Як замінити ремінь ГРМ на ВАЗ 2115

ВАЗ 2115: заміна ременя ГРМ своїми руками

На автомобілі ВАЗ 2115 заміна ременя ГРМ виробляється так само, як і на інших передньопривідних моделях цієї марки. Ремонт може здійснюватися самостійно, головне. це встановити всі шківи по мітках. Якщо врахувати той факт, що на 15-й моделі ВАЗ не встановлювалися мотори з 16-ю клапанами, можна говорити про відносну простоті проведення заміни. Перш ніж починати ремонт, потрібно вивчити теорію. послідовність, особливості.

Інструменти для ремонту і підготовка

ваза, 2115

Насправді, швидка заміна ременя ГРМ ВАЗ 2115 можлива в тому випадку, якщо у вас є досвід і інструмент. Вам буде потрібно:

 • Ключ на «10».
 • Ключ на «17».
 • Спеціальний ключ для натяжної ролика.
 • домкрат.
 • Ключ на «19».

Ось і все, тепер можна починати заміну. Якщо поломка застала вас в дорозі, але є запасний ремінь, не впадайте у відчай, через кілька хвилин ви запустите двигун і продовжите рух. На восьмиклапанним моторах, як правило, обрив відбувається без наслідків. Процедура розборки:

 • Відпустіть болти кріплення правого колеса до маточини.
 • Підніміть праву сторону за допомогою домкрата. Бажано зафіксуйте ліву задню частину і вичавіть ручне гальмо.
 • Викриття болти з пластикової кришки, що прикриває відсік з ременем ГРМ.
 • Відпустіть гайку кріплення ролика.
 • Відпустіть і зніміть ремінь генератора.
 • Викриття болт зі шківа коленвала.
 • Зніміть ремінь ГРМ.

Коли потрібно міняти ремінь?

Перший, самий неприємний випадок. це обрив ременя. Трапляється це нерідко, тому бажано мати запасний в багажнику. Причина обриву. це надмірне натяг, вироблення шківів, перевищення терміну експлуатації, а також недостатня надійність ременя. Перед тим, як замінити ремінь ГРМ на ВАЗ 2115, потрібно оцінити його зовнішній вигляд і час експлуатації.

Якщо він прослужив більше двох років або понад 45 тис. Км пробігу, обов’язково проводите його заміну. Справа в тому, що у нього максимальний термін служби 60 тис. Км пробігу. Але якщо машина вже «у віці», краще цей показник знижувати, так як загальний технічний стан всіх вузлів і агрегатів досить сумне. Відповідно, ремінна передача буде сильніше зношуватися.

Що ще міняти з ременем?

Потрібно відразу згадати про те, що помпа системи охолодження і антифриз мають термін служби не більше 90 тис. Км пробігу або максимум 3 роки експлуатації. При щорічному пробігу в 30 тис. Км все присадки з антифризу випаровуються, що призводить до погіршення охолодження. Що стосується помпи, то вона розбивається, її шків набуває люфт, в результаті чого ремінь при роботі трохи сповзає.

Також обов’язково проводиться установка нового натяжної ролика. Термін його експлуатації такий же, як і у ременя. Якщо він виходить з ладу, то з боку ГРМ з’являється сторонній звук, який свідчить про несправності ролика ВАЗ 2115. Заміна ременя ГРМ на увазі під собою установку нового натяжної ролика. У тому випадку, якщо є знос шківів (або їх термін експлуатації перевалив позначку в 120 тис. Км. Пробігу), бажано їх теж замінити. В іншому випадку нові ремені будуть швидше зношуватися, і можливий обрив.

Установка нового ременя ГРМ

Коли на автомобілі ВАЗ 2115 заміна ременя ГРМ виробляється, важливо мати у своєму розпорядженні правильно мітки. Вони знаходяться в трьох місцях:

 • На шківі распредвала і голівці ДВС.
 • На шківі коленвала і блоці ДВС.
 • На маховику і пластині, прикрученою до блоку двигуна.

Останні мітки можна побачити тільки в тому випадку, якщо витягнути гумову заглушку з картера зчеплення. Для установки нового ременя спочатку потрібно все шківи розмістити по мітках. Потім ставите ремінь, але врахуйте, що при натяжки відбудеться невелике зміщення і може змінитися момент запалювання. Далі здійснюється складання в порядку, зворотному розбиранні. На автомобілі ВАЗ 2115 заміна ременя ГРМ проведена успішно. Збираєте все, встановлюєте кришку, намагаючись не втратити гумовий ущільнювач. Він дозволяє уникнути попадання пилу і води в відсік ременя газорозподільного вузла.

Заміна натяжної ролика ременя ГРМ на ВАЗ 2113, ВАЗ 2114, ВАЗ 2115

Ласкаво просимо! Натяжна ролик. завдяки йому і тільки йому, відбувається регулювання натягу ременя ГРМ на автомобілі, але ролик як і будь-яка інша деталь в двигуні виходить з ладу і при виході його з ладу, він починає гуляти (Підшипник розбовтався в цьому випадку) і люфтіть, в зв’язку з цим з’являється ймовірність того, що ремінь незабаром злетіти може зі шківів і навіть якщо він не злетить, то швидко доведеться в непридатність, тому що тертя велике у нього буде через люфту і даного люфту як ви вже зрозуміли по суті бути не повинно, крім того може ролик через несправний підшипника ще згодом заклинити і якщо він заклинить, то першим ділом ремінь або ж злетить, або ж порветься, тому за справністю цього ролика потрібно стежити і доводити його до зовсім убитого стану, про те як зрозуміти що ролик ось ось прийде в непридатність, ми вам ще розповімо в цій статті.

Примітка! Для проведення операції по заміні даного ролика, вам потрібно буде запастися набором інструментів, в який будуть входити: Різного роду гайкові ключі, якщо є комірець і накидні головки то ними теж запасіться, з ними навіть набагато легше операцію буде зробити, ну і торцеві ключі будуть потрібні, так само накидні, викрутки і два свердла або ж замість них спеціальний ключ (Якщо у вас є такий) завдяки якому можна повернути натяжна ролик ременя ГРМ!

Де знаходиться натяжна ролик? Під кришкою пластмасовою яка закриває механізм ГРМ він знаходиться, в общём кришка ця насамперед знімається (Про те як зняти цю кришку, читайте в першому пункті нижче) і після зняття ви відразу ж побачите весь механізм ГРМ (Ну правда весь механізм ви не побачите, тому що клапана і самі поршні знаходяться всередині двигуна, а вони теж відносяться до газо-розподільний механізм), сам ролик для наочності трохи нижче на фото вказано червоною стрілкою і синьою стрілкою так само показана гайка яка цей ролик і зміцнює, відповідно відвернувши її, ви зможете повністю зняти даний ролик з двигуна автомобіля але крім цього ще й ремінь зі шківа распредвала скинути доведеться, а інакше ролик не зняти, ну або зніміть ви його але просто зробити це буде складно і не зручно.

Коли потрібно міняти натяжна ролик? Усередині даний ролик має підшипник (Його навіть зовні якщо дивитися очима на ролик можна побачити), завдяки якому сам ролик і крутитися по своїй осі (Простіше кажучи крутитися по колу) коли двигун працює, з часом будь-підшипник приходить в непридатність і підшипника який знаходитися всередині натяжної ролика це теж стосується і при виході його з ладу, насамперед у ролика люфт з’явитися (похитати рукою сам ролик в цьому випадку і якщо люфт є, то ви його відразу відчуєте), крім того він може почати заїдати і навіть бувають випадки коли мастило з ролика випливає (Подивіться на ролик в цьому випадку, мастило в підшипник закладається і якщо вона витекла хоч навіть трошки, тоді ролик підлягає обов’язковій і по можливості швидкої заміни), до речі коли підшипник у ролика зношується він починає гуляти (ролик в сенсі гуляти починає). в зв’язку з цим шум роботи у двигуна підвищується, як приблизно буде працювати двигун з несправним роликом ви можете побачити в відео-ролику який ми закріпили в самому кінці цієї статті.

Як замінити натяжна ролик на ВАЗ 2113-ВАЗ 2115?

Зняття: 1) На початку операції встановіть весь механізм ГРМ по мітках, детальна інформація в деталях і малюнках про те як це зробити, пояснена в статті яка називається «Установка фаз газорозподілу по мітках» тому переходите на цю статтю і як описано в ній все робіть. до речі трохи вище ми вказали в цій статті про кришку яку потрібно буде обов’язково зняти, щоб дістатися до механізму ГРМ, так ось про те як зняти цю кришку, читайте в тій же статті на яку дано посилання в цьому пункті.

2) Йдемо далі і переходимо до пункту 2, тепер вам потрібно буде зняти сам натяжна ролик з автомобіля але перед тим як його зняти, ремінь ГРМ з розподільного вала і з самого натяжної ролика зніміть, для цього потрібно послабити трохи гайку яка цей ролик зміцнює (Ця гайка на фото вище вказана синьою стрілкою, за нею до речі забіжимо відразу вперед, за цією гайкою ще буде розташована шайба, тому не втратьте її коли будете повністю вивертати гайку) і рукою поверніть ролик щоб ремінь ослаб (Сам ролик виконаний у вигляді овалу, тому він і регулює натяг ременя, тобто в якійсь точці він сильно натягує ремінь, а в какой то взагалі його не тягне), після чого з розподільного вала зніміть ремінь як це показано на фото нижче (Робіть тільки все акуратно), ну і з самого ролика його теж зніміть і нехай він з висне (Щоб повністю зняти ремінь, потрібно викручувати болт який шків приводу генератора зміцнює, так само сам ремінь з генератора знімати потрібно, в общём марок багато і щоб його повністю не знімати, просто як ми вже вказали трохи вище, зніміть його з шківа распредвала, з натяжної ролика і нехай він вас з висне).

3) Ну і на завершення операції коли ремінь вже не заважає, повністю викрутити гайку яка зміцнює натяжна ролик, зніміть гайку і знаходиться за нею ту саму шайбу, ну і після чого уздовж вала зніміть сам ролик як це на фото нижче показано, після того як ролик буде знято, перевірте його підшипник, для цього за центральну частину ролика візьміться рукою і зовнішню частину ролика по обертайте, він не повинен заїдати і повинен нормально крутиться, люфту так само бути ніякого не має, ну і мастило з підшипника не повинна витікати (В цьому випадку ролик буде забруднений весь в мастила).

Примітка! Коли ролик буде знято, за ним буде встановлено дистанційне кільце яке теж рекомендуємо вам зняти і перевірити його на дефекти, якщо він буде в нормальному стані, тобто не обжатий, що не потрісканий, то можете дане кільце не міняти на нове і встановити його на своє місце повторно, до речі за рахунок цього кільця як ви вже зрозуміли залежить той факт, як буде натяжна ролик стояти, ось наприклад якщо кільце встановити велике, то ролик буде трошки виходити назовні і ремінь вже встане не рівно, а під кутом, тому якщо у вас ремінь не з’їдає, а так само якщо він не злітає під час їзди, то даний ролик можете навіть і не чіпати, так як він справляється зі своєю роботою як говоритися на Ура!

Установка: Новий ролик встановлюється на своє місце точно так само як він і знімається, але тільки вся операція проводитися в зворотному порядку зняття, крім цього ролик ще повинен встановлюватися таким чином, щоб два отвори які на ньому є (див. Фото нижче) були спрямовані не у всередину, а назовні, до речі якщо придивитися на натяжна ролик який показаний на фото нижче, то можна неозброєним оком навіть помітити що він весь у мастила перебувати, такий ролик потребує заміни і не можна застосовувати його повторно, тому що є ймовірність що незабаром часу підшипник заклинить, ну а заклинив натяжна ролик до добра не приведе (або ремінь ГРМ злетить в цьому випадку, або ж він розірветься), після того як ви встановите новий ролик і закріпіть його гайкою, обов’язкової одягніть ремінь ГРМ і відрегулюйте його, більш детально про те як це зробити, читайте в статті: «Заміна ременя ГРМ», пункт 1.

Додатковий відео-ролик: Ми для вас закріпили трохи нижче відео-ролик дуже цікавий і наочний, для того щоб ви могли подивитися його і побачити більш докладно як виконується процес заміни даного натяжної ролика, тому дивіться цей відео-ролик і вникати в нього.

Інструменти для ремонту і підготовки

Фактично, швидка заміна зубчатого ременя ВАЗ 2115 можлива, якщо у вас є досвід і інструменти. Тобі знадобиться:

 • Ключ «10».
 • Ключ «17».
 • Спеціальний ключ для натяжної ролика.
 • роз’єм.
 • Ключ «19».

Ось і все, тепер ви можете почати заміну. Якщо поломка зловила вас на дорозі, але є запасний пояс, не впадайте у відчай, через кілька хвилин ви запустите двигун і продовжите рух. На восьмиклапанним двигунах, як правило, розрив відбувається без наслідків. Процедура розборки:

 • Відпустіть болти кріплення правого колеса до маточини.
 • Підніміть праву сторону гнізда. Бажано зафіксувати ліву задню частину і стиснути ручне гальмо.
 • Отвинтите болти з пластмасовою кришки, яка закриває відсік ременем приводу газорозподільного механізму.
 • Відпустіть гайку кріплення ролика.
 • Відпустіть і зніміть генераторну стрічку.
 • Зніміть болт з шківа колінчастого вала.
 • Зніміть ремінь ГРМ.

Заміна роликів ГРМ на ВАЗ 2115

Багато автомобілістів не приділяють достатньо уваги стану компонентів ГРМ, або зовсім не здогадуються про існування такої системи. А даремно, навіть найменша несправність будь-якого компонента, з часом може вилитися в серйозну поломку, часом навіть з катастрофічними наслідками. У цій статті ми поговоримо про основні причини несправностей і того, як їх уникнути. Крім цього, ми покажемо, як самостійно змінити ролики і ремінь ГРМ на ВАЗ 2115.

Як Міняти Ремінь ГРМ На ВАЗ 2115

ВАЗ 2115: заміна приводного ременя газорозподільного механізму

На автомобілі ВАЗ 2115 ремінь газорозподілу замінюється так само, як і на інших моделях переднього приводу цієї марки. Ремонт можна виконувати самостійно, головне. встановити всі шківи за відмітками. Якщо врахувати, що двигуни з 16 клапанами були встановлені на 15-й моделі ВАЗа, ми можемо говорити про відносну простоту заміни. Перед початком ремонту вам необхідно вивчити теорію. послідовність, особливості.

Що ще можна змінити за допомогою ремінця?

Слід відразу зазначити, що насос системи охолодження і антифриз мають термін служби не більше 90 тис. Км пробігу або максимум 3 роки експлуатації. При річному пробігу 30 тис. Км все добавки з антифризу випаровуються, що призводить до погіршення охолодження. Що стосується насоса, він ламається, його шків набуває зазор, що призводить до невеликого ковзанню ременя під час роботи.

Також необхідно встановити новий натяжна ролик. Термін його експлуатації такий же, як для ременя. Якщо він зламається, то з-за меж часу з’являється дивний звук, який говорить про несправності ролика VAZ 2115. Заміна ременя приводу газорозподільного механізму має на увазі установку нового натяжної ролика. У разі зносу шківів (або їх термін служби пройшов позначку 120 тис. Км пробігу), бажано їх замінити. В іншому випадку нові ремені будуть зношуватися швидше, і можливий поломка.

Коли мені потрібно змінити пояс?

Першим, самим неприємним інцидентом є розрив стрічки. Це часто трапляється, тому бажано мати запасний багажник. Причиною руйнування є надмірне натяг, генерація шківів, перевищення терміну служби і недостатня надійність ременя. Перш ніж міняти ремінь ГРМ на ВАЗ 2115, вам необхідно оцінити його зовнішній вигляд і час роботи.

Якщо він прослужив більше двох років або більше 45 тисяч км пробігу, обов’язково замініть його. Справа в тому, що він має максимальний термін служби 60 тисяч кілометрів. Але якщо автомобіль вже «постарів», краще зменшити цю цифру, так як загальний технічний стан всіх вузлів і агрегатів досить сумне. Відповідно, ремінний привід буде зношуватися більше.

Як замінити ремінь ГРМ на ВАЗ 2115

ВАЗ 2115 і ВАЗ 2114: відмінності заміни роликів ГРМ

Конструкція системи ГРМ ідентична на всіх автомобілях сімейства LADA Самара. Це стосується як моделей першого (ВАЗ 2108. ВАЗ 21099), так і другого покоління (ВАЗ 2113. ВАЗ 2115). Єдиним релевантним відмінністю є ширина шківа коленвала і самого ременя газорозподільні. На моделях другого покоління, вони набагато вужче, ніж на старих. В силу цього, відокремлені деталі ГРМ не взаємозамінні для різних поколінь машин. Тому перед покупкою деталей переконайтеся, що вони підійдуть конкретної моделі вашого автомобіля.

Коли необхідно міняти ремінь ГРМ

У керівництві по експлуатації до ВАЗ-2114 і інших моделях концерну сказано, що подібний витратний матеріал рекомендується міняти один раз в 50-60 тисяч км. Це приблизний термін, який залежить від якості виробу.

Увага! Механізм необхідно перевіряти раз в 3 місяці, на багатьох моторах через обрив клапана можуть загнутися. Це актуально для 16-клапанних моторів. Чи не стосується агрегату під номером 2114.

Гнуться клапани на ВАЗівських моторах, які встановлюються на передньопривідні моделі (в тому числі старі) з обсягами 1.1 і 1.3 л, двигун 1.6 і 1.5. не гне.

 • На виробі присутні тріщини, порізи.

Пристрій може прийти в непридатність при тривалому застосуванні, неправильно

Де знаходиться

Знайти деталь не важко. при відкритті капота з лівого боку. Недосвідчені автомобілісти плутають з механізмом генератора. У вироби є відмінність. наявність зубів з внутрішньої сторони. Пристрій передає обертання від коленвала до розподільного валу, пов’язаний з цими вузлами.

етапи установки

Ремінь ГРМ встановлювати непросто, є свої нюанси. Розгляд на прикладі мотора 8 клапанів.

 • Встановити виріб на ролики.
 • Поставити новий натяжна ролик (якщо потрібно), закрутити гайку кріплення не сильно.
 • Переконатися в збігу міток, за потребою виставити (на шківі распредвала і коленвала).
 • Поправити мітку на маховику, якщо збилася. До ризику видно в лючке на картері, повинна бути по центру вирізу у вигляді трикутника.
 • Після перевірок міток відрегулювати натяг ременя. Необхідно затягнути ролик за годинниковою не дуже сильно, потім. гайку кріплення. Для перевірки натягу виріб потрібно повернути. Справний стан. поворот на 90 градусів.
 • Ключем на 19 провернути колінвал на 2 обороту. Перевірити, де знаходяться мітки. Якщо пристрій ослабло. натягнути.
 • Закрутити гайку кріплення ролика натяжителя. Головне. не перестаратися, інакше погнеться шпилька, виріб буде сповзати.
 • Поставити захисну кришку механізму ГРМ.
 • Повернути на місце ремінь генератора. Перевірити на наявність пошкоджень, при необхідності замінити.
 • Відрегулювати натяг ременя генератора.
 • прикрутити бризковики.
 • поставити колесо.
 • Переконатися, що двигун працює правильно, якщо ні. перевірити мітки.

Увага! При заміні деталі своїми руками варто враховувати, що при знятому ремені на моторах об’ємом 1.1 і 1.3 л можна крутити распредвал і колінвал, є ризик зустрічі клапанів і поршнів.

Деякі модифікації моторів не мають мітки на кришці масляного насоса. Необхідно зробити виступ на маленькому шківі коленвала в центрі розрізу.

Порядок зняття ременя ГРМ

Детальний опис, як зняти і поміняти ремінь на автомобілях ВАЗ з двигуном 8 клапанів. Як приклад представлений ВАЗ2115 з силовим агрегатом інжектор.

Процес зняття на моделях з таким двигуном зробити простіше, під капотом більше місця.

 • Підняти авто на домкрат, зняти переднє праве колесо.
 • Відкрутити 2 болта кріплення бризковика двигуна, підігнути для зручності (повинен бути відкритий доступ до шківа коленвала).
 • Поєднати мітки для подальшої установки. Одна. на шківі розподільного валу, нанесена з внутрішньої сторони, інша. в якості виступу на кришці механізму ГРМ ззаду. Третя мітка. точка на шківі коленвала з зубчиками, повинна збігтися з вирізом. Провернути деталь можна, вставивши болт і прокрутивши за годинниковою.
 • Послабити гайку натяжної ролика. Деталь бажано замінити, краще відкрутити гайку ключем на 17, провернути проти годинникової.
 • Натяг ременя ГРМ ослабло, можна демонтувати без труднощів.

При заміні вироби на автомобілі ВАЗ з мотором 16 клапанів дії ідентичні. Деякі мітки розташовуються інакше, разом з ременем потрібно міняти ролики і помпу, вони можуть стати причиною зносу вироби, в моторі загнуться клапани. Двигун 16 клапанів незручний. При заміні занадто мало місця, доводиться знімати бачок гідропідсилювача, адсорбер і подушку вузла.

Як поміняти ремінь ГРМ на ВАЗ 2113, 2114 і 2115

Механізм ГРМ (газорозподільний) представлений в кожному автомобілі. У більшості моделей ВАЗ пристрій приводиться в дію ременем, який періодично необхідно міняти. Досвідчені майстри радять проводити процедуру після 50 тисяч км пробігу. Не варто орієнтуватися тільки на пробіг, деталь краще перевіряти візуально. У статті розглянуто, як проходить заміна ременя ГРМ ВАЗ різних моделей.

Встановити ремінь ГРМ на автомобіль ВАЗ. нескладна процедура, без досвіду робіт виконувати не рекомендується. Якщо виріб буде встановлено не по мітках або з порушенням порядку, мотор стане працювати нерівно, періодично глухнути, що не запускатися через зсув фаз газорозподілу.

Процес проведення роботи

 • Знімаємо колесо і захисні кожухи моторного відсіку
 • Знімаємо ремінь генератора, для цього необхідно ключем на «13» послабити кріплення генератора, потім ключем на «10» послабити натяг ременя генератора і демонтувати ремінь.
 • Знімаємо захисний кожух ременя ГРМ.
 • Далі необхідно відкрутити шків колінчастого вала, для цього знадобитися тріскачка з двома подовжувачами і головкою на «17».
 • Щоб відкрутити болт фіксує шків генератора необхідно поставити автомобіль на передачу, вставити викрутку в Струмінь повітря отвір гальмівного диска.

Відкручуємо болт шківа генератора проти годинникової стрілки.

заміна

Заміну можна провести своїми руками використовую нашу інструкцію і озброївшись спеціальним інструментом для проведення робіт.

 • Тріскачка з двома подовжувачами
 • Головка на «17» і «15»
 • Шестигранник на «6» або Torx T30 (зірочка)
 • Ключ для натягу ременя ГРМ і ременя генератора
 • Ріжкові ключі на «13»
 • Ремінь ГРМ і ролики

Що ще міняти з ременем?

Потрібно відразу згадати про те, що помпа системи охолодження і антифриз мають термін служби не більше 90 тис. Км пробігу або максимум 3 роки експлуатації. При щорічному пробігу в 30 тис. Км все присадки з антифризу випаровуються, що призводить до погіршення охолодження. Що стосується помпи, то вона розбивається, її шків набуває люфт, в результаті чого ремінь при роботі трохи сповзає.

Також обов’язково проводиться установка нового натяжної ролика. Термін його експлуатації такий же, як і у ременя. Якщо він виходить з ладу, то з боку ГРМ з’являється сторонній звук, який свідчить про несправності ролика ВАЗ 2115. Заміна ременя ГРМ на увазі під собою установку нового натяжної ролика. У тому випадку, якщо є знос шківів (або їх термін експлуатації перевалив позначку в 120 тис. Км. Пробігу), бажано їх теж замінити. В іншому випадку нові ремені будуть швидше зношуватися, і можливий обрив.

Підготовчі роботи

Щоб замінити ремінь ГРМ ВАЗ 2114 своїми руками знадобитися підйомник, оглядова яма в гаражі. Коли немає ні того ні іншого, цілком підійде будь-яка рівна площадка.

Автомобіль встановлюють на місці проведення роботи, затягують трос ручного гальма, важіль перемикання передач ставлять у нейтральне положення. Під задні колеса необхідно встановити противідкатні башмаки. Балонним ключем зривають колісні болти на колесі в передній частині машини з правого боку, піднімають транспортний засіб автомобільним ручним підйомником, підставляють надійний упор під кузов і демонтують колесо. Тепер можна почати виконувати операцію по заміні ременя ГРМ на ВАЗ 2114 8 клапанів.

Одні знаходяться на блоці, а інші на шківах. При першому верхньому положенні циліндра всі ці мітки повинні збігатися.

Збиваються мітки ГРМ в разі, якщо був обрив приводного зубчастого ременя або при неправильній його заміні. Так, в цих випадках, двигун буде працювати неправильно і потрібно повторне виставлення міток. Зробити це досить проблемно і під силу не кожному.

Як поміняти ремінь ГРМ на ВАЗ 2115: правильні мітки, установка і натяжка

Заміна ременя ГРМ на ВАЗ 2115, згідно з регламентом, повинна проводитися планово з певними інтервалами або в міру необхідності, якщо з’явилися ознаки зносу вузла. Середнього терміну служби як такого немає, оскільки довговічність ременя ГРМ залежить від ряду факторів. марка, якість, виробник, експлуатаційні умови та інші фактори. Щоб не допустити обривів, сильних деформацій, вузол регулярно оглядають. Будь-які значні пошкодження. привід для виконання позапланового обслуговування.

Заміна ременя ГРМ на ВАЗ 2115

На інжекторі ВАЗ 2115 8 клапанів і 16 клапанів процес заміни приводу ГРМ ідентичний.

Послідовність дій при самостійній заміні ременя:

 • Домкрати автомобіль, вивішуємо підйомним механізмом, при наявності;
 • Блокуємо задні колеса клиновидними черевиками, вичавлюємо гальмо стоянки з метою безпеки;
 • Відгвинчуємо болти, знімаємо колеса;
 • У моторному відсіку демонтуємо пластиковий захисний кожух, під який розташований ремінний привід з механізмами;
 • З правого боку в колісної арці знімаємо захисний щиток, для доступу до шківа коленвала;
 • Виставляємо шківи коленвала і распредвала за заводськими мітках;
 • Відпускаємо кріплення ролика. натяжителя (ключ на «17»);
 • Знімаємо ремінь зі шліців распредвала, коленвала;
 • Послаблюємо кріплення генератора (ключ на «14»);
 • Викручуємо болт, знімаємо натягувач, проводимо його профілактику, замінюємо новим у міру необхідності;
 • Проводимо дефектовку ущільнювачів сальників, гумок, перевіряємо герметичність системи. Встановлюємо нові втулки в міру необхідності;
 • Правильно укладаємо новий ремінь в напрямку від шківа коленвала до шківів розподільних валів;
 • Центруємо ремінь на шліцах, повторно звіряємо розташування знаків. Коригуємо в міру необхідності;
 • Затягуємо кріплення, гайки;
 • Провертає колінвал на 2. 3 обороту, звіряємо розташування знаків. При розбіжності повторюємо вище описану процедуру знову.

Далі потрібно встановити деталі, натягнути ролик, збірка завершена.

Переходимо до заміни

При заміні, обов’язково змінюється і натяжна ролик, (крім того, рекомендується замінити помпу охолодження, при кожній другій заміні ременя). Порядок роботи:

 • Застопорити машину ручним гальмом, потім підкласти упори під задніми колесами
 • Домкратом підняти передню праву сторону відкрутити колесо
 • Знімаємо колесо і захисний бризговики
 • Ключем «10» відкручуємо і знімаємо кожух ГРМ
 • Щоб зірвати болт шківа генератора (можете зупинити маховик, вставивши викрутку або монтировку через вікно оглядове на корпусі КПП)
 • Знімаєте ремінь генератора, потім шків
 • Відкручує і знімаєте захисний кожух ГРМ
 • Виставляєте мотор за відмітками (одна розташована на распредвали, а друга знаходиться на маховику)
 • Послаблюємо натяжна ролик, потім знімаємо ремінь

Увага: При знятому, або ослабленому ремені категорично забороняється крутити коленвал або распредвал, щоб уникнути поломки деталей системи газорозподілу

 • Після перевірки стан шестерень на предмет зносу, помпи на предмет люфтів або підтікання, потім, переконавшись, що витік масла відсутня, можете приступати до установки нового ремінного приводу
 • Встановлюємо новий ролик натягувач і заводимо новий ремінний привід (варто бути уважним, іноді на ремінному приводі стоїть стрілка напрямку обертання)
 • Ще раз, перевіривши збіг міток (см.Меткі ременя ГРМ і заміна по ним), одягаємо ремінний привід. спочатку за нижню шестірню (коленвала)
 • Потім продовжуємо надягати проти руху годинникової стрілки. шестерня распредвала і ролик натягувач
 • При цьому вільний хід перебуває у нас на стороні ролика натяжителя
 • Виконуємо натягування ременя, стежачи при цьому за мітками (мітки, розташовані на коленвале і распредвали при повному натягу повинні співпасти ідеально)
 • При натягу, ролик потрібно провертати в напрямку проти годинникової стрілки
 • Прокрутіть мотор кілька разів, потім перевірте збіг міток

Потім перевіряється натяжка ременя, як правило, при відсутності інструменту для перевірки, перевіряється так:

 • Зі зведеною (з правого) боку, фото внизу, він повинен перекручуватися до кута в 90градусів, з невеликим зусиллям. приблизно 2кілограмма
 • Тобто, можна впевнено сказати, що, не доходячи до 90градусів, опір практично не відчувається, а при перекручуванні його більш 90градусів, необхідні зусилля зростають
 • Зіставте і встановіть приводний шків генератора
 • Встановіть і натягніть ремінь генератора
 • Захисний кожух ставимо на його місце
 • запускаємо мотор
 • Після всіх процедур, мотор повинен заводитися як годинник
 • Заміна ременя ГРМ на 2115 ВАЗ з успіхом закінчена
 • Якщо раптом він запускається з працею, або працює нестабільно і глухне, тоді, ймовірно у вас не співпали або змістилися мітки газорозподілу
 • Коли при роботі мотора чутні сторонні звуки (типу виття, тріск, або стукіт по кожусі, і інші), тоді ймовірно, у вас перетягнуть або недотягнутого ремінний привід

Як Поміняти Ремінь ГРМ На ВАЗ 2115

Заміна ременя ГРМ на ВАЗ 2113, ВАЗ 2114, ВАЗ 2115

Ласкаво просимо! Ремінь механізму газорозподілу. необхідний для синхронізації двигуна, якщо ви його зніміть, автомобіль просто не запуститься, як його називають, якщо він працював, а ремінь зламаний або вільний, двигун буде негайно гасне (не всі машини будуть, якщо двигун гніт клапан, це не значить, що він глухне, крім того, клапан також буде гнутися, на жаль, це не відноситься до 8-клапанним автомобілів сімейства Samara 2.4, оскільки клапан не гнуться за них), тому ремінь потрібно міняти вчасно, просто якщо він зламається на дорозі, то ви нікуди не поїдете в машині, агрегат нак, є моменти, коли новий ремінь порветься або вилетить (це залежно від якості ременя і насоса, якщо він застрягне, ремінь буде або злетіти, або зламатися), тому це дорогий предмет, крім того. ми зазвичай рекомендуємо завжди носити новий ремінь самостійно в багажнику, щоб замінити його не так довго (якщо ви робите це спочатку, то через годину або два, можете бути впевнені), на жаль, той факт, що коли Якщо машина деформована, тому що ви знаходитесь далеко від дому, і щось трапиться з ременем ГРМ, автомобіль, якого ви ніде більше не зможете отримати на буксирі.

ВАЗ 2115: заміна ГРМ ременя. не все так складно

ВАЗ 2115 заміна ременя ГРМ, схема роботи ременя

Заміна ГРМ ременя на ВАЗ 2115 стандартна процедура, яка входить в технічне обслуговування, заміну слід проводити кожні 50000 км пробігу або раз в 3 роки експлуатації машини. Якщо ремінь порветься при експлуатації, тоді слід одягнути новий і спочатку визначити ступінь пошкодження механізмів газорозподілу (перевірити компресію, при відсутності перевірити клапани, потім стан поршнів і далі), щоб уникнути проблем краще замінити ремінь ГРМ ВАЗ 2115 по регламенту, не залежно від зовнішнього його стану.

зняття

Заміна ременя ГРМ ВАЗ 21154 починається зі зняття його, для цього:

 • Застопоріть машину і підкладіть упори під задні колеса
 • Головкою «10» відкрутите шість болтів, якими кріпиться передня кришка, і зніміть її

Знімаємо кожух механізму газорозподілу

 • Потім знімаємо колесо праве і за ним пластиковий щиток, що прикриває моторний відсік
 • Головкою «17» проверніть коленвал по ходу руху годинникової стрілки, використовуючи болт, яким кріпиться приводний шків генератора
 • У плоть до збігу позначок на шківах распредвалов і відміток на задній кришці кожуха ГРМ
 • На маховику двигуна при цьому ризику повинна встати навпроти мітки на прорізи в кришці кожуха зчеплення
 • Вставте через отвір розташоване на картері зчеплення між зубцями маховика викрутку з метою фіксації його, відверніть болт приводного шківа генератора
 • Зніміть шків
 • Потім ключем »17″ звільніть гайку ролика натяжителя

Ключем послаблюємо натяжку приводу, відпустивши гайку ролика натяжителя

 • Повертаємо ролик, і послаблюємо натяг ременя, знімаємо його задню гілку, починаючи з зубчастого шківа на випускному распредвали, потім з натяжної ролика, потім зі шківа помпи
 • Після цього знімається ремінь зі шківів коленвала і випускного распредвала і з опорного ролика
 • Встановлюється приводний ремінь так само, послідовність надягання зворотна зняттю
 • Неодмінно переконуємося в збігу настановних міток валів
 • Провертаючи ролик натягувач, натягуємо приводний ремінь і фіксуємо ролик
 • Після цього проверніть коленвал на два кругових обороту, і знову перевірте збіг настановних позначок
 • Заміна ГРМ ВАЗ 21154 ремінного приводу завершена
 • Натяжку перевіряють натискаючи пальців в середній частині між шківами распредвалов

Ось і все, що не важливо, якого типу у вас мотор, наша стаття корисна в обох випадках, бережіть автомобіль, крім цих процедур додержувати, а інші, визначені в керівництві, і додатково подивіться наше відео.

заміна

Заміну можна провести своїми руками використовую нашу інструкцію і озброївшись спеціальним інструментом для проведення робіт.

 • Тріскачка з двома подовжувачами
 • Головка на «17» і «15»
 • Шестигранник на «6» або Torx T30 (зірочка)
 • Ключ для натягу ременя ГРМ і ременя генератора
 • Ріжкові ключі на «13»
 • Ремінь ГРМ і ролики