Налаштування карбюратора ВАЗ 2106 своїми руками

Як відрегулювати карбюратор на ВАЗ 2106

Як правило, регулювання карбюратора (за умови, що пристрій почищено, не має зношених елементом і повністю справно) зводяться до регулювання холостого ходу ВАЗ 2106, регулювань кількості палива в камері і т.д. Почнемо з холостих обертів. Карбюратор ВАЗ 2106, як і всі інші вузли автомобіля, потребує своєчасного ТО. Технічне обслуговування або ремонт карбюратора може включати в себе наступні роботи:

очищення внутрішніх і зовнішніх поверхонь корпусних деталей; заміна або ремонт зношених деталей карбюратора; настройка карбюратора ВАЗ 2106 (регулювання обертів двигуна на холостому ходу) і т.д.

Регулювання холостого ходу виконується гвинтами кількості і якості. Щоб зрозуміти, як відрегулювати карбюратор 2106 (регулювання ХХ), потрібно враховувати наступне:

гвинтом кількості горючої суміші встановити режим роботи двигуна в межах 800-900 обмин. (Запам’ятати положення гвинта якості); встановити найбільшу кількість оборотів за допомогою обертання гвинта якості; гвинтом кількості довести число оборотів ДВС до 950-1050 в хвилину; за допомогою гвинта якості встановити максимальну кількість обертів; ці дії проводять до моменту збігу числа обертів 950-1050 за хвилину з максимальним значенням числа обертів, отриманих за допомогою гвинта якості; повернути гвинт якості в положення, коли число оборотів ДВС було в межах 800-900 за хвилину.

Йдемо далі. Налаштування карбюратора ВАЗ 2106 також включає в себе регулювання кількості бензину в камері карбюратора, а також регулювання прискорювального насоса. Одним з важливих параметром карбюратора ВАЗ2106 є кількість палива в його камері, саме від нього залежить витрата палива і токсичність вихлопу. Для регулювання необхідно:

переконатися в справності всіх складових елементів, які забезпечують необхідний рівень палива; зняти верхню частину корпуса карбюратора і встановити її вертикально, так, щоб кулька голки стосувався язичка поплавця; виміряти зазор між площиною кришки і низом поплавка, він повинен становити 6-6,25мм. якщо зазор не відповідає нормам, акуратно підігнути язичок поплавця; перевірити хід поплавця, він повинен бути в межах 8-8,25мм.

Після регулювання камери поплавця, необхідно перевірити регулювання прискорювального насоса.

Перевірку та регулювання проводять наступним чином:

провести демонтаж карбюратора і зняти з нього верхню кришку, підготувати пляшку з чистим бензином; підставити під карбюратор порожню ємність і наповнити камеру поплавця паливом до половини; перемістити важіль приводу дросельних заслінок кілька разів до моменту надходження палива в усі канали, що забезпечують роботу прискорювача-насоса; провернути важіль дросельної заслінки 10 разів, зібрати випливає бензин в ємність і шприцом виміряти обсяг (5,25-8-75см³); необхідно звернути увагу, куди направлений струмінь, якої вона якості та якої форми, при будь-якому порушенні розпилювач прискорювача змінюють на новий.

Після регулювання необхідно перевірити карбюратор на працездатність, запустивши ДВС і оцінивши його роботу: на холостому ходу, при різкому гальмуванні і відпуску педалі газу, при різкому натисканні на педаль газу. Двигун повинен працювати рівномірно, не глухнути на основних і на перехідних режимах.

Особливості карбюраторів «Солекс» для автомобілів ВАЗ-2106

Нерідко автовласники в цілях економії палива і поліпшення динамічних характеристик встановлюють на свої машини карбюратори «Солекс» ВАЗ-21083 або 21073, але ці вузли далеко не завжди виправдовують очікування. Як альтернативний варіант Дмітровградскій автоагрегатний завод спеціально розробив модель 21053-1107010-20, призначену для роботи з двигунами 1,5 і 1,6 л, на сьогоднішній день даний карбюратор вважається одним з кращих для ВАЗ-класики. Головні плюси, які слід зазначити при установці карбюратора 21053-20 замість стандартного «Озон»:

 • поліпшується динаміка автомобіля;
 • менше часу йде на прогрів ДВС;
 • забезпечується плавність ходу машини;
 • при неспішної їзди економиться паливо.

Також «Солекс» відрізняється простотою в налаштуванні, «некапризним», хоча тут є і свої мінуси: доводиться докуповувати деякі запчастини (тяги, які підходять від «ВАЗ 2121», корпус повітряного фільтра, товсту прокладку), витрачати додатковий час на підгонку і доопрацювання.

Регулювання карбюратора ВАЗ 2106 своїми руками

Карбюратор. це складовою вузол, який готує для двигуна паливну суміш. Його завдання. забезпечити правильні пропорції змішування повітря з бензином. Ідеальним вважається співвідношення: 1 порція бензину на 15 порцій повітря. В процесі експлуатації регулювання карбюратора ВАЗ 2106 поступово збивається, що призводить до зайвого збагачення або збіднення паливної суміші бензином.

Діагностика карбюратора після регулювання

Тепер потрібно переконатися, що всі налаштування виставлені правильно. Для цього потрібно завести двигун і поспостерігати за його роботою на холостих. Чи не починає він троить? Далі натискаєте різко на акселератор і також різко відпускаєте її. Чути чи провали? Якщо так, гвинт регулювання якості палива потрібно трохи викрутити.

При різкому гальмуванні мотор повинен продовжувати стабільно працювати. Якщо він глухне, потрібно трохи викрутити гвинт якості.

Таким чином, ви тепер знаєте, як відрегулювати карбюратор на ВАЗ 2106 своїми силами без спеціальних інструментів.

Досвідчені карбюраторщики! Якщо ви знайшли в статті неточності і хочете поділитися досвідом, пишіть свої коментарі. Ваша думка буде дуже корисно всім читачам сайту. На шістках часто ставлять карбюратора ДААЗ і солекс. Чи є принципова різниця в регулюванні між ними? Також цікава ваша думка.

Ця стаття. частина циклу з 9 уроків, присвячених карбюраторам сімки. Щоб ознайомитися з усіма дев’ятьма уроками, перейдіть за посиланням: https://7vaz.ru/chto-takoe/karbyurator.html

Установка рівня бензину в камері поплавця

Для регулювання поплавця в карбюраторі ДААЗ сам вузол цілком знімати не потрібно, але необхідна часткова розбирання. Щоб зробити регулювальні роботи, виконуємо наступні дії:

 • глушимо двигун, відкриваємо капот;
 • демонтуємо кришку повітряного фільтра (відвертаємо три гайки);
 • знімаємо сам корпус фільтра (ще чотири гайки);
 • від’єднуємо трос підсосу;
 • знімаємо телескопічний шток пускового пристрою;
 • викручуємо п’ять гвинтиків кріплення карбюраторної кришки (їх потрібно акуратно вийняти і зібрати, важливо не упустити деталі кріплення в колектор);
 • для зручності роботи від’єднуємо шланг подачі палива;
 • перевертаємо кришку і визначаємо зазор між поплавком і картонною прокладкою, він повинен бути в межах 6-6,5 мм;
 • якщо зазор відрізняється від необхідного значення, шляхом підгинання язичка виробляємо регулювання;
 • також необхідно буде вирівняти сам поплавок по площині, він може бути скошений щодо поверхні кришки.

При правильному налаштуванні відразу після зняття кришки бензин в камері поплавця приблизно знаходиться на рівні середини скошеної поверхні корпусу карбюратора, а хід поплавця становить близько 14 мм.

Як регулювати холості оберти на карбюраторі Solex

Так само, як і у випадку з «Озоном», перед регулюванням холостого ходу автомобільний ДВС необхідно прогріти до робочого стану, при цьому повинен бути справним як сам двигун, так і свічки запалювання, бензонасос, високовольтні дроти, не забруднені повітряний і паливний фільтри. Повітряну заслінку слід відкрити до упору (до кінця втопити рукоять подсоса), потім приступити до регулювання ХХ за допомогою гвинтів кількості і якості:

 • великим гвинтом (кількості), загортаючи його, збільшуємо обороти;
 • гвинтик якості закручуємо до тих пір, поки мотор не почне зменшувати обороти, працювати з перебоями, потім його викручуємо до початку стабільної роботи мотора;
 • за допомогою обох гвинтів добиваємося найбільш оптимального режиму, встановивши холостий хід 850-950 об / хв.

Після операції по налаштуванню слід перевірити динаміку і стабільність роботи двигуна на ходу: мотор не повинен глухнути при різкому скиданні газу, при русі не повинно спостерігатися провалів, ривків і поштовхів.

Регулювання холостого ходу на карбюраторах типу «Озон»

Перш ніж почати регулювальні роботи, слід прогріти ДВС до робочої температури, ще важливо, щоб карбюратор був чистий, без засмічених каналів. Далі чинимо так:

 • запускаємо двигун на холостому ходу (ХХ);
 • гвинтом кількості, відкручуючи його, збільшуємо обороти на 100 більше звичайної норми;
 • починаємо закручувати гвинт якості до тих пір, коли движок починає працювати менш стійко, потім трохи відвертаємо, добиваємося стабільної роботи;
 • знаходимо оптимальний режим роботи мотора на ХХ при максимально закрученому гвинті якості, при цьому вважається нормою 850 оборотів в хвилину (допускається від 800 до 1000).

При грамотній регулюванню споживання бензину в межах міста становить в середньому 8,5-9,5 л / 100 км, але при цьому повинен бути справний двигун, правильно виставлено запалювання. Ще на карбюраторах «Озон» нерідко засмічується жиклер електромагнітного клапана, його перед регулюванням суміші холостого ходу слід перевірити і при необхідності почистити.

ВАЗ 2106 карбюратор: пристрій і особливості

Отже, за умови порушення регулювань, при приготуванні паливно-повітряної суміші порушується співвідношення палива і повітря. В результаті в ДВС починає надходити збіднена або збагачена горюча суміш. Це погано позначається на роботі карбюратора і двигуна в цілому, збільшується витрата палива, з’являється детонація і т.д. У гіршому випадку, виникають поломки і необхідний ремонт ДВС.

Щоб цього не сталося, необхідно знати симптоми збоїв в роботі дозуючого пристрою, приділити увагу регулювань і ряду інших особливостей. Перш за все, карбюратор ВАЗ 2106, як було сказано вище, призначений для приготування оптимального складу паливно-пальної суміші, яка подається в циліндри силового агрегату автомобіля.

Один з найпоширеніших. Озон, відмінною рисою якого є економія палива і зменшення токсичності вихлопних газів. Давайте зупинимося на такому пристрої більш детально.

поплавкові камера (в ній розташований поплавок для контролю рівня палива); еконостат (забезпечення паливом ДВС при роботі на високих оборотах); система холостого ходу (підтримує стабільні обороти ДВС при закритій дросельної заслінки); прискорювальний насос (забезпечує подачу додаткового палива); система пуску (регулювання подачі повітря за допомогою повітряної заслінки); перехідна система (збагачення горючої суміші при переході з режиму холостого ходу до роботи головних дозуючих систем).

Коротко про особливості і пристрої карбюраторного вузла «шістки»

Перед тим, як відрегулювати карбюратор на ВАЗ 2106, не завадить дізнатися його конструктивні особливості. Після 1980 року на тольяттинские автомобілі стали встановлювати Озон і Солекс. Сенс роботи вузла. приготування горючої суміші перед подачею її в циліндри авто. До тонкощів, це не автошкола, розбирати конструкцію не будемо, досить ознайомитися з основними компонентами, що забезпечують оптимальний режим роботи карбюраторного ДВС:

 • Система дозування пального.
 • Механізми для управління заслінками дроселя і збагачення суміші.
 • Система холостого ходу.
 • Насос-прискорювач і еконостат.
 • Поплавковая камера.

Камера з поплавком і голчастим клапаном відповідає за стабільність рівня пального. Далі бензин, протікаючи по розпилювальної трубці, потрапляє в камеру, де змішується з повітрям з впускного патрубка. Кількість суміші коригується дросельною заслінкою, яка пов’язана з акселераторной педаллю.

Точне регулювання дозволяє приготувати правильну суміш з бензину і повітря в співвідношенні 1:15. У процесі тривалої експлуатації машини настройки збиваються і доводитися думати, як відрегулювати карбюратор на автомобілі ВАЗ 2106 своїми силами. Технологія юстирування однакова як для Солекса, так і для Озона.

регулювання поплавця

Один з основних етапів у налагодженні карбюраторного вузла. Високий рівень видаватиме «багату» суміш, і вона в більшій кількості буде подаватися в циліндри, але очікуваної динаміки не буде. Підвищиться тільки витрата пального, а також його токсичність.

Язичок поплавця повинен бути так встановлено, щоб його хід становив не більше 8 мм. У деяких випадках причиною неполадок може стати голчастий клапан. Тоді потрібно зняти поплавок, витягнути голку і перевірити прохідність отворів.

Сделай сам. Молодой Подписчик учится самостоятельно проводить регулировку Карбюратора

регулювання тяг

Не менш важливий етап в процесі налагодження карбюратора «шістки» виконується по переходах:

 • Демонтувати повітряний фільтр і його корпус.
 • Виміряти відстань між центральними точками наконечників, воно повинно бути 80 мм.
 • Щоб змінити довжину тяги, звільнити наконечник викруткою і ключем «на 8» відкрутити контргайку, після чого виконати наладку методом обертання наконечника.
 • Затягнути кріплення і встановити тягу на штатне місце, завести мотор і натиснути педаль газу до упору. У разі якщо дросель відкривається не повністю, то у заслінки є запас ходу.

На питання, як далі відрегулювати карбюратор на автомобілі ВАЗ 2106, фахівці рекомендують зробити ще кілька нескладних дій:

 • Зняти наконечник тяги поздовжнього типу і відкрутити контргайку.
 • Зменшити довжину тяги, закріпити її і знову перевірити ступінь відкриття заслінки методом натискання до статі на педаль газу. Заслінка повинна бути абсолютно закрита.
 • У разі необхідності збільшення довжини тяги потрібно послабити трос дросельної заслінки.

Роби сам: як відрегулювати карбюратор на авто ВАЗ 2106 у власному гаражі?

Повноцінна настройка вузла приготування горючої суміші потребує системного підходу. Весь цикл складається з послідовного виконання наступних етапів:

 • попередня фаза.
 • регулювання поплавця.
 • Юстирування холостих обертів.
 • Регулювання наконечників тяг карбюраторного вузла.

Як грамотно налаштувати карбюраторний вузол Lada 2106?

Легендарна «шістка», яка була, мало не основним автомобілем в країні, все рідше зустрічається на наших дорогах. Тепер мало хто спеціалізується на ремонті і обслуговуванні вазовской класики, і знайти майстра з налаштування її системи харчування досить складно. Однак будь-який автовласник здатний самостійно налагодити вузол приготування горючої суміші, достатньо скористатися рекомендаціями досвідчених водіїв.

Налаштування холостих обертів

У процесі беруть участь два гвинти, які встановлюють кількість і якість суміші. Для якісної настройки не завадить наявність газоаналізатора. Перед тим, як відрегулювати карбюратор на автомобілі ВАЗ 2106, потрібно знати про обмежувальні пластикових втулках, які напресовані на регулювальні гвинти. Ці заглушки не дозволяють порушувати заводські настройки. Якщо даний фактор заважає виставити нормально ХХ, то слід виламати їх шліцьовій викруткою.

Технологія регулювання холостих обертів:

 • При відкритій повітряній заслінці встановити гвинтом якості частоту обертання коленвала 800-900 об / хв.
 • Обертаючи гвинт якості, встановити максимальні оберти ДВС.
 • Гвинтом кількості виставити по тахометрі обертів 950-1030 об / хв.
 • Гвинтом якості знову встановити максимальні оберти.
 • Повторювати ці операції до моменту, коли число обертів 950-1030 об / хв не співпаде з максимальними оборотами, встановленими за допомогою гвинта якості.
 • Після моменту збігу гвинт якості повернути в положення, де обороти ДВС становили 800-900 об / хв.

При наявності газоаналізатора гвинтом якості домагаються концентрації СО у вихлопних газах 0,5-1,2%. Остаточне положення гвинтів потрібно зафіксувати пластичним герметиком, щоб запобігти мимовільне відкручування.

Попередній етап

Перед тим, як правильно відрегулювати своїми руками карбюратор на ВАЗ 2106, важливо виконати ряд робочих заходів:

 • Налаштувати теплові зазори механізму газорозподілу.
 • Встановити оптимальний момент запалювання.
 • Відкрити повністю повітряну заслінку.

Всі роботи по налаштуванню карбюраторного вузла проводяться на прогрітому моторі. Не варто забувати, що в ході процесу можуть знадобитися нові деталі та гумові вироби, тому краще завчасно придбати ремонтний комплект.

Як відрегулювати карбюратор на ВАЗ 2106. Ремонт ВАЗ своїми руками

Багато водії ставлять одне і те ж питання як же відрегулювати карбюратор на ВАЗ насправді все набагато простіше якщо у вас ллє, переливає або ж зовсім не хватка палива тоді перше що вам потрібно зробити. Беремо знімаємо повітряний фільтр і світимо в камеру холостого ходу і якщо у вас там туман або ж ллє значить у вас не вистачає бензину або перебір але буває що карбюратор не подається регулювання і холостий огидний і не реагує що ж робити як правильно відрегулювати карбюратор на ВАЗ 2106 в такому випадку.

 • При відкручуємо жиклер холостого ходу.
 • Робимо сильну перегазовку (бажано протягом 5. 12 разів). І тим самим створюємо розрідження в каналі холостого ходу і тим самим продули жиклер від бруду або смітинки.
 • Тепер регулюємо паливний гвинт.

Налаштування карбюратора ВАЗ 2106 своїми руками Відео

Заводом-виробником для ВАЗ-2106 передбачено емульсійний карбюратор Озон серії ДАА3 2107-1107010-20. Конструктивно він виконаний по двухкамерной схемою і включає наступні елементи:

 • прискорювальний насос і розпилювач в 1 камері;
 • збагачувальне пристрій в 2 камері;
 • збалансована поплавкові камера;
 • золотниковий механізм відведення газів з кратера;
 • запірний електромагнітний клапан;
 • пневмопривід ДЗ (дросельної заслінки) в другій камері;
 • 2 головні дозуючі системи;
 • система ХХ (холостого ходу).

Як працює карбюратор?

Паливо надходить в камеру поплавця карбюратора через фільтр сітчастого типу і голчастий клапан, з’єднаний гнучкою тягою з поплавком. Таким чином, в камері поплавця весь час підтримується певний рівень бензину.

Настройка карбюратора ваз 2106

У свою чергу, паливо з поплавкової камери подається через калібровані жиклери в емульсійні колодязі і канали, в яких воно змішується з повітрям, що поступає з повітряних жиклерів. Потім паливно-повітряна емульсія подається через розпилювачі в великі і малі дифузори. Потім суміш надходить в канал впускного трубопроводу через калібрований отвір. Його перетин регулюється голкою, так званого гвинта кількості.

Конструктивною особливістю карбюратора є наявність двох незалежних систем. Перша забезпечує роботу двигуна на режимі ХХ і включає в себе електровакуумний і вакуумний клапани з повітряними і паливними жиклер. Друга система вступає в роботу після відкриття ДЗ при натисканні на педаль газу.

Склад паливної суміші в цих системах залежить від рівня рідини в камері поплавця. Тому для стійкої роботи двигуна, в першу чергу необхідно налаштувати заданий рівень палива в PC.

Швидка настройка карбюратора своїми руками

Попередньо знявши корпус повітряного фільтра, вимірюємо величину відстані між центрами наконечників тяг. Воно повинно бути в межах 80 ± 0,5 мм. Якщо цей параметр виходить за вказані межі, необхідно провести його коригування в наступному порядку:

 • за допомогою викрутки знімаємо один з наконечників;
 • послаблюємо контргайку ключем на 8 і обертаємо наконечник до тих пір, поки довжина тяги не стане заданої;
 • затягуємо контргайку і ставимо тягу на штатне місце;
 • потім помічник повинен натиснути на педаль газу, після чого контролюємо стан ДЗ першої камери, якщо вона відкривається в повному обсязі, необхідно прибрати додатковий хід важеля;
 • знімаємо з важеля наконечник поздовжньої тяги;
 • послаблюємо контргайку, виставляємо задану величину довжини тяги і ставимо її назад, затягуємо гайку;
 • повторно перевіряємо положення ДЗ;
 • після відпускання педалі газу контролюємо закриття ДЗ;
 • при необхідності проводимо повторну перевірку і регулювання.
 • послаблюємо трос приводу заслінки (підсосу) і просимо помічника повністю втопити важіль;
 • відкриваємо повітряну заслінку натисканням на трёхплечевой важіль і затягуємо гвинт;
 • закриваємо повітряну заслінку важелем в салоні, а потім знову відкриваємо для контролю.

САМАЯ ПРОСТАЯ НАСТРОЙКА КАРБЮРАТОРА. легче не бывает! / T-Strannik

Як правильно відрегулювати карбюратор ВАЗ

починаємо закручувати паливний гвинт і шукати нашу горезвісну гірку закручуємо, обороти починають падати і машина починає глухнути, починаємо відкручувати до тих пір поки не перестане рости гірка, потрібно зловити цей момент, цей момент добре помітний (перестають рости обороти). Тепер починаємо прибирати гвинт кількості суміші, точніше його закручувати так щоб двигун відчував себе нормально (і щоб не де не че не лилося). Пояснення як відрегулювати карбюратор на ВАЗ 2107 коли дросіля обидва

закриті і не йде головна дозуючий, це не дозуючий повинна працювати а тільки через режим холостого ходу (тільки автономна система холостого ходу повинна працювати), Не забувайте при відкручувати жиклер холостого ходу і створювати розрідження в каналі і вся грязь через трубу вийде як відрегулювати клапана на ВАЗ.

Як відрегулювати карбюратор на ВАЗ 2106. Як своїми руками відрегулювати карбюратор на ВАЗ 2106 відео

налаштовуємо карбюратор

Налаштування карбюратора ВАЗ-2106 включає наступні операції:

 • регулювання положення ДЗ;
 • коригування ПУ;
 • перевірка продуктивності УН;
 • контроль герметичності ІК.

Регулювання положення ДЗ. Поворотом приводу і важеля управління заслінками встановлюємо ДЗ у відкрите положення. Вимірюємо величину максимального відкриття, яка повинна бути в межах 13,0 ± 0,5 мм для первинної камери і 15,0 ± 0,5 мм для вторинної. Регулювання розміру відкриття ДЗ в першій камері проводиться шляхом вигину нижнього вусика тяги, а в другій. закручуванням або викручуванням штока тяги.

Після цього заміряють відстань від верхнього вусика тяги до важеля, який би хід ДЗ другої камери. Якщо його величина виходить за межі 6,0 ± 0,1 мм, змінюємо її підгином верхнього вусика.

Коригування пускового пристрою (ПУ). Поворотом важеля до кінця проти годинникової стрілки закриваємо ДЗ другої камери. Контролюємо стан кінця тяги важеля, жорстко закріпленого на осі ДЗ першої камери. Він повинен стосуватися кінця штока ПУ. При необхідності підгинаємо тягу до досягнення необхідного положення.

Перевіряємо величину відкриття ДЗ первинної тяги при закритій ДЗ другої камери. Розмір відкритого положення повинен бути в межах 0,7-0,8 мм при висунутому штоку ПУ на 5,0 ± 0,5 мм.

Якщо фактична величина висунутого штока виходить за ці межі, коригуємо його положення обертанням гвинта.

Щоб перевірити продуктивність прискорювального насоса (УН) необхідно зібрати в мензурку паливо, яке надходить в період 10 повних ходів важеля, керуючого заслінкою. Перед цим слід зробити попередню прокачування для заповнення каналів насоса. Якщо обсяг контрольованого палива складе 5,25-8,75 см3, продуктивність вважається нормальною.

Перевірка герметичності ІК (голчастого клапана) проводиться в лабораторії з використанням спеціального обладнання. ІК поміщають в контрольну пробірку на час не менше 10 секунд. Якщо тиск протягом цього часу не падає, значить, працездатність клапана нормальна.

налаштовуємо карбюратор

Налаштування карбюратора ВАЗ-2106 включає наступні операції:

 • регулювання положення ДЗ;
 • коригування ПУ;
 • перевірка продуктивності УН;
 • контроль герметичності ІК.

Регулювання положення ДЗ. Поворотом приводу і важеля управління заслінками встановлюємо ДЗ у відкрите положення. Вимірюємо величину максимального відкриття, яка повинна бути в межах 13,0 ± 0,5 мм для первинної камери і 15,0 ± 0,5 мм для вторинної. Регулювання розміру відкриття ДЗ в першій камері проводиться шляхом вигину нижнього вусика тяги, а в другій. закручуванням або викручуванням штока тяги.

Після цього заміряють відстань від верхнього вусика тяги до важеля, який би хід ДЗ другої камери. Якщо його величина виходить за межі 6,0 ± 0,1 мм, змінюємо її підгином верхнього вусика.

Коригування пускового пристрою (ПУ). Поворотом важеля до кінця проти годинникової стрілки закриваємо ДЗ другої камери. Контролюємо стан кінця тяги важеля, жорстко закріпленого на осі ДЗ першої камери. Він повинен стосуватися кінця штока ПУ. При необхідності підгинаємо тягу до досягнення необхідного положення.

Перевіряємо величину відкриття ДЗ первинної тяги при закритій ДЗ другої камери. Розмір відкритого положення повинен бути в межах 0,7-0,8 мм при висунутому штоку ПУ на 5,0 ± 0,5 мм.

Якщо фактична величина висунутого штока виходить за ці межі, коригуємо його положення обертанням гвинта.

Щоб перевірити продуктивність прискорювального насоса (УН) необхідно зібрати в мензурку паливо, яке надходить в період 10 повних ходів важеля, керуючого заслінкою. Перед цим слід зробити попередню прокачування для заповнення каналів насоса. Якщо обсяг контрольованого палива складе 5,25-8,75 см3, продуктивність вважається нормальною.

Перевірка герметичності ІК (голчастого клапана) проводиться в лабораторії з використанням спеціального обладнання. ІК поміщають в контрольну пробірку на час не менше 10 секунд. Якщо тиск протягом цього часу не падає, значить, працездатність клапана нормальна.

Як працює карбюратор?

Паливо надходить в камеру поплавця карбюратора через фільтр сітчастого типу і голчастий клапан, з’єднаний гнучкою тягою з поплавком. Таким чином, в камері поплавця весь час підтримується певний рівень бензину.

У свою чергу, паливо з поплавкової камери подається через калібровані жиклери в емульсійні колодязі і канали, в яких воно змішується з повітрям, що поступає з повітряних жиклерів. Потім паливно-повітряна емульсія подається через розпилювачі в великі і малі дифузори. Потім суміш надходить в канал впускного трубопроводу через калібрований отвір. Його перетин регулюється голкою, так званого гвинта кількості.

Конструктивною особливістю карбюратора є наявність двох незалежних систем. Перша забезпечує роботу двигуна на режимі ХХ і включає в себе електровакуумний і вакуумний клапани з повітряними і паливними жиклер. Друга система вступає в роботу після відкриття ДЗ при натисканні на педаль газу.

Склад паливної суміші в цих системах залежить від рівня рідини в камері поплавця. Тому для стійкої роботи двигуна, в першу чергу необхідно налаштувати заданий рівень палива в PC.

Швидка настройка карбюратора своїми руками

Попередньо знявши корпус повітряного фільтра, вимірюємо величину відстані між центрами наконечників тяг. Воно повинно бути в межах 80 ± 0,5 мм. Якщо цей параметр виходить за вказані межі, необхідно провести його коригування в наступному порядку:

 • за допомогою викрутки знімаємо один з наконечників;
 • послаблюємо контргайку ключем на 8 і обертаємо наконечник до тих пір, поки довжина тяги не стане заданої;
 • затягуємо контргайку і ставимо тягу на штатне місце;
 • потім помічник повинен натиснути на педаль газу, після чого контролюємо стан ДЗ першої камери, якщо вона відкривається в повному обсязі, необхідно прибрати додатковий хід важеля;
 • знімаємо з важеля наконечник поздовжньої тяги;
 • послаблюємо контргайку, виставляємо задану величину довжини тяги і ставимо її назад, затягуємо гайку;
 • повторно перевіряємо положення ДЗ;
 • після відпускання педалі газу контролюємо закриття ДЗ;
 • при необхідності проводимо повторну перевірку і регулювання.
 • послаблюємо трос приводу заслінки (підсосу) і просимо помічника повністю втопити важіль;
 • відкриваємо повітряну заслінку натисканням на трёхплечевой важіль і затягуємо гвинт;
 • закриваємо повітряну заслінку важелем в салоні, а потім знову відкриваємо для контролю.

Налаштування карбюратора ВАЗ-2106

Заводом-виробником для ВАЗ-2106 передбачено емульсійний карбюратор Озон серії ДАА3 2107-1107010-20. Конструктивно він виконаний по двухкамерной схемою і включає наступні елементи:

 • прискорювальний насос і розпилювач в 1 камері;
 • збагачувальне пристрій в 2 камері;
 • збалансована поплавкові камера;
 • золотниковий механізм відведення газів з кратера;
 • запірний електромагнітний клапан;
 • пневмопривід ДЗ (дросельної заслінки) в другій камері;
 • 2 головні дозуючі системи;
 • система ХХ (холостого ходу).

Можливі неполадки та їх усунення

На холостому ходу нестійкі обороти або двигун глухне

 • не відрегульований ХХ;
 • засмічені жиклери і канали. прочистити або продути повітрям;
 • в карбюратор потрапила вода. видалити рідину і злити відстій з бака.

Двигун неможливо запустити

 • засмічення паливопроводів. продути трубки і промити бак;
 • забруднений фільтр карбюратора. промити;
 • засмічення паливного насоса. промити фільтр.

Слабка потужність двигуна

 • ДЗ відкриваються не повністю. відрегулювати приводу заслінок;
 • засмічені канали та головні жиклери. почистити карбюратор;
 • низький рівень палива в PC. відрегулювати положення поплавця;
 • порушені зазори в клапанному вузлі. відкоригувати зазори;
 • повітряна заслінка піднімається в повному обсязі. відрегулювати приводи ДЗ;
 • пошкодження або знос поплавка. замінити що вийшла з ладу деталь;
 • засмічення повітряних каналів і жиклерів. почистити карбюратор.

Як відрегулювати режим холостого ходу

Попередня підготовка автомобіля до процесу регулювання режиму «холостого ходу» передбачає виконання таких заходів:

 • прогреваем силовий агрегат до досягнення температури теплоносія 900С;
 • якщо запуск двигуна не стався, за допомогою обертання гвинтів «якості» і «кількості» паливної суміші добиваємося пуску і стабільної роботи силового агрегату.

Регулювання зазорів клапанного механізму

Фіксування штовхачів клапанів при заміні регулювальної шайби: 1. фіксатор 67.7800.9504; 2. регулювальна шайба

Роботи по перевірці та регулюванню (в разі необхідності) проводяться на «холодному» двигуні з використанням широкого щупа товщиною 0,15 міліметрів або спеціального регулювального пристосування з мікрометричною головкою.

Самостійна регулювання карбюратора ВАЗ 2106

Перед розглядом самого процесу регулювання карбюратора, необхідно акцентувати увагу читача на те, що принципи, покладені в основу настройки, єдині (з невеликими поправками) для всіх типів карбюраторів, встановлених на автомобілях Волзького автозаводу.

Отже, виконуємо регулювання карбюратора «шістки».

Процес регулювання карбюратора складається з декількох окремих налаштувань і коригувань.

Регулювання карбюратора ВАЗ 2106

В даний час існує досить велика кількість різного роду інструкцій та настанов, детально описують регулювання карбюратора з використанням газоаналізатора. Перевагою даного методу є його максимальна ефективність. Однак такий, досить спеціалізований прилад, яким є газоаналізатор, є далеко не у кожного автолюбителя. А професіонали, що володіють таким пристроєм, оцінюють свої послуги зовсім недешево.

Проте, володіючи деякими базовими знаннями пристрої карбюратора і мінімальним набором інструменту і пристосувань, практично будь-який автовласник здатний самостійно виконати регулювання карбюратора ВАЗ 2106.

Установка кута випередження запалювання

Налаштування кута випередження запалювання виконується за допомогою поєднання відповідних міток, нанесених на кришці газорозподільного механізму з відміткою на маховику силового агрегату. Технічно це означає випередження моментом виникнення іскри на свічці першого циліндра і розмикання контактів переривника-розподільника досягнення поршнем першого циліндра ВМТ на кут 010.

Налаштування рівня палива

Цей параметр істотно впливає на склад паливної суміші, токсичність вихлопних газів, динаміку роботи силового агрегату і витрата палива і полягає у виконанні наступних маніпуляцій:

 • Відкручуємо гвинти кріплення кришки карбюратора і встановлюємо її в вертикальне положення. Обов’язковою умовою установки кришки є легке зіткнення кульки голки і язичка поплавця.
 • Спеціальним калібром вимірюємо зазор між площиною кришки (з урахуванням картонній прокладки) і нижньою поверхнею поплавка. Величина зазору повинна складати 6,50,25 міліметрів (поз.А).
 • У разі невідповідності величини зазору вказаною значенням вона (величина) коригується шляхом підгинання язичка поплавця (поз.а).
 • На завершення контролюємо величину ходу поплавця. Вона повинна бути 8,00,25 міліметрів.

Увага! При відсутності спеціального калібру можна скористатися звичайним свердлом відповідного діаметру.

 • Обертаючи гвинт, який регулює «кількість» паливної суміші (поз.1), встановлюємо частоту обертання колінчастого вала силової установки в діапазоні 820-900 об / хв.
 • Обертанням гвинта, що визначає «якість» паливної суміші (поз.2), добиваємося рівномірного і стабільної роботи силового агрегату. Потім, вкручуючи гвинт, зменшуємо обертів до моменту дестабілізації роботи двигуна, а потім знову їх (обороти) збільшуємо. Метою даних маніпуляцій є установка гвинта «якості» в положення, що забезпечує стале функціонування двигуна при максимально «збідненого» паливної суміші.
 • Що впав рівень оборотів збільшуємо гвинтом регулювання «кількості» паливної суміші і повторюємо маніпуляції з гвинтом регулювання «кількості».
 • Дані регулювання виконуємо кілька разів.

Перевірка якості виконаних регулювань

Ефективність вироблених регулювань карбюратора «ВАЗ 2106» може бути перевірена за допомогою виконання деяких, щодо нескладних, дій:

Запускаємо двигун і перевіряємо працездатність двигуна в режимі «холостого ходу». Він не повинен «троить». При різкому натисканні (відпуску) на педаль акселератора не повинно виникати «провалів». В іншому випадку необхідно трохи викрутити гвинт «якості».

Під час різкого гальмування двигун не повинен глухнути. Якщо це відбувається, вам також необхідно відкрутити гвинт регулювання «якості» палива, що трохи «збагатить» якість горючої суміші.

Сподіваємося, що інструкція, описана вище, допоможе вам не тільки забезпечити стабільну і ефективну роботу двигуна вашого автомобіля, але і мінімізувати ваші фінансові витрати.