Як перевірити рівень масла в АКПП Toyota

Практичні поради щодо вибору масла в АКПП Toyota

Оригінальна масло не втрачає рівень настільки швидко, як це робить не китайська підробка. Виробник АКПП ніколи не буде заливати на шкоду чужу трансміссіонку, яка за технічними властивостями не відповідає розробкам інженерів Toyota.

Отже, дивимося які трансміссіонкі потрібно заливати і який рівень або літраж для трансмісії Toyota.

Навіщо перевіряти трансмісійну рідина?

Дуже важливо регулярно перевіряти трансмісійну рідина вашого автомобіля.Еслі ви помітите, що рівень рідини набагато нижчий за норму, можливо, ви виявите витік в трансмісії вашого автомобіля. Якщо ви помітили, що рідина має дивний колір або консистенцію, у вас може бути більш серйозна проблема з трансмісією. Обидві ці проблеми повинні бути доведені до відома вашого місцевого механіка, щоб вони могли оцінити проблему і виправити її якомога швидше.

Якщо у вас є які-небудь питання про те, як перевірити рідина для автоматичної коробки передач в вашому автомобілі, не соромтеся зв’язатися з нашою командою в Alexander Toyota або призначити зустріч в сервісному центрі сьогодні.

коробка з щупом і без

Привіт, хлопці, перевірка рівня масла в АКПП транспортного засобу Toyota. це обов’язкова процедура. Без неї автомат швидко прийде в непридатність. Згорять фрикціони, автоматична коробка передач буде перегріватися. Це призведе до капітального ремонту.

Слід дотримуватися інтервали заміни змащуючого кошти в АКПП Toyota.

Оригінальна масло

До оригінальних змащує засобів трансмісії Toyota відносяться такі рідини:

 • Toyota WS. стали заливати в АКПП після 2005 року;
 • Toyota Type T IV.

Ці масла не взаємодіють з гумовими прокладками і сальниками автоматичної коробки передач, мають стабільний індекс в’язкості. Автомат не перегрівається влітку і при поїздках по грунтових дорогах і проселочним стежках.

перевіряємо рівень

Перевірка рівня мастила завжди повинна починатися з прогріву автомашини. Не рекомендується підвищувати рівень або занижувати його. АКПП не люблять подібних дій.

Так як автомати Toyota бувають щупів і без щупа, то алгоритм перевірки рівня масла в АКПП теж буде залежати від модифікації коробки автомат. Давайте розберемо докладніше на прикладах, які я наведу нижче.

без щупа

У коробці без щупа для новачків перевірка рівня буде ускладнена. Робимо процедуру таким чином:

Как правильно проверить уровень масла в АКПП TOYOTA.

 • прогріваємо АКПП.
 • Ставимо автомобіль на яму або естакаду. Це дозволить підлізти під машину без підняття її домкратом.
 • Мотор не глушимо. Спускаємося вниз під Тойоту.
 • Відкручуємо контрольну пробку, яка зазвичай знаходиться збоку піддону.
 • Чекаємо кілька секунд.
 • Отвір не повинен бути сухим. З нього повинна капати мастило.

Якщо сухе, то рівень трансмісійної рідини потрібно поповнити. Перевіряти рівень масла при прогрітій до температури 35, 45 градусів вище нуля автоматичної коробки перемикання швидкостей.

Якщо ви прогріється автомат до 70 градусів, то масло буде просто струменем виливатися з автомата Toyota через контрольну пробку. Тому дотримуйтесь правил перевірки рівня змащуючого кошти для своєї коробки автомат.

Доливати потрібно тільки оригінальне масло. Якщо ви заміните його на аналог, то обидві трансмісійних рідини вступлять у взаємодію і зашкодять коробку перемикання швидкостей.

Інтервал заміни трансмісійного масла на Тойотах

Інтервал зміни відпрацювання залежить від манери їзди водія. Наприклад, різкі старти на коробці передач заборонені. Тому що мастило не встигають утворювати захисний шар на механічних вузлах автоматичних коробок перемикання швидкостей.

Холодні старти в зимовий час призводять до капітального ремонту АКПП Toyota через рік їзди. Тому що масло не розігрівшись, в’язке, воно ще не прийняло свою форму, щоб бути здатним захистити автомат від швидкого зносу.

Важлива не тільки регулярна заміна, але і перевірка кількості мастила. Зниження рівня масла призводить до:

 • перегріву АКПП Toyota;
 • скорочує терміни служби автомата;
 • піддає швидкого зносу металеві деталі.

Інтервали зміни трансміссіонкі в АКПП Toyota такі:

Как проверять уровень масла в коробке автомат самостоятельно.

 • 30 тисяч кілометрів пробігу. часткова зміна змащуючого кошти;
 • 60 тисяч кілометрів пробігу. повністю замінюють відпрацювання в автоматі.

Увага! Кількість трансміссіонкі перевіряється через кожні 10 тисяч кілометрів. А на недавно купленій машині ви можете проїхати більше ста тисяч кілометрів перш, ніж потрібно буде вперше поміняти відпрацювання. Перша заміна змащуючого кошти в АКПП Toyota робиться повністю.

Крім перевірки кількості мастила і дотримання інтервалів, важливо купувати якісне оригінальне масло. Неоригінальний знищують автомат в найкоротші терміни. Тому далі поговоримо про те, які масла використовуються в трансмісії Toyota.

Якщо є якісь питання по інтервалах зміни відпрацювання, ви можете задати їх у коментарях.

Як перевірити рівень масла в АКПП Toyota

Для АКПП фірми Aisin Warner (основний виробник автоматичних трансмісій для Toyota) перевірка рівня масла ATF відбувається на автомобілі з працюючим двигуном, що знаходиться строго в горизонтальному положенні, з прогрітій коробкою передач і важелем селектора, переведеним в положення паркінг «P». Для контролю рівня робочої рідини передбачений покажчик рівня. щуп. Зазвичай щуп має маркування із зазначенням типу рідини ATF (іноді є маркування на зливний пробці піддону АКПП).

У більшості автомобілів з переднім приводом щуп, який знаходиться з лівого боку по ходу руху, відображає рівень рідини безпосередньо в АКПП (щуп знаходиться з правого боку по ходу руху машини, вимірює рівень моторного масла). У задньопривідних автомобілів, з поздовжнім розміщенням силового агрегату, щуп знаходиться в отворі між задньою стінкою двигуна і моторним відсіком. При такому розташуванні щуп менш помітний!

Рівень масла в АКПП залежить від температури робочої рідини ATF. При перевірці температура масла повинна бути 70-80 ° С, що досягається після поїздки на відстань 15-20 км. Якщо автомобіль рухався на високій швидкості протягом тривалого часу, або експлуатувався в міському режимі в спеку, або буксирував причіп, рівень масла в автоматичній коробці передач не може бути визначений точно. Зупиніть двигун і почекайте приблизно 30 хв, щоб масло охололо до необхідної температури.

Перед перевіркою дайте двигуну попрацювати на холостому ходу при вимкненому системі кондиціонування, натисніть на педаль гальма і перемістіть важіль селектора через всі положення, починаючи і закінчуючи положенням «P» затримуючись в кожному з них на кілька секунд для прокачування робочої рідини ATF по всій системі АКПП. Вийміть покажчик рівня з направляючої трубки АКПП, і насухо протріть його чистою ганчіркою. Потім вставте щуп назад до упору і знову витягніть. За мітках на покажчику рівня перевірте рівень масла і його стан.

Нормальний рівень рідини (прогрітій до робочої температури) повинен знаходитися в зоні HOT. Іноді ця ділянка щупа відзначений насічкою. Чи не перелийте вище встановленого рівня. Якщо коробка передач холодна, рівень повинен знаходитися в зоні COOL. Ця мітка призначена для приблизного визначення кількості залитого масла в разі його заміни. Остаточно рівень, все одно, слід перевіряти після прогріву масла. Якщо рівень знаходиться в нижній частині зони С / D, необхідно долити масло в автоматичну коробку передач через направляючу трубку для покажчика рівня.

А. зона рівня холодного масла; В. зона рівня гарячого масла; С. область низького рівня масла на холодній коробці передач; D. область низького рівня масла на гарячій коробці передач

Після 2000 р Aisin Warner поступово перейшло на випуск АКПП без щупа, змінивши технологію контролю і заміни масла в АКПП Toyota. Таким чином, підвищилася точність установки правильного рівня рідини ATF. Тепер АКПП з такою системою не загрожує перелив масла.

Чорне і непрозоре масло потрібно терміново міняти. Горілий запах разом забрудненням вказує на перегрів коробки. потрібно діагностика з повною перегородкою.

Що робити далі?

Зважайте на те, що «Cold». це не підходящий кількість мастила в автоматі на нерозігріті АКПП, а скоріше кількість мастила, яке використовують при заміні.

Перевірте ще наявність відміток бруду або відміток металу на всунути щупі. це зазвичай говорить про знос механізму коробки передач автомобіля.

Крім усього іншого, досить корисним для перевіряючого буде дізнатися колір рідини. Якщо раптом масло змінило колір або охолоджуюча суміш червоного кольору стала темніше, це означає її перегрів, і дана суміш повинна бути якомога швидше замінена на нову.

На завершення основної послідовності кроків я б попросив вас повторити ступені з 4 по 6 ще один раз, оскільки нерідко перевірка кількості мастила може дати неправильні результати.

Скільки мастильного матеріалу лити в АКПП на Toyota Королла?

Як правило, власники Королла змінюють в середньому від 4 до 5,5 літрів. Обсяг залежить від виду автоматичної коробки, від моделі самого автомобіля, так як в моделі різних років можуть бути встановлені різні автомати, з різною кількістю передач і т.д.

Для того щоб точно знати необхідну кількість мастильного матеріалу, потрібно почитати технічну документацію і дізнатися вимоги, які виставляє виробник для даного автомобіля. Після того, як матеріал буде залитий, заводимо автомобіль, прогріваємо і обов’язково перевіряємо його кількість на нашому щупі. Якщо рівень нижче, то необхідно долити олії, якщо рівень вище, то необхідно трохи злити масла. Таким чином, нам необхідно досягти ідеального рівня для вашої коробки. Завдяки цьому процесу ваш автомобіль буде радувати совій довговічністю і якістю служби.

Особливості грамотної перевірки кількості мастила в системних АКПП на різних машинах

Перевіряємо рівень мастила в АКПП

Перевірка рівня масла в АКПП RAV4. обов’язкова процедура кожного другого ТО.

Водій повинен знати, як перевірити рівень, оскільки недостатня кількість мастила порушує роботу трансмісії і призводить до перегріву. Надлишок масла призводить до вспениванию, що часто стає причиною поломки робочого вузла.

На рівень масла впливає його температура. Перед перевіркою мастило повинна нагрітися до 70-80 градусів (поїздка на 15-20 км призведе потрібної температури). Буксирування, рух в спеку, їзда на високій швидкості можуть спотворити результати перевірки, тому авто потрібно дати трохи часу для того, щоб рідина в АКПП охолола.

А. рівень холодного масла, B. гарячого, С. мінімально допустимий рівень масла на холодну, D. мінімальний рівень гарячого

При перевірці RAV4 розташовується на рівній горизонтальній поверхні, важіль селектора виставляє в положення P. Безпосередньо перед ревізією на заведеному авто потрібно вичавити гальмо і попереключать важіль КПП. Огляд ведеться при включеному двигуні і на холостому ходу.

Насамперед з направляючої трубки виймається покажчик рівня, на який нанесені мітки. Його потрібно протерти чистою ганчіркою і вставити на місце, потім ще раз вийняти. На гарячому ДВС масляні сліди повинні бути в зоні HOT, на холодному в зоні COOL. Масляна крапля в нижній частині говорить про те, що коробка потребує доливці мастила (на цій піде близько 0,55 л).

Мастило перевіряється на бруд, стружку, потрібно також звернути увагу на колір і запах.

Темна рідина з горілим запахом свідчить про знос накладок. Молочний колір говорить про попадання води (часті короткі поїздки призводять до конденсації). Липке потемніло масло вимагає заміни, яку можна провести самостійно, або звернутися в сервіс.

Коли потрібно міняти масло?

Виробники сучасних автомобілів часто стверджують, що мастило, залита на заводі в картер коробки, не потребує зміні протягом усього терміну експлуатації. Заміна масла в АКПП Toyota Corolla повинна проводитися відповідно до рекомендацій заводу-виготовлювача, через кожні 160 тис. Км пробігу. Але реальні умови експлуатації автомобілів скорочують термін служби рідини в кілька разів, тому міняти мастило бажано після 40-60 тис. Км. Крім того, основною ознакою необхідності заміни рідини в коробці стає її потемніння, що супроводжується появою характерного запаху.

Як перевірити рівень масла в АКПП в Toyota Corolla: ділимося знаннями

Кожен сучасний автомобіль з автоматичною коробкою перемикання передач потребує своєчасного і найголовніше якісному обслуговуванні. У даній статті ми поговоримо про те, як правильно перевіряти рівень масла в АКПП на Тойоті, а також розповімо: навіщо потрібно перевіряти рівень, які проблеми можуть бути викликані низьким або високим рівнем масла в коробці.

Скільки мастильного матеріалу лити в АКПП на Toyota Королла?

Як правило, власники Королла змінюють в середньому від 4 до 5,5 літрів. Обсяг залежить від виду автоматичної коробки, від моделі самого автомобіля, так як в моделі різних років можуть бути встановлені різні автомати, з різною кількістю передач і т.д.

Для того щоб точно знати необхідну кількість мастильного матеріалу, потрібно почитати технічну документацію і дізнатися вимоги, які виставляє виробник для даного автомобіля. Після того, як матеріал буде залитий, заводимо автомобіль, прогріваємо і обов’язково перевіряємо його кількість на нашому щупі. Якщо рівень нижче, то необхідно долити олії, якщо рівень вище, то необхідно трохи злити масла. Таким чином, нам необхідно досягти ідеального рівня для вашої коробки. Завдяки цьому процесу ваш автомобіль буде радувати совій довговічністю і якістю служби.

Заливка мастила в автоматичну коробку передач на Corolla 150

Для того, щоб заміна робочої рідини в автоматичній коробці передач Corolla 150 пройшла успішно, необхідні інструменти з наведеної нижче таблиці.

Оригінальна масло

До оригінальних змащує засобів трансмісії Toyota відносяться такі рідини:

 • Toyota WS. стали заливати в АКПП після 2005 року;
 • Toyota Type T IV.

Ці масла не взаємодіють з гумовими прокладками і сальниками автоматичної коробки передач, мають стабільний індекс в’язкості. Автомат не перегрівається влітку і при поїздках по грунтових дорогах і проселочним стежках.

З аналогів я можу порадити Aisin ATF AFW. По специфікаціях мастило сумісна з оригінальною трансмісійноїрідиною. Має підвищений індекс в’язкості, не замерзає при температурі мінус 45 градусів нижче нуля.

Mobil ATF 3309 від американської компанії. Теж повністю сумісний синтетичне масло. Зарекомендувало себе з хорошого боку серед досвідчених автовласників.

рівень, масло, акпп, toyota

Визначившись з вибором масла, переходимо до перевірки рівня змащуючого кошти в АКПП.

АКПП рівень масла

Багато років їздив, і все начебто нормально, але напругу, що нагромадилася від цього факту не дає спокою ночами.

На щупі відзначені рівні HOT і COOL. Так ось, рівень декстрона працює в точності навпаки. машина гаряча. рівень на COOL, холодна. на HOT. І так завжди, так уже звик при заміні доливати, і ніби все в порядку.

Ну все правильно, погано тільки що у тебе на гарячій коробці рівень Голд, долити тобі треба. А на холодну то це ти на заглушеній дивишся?

Рівень як дивишся? Тупо витягнув щуп, протер, вставив, витягнув і подивився ?? якщо так то неправильно, поюзати пошук тут тисячу разів распінивалісь (в т.ч. я) як правильно перевіряти рівень масла

Підпис мені не потрібна. Нічого не рекламую, нічим не понти. Розумні цитати не використовую.

Дивлюся рівень по автодатовской книжці. Холодна. ганяю селектор туди-сюди, і на холостому ходу дивлюся рівень. відмітка HOT. Гаряча. COOL.

Загалом то, доливав і до HOT коли гаряча, ну так воно і залишалося поведінку таке ж, тільки вище позначок. Та й було б мало декстрона, коробка б буксувала на гірках, але ж немає такого.

Заїхав в автоломалку місцеву, кажуть, щуп може бути від іншої машини. Щось сумнівно.

Как проверить уровень масла в АКПП ? ( типичная ошибка! )

Взагалі-то рівень в АКПП перевіряється на «гарячу», на робочій температурі При працюючому двиге, кілька разів прогнати ручку селектора за всіма положеннями, з затримкою в кожному на кілька секунд, потім в положенні «Р» вже перевіряти рівень.

ВАЗ 21093 90 г Toyota Corolla 86 г Toyota Vista SV-40 4S-FE «Etoile» BTPMK A140L-06А 95 г ГБО

Приєднаюся! І ось ще що Щоб коробка стала гарячою, треба не менше 20 км. проїхати по місту, бо коробка гріється тільки при перемиканні На ХХ, хоч обмолоту мотором, поки дексрон від тосола не нагріється, дивитися на COOL. Я міряю рівень тільки тоді. коли щуп АКПП вже в руках не втримати, тобто тим-ра його не менше 70 град

Camry Gracia WAGON один тисяча дев’ятсот дев’яносто сім продана, ходжу пішки скупий платить двічі, дурень-тричі, а лох-завжди

Взагалі-то рівень в АКПП перевіряється на «гарячу», на робочій температурі

По твоїй логіці мітка COOL не потрібна, виходить, раз перевіряється на «гарячу». так?

На ХХ, хоч обмолоту мотором, поки дексрон від тосола не нагріється, дивитися на COOL. Я міряю рівень тільки тоді. коли щуп АКПП вже в руках не втримати, тобто тим-ра його не менше 70 град

А тут взагалі незрозуміло, що ти хотів сказати. На холостих дивитися COOL? Я і так робив.

Якщо автомобіль не рухався, то поставте його на плоску поверхню, затягніть гальмо стоянки і запустіть двигун. При роботі двигуна на холостому ходу, натисніть педаль гальма і просуньте важіль селектора через всі положення, починаючи і закінчуючи в положенні «Р». При роботі двигуна на холостому ходу, витягніть щуп з трубки. Перевірте рівень рідини на щупі і її стан. Якщо рідина в автоматичній КПП холодна, то рівень повинен бути між двома нижніми зарубками; якщо вона при робочій температурі, то рівень повинен бути між двома верхніми зарубками.

Це скоріше не Автодата, а самвидав якийсь))) «карби»)))) ні в одній серйозній інструкції не зустрічав подібного.

У мене совість чиста. я їй не користуюся.

ВАЗ 21093 90 г Toyota Corolla 86 г Toyota Vista SV-40 4S-FE «Etoile» BTPMK A140L-06А 95 г ГБО

ПРОЧИТАВ ВСЕ! ТАК І НЕ ЗРОЗУМІВ НЕ ЧОГО! ПОДСКАЖИТЕ тупому ЩЕ РАЗ ЯК ЗРОБИТИ ПРАВИЛЬНО !

Що зробити щось? Рівень ти міряєш правильно. Жижа яка залита? Може, там і не Дексрон зовсім

Camry Gracia WAGON 1997 продана, ходжу пішки скупий платить двічі, дурень-тричі, а лох-завжди

На Toyota рівень в АКПП перевіряють на прогрітій коробці. При заведеному двигуні ітположеніі “Р”. Рівень повинен знаходиться не вище мітки «НОТ» на щупі, ну і не нижче. Чи не міряйте на холодну, точніше буде на гарячій.

ВАЗ 21093 90 г Toyota Corolla 86 г Toyota Vista SV-40 4S-FE «Etoile» BTPMK A140L-06А 95 г ГБО

Швидше за все ти не правильно заміряти, якби рівень не відповідав.АКПП давно б встала колом

У мене совість чиста. я їй не користуюся.

хлопці не парся коли взагалі холодне масло на щупі від верхньої позначки рівень повинен бути більше сантиметра на два-два з половиною потрапляння 100% сам неодноразово міняв рідину потім при нагрітої дивився все в порядку

Так ніхто і не париться (у всякому разі, я). )))) На холодом двиге так і є, рівень вище мітки, все вірно.

ВАЗ 21093 90 г Toyota Corolla 86 г Toyota Vista SV-40 4S-FE «Etoile» BTPMK A140L-06А 95 г ГБО

Як правильно перевіряти?

Як правило, перевірка кількості масла на японських автоматичних коробках перемикання передач здійснюється при заведеному двигуні і виставленому режимі «Р». Практично всі водії, які їздять на автоматі знають, що режим «Р» означає парковку. На фотографії показаний важіль перемикання автоматичної коробки Toyota Королли.

Далі після того як завели двигун, поставили його в режим парковки, знаходимо місце розташування щупа в нашому автомобілі. Зробити це дуже легко. варто лише перегорнути деяку технічну документацію і знайти його місце розташування в вашому авто. Або ж можна звернути увагу на картинку розташовану нижче і побачити де приблизно знаходиться цей щуп.

Знайшовши його, витягуємо і протираємо сухою ганчіркою, бажано щоб та не мала ворсу. Після того як ми витерли ми змиємо побачити на ньому деякі позначки. Як правило, їх всього дві: перша.COOL. З цієї позначки перевіряється масло на незаведенном машинах. Бажано, щоб машина до перевірки не їздила хоча б 4-5 годин. Друга оцінка. HOT. Дана позначка призначена для перевірки рівня масла при заведеному двигуні машини. На фото внизу сторінки можна побачити, як і де розташовані позначки.

Побачивши позначки, варто сказати, що хоч там і є дві позначки, найкраще перевіряти рівень при заведеному двигуні і бажано прогрітому до середньостатистичної нормальної температури. Як правило-це 90 градусів за Цельсієм.

Отже, прогріли машину, витягли і протерли щуп, вставляємо його назад на своє місце, чекаємо кілька секунд і знову витягуємо. На ньому повинен чітко проглядатися рівень мастильного матеріалу в автоматичній коробці перемикання передач вашої Королли.

Якщо його рівень знаходиться нижче позначки HOT, то варто потроху доливати його при заглушеному двигуні. Після чого, знову здійснити перевірку, виконавши вищевказану процедуру ще раз. Після того як мастильний матеріал був доданий і його рівень знову встав в нормі, встановлюємо щуп на своє місце і можемо без проблем їздити. На цьому процедура перевірки АКПП закінчена. Тепер варто поговорити про ті проблеми, які можуть виникнути від нестачі мастильного матеріалу в коробці або навпаки від його надлишку.

Інтервал заміни трансмісійного масла на Тойотах

Інтервал зміни відпрацювання залежить від манери їзди водія. Наприклад, різкі старти на коробці передач заборонені. Тому що мастило не встигають утворювати захисний шар на механічних вузлах автоматичних коробок перемикання швидкостей.

Холодні старти в зимовий час призводять до капітального ремонту АКПП Toyota через рік їзди. Тому що масло не розігрівшись, в’язке, воно ще не прийняло свою форму, щоб бути здатним захистити автомат від швидкого зносу.

Важлива не тільки регулярна заміна, але і перевірка кількості мастила. Зниження рівня масла призводить до:

 • перегріву АКПП Toyota;
 • скорочує терміни служби автомата;
 • піддає швидкого зносу металеві деталі.

Інтервали зміни трансміссіонкі в АКПП Toyota такі:

 • 30 тисяч кілометрів пробігу. часткова зміна змащуючого кошти;
 • 60 тисяч кілометрів пробігу. повністю замінюють відпрацювання в автоматі.

Увага! Кількість трансміссіонкі перевіряється через кожні 10 тисяч кілометрів. А на недавно купленій машині ви можете проїхати більше ста тисяч кілометрів перш, ніж потрібно буде вперше поміняти відпрацювання. Перша заміна змащуючого кошти в АКПП Toyota робиться повністю.

Крім перевірки кількості мастила і дотримання інтервалів, важливо купувати якісне оригінальне масло. Неоригінальний знищують автомат в найкоротші терміни. Тому далі поговоримо про те, які масла використовуються в трансмісії Toyota.

Якщо є якісь питання по інтервалах зміни відпрацювання, ви можете задати їх у коментарях.

Практичні поради щодо вибору масла в АКПП Toyota

Оригінальна масло не втрачає рівень настільки швидко, як це робить не китайська підробка. Виробник АКПП ніколи не буде заливати на шкоду чужу трансміссіонку, яка за технічними властивостями не відповідає розробкам інженерів Toyota.

рівень, масло, акпп, toyota

Отже, дивимося які трансміссіонкі потрібно заливати і який рівень або літраж для трансмісії Toyota.