Заміна масла в двигуні ВАЗ 2107

дислокація витратних матеріалів

Навіть автомобілісту, раніше не знайомому з силовим агрегатом машини, поміняти масло буде неважко, що обумовлено простотою і доступністю процесу. «ВАЗ-2107» має зручну горловину, в яку за допомогою воронки буде поставлено нову речовину. Правда, перш ніж приступити до виконання, слід ознайомитися з інструкцією.

кількість продукту

Двигун ВАЗ 2107 типу інжектор і карбюратор поміщає близько 4-х літрів (як вважають досвідчені автолюбителі, приблизно 3,75 літра). Точно знати, скільки його буде споживати машина, ніхто сказати не може, так як завжди можливі витоку. Саме тому необхідно мати пару літрів про запас, щоб не потрапити в непередбачену ситуацію.

нелегкий вибір

Зверніть увагу, що неважливо, який у вас двигун на ВАЗ 2107: карбюратор або інжектор. Заміна мотмасла може здійснюватися будь-яким його видом:

Синтетичне моторне масло вважається найдосконалішим, так як практично не окислюється і має відмінну в’язкість, що сприяє меншому витраті палива. Його можна використовувати в будь-який час року, тому що навіть взимку воно несильно густіє. Єдиним його мінусом є висока ціна в порівнянні з іншими видами олій.

Напівсинтетичне є чимось середнім між двома іншими типами, маючи в складі приблизно 40% синтетики і 60% мінерального. Звичайно, воно має більш високу в’язкість, але його ціна набагато менше, ніж у чистого синтетичного.

Мінеральне дуже схильне окислення, його хімічні властивості нестабільні, а при дуже низьких температурах такий продукт може замерзнути. Заміна його виробляється досить часто. Через скільки тисяч кілометрів його потрібно поміняти, маючи двигун карбюратор. вирішувати вам. Природно, що воно має дуже невисоку вартість.

Таким чином, вибирайте на свій смак, грунтуючись на свій бюджет і переваги. У будь-якому випадку, якщо робота автомобіля буде вас бентежити, ви зможете спробувати інший тип масла.

Заміна масла в двигуні інших моделей ВАЗ

Процедура заміни масла ВАЗ 2101, 2104, 2105, 2106 ідентична з процедурою заміни автомастила на 2107. Справа в тому, що деякі двигуни ідентичні на цих моделях з однаковою кількістю кінських сил.

типи масел

По суті, масла для двигунів підрозділяються на три типи:

Замена масла своими руками ВАЗ-2107

 • синтетичне масло;
 • напівсинтетичне масло;
 • мінеральне масло.

Тепер розглянемо кожен тип масла докладніше:

 • синтетичні моторні масла є найдорожчими. Дивуватися цьому не варто: у «синтетики» чудові температурні параметри і в’язкість. Якщо водій залив якісне синтетичне масло, він може бути впевнений, бо нічого не замерзне навіть прі.50 ° С, і ця обставина дуже доречним з урахуванням нашого клімату;
 • напівсинтетичні моторні масла являють собою суміш масел мінеральних і синтетичних. У «напівсинтетики» не такий широкий діапазон робочих температур, проте є і одне безперечне достоїнство: коштує вона дешевше;
 • мінеральні моторні масла сьогодні є найдешевшими. Причина проста: в’язкість цих масел безпосередньо залежить від температури на вулиці. Наприклад, на сорокаградусному морозі більшість мінеральних масел перетворюються в субстанцію, схожу на пластилін.

послідовність операцій

Насамперед слід зазначити важливий момент: всі роботи по сливу масла з ВАЗ 2106 повинні проводитися на естакаді або на оглядовій ямі.

 • Двигун автомобіля, який стояв на оглядовій ямі, заводиться і працює на холостому ходу протягом 10 хвилин. За цей час масло в моторі стане максимально рідким.
 • Капот ВАЗ 2107 відкривається, з заливний масляної горловини відкручується пробка. Це робиться вручну.

Процес заміни моторного масла

Якщо потрібна заміна масла в «ВАЗ-2107», слід завчасно потурбуватися про те, де буде розташовано сам транспортний засіб. Звичайно, полегшити задачу допоможе наявність естакади або оглядової ями. Разом з тим слід знайти необхідний інструментарій. Для того щоб все зробити максимально швидко, знадобляться:

 • шестигранний ключ на 12;
 • трубка, здатна його подовжити;
 • ключ, за допомогою якого викручується старий фільтр;
 • резервуар об’ємом 6 л.

Крім усього перерахованого слід заздалегідь потурбуватися про придбання нового масла і фільтра. У роботі знадобляться суха ганчір’я і воронка.

Заміна масла в «ВАЗ-2107» повинна починатися з активації силового агрегату, розігріта мастило швидше покине бак. Після того як мотор заглушений, необхідно відкрити зливну заглушку. Ця деталь розташовується внизу картера. Перед тим як повністю прибрати утримує речовина елемент, слід розташувати під ним каністру, в яку поступово стече вся відпрацювання. Спростити роботу може відкручування заглушки за допомогою ключа на 12. Відпрацьована мастило швидше покине резервуар, якщо автомобіліст відкрутить пробку, розташовану на горловині бака і призначену для затоки масла.

За допомогою спеціалізованого ключа можна демонтувати колишній бар’єр і, дочекавшись повного виходу відпрацювання, маємо на колишнє місце зливну заглушку. Заповнюємо бачок силового агрегату новим моторним маслом, не забуваючи при цьому попередньо обробити мастилом кільце ущільнювача фільтра.

За допомогою дрантя слід прибрати місця патьоків, які утворюються там, де на движку інсталюється фільтр. Для того щоб встановити фільтр, немає потреби прикладати силу, це можна зробити тільки руками, не вдаючись до допомоги інструментів.

Перевірити рівень нової рідини можна за допомогою щупа, якщо ж визначати кількість мастила тільки візуально, вона повинна перебувати між крайніми відмітками ( «Max» і «Min»). Результатом проведеної роботи повинна стати активація движка, який необхідно вимкнути через 15 хвилин роботи. Після цього важливо знову перевірити рівень масла і при його недостачі долити до потрібного рівня. Разом з тим потрібно впевнитись у відсутності патьоків, які найчастіше з’являються в області фільтра або заглушки, за допомогою якої зливається відпрацювання.

Заміна масла ВАЗ 2107 КПП

Отже, якщо на автомобілі виявляються проблеми з перемиканням швидкостей, то пора міняти масло КПП. За інструкцією масло міняють через кожні 70-80 т. Кілометрів, але в умовах російських даний процес рекомендується проводити кожні 50 тисяч кілометрів. Для того щоб почати заміну масла в коробці передач необхідно автомобіль обов’язково підняти на домкрат. Крім цього, слід підготувати ємність, куди і буде зливатися старе масло.

Правильная замена масла ВАЗ классика 2101,2103,2106

 • після цього виймається гумовий ковпачок з коробки передач і прочищається;
 • далі потрібно очистити і сапун в КПП, а потім одягнути ковпачок на місце;
 • потім потрібно підставити ємність під картер і відкрутити зливну пробку;
 • почекати, поки зіллється масло.
 • після того, як масло зіллється повністю, потрібно закрутити зливну пробку на місце;
 • витягуємо щуп, який показує рівень масла в КПП;

Промивання системи змащення

Промивання двигуна на машині ВАЗ 2107 слід проводити тільки у виняткових випадках, до яких відносяться:

 • Придбання б / у автомобіля, коли ви не можете знати про якість, а також про регулярність вироблених замін змащуючого складу.
 • В процесі експлуатації неодноразово перевищувався сервісний інтервал заміни.
 • Робота двигуна з постійними частими перегрівами, що сприяє закоксовування, а також іншим відкладенням.
 • У випадки переходу на інший тип, наприклад з синтетики на напівсинтетику.

Промивання для двигуна ВАЗ 2107 бувають декількох типів:

 • П’ятихвилинні або семихвилинна, здатні очистити навіть найскладніші відкладення. Ними потрібно користуватися дуже акуратно, строго слідувати інструкції, надрукованій на упаковці. Застосовувати їх рекомендується тільки при гострій потребі. Так як існує висока ймовірність викликати передчасний знос ущільнюючих сальників. А також забити масні канали, частками змитого нагару.
 • Спеціальні склади, які додаються в масло за кілька сотень кілометрів до передбачуваної заміни. Є більш щадними, але також існує ймовірність засмічення олійних каналів.
 • Промивальне масло є найбільш щадним методом очищення двигуна зсередини. Заливається такий склад після зливу відпрацювання, двигун працює 15-20 хвилин, після цього рідину з відкладеннями зливається. Відсутність у складі промивання агресивних присадок, дбайливо очищає мотор, але не здатне видалити сильні забруднення.
 • Звичайне масло, яке збираєтеся використовувати при заміні. Цей спосіб не такий популярний через його високу ціну.

Бензинові двигуни 1982-2012

 • 1.3 64 л. с. (2105), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 10W-40, 10W-30, 5W-30, 0W-40, 0W-30, 20W-40
 • 1.5 68 л. с. (2103), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 10W-40, 10W-30, 5W-30, 0W-40, 0W-30, 20W-40
 • 1.5 72 л. с. (2103), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 10W-40, 10W-30, 5W-30, 0W-40, 0W-30, 20W-40
 • 1.6 73 л. с. (2106-20), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 10W-40, 10W-30, 5W-30, 0W-40, 0W-30, 20W-40
 • 1.6 74 л. с. (21067), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 10W-40, 10W-30, 5W-30, 0W-40, 0W-30, 20W-40
 • 1.6 75 л. с. (2106), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 10W-40, 10W-30, 5W-30, 0W-40, 0W-30, 20W-40
 • 1.7 79 л. с. (21213), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SL, SM; SAE 5W-40, 10W-40, 10W-30, 5W-30, 0W-40, 0W-30, 20W-40

Про періодичність заміни фільтрів масла

Якщо заглянути в інструкцію по експлуатації ВАЗ 2107, то в ній написано, що фільтри для масла слід міняти кожні 8 тис. Км пробігу. Проблема в тому, що пробіг. це далеко не єдиний критерій, за яким визначається зношеність пристрою. Зрозуміти, що фільтр зношений, можна за допомогою контролю моторного масла. Якщо автовласник, перевіряючи масло щупом, бачить на щупі бруд, значить, фільтр працює погано і потребує заміни. На термін служби фільтра впливає і стиль водіння автомобіля. Якщо машину водять занадто агресивно, то масляні фільтри засмічуються швидше. Нарешті, умови експлуатації автомобіля. Якщо автовласникові доводиться постійно їздити в сильній пилу, то масляні фільтри доведеться міняти дуже часто.

Як замінити масло в двигуні

 • прогріти двигун, заглушити його;
 • підставити під масляну заглушку ємність для старого масла;
 • відкрутити масляну заглушку, використовуючи шестигранний ключ на 12;

Порада: щоб масло швидше випливало, необхідно попередньо зняти кришку маслозаливной горловини.

Замена масла на ваз 2101-2107,все тонкости и нюансы этой несложной операции.

 • дочекатися поки витече все старе масло;
 • підставити ємність для відпрацьованого масла під масляний фільтр;
 • відкрутити масляний фільтр, використовуючи спеціальний ключ;
 • після зняття фільтра і повного зливу масла з двигуна закриття заглушку на піддоні;
 • протерти ганчіркою місце установки масляного фільтра;
 • заповнити новий фільтр моторним маслом і змастити ним кільце ущільнювача;
 • закрутити новий фільтр (затягувати його необхідно тільки руками, без застосування ключа);
 • залити моторне масло в двигун через маслозаливную горловину, використовуючи воронку;

Примітка: вище ми відповіли на питання скільки масла заливати в двигун ВАЗ 2107. Слід врахувати, що даний обсяг (3,75 л) розраховується з урахуванням масла, що знаходиться в фільтрі. Тому після установки нового фільтру в двигун заливається приблизно 3,5 літрів масла.

 • дати маслу стекти в піддон, щоб переглянути його рівень по щупі;
 • при необхідності долити масло;
 • завести двигун і дати йому попрацювати на холостих поки не згасне лампа тиску масла;
 • заглушити двигун;
 • ще раз перевірити рівень масла і місця затягування фільтра і масляної заглушки.

На цьому процедура заміни масла завершується і машину можна експлуатувати.

Що робити, коли загоряється лампа тиску масла на автомобілях сімейства «Жигулі»

Фахівці сервісних центрів радять водіям будь-яких автомобілів, як вітчизняних, так і імпортних, при перших же сигналах падіння масла в двигуні, припинити рух і заглушити мотор. Спрацьовування датчика тиску масла ясно дає зрозуміти, що в двигуні виникли якісь неполадки.