Чи можна залити моторне масло в ГУР

На щастя, в нашому розпорядженні склади масел і мануали від виробників. За допомогою цих знань ми спробуємо опрацювати деякі міфи, які виникають у водіїв від надлишку інформації і “найширшого асортименту”.

Як і яке масло заливати в гідропідсилювач керма

Гидроусиления рульового механізму. корисне і зручне винахід. Але воно потребує обслуговування, наприклад, в заміні і контролі масла. Яке масло можна вибирати для цих цілей? Як його правильно заливати в систему? Про які тонкощі потрібно знати

Типи рідин для ГУР

Перед тим, як відповісти на питання, яке масло в гідропідсилювач, необхідно визначитися з існуючими типами цих рідин. Історично сталося так, що автолюбителі розрізняють їх лише за кольорами, хоча це не зовсім правильно. Адже більш технічно грамотно звертати увагу на допуски, якими володіють рідини для ГУР. Зокрема:

 • в’язкість;
 • механічні властивості;
 • гідравлічні властивості;
 • хімічний склад;
 • температурні характеристики.

Тому при виборі в першу чергу необхідно звертати на перераховані характеристики, а потім вже на колір. Крім цього, в даний час використовують такі масла в ГУР:

 • Мінеральні. Їх використання обумовлене наявністю великої кількості гумових деталей в системі ГУР. кілець ущільнювачів, сальників та іншого. При сильних морозах і при сильній спеці гума може потріскатися і втратити свої експлуатаційні властивості. Щоб цього не сталося, використовують саме мінеральні масла, які найкращим чином захищають гумові вироби від перерахованих шкідливих факторів.
 • Синтетичні. Проблема їх використання полягає в тому, що в їх складі є каучукові волокна, які надають шкоду гумовим ущільнювальним виробам, які є в системі. Однак сучасні автовиробники стали додавати в гуму силікон, який нейтралізує дію синтетичних рідин. Відповідно, область їх використання стає дедалі більше. При покупці машини обов’язково почитайте в сервісній книжці, яке масло лити в ГУР. Якщо сервісної книжки немає, зателефонуйте офіційного дилера. У будь-якому випадку вам необхідно знати чіткі допуски на можливість використання синтетичного масла.

Перерахуємо переваги і недоліки кожного з згаданого типу масел. Отже, до переваг мінеральних масел відноситься:

 • щадне вплив на гумові вироби системи;
 • невисока ціна.
 • значна кінематична в’язкість;
 • висока схильність до утворення піни;
 • малий термін експлуатації.

Переваги повністю синтетичних масел:

можна, залити, моторне, масло
 • тривалий термін експлуатації;
 • стійка робота в будь-яких температурних режимах;
 • низька в’язкість;
 • найвищі змащувальні, антикорозійні, протиокислювальні і пеноподавляющіе властивості.
 • агресивна дія на гумові деталі системи ГУР;
 • допуск на використання в обмеженій кількості автомобілів;
 • висока ціна.

Що стосується поширеної градації за кольорами, автовиробники пропонують наступні рідини для гідропідсилювача:

 • Червоного кольору. Вважається найбільш досконалою, оскільки створені на основі синтетичних матеріалів. Відносяться до Dexron, які представляють клас ATF. трансмісійних рідин для “автоматів” (Automatic Transmission Fluid). Такі масла часто використовуються в автоматичних коробках передач. Однак вони підходять не для всіх автомобілів.
 • Жовтого кольору. Такі рідини можуть використовуватися для автоматичної трансмісії, так і для гідропідсилювача. Зазвичай їх роблять на основі мінеральних складових. Їх виробником є ​​німецький концерн Daimler. Відповідно, використовуються ці масла в машинах, зроблених в цьому концерні.
 • Зеленого кольору. Цей склад також універсальний. Однак він може використовуватися лише з механічною трансмісією і в якості рідини для гідропідсилювача керма. Масло може бути виготовлене на основі мінеральних або синтетичних складових. Зазвичай більш в’язке.

Багато автовиробників використовують одне масло для автоматичної трансмісії і ГУР. Зокрема, до них відносяться компанії з Японії. А європейські виробники вимагають, щоб в гидроусилителях використовувалася особлива рідина. Багато хто вважає це простим маркетинговим ходом. Незалежно від типу все рідини для ГУР виконують однакові завдання. Розглянемо їх докладніше.

Таким чином, відповіддю на питання, яке масло в ГУР використовувати краще, буде інформація від автовиробника вашої машини. Не забувайте, що можна змішувати червоні і жовті рідини, проте вони повинні бути одного типу (тільки синтетика або тільки “мінералка”). Також вчасно додавайте або міняйте повністю масло в ГУР. Для нього дуже шкідлива ситуація, коли в системі недостатньо рідини. І перевіряйте періодично стан масла. Не допускайте, щоб воно значно чорніло.

Запитуйте в коментарях. відповімо обов’язково!

Чи можна змішувати масла ГУР?

Продукти для гідравліки можна змішувати, якщо вони аналогічні за експлуатаційними показниками.

Не можна керуватися тільки кольором складу. Жовте не можна змішувати з червоним і краще не експериментувати в змішуванні, навіть з мінеральним зеленим, це може викликати піноутворення.

Зелені кошти з синтетики і мінералки перемішувати не можна. Червоне не потерпить змішування з зеленим.

У разі екстреної ситуації можна ризикнути і долити складом з аналогічного сировини, але їхати на цій суміші далі СТО не рекомендується. По приїзду в сервіс краще відразу злити суміш і замінити оригінальною мастилом для гідропідсилювача.

Ознаки витоку рідини ГУР

Існує кілька простих ознак витоку рідини ГУР. За їх появи можна судити про те, що прийшов час міняти або доливати її. А це дія пов’язана з вибором. Отже, до ознак витоку відноситься:

 • зниження рівня рідини в розширювальному бачку системи ГУР;
 • поява патьоків на рульовій рейці, під гумовими ущільнювачами або на сальники;
 • поява стуку в рульовій рейці при їзді:
 • щоб повернути кермо, необхідно докладати більше зусиль;
 • насос системи ГУР почав видавати сторонні шуми;
 • в рульовому колесі з’явився значний люфт.

При появі хоча б одного з перерахованих ознак необхідно виконати перевірку рівня рідини в бачку. А при необхідності замінити або долити її. Однак перед цим варто визначитися, яку рідину використовувати для цього.

Експлуатувати машину без рідини для ГУР не можна, оскільки це не тільки шкідливо для неї, а й небезпечно для вас та оточуючих людей і машин.

8.08.2016 17:03:50

Подякували 723 рази в 630 повідомленнях

Суть в тому, що зламався в кінці географії, викинуло масло з Гура, підручними засобами полагодили, однак залити нічого. Є тільки моторне. Хто в темі підкажіть, чи буде хоч якось працювати на моторному і не угроблю чи ГУР.

Далеко-далеко на півночі, є величезна країна. Там живуть люди на кшталт богам. Вони ходять по воді аки по суху, п’ють вогонь і знімають втому в розпечених кімнатах де кипить вода.Оні не цінують багатств і легко розлучаються з ними, але готові стояти на смерть за нікому незрозумілі дрібниці. Живуть вони важко, але помирають легко, бо йдуть додому.

синтетика

Це високотехнологічні рідини, при виробництві яких використовуються найсучасніші розробки і присадки. Нафтові фракції для синтетики проходять очистку Гідрокрекінгом. Поліефіри, багатоатомні спирти і набори присадок наділяють їх видатними характеристиками: широкий діапазон робочих температур, стійка масляна плівка, довгий термін служби. Головна причина, по якій не можна заливати гідравлічну рідину на синтетичній основі в ГУР, призначений для мінеральних. її агресивне вплив на гумові вироби, яких в гідропідсилювачі багато. Там, де застосовується синтетика, гума має зовсім інший склад і зроблена на силіконовій основі.

Чи можна заливати в ГУР моторне масло

Моторне. однозначно ні, трансмісійне. із застереженнями. Далі детально розберемо чому.

Щоб зрозуміти, чи можна лити в ГУР інші масла, наприклад моторне або трансмісійне, потрібно знати, які функції воно виконує. Рідина в ГУР повинна справлятися з такими завданнями:

 • Мастило всіх вузлів гідропідсилювача;
 • Захист від корозії і зносу деталей;
 • Передача тисків;
 • Перешкода піноутворення;
 • охолодження системи.

Перераховані вище характеристики досягаються шляхом додавання різних присадок, наявність і поєднання яких і наділяє масло для ГУР необхідними якостями.

Як ви розумієте, завдання у моторного масла дещо інші, тому вкрай не рекомендується заливати його в ГУР.

можна, залити, моторне, масло

Щодо трансмісійного масла все не так однозначно, японці часто використовують одну і ту ж рідина ATF для автоматичної трансмісії і гідропідсилювача. Європейці наполягають на використанні спеціальних PSF (Power Steering Fluid) масел.

напівсинтетика

Суміш синтетичних і мінеральних масел, завдяки чому останні отримують значні поліпшення характеристик: зниження піноутворення, плинність, тепловідвід. До полусинтетическим відносяться такі відомі рідини як: Zic ATF Dex 3, Comma PSF MVCHF, Motul Dexron III і інші.

Скільки масла в ГУР

Як правило для заміни в легковому автомобілі досить 1 літра рідини. Для вантажівок це значення може досягати 4 літрів. Обсяг може незначно змінюватися в більшу або меншу сторону, але орієнтуватися варто саме на ці цифри.

Колірна класифікація

Керуватися тільки колірної градацією при виборі масла неправильно, хоча така практика широко поширена серед автовласників. Також часто вказується якого кольору рідини можна змішувати, а які не варто.

Змішання протипоказано рідин за складом а не за кольором, і оскільки зараз в будь-якому кольорі може бути представлена ​​як мінералка так і синтетика, слід ставитися до цієї інформації дуже обережно.

Червоне трансмісійне масло ATF, як правило синтетичне, еталонної вважається марка Dexron від General Motors, але є продукти інших виробників, такі як Revenol, Motul, Shell, Zic і т.д. Жовте, вироблене концерном Daimler і по його ліцензії масло, використовується в гидроусилителях Mercedes-Benz. Буває синтетичним і мінеральним.

Зелене масло. Здебільшого багатофункціональні і універсальні рідини, за складом можуть бути як синтетичними так і мінеральними. Використовуються в гидроусилителях, підвісці та інших системах, які передбачають роботу на рідинах. Змішувати з іншими квітами можна, за винятком випадків, коли виробником заявлена ​​повна сумісність, наприклад Comma PSF MVCHF сумісна з деякими видами Dexron.

Чи можна змішувати масла

Змішання допустимо, але необхідно керуватися рекомендаціями виробника. Найчастіше на упаковці вказується, з якими марками і класами масел можна змішувати ту чи іншу рідину для ГУР.

Не змішуйте синтетику і мінералку, а також різні кольори, якщо на це немає прямої вказівки. Якщо діватися нікуди, і доводиться лити то що є під рукою, при першій же можливості замініть цю суміш на рекомендовану.

Класифікація гідравлічних рідин ГУР

Рідини, що використовуються в гідропідсилювачі можна розділити за кількома критеріями:

 • колір;
 • склад;
 • різновид.

Який декстрон лити в гідропідсилювач керма?

В мануалі для ГУР строго наказаний Dexron III (виходить і K0410Y0700. це Dexron III).

Чи можна залити моторне масло в гідропідсилювач керма?

Деякі сміливі водії в екстрених випадках заливають моторне масло в бак ГУР замість спеціальної рідини. Але всі фахівці однозначно говорять, що цього робити не можна, навіть на короткий час.

Чи можна долити рідину гідропідсилювача керма?

Можна спробувати заливати рідину в резервуар Гура до мінімального рівня і пересуватися таким чином, періодично доливаючи запас масла в міру спустошення бачка. Однак запасу може не вистачити, і тоді залишається тільки чекати евакуатор.

Яке масло можна заливати в гідропідсилювач?

Саме популярні марки жовтого синтетичного масла. Total і Mobil. Жовта синтетика часто зустрічається в автомобілях Citroen, причому масло використовують і в гідропідсилювачі, і в гідропідвіска. Зелені масла ГУР бувають мінеральні і синтетичні. Зелені масла використовують тільки в рульовому управлінні з гідропідсилювачем.

Чи можна змішувати різні рідини для гідропідсилювача керма?

Основні правила змішування рідких складів ГУР можна просто запам’ятати: Синтетика і мінеральні засоби несумісні. Зелені рідини не перемішуються з іншими квітами. Червоні і жовті типи поєднувати можна.

Чи можна змішувати різні гальмівні рідини?

Оскільки міжнародна система DOT висуває вимоги до гальмівних рідин кожного класу, вони практично ідентичні один одному і відрізняються у різних виробників незначно. Тобто, якщо гальмівна рідина має один клас DOT, можна її змішувати без побоювання зашкодити автомобілю.

Чи можна змішувати різні гідравлічні масла?

Різні гідравлічні масла можуть бути взаємозамінними. Взаємозамінні масла можна змішувати один з одним. Змішання різних мастильних рідин може завдати шкоди екології, а також може істотно знизити експлуатаційні характеристики масла.

#l3 #Rolf #гур Моторное масло в ГУР? Замена жидкости ГУР! MAZDA ATENZA L3-VE!

При зниженні рівня авторідини в бачку його необхідно терміновим чином підняти. Додавати в резервуар можна мастило зі схожим складом.

Долил в ГУР, совсем не то что нужно!

За сумісності все гідравлічні авторідини можна умовно розділити на 3 категорії:

 • без побоювань з’єднувати мастила однакового складу і кольору: наприклад, «синтетику» з «синтетикою», жовту з жовтою;
 • категорично не можна змішувати: «синтетику» з «мінералкою», зелені рідини з іншими квітами;
 • допускається змішування червоного і жовтого масел.

Не рекомендується включати двигун для прискорення зливу мастила з порожнин гідропідсилювача, так як працює без змащення насос зношується

Ознаки витоку рідини ГУР

Існує кілька простих ознак витоку рідини ГУР. За їх появи можна судити про те, що прийшов час міняти або доливати її. А це дія пов’язана з вибором. Отже, до ознак витоку відноситься:

 • зниження рівня рідини в розширювальному бачку системи ГУР;
 • поява патьоків на рульовій рейці, під гумовими ущільнювачами або на сальники;
 • поява стуку в рульовій рейці при їзді:
 • щоб повернути кермо, необхідно докладати більше зусиль;
 • насос системи ГУР почав видавати сторонні шуми;
 • в рульовому колесі з’явився значний люфт.

При появі хоча б одного з перерахованих ознак необхідно виконати перевірку рівня рідини в бачку. А при необхідності замінити або долити її. Однак перед цим варто визначитися, яку рідину використовувати для цього.

Таким чином, відповіддю на питання, яке масло в ГУР використовувати краще, буде інформація від автовиробника вашої машини. Не забувайте, що можна змішувати червоні і жовті рідини, проте вони повинні бути одного типу (тільки синтетика або тільки “мінералка”). Також вчасно додавайте або міняйте повністю масло в ГУР. Для нього дуже шкідлива ситуація, коли в системі недостатньо рідини. І перевіряйте періодично стан масла. Не допускайте, щоб воно значно чорніло.

Що можна заливати в ГУР

Ідеальний варіант. затока авторідини, зазначеної в мануалі до авто. У разі відсутності відповідної марки масла треба знати, чим можна його замінити. Тому для початку потрібно розібратися у всій різноманітності гідравлічних авторідин. При цьому слід враховувати хімічний склад речовини, його колір і рекомендації автовиробника.

По складу авторідин буває мінеральної і синтетичної:

 • мінеральна заправляється в ГУР більшості легкових автомобілів, більш дешева;
 • синтетична найчастіше призначена для важкого транспорту і деяких легкових машин, довше служить, витримує більш широкий діапазон температур, але дорожче мінерального і поводиться агресивно по відношенню до гумових елементів рейки.

В інструкції до транспортного засобу має вказуватися, який засіб дозволяється лити в ГУР. Допускається заправляти «мінералкою» бак, призначений для «синтетики», але навпаки не можна.

За кольором розрізняють червону, жовту і зелену авторідини. Їх особливості:

 • червона мастило проводиться найчастіше на синтетичній основі, призначена для АКПП, допускається для використання в ГУР деяких моделей; популярна серія Dexron від General Motors;
 • жовта рідина вважається самою універсальною, виготовляється в основному на мінеральній основі, ефективна як в гидроусилителях, так і в автоматичних трансмісіях, виробництво концерну Daimler;
 • зелене масло буває і мінеральне, і синтетичне, призначене тільки для ГУР і механічних трансмісій, популярними є марки від виробників VAG і BMW.

За своїм призначенням масла діляться на 2 групи:

  ATF (Automatic Transmission Flu

ATF і PSF схожі за складом і функцій. Відмінність лише в тому, що ATF містить присадки, що захищають фрікціони від зносу і збільшують тертя їх спокою. Тому в гидроусилителях можна сміливо використовувати цю рідину. Але трансмісійна мастило для механічної коробки передач володіє іншими властивостями і для ГУР не підходить.

Що можна заливати в ГУР

Ідеальний варіант. затока авторідини, зазначеної в мануалі до авто. У разі відсутності відповідної марки масла треба знати, чим можна його замінити. Тому для початку потрібно розібратися у всій різноманітності гідравлічних авторідин. При цьому слід враховувати хімічний склад речовини, його колір і рекомендації автовиробника.

По складу авторідин буває мінеральної і синтетичної:

 • мінеральна заправляється в ГУР більшості легкових автомобілів, більш дешева;
 • синтетична найчастіше призначена для важкого транспорту і деяких легкових машин, довше служить, витримує більш широкий діапазон температур, але дорожче мінерального і поводиться агресивно по відношенню до гумових елементів рейки.

В інструкції до транспортного засобу має вказуватися, який засіб дозволяється лити в ГУР. Допускається заправляти «мінералкою» бак, призначений для «синтетики», але навпаки не можна.

За кольором розрізняють червону, жовту і зелену авторідини. Їх особливості:

 • червона мастило проводиться найчастіше на синтетичній основі, призначена для АКПП, допускається для використання в ГУР деяких моделей; популярна серія Dexron від General Motors;
 • жовта рідина вважається самою універсальною, виготовляється в основному на мінеральній основі, ефективна як в гидроусилителях, так і в автоматичних трансмісіях, виробництво концерну Daimler;
 • зелене масло буває і мінеральне, і синтетичне, призначене тільки для ГУР і механічних трансмісій, популярними є марки від виробників VAG і BMW.

За своїм призначенням масла діляться на 2 групи:

 • ATF (Automatic Transmission Fluid). рідина для автоматичної коробки передач;
 • PSF (Power Steering Fluid). мастило для гідропідсилювача.

ATF і PSF схожі за складом і функцій. Відмінність лише в тому, що ATF містить присадки, що захищають фрікціони від зносу і збільшують тертя їх спокою. Тому в гидроусилителях можна сміливо використовувати цю рідину. Але трансмісійна мастило для механічної коробки передач володіє іншими властивостями і для ГУР не підходить.

Чи можна змішувати різні

При зниженні рівня авторідини в бачку його необхідно терміновим чином підняти. Додавати в резервуар можна мастило зі схожим складом.

За сумісності все гідравлічні авторідини можна умовно розділити на 3 категорії:

 • без побоювань з’єднувати мастила однакового складу і кольору: наприклад, «синтетику» з «синтетикою», жовту з жовтою;
 • категорично не можна змішувати: «синтетику» з «мінералкою», зелені рідини з іншими квітами;
 • допускається змішування червоного і жовтого масел.

Не рекомендується включати двигун для прискорення зливу мастила з порожнин гідропідсилювача, так як працює без змащення насос зношується

Чи можна заливати моторне масло

Іноді на автофорум можна зустріти думку, що авторідини для ГУР і АКПП споріднені моторного масла, тому вони взаємозамінні. Деякі сміливі водії в екстрених випадках заливають моторне масло в бак ГУР замість спеціальної рідини. Але всі фахівці однозначно говорять, що цього робити не можна, навіть на короткий час. Моторне масло, незалежно від складу, виготовлено для виконання зовсім інших завдань і за своїми характеристиками відрізняється від мастила для ГУР.

До чого призведе заміна рідини моторним маслом:

 • рано чи пізно воно зіпсує гумові деталі пристрою;
 • рульову рейку заклинить;
 • знадобиться недешевий ремонт.

вибір рідини

До вибору авторідини слід підходити серйозно. Від цього залежить безперебійна робота ГУР, легкість і безпеку управління машиною. Тому нерозумно ігнорувати рекомендації виробника авто.

Вибираючи масло, слід звертати увагу не тільки на його колір, а й інші важливі характеристики:

 • склад (мінеральне або синтетичне);
 • стійкість до високих температур, так як влітку рульовий пристрій може нагріватися до 100 ° С;
 • хороша текучість, густе масло швидко виведе насос з ладу;
 • максимальний термін роботи: 2-3 роки.

функції рідини

Призначення гідропідсилювача полягає в тому, щоб легким рухом керма водій без праці керував своїм авто. А речовина, що циркулює всередині пристрою. робоче тіло, яке переносить тиск з насоса на поршень ГУР. А він, у свою чергу, рухаючись повертає колеса. Крім того, що ця речовина змушує всю систему рульового управління працювати, воно виконує цілий ряд важливих завдань:

 • змащує окремі деталі і цілі вузли рейки;
 • охолоджує всю систему;
 • створює захист від корозії;
 • перешкоджає зносу металевих і гумових деталей.

Всі ці завдання досягаються завдяки хімічним складом авторідини. Вона більше, ніж на 90% складається з масла-основи. Іншу частину складають різні присадки, які і наділяють масло властивостями, необхідними для виконання перерахованих вище функцій. До того ж ці добавки поліпшують якість самої рідини, наприклад, контролюють рівень її в’язкості при високих і низьких температурах і перешкоджають утворенню піни.

Що можна залити в ГУР замість рідини

Гідропідсилювач керма є одним з найбільш поширених пристроїв рульового управління в сучасних автомобілях. З назви зрозуміло, що для його безперебійної роботи потрібна спеціальна рідина. Ця стаття допоможе розібратися, як правильно вибрати масло для ГУР і чи можна в нього залити моторне масло.

Як і скільки заливати

Кількість вливаної авторідини залежить від обсягу всієї гідравлічної системи:

 • в легкових авто. 1 л;
 • вантажівках. до 5 л.

Технологія ремонтних робіт залежить від того, чи буде масло доливати або повністю змінюватися.

Щоб долити мастило, слід:

 • спочатку відкрутити кришку бачка гідропідсилювача;
 • потім долити масло до позначки «Максимум»;
 • закрутити кришку назад.

Після подолання автомобілем 40-100 км (залежить від марки авто і умов експлуатації) автовиробники рекомендують замінити авторідин. Поміняти речовина можна повністю або частково.

При частковій заміні стара жижа викачується з розширювального бачка, але не з усієї системи. Для цього виконуються наступні дії:

 • Відкрутити кришку бачка разом з елементом, що фільтрує, встановленим в його горловий частини.
 • На носику шприца ємністю 40-50 мл закріпити подовжувальну трубку.
 • Цим пристроєм відкачати все масло з резервуара.
 • Залити нову рідину до максимального рівня.
 • Повернути на місце фільтр і закрутити кришку бачка.