Як почистити карбюратор на ВАЗ 2101

Як прочистити карбюратор на ВАЗ 2109

Щоб правильно прочистити карбюратор ВАЗ 2109 своїми руками, необхідно зняти корпус повітряного фільтра, потім від’єднати всі трубки і дроти від корпусу карбюратора, вивернути болти його кріплення і демонтувати вузол. Після цього необхідно підготувати чисту поверхню, а потім можна приступати до безпосередньої чищенні:

 • В першу чергу витягніть жиклери і очистіть їх ацетоном за допомогою зубочистки
 • Вийміть поплавок і при необхідності замініть зношені прокладки
 • Замініть деформовані уплотняющие мідні шайби
 • Емульсійні канали продміть стисненим повітрям від компресора або простого насоса
 • Всі зняті металеві деталі промийте в окремій ємності очищувачем
 • Старою зубною щіткою очистіть усі видимі забруднення на корпусі вузла

Як почистити карбюратор

Карбюраторні двигуни давно йдуть в минуле, але, незважаючи на це, багато автолюбителів продовжують їздити на підтриманих автомобілях з цим типом уприскування палива. Для того щоб карбюратор безвідмовно працював, необхідно підтримувати його в нормальному стані, не забуваючи робити чистку даного агрегату. Чистку карбюратора можна виконати самому. при наявності певних навичок це не займе у вас багато часу і не зажадає фінансових витрат.

почистити, карбюратор, 2101

У даній статті ми детально розглянемо, як прочистити карбюратор на прикладі автомобіля ВАЗ 2109, оскільки це найпоширеніша модель з карбюраторним двигуном на даний момент. Карбюратор можна почистити, не знімаючи з машини, але найбільш надійним варіантом буде саме повне зняття та чистка в домашніх умовах. Якщо вам не знайоме пристрій карбюратора, рекомендуємо вивчити фото і відео в інтернеті за будовою даного вузла.

Як почистити карбюратор, не знімаючи з машини

Якщо у вас немає можливості виконувати роботу по зняттю і установці карбюратора самостійно, ви можете скористатися послугами автосервісу. Але перш їм це зробити, спробуйте виконати чистку, не знімаючи карбюратор з машини. На даний момент існує велика різноманітність всіляких добавок і аерозолів, застосовуваних для карбюраторних моторів.

Как легко и быстро почистить карбюратор не снимая его

Першим варіантом такого чищення буде заливка спеціальної рідини в паливний бак перед заправкою. це дозволить видалити основні забруднення. Заливати подібні рідини можна як в профілактичних цілях, так і при виявленні нестабільної роботи карбюратора.

Другим варіантом чистки карбюратора є аерозоль, але для її застосування доведеться зняти повітряний фільтр. Побризкайте на всі внутрішні поверхні карбюратора, заведіть мотор і дайте попрацювати йому на високих оборотах. Щоб виконати все точно і правильно, прочитайте інструкцію на упаковці.

Регулювання холостого ходу

Завершальним етапом регулювання карбюратора є установка оборотів двигуна на холостому ходу. Процедура зводиться до наступного:

 • На попередньо прогрітому моторі повністю загортаємо гвинти якості і кількості.
 • Гвинт кількості відкручуємо на 3 обороту, якості. на 5 оборотів.
 • Запускаємо мотор і добиваємося гвинтом кількості, щоб двигун працював при 800 об. хв.
 • Повільно загортаємо другий регулювальний гвинт, домагаючись падіння оборотів.
 • Викручуємо гвинт якості на півоберта і залишаємо його в цьому положенні.

Регулювання прискорювального насоса

Для того щоб оцінити правильність роботи прискорювального насоса карбюратора ВАЗ 2101, необхідно перевірити його продуктивність. Для цього знадобиться невелика ємність, наприклад, обрізана пластикова пляшка. Потім виконуємо наступні кроки:

  Демонтуємо верхню частину карбюратора і наполовину наповнюємо поплавкову камеру бензином.

В процесі діагностики потрібно звернути увагу на форму і напрям струменя палива з розпилювача насоса: вона повинна бути рівною, безперервної, потрапляти чітко між стінкою дифузора і відкритою заслінкою. Якщо це не так, прочищаємо отвір розпилювача продувкою стисненим повітрям. При неможливості відрегулювати якість і напрямок струменя, розпилювач прискорювального насоса підлягає заміні.

Якщо прискорювальний насос зібраний правильно, нормальна подача палива забезпечується характеристиками і співвідношенням розмірів насоса. Із заводу в карбюраторі передбачений гвинт, що дозволяє змінювати подачу палива насосом: їм можна тільки зменшити подачу бензину, що практично ніколи не потрібно. Тому зайвий раз гвинт чіпати не слід.

Карбюратор ВАЗ 2101

Автомобіль ВАЗ 2101 або в простолюдді «копійка», оснащується карбюраторним мотором потужністю 59 л. с. об’ємом 1,2 л. Такий пристрій, як карбюратор, потребує періодичного обслуговування і ремонту, інакше робота двигуна буде нестабільною, можливі проблеми з запуском, збільшення витрати палива. Тому конструкцію і регулювання цього вузла варто розглянути докладніше.

пристрій карбюратора

Незалежно від модифікації карбюратора, один від одного пристрою мало чим відрізняються і складаються з декількох систем:

 • системи підтримки і регулювання рівня палива;
 • системи пуску і прогріву двигуна;
 • системи холостого ходу;
 • прискорювального насоса;
 • головної дозуючої системи;
 • еконостата і економайзера.

Розглянемо ці системи детальніше, щоб краще зрозуміти функціонування вузла.

Система холостого ходу

Щоб двигун стабільно працював на холостому ходу (ХХ), в карбюраторі передбачена системі холостого ходу. У режимі ХХ під заслінками створюється велике розрідження, внаслідок чого з отвору, розташованого нижче рівня заслінки першої камери, подається бензин в систему ХХ. Пальне проходить через жиклер холостого ходу і змішується з повітрям. Таким чином, створюється паливно-повітряна суміш, яка по відповідних каналах подається в циліндри двигуна. До того як суміш надійде в циліндр, вона додатково розбавляється повітрям.

Таблиця: відповідність маркування і пропускної здатності жиклерів карбюраторів Солекс і Озон

маркування жиклерів Пропускна спроможність
45 35
50 44
55 53
60 63
65 73
70 84
75 96
80 110
85 126
90 143
95 161
100 180
105 202
110 225
115 245
120 267
125 290
130 315
135 340
140 365
145 390
150 417
155 444
160 472
165 500
170 530
175 562
180 594
185 627
190 660
195 695
200 730

Пропускна здатність отворів виражається в см³ / хв.

Провали при розгоні

Іноді при розгоні автомобіля виникають так звані провали. Провал. це коли після натискання на педаль газу силова установка протягом декількох секунд працює з колишніми оборотами і тільки потім починає розкручуватися. Провали бувають різні і можуть призводити не тільки до більш пізнього реагування двигуна на натиснення педалі газу, але і до його повної зупинки. Причиною такого явища може бути засмічення головного паливного жиклера. При роботі двигуна з малими навантаженнями або на ХХ, він споживає невелику кількість палива. При натисканні на педаль акселератора мотор переходить на режим більш високих навантажень і витрата пального різко зростає. У разі засмічення паливного жиклера, прохідного перетину стає недостатньо, що і призводить до провалів в роботі силового агрегату. Проблему усувають шляхом прочищення жиклера.

Провали, так само як і ривки, можуть бути пов’язані з нещільним приляганням клапанів бензонасоса або із засміченням фільтруючих елементів, т. Е. Всім тим, що здатне створювати опір при подачі палива. Крім цього, можливий підсос повітря в систему живлення. Якщо фільтруючі елементи можна просто замінити, фільтр (сіточку) карбюратора прочистити, то з паливним насосом доведеться зайнятися більш серйозно: розібрати, провести дефектовку, встановити ремкомплект, а, можливо, замінити вузол.

Поломки карбюратора копійки

А тепер варто розглянути те, які можуть трапитися неполадки в карбюраторі. Якщо раптом двигун починає працювати нестабільно в режимі холостого ходу, спостерігаються зміни оборотів колінчастого вала, або мотор глухне, якщо не натискати педаль акселератора, не потрібно звинувачувати в бідах карбюратор. Зокрема, це актуально для тих випадків, коли подібні симптоми стали проявляти себе різко, ніяких передумов до цього не було.

Якщо раптом виходить з ладу карбюратор, або якийсь його вузол, або збиваються його настройки, то зміна роботи відбувається не різко, а плавно. Дуже часто виною плаваючих оборотів холостого ходу є електромагнітний клапан, який встановлюється на карбюраторі ВАЗ. Якщо ваш автомобіль має в своїй конструкції подібний пристрій, то в першу чергу потрібно його перевірити.

Для цього від’єднайте провід, який йде до нього, після чого подаєте на контакт клапана плюс від акумуляторної батареї. Якщо обмотка справна, то буде чути невеликий клацання. Після цього перевіряється наявність напруги на дроті, який підключений до електроклапанів. Якщо напруги немає, то є руйнування проводки від замка запалювання до електромагнітного клапана.

Також симптоми, описані вище, можуть проявлятися в тих випадках, якщо на електродах свічок запалювання є дуже великий нагар. Внаслідок цього потужності іскри просто не вистачає, щоб запалити топливовоздушную суміш. Якщо присутній нагар на електродах, то в цьому потрібно звинувачувати вже сам карбюратор. Справа в тому, що він подає дуже багато паливо-повітряної суміші в камери згоряння. Найсумніша причина для цього. прогорание впускного клапана.

Але не хапайтеся відразу за голову, спочатку спробуйте виставити в карбюраторі ВАЗ 2101 рівень бензину. Необхідно правильно відрегулювати положення поплавка. Нерідко копійка починає глухнути і чхати на великих оборотах колінчастого вала. Карбюратор, як правило, тут ні до чого. Причина криється в подачі бензину. Діафрагма паливного насоса могла вже зноситися, але частіше за все стирається шток бензонасоса. Про нього ви можете прочитати в окремій статті.

Регулювання і ремонт карбюратора ВАЗ 2101 самостійно

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 1364

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line тисячу триста шістьдесят чотири

Warning: preg_match_all: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 684

Warning: Invalid argument supplied for foreach in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 691

Warning: preg_match_all: Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 684

Warning: Invalid argument supplied for foreach in /var/www/u0249820/data/www/vaz-remzona.ru/wp-content/themes/root/inc/assets/simple_html_dom.php on line 691

лайфхак: как почистить карбюратор за 0 рублей и 5 минут

Від того, наскільки якісно відрегульована подача палива в циліндри, залежить нормальна робота двігателя.Проізвесті правильні настройки карбюратора може не кожен автомобіліст. Так як не всі добре розбираються в системі харчування карбюраторного двигуна.

Але якщо у вас є хоча б поверхневе знання, то зробити грубу регулювання вийде без праці. Більш тонкі регулювання краще довірити професіоналам, які собаку з’їли в цій справі.

Непоганий вихід з ситуації, що склалася. це самостійне вивчення всіх тонкощів настройки карбюраторів. Актуально це для випадків, якщо немає поблизу грамотного майстра. Вам буде потрібно розуміти принципи роботи карбюратора ВАЗ 2101, щоб знати призначення всіх жиклерів в системі подачі палива, так як від них залежить безпосередньо якість сумішоутворення.

Налаштування карбюратора ВАЗ 2101 необхідна для того щоб ваш двигун функціонував в нормальному режимі. Від того, як працює ДВС, залежить не тільки його потужність, ККД, витрата бензину, а й найголовніше. ресурс. Радує те, що карбюратор не потребує частих настройках.

Очистіть усі канали, промийте його, встановіть нові жиклери, а після потрібно лише вчасно міняти паливні і повітряні фільтри, щоб забезпечити максимально правильну роботу карбюратора. На жаль, запчастини на ринку мають не завжди гарна якість. Тому час від часу можуть виникнути якісь несправності в системі уприскування палива.

Як налаштувати карбюратор

Перед тим як почати регулювання карбюратора копійки, потрібно впевнитися в тому, що всі вузли, що впливають на нормальне функціонування двигуна внутрішнього згоряння, знаходяться в пристойному стані. Перевірте свічки, зазор між електродами, розподільник, котушку, високовольтні дроти. Налаштовувати карбюратор на автомобілі ВАЗ 2101 можна тільки при робочій температурі двигуна (85.90 градусів).

Как почистить карбюратор, настройка поплавка карбюратора.

Але перед початком регулювань обов’язково придбайте ремкомплект для ВАЗ 2101. Причому звертайте увагу на те, щоб цей ремкомплект відповідав саме вашому карбюратора. Якщо встановлено «Солекс», то ремкомплект для «ДААЗ» не потрібно купувати. Звичайно, ціна цього набору не дуже велика, але якщо придбаєте невідповідний, доведеться трохи побігати, обмінюючи на потрібний. Відключаєте трос, який з’єднує педаль акселератора з приводом дросельної заслінки. Патрубок, що з’єднує корпус повітряного фільтра з сапуном, теж необхідно від’єднати.

Переконайтеся, що в шлангу, що з’єднує карбюратор з регулятором кута випередження на трамблере, немає розрідження. Тепер потрібно відрегулювати якість суміші. По черзі вкручувати гвинти до тих пір, поки не почне злегка трясти двигун. Тепер потрібно добитися нормальної і максимально стійкої роботи. Для цього по черзі викручуєте гвинти якості. Не робіть більше одного обороту. Ця установка виключно на слух, але нормально відрегулювати карбюратор копійки таким способом цілком можливо.

Щоб визначити, наскільки добре зроблена настройка, відкрийте різко дросельну заслінку і тут же закрийте. Якщо обороти набираються різко, ніяких затримок немає, то карбюратор відрегульований правильно. Але більш точно покаже подальша експлуатація автомобіля ВАЗ 2101. Уважно стежте за тим, скільки бензину витрачається на сотню кілометрів пробігу. Час від часу перевіряйте стан свічок запалювання, якщо на них є нагар, відрегулюйте подачу повітря в карбюратор автомобіля ВАЗ 2101.

Ознаки необхідності регулювання карбюратора

Пристрій карбюратора на автомобілі ВАЗ-2101 досить просте. Воно може незначно відрізнятися в залежності від моделі автомобіля. Зрозуміти, що пора налаштувати цей вузол просто. Основними ознаками є наступні факти:

 • Мотор глухне на холостих обертах.
 • Свічки запалювання залило або утворився нагар, що не дозволяє здійснити легкий старт двигуна.
 • Збільшення витрати палива або його витік (див. Таблицю витрати палива для карбюраторних автомобілів).

У цьому випадку буде потрібно ретельна перевірка всієї системи. У деяких випадках перераховані вище несправності пов’язані з іншими збоями в вузлах і механізмах.

Налаштовувати карбюратор рекомендується раніше, ніж з’являться перші ознаки несправності. Пристрій цього вузла вимагає проведення регулювання через кожні 8 тис. Км пробігу. Цю процедуру потрібно проводити не рідше, ніж раз на рік, навіть якщо автомобіль експлуатується рідко.

Перед початком роботи потрібно провести при необхідності ремонт проводки, трамблера і очищення свічок запалювання. Існує нескладна технологія, як правильно відрегулювати карбюратор на ВАЗ 2101.

Регулювання і пристрій карбюратора на ВАЗ 2101

Карбюратор на автомобілі ВАЗ 2101 вимагає періодичної настройки і регулювання. В іншому випадку двигун не буде стабільно працювати на холостому ходу, при розгоні. Також можуть виникнути проблеми з запуском. Налаштування карбюратора вимагає певних знань. Однак знаючи технологію, як відбувається регулювання карбюратора ВАЗ 2101 або як її називають в народі «Копійки», виконати всю процедуру можна своїми руками.

Різновиди карбюраторів «Копійки»

Жиклери для карбюраторів автомобілів ВАЗ 2101, ВАЗ 2103, ВАЗ 2106, ВАЗ 2107

За час випуску ВАЗ 2101 в його систему було встановлено кілька модифікацій карбюраторів. Вони відрізняються розміром жиклерів, а також наявністю або відсутністю вакуумного коректора. У ранніх моделях Жигулів встановлені раніше карбюратора з системою запалювання без вакуумного коректора.

Найпоширенішим карбюратором на автомобілі ВАЗ 2101 є модель карбюратора ДААЗ 2101-1107010. Тут вже застосовується система вакуум-коректора. Регулювати всі модифікації карбюраторів можна за аналогічною схемою. Але встановлювати модель з вакуумним коректором замість конструкції без нього або навпаки не можна. Так само часто використовуються карбюратори відомих марок ДААЗ / Weber, Озон, Solex з нестандартних карбюраторів хочеться виділити Solex 21073 і Solex 21083.

Таріровочние дані для карбюраторів ДААЗ 2101-1107010-01, 2101-1107010-03, 2105-1107010-20, 2105-1107010 10:

Перевірка прискорювача насоса і його ремонт

Починати перевірку потрібно з тестування працездатності системи. Потрібно зібрати в мензурку паливо, яке виробиться за 10 циклів роботи важеля заслінки дроселя. Повинно зібратися від 5,2 до 8,7 см³ пального. Якщо це не так, потрібно прочистити жиклери карбюратора ВАЗ 2101. Для цього виконують прокачування насоса. Це допоможе прочистити забилися форсунки. Цю процедуру виконують близько 10 разів. Потім проводиться вимір пального ще раз.

Якщо процедура продувки не дала потрібного результату, прискорювач буде потрібно повністю міняти.

Якщо ж на великих оборотах спостерігаються збої в роботі мотора, потрібно перевірити діафрагму насоса. Вона могла зноситися. Часто стирається шток бензонасос.

Коригування заслінки дроселя

Регулювання карбюратора ВАЗ2101 починається з настройки дросельної заслінки. Це нескладна процедура. Виконати її можна в три етапи. Вручну потрібно повернути проти годинникової стрілки важіль управління заслінки. Вона повністю відкривається.

Проводиться вимір відстані до первинної камери. Пристрій карбюратора передбачає, що цей показник становить 12,5-13,5 мм. Якщо ж результат відрізняється, потрібно підігнути вусики тяги. Регулювання заслінки передбачає визначення величини відкриття заслінки дроселя. Воно повинно складати 14,5-15,5 мм. В іншому випадку буде потрібно підкрутити шток приводу пневматики.

Часті причини поломки карбюратора і їх рішення

Якщо в карбюраторі вийде з ладу один з елементів системи, помітити це можна не відразу. Збої з’являються поступово. Часто нестабільність оборотів холостого ходу пояснюється вийшли з ладу електромагнітним клапаном. Не всі карбюратори мають такий пристрій.

Щоб виконати перевірку електромагнітного клапана, потрібно від’єднати підключений до нього провід. Від акумуляторної батареї до нього підводиться плюсової контакт. Справна проводка проявляється невеликим клацанням.

Потрібно перевірити напругу на дроті, який підключається до електромагнітного клапану. Якщо напруги в косильною волосіні немає, проводка вийшла з ладу. Буде потрібно повністю замінити мережу від замка запалювання до електроклапана.

Нестабільні обороти можна спостерігати і в тому випадку, коли електроди свічок запалювання покриті великим шаром сажі. Потужність іскри недостатня. Вона не може запалити паливну суміш. Поганий стан свічок пояснюється неправильно вибрано параметр карбюратора. У цьому випадку він подає занадто велика кількість пального в камеру згоряння.

Причиною цієї несправності може бути прогорів впускний клапан. Він відповідає за кількість пального, яке подається в камеру згоряння двигуна. Щоб переконатися в цьому, потрібно провести регулювання карбюратора. Якщо це не допоможе, потрібно замінити впускний клапан.

Що потрібно для регулювання

Спочатку потрібно підготувати відповідний ремкомплект карбюратора ВАЗ 2101. Також будуть потрібні нові манжети, жиклери карбюратора і інші запчастини. Щоб відрегулювати карбюратор, потрібно ремкомплект, який включає в себе наступні інструменти:

 • Гайкові ключі.
 • ганчір’я.
 • Викрутки (хрестова, плоска).
 • захисні рукавички.
 • розчинник.
 • зубочистки.
 • Балончик зі стисненим повітрям або насос.

Після відповідної підготовки ремкомплекта можна приступати до налаштування карбюратора ВАЗ-2101. Для цього не потрібно застосовувати великі зусилля. Всі дії повинні бути акуратними і точними.

Також потрібно оглянути вузли, від яких може залежати робота мотора. Потрібно оглянути свічки запалювання. За їх зовнішнім виглядом можна сказати, в яких пропорціях змішується паливо з повітрям.

Карбюратор потрібно очистити. Для цього демонтують його верхню кришку. Знімається поплавок, вакуумний клапан. Внутрішній простір камер потрібно прочистити. Тут накопичуються сажа і бруд. Очищення проводять за допомогою балончика з повітрям або за допомогою насоса.

Ще одним обов’язковим дією є перевірка зазору між електродами розподільника, а також котушки і проводів високовольтної напруги. Налаштування проводять тільки після прогріву двигуна до 90ºС. Машини ставлять на ручник.

Пристрій, перевірка і ремонт карбюратора ВАЗ 2101 і його модифікацій

Періодично власники карбюраторних Жигулів переймаються нерівній роботою двигуна на холостих обертах, провалах при розгонах і його поганим запуском. Однією з причин зазначених проблем є несправності паливної системи, зокрема карбюратора.

Система рівня палива

За рівень палива відповідає поплавок в камері поплавця карбюратора. Як надмірна, так і недостатній рівень палива негативно позначиться на роботі мотора. Дана проблема виникає в основному через не герметичності паливного клапана, що виникає досить часто через погану якість палива з паливними фільтрами. Очищення клапана або його заміна при відсутності герметичності проводиться після візуального контролю, будучи досить простою операцією.

Пристрій карбюратора, діагностика, регулювання

Пристрій карбюраторів принципово мало відрізняється і складається з наступних систем:

 • Система підтримки і регулювання рівня палива;
 • Система пуску і прогріву двигуна;
 • Система холостого ходу;
 • Прискорювального насоса;
 • Головної дозуючої системи;
 • системи еконостата.

Класифікація

На великій кількості класичних моделей Жигулів використовується карбюратор ВАЗ 2101 в різних модифікаціях. Існує кілька модифікацій випускаються карбюраторів, які відрізняються не тільки розміром встановлених жиклерів, а й наявністю або відсутністю системи вакуум-коректора.

Карбюратор ВАЗ 2101 всіх модифікацій призначений тільки для двигунів ВАЗ 2101 і 21011, де встановлюється розподільник запалювання без вакуум-коректора. На автомобілі більш пізнього випуску встановлюються системи, які вже обладнані вакуумними коректорами. Слід пам’ятати, що використання карбюраторів, що йдуть на двигуни ВАЗ 2101, 21011 і 2105 без вакуумного регулятора можна застосовувати на інших моторах і навпаки. Аналогічно використовується карбюратор ВАЗ 2103 і ВАЗ 2016. тільки на моделях, де відсутня вакуум-коректор.

Обслуговування, регулювання карбюраторів в домашніх умовах є досить складною процедурою, що вимагає певних навичок, знань і інструментів. Самостійно можна відрегулювати холостий хід, провести заміну прокладок, очищення жиклерів, паливних каналів, а також візуально перевірити роботу прискорювального насоса, при необхідності замінити його. Але остаточне доопрацювання з регулюванням бажано проводити в автосервісі, що має діагностичне обладнання для перевірки рівня вмісту чадного газу у вихлопних газах.

Система пуску і холостого ходу

Система пуску і холостого ходу є найбільш вразливими механізмами. Поганий пуск двигуна часто буває викликаний неповним закриттям повітряної заслінки. Усувається воно шляхом очищення зі змазкою її приводу. Крім цього необхідно перевірити, як вона відкривається в момент пуску, що забезпечує механізм пускового пристрою.

При нестійких оборотах холостого ходу спочатку необхідно перевірити електричний клапан холостого ходу шляхом подачі на нього напруги. Відсутність клацань буде відразу вказувати на його дефект, що потребують заміни вузла. Також можливе попадання бруду в його канал. Необхідно обов’язково очистити жиклер клапана, потім прочистити канал.

Регулювання холостого ходу здійснюється наступним чином. Спочатку необхідно домогтися потрібних обертів мотора гвинтом кількості паливної суміші (для двигунів ВАЗ цей показник становить 850 об / хв). Потім гвинтом якості необхідно знайти таке положення, при якому двигун буде розвивати максимальні оберти. Якщо його обороти будуть більше 850 об / хв, то гвинтом кількості необхідно їх знизити, а потім домогтися максимальних обертів за допомогою гвинта якості. Після того, як обороти будуть виставлені і складуть 850 об / хв, то необхідно загортати гвинт якості до моменту, коли двигун не почне злегка трясти. Потім відвернути гвинт якості назад приблизно на третину або чверть обороту, домігшись найбільш сталої роботи мотора на самій збідненого суміші.

прискорювальний насос

Ще однією розповсюдженою проблемою є несправність прискорювального насоса, що проявляється тупістю чи ривками при розгоні. Перевіряється дефект візуально. Потрібно різко відкрити дросельну заслінку, перевіривши наявність і силу бензинової струменя, яка повинна бути рівномірною протягом 3-4 секунд. Якщо це не так, то необхідно перевірити западання клапана або прочистити жиклер.

Мабуть, це найпоширеніші прості несправності і методи їх усунення. Якщо самостійно не вдається їх вирішити, то рекомендовано звернутися в професійний сервіс.