Як зарядити акумулятор не знімаючи з автомобіля

Як зарядити акумулятор, не знімаючи з автомобіля

Напевно, кожен автолюбитель хоча б раз, але замислювався про те, щоб зарядити акумулятор, не знімаючи його з автомобіля. Мається на увазі не відключаючи клеми батареї. Більшість продовжують слідувати класичним рекомендацій, «як би чого не сталося». Але частина все-таки намагається розібратися, чи можна спростити собі життя? На жаль, ніякі пошуки не приводять до однозначного і безкомпромісному відповіді. Тому доведеться трохи розібратися.

Акумулятор. це пристрій, який виконує ряд важливих функцій в автомобілі. Воно забезпечує електрикою прилади машини при вимкненому двигуні, підтримує їх стан, працездатність і настройки, дозволяє завести автомобіль, а також виступає захисним буфером між генератором і електричного кола машини. Акумулятор періодично розряджається. це нормальне явище, характерне для будь-якого типу, виду або примірника. Крім того, з часом в процесі експлуатації акумулятор вичерпує свій ресурс, а його властивості втрачаються, і період розряду скорочується. Так, заряджати його доведеться частіше.

Кожен автолюбитель повинен знати і вміти вчасно зарядити акумулятор. Коректне відновлення заряду може значно продовжити життя пристрою. Канонічні правила говорять, що правильна зарядка повинна починатися з відключення сів акумулятор від ланцюга автомобіля. Вважається, що так менше ймовірність перевантажити мережу і зіпсувати дороге електрооснащеніе машини.

В чому проблема?

Або навіщо заряджати акумулятор, не знімаючи його з автомобіля? Моніторинг форумів, автоблог, розповіді друзів-знайомих і, можливо, навіть особистий досвід дозволяють виявити таку закономірність: при відключенні акумулятора «злітають» всі налаштування і установки бортового комп‘ютера, мультимедіа-системи та інших підключених до мережі пристроїв. Звичайно ж, хочеться уникнути тривалих перенастроювань всієї електроніки, якої в сучасному авто предостатньо.

У зворотному ж ситуації існує ризик виходу з ладу обладнання. З одного боку, втрата не представляється критичною, якщо мова йде про магнітоли або годинах, з іншого, нові машини можуть оснащуватися досить дорогими електронними пристроями, працездатність яких, крім усього, може бути принципова для нормального функціонування всіх систем автомобіля.

Наслідки відключення батареї

Жорстко позначеного кола наслідків відключення акумулятора при необхідності його зарядити немає. Власне, навіть в дуже схожих за функціоналом моделях автомобілів, знімаючи клеми, можна виявити абсолютно різні результати. Найбільш часто трапляються:

 • обнуління установок бортуправленія кліматом в салоні;
 • блокування штатної магнітоли.

Звичайно, великих загроз такі проблеми не несуть. Для розблокування медіа досить просто ввести код, а настройки електроадаптаціі самі відновляться через пару десятків кілометрів пробігу. Однак, трапляються і менш поширені, але і не менш неприємні наслідки короткочасного відключення акумулятора з ланцюга автомобіля:

зарядити, акумулятор, знімаючи, автомобіля
 • збій налаштувань клімат-системи;
 • видалення пам’яті оперативного пам’яті;
 • збої в системі сучасних акустичних систем, які можуть призводити до необхідності перевстановлення програмного забезпечення.

Очевидно, що після того, як автовласник зіткнеться хоча б з однією з описаних (або неописаних) проблем, у нього виникає бажання виключити їх в подальшому. Тому питання, чи може здійснюватися зарядка акумулятора, підключеного в ланцюг, стає актуальним і цілком логічним.

Нужно ли ВЫКРУЧИВАТЬ ПРОБКИ ПРИ ЗАРЯДКЕ АККУМУЛЯТОРА автомобиля??

Так, чи можна проводити зарядку, не знявши клеми?

Найпростішим і короткою відповіддю на це питання може бути. «можна»! Однак, зважаючи на складність системи, звичайно ж, знайдеться багато «АЛЕ»!

Зарядка акумулятора, яка виробляється, не знімаючи клем, чревата попаданням в мережу автомобіля підвищеної напруги. В принципі, прилади повинні нормально переносити скачки до 15,7 В. Однак, як показує практика, трапляється всяке. Тому для мінімізації ймовірності поломки електроніки, рекомендується використовувати зарядний пристрій, що має безпечні вихідні параметри струму. Таким чином, збираючись зарядити акумулятор, що сів, що не відключаючи його з мережі, слід уважно ознайомитися з його характеристиками. Як правило, в документації, якої забезпечується зарядка для акумулятора автомобіля, виробник відзначає, чи безпечна вона (особливо при використанні в автоматичному режимі) для електроніки автомобіля.

НЕ ЗАРЯЖАЙ аккумулятор, пока не посмотришь это видео! Самый ПРАВИЛЬНЫЙ заряд автомобильного АКБ.

Набагато менше ймовірності при цьому, що проблеми виникнуть, якщо буде використовуватися фабричне пристрій. Спроба зарядити підключений акумулятор саморобним пристосуванням може призвести до описаних небажаних наслідків з набагато більшою ймовірністю.

Поки здійснюється зарядка, функціонування зарядного пристрою краще постійно контролювати. Крім того, фахівці рекомендують дотримуватися певних правил, виробляючи підзарядку:

 • Приєднувати клеми слід в такому порядку: спершу «плюс», потім «мінус». Відключати пристрій потрібно в зворотному порядку.
 • Виключити контакти проводів від зарядного з поверхнею акумулятора, трубками і металевими деталями автомобіля.
 • Включення зарядного в електричну мережу 220 В слід проводити після того, як підключений акумулятор, відключати. після від’єднання клем.
 • В процесі підзарядки не включати ніякі прилади в автомобілі.
 • Не залишати заряджається пристрій без нагляду.
 • Забезпечити хорошу вентиляцію приміщення, в якому проводиться зарядка.

Втім, процедура підзарядки автомобільного акумулятора, що не знятого з машини, не відрізняється від стандартної.

Можно ли заряжать аккумулятор, не снимая с машины. Просто о сложном

резюме

Таким чином, відповіддю на питання, чи можна заряджати акумулятор, не знімаючи його з автомобіля, є «можна». Але при цьому в деяких випадках при перепадах в мережі авто, що викликаються нестабільною роботою зарядного пристрою, можна позбутися дорогих приладів, підключених в електроланцюг машини.

Уникнути або хоча б звести до мінімуму ймовірність настання негативних наслідків, можна, використовуючи якісні пристрої для підзарядки автомобільного акумулятора, а також дотримуючись ряду нескладних правил.

Для того щоб визначити для себе остаточно, чи варто проводити зарядку, не знімаючи клем, зважте всі за і проти і уважно вивчіть характеристики, документацію і можливості свого зарядного пристрою.

Чому не варто так заряджати і в чому небезпека

Як вже було сказано вище, при підключенні зарядного пристрою до акумулятора без відключення клем, струм від електроприладу може надходити до споживачів електроенергії, які працюють в черговому режимі.

Якщо вихідна напруга приладу для зарядки не перевищує 14,7 Вольт, то боятися за збереження апаратури не слід. Деякі зарядні пристрої можуть генерувати напругу значно більше цього значення, що може стати причиною виходу з ладу пристроїв, що працюють в машині весь час.

зарядити, акумулятор, знімаючи, автомобіля

Наявність постійно включених приладів помітно збільшить навантаження на ЗУ, що також є небажаним моментом. З цієї ж причини тривалість відновлення заряду батареї збільшиться, тому якщо необхідно здійснити цю операцію при мінімальних тимчасових витратах, то краще від’єднати акумулятор від бортової системи автомобіля.

Зарядний пристрій або генератор. що краще заряджає?

При нормальних умовах експлуатації зарядний пристрій не потрібно. Батарея повинна заряджатися від генератора. І заряд при постійній напрузі справного автомобіля. найправильніший і корисний для АКБ.

Завдання стаціонарного зарядного пристрою. відновити батарею нехай не повністю, але досить для того, щоб генератор вже дозаряда на 100%. При заряді постійним струмом, щоб уникнути перезаряду і «википання», тобто витрати води з електроліту, стаціонарне зарядний пристрій перериває роботу на рівні 14,4 В, переходячи в режим підзарядки мінімальним струмом при зберіганні. Це звичайно не дозволяє зарядити батарею повністю. А генератор заряджає її в режимі постійної напруги.

Залежно від налаштувань системи електропостачання автомобіля діапазон регулювання напруги становить 13,8-14,5 В. Струм заряду визначається внутрішнім опором батареї, яке характеризує її стан в даний момент, і знижується в міру наближення значення напруги на клемах батареї до напруги генератора. Тобто стаціонарне зарядний пристрій видає конкретний ток відповідно до свого алгоритму, а від генератора батарея забирає струм, який їй потрібен. Ось чому зарядний пристрій не може зарядити так само, як генератор.

зарядити, акумулятор, знімаючи, автомобіля

Особливості зарядки без зняття клем

Основні вимоги, що пред’являються до зарядки акумулятора без зняття з автомобіля:

 • Підключення автомобільної зарядної станції з мережі змінного струму виробляється після з’єднання клем і контактних штирів акумуляторної батареї. Після відновлення рівня зарядки АКБ виконується від’єднання клем, а потім штепсельна вилка зарядного блоку виймається з розетки. Процедура знижує ймовірність стрибка напруги в бортовій мережі, здатного зашкодити електронні компоненти.
 • При підключенні акумулятора без зняття з машини спочатку підключається позитивний кабель, а потім. негативний. При комутації необхідно виключити коротке замикання, шкідливу елементи конструкції автомобіля і зарядну станцію.
 • З’єднувальні дроти, що йдуть від зарядного блоку до батареї, не повинні мати пошкоджень ізоляційного шару. Рекомендується прокласти кабелі в окремих гофрованих рукавах, що володіють підвищеною міцністю. Кабелі прокладаються на відстані від деталей випускного тракту і вентилятора системи охолодження двигуна (пристрій може запуститися без ключа в замку запалювання).
 • При зарядці не рекомендується підключати прилади, які споживають електроенергію, або повертати ключ у замку запалювання.
 • Процес зарядки свинцево-кислотного акумулятора супроводжується виділенням газів, що утворюють вибухонебезпечну суміш. Батареї з загущених електролітом відрізняються зниженим газообразованием. Але при зарядці необхідно забезпечити вентиляцію моторного відсіку і приміщення, в якому встановлений автомобіль. Якщо в конструкції джерела живлення передбачені вентиляційні пробки, то елементи викручуються. Одночасно перевіряється рівень електроліту в банках.
 • При зарядці в зимовий час рекомендується використовувати гараж з опаленням. Підключення зарядного блоку до батареї з мінусовою температурою збільшує час відновлення.

Якщо брудні клеми, і є оксиди

Перед проведенням зарядки акумулятора на автомобілі необхідно оцінити стан контактних елементів, які покриваються шаром окислів. Матеріал відрізняється зниженою електропровідністю, при надяганні клем зарядка батареї йде з порушеннями режимів.

Наявність слідів нальоту від дорожніх реагентів або електроліту додатково погіршує умови відновлення ємності АКБ. Перед початком зарядки батареї потрібно видалити наліт сторонніх речовин з контактних поверхонь.

Способи захисту свинцевих клем і штирів батареї:

 • очистка за допомогою абразивних матеріалів;
 • обробка поверхні захисними сумішами;
 • протирання поверхні від слідів вологи і реагентів.

Особливості зарядки акумулятора на автомобілі без зняття

Зазвичай зарядка акумулятора на автомобілі виконується в гаражі або іншому приміщенні, де є електрична мережа. Вам знадобиться зарядний пристрій. Якщо у вас його ще немає, то можете прочитати статтю про вибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятора, і придбати. З особливостей зарядки акумулятора на машині можна відзначити кілька більший час. Це відбувається через більшого опору при такому способі зарядки. В іншому все, те ж саме. Дійте за наступною схемою:

 • Поставте автомобіль в гараж;
 • Якщо це зимовий час, то дайте машині постояти деякий час, щоб температура вирівнялася;
 • Переведіть всю електроніку автомобіля в сплячий режим;
 • Відкрийте отвори в банках акумуляторної батареї для вільного виходу газів назовні;
 • Накиньте крокодили зарядного пристрою на висновки акумулятора з дотриманням полярності (червоний на плюс, чорний на мінус);
 • Потім включите ЗУ в мережу і виставте необхідний режим зарядки.

Увага! Перед тим, як почати зарядку, переконайтеся, що поруч з АКБ немає джерел іскор, нічого не «коротить» і т. П. При досягненні певного напруження в акумуляторі починається процес гідролізу води. В результаті виділяється водень. При змішуванні його з киснем утворюється гримуча суміш, яка може викликати вибух акумулятора від будь-якої іскри.

Якщо говорити про сам процес зарядки акумулятора, не знімаючи з машини, то він практично нічим не відрізняється від стандартного варіанту. Всі деталі можна дізнатися в статті про те, як правильно заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм. Серед відмінностей потрібно відзначити те, що при зарядці на машині поруч з акумулятором буде безліч провідників електричного струму. Про це потрібно пам’ятати і не проводити поруч ніяких робіт, щоб нічого не замкнути клеми.

Варто відзначити, що при зарядці АКБ без зняття з автомобіля повинні бути спрямоване на те, щоб уникнути стрибків напруги. Крім того, забезпечте надійно підключення крокодилів пристрій до клем або безпосередньо висновків пристрою. Тут не можна перестрахуватися, оскільки вартість різних електронних компонентів в іномарках дуже велика. Так, що зайві запобіжні заходи виправдані.

Пора заряджати або поки не варто? Чи можна робити це на морозі? Знімати батарею з автомобіля чи ні? Як заряджати при нечастих поїздках? На ці та інші питання автовласників відповідають експерти.

Наповнювати банку електрикою. вираз зі словника В. І. Даля: так він пояснив значення слова «заряджати». До сучасних автомобільних батарей з шести банок воно підходить ідеально. Правда, банки на перевірку виявляються різними. як по конструкції, так і за станом. Як же заповнювати їх електрикою?

Все АКБ умовно можна розбити на малообслуговувані, необслуговувані і повністю не обслуговуються. Найдавніші з них. малообслуговувані, з гратами з свинцево-сурм’янистого сплаву, найкрутіші. повністю не обслуговуються, з гратами з максимально чистого свинцю. Треба відзначити, що під «необслужіваемості» розуміються збільшені інтервали наповнення системи або повна відсутність цієї процедури протягом всього терміну служби. Але будь-яка обслуговуюча батарея вимагає періодичного контролю нарівні з іншими компонентами автомобіля. Всупереч поширеній помилці, особливої ​​різниці в зарядці батарей цих трьох типів немає.