Як зняти прикурювач на ВАЗ 2110

Як знайти несправність прикурювача

Несправності мережі прикурювача можуть полягати у всіх її складових:

Визначити причини несправності можливо двома способами: непрямим і прямим. Непрямим способом несправність визначають за характерними ознаками роботи еелектропрікурівателя, а також інших пристроїв. При прямому способі несправність встановлюють за допомогою вольтметра. Застосування кожного з варіантів визначається характером несправності і досвідом водія.

Непрямий спосіб не завжди може на 100% визначити несправність. В такому випадку доведеться додатково скористатися вольтметром. Але непрямий спосіб може істотно звузити пошук несправності, а в окремих ситуаціях виявити її гарантовано. Перевага цього методу полягає в тому, що він не вимагає додаткового обладнання, а також прискорює пошук. Необхідно тільки включити-вимкнути потрібні прилади й зробити висновок про несправності. Звичайно, для цього повинен бути достатній досвід і знання автомобіля.

Спочатку несправність електроприкурювач виявляється опосередковано по непрацюючим побутових приладів і відсутності нагрівання спіралі патрона. Якщо, наприклад, телефон заряджається нормально, а спіраль не нагрівається, то гніздо-розетка, а також вся мережа електроприкурювач справні. Несправа лише патрон з перегоріли спіраллю. Це той випадок, коли непрямий метод дає точне визначення несправності.

зняти, прикурювач, 2110

Іноді причину несправності прикурювача можна визначити без будь-яких додаткових інструментів

Для повної впевненості можна перевірити спіраль на обрив вольтметром. При справній спіралі омметр повинен показувати опір в межах одного Ома. Більш високі значення будуть вказувати на обрив. Обрив спіралі передбачає заміну патрона або ж пристрою цілком.

Найкраще знаходити несправності за допомогою мультиметра або вольтметра

Але трапляється, що електроприкурювач не працює цілком: не включаються побутові прилади, а також не нагрівається спіраль патрона. Це зовсім ще не говорить про його несправність і потреби починати копітку роботу по заміні. Електроприкурювач в цій ситуації може не працювати через перегорів запобіжника або порушень ланцюга електропроводки. Тут також можна спочатку визначити причину несправності електроприкурювач побічно.

Для цього слід включити вентилятор пічки, який також «харчується» через запобіжник F18. Якщо чутно, що вентилятор працює, значить, запобіжник справний. Правда, тут є ймовірність того, що вентилятор також може бути несправним, а запобіжник може виявитися справним. Але це малоймовірна подія.

Іноді для виявлення несправності прикурювача доводиться навіть включати грубку

Варто зауважити, що у моделей різних років випуску прикурювач і піч можуть підключатися до різних запобіжників. Відома схема, де електроприкурювач знаходиться в одній мережі з переносною лампою і запобіжником F8. А грубка і лампа освітлення речового ящика залишилися в одного ланцюга з запобіжником F18. Це слід враховувати при непрямому визначенні несправності електроприкурювач. У цьому ланцюзі непрямою ознакою справності запобіжника буде палаюча переносна лампа. Але для повної впевненості варто перевірити запобіжник за допомогою вольтметра.

Якщо виявиться, що запобіжник справний, а прикурювач все ж не працює, варто оглянути електропроводку, почистити контакти колодочек. Якщо після цього прикурювач все одно не працює, слід перевірити вольтметром або лампою-пробником цілісність електропроводки. При виявленні обривів замінити пошкоджені ділянки, а потім знову перевірити електроприкурювач. Якщо і тепер прикурювач не працюватиме, значить він несправний, і його треба замінити новим.

Трішки історії

Електрична запальничка, попередниця прикурювача, винайдена німцем Фрідріхом Вільгельмом Шиндлером на початку 1890-х років. Її нагрівальний елемент безпосередньо з’єднаний з джерелом живлення. У 1921 році американець Р. Морріс запатентував бездротовий електроприкурювач, схема будови якого не змінилася з часу створення. Статус стандартного устаткування пристрій одержав на автомобілях США з 1925-1926 років.

Пристрій автомобільного прикурювача

Автомобільний електроприкурювач складається з двох частин: патрона і гнізда. Для прикурювання використовують патрон з нагрівальним елементом. У гніздо вмонтовано біметалічне реле, яке регулює температуру нагрівання спіралі. Таким чином, електричне коло електроприкурювач складається з гнізда, біметалічного реле, а також патрона з нагрівальним елементом. Пристрій підключається до живлення через запобіжник. Електроприкурювач змонтований разом з лампою підсвічування. Тому заміна хоча б одного компонента потребують демонтажу всієї конструкції.

Між прикурювання патрон знаходиться в гнізді, електричний ланцюг при цьому розімкнути. Для прикурювання користувач, натискаючи на патрон, утопляет його в гніздо, що призводить до замикання електричного кола. Через 15-20 секунд спіраль розжарюється і нагріває корпус гнізда. При досягненні достатньої температури біметалічні пластини реле розходяться, ланцюг розмикається, а патрон виштовхується з кубла. можна прикурювати.

Як зняти і замінити прикурювач на ВАЗ 2113, 2114, 2115

У наступних моделях ВАЗ 2113, 2114 і 2115 доступ до електроприкурювач став легше. У цих моделях прикурювач розміщений на панелі вже з лівого боку. Щоб дістатися до нього зсередини тунелю, слід зняти тільки бічну панель з боку водія. Змінилася конструкція електроприкурювач і спосіб його з’єднання з електромережею. Тепер роз’єми прикурювача розміщені не на окремій колодочке, а на торцевій частині корпусу гнізда. Так що електроприкурювач безпосередньо з’єднується з розеткою електропроводки ланцюга харчування. Процедура його заміни стала гранично простий. Для цього слід:

 • Відключити мінус-клему акумулятора.
 • Викрутити саморізи на бічній пластині тунелю з лівого боку, а потім її зняти.
 • Натиснути на засувку розетки електропроводки і від’єднати її від штекера прикурювача.
 • Вийняти лампу підсвічування з патроном і розеткою електропроводів. Тут, якщо потрібно, можна замінити лампу.
 • Виштовхнути прикурювач зсередини тунелю.

На цьому процедура демонтажу гнізда електроприкурювач завершена і далі слід установка нового гнізда.

Замена прикуривателя 2110, 2111, 2112 без разбора тоннеля

 • Щоб повернути назад старий прикурювач або поставити новий, треба всередині гнізда пінцетом розсунути зачепи, а потім витягти його з світлофільтру.
 • Вставити світлофільтр в отвір консолі.
 • Вставити гніздо електроприкурювач в світлофільтр. Далі з четвертого пункту все в зворотному порядку.

Детальніше про зняття і заміну прикурювача на ВАЗ 2113-2115 можете подивитися в

Чому не працює прикурювач

Вихід з ладу електроприкурювач і інші порушення електромережі пов’язані, перш за все, з його нецільовим використанням. Так, з появою автомобільної побутової техніки, що забезпечує комфорт і технічне обслуговування, гніздо почали використовувати як розетку для харчування. Підключення побутових приладів до гнізда полегшується тим, що вони продаються разом з адаптерами харчування.

Додаткове підключення побутових приладів призводить до надмірного збільшення навантаження на мережу, на яку вона конструктивно не розрахована. Струм мережі електроприкурювач обмежується запобіжником F18 на 25 A. Наслідком перевищення навантаження мережі може бути перегорання запобіжника, вихід з ладу електроприкурювач або ж, найгірше, якщо не спрацює запобіжник, загоряння електропроводки. Після такої події необхідно виявити і усунути несправності.

Необхідні для роботи інструменти

Для перевірки справності прикурювача, а також його заміни необхідний набір простих інструментів:

 • вольтметр;
 • викрутка плоска з шириною лопатки 3-4 мм;
 • викрутка хрестова з діаметром стрижня 5-6 мм;
 • пінцет косметичний.

Однак, якщо буде потрібно виготовити монтажне вікно, про який мова піде нижче, потрібно ще ножівка по металу, лещата, а також інструменти для розмітки.

Зняття і установка прикурювача через тунель

У моделях ВАЗ 2110, 2111, 2112 прикурювач розташований з правого боку консолі поруч з важелем коробки передач. Для демонтажу електроприкурювач з цією конструкцією тунелю необхідно виконати наступні дії:

 • Від’єднати негативну клему від акумулятора.
 • Зняти бічні пластини тунелю, попередньо викрутивши по два самореза з кожного боку.
 • Роз’єднати з правого боку тунелю колодочки харчування електроприкурювач, а також підсвічування від електромережі. Робиться це, щоб нічого не утримувало верхню панель тунелю при знятті.
 • Підчепити плоскою викруткою облицювальну накладку під важелем ручного гальма і зняти її.
 • Аналогічним чином зняти кожух з важеля перемикання передач.
 • Хрестоподібної викруткою викрутити гвинт під кожухом важеля перемикання передач.
 • Відсунути назад до упору передні сидіння.
 • Відкрутити два самореза кріплення тунелю статі, по одному з кожного боку.
 • Зняти руками верхню кришку тунелю з електроприкурювач.
 • Від’єднати лампу підсвічування від корпусу прикурювача. Для цього треба стиснути екран лампи і несильно потягнути назад по довжині паза на корпусі електроприкурювач.
 • Усередині циліндра гнізда прикурювача викруткою, а краще пінцетом, звільнити зачіпку зі світловодом.
 • Витягнути гніздо з панелі.
 • Виштовхнути назовні світловод.

Пункти з 1-го по 9-й описують демонтаж тунелю, а з 10-го по 11-й. розбирання прикурювача. Монтаж проводиться в зворотному порядку. Це складна процедура. Як кажуть водії, через таку дрібницю потрібно розібрати півмашини. Тому майстри шукають інші менш затратні способи демонтажу електроприкурювач. Їх опис наводиться нижче.

необхідні запчастини

Для роботи буде потрібно вузол в зборі. Рекомендовані для заміни заводські моделі з артикулом 2108-3725010. Його запозичили з лінійки «вісімок», але він в повній мірі підтримує функціонал і інших моделей. Можна виконати заміну прикурювача ВАЗ 2110, 2111 або 2112 на євро. Артикул 11.3725. Ціни на вузол в зборі в середньому складають близько 400 рублів.

Причини несправності прикурювача і схема запобіжників

Прикуриватель на ВАЗ 2110 найчастіше виходить з ладу, тому що його намагаються використовувати не за призначенням і підключають до нього відразу кілька приладів, які споживають великий струм. Саме в цьому випадку може згоріти один із запобіжників, який в ВАЗ 2110 маркується як F18.

Блок запобіжників автомобіля ВАЗ 2110

Даний запобіжник може пропускати через себе струм в 25 ампер. Якщо ця межа перевищено. пристрій перегорає. Тобто, щоб дізнатися, чи справний прикурювач, потрібно насамперед зазирнути в блок запобіжників і перевірити цілісність F18. Є ще один спосіб перевірки справності прикурювача. Треба спробувати включити вентилятор печі. На перший погляд, зв’язку між цими пристроями немає ніякої. Але справа в тому, що і вентилятор, і прикурювач висять на одному запобіжнику. F18. І якщо виявиться, що не працюють обидва пристрої, то проблема однозначно в запобіжнику. А якщо пічка працює нормально, значить, проблема не в F18, а в самому прикурювача. Але і в цьому випадку не варто поспішати знімати цей пристрій. Краще ще раз зазирнути в запобіжний блок і перевірити цілісність запобіжника F6. Іноді (дуже рідко) прикурювач не працює саме через F6, і з його заміною проблема йде.

Принцип роботи прикурювача

Принцип роботи прикурювача полягає в наступному:

Евро прикуриватель в ваз 2110-11-12

 • в неактивному стані патрон знаходиться в гнізді, при цьому ланцюг нагрівального елементу розімкнути.
 • при утопленні ручки прикурювача, патрон занурюється в гніздо і коло замикається.
 • починається нагрівання у процесі плавлення.
 • при досягненні потрібної температури контакти власника з біметалу розходяться і пружина патрона викидає його з гнізда, розриваючи ланцюг харчування.
 • патрон дістають з гнізда і використовують для розкурювання сигарети.

Безперебійну роботу прикурювача і безпеку електромережі автомобіля забезпечується окремим запобіжником на 25 ампер. Він розташовується в блоці реле і запобіжників, маркується найчастіше як F18, рідше. як F8. У першому випадку спільно з прикурювання забезпечується робота грубки, в другому. лампи освітлення під капотом автомобіля.

Важливо! Максимальна сила струму, на яку розрахований прикурювач не більше 15 ампер, напруга. 12 вольт. Опір запобіжника НЕ ​​ПОВИННО бути менше. оптимально воно має дорівнювати 25 ампер.

резюмуємо

Очевидно, що процедура заміни прикурювача досить проста, її зможе виконати навіть новачок. Але потрібно розуміти, що прикурювач доведеться міняти часто, якщо підвищувати споживаний струм більше 25 ампер. Як тільки досягається це значення, всю цю процедуру доведеться виконати заново, оскільки вузол неминуче виходить з ладу. Найчастіше причиною цього є підключення одночасно декількох пристроїв. Не варто використовувати трійники, і потрібно завжди точно знати, скільки споживає прилад, який ви хочете приєднати до прикурювача. Це продовжить ресурс і самого вузла, і запобіжників.

Заміна прикурювача ВАЗ 2110, 2111, 2112

Якщо раніше прикуривателем в автомобілі користувалися тільки курці, то сьогодні він виступає в ролі джерела живлення для відеореєстраторів, компресорів, авто-холодильників і багатьох інших пристроїв, і при такій інтенсивності використання заміна прикурювача в автомобілях ВАЗ 2110, 2111, 2112 може знадобитися набагато частіше.

Виконати такий ремонт власник може самостійно, без звернення на СТО. Але, для цього необхідно як мінімум розуміти схему підключення вузла до інших модулів бортової мережі.

Як поміняти своїми руками: інструкція з фото

Демонтаж кришки приладового тунелю

Роз’єднуються колодки прикурювача і підсвічування (вони знаходяться в правій половині тунелю).

Роз’єднання колодок прикурювача

Під важелем ручного гальма є облицювальна накладка. Вона теж знімається (кращий варіант. підчепити її викруткою з плоским жалом і витягнути).

Зняття накладки під ручником

Після видалення накладки необхідно зняти чохол важеля перемикання передач (він теж легко поддевается викруткою з плоским жалом).

Зняття кожуха важеля коробки передач

 • Під чохлом важеля перемикання швидкостей є гвинт, який відкручується за допомогою хрестової викрутки.
 • Тепер передні сидіння відсуваються назад, після чого відкручуються гвинти з тунелю біля важеля КПП (гвинтів там 2).
 • Відкручування гвинтів під передніми сидіннями

 • Знімається верхня захисна кришка тунелю.
 • Тепер знімається патрон прикурювача, а разом з ним і екран для лампочки. Екран стискається таким чином, щоб його лапки висунулися з пазів на световоде.
 • Після цього потрібно натиснути на засувку біля гнізда прикурювача. Це робиться плоскою викруткою. Засувка після цього висувається і більше не утримується световодом.
 • Прикуриватель (разом з гніздом і световодом) витягується з панелі.
 • Витяг прикурювача і світловода

 • Засувки на световоде стискаються, і він легко від’єднується від прикурювача.
 • Потім до световоду проводиться підключення нового прикурювача і збирання відбувається в зворотному порядку.
 • Міняємо прикурювач ВАЗ 2110 своїми руками

  Уявити сучасний легковий автомобіль без прикурювача досить складно. Колись цим пристроєм користувалися тільки курці, але сьогодні воно виконує безліч інших функцій. Від прикурювача можна живити відеореєстратор, також він може служити розеткою для зарядки мобільного телефону, ще можна підключити автомобільний компресор, переносний холодильник і багато іншого. Але прикурювач, як і будь-який інший пристрій, може вийти з ладу. Власники автомобілів ВАЗ 2110 теж стикаються з цією неприємністю. Про те, як зробити заміну прикурювача самостійно, ми і розповімо в даній статті.

  Як поміняти своїми руками: інструкція з фото

  Демонтаж кришки приладового тунелю

  Роз’єднуються колодки прикурювача і підсвічування (вони знаходяться в правій половині тунелю).

  Роз’єднання колодок прикурювача

  Під важелем ручного гальма є облицювальна накладка. Вона теж знімається (кращий варіант. підчепити її викруткою з плоским жалом і витягнути).

  Зняття накладки під ручником

  Після видалення накладки необхідно зняти чохол важеля перемикання передач (він теж легко поддевается викруткою з плоским жалом).

  Зняття кожуха важеля коробки передач

 • Під чохлом важеля перемикання швидкостей є гвинт, який відкручується за допомогою хрестової викрутки.
 • Тепер передні сидіння відсуваються назад, після чого відкручуються гвинти з тунелю біля важеля КПП (гвинтів там 2).
 • Витяг прикурювача і світловода

 • Засувки на световоде стискаються, і він легко від’єднується від прикурювача.
 • Потім до световоду проводиться підключення нового прикурювача і збирання відбувається в зворотному порядку.
 • Знімаємо прикурювач на ВАЗ-2110 для його заміни

  Прикуриватель в автомобілі. корисна річ. Він може допомогти прикурити сигарету тим, хто курить, а також в роз’єм від нього можна підключати різні зовнішні системи. Але коли прикурювач виходить з ладу, а це трапляється з різних причин, то його потрібно поміняти. Але як це робити, знає не кожен.

  Заміна прикурювача ВАЗ 2110

  У кожному сучасному автомобілі, і ВАЗ 2110 не виняток, є так званий «прикурювач». Спочатку прикурювач виконував функцію зрозумілу з його назви. з його допомогою палять могли прикурити цигарку. Але зараз функції, які виконує прикурювач значно розширилися.

  Цікаво! Вперше патент на винахід електричної запальнички був виданий в 1891 році Фрідріху Шиндлеру, підданому Німецької імперії. У його конструкції нагрівальний-підпалює елемент був з не роз’єму з джерелом живлення. Через тридцять років Роберт Моріс, винахідник зі США, отримав патент на винахід бездротового електричної запальнички. в ній нагрівальний елемент від’єднується від джерела живлення. Ця конструкція була помічена і гідно оцінена автовиробниками. В результаті з середини 1920-х років спочатку на американських автомобілях, а потім і на машинах, які проводилися в інших країнах, нормою стало наявність електричної запальнички. «прикурювача». Його тодішня конструкція не сильно відрізнялася від сучасної.

  Як видно, зняти прикурювач можна різними способами. Якому з них віддати перевагу. вирішувати кожному.

  Як правильно зняти прикурювач на ВАЗ-2110 своїми руками

  Прикуриватель є в будь-якому автомобілі без винятку. Якщо раніше в такому елементі потребували тільки курці. То сьогодні цей вузол придбав більше повноважень. це і розетка для зарядки телефону, харчування для навігатора, відеореєстратора і інших часом необхідних пристроїв.

  Сучасний автомобіліст не може уявити використання автомобіля без такого корисного пристосування. Відповідно, питання з приводу демонтажу і заміни деталі є досить популярним.

  Замена прикуривателя ВАЗ 2110, 2111, 2112

  У даній статті ми розглянемо всі основні питання, і ви дізнаєтеся, як перевірити прикурювач і визначити необхідність його заміни своїми руками.

  Поломки прикурювача трапляються в тих випадках, коли він застосовується не за прямим призначенням. Підключення величезної кількості пристроїв одночасно, які споживають велику кількість струму. На практиці електро схема розглянутого вузла досить проста. Прикуриватель з’єднаний з акумуляторною батареєю через монтажний блок. Виправданням такого рішення є те, що при включенні пристрій споживає великий струм. Точно так же живиться автомобільний стартер.

  Перевіряємо справність прикурювача

  В першу чергу справність механізму визначається шляхом перевірки запобіжника, який розташований в відповідному блоці. Маркування елемента. F18. Максимально можлива сила проходить струму через запобіжник є 25 ампер.

  Перевірити вузол можна іншим способом. Для цього включіть грубку. У вас може виникнути цілком резонне питання, в чому зв’язок.

  Обидві системи працюють через один запобіжник. Якщо вентилятор не працює, пора замінити оберігає елемент. В іншому випадку, швидше за все, десь в проводці трапився обрив. Зазвичай це відбувається в проміжку між блоком запобіжників і прикуривателем. Але перед початком робіт по заміні переконайтеся, що запобіжник з маркуванням F6 справний. Це елемент також може впливати на роботу прикурювача.

  Швидкий метод

  Якщо дивитися на цю процедуру так, як вона описана в Керівництві користувача, то здасться робота складною. Саме тому для багатьох є проблемою, як витягнути прикурювач з гнізда без зняття самого тунелю. Для такої маніпуляції мало місця і немає доступу з різних сторін до прикурювача. Але тут є певні моменти. які допоможуть впоратися з завданням.

  У гніздо прикурювача варто вставити палець і підчепити сам прикурювач викруткою. Якщо вдатися прикурювач вийняти з гнізда, то його можна міняти. Установка також проводиться в зворотному порядку.

  Якщо гніздо прикурювача бовтається в отвір, можливо вийде зняти його без демонтажу тунелю.

  Також при знятті тунелю можна зробити в ньому невеликий отвір, яке допоможе демонтувати прикурювач без праці в наступний раз.