Заміна личинки замка дверей ВАЗ 2115

Заміна внутрішнього замка дверей на ВАЗ 2113, 2114 і 2115

Личинкою називається частина циліндрового замку. Ця деталь. частина секретності замикаючого механізму дверей авто. Його робочу частину можна провернути (перенести в яке відкриває або закриває положення), тільки якщо в свердловині циліндра знаходиться відповідний ключ. Заміна замка дверей ВАЗ. специфічний процес, який зможе осилити навіть початківець автомобіліст, який не має навичок автомеханіка.

Причини заміни личинки замка на ВАЗ

Найчастіше личинку замка в дверях у ВАЗ-2113, 2114 і 2115 доводиться міняти в таких випадках:

 • При дефектах і поломки стопорного кільця або фіксуючого стовпчика. Обидві ці деталі знаходяться в пластмасовому ковпачку тяги і легко руйнуються під впливом агресивного зовнішнього середовища. при великих перепадах температури, в холодну пору року і т. Д. Часто проблема виявляється, коли автолюбитель намагається відкрити машину в мороз. Ключ починає провертатися, але механізм не спрацьовує. Якщо циліндр в цей момент додатково навантажити (наприклад, притиснути дверцята, стукати по ній, штовхати або тягнути), то деталь вийде з гнізда ручки.
 • При зносі. В процесі експлуатації авто внутрішні штифти пристрої стираються і при спробі провернути ключ в циліндрі деталі починають чіплятися один за одного, що в підсумку призводить до їх руйнування.
 • Якщо власник авто вирішить модернізувати ручки дверей або встановити європейські замки.

Як зняти внутрішній замок двері

Заміна внутрішньої личинки замка дверей ВАЗ-2114 і 2113 може бути виконана швидко і якісно навіть поза СТО. Тим, хто вирішив замінити пристрій на моделі 2115, слід врахувати, що кузов «квача» дещо відрізняється від 14 і 13 моделей.

 • Антикорозійна аерозоль WD-40.
 • Ріжковий ключ на «8».
 • Хрестоподібна і плоска викрутки.
 • Комплект нових личинок і пружин (продаються окремо).

Перш ніж поміняти деталь, доведеться розібрати двері, щоб витягти старий механізм.

Важливо! Якщо є не піддаються відкручування або пріржавевшіе болти / гайки, слід обробити їх WD-40 за 40 хвилин до зняття.

Досвідчені автолюбителі рекомендують фіксувати весь процес на телефон. Має сенс робити поетапні фотографії розбирання двері: це допоможе швидко і без втрат зібрати її назад, коли нова личинка буде встановлена.

 • Потрібно відкрутити три самореза, розташованих в нижній частині накладки двері. Допоможе хрестоподібна викрутка.
 • Після зняття накладки потрібно витягти перемикач спускового скла, зняти колодку проводів і відключити їх від перемикача.
 • Далі за допомогою викрутки необхідно витягти заглушку з ручки підлокітника.
 • У карті двері встановлена ​​панель, з якої необхідно витягти 6 пістонів.
 • Зовнішнє кріплення, розташоване в ручці, має пару гайок. Їх потрібно відкрутити за допомогою ключа на «8».
 • Далі потрібно витягти повністю зовнішню ручку пристрою і з наконечника тяги витягнути штифт.
 • Тепер треба зняти пластмасовий наконечник тяги, розташований в циліндрі.
 • Зняти стопорну пружину.

Установка нової личинки

Щоб поставити нову личинку замку, буде потрібно виконати кілька простих дій:

 • Розпакувати новий комплект, підготовлений для заміни, змастити внутрішні рухомі частини.
 • Провести монтаж нової поворотної пружини. Зазвичай вона не входить в стандартний комплект заміни і купується окремо. При правильному монтажі ключ, перебуваючи в свердловині, повинен вільно провертатися назад.

Заміна всіх замків дверей, тяг і личинки на ВАЗ 2113, ВАЗ 2114, ВАЗ 2115

Ласкаво просимо! Двері. вона складається з личинки, з тяги, з зовнішнього замку, внутрішнього замка і т.д., завдяки яким двері у автомобіля і утримується при цьому на ходу не даючи їй відкритися, згодом замки або сама личинка приходить в непридатність і при вставлянні ключа в личинку, провертаючи його в ній двері може не відкритися або ж не закритися, це і буде говорити про те що або личинка, або тяга, або внутрішній замок прийшов в непридатність і їх пора міняти, робиться це не дуже то і складно і впоратися з цим може навіть звичайний автолюбитель якщо буде все робити акуратно і дотримуватися інструкції яку ми описали в цій статті.

Примітка! Щоб зробити заміну замка на дверях автомобіля, з інструментів вам знадобитися взяти: Ударно-поворотну викрутку, а так же звичайну викрутку, мастило ще знадобитися, ну і самі нові деталі!

Де знаходяться всі замки дверей, тяги і личинка? Як ви вже зрозуміли замків всього два, один з них внутрішній який знаходитися усередині дверей і його приховує обшивка, а інший зовнішній, його ви бачите постійно коли відкриваєте двері і для наочності на фото нижче він ще стрілкою вказано, крім цього ще й личинка присутній завдяки якої і відбувається відкривання внутрішнього замка і ще тяга присутня яка йде від личинки до даного замку, до речі якщо тяга раптом з личинки зіскочить то двері ви вже не відкриєте і тому доведеться знімати обшивку з тих дверей на якій личинка несправна або або ж міняти її на нову (Якщо стара деформована) або ж або просто тягу на личинку одягнути як вона була одягнена до цього (Робиться це за допомогою рук) і все у вас знову стане працювати.

Коли потрібно міняти все замки дверей, тяги і личинку? Якщо що щось з перерахованого в самому питанні прийде в непридатність, то двері у вас або перестане відкриватися (Це може через несправність замків бути), або вона буде відкриватися але вставляючи ключ в личинку, автомобіль ви вже зможете закрити і відкрити теж (Це або тяга зіскочила з личинки, або ж сама личинка зносилася), ще може бути таке що ключ просто не провертається (В цьому однозначно винна сама личинка замку і вона підлягає заміні).

Як замінити всі замки дверей, тяги і личинку на ВАЗ 2113-ВАЗ 2115?

Зняття: 1) Перш за все почнемо з самого головного, без цього ви не те щоб замки замінити не зможете, а взагалі до операції не зможете приступити тому що всі роботи по заміні всіх вещёй які перераховані в заголовку, виробляються при знятої з двері обшивки, вона знімається досить легко і більш детально про те як це зробити якщо ви ще не знаєте, читайте в статті: «Заміна дверей на ВАЗ» в пунктах 1-8, а після того як обшивка буде знята, приступайте до зняття, відразу відзначимо пару фактів, щоб замінити личинку обов’язково тяги від неї потрібно буде від’єднати, але щоб замінити тяги, нічого вже знімати і від’єднувати не потрібно, те ж саме з замками дверей, від них теж тяги потрібно буде від’єднати і тільки після цього відкручувати гвинти які замки кріплять, тому на початку з самих тяг почнемо і пояснимо як вони знімаються, по-перше почати від’єднувати їх можна абсолютно з будь-якого боку і з будь-якого місця, наприклад почніть від’єднувати тягу спершу від внутрішнього замка як це показано на фото 1 і 2 (На фото 1 показано від’єднання викруткою стопорною шайби яка тягу утримує, а вже на фото 2 показано від’єднання від внутрішнього замка самої тяги), потім скориставшись викруткою і руками інші тяги від’єднайте і продовжуйте всю операцію до того, поки тяги з обох сторін не будуть від’єднані, як тільки вони з обох боків від’єднані, повністю зніміть їх з автомобіля (тяг в автомобілі кілька і кожні йдуть на замки і ще на личинку навіть йде тяга, від’єднуються вони як ви вже зрозуміли за допомогою викрутки і рук, на початку просто все стопорні шайби або ж пластмасові фіксатори від’єднайте і рукою потягнувши за тягу, від’єднайте її від замка або ж від личинки і т.д., але не завжди за допомогою фіксаторів тяга кріпитися, іноді вона зачеплена одним кінцем за що то, в цьому випадку так само викруткою її кінець від’єднайте і після чого зніміть повністю саму тягу), таким чином все тяги і зніміть з автомобіля.

2) Після того як тяги зняті або від’єднані від тих речей які ви збираєтеся замінювати, приступайте до зняття самих цих речей, для початку розберемо зняття обох замків дверей, внутрішній замок і зовнішній знімаються спільно, тобто якщо ви вирішите змінити зовнішній замок то вам і внутрішній доведеться торкнутися (внутрішній замок можна навіть і не міняти на новий, але просто і з ним повозитися доведеться навіть якщо вам тільки зовнішній потрібно замінити) і навпаки все так же, для зняття зовнішнього замку вам потрібно буде послабити ударно-поворотної викруткою два гвинти які його кріплять (Зауважте послабити, більше ударно-поворотна викрутка ні для чого і не служить, повністю вивертати гвинти рекомендуємо вам звичайної викруткою) ці гвинти ще стрілками вказані на фото 1, як тільки гвинти вивернуті, йдіть далі і потягнувши за замок, зніміть його з автомобіля (див. фото 2) якщо вам так само знадобитися замінити і внутрішній замок, то в такому випадку ручку відкривання дверей зніміть (Як це зробити читайте в стат тє: «Заміна стеклопод’емника на автомобілі», в пунктах все розписано) і після цього у внутрішню частину дверей залезьте і від’єднайте за допомогою викрутки і рук дві тяги (Ті тяги які вам потрібно буде від’єднати від внутрішнього замка, на фото нижче під цифрою 1 показані ), як тільки тяги від’єднані, витягніть внутрішній замок і як тільки він буде вийнято, приступите до його розбирання, для цього від’єднайте від нього стопорну шайбу за допомогою викрутки яка зміцнює тягу внутрішнього приводу (див. фото 3, на ньому стопорная шайба стрілкою вказана) і після чого від замка від’єднайте саму тягу (див. фото 4), майже таким же чином від’єднайте іншу тягу, вона кріпитися до внутрішнього замку за рахунок пластмасового фіксатора, його вам потрібно буде просто відсунути і тягу після чого можна спокійно від’єднати від замка, більш докладно на відео-ролику дивіться в кінці статті.

3) Тепер про те як зняти личинку з зовнішньої ручки поговоримо, вона вставлена ​​в саму ручку і для того щоб її зняти, доведеться ручку зняти спершу з двері ну а потім вже личинку витягувати, робиться це все наступним чином, від зовнішньої ручки у внутрішній частині двері від’єднуються обидві тяги (див. фото 1) і після того як тяги від’єднані, відверніть дві гайки які ручку кріплять до дверей (див. фото 2) і потягнувши рукою за ручку, зніміть її повністю з автомобіля, після того як ручка знята (Вона до речі з тягами зніметься), беріть в руки шило і з його допомогою витолкніте бічний штифт який личинку і поводок личинки утримує (див. фото 3, поводок вказано червоною стрілкою, коли штифт його кріплення буде виштовхнуть, зніміть поводок повністю з личинки), потім викруткою піддягніть пружину яка цю ж личинку зміцнює і зніміть її (див. фото 4), ну і на завершення коли поводок і пружина зняті, вставте ключ в личинку і поверніть його, тим самим ви розблоковуєте механізм і зможете легко потягнувши за ключ, вийняти личинку з зовнішньої ручки.

Установка: Встановлюються всі деталі на свої місця в зворотному порядку зняття, але не забувайте за допомогою ударно поворотною викрутки затягувати гвинти кріплення замків до упору, але врахуйте той факт, що даної викруткою гвинти потрібно тільки послаблювати і затягувати до упору, тому просто використовувати її як звичайну викрутку (Відвернути повністю гвинт, загорнути) ми вам не радимо, тому що вона не призначена для цієї мети.

Примітка! Всі деталі замків які труться, рекомендуємо змастити консистентним мастилом завдяки чому вони будуть захищені у вас від передчасної корозії (Якщо мастило хороша), та ну і взагалі гірше від цього не буде!

До речі, зовсім забули згадати в статті в деяких випадках буває ще що двері не зачиняються при натисканні на кнопку блокування дверей на сигналізації, в цьому причин може бути кілька але одна найголовніша причина це вихід з ладу мото-редуктора двері (Даний мото-редуктор на кожні двері встановлений і завдяки йому двері закриваються без допомоги рук), замінюється він повністю і як такого ремонту не підлягає (Але все ж деякі люди його на дві частини поділяють по полам і замінюють дефектні деталі, і назад все збирають за допомогою ізоляційної стрічки і клею. але це клопітно, простіше новий відразу поставити та й коштує він не дуже то і дорого, головне китайські не беріть, просто вони буває навіть не підходять), для заміни відверніть два гвинти які його кріплять (див. фото 1) і після чого вийміть мото-редуктор з дверей і від’єднайте від нього тягу (див. фото 2), після цього роз’єднати між собою дві колодки проводів і два роз’єми (Ви їх відразу побачите, без їх роз’єднання мото-редуктор не відкинеш автомобіля), ну і після чого зніміть мото-редуктор з двері автомобіля! (До речі врахуйте той факт що можливо тягу доведеться від мото-редуктора від’єднувати або повністю його знімати, коли такі речі як замки будете знімати наприклад)!

Додатковий відео-ролик: Более подробно і наочно побачити процес заміни обох замків, ви зможете в ролику який розміщений трохи нижче, в ньому досить докладно все показано і розказано до всього цього, але тільки в ролику використовується автомобіль ВАЗ 2110, але ви на особливу увагу на це не звертайте, тому що замки дверей на автомобілях сімейства Самара, Десятка, а так же Самара 2 замінюються ідентично і різниці в цьому відчутної практично немає.

Заміна личинки замка дверей ВАЗ 2114: виконуємо правильно

Замок автомобільної двері. просте і надійне пристрій, але навіть воно при дуже тривалої експлуатації виходить з ладу. У сьогоднішній статті ми розповімо про те, як поміняти личинку в замку двері ВАЗ 2114 своїми руками, а також про те, як правильно налаштувати тільки що відремонтовані замки.

Заміна замків дверей

Якщо двері автомашини стали погано закриватися або відпиратися, то може знадобитися заміна дверних замків. Для того, щоб її зробити, потрібні нові замки, а також той же набір інструментів, що і для заміни замка багажника.

Перед тим, як поміняти замки на ВАЗ 2114, слід відключити «масову» клему від акумуляторної батареї, щоб не спровокувати коротке замикання і навіть загоряння автомобіля.

Сама заміна проводиться в такому порядку:

Зняття замків з інших дверей салону проводиться точно таким же чином. Зворотній установка замків і фіксаторів проводиться в такому ж порядку, але в зворотній послідовності.

При цьому, існує кілька важливих моментів, про які слід пам’ятати. По-перше, перед монтажем, всі металеві частини замку слід змастити густим мастилом.

По-друге, в разі необхідності, слід відрегулювати довжину тяги зовнішньої ручки. при цьому потрібно добитися того, щоб замок замикався ключем без будь-яких ускладнень.

По-третє, слід внести корективи нового фіксатора також, як і при заміні замка багажника.

Ремонт замку багажника

Як правило, замок багажника на ВАЗівських автомашинах служить довше дверних замків, що викликано меншою кількістю відкриттів / закривань за рівний проміжок часу. Але, зважаючи на повну зносу (або втрати ключів) замінювати його все-таки доводиться. У більшості випадків сам механізм замка, так само як і його корпус, залишається повністю справним. зношується лише личинка, в яку безпосередньо вставляються ключі. Її то і буде потрібно замінити на нову.

 • Хрестова викрутка;
 • шліцьова викрутка;
 • набір ключів.

Виконується заміна личинки замка багажника ВАЗ 2114 наступним чином:

 • відкрити багажник.
 • Витягти пластикові клепки ( «їжачки»), які утримують пластикову панельку навколо замку, підчепивши їх шліцьовій викруткою або спеціальним екстрактором.

Зворотній складання замку і установка його на місце виконується точно в такому ж порядку, але в зворотній послідовності.

Нові личинки для замків продаються зі вставленими всередину замкової щілини ключами. Витягувати їх до того моменту, як личинка буде встановлена ​​всередину замку, не слід, оскільки це загрожує випаданням її окремих елементів, встановити які на місце буде вкрай складно.

Після того, як заміна личинки замка ВАЗ 2114 була проведена, а сам замок встановлений на місце. слід уважно оглянути його відповідну частину, яка називається фіксатором (за нього заходить язичок замку в момент замикання багажника). Замінювати фіксатор в більшості випадків не потрібно, оскільки він не має рухомих деталей і має дуже тривалим терміном служби.

Заміна може знадобитися лише в тому випадку, якщо на корпусі фіксатора з’явилася тріщина (виготовлений він з силуміну). Сам процес заміни нескладний, і полягає в відкручування кріплення старого фіксатора та встановлення нового пристрою.

Єдине, на що потрібно буде звернути увагу. це правильна настройка замку. Щоб перевірити її якість, потрібно просто закрити кришку багажника і подивитися, як вона зафіксувалася. Якщо замикання не відбувається, воно занадто туге або, навпаки, відчувається помітний люфт, то замок не налаштований.

 • послабити пару кріпильних болтів фіксатора;
 • закрити багажник (в цей момент фіксатор сам підлаштується під розташування язичка замка);
 • відкрити багажник;
 • затягнути кріпильні болти фіксатора.

Якщо після процедури налаштування багажник став замикатися ще гірше, то, швидше за все, відповідна частина фіксуючого елемента перекосилась. Досить відкрутити кріплення, поставити її прямо, не зміщуючи при цьому сам фіксатор, затягнути болти. і багажник стане легко закриватися.

Корисне відео

Додаткову інформацію з даного питання можна отримати з відео нижче:

Ремонт замку багажника

Як правило, замок багажника на ВАЗівських автомашинах служить довше дверних замків, що викликано меншою кількістю відкриттів / закривань за рівний проміжок часу. Але, зважаючи на повну зносу (або втрати ключів) замінювати його все-таки доводиться. У більшості випадків сам механізм замка, так само як і його корпус, залишається повністю справним. зношується лише личинка, в яку безпосередньо вставляються ключі. Її то і буде потрібно замінити на нову.

 • Хрестова викрутка;
 • шліцьова викрутка;
 • набір ключів.

Виконується заміна личинки замка багажника ВАЗ 2114 наступним чином:

 • відкрити багажник.
 • Витягти пластикові клепки ( «їжачки»), які утримують пластикову панельку навколо замку, підчепивши їх шліцьовій викруткою або спеціальним екстрактором.

Зворотній складання замку і установка його на місце виконується точно в такому ж порядку, але в зворотній послідовності.

Нові личинки для замків продаються зі вставленими всередину замкової щілини ключами. Витягувати їх до того моменту, як личинка буде встановлена ​​всередину замку, не слід, оскільки це загрожує випаданням її окремих елементів, встановити які на місце буде вкрай складно.

Після того, як заміна личинки замка ВАЗ 2114 була проведена, а сам замок встановлений на місце. слід уважно оглянути його відповідну частину, яка називається фіксатором (за нього заходить язичок замку в момент замикання багажника). Замінювати фіксатор в більшості випадків не потрібно, оскільки він не має рухомих деталей і має дуже тривалим терміном служби.

Заміна може знадобитися лише в тому випадку, якщо на корпусі фіксатора з’явилася тріщина (виготовлений він з силуміну). Сам процес заміни нескладний, і полягає в відкручування кріплення старого фіксатора та встановлення нового пристрою.

Єдине, на що потрібно буде звернути увагу. це правильна настройка замку. Щоб перевірити її якість, потрібно просто закрити кришку багажника і подивитися, як вона зафіксувалася. Якщо замикання не відбувається, воно занадто туге або, навпаки, відчувається помітний люфт, то замок не налаштований.

 • послабити пару кріпильних болтів фіксатора;
 • закрити багажник (в цей момент фіксатор сам підлаштується під розташування язичка замка);
 • відкрити багажник;
 • затягнути кріпильні болти фіксатора.

Якщо після процедури налаштування багажник став замикатися ще гірше, то, швидше за все, відповідна частина фіксуючого елемента перекосилась. Досить відкрутити кріплення, поставити її прямо, не зміщуючи при цьому сам фіксатор, затягнути болти. і багажник стане легко закриватися.

Заміна личинки замка дверей ВАЗ 2114: виконуємо правильно

Замок автомобільної двері. просте і надійне пристрій, але навіть воно при дуже тривалої експлуатації виходить з ладу. У сьогоднішній статті ми розповімо про те, як поміняти личинку в замку двері ВАЗ 2114 своїми руками, а також про те, як правильно налаштувати тільки що відремонтовані замки.

Заміна замків дверей

Якщо двері автомашини стали погано закриватися або відпиратися, то може знадобитися заміна дверних замків. Для того, щоб її зробити, потрібні нові замки, а також той же набір інструментів, що і для заміни замка багажника.

Перед тим, як поміняти замки на ВАЗ 2114, слід відключити «масову» клему від акумуляторної батареї, щоб не спровокувати коротке замикання і навіть загоряння автомобіля.

Сама заміна проводиться в такому порядку:

Зняття замків з інших дверей салону проводиться точно таким же чином. Зворотній установка замків і фіксаторів проводиться в такому ж порядку, але в зворотній послідовності.

При цьому, існує кілька важливих моментів, про які слід пам’ятати. По-перше, перед монтажем, всі металеві частини замку слід змастити густим мастилом.

По-друге, в разі необхідності, слід відрегулювати довжину тяги зовнішньої ручки. при цьому потрібно добитися того, щоб замок замикався ключем без будь-яких ускладнень.

По-третє, слід внести корективи нового фіксатора також, як і при заміні замка багажника.

Корисне відео

Додаткову інформацію з даного питання можна отримати з відео нижче:

Пристрій дверного замка

Теоретично, механізм замка можна розділити на 3 частини: ручка з личинкою і кнопкою, основний механізм, внутрішня ручка дверей. Всі вузли і з’єднання між ними показані на схемі.

До нього, тобто до цього вузла підходять 4 тяги. Дві з них з’єднані із зовнішньою ручкою, і щоб її демонтувати, тяги від’єднують.

Якщо всередині двері електрична проводка відсутня, перед виконанням ремонту можна не відключати АКБ.

В інших випадках, тобто коли встановлені електричні склопідйомники або блокатори, АКБ обов’язково відключають. Для цього, як багато хто знає, досить зняти «мінусову» клему. Значить, перед ремонтом замків в першу чергу відкривають капот, а не двері. Хто порушить подібна вимога, в кращому випадку буде міняти згорілі запобіжники.

процедура зняття

Залежно від причини виконується повна або часткова заміна. Перебиранням простому обивателю займатися не рекомендується, оскільки в цьому процесі дуже багато нюансів, а от замінити механізм зможе практично кожен. Покрокова інструкція:

 • Відкручуються три гвинта. Вони розташовані на внутрішній стороні ручки. Для цього використовується хрестоподібна викрутка, завдяки цьому знімається накладка.
 • Витягується перемикач положення переднього спускового скла разом з колодкою джгута проводів. Для цього проводу спочатку від’єднуються.
 • Знімається заглушка на ручці підлокітника, елемент підчіплює тонким куточком викрутки.
 • Відкручуються 2 гвинта на рукояті, які тримають внутрішню панель.
 • Віджимаються пластмасові кліпси, щоб зняти облицювання.
 • Витягується 6 пістонів для зняття дверної карти.
 • Знімаються зовнішні кріплення, гайки відкручуються ключем на 8.

Останньою дією людина отримує доступ до тязі.

Причини заміни личинки замка ВАЗ 2114

Перебирання і змащення окремих деталей не дасть результату, якщо фрагменти сильно зносилися. Циліндр краще вийняти з серцевини і встановити новий. Рекомендації по заміні замка дверей ВАЗ 2114:

 • Частковий ремонт або мастило лише на час повернуть життя замикає механізму. Якщо з’явилися проблеми, то краще замінити циліндр повністю.
 • Після установки потрібно періодично змащувати механізм. Досвідчені автомобілісти використовують для цього силіконові речовини.
 • Проводиться процедура ремонту в добре освітленому приміщенні, при комфортній температурі.
 • Щоб поміняти елемент, потрібно набір викруток, плоскогубці і мастильна речовина.
 • Іноді разом з личинкою доводиться замінювати пружини. Вони купуються окремо.

Циліндровий фрагмент продається в комплекті. Ціна залежить від виробника. Якщо купувати дешевий китайський варіант, то він буде коштувати близько 150 руб. Краще віддавати перевагу ВАЗівських запчастинах. Вартість такого комплекту становить 400-500 руб.

Демонтаж і розбір дверної ручки

Коли обшивка на двері відсутня, можна вільно від’єднати дві тяги, що йдуть від дверної ручки до замка. Далі показано, про які саме елементи йде мова.

Віджавши пластиковий язичок викруткою, тягу виводять із зачеплення. Будемо вважати, всі зазначені дії завершені. Тоді, можна переходити до наступного етапу.

личинка, замок, ваза, 2115

Зовнішня ручка кріпиться до металу за допомогою двох гайок. Одна з них розташована під обшивкою, друга. з заднього боку двері. Обидві гайки потрібно відвернути.

Виконавши демонтаж зазначеного вузла, зняти личинку буде легко. Робиться це так:

 • Виштовхують штифт, що втримує зовнішній пластиковий ковпак;
 • Демонтують кріпильну пружину (див. Рис.);
 • Встановивши ключ і повернувши його, циліндр витягують назовні.

Зовнішній вигляд пружини, що скріплює личинку і ручку, показаний далі.

Важливо знати, що сам вузол під назвою «личинка» потребує акуратному зверненні.

Як показує досвід, легко буде розгубити металеві штифти, що забезпечують секретність. Циліндр закріплений всередині корпусу ручки, і штифти залишаються на місці. Але якщо витягнути циліндр назовні, кожен штифт виявляється «на волі».

Причини заміни личинки замка ВАЗ 2114

Механізм безшумний, але якщо при відкритті дверного елемента з’явився сторонній звук, пристрій доведеться демонтувати або перебрати. Заміна личинки замка передніх дверей на ВАЗ 2114 потрібно по ряду причин:

 • різке зниження температури;
 • вихід з ладу стопорного кільця;
 • випадання фіксуючого стовпчика;
 • руйнування пластмасового ковпачка тяги;
 • знос внутрішніх штифтів і зубів.

У зимовий період замкові пристрої замерзають, через що ключ повертається з працею або не рухається. Якщо при цьому людина докладає зусиль, то є ризик надлому відкриває елемента в серцевині замка.

При зносі окремих деталей вони будуть чіплятися один за одного, блокуючи функцію повороту. Основний фактор, який вказує на ремонт. проворот ключа.

Поради при заміні личинки замка дверей на ВАЗ 2114

Найчастіше при ремонті замку ручки дверей виявляється, що сильний знос деталі призводить до необхідності заміни декількох елементів пристрою. Спробувати виконати відновлення замку можна, але такий ремонт допоможе ненадовго і через якийсь час доведеться знову приступити до вирішення даної проблеми.

Перед витяганням личинки замка з упаковки або з ручки дверей, в свердловину замку потрібно обов’язково вставити ключ. Інакше це загрожує випаданням штифтів з пазів замку, поставити які на місце буде проблематично.

На ВАЗ 2114 заміна личинки замка дверей. робота, яку можна виконати самостійно, маючи вільний час і необхідний інструмент.

Щоб поміняти личинку замка знадобляться:

 • ріжкові ключі «на 8» і «на 10»;
 • плоскогубці;
 • мастило WD-40;
 • викрутка плоска і хрестоподібна;
 • нові личинки і пружини замку ВАЗ 2114.

, а його аналог з артикулом 21140-610004520 від виробника ДААЗ. 450 рублів.

Вартість вказана на весну 2017 р Москві і області.

Як зняти тяги

Щоб зняти цей фрагмент, потрібно ударна викрутка і ключ на 8. Елемент приєднаний до внутрішнього замкового механізму і вимикача замку. Алгоритм дій:

 • Проводиться повне від’єднання внутрішнього замка тяги зовнішньої ручки.
 • Знімається ручка разом з тягами.
 • Виймається штифт з наконечника тяг.
 • Витягується наконечник з пластмаси з серцевини циліндрового пристрою.
 • Знімається поворотна пружина. Проводиться виїмка старої личинки.

Зазвичай тяги фіксуються шарнірами з пластика, тому їх можна від’єднати плоскою викруткою.

необхідні запчастини

Для заміни личинки ВАЗ 2114, 2115, 2113 краще купувати оригінальні деталі з артикулами:

При виконанні цієї операції також потрібно поміняти пружини приводу замка, що мають артикул 2101-6105238.

Порядок виконання робіт

Перед заміною личинки багажника ВАЗ 2115, 2113, 2114 спочатку виконується демонтаж:

  Викрутити 3 самореза внизу накладки двері.

Демонтувати накладку, з-під якої також виймається перемикач скла і колодка. Ці два компоненти необхідно від’єднати.

 • Зняти облицювання, для чого необхідно відвернути 2 гвинта в кріпленні ручки.
 • Акуратно витягнути шість пістонів, розташованих в дверній панелі (без цього кроку продовжувати роботи неможливо).
 • Викрутити дві гайки зовнішнього кріплення ручки.
 • Від’єднати запірний механізм, який комутується з вимикачем замку зовнішньої ручки, і одночасно з’єднаний з внутрішнім замком тяги.
 • Витягти зовнішню ручку і штифт, розташований в наконечнику тяги.
 • Зняти пластиковий наконечник, розташований в циліндрі знаходиться.
 • Дістати личинку. Витягувати її потрібно тільки разом з ключем.

  Тепер можна приступати до установки нового циліндра в замикає пристрій.

  личинка, замок, ваза, 2115
  • Виконати підготовку. розпакувати і змастити рухомі елементи.
  • Вставити нову пружину (купується окремо). Якщо пружина встановлена ​​коректно, ключ в свердловині легко повертається назад.

  Встановити штифт в наконечнику тяги повороту.

 • Подальший монтаж виконується в порядку, протилежному до вищеописаного. Тут майстру дуже знадобляться зроблені при розбиранні фотографії.
 • Для наочності заміни личинки замка ВАЗ 2114 і інших модифікацій можна подивитися

  Інструменти, які потрібні для коректного ремонту

  Щоб виконати заміну личинки замка багажника ВАЗ 2114 і інших модифікацій з аналогічною конструкцією запірного механізму, підготуйте такі інструменти:

  • викрутки, краще обох конфігурацій;
  • ключі ріжкового типу;
  • склад для нейтралізації корозії WD-40;
  • пасатижі.

  Заходи по відновленню працездатності замикаючого пристрою своїми руками цілком виправдані. ви економите гроші на заміну личинки замка дверей ВАЗ 2114, 2115 або інших модифікацій, адже Додатково ви збережете час і паливо, а також зможете паралельно перевірити стан інших вузлів автомобіля.

  Заміна личинки замка дверей і багажника ВАЗ 2113, 2114, 2115

  Заміну личинки замка дверей ВАЗ 2113, 2114, 2115 може виконати навіть новачок без навичок автомеханіка. Процедуру необхідно виконувати відразу ж після виявлення несправності, оскільки стабільний і ефективний функціонал циліндра замка. це захист машини від проникнення зловмисників. Личинка. це важлива деталь секретності замикаючого механізму.

  • дефекти стовпчика фіксації;
  • знос елементів;
  • модернізація пристрою;
  • вихід з ладу стопорного кільця.

  Перед початком виконання робіт доцільно ознайомитися із загальною схемою пристрою замикаючого механізму двері.

  резюмуємо

  Роботи з демонтажу і установці нового циліндра замка. не складні, не займають багато часу, економлять гроші і час. Крім того, в наш час важливо щось робити своїми руками.

  Як зробити заміну личинки замка дверей на ВАЗ-2114

  Личинкою замка дверей називають механізм секретності, має форму циліндра. Її робоча частина приходить в рух тільки тоді, коли в свердловину вставлено ключ. Личинка запірного механізму допомагає запобігти доступ зловмисників в ваш автомобіль, береже його і майно, залишене в салоні.

  Чому на ВАЗ-2114 виходять з ладу запірні механізми дверей

  Є кілька ситуацій, коли необхідно замінити личинку запірного механізму ВАЗ-2114:

  • Руйнування стопорного кільця і ​​випадання фіксуючого стовпчика з пластмасового ковпачка тяги. Часто ця поломка зустрічається в зимовий час. Ви можете помітити, що замок почав просто провертатися, а двері при цьому не відкривається. Якщо ви будете докладати зусиль, то циліндр замку вийде разом з ключем з гнізда ручки.
  • Модернізація, при якій замінюють ручки дверей на нові або встановлюють моделі європейського зразка.
  • Знос частин механізму. Від інтенсивного використання механізм частково втрачає свою працездатність: у нього стираються штифти і внутрішні зубці. При цій поломці циліндр замку перестає провертатися, так як його металеві деталі чіпляються один за одного.

  Найчастіше автолюбителі не поспішають міняти личинки замків, а спочатку ремонтують їх. Найчастіше ця деталь змінюється вже тоді, коли зруйновані її важливі частини, або в замку обламався ключ. Зазвичай проблеми виникають взимку. При мінусових температурах механізм просто замерзає, а надмірне зусилля, яке до нього прикладають, виводить з ладу його частини.

  Рекомендації від бувалих автослюсарів

  Є кілька порад, яких потрібно дотримуватися при поводженні з личинкою замку ВАЗа і при її заміні. Майстри рекомендують:

  • При заклинюванні і проблеми з відкриванням замка необхідно вибрати час на його заміну. Змазування механізму або його ремонт. це лише тимчасові заходи, які можуть на кілька місяців відстрочити вихід з ладу запірного пристрою.
  • Щоб повторна заміна не знадобилася через рік, необхідно регулярно змащувати. Для цього потрібно використовувати кошти на силіконовій основі.
  • Разом з личинкою вам доведеться поміняти пружини. Врахуйте, що їх потрібно купувати окремо.
  • Перед тим як витягти личинку замка з упаковки (нову) або перед її демонтажем, необхідно вставити в неї ключ. Він допоможе утримати на місці штифти. Якщо цього не зробити, вони випадуть, і виконавцю робіт доведеться довго збирати їх з підлоги боксу.
  • Термін служби замку залежить від користувача. Якщо ви будете своєчасно проводити профілактику і працювати з ним акуратно, то механізм прослужить довше.

  Для заміни замка вам буде потрібно мати під рукою набір викруток, плоскогубці, силіконову змазку. Але найголовніше. придбати циліндровий комплект в зборі.

  Намагайтеся вибирати якісні запасні частини, так як дешеві замки з Китаю (приблизно по 150 рублів) зазвичай не переживають зимовий сезон. Найкраще купувати комплекти вітчизняного виробництва (АвтоВАЗ або ДААЗ), які коштують дорожче, але і будуть виконувати свої функції протягом декількох років.

  Порядок заміни личинки замка

  Для роботи краще всього розмістити автомобіль в боксі з хорошим освітленням. Якщо час зимовий, то в гаражі має бути тепло, інакше роботи буде складно виконувати. Діяти потрібно, дотримуючись покрокової інструкції:

  • Вставте в замок ключ і відкрийте дверцята. Доступ до механізму замка вам можна буде отримати тільки з боку салону.
  • У нижній частині декоративної накладки розташовуються три самореза, викрутити їх за допомогою хрестоподібної викрутки.
  • Видаліть накладку. Витягніть з кишені, що відкрилася перемикач склопідіймача разом з колодкою проводів. від’єднайте їх.
  • За допомогою викрутки позбудьтеся від заглушки ручки підлокітника.
  • Під цією заглушкою розташовуються два самореза, які потрібно видалити.
  • Відіжміть фіксатори кріплення декоративної пластини внутрішньої частини дверної ручки. Зніміть її.
  • Підчепивши викруткою витягніть з отворів панелі дверей 6 пістонів, зніміть її.
  • Відкрутіть дві гайки кріплення ручки, використовуйте для цього ключ на 10.
  • Від’єднайте від внутрішньої частини замку тяги зовнішньої ручки і вимикача. Зазвичай вони фіксуються пластиковими шарнірами, тому для демонтажу вам буде потрібно викрутка. Нею потрібно підчепити шарніри.
  • Зніміть ручку двері разом з тягами. Прокрутіть з цією деталлю до столу, на ньому буде зручніше проводити подальше розбирання.
  • Вийміть штифт з наконечника тяг.
  • Зніміть з циліндра замка дверей пластиковий наконечник.
  • Виведіть стопорну пружину за кінці прорізів на ручці замка і циліндрі. Потім видаліть її.
  • Разом з ключем витягніть стару личинку замка.
  • Витягніть з упаковки нову деталь (в ній повинен бути встановлений ключ). Змастіть всі деталі, що труться WD-40 або силіконовою змазкою. Вставте цю деталь в ручку.
  • Встановіть на місце нову пружину і перевірте її роботу. При повороті ключа в замку він повинен повертатися в початкове положення.
  • На наконечник поворотною тяги встановіть штифт. Потім проведіть збірку вузла в зворотному порядку.

  Аналогічним способом розберіть залишилися троє дверей, щоб встановити на них нові личинки. Заміна деталі на перших дверей відніме багато часу на демонтаж. Після того як ви запам’ятайте положення гвинтів і порядок дій. робота піде швидше.

  Заміна личинки замка дверей

  Щоб отримати доступ до механізму замків, потрібно зняти обшивку. На «Дев’ятці» її зняти досить просто. обшивка утримується пластиковими пістонами. Ці пістони розташовані по периметру, їх просто віджимають, а в разі потреби замінюють новими.

  Попередньо, як легко зрозуміти, треба демонтувати три елементи: бічну ручку, рукоять стеклопод’емника, розетку внутрішньої ручки замку. «Собачку» обов’язково підтягують вгору, ну а ущільнювач, що захищає скло, краще видалити в процесі демонтажу обшивки.

  Чиним замки «Дев’ятки» самостійно

  Припустимо, ключ у замку ВАЗ-2109 не повертається або, навпаки, провертається і не відчиняє двері. Ремонт автомобільних замків на увазі одну з дій: заміну личинки (циліндра), заміну або ремонт внутрішнього замка. В офіційних інструкціях, до речі, механізм внутрішнього замка рекомендують не ремонтувати, а замінювати. Як би там не було, спочатку потрібно до нього дістатися, для чого знімають обшивку двері. Кожне з дій, необхідних для проведення демонтажу, далі ілюструється на фото. Всю послідовність потрібно розглянути по порядку.

  «Дев’ятка» і пристрій дверного замка

  Теоретично, механізм замка можна розділити на 3 частини: ручка з личинкою і кнопкою, основний механізм, внутрішня ручка дверей. Всі вузли і з’єднання між ними показані на схемі.

  До нього, тобто до цього вузла підходять 4 тяги. Дві з них з’єднані із зовнішньою ручкою, і щоб її демонтувати, тяги від’єднують.

  Якщо всередині двері електрична проводка відсутня, перед виконанням ремонту можна не відключати АКБ.

  В інших випадках, тобто коли встановлені електричні склопідйомники або блокатори, АКБ обов’язково відключають. Для цього, як багато хто знає, досить зняти «мінусову» клему. Значить, перед ремонтом замків в першу чергу відкривають капот, а не двері. Хто порушить подібна вимога, в кращому випадку буде міняти згорілі запобіжники.

  Демонтаж і розбір дверної ручки

  Коли обшивка на двері відсутня, можна вільно від’єднати дві тяги, що йдуть від дверної ручки до замка. Далі показано, про які саме елементи йде мова.

  Віджавши пластиковий язичок викруткою, тягу виводять із зачеплення. Будемо вважати, всі зазначені дії завершені. Тоді, можна переходити до наступного етапу.

  Зовнішня ручка кріпиться до металу за допомогою двох гайок. Одна з них розташована під обшивкою, друга. з заднього боку двері. Обидві гайки потрібно відвернути.

  Виконавши демонтаж зазначеного вузла, зняти личинку буде легко. Робиться це так:

  • Виштовхують штифт, що втримує зовнішній пластиковий ковпак;
  • Демонтують кріпильну пружину (див. Рис.);
  • Встановивши ключ і повернувши його, циліндр витягують назовні.

  Зовнішній вигляд пружини, що скріплює личинку і ручку, показаний далі.

  Важливо знати, що сам вузол під назвою «личинка» потребує акуратному зверненні.

  Як показує досвід, легко буде розгубити металеві штифти, що забезпечують секретність. Циліндр закріплений всередині корпусу ручки, і штифти залишаються на місці. Але якщо витягнути циліндр назовні, кожен штифт виявляється «на волі».

  Замінюємо личинку замку самі

  Результат всіх старань, розглянутих вище, показаний на наступному малюнку:

  Потрібно акуратно витягнути личинку назовні, використовуючи штатний ключ. А встановивши нову деталь, складання виконують в порядку, зворотному розглянутому досі. Деталі замку можна змащувати машинним маслом, а циліндр рекомендують заповнювати спецзасобом:

  • Графітової змазкою (літол графіт);
  • Засобом WD-40;
  • Складами на основі силікону;
  • І так далі.

  На демонтаж основного вузла можуть зважитися найсміливіші. Справа в тому, що відвернути два гвинти, що кріплять зовнішній накладної механізм, виявиться не так просто. Знадобиться ударно-поворотна викрутка. Якщо ж виникає такий у вашому арсеналі немає, використовуйте звичайну (хрестову). Ось що повинно вийти в результаті:

  Зробивши все, як зазначено, можна намагатися зняти основний механізм замка. Від’єднувати дві що залишилися тяги допускається в останню чергу.

  Той вузол, який показаний на останньому малюнку, рекомендують не ремонтувати, а замінювати в зборі.

  Намагатися виконати ремонт буде непродуктивно. з’єднання виконані на заклепках. Вони не дозволяють здійснити розбір. Втім, залишимо вибір на розсуд власника. Заклепки можна рассверлить, а потім використовувати з’єднання. Але таке рішення треба вважати тимчасовим.

  Зауважимо, що спецзасоби, перераховані вище, підходять тільки для змащення личинок. Замінником машинного масла вони не є. Навряд чи знайдеться «умілець», що зважився обробити деталі механізмів засобом WD-40. Результат буде передбачуваний. суміш на основі мінеральних масел остаточно «доб’є» все замки.

  І останнє, що потрібно зауважити тут. Хімічні спецзасоби, якщо мова не йде про машинному маслі, повинні бути упаковані в аерозоль. Крім цього, має бути присутня розпилювальна трубка:

  Якщо останньою порадою знехтувати, навряд чи вийде виконати обробку циліндрів. До речі, WD-40. не найкращий варіант з усіх перерахованих. Вибір зробіть самостійно.