулачків розподільного вала на приводний важіль і стрижень вала. Також збільшується витрата палива і моторного масла. Що буде, якщо їздити з не відрегульованими клапанами? Відповідь: швидкий знос деталей двигуна, збільшення вартості і часу ремонту.

  Гумові Маслоотражатель, вони ж Маслак, через згорілої капелюшки клапана також згоряють, що веде до збільшення витрати моторного масла. Якщо знос деталей двигуна великий, то, можливо, краще і легше буде зробити свап двигуна своїми руками або ж в СТО.

  Навіть, якщо у вашому двигуні не ремінь передача, а ланцюгова, то в разі, якщо не поміняти ланцюг до закінчення її ресурсу, то клапана погнуться про поршні, як, наприклад, в двигуні sr20det виробництва Nissan.

  Інструменти для настройки клапанів

  Для якісного проведення ремонтних робіт повинні бути відповідні інструменти. Щоб відрегулювати клапанні механізми, знадобляться наступні інструменти:

  • Набір ключів (торцеві і ріжкові). Ключі на 13 мм і 17 мм обов’язково.
  • Щуп для визначення зазору.
  • викрутки.
  • фломастер.
  • ганчірки.

  Регулировка клапанов ВАЗ 2106 1990г. [© Игорь Шурар 2018]

  Щуп для визначення зазору для класичних автомобілів ВАЗ повинен бути товщиною 0,15 мм.

  регулювання, клапан

  Регулювання клапанів ВАЗ: схема, порядок ремонту своїми руками

  Хай піпл. У цій статті розглянемо як робити регулювання клапанів на класиці. Власникам вітчизняних автомашин сімейства ВАЗ 2101, 2102, 2103, 2104, 2105, 2106, 2107 доводиться стикатися з такою роботою двигуна, коли чутно, як стукають клапана. В цьому випадку треба знайти причину, чому стукають і відрегулювати. Також треба їх налаштовувати, були різні роботи по ремонту ДВС, наприклад, заміна клапана, поршня, прокладки і т.д.

  Порядок настройки клапанів

  Насамперед, незалежно від того, проводиться регулювання клапанів рейкою ВАЗ-2106 або щупом, необхідно виставити правильно колінчастий вал. На шківі є мітки, потрібно найдовшу виставити напроти тієї, яка знаходиться на кришці блоку циліндрів. При цьому необхідно, щоб мітка на розподільному валу знаходилася навпроти покажчика на кришці клапанів. Це початкове положення, з якого необхідно починати. А далі вам потрібно знати порядок. Здійснюється регулювання клапанів ВАЗ-2106 (таблиця, до речі, часто наноситься на рукоятку щупа) нескладно.

  У цьому положенні перевіряються зазори на восьмому і шостому клапанах. Потім провертаєте колінвал на півоберта (розподільчий провернеться на чверть обороту) і робите завмер зазору сьомого і четвертого клапанів. Ще половина обороту коленвала. звіряє третій і перший клапани. І останній раз робите половину обороту. залишилися другий і п’ятий клапани.

  У цьому відео показана регулювання клапанів на ВАЗ 2106.

  Для тих, хто хоче послухати як стукають клапана на «класиці» ВАЗ.