Плавають обороти на холостому ходу Chevrolet Lacetti

Плавають обороти на холостому ходу Chevrolet Lacetti

Chevrolet Lacetti. Стрибають обертів двигуна на холостих

Плаваючі обертів холостого ходу є досить поширеною несправністю на різних автомобілях. Обороти скачуть на бензинових авто і на дизельних агрегатах, а також на двигунах з ГБО. Відзначимо, що плавають обороти на газу або на бензині на холостих досить часто через сторонньої некоректної прошивки ЕБУ. Під час їзди зазначена проблема здатна доставити масу незручностей, так як водій змушений постійно подгазовивать для того, щоб двигун не заглох в самий невідповідний момент. Далі ми розглянемо, чому скачуть обороти двигуна на холостому ходу, а також як визначити причину несправності для подальшого усунення.

Нестійкі обороти холостого ходу: причини

У нормі обороти ХХ на різних моторах можуть коливатися в діапазоні від 700 до 900 об / хв. Потрібно враховувати, що відразу після запуску холодного ДВС блок управління підвищує обороти холостого ходу, змушуючи двигун працювати в так званому «режимі прогріву». Даний режим штатний, тобто не є несправністю. Після досягнення певної температури і незначного нагрівання мотора «прогревочние» обороти падають, двигун починає працювати в звичайному режимі ХХ.

Якщо скачуть обороти двигуна на холостому ходу, тоді дана несправність виглядає подібно легкому натисканні і відпускання педалі газу, причому сам водій не натискає на акселератор. Іншими словами, холості оберти можуть бути занадто високими або нормальними, потім починають падати до такої позначки, коли двигун майже глухне. Після цього мотор знову «підхоплює», стрілка на тахометрі знову піднімається і скачки в вигляді підвищення і зниження оборотів повторюються. Зазвичай несправність проявляється кілька хвилин, частіше на холодному двигуні, після чого зникає до наступного запуску. Також можливий варіант, коли поломка присутній постійно і незалежно від ступеня прогріву двигуна, тобто обороти плавають постійно після відпускання педалі газу і переходу ДВС в режим роботи на ХХ.

Причин для такого нестабільного холостого ходу буває багато. Серед них можна виділити кілька основних. Перш за все, необхідно враховувати тип встановленого двигуна і його систему харчування: карбюратор, інжектор, дизельний мотор.

На моторах з карбюратором більшість проблем вирішується шляхом чистки і налаштування зазначеного дозуючого пристрою.

Холостий хід двигуна на карбюраторі необхідно регулювати, так як настройки мають властивість збиватися під час активної експлуатації ТЗ. Також слід звернути увагу на те, щоб в карбюраторі не відбувалося значного збідніння паливно-повітряної суміші. На окрему увагу заслуговує електромагнітний клапан карбюратора. Характерною ознакою його поломки є відмова двигуна працювати на холостих обертах без підсосу. Необхідно також виключити можливість підсмоктування повітря в карбюратор, що також може сильно збіднювати суміш. В результаті мотор троїть, обороти скачуть, двигун починає глухнути. Під час маніпуляцій з карбюратором слід перевіряти ступінь забрудненості жиклерів, прочищати канали холостого ходу, оцінити рівень палива в камері поплавця і т.д. Кінцевою метою є нормальна подача повітря і палива в карбюратор, в результаті чого склад суміші буде оптимальним для режиму ХХ. В процесі експлуатації жиклери карбюратора вимагають періодичної очистки, паралельно з цим потрібно перевірити стан повітряного фільтра і замінити сильно забруднене елемент.

Тепер кілька причин, за якими обороти скачуть на инжекторном двигуні. Як відомо, сучасні авто з таким двигуном припускають оснащення електронним уприскуванням палива під керуванням ЕСУД. Така система управління конструктивно має безліч датчиків, завдяки яким визначається склад паливної суміші на різних режимах роботи ДВС. Цілком очевидно, що вихід з ладу або помилкові дані від будь-якого датчика можуть призводити до плаваючих оборотів на холостому ходу. Іншими словами, електронний блок управління (ЕБУ) не отримує достовірної інформації або отримує дані з перебоями, в результаті чого обороти скачуть на холостих. У списку можливих несправностей слід виділити:

Запалювання і неполадки в даній системі. Необхідно перевіряти високовольтні дроти, свічки запалювання та інші елементи. Впуск. Несправності в впуску можуть бути пов’язані з датчиком ДМРВ, забрудненим фільтром, підсмоктуванням повітря. Регулятор холостого ходу. Вихід з ладу або збої в роботі даного пристрою закономірно призводять до нестійким оборотам двигуна на ХХ. Система рециркуляції відпрацьованих газів ЄДР. Проблеми з EGR викликають порушення в складі паливно-повітряної суміші, що також впливає на стабільність обертів ДВС. Якщо обороти скачуть на холостому ходу, тоді перевірки слід починати з РХХ. Місцем розташування регулятора зазвичай є область поряд з датчиком положення дросельної заслінки ДПДЗ. Перевіряти вказаний пристрій можна за допомогою його заміни на завідомо справний або ж за допомогою мультиметра. Для перевірки мультиметром слід дізнатися робочий опір, після чого виміряти опір регулятора тестером. Відхилення від норми вкажуть на можливу поломку регулятора холостого ходу.

Плавают обороты и нестабильная работа двигателя при прогреве. Находим причину по логам диагностики

У тому випадку, якщо діагностика регулятора показує його працездатність, тоді слід продовжити перевірку. Наступним елементом є датчик масової витрати повітря ДМРВ. Для перевірки слід відключити роз’єм живлення від ДМРВ, після чого потрібно запустити силовий агрегат. У режимі холостого ходу обороти можуть піднятися до позначки близько 1200-1500 об / хв. Стійка робота ДВС з відключеним датчиком масової витрати повітря і поліпшена динаміка розгону при їзді вкаже на те, що обороти можуть плавати через неполадки ДМРВ.

Що стосується клапана EGR, дане рішення дозволяє повернути назад у впуск частина відпрацьованих газів. Це зроблено для поліпшення екологічних показників ДВЗ. Іншими словами, клапан відкриває і потім перекриває канал для подачі вихлопу назад в двигун. Вихід з ладу або «залипання» клапана призводить до того, що відпрацьовані гази з надлишком потрапляють під впуск, впливаючи на склад суміші, обороти ХХ і інші режими роботи мотора. Для нормального функціонування клапан ЄДР потрібно періодично очищати, особливо його сідло. Дизельний двигун конструктивно відрізняється від бензинового тим, що в його пристрої присутній ТНВД. З цієї причини плаваючі обороти на холостому ходу можуть виникати як в результаті неполадок, властивих бензиновим аналогам, так і в результаті проблем з насосом високого тиску. Наприклад, корозія або механічний знос рухомих елементів усередині насоса. Заїдання та інші збої призводять до того, що холості оберти на дизелі скачуть.

в списку основних систем і механізмів, які потрібно перевіряти в разі плавання оборотів на ХХ, знаходяться:

-впускная система; Система харчування; Система запалювання;.механізм газорозподілу; Система рециркуляції відпрацьованих газів;

Кожна із зазначених систем вимагає детальної діагностики. Також необхідно враховувати, що сильно забруднені інжекторні форсунки або обрив в ланцюзі їх харчування може бути причиною плаваючих оборотів, втрати потужності, троение двигуна, димності вихлопу і т.д.

З цієї причини інжектор необхідно своєчасно чистити від забруднень (кожні 30-40 тис. Пройдених км.) Шляхом промивання або видалення відкладень в ультразвукової ванні. Також слід приділяти увагу продуктивності паливного насоса і тому тиску, який він створює в паливній рампі. Забруднення сіточки бензонасоса є частою причиною нестійкої роботи двигуна, що скачуть оборотів і інших несправностей. Наостанок додамо, що в окремих випадках троение двигуна і збої в його роботі на неодружених і під навантаженням супроводжується тим, що на приладовій панелі загоряється «чек». Відзначимо, що фіксування помилки і запис несправності в пам’ять ЕБУ може полегшити пошуки несправності. Для визначення виходу з ладу або збоїв в роботі того чи іншого датчика буде досить підключити спеціальний сканер в діагностичний роз‘єм автомобіля для зчитування кодів помилок і подальшої їх розшифровки.

Діагностика РХХ на Chevrolet Lacetti 1,4 / 1,6 літрів DOHC

Перед безпосереднім ремонтом регулятора холостого ходу майстру необхідно переконатися, що саме РХХ є винуватцем плаваючих оборотів. Підтвердити або спростувати несправність регулятора ХХ можна кількома шляхами:

 • програмної діагностикою
 • Заміною використовуваного дроселя на свідомо робочий аналог

Чому троїть двигун Шевроле Лачетті / Плавають обороти, не тягне, глухне на ходу

Найбільш раціональним є, звичайно ж, перший метод. Діагностика за допомогою спеціалізованого ПЗ заощадить майстру багато часу, сил і фінансів. У блозі по ремонту Chevrolet Lacetti є детальний огляд, як програмно діагностувати роботу двигуна на даному автомобілі.

При діагностиці роботи РХХ необхідно звертати увагу на кілька характеристик: еталонна робота РХХ і реальна робота РХХ. Під еталонної роботою регулятора розуміється значення ходу заслінки дроселя, яке диктується ЕБУ. Тобто електронний блок управління самостійно розраховує параметри роботи РХХ і передає їх регулятору. Реальна ж робота регулятора холостого ходжа. це фактичне управління заслінкою.

Між еталонної і реальною роботою РХХ не повинно бути істотної різниці. Допускається похибка лише в 3-5 одиниць. Якщо між даними значеннями спостерігається велика різниця, то даний момент свідчить про нездатність ЕБУ управляти регулятором холостого ходу. Тобто блок управління не може контролювати роботу РХХ.

Як перевірити електроланцюг РХХ

Неправильна робота регулятора холостого ходу Chevrolet Lacetti може бути викликана наступними несправностями:

 • Обрив або замикання проводки
 • Знос моторчика РХХ

Для установки точного винуватця несправності необхідно перевірити опір роз’ємів ЕБУ, які відповідають за повідомлення з регулятором холостого ходу. На автомобілі з двигуном 1,4 / 1,6 (л) до моторчика РХХ підключаються роз’єми 1 і 62.

 • Зупиняємося, глушимо двигун і від’єднуємо мінусовій провід від АКБ. Майстру буде необхідний ключ на 10.
 • Знімаємо дротову колодку ЕБУ. Щоб це зробити, необхідно попередньо отримати фіксатор. Якщо колодка ЕБУ рідко знімається, то зробити це буде дуже непросто. Для полегшення цього завдання можна вдатися до допомоги якого-небудь важеля, це може бути викрутка або ключ.
 • Налаштовуємо мультиметр. Необхідно встановити режим вимірювання опору. Точність вимірювання опору обмежуємо значенням 200 (Ом).
 • Необхідно виміряти опір самих щупів. Як правило, Струмовідна проводка вимірювача має опір в межах 3 (Ом). Отримане значення необхідно запам’ятати, так як його потрібно буде віднімати від загального опору на роз’ємах ЕБУ.
 • Підключаємо щупи до роз’ємів 1 і 62. Якщо щупи досить товсті, то слід використовувати перехідники у вигляді тонкого дроту. В цьому випадку необхідно буде повторити вимірювання опору щупів.
 • Контролюємо рівень опору. У разі на відеоролику, який викладений в самому низу сторінки, опір ланцюга склало 7,8 (Ом). Від цього значення необхідно відняти опір щупів, в даному випадку 3,3 (Ом). Виходить: 7,8. 3,3 = 4,5 (Ом). Опір моторчика РХХ має перебувати на позначці 4-5,5 (Ом).

В даному випадку моторчик РХХ виявився повністю справним. Але відеоролик був знятий на вже відновленому автомобілі. При неправильно працюючому РХХ опір становитиме 100-200 (Ом)!

Під час вимірювання опору дуже важливо перевірити якість роботи самої проводки, яка йде від ЕБУ до РХХ. Потрібно просто поворухнути і промацати проводку на з’єднаннях і відгалуженнях. При справній проводці значення опору кола не буде стрибати. Звичайно, допускаються незначні скачки.

Якщо ж проводка є проблемною, то опір буде стрибати під час промацування проводів. В даному випадку доведеться шукати, в якому конкретно місці пробитий провід.

Плавають обороти на холостому ходу Chevrolet Lacetti, несправність регулятора холостого ходу

Силова установка всіх модифікацій Chevrolet Lacetti відрізняється стабільною і надійною роботою. Але як і будь-який механізм двигун автомобіля Chevrolet Lacetti з часом починає зношуватися і вимагає заміни потрібних запчастин.

Однією з перших приймає на себе удар система підготовки повітря. Її основу становить дросельний вузол.

Широке поширення отримала несправність з плаваючими оборотами на холостому ходу, через що двигун знаходить нестабільний характер роботи:

 • Мимовільне завищення і зниження оборотів
 • перевитрата палива
 • Складно рушати з місця
 • Ривки і провали при перемиканні передач

Дані симптоми характерні для великого Spectra поломок, від банального засмічення паливного фільтра або зносу лямбда-зонда до втрати компресії в циліндрах, через закоксовиванія поршневий групи.

Але левова частка випадків з плаваючими оборотами пов’язана з так званим регулятором холостого ходу, який скорочено називається РХХ.

На Chevrolet Lacetti з двигуном 1,4 або 1,6 літрів DOHC регулятор холостого ходу вбудовується в дросельний вузол.

Тому офіційно РХХ на вищеназваних двигунах є не обслуговуються і потрібно

В даному випадку неправильно працює регулятор холостого ходу змінюється разом з дросельним вузлом.

В автомобілі Chevrolet Lacetti з двигуном 1,8 (л) використовується класичний РХХ.

Його спокійно можна від’єднати і поміняти на новий аналог, не зачіпаючи при цьому дросельний вузол.

додаткова інформація

Якість роботи РХХ на автомобілі Chevrolet Lacetti можна перевірити ще одним способом. Як і в разі перевірки проводів, необхідно підключити мультиметр до роз’ємів ЕБУ (1 і 62). В ході зняття показань потрібно простукувати кришку РХХ.

При нормально працюючому регуляторі холостого ходу опір або взагалі не буде відхилятися, або можуть спостерігатися незначні скачки, на десяті Ома.

Якщо діагностика виявила, що несправність криється саме в РХХ, то відремонтувати даний вузол можна кількома шляхами: заміною дросельного вузла або ж заміною моторчика РХХ. Офіційний мануал наполягає на повній заміні дроселя. Але багато фахівців все ж вирішуються на вузловий ремонт заслінки. РХХ все ж можливо розібрати.

Як правило, в неправильній роботі РХХ на автомобілі Chevrolet Lacetti винним є моторчик. Він є знімним. Термін служби електродвигуна регулятора холостого ходу складає близько 150 000 (км) пробігу.

Робочий моторчик РХХ можна взяти або від донора, або на радіоринку. Артикульний номер моторчика регулятора холостого ходу: 993647060. Такий же моторчик використовується в РХХ на автомобілях Audi, MBW і багатьох інших іномарках. В теорії можна взяти донорський моторчик регулятора ХХ від більшої частини сучасних німецьких машин.

Проблеми з запалюванням

Проблеми з холостим ходом можуть виникати внаслідок неправильної роботи системи запалювання. А саме, це може бути пов’язано з замком або проводкою. Так, варто перевірити і при необхідності замінити пошкоджені елементи. Найкраще міняти замок запалювання в зборі, а дроти, які йдуть від нього продзвонити на працездатність.

 • подобається
 • Не подобається

рідіста 25 Oct 2018

В контексті даної теми-я теж жодної заслінки не змінив Брешу одну поміняв унаслідок обриву електромотора на ній не бачила там зносів заслінки як на мітцах9 ГАЗель ну і т.д

методи ремонту

Перш ніж перейти до виправлення проблеми, варто зазначити, що плаває обороти. це тільки початок, оскільки несвоєчасне усунення несправності може привести до того, що з’явиться ефект «пуск-заглох». Отже, розглянемо послідовність дій для усунення причин виникнення плаваючих оборотів двигуна.

 • подобається
 • Не подобається

Плавают обороты и провалы на холостом ходу. Нестабильный холостой ход


Shish 24 Oct 2018

треба трохи попрацювати і включиться регулювання після скидання.

Після сотки т. Км дроселя починають чудити потихеньку. лікується заміною, скидання адаптацій допомагає на деякий час

помилки ЕБУ

Нерідко, несправність автомобіля пов’язана з помилками електронного блоку управління, а також з несправністю контролерів на платі. Звичайно, ще однією причиною може послужити прошивка, яка вийшла зі строю. Багато автолюбителів міняють операційну систему, але це не завжди допомагає.

Як показує практика, несправність ЕБУ може послужити проблемою для працездатності багатьох систем. Тому, якщо не вдалося усунути несправність попередніми способами, необхідно замінити блок управління.