Яка компресія має бути на ВАЗ 2106

Компресія в двигуні ВАЗ 2107 і способи її вимірювання

Багато автовласників в курсі, що від компресії в двигуні ВАЗ 2107 залежить багато чого. Якщо даний параметр набагато нижчий за норму і тим більше, відрізняється від циліндра до циліндра, то цього говорить про серйозні проблеми, які необхідно негайно усувати. На думку більшості фахівців, відмінним показником для нового добре обкатаного двигуна ВАЗ 2107 компресія повинна бути 12 атмосфер. Зрозуміло, що таких параметрів немає у багатьох моторів, але цілком нормальним буде показник не менше 10 Бар.

Порядок вимірювання компресії в циліндрах ВАЗ 2101-2107

Отже, перш ніж приступати до докладного опису виконання даної процедури, спочатку хотів би привести список необхідних інструментів, які знадобляться для даної роботи:

 • свічковий ключ
 • Компрессометр

Компрессомет. прилад, який дозволяє виміряти тиск в циліндрах двигуна внутрішнього згоряння на різних автомобільних системах, починаючи від дизельних і закінчуючи бензиновими силовими агрегатами. Дуже важливо при виборі такого обладнання мати на увазі, що при різьбовому штуцере показники будуть трохи точніше, ніж на звичайному (який припадає притискати під час виміру). Так що краще за все користуватися саме штуцером з різьбленням. На моєму компрессометр Jonnesway є як один, так і другий вид. Нижче на фото можна наочно на нього подивитися:

компресія, 2106

Отже, нижче буде наведено докладний перелік дій, які необхідно виконати для перевірки тиску в циліндрах. Варто звернути увагу, що двигун автомобіля повинен бути прогрітим, бажано до робочої температури, хоча б 70-80 градусів. Після цього необхідно перекрити паливну магістраль, щоб при обертанні стартера бензин не надходив в камеру згоряння. Для цього можна після встановленого паливного фільтра зняти шланг і заглушити його болтом потрібно розміру, наприклад, або просто перетиснути, зафіксувавши хомутом. А потім завести мотор і почекати, поки він сам не затихне. Далі потрібно викрутити всі свічки запалювання з 4 циліндрів.

Коли з цим впоралися, можна вкручувати штуцер приладу в отвір свічки першого циліндра ВАЗ 2107. Далі, знадобиться помічник, який буде сидіти в салоні і ключем пускати стартер, втопивши повністю педаль газу. Крутити стартером потрібно до тих пір, поки показання компрессометра не перестануть збільшуватися.

На моїй Сімці встановлений мотор від ВАЗ 2106 і при вимірюванні вийшов результат практично ідеальний, тобто 12 атмосфер в кожному циліндрі. Це при пробігу 75 000 км після покупки.

Якщо значення на ваших двигунах не менше 10 бар, то можете вважати, що з вашими ДВС все в порядку, так як для «класики» Жигулів це цілком нормально. Звичайно, прагнути потрібно до 12, адже це практично еталон для таких моторів.

Точно такі ж дії проводимо з іншими 3 циліндрами і дивимося на показання манометра. Якщо відмінності в різних циліндрах становить понад 1 атмосфери, то цього повинна бути причина і її потрібно усувати. Або зношені поршневі кільця, пробій прокладки ГБЦ, порушення теплових зазорів клапанів і т.д.

Компресія двигуна | Все про ВАЗ 2106 (ВАЗ 21061, ВАЗ 21063, ВАЗ 21065)

При тривалій експлуатації настає період, коли технічний стан двигуна не дозволяє автомобілю виконувати задані функції. При незадовільному технічному обслуговуванні такий стан може настати значно раніше. У міру зношування деталей двигуна все більше газів проривається через поршневі кільця в картер двигуна, падає компресія в циліндрах і, отже, потужність двигуна, збільшується витрата масла і палива.

Технічний стан двигуна визначається тяговими якостями автомобіля, величиною компресії в циліндрах двигуна, гучністю роботи двигуна, витратою палива, масла. Об’єктивну оцінку стану автомобіля можна отримати на станціях технічного обслуговування автомобілів на спеціальних стендах. Однак це не завжди представляється можливим.

Наближено стан автомобіля можна визначити самому, використовуючи прийоми, викладені в спеціальній літературе.Для цього автомобіль піддають випробуванням. Зупинимося на деяких найпростіших і найменш безпечних.

Випробування слід проводити після технічного обслуговування, коли ви переконані в повній справності всіх агрегатів і вузлів автомобіля, особливо гальмової системи, рульового управління, після перевірки розвалу і сходження коліс, тиску повітря в шинах.

Для перевірки вибирають прямий з твердим рівним покриттям ділянку дороги, безвітряну суху погоду, коли температура навколишнього повітря становить від 5 до 25 градусів і коли на цій дорозі немає пішоходів, автомобілів і інших транспортних засобів. Заливають бензин відповідно до рекомендацій заводу-виготовлювача і прогрівають двигун і агрегати автомобіля пробігом протягом 30 хвилин.

Після цього закривають всі стекла дверей і перевіряють так званий вибіг автомобіля.

На рівній ділянці дороги відзначають мірну волосінь. Автомобіль розганяють до швидкості 50 км / год і наближаються на цій швидкості до мірної косильною волосіні. У момент проходження повз неї швидко натискають на педаль зчеплення і вимикають важіль коробки передач. Поставивши важіль перемикання передач в нейтральне положення, чекають повної зупинки автомобіля. Відстань, пройдена автомобілем від мірної косильною волосіні до повної зупинки автомобіля і є вибег.Для ВАЗ нормальний вибіг становить близько 450 метрів.

Щоб виключити можливість впливу вітру, ухилу дороги на вибіг і похибки у виконанні зазначених дій, заміри проводять двічі в протилежних напрямках і визначають середню величину. Відповідність вибігання рекомендацій заводу-виготовлювача свідчить про справність ходової частини автомобіля.

Тягові якості автомобіля частково можна перевірити за часом розгону автомобіля до швидкості 100 км / ч. Випробування необхідно проводити з помічниками, по-перше, для того, щоб навантаження було більш рівномірною, по-друге, щоб він проводив всі виміри, а ви не відволікалися від керування автомобілем. Енергійним натисканням на педаль управління дросельної заслінки на першій передачі ви розганяєте автомобіль, швидко з дотриманням правил переключаєте передачі на найвигідніших режимах і набираєте швидкість 100 км / ч. Розгорнувши автомобіль, повторюєте завмер і знаходите середнє значення. Якщо результати збігаються з даними технічної характеристики автомобіля, двигун вашого автомобіля справний. Збільшення часу розгону автомобіля з місця до швидкості 100 км / год на 25% свідчить про те, що потужність автомобіля зменшена. Для ВАЗ 2106 нормальний час розгону становить 16 секунд.

Дуже важливий для водія експлуатаційний витрата, тобто витрата палива автомобілем за пробіг 100 км. Менший експлуатаційний витрата. це не просто економія палива, але і свідчення справності двигуна. Однак величина експлуатаційної витрати палива в значній мірі залежить і від дорожньо-кліматичних умов, і від режимів руху, і кваліфікації водія. Про технічний стан краще судити по контрольному витраті палива.

ВАЗ 2105. перевірка компресії в циліндрах

Іноді в процесі експлуатації свого авто у автолюбителя виникає необхідність перевірки компресії в циліндрах двигуна ВАЗ 2105. Як правило необхідність в подібних роботах виникає при діагностиці, коли є найменші натяки на знос поршневої групи. Зниження компресії буде свідчити або про вихід з ладу поршневих кілець, так само возмоно вимагають заміни самі поршні. Визначаючи компресію в циліндрах, можна визначити проблеми пов’язані з газорозподільним механізмом.

При проведення діагностичних робіт, так само майте на увазі, що на подальші показання, істотно впливає і загальний стан електрообладнання авомобіль, а саме зарядка акумуляторної батареї, технічний стан стартера, тому при проведення робіт, перевірте їх працездатність, при необхідності зарядити акумуляторну батарею. Так само перед безпосередньою перевіркою, перевірте зазор в клапанному механізмі і при необхідності відрегулюйте.

Порядок виміру тиску виглядає наступним чином:

 • Заводимо двигун і даємо йому попрацювати кілька хвилин, щоб він прогрівся.
 • Глушимо двигун і вивертаємо все свічки запалювання.
 • Вкручувати компрессометр в один з циліндрів і обертаємо колінчастий вал стартером з частотою оборотів не більше 350об / хв. до тих пір, поки тиск не перестане набиратися. Фіксуємо показники на листку паперу.
 • Повторюємо операцію по виміру для решти циліндрів.

Таким чином, заміряємо тиск для всіх циліндрів. Нормальний тиск має бути не нижче 11МПа. Різниця тиску між циліндрами не повинна перевищувати 0.1МПа. На підставу отриманих даних, прийміть рішення про необхідність ремонту. Без наявності досвіду проведення подібних робіт, ремонт рекомендується проводити в спеціалізованій майстерні. На цьому перевірка компресії в циліндрах двигуна ВАЗ 2105 завершена.

Компресія в двигуні автомобіля ВАЗ 2106

З огляду на ту обставину, що автомобілів моделі ВАЗ 2106 було випущено понад 4-х млн штук, їх залишається ще досить багато на наших дорогах. Відповідно, питання по ремонту легендарної «класики» до сих пір залишаються актуальними. Наприклад, питання про те, яку компресію повинен підтримувати справний мотор «шістки».

Відповіді @: Компресія на ВАЗ 2106, скільки має бути?

Чим сильніше зношений двигун, тим гірше компресія. Стан двигуна оцінюється так: 13-12 кгс / см2. відмінно, 10 кгс / см2. середньо, 9 кгс / см2. погано.

Компресія міряється при закритих клапанах циліндра. Дросельні заслінки, та й сам карбюратор, ніякого відношення до вимірювання тиску в ціліндрах- не має. На нормальному двигуні-11-12.

Якщо менше 9 атм, то варто задуматися про заміну кілець

Как замерить компрессию в цилиндрах. ваз 2106

Помічник сидячи в салоні автомобіля натискає до упору на педаль «газу» і повернув ключ у замку запалювання, запускає стартер на 3-5 секунд. Спостерігаємо за показаннями компрессометра, фіксуємо динаміку їх зростання і максимальне значення. Після фіксації скидаємо тиск у приладі, натиснувши на кнопку скидання. Повторюємо операцію для кожного циліндра, заміряні свідчення записуємо або запам’ятовуємо. Ось таким способом і вимірюється, має показати 12.13 очок. Це гарне тиск. 10-11 нормальне 8-9 не страшно але незабаром буде потрібно ремонт

педаль до упору і міряй вище все описано тільки рассоедені ланцюг запалювання а то буде весело

Яка компресія має бути в двигуні ВАЗ 2106

Як користуватися результатами вимірювань?

Якщо показник вимірювань коливається від 11 до 12.5 кгс / см2, то це нормальний робочий двигун ВАЗ 2106. При цьому важливо, щоб компресія у всіх 4-х циліндрах була однаковою, різниця більш ніж в 0.5 кгс / см2 говорить про несправності в одному з них. Як правило, це підгорів клапан, така проблема трапляється при їзді на неякісному паливі і високих навантаженнях.

Результати вимірів, які показали тиск від 10 до 11 кгс / см2, свідчать про швидке ремонті двигуна. Ці результати можуть бути не зовсім точними, коли мотор Сапун. Так називають явище, при якому через шланг вентиляції картера з сапуна в карбюратор разом з картерів газами починає потрапляти моторне масло. Причина проста: через зношування поршневих кілець в просторі картера з’являється надлишковий тиск, який виштовхує краплі олії через сапун в карбюратор.

Мастило разом з паливом потрапляє в камеру згоряння і після спалювання утворює нагар на її стінках і свічці запалювання. Коли масла потрапляє дуже багато, то воно починає заповнювати зазор між зношеними кільцями і поверхнею циліндра, показання компресії тоді будуть вище і спиратися на них не можна. Тобто якщо Сапун двигун, то настав час замінити поршневі кільця.

Величина компресії 9-10 кгс / см2 вказує на знос циліндро-поршневої групи або клапанів. В обох випадках потрібне розбирання двигуна. Такий мотор зазвичай витрачає масло і паливо, працює нестабільно, частина потужності втрачена. Проте його можна продовжувати експлуатувати ще якийсь час, головна умова. компресія у всіх циліндрах повинна бути однакова. Якщо в якомусь із них остаточно прогорить клапан, то тиск в ньому сильно впаде і циліндр відмовить зовсім.

Ця ж доля очікує агрегат, компресія в якому нижче 9 кгс / см2. Такий тиск свідчить про необхідність його капітального ремонту. У таких випадках з двигуна по можливості знімають все навісне обладнання, відкручують його від коробки передач і цілком знімають з опор, щоб виконувати розбирання і ремонт в більш зручних умовах.

Паралельно перевіряють стан гумових частин цих опор, можливо, буде потрібно заміна подушок. Багато автолюбителів виконують розбирання двигуна прямо на автомобілі, такий варіант теж має право на життя, особливо якщо треба замінити тільки поршневі кільця.

Порядок виміру компресії в двигуні ВАЗ 2106

Перед тим, як приступити до виконання даної процедури, спочатку потрібно вивернути все свічки запалювання, попередньо від’єднавши всі високовольтні дроти:

Після цього виймаємо центральний провід від котушки запалювання, щоб струм під час роботи стартера не підходив до проводів.

Далі закручуємо штуцер приладу в отвір свічки першого циліндра. Наочно продемонстровано на фотографії нижче:

Подачу палива під час проведення вимірювання краще відключити, і зробити це можна, від’єднавши паливний шланг після паливного фільтра.

Також в цій роботі нам знадобиться помічник. Одна людина тримає прилад сильніше в руках, так як він може вискочити в момент запуску стартера. А друга людина в цей час вичавлює повністю педаль газу і крутить стартер ключем запалювання. Крутити необхідно до тих пір, поки показання приладу не перестануть зростати, і цілком достатнім буває зробити 4 такту стиснення.

Як бачите на моєму ВАЗ 2106 компресія в циліндрах становить по 11 атмосфер в кожному циліндрі. Такий показник вважається дуже хорошим. Якщо рівень нижче 10, необхідно звернути увагу на стан двигуна. Для нового добре обкатаного двигуна компресія має бути в межах 12 атмосфер.

Після того, як перевірили в одному циліндрі, не забувайте скинути показання компрессометра, натиснувши на кнопку скидання тиску, інакше можете отримати в лоб штуцером під час відкручування.

Перевірка компресії в циліндрах двигуна

Компресія в циліндрах ДВС на ВАЗ 2106 може сказати багато про що. Наприклад, сильне зниження цього параметра може говорити про знос поршневих кілець і самих циліндрів. Також, причиною падіння тиску в циліндрах може бути неправильний зазор клапанів, тобто якщо вони будуть затиснуті, то і достатня кількість повітря не буде потрапляти в камеру згоряння.

Перевірка компресії в домашніх умовах проводиться досить просто, якщо у вас є необхідне обладнання. Для цього знадобиться такий прилад, як компрессометр. Штука дуже зручна, є як гнучкий шланг, так і жорстка трубка з штуцерами під різне різьблення свічок.

Поняття про компресії, її виміри

Серед технічних даних, прописаних в керівництві по експлуатації автомобіля, такої характеристики немає. Там є дещо інше поняття. ступінь стиснення. Між цими двома параметрами немає ніякої прямої залежності, їх об’єднує між собою тільки одне. в обох випадках мова йде про тиск.

 • Ступінь стиснення. це розрахункова постійна величина, вона не має розмірних одиниць. Для двигуна ВАЗ 2106 і його модифікацій вона становить 8.5. Ця цифра. результат ділення повного робочого об’єму циліндра на обсяг камери згоряння. Простими словами, топливовоздушная суміш, що надійшла в простір циліндра, стискається рухомим вгору поршнем в 8.5 раз.
 • Компресія. це величина змінна, її значення залежить від технічного стану, в якому знаходиться мотор. Цей параметр показує, який тиск виникає в кожному окремо взятому циліндрі при обертанні колінчастого вала за допомогою стартера. Вимірюють його манометром, який вкручують замість свічки запалювання, одиниця виміру. 1 кгс / см2 або 1 Bar, що майже одне й те саме (1 кгс / см2 дорівнює 0.98 Bar).

Компресія вимірюється для того, щоб визначити ступінь зношеності циліндро-поршневої групи. Її значення були отримані дослідним шляхом, на практиці. Замір виконується наступним чином: викручуються всі 4 свічки запалювання, а на їх місце по черзі в кожен циліндр вкручується манометр зі зворотним клапаном і за допомогою обертання стартером визначають максимальний тиск, що може накачати кожен поршень. У двигуні ВАЗ 2106 ідеальний показник. 13 кгс / см2, але це рідкісний випадок, такий тиск зустрічається на нових, тільки обкачаних двигунах.

ВАЗ 2106 | Норми компресії двигунів

Гранично допустиме значення величини компресії для бензинових двигунів становить 10 кПа, для дизельних двигунів. 24 кПа.

Якщо ви маєте в своєму розпорядженні необхідним обладнанням, то можете вимірювати компресію самостійно, проте для цього вам буде потрібно помічник, який буде провертати колінчастий вал стартером. Для початку викрутити всі свічки запалювання з головки блоку і переконайтеся, що клапана правильно виставлені. Під час перевірки компресії на бензиновому двигуні ваш помічник повинен повністю натиснути на педаль акселератора і зчеплення. При перевірці дизельного двигуна натискати на педаль акселератора не треба.

Починайте перевіряти з 1-го циліндра і далі дійте по порядку роботи циліндрів. При перевірці визначайте обертів колінчастого вала, після яких встановиться максимальне значення компресії. Плавне наростання тиску в циліндрах свідчить про хороший стан циліндропоршневої групи. З досвіду, на двигуні в хорошому стані найвище значення тиску відзначається після 6-8 прокручувань колінчастого вала.

Перед тим як починати заміряти компресію, переконайтеся, що стартер знаходиться в хорошому стані і акумуляторна батарея повністю заряджена. Однак краще цю роботу довірити фахівцеві, за різницею величин компресії в циліндрах і характер шуму він може виявити такі несправності:

Якщо отримана в результаті вимірів величина компресії менше норми, спробуйте додати трохи моторного масла в отвори під свічки запалювання (отвори під форсунки для дизеля) і повторіть завмер. Це дозволить зменшити зазор між поршнем і циліндром. Якщо значення не зміниться. тиск в циліндрі в результаті нещільного прилягання клапанів до сідел або пошкодження прокладки головки. Якщо величина компресії збільшилася, це вказує на знос поршневих кілець або робочих поверхонь циліндрів.

Вимірювання компресії проводите в наступному порядку:

ВАЗ 2106 | Перевірка компресії в циліндрах двигуна

1. Вигвинтите все свічки запалювання. Двигуни 1,4-I 2. Від’єднайте електричний роз’єм від котушки запалювання. Двигуни 1,6-I 3. Від’єднайте електричні роз’єми від паливних форсунок Двигуни 1,6-I / 2,3-I 4. Від’єднайте електричний роз’єм від блоку управління запаленням. Блок управління запалюванням знаходиться в електричному ланцюзі між пристроєм управління і котушкою запалювання. Двигуни 2,3-I 5. Зніміть повітряний патрубок, розташований між повітряним фільтром і заборником повітря, для чого звільніть хомути і від’єднайте електричний роз’єм від вимірювача витрати повітря. Зніміть повітряний патрубок разом з клапаном вентиляції картера двигуна. 6. Увімкніть нейтральну передачу і затягніть ручне гальмо. 7. В отвір свічки першого циліндра встановіть компрессометр або тестер тиску стиснення. 8. Помічник повинен натиснути на педаль акселератора до упору і провертати двигун стартером. Після провертання колінчастого вала на один або два обороту тиск стиснення має збільшитися до максимуму, а потім стабілізуватися. Зробіть запис максимального отриманого результату. 9. Аналогічним чином перевірте компресію в інших циліндрах. 10. Тиск стиснення у всіх циліндрах бензинових двигунів не повинно відрізнятися більш ніж на 3,0 бар. Зверніть увагу, що величина стиснення повинна швидко збільшуватися на справному двигуні. Низький тиск стиснення на першому обороті колінчастого вала, що супроводжується поступовим збільшенням тиску на наступних оборотах колінчастого вала, вказує на знос поршневих кілець. 11. Низька величина тиску на першому обороті колінчастого вала, яка незначно збільшується в подальшому, вказує на нещільність прилягання клапанів, пробиту прокладку головки блоку циліндрів або наявність тріщини в голівці блоку циліндрів. Знос решт стрижнів клапанів може також привести до низького тиску стиснення. 12. Якщо тиск в одному циліндрі знижений, то проведіть наступні випробування. Залийте через свічковий отвір в циліндр трохи моторного масла і перевірте тиск стиснення. 13. Якщо заливка масло в циліндр збільшує тиск стиснення, це вказує, що зношений циліндр або поршневі кільця. 14. Низький тиск в двох сусідніх циліндрах вказує на прогорание прокладки між циліндрами. 15. Якщо тиск в одному циліндрі менше на 20%, ніж в інших, і двигун працює нестійкий на холостому ходу, це вказує на зношений кулачок розподільного вала. 16. Якщо тиск стиснення занадто високо, це вказує на те, що камера згоряння покрита товстим шаром нагару. 17. Після цієї перевірки вкрутити свічки запалювання. 18. Підключіть електричний роз’єм до блоку управління котушкою запалювання і котушці запалювання. Двигуни 1,6-I 19. Підключіть електричні роз’єми до паливних форсунок. Двигуни 2,3-I 20. Встановіть на місце повітряний патрубок і закріпіть його хомутами. 21. Підключіть електричний роз’єм до вимірника потоку повітря. попередження

ххххххххххххххххххххххххххх

ВАЗ 2106 | Перевірка компресії в циліндрах

Компресія (тиск в кінці такту стиснення) в циліндрах. найважливіший показник для діагностики стану двигуна без розбирання. За її середньому значенню і по різниці значень в окремих циліндрах можна з достатнім ступенем точності визначити ступінь загального зносу деталей шатунно-поршневої групи двигуна, виявити несправності цієї групи і деталей клапанного механізму.

Так виглядає компрессометр, використаний для ілюстрування даної книги. Існують варіанти компрессометр, у яких замість нарізного штуцера для закручування замість свічки запалювання встановлений гумовий наконечник. Такі компресометри при перевірці компресії просто сильно притискають до свечному отвору.

Важливими умовами правильності показань при перевірці компресії є справність стартера і його електричних ланцюгів, а також повна зарядженість акумуляторної батареї.

Пустіть двигун і прогрійте його до робочої температури.

Знизьте тиск в системі живлення (див. «Зниження тиску палива в системі живлення двигуна»). Після зниження тиску запобіжник паливного насоса на місце не встановлюйте, щоб відключити паливний насос.

Зніміть котушки запалювання і виверніть всі свічки (див. «Заміна та обслуговування свічок запалювання»).

Укрутіть компрессометр в отвір свічки перевіряється циліндра.

Натисніть на педаль акселератора до упору, щоб повністю відкрити дросельну заслінку.

Увімкніть стартер і провертати їм колінчастий вал двигуна до тих пір, поки тиск в циліндрі не перестане збільшуватися. Це відповідає приблизно чотирьом тактам стиснення.

Для отримання правильних показань компрессометра колінчастий вал повинен обертатися зі швидкістю 180-200 хв-1 або вище, але не більше 350 хв-1.

Записавши свідчення компрессометра, встановіть його стрілку на нуль, натиснувши на клапан випуску повітря.

У компрессометр іншої конструкції свідчення можуть скидатися іншими способами (відповідно до інструкції до приладу).

Повторіть операції 4-7 для інших циліндрів. Тиск повинен бути не нижче 1,0 МПа і не повинно відрізнятися в різних циліндрах більш ніж на 0,1 МПа. Знижена компресія в окремих циліндрах може виникнути в результаті нещільної посадки клапанів в сідлах, пошкодження прокладки головки блоку циліндрів, поломки або пригорання поршневих кілець. Знижена компресія у всіх циліндрах вказує на знос поршневих кілець.

Для з’ясування причин недостатньої компресії залийте в циліндр із зниженою компресією близько 20 см3 чистого моторного масла і знову виміряйте компресію. Якщо показання компрессометра підвищилися, найбільш імовірна несправність поршневих кілець. Якщо ж значення компресії залишилося незмінним, значить, тарілки клапанів нещільно прилягають до сідел або пошкоджена прокладка головки блоку циліндрів.

Причину недостатньою компресії можна з’ясувати також подачею стисненого повітря в циліндр, в якому поршень попередньо встановлено в ВМТ такту стиснення. Для цього зніміть з компрессометра наконечник і приєднайте до нього шланг компресора. Вставте наконечник в отвір свічки і подайте в циліндр повітря під тиском 0,2-0,3 МПа. Для того щоб колінчастий вал двигуна не провернули, включите вищу передачу і загальмуєте автомобіль стоянковим гальмом. Вихід (витік) повітря через дросельний вузол свідчить про негерметичність впускного клапана, а через глушник. про негерметичність випускного клапана. При пошкодженні прокладки головки блоку циліндрів повітря буде виходити через горловину розширювального бачка в вигляді бульбашок або в сусідній циліндр, що виявляється по характерному шиплячому звуку.

Як користуватися результатами вимірювань?

Якщо показник вимірювань коливається від 11 до 12.5 кгс / см 2. то це звичайний робочий движок ВАЗ 2106. При цьому важливо, щоб компресія у всіх 4-х циліндрах була схожою, різниця більш ніж в 0.5 кгс / см 2 свідчить про несправності в одному з них. Зазвичай це пригорілий клапан, така проблема трапляється при їзді на поганому пальному і великих навантаженнях.

Поняття про компресії, її виміри

Посеред технічних даних, прописаних в керівництві по експлуатації автомобіля, такий властивості немає. Там є дещо інше поняття ступінь стиснення. Між цими 2-ма параметрами немає ніякої прямої залежності, їх об’єднує між собою тільки одне в обох випадках йдеться про тиск.

 • Ступінь стиснення це розрахункова незмінна величина, вона не має розмірних одиниць. Для мотора ВАЗ 2106 і його модифікацій вона становить 8.5. Ця цифра підсумок розподілу повного робочого об’єму циліндра на обсяг камери згоряння. Простими словами, топливовоздушная суміш, що надійшла в місце циліндра, стискається пересуваються вгору поршнем в 8.5 раз.
 • Компресія це величина змінна, її значення залежить від технічного стану, в якому знаходиться мотор. Цей параметр вказує, який тиск з’являється в кожному окремому циліндрі при обертанні колінчастого вала за допомогою стартера. Визначають його манометром, який вкручують замість свічки запалювання, одиниця виміру 1 кгс / см 2 або 1 Bar, що практично одне і те ж (1 кгс / см 2 дорівнює 0.98 Bar).

Компресія вимірюється для того, щоб визначити ступінь зношеності циліндро-поршневої групи. Її значення були отримані дослідним шляхом, на практиці. Застиг проводиться наступним чином: викручуються всі 4 свічки запалювання, а на їх місце поперемінно в кожен циліндр вкручується манометр з оборотним клапаном і за допомогою обертання стартером визначають найбільший тиск, що може накачати кожен поршень. У движку ВАЗ 2106 бездоганний показник 13 кгс / см 2. але це рідкісний випадок, такий тиск зустрічається на нових, тільки обкачаних двигунах.

Замір компресії ВАЗ 2106

Як вірно поміряти компресію в ціліндрах.Как скористатися компрессометорм. Компрессометр. ВАЗ клас

ВАЗ 2106 | компресія двигуна

Якщо з плином часу у вас з’явиться відчуття, що на початку експлуатації ваш двигун був більш динамічним, втрата потужності може бути викликана механічним зносом. Найбільш часто зустрічаються причинами є високий знос між поршнями і циліндрами, зношені поршневі кільця, негерметичні або прогоріли клапани, пошкоджена прокладка головки блоку циліндрів або свічка запалювання. В кінці такту стиснення створюється висока компрессионное тиск, який потім при згорянні паливо-повітряної суміші лавиноподібно збільшується. Для поршнів і поршневих кілець, стінок циліндрів, клапанів, сідел клапанів, прокладок клапанного механізму, а також прокладки головки блоку циліндрів це означає високу термічну і механічну навантаження. Як правило, двигуни зі зниженою потужністю вже заздалегідь сигналізують про своє технічному стані. Симптомами є нестійке поведінку при холодному пуску або нерівномірна робота двигуна, збільшений витрата масла і палива, шлейф відпрацьованих газів білого або синього кольору, підвищена температура охолоджуючої рідини, погіршені показники відпрацьованих газів і зменшення потужності двигуна. Для отримання ясної картини необхідно при кожному другому відвідуванні сервісного центру перевіряти компресію. В рівній мірі це відноситься і до дизельних двигунів.

#4. Измеряю компрессию на ВАЗ 2106. Каковы результаты???

Значення компресії для вашого автомобіля незначно відрізняються в залежності від ступеня стиснення. Представлені в табл. 4.2 орієнтовні значення дійсні для двигунів в бездоганному технічному стані. При аналізі компресії більшого значення надають не абсолютним найвищим показникам, а однаковими показниками в усіх циліндрах. Допускаються відхилення максимально до 2 бар. Якщо відхилення перевищують допустиме значення, необхідно з’ясувати причину цього відхилення. В якості першого кроку фахівець порадить вам провести вимір втрати тиску.

Старі двигуни створюють меншу компресію

У старих двигунах компресія значно зменшується, і це нормальне явище, пов’язане з природним зносом двигуна. Тому немає особливої ​​причини для занепокоєння, це в меншій мірі залежить від абсолютного найвищого показника тиску, а більше від однакових значень у всіх циліндрах. Тільки коли виміряні значення досягнуто гранично допустимих значень, необхідно думати про майбутній ремонт двигуна або заміні його іншим. Якщо відмінність в значеннях більше 3 бар, практика вказує на наступні причини:

Компресію можна виміряти своїми силами. Перш за все для цього вам необхідні помічник, який стартером провертає колінчастий вал, і прилад для вимірювання тиску. У добре оснащених автомайстерень прилад для вимірювання компресії відноситься до основного оснащення. Спочатку виверніть всі свічки запалювання (в дизельному двигуні. паливні форсунки) з головки блоку циліндрів і упевніться, що зазор клапанів правильно відрегульований. Під час перевірки помічник повинен повністю натиснути на педалі зчеплення і акселератора, ви приладом перевіряєте компресію в кожному циліндрі. Так як дизельні двигуни постійно всмоктують однакову кількість повітря, на педаль акселератора не потрібно натискати. Вимірювання починайте з першого циліндра і потім послідовно вимірюйте в усіх інших циліндрах. Вважайте кількість обертів колінчастого вала до створення максимального тиску, ця кількість буде критерієм для наступних циліндрів: чим швидше створюється компресія, тим «здоровіше» ваш двигун. У «здоровому» двигуні компресія повинна створюватися після 6-8 оборотів колінчастого вала.

Основа для надійного вимірювання. справний стартер і повністю заряджена акумуляторна батарея

Незважаючи на те, що це є азбучної істиною, все ж ми ще раз нагадуємо. основою для вимірювання є стартер з хорошим тяговим зусиллям і повністю заряджена акумуляторна батарея. Якщо колінчастий вал обертається дуже повільно, стиснення в циліндрі також відбувається повільно. вимір компресії втрачає свій сенс. Якщо ви отримали великі відхилення в результатах вимірювання, проведіть тест на зменшення тиску. Звернення з приладом для вимірювання зменшення компресії передбачає наявність певного досвіду, тому ми радимо проведення тесту на вимір зменшення компресії надати спеціалісту.

З’ясувати причину зменшення тиску можна наступним чином.

При низькій компресії через отвір для свічки (в дизельному двигуні. в отвір форсунки уприскування) введіть в кожен циліндр трохи моторного масла, потім повторіть перевірку. Масло покращує герметизацію між сполучаються поверхнями поршнів і стінок циліндрів.

Якщо компресія збільшилася незначно, то витік відбувається через клапани або прокладку головки блоку циліндрів. Витік через клапани може бути викликана прогоранням сідел і / або робочих крайок клапанів, а також деформацією стрижнів клапанів або утворенням на них тріщин.

Якщо після введення масла компресія підвищилася, то можна зробити однозначний висновок про те, що зношені поршневі кільця.

Перед вимірюванням прогрійте двигун до робочої температури. Це створює оптимальні зазори між усіма рухомими деталями.

Вимкніть запалювання (клема «15»), зніміть наконечники зі свічок запалювання і виверніть всі свічки запалювання.

Затягніть гальмо стоянки, встановіть важіль перемикання передач в нейтральне положення, натисніть на педалі зчеплення і акселератора.

Увімкніть стартер і поверніть колінчатий вал як мінімум на вісім тактів стиснення, стежачи за показаннями компрессометра. Необхідно мати на увазі, що краще наповнення циліндрів відбувається тільки при повністю натиснутій педалі акселератора.

Зменшення компресії, супроводжуване шумом повітря, може бути викликано наступними причинами:

Поняття про компресії, її виміри

Серед технічних даних, прописаних в керівництві по експлуатації автомобіля, такої характеристики немає. Там є дещо інше поняття. ступінь стиснення. Між цими двома параметрами немає ніякої прямої залежності, їх об’єднує між собою тільки одне. в обох випадках мова йде про тиск.

 • Ступінь стиснення. це розрахункова постійна величина, вона не має розмірних одиниць. Для двигуна ВАЗ 2106 і його модифікацій вона становить 8.5. Ця цифра. результат ділення повного робочого об’єму циліндра на обсяг камери згоряння. Простими словами, топливовоздушная суміш, що надійшла в простір циліндра, стискається рухомим вгору поршнем в 8.5 раз.
 • Компресія. це величина змінна, її значення залежить від технічного стану, в якому знаходиться мотор. Цей параметр показує, який тиск виникає в кожному окремо взятому циліндрі при обертанні колінчастого вала за допомогою стартера. Вимірюють його манометром, який вкручують замість свічки запалювання, одиниця виміру. 1 кгс / см 2 або 1 Bar, що майже одне й те саме (1 кгс / см 2 дорівнює 0.98 Bar).

Компресія вимірюється для того, щоб визначити ступінь зношеності циліндро-поршневої групи. Її значення були отримані дослідним шляхом, на практиці. Замір виконується наступним чином: викручуються всі 4 свічки запалювання, а на їх місце по черзі в кожен циліндр вкручується манометр зі зворотним клапаном і за допомогою обертання стартером визначають максимальний тиск, що може накачати кожен поршень. У двигуні ВАЗ 2106 ідеальний показник. 13 кгс / см 2. але це рідкісний випадок, такий тиск зустрічається на нових, тільки обкачаних двигунах.

Компресія в двигуні автомобіля ВАЗ 2106

З огляду на ту обставину, що автомобілів моделі ВАЗ 2106 було випущено понад 4-х млн штук, їх залишається ще досить багато на наших дорогах. Відповідно, питання по ремонту легендарної «класики» до сих пір залишаються актуальними. Наприклад, питання про те, яку компресію повинен підтримувати справний мотор «шістки».

Як користуватися результатами вимірювань?

Якщо показник вимірювань коливається від 11 до 12.5 кгс / см 2. то це нормальний робочий двигун ВАЗ 2106. При цьому важливо, щоб компресія у всіх 4-х циліндрах була однаковою, різниця більш ніж в 0.5 кгс / см 2 говорить про несправності в одному з них. Як правило, це підгорів клапан, така проблема трапляється при їзді на неякісному паливі і високих навантаженнях.

Результати вимірів, які показали тиск від 10 до 11 кгс / см 2. свідчать про швидке ремонті двигуна. Ці результати можуть бути не зовсім точними, коли мотор Сапун. Так називають явище, при якому через шланг вентиляції картера з сапуна в карбюратор разом з картерів газами починає потрапляти моторне масло. Причина проста: через зношування поршневих кілець в просторі картера з’являється надлишковий тиск, який виштовхує краплі олії через сапун в карбюратор.

Мастило разом з паливом потрапляє в камеру згоряння і після спалювання утворює нагар на її стінках і свічці запалювання. Коли масла потрапляє дуже багато, то воно починає заповнювати зазор між зношеними кільцями і поверхнею циліндра, показання компресії тоді будуть вище і спиратися на них не можна. Тобто якщо Сапун двигун, то настав час замінити поршневі кільця.

Величина компресії 9-10 кгс / см 2 вказує на знос циліндро-поршневої групи або клапанів. В обох випадках потрібне розбирання двигуна. Такий мотор зазвичай витрачає масло і паливо, працює нестабільно, частина потужності втрачена. Проте його можна продовжувати експлуатувати ще якийсь час, головна умова. компресія у всіх циліндрах повинна бути однакова. Якщо в якомусь із них остаточно прогорить клапан, то тиск в ньому сильно впаде і циліндр відмовить зовсім.

Ця ж доля очікує агрегат, компресія в якому нижче 9 кгс / см 2. Такий тиск свідчить про необхідність його капітального ремонту. У таких випадках з двигуна по можливості знімають все навісне обладнання, відкручують його від коробки передач і цілком знімають з опор, щоб виконувати розбирання і ремонт в більш зручних умовах.

ЗАМЕР КОМПРЕССИИ ВАЗ 2106

Паралельно перевіряють стан гумових частин цих опор, можливо, буде потрібно заміна подушок. Багато автолюбителів виконують розбирання двигуна прямо на автомобілі, такий варіант теж має право на життя, особливо якщо треба замінити тільки поршневі кільця.