Заміна приводного ременя Kia RIO 3

Заміна ГРМ Kia RIO

Термін заміни ГРМ Kia RIO

Двигуни автомобілів Kia RIO, випущених з 2005 по 2010 рік, оснащені ремінним приводом ГРМ, а більш пізні модифікації. ланцюговим. У першому випадку систематичний контроль стану ременя потрібно після 20 тис. Км пробігу, а його заміна в комплекті з роликами. після 45 тис. Км. Ланцюг більш невибаглива. виробник вказує ресурс її служби, як рівний ресурсу служби двигуна. не менше 150 тис. Км, однак, після 90 тис. Км. пробігу багато автолюбителів віддають перевагу перевіряти стан ланцюга і, при необхідності, регулювати її. Обрив ременя і розтягнення ланцюга ГРМ може призвести до неприємних наслідків: на ранніх модифікаціях RIO результатом можуть бути розбиті сідла клапанів або розбиті поршні, залишки яких потрапляють між поршнем і блоком циліндрів і сильно дряпають гільзи блоку. На більш пізніх модифікаціях загинає клапана, і з’являються задираки на їх направляють. Це може привести до ремонту всього ГБЦ або навіть капітального ремонту двигуна.

Міняємо привід газорозподільного механізму Kia RIO 2

Перед операціями з газорозподільним приводом Kia RIO 2 покоління (двигун G4EE) слід видалити ремені навісного.

Заміна ременя ГРМ на Kia RIO

Заміна ременя ГРМ Kia RIO є одним з найважливіших заходів по обслуговуванню автомобіля. Газорозподільний механізм (ГРМ). система управління відкриттям і закриттям клапанів в циліндрах двигуна. Привід ГРМ передає рушійну силу між розподілвалом і коленвалом в двигуні авто. У деяких двигунах замість ременя використовується ланцюг, що, як правило, підвищує їх надійність і збільшує міжсервісний інтервал. Багато власників не знають який вид приводу встановлений в двигунах Kia RIO ланцюг або ремінь. Ми допоможемо відповісти на це питання. У двигунах RIO 2 механізмом газорозподілу управляє ремінь. Його ресурс становить 50-60 тисяч км пробігу, або 3 роки служби. Ми рекомендуємо кожні 15 тисяч кілометрів перевіряти його стан і, якщо ви виявите видимі пошкодження або ослаблення натягу, слід негайно відрегулювати його або замінити.

ременя

У моторах машин третього покоління використовується ланцюг. Ремінь ГРМ на Kia RIO 1.6 не використовується з 2011 року. Це стосується і двигуна об’ємом 1.4 літра. Так чому ж так важливо стежити за станом цієї деталі і вчасно її міняти? Згодом матеріал з якого виготовлений ремінний привід дубєєт і розтягується, на ньому з’являються тріщини. Це може загрожувати його обривом. На 16-ти клапанних моторах DOHC, які встановлюються на багато сучасних автомобілів може виникнути ситуація, коли при обриві ременя поршні зустрічаються з клапанами що веде до загину останніх. Як наслідок, мотору необхідний дорогий капітальний ремонт. Що б цього не сталося, потрібно тримати привід ГРМ RIO в належному стані.

Нагадуємо, що ремонт двигуна, як і інших складних систем автомобіля повинен здійснюватися фахівцями в спеціалізованому сервісному центрі із застосуванням спеціального обладнання і оригінальних деталей (або їх якісних замінників), але, якщо ви маєте досвід в ремонті таких систем і необхідним інструментом, можна виконати цю роботу і самому.

Починаємо процес заміни

Обов’язково дотримуйтесь правил безпеки під час процедури заміни ременя. Автомобіль повинен бути встановлений на естакаду або піднятий за допомогою домкрата. Краще змінити і натяжна ролик. Ця деталь також сильно зношується, а статися це може ще тоді, коли ремінь буде в порядку, але його знову доведеться знімати, щоб демонтувати ролик.

Отже, починаємо процес заміни, дотримуючись порядок дій. Перш за все потрібно знеструмити акумулятор, знявши з нього мінусову клему. Знімається ремінь приводу додаткових конструкцій. Від’єднується генератор. Обов’язково знімаються шків і помпа клонували, потім. верхній і нижній кожуха ГРМ.

Тепер потрібно виставити коленвал так, щоб мітка на шківі була поєднана з відміткою на блоці циліндрів. Після правильної установки переміщати вали вже не можна. Іноді ремінь знімається не для його заміни. В цьому випадку потрібно обов’язково зазначити напрямок його руху. Робиться це тому, що під час експлуатації зубці притираються, і якщо буде задано рух в зворотному напрямку, це послужить причиною їх передчасного зносу. Тепер демонтуємо натяжна ролик, після чого буде досить легко зняти ремінь ГРМ.

зняття шківів

Наступний етап зміни ремнешка газорозподілу Kia RIO випуску 2008. це з’їм шестернею.

 • Знизу мотора, збоку від «штанів» глушника, відкрутити болти, витягти металеву захист зчеплення. Піддон ДВС не відгвинчується!
 • Закріпити колінвал від прокручування будь-яким подовженим предметом між зубами маховика і корпусом.

Практично всі підготовчі роботи закінчені, тепер ми ще просунулися в зміні приводу газорозподілу Kia RIO 2.

Заміна ременя ГРМ Kia RIO 2 1.4 16 клапанів

Заміна пасової передачі на Кіо RIO. серйозна процедура, що вимагає уважності і певних знань. Проте, провести її може будь-який автолюбитель, якщо, звичайно, буде дотримуватися інструкції, викладену в цій статті. ГРМ управляє роботою клапанів і координує роботу розподільних і колінчастих валів. Зрештою, саме це і призводить автомобіль в рух, тому процедура заміни ременя дуже важлива, і проводити її потрібно ретельно і без порушень інструкцій.

Для перегляду онлайн клікніть на відео ⤵

Kia RIO

Ремінь необхідно замінити при виявленні на ньому тріщин, розривів, відшарувань гуми від тканинної основи.

Натяг ременя регулюється автоматичним натяжним пристроєм.

Для заміни ременя знімаємо правий брудозахисні щиток моторного відсіку.

Kia RIO 3 заміна ременя допоміжних агрегатів

РЕМІНЬ ДОПОМІЖНИХ АГРЕГАТІВ

Звук видаваний приводним ременем буде більше схожий на свист, його поява в першу чергу пов’язано з зносом або забрудненням ременя. Під час експлуатації ремінь поступово розтягується на кілька міліметрів, крім цього під нього потрапляє пісок, бруд, вода.

Номер приводного ременя по каталогу. 252122B000. Можна вибрати за характеристиками. маркування 6 PK 2137 (шести струмкової, довжина 2137 мм). Орієнтовна

Схема установки ременя допоміжних агрегатів

Спроби почистити старий ремінь або скористатися кондиціонером для ременя, мало ефективне заняття. Не намагайтеся чистити самостійно, робиться це при заведеному двигуні і є велика ймовірність отримати серйозну травму.

Kia RIO 3 свист (скрип) з під капота на холодному моторі

Багато власників Kia RIO 2011-2016, на не прогрітий автомобілі, чують неприємний скрип з-під капота, який через кілька хвилин пропадає. У цій статті ми розберемо причини появи цього звуку і способи позбавлення від нього.

Що видає скрип (свист) під капотом Kia RIO

Приклад скрипу (хрускоту) від підшипника ролика натяжителя на відео.

72-4-17-05

Автоматичне Натягачі

Звук при зносі натягача більше схожий на хрест підшипника і скрип. Проблема полягає в підшипнику ролика. Скрип з’являється на холодному двигуні в сиру погоду, коли машина прогрівається звук поступового пропадає. Існує різні варіанти ремонту.

Автоматичне натягач в зборі: 1 натяжна ролик; 2 кронштейн ролика; 3 корпус

Якщо при заміні натяжителя в офіційному сервісі Kia, вам запропонують поміняти ремінь і, якщо навіть він в нормальному стані. погоджуйтеся. Тому що замінити ремінь окремо від нятяжітеля, буде коштувати дорожче ніж новий ремінь.

Номер автоматичного натягача по каталогу. 252812B010

П.С. Варто зазначити, що в окремих випадках звук може видавати підшипники генератора, компресора кондиціонера або помпа. подібне трапляється набагато рідше.

Вітання. Пробіг вже 115 000 тис і вранці почав посвистувати ремінець))). вирішено міняти все комплектом:

Dayco 6PK2135Ремень полікліновий1 шт.851 р.

Hyundai / Kia 25286-2B010Ролік ременя поліклинового обводной1 шт.1 018 р.

Hyundai / Kia 28113-1R100Фільтр воздушний1 шт.464 р.

Optimal 0-N2202SРолік ременя приводного натяжной1 шт.952 р.

заміна по суті проста, відвів натяжітель на себе, ремінь скинув. і далі пішли танці з бубном. ролик допоміжний відкрутити спокійно проти годинникової якщо не помиляюся, а ось з натяжним довелося мучитися. хотів скинути сам натягувач але до нього не добратися не знявши пластикову захисту збоку, по книзі гвинт зі зворотним різьбленням, значить щоб викрутити треба крутити за годинниковою, але результату не дало, довелося скручувати на місці ролик. тут начебто з різьбленням все впорядке, зняв дещо як. одягати ремінь в одну особу заняття тяжкий, однією рукою відтягувати натяжітель інший намагаєшся накинути ремінь. після хвилин 35-40 всі вдалося. все працює все круто і тихо.

АЛЕ! оригінальні ролики стали пластикові! старі все сталеві надійні, натяжна ролик забув сфотать. там струму підшипник поміняти на обох і вони як нові. залишив, чи не викинув, поміняю, нехай будуть як запасні.

Kia RIO Златоглазая 2010 року на DRIVE2

Закупивши все необхідне, вирішив зробити ТО своїми руками. На передодні виплолненія робіт почав курити форуми в інеті. Знайшов одне дуже досить докладний опис процесу заміни приводних ременів і ременя ГРМ з роликами. Всю роботу виконував по знайденому мануалу.

Процедура заміни достачно проста. Спробую коротенько описати:

Відключаємо мінусову клему акумулятора. Ставимо машину на ручник, на першу пердачу, під колеса підкладаємо пару кірпічей.Домкратім праве переднє колесо рідним домкратом))) Про всяк випадок підкладаємо під машину страхувальний упор, я використовував три цегли і пару дощечок. Думаю хто самостійно взявся за заміну ГРМ той впорається))) 2. Знімаємо колесо і злегка на пару оборотів спускаємо машину на наш упор.

Зліва видно упор. Який я встановив під силову балку.

Відкрутивши 4 болта на 10 знімаємо кришку ременя ГРМ.

Тим же ключем на 10 знімає захисний кожух шківа колінчастого вала.

На цьому фото кожух вже знятий, але думаю не важко буде його зняти)

Після чого необхідно зняти ремені генератора і кондиціонера. Для чого ключем на 12 послаблюємо болт кріплення генератора. Причому я послабив верхній і нижній, потім відкрутив гайку натяжки, після чого ремінь знімається без проблем.

Послабивши ролик натяжителя кондиціонера можна повністю усунути з посади, все одно під заміну і знімаємо ремінь.

Заздалегідь готуємо посилений ключ на 22 як на фото інакше дива не станеться)))

Головка на 22 з додатковим подовжувачем і трубою.

Виставляємо мітки на приводі распредвала і коленвала. Мітка распредвала проглядається через отвір червона і поєднується із зеленою, на шківі мітка у вигляді ризики повинна бути на рівні букви Т.

Тепер знімаємо шків на колінчастому валу, для чого я зафіксував шків рідної викруткою Kia)))

Фото робив уже при затягуванні, при відкручування викрутку вставляв з іншого боку.

Знімаємо шків, ключем на 10 відкручуємо 5 болтів кріплення нижньої половини кожуха ременя ГРМ, знімаємо натяжна і обвідний ролики, акуратно знімаємо ремінь ГРМ при цьому не забуваємо про направлення стрілок обертання, у мене було за годинниковою стрілкою.

Після чого спочатку ставимо новий натяжна ролик з нової пружиною, відводимо його в сторону монтуванням і фіксуємо болтом у відведеному положенні. Після чого ставимо новий обвідний ролик, ще раз перевіряємо мітки і надягаємо новий ремінь ГРМ. Причому є один нюанс, спочатку необхідно натягувати праву сторону, саме натягувати.

Відпускаємо натяжна ролі і під дією пружини забезпечується оптимальний натяг ременя і затягуємо болти роліка.По мануалу натяг ременя перевіряється натисканням на його праву сторону зусиллям 5 кг і зуб ременя повинен доходити до середини радіусу болта натяжної ролика.

Після чого ставимо на місце кожух ременя, шків, перевіряємо мітки. Я завів двигун на пару хвилин. Якщо все в порядку продовжуємо сборку.У мене при установці натяжної ролика кондиціонера виникла проблемка, тарілчаста шайба ролика не давала його нормально затягнути.

Чомусь вона клин ролик, поставив від старого ролика. Все стало нормально.Ремні генератора і кондиціонера натягнув приблизно, так би мовити на око. Начебто не свистять, хоча в Мурзилке пишуть, що потрібно можна перевірити вагами безмін, навантаженням 10 кг і прогин повинен бути не більше 6 мм.

Після чого злив старе масло, поміняв фільтр і залив свіже масло відповідне мануалу Hyundai 5W20

Ремінь ГРМ. Стан задовільний. Береженого Бог береже.

Ремінь генератора, стан задовільний.

Ремінь кондиціонера. стан плачевний.

Заміна натяжителя приводного ременя на автомобілі Kia RIO 3 (2011г.в). DRIVE2

Натягуємо стартер не зламавши датчик з правого боку.

Весь ремонт виробляв в польових умовах! Двір, сніг, і бажання зробити самому!

тут я показав на скільки сильно зносилася внутрішня частина втулки. цього достатньо для того що б ролик зміщувався в бік зрушуючи ремінь на ребро шківа гідропідсилювача чим приводив швидкий знос самого ременя!

Тут показав який зазор у зношеного натяжителя

Це новий механізм. Виробник Німеччина! за якістю відливу корпусу найкращий ціна на момент покупки 5590р

Натяжна механізм другого покоління! за кодом запчастин купувати не 010 а саме 020! У ньому центральна шайба залита гумовим покриттям ніж запобігає попадання в всередину абразиву (пісок і реагенти)

Заміна натяжителя приводного ременя на автомобілі Kia RIO 3 (2011г.в)

Kia RIO “Новий RIO” 2011 року на DRIVE2

Ще при виборі авто звернув увагу на сторонні звуки в області ременя. Спочатку думав на підшипник будь-якого агрегату. Але тільки лише через це відмовлятися від покупки такого авто було глупо.Почітав форуми прийшов до висновку що помирає ремінь. Заглянув під капот- виявилося що він не помирає, а вже помер. Один клин вирішив відокремитися від інших.

За факту- куплений за 650р в емексе ремінь Bosch 6PK2140.

Заміна проводилася прямо у дворі дома.Ключом на 12 і на 14 послаблюємо нижній і відкручуємо верхній болт кріплення генератора. І відводимо його в сторону ГБЦ для зменшення натяжки ременя.

Легким рухом руки з накидним ключем на 14 відводимо натяжна ролик і скидаємо ремінь з генератора і з усіх інших шківів \ роликів.

Огляд, ворушіння роликів виявило люфт підшипника натяжної ролика, значить поміняємо незабаром.

Беремо новий ремінь, накидаємо на все шківкі \ ролики (крім генератора), відводимо натяжна, накидаємо ремінь на генератор. Остаточно натягуємо ремінь генератором і закріплюємо останній.

Запускаємо, радіємо, і їдемо за підшипниками SKF 6203-2RS для подальшої заміни в роликах.

Kia RIO Смарагд 1.6 Premium 2011 року на DRIVE2

Питання назрівав уже давно. Спочатку ролик свистів на холодну в міжсезоння, в мокру погоду, але деякий час тому почав свистіти регулярно при кожному запуску. Ремінь теж дохажівать своє, вже були невеликі тріщинки (див фото)

довелося випробувати муки вибору між оригіналом всього і аналогами. в результаті чого вибір припав на неоригінал але теж корейський виробник хорошої якості і середній за ціною.

даний комплект обійшовся в 3010р мого бюджету (кому цікаво, пишіть, підкажу де придбати); далі попрямувала в свій постійний сервіс, де не боюся довірити машину 🙂 приблизно за годину робота була зроблена і я стала щасливим обладаіелем нового ролика і ременя! Зараз перевірила, свисту більше немає, скрипу ледь чутно теж немає, працює все в нормі. У заводських расходников стан ще на трієчку, але вирішила не тягнути і поміняти, поки не сталося чого невпопад.

натягувач

Лінекс, він же натяжна ролик. важливий вузол. Він забезпечує ступінь натягу передачі і кут обхвату маленького шківа. Про вихід з ладу натяжителя ременя свідчать наступні ознаки:

 • під капотом чітко чути скрип
 • при русі Kia RIO чути шум.
 • чути характерний хрускіт підшипника під капотом.

Що вийшов з ладу автонатяжітель можна поміняти на станції техобслуговування, а можна зробити це самостійно, на оглядовій ямі або естакаді. Майте на увазі, що поки Kia RIO знаходиться на гарантії, дилер зобов’язаний безкоштовно міняти натяжітель.

Оригінальний натяжітель Kia RIO, випущених з 2012 по 2014 роки артикул: 25281-2B010. Після 2014 року, артикул оригінальної деталі: 25281-2B020.

На Kia RIO, випущених з 2012 по 2014 роки, артикул оригінального натяжителя: 25281-2B010. Для автомобілів, випущених після 2014 року, артикул оригінальної деталі: 25281-2B020.

Натягувач складається з трьох деталей:

пружина натяжителя
підшипника

підшипник натяжителя
натяжної ролика.

Натяжний ролик

Ресурс пружини. 120 000 км, металевий ролик натяжна у Kia RIO 3 практично вічний, а ось підшипник закритого типу по марці 6203 GMB ламається досить часто.

Заміну натяжителя або його підшипника краще проводити разом раз в 60. 70 тисяч разом зі зміною ременя генератора Kia RIO 3.

Міняємо ремінь генератора Kia RIO 3

Часто до 30-40 тисячам приводний ремінь Kia RIO 3 починає посвистувати на холостих. Це перша ознака його зношеності і необхідності заміни. Тому через кожні 30 000 км на спідометрі ремінь генератора Kia RIO 3 потрібно перевіряти, згідно з регламентом.

Міняємо ремінь генератора

Зняття старого ременя генератора Kia RIO 3 проблем не становить. Процес загалом виглядає так:

  Знімається захист картера, якщо вона є.

Знімається захист картера, якщо вона встановлена.
Знімається закріплений на чотирьох болтах пластиковий пильовик. Для цього використовується ключ на 10 мм.

Ключем на 10 мм знімаємо закріплений на чотирьох болтах пластиковий пильовик.
Після цього приводний ремінь стає доступний. Бажано на цьому етапі сфотографувати все його переходи по шківах, щоб потім при установці нового нічого не переплутати, а схема приводного ремінця Kia RIO 3 була перед очима.

Голівчатим 14-мм ключем відкручується натяжна ролик.
Голівчатим 14-мм ключем відкручується натяжна ролик, (але не сам автонатяжітель!).

Якщо помилитися і накинути його сюди, то ви просто відкрутіть сам натягувач.
За допомогою металевого важеля (труба) ролик віджимається, натягувач відводиться в сторону, і привід навісного обладнання знімається.

Далі нам знадобиться якась труба або який-небудь підсилювач, щоб використовувати цю конструкцію як важіль.

Ознаки зношеного ременя генератора Kia RIO 3

Ознаки, що вказують на те, що пора міняти приводний ремінь Kia RIO:

 • Коли двигун вимкнений, при зовнішньому огляді ремінця ГРМ видно втрата його еластичності, краю скуйовджене, на поверхні видно дрібні разривчік і тріщини.
 • Коли двигун запускається, чітко чути свист під капотом.
 • Коли включаються електроприлади, обороти ДВС різко збільшуються. У таких випадках причина може бути в заклинювання якогось ролика. Наприклад, не працює електропривод генератора або компресора, зламався підшипник муфти кондиціонера або натягача.
 • Горять датчики зниження зарядки акумуляторної батареї або сигнали несправності самого генератора.

Кращий спосіб уникнути цих неприємностей. планова заміна розхідники, згідно з регламентом.

Щоб ремінь генератора Kia RIO 3 повноцінно працював, і передавав обороти з двигуна, він повинен бути міцно натягнутий на ролики. Цю функцію виконує натяжітель.

Від справної роботи передачі, що з’єднує шків коленвала двигуна і навісне обладнання, залежить робота багатьох вузлів. Тому заміна приводного ременя Kia RIO 3 і його натяжителя повинна проводитися негайно в разі потреби. При цьому ступінь натягу потрібно вміти правильно регулювати.

Як замінити насос кондиціонера на Kia RIO

Щоб замінити компресор кондиціонера, потрібно спочатку зняти його ремінь. Далі від’єднайте від компресора шланги, від’єднайте роз’єм, відверніть кріплення і зніміть компресор разом з муфтою.

Ремонт компресора на RIO 2012 проводиться після його зняття.

процес установки

Насамперед потрібно встановити на місце натяжна ролик. Звичайно, буде краще, якщо ви заздалегідь купите новий, так як ця деталь також підлягає періодичній заміні. Закріплюємо ролик. Заводимо ремінь за шківи валів, потім за ролики. Тепер натяжна ролик потрібно послабити, що не відкрутити повністю, а саме послабити. Таким чином буде задано оптимальний натяг приводу. Після цього закручуємо болт, що кріпить ролик, до упору.

Тепер необхідно переконатися в правильності розташування міток. Для цього 2 рази провертає коленвал вправо. Після цього починаємо здійснювати збірку в порядку, зворотному розбиранні. підключаємо акумулятор.

На цьому заміну ремінного приводу можна вважати закінченою. Виробник Кіо RIO стверджує, що дана деталь може нормально працювати аж до 160 000 км пробігу. Але все ж необхідно час від часу проводити діагностичні процедури, адже ремінь може зноситися і завчасно. Причиною цього може стати агресивне водіння, особливість експлуатації автомобіля в умовах російських доріг, погодні умови та інше.

Ремінь кондиціонера на Kia RIO слід міняти кожні 6 років або 60 000 км пробігу. Основною ознакою зносу ременя є сторонній шум при включеному кондиціонері. Крім ременя зношується підшипник шківа, а також може вийти з ладу натяжітель.

Ремінь додаткового обладнання на RIO можна зняти і поставити самостійно. Робиться це в такий спосіб:

 • Знімаємо правий бризговики двигуна.
 • Послаблюємо гайку натяжителя ролика ременя.
 • Обертаємо болт регулювання, послаблюючи натяг ременя.
 • Знімаємо ремінь кондиціонера.
 • Встановлюємо новий ремінь, регулюємо його натяг і затягуємо гайку.
 • Повертаємо на місце бризговики.

Якщо необхідна заміна ролика, її можна зробити разом з заміною ременя.

Нагадаємо, що RIO і Solaris технічно майже ідентичні, тому на другому бюджетному корейці робота проводиться також.

Скільки коштує ремінь кондиціонера Kia RIO?

Купити ремінь кондиціонера на Kia RIO оригінального виробництва (каталожний номер 977131C200) можна за 700 рублів. Найбільш відомим виробником неоригінальних ременів ГРМ і додаткового обладнання є фірма Гейтс. На RIO ціна на їх ремінь майже дорівнює оригінальному.

Закупивши все необхідне, вирішив зробити ТО своїми руками. На передодні виплолненія робіт почав курити форуми в інеті. Знайшов одне дуже досить докладний опис процесу заміни приводних ременів і ременя ГРМ з роликами. Всю роботу виконував по знайденому мануалу.

Процедура заміни достачно проста. Спробую коротенько описати:

Відключаємо мінусову клему акумулятора. Ставимо машину на ручник, на першу пердачу, під колеса підкладаємо пару кірпічей.Домкратім праве переднє колесо рідним домкратом))) Про всяк випадок підкладаємо під машину страхувальний упор, я використовував три цегли і пару дощечок. Думаю хто самостійно взявся за заміну ГРМ той впорається))) 2. Знімаємо колесо і злегка на пару оборотів спускаємо машину на наш упор.3. Має вийти приблизно ось так

Відкрутивши 4 болта на 10 знімаємо кришку ременя ГРМ.

Тим же ключем на 10 знімає захисний кожух шківа колінчастого вала.

 • Балонний ключ
 • домкрат гвинтовий
 • Гайковий ключ ріжковий 12 мм
 • Гайковий ключ ріжковий 14 мм
 • Гайковий ключ накидний прямий 14 мм
 • Гайковий ключ накидний прямий 22 мм
 • подовжувач
 • Викрутка плоска велика
 • Викрутка плоска середня
 • Приводний ремінь генератора і водяного насоса Hyundai / Kia 25212 26000
 • Ремінь поліклиновий кондиціонера Hyundai / Kia 97713 1C200

Якщо в автомобілі перестали працювати всі допоміжні агрегати, з моторного відсіку лунає вереск, швидке обертання рульового колеса, підвищена частота обертання колінчастого вала, двигун не охолоджується, акумулятор більше не заряджається, можливо, вже зносився або пошкоджений приводний ремінь допоміжних агрегатів.

Для заміни ременя приводу генератора і водяного насоса виконайте наступне:

Виверніть болт кріплення генератора до натяжної планки (1) і зніміть регулювальний гвинт разом з гайкою (2).

Приклавши зусилля, змістите генератор Kia RIO 2 до блоку циліндрів.

Зніміть ремінь зі шківів генератора, водяного насоса і колінчастого валу двигуна.

Встановіть новий ремінь генератора Kia RIO 2 і водяного насоса в порядку, зворотному зняттю.

Налаштуйте натяг ременя приводу генератора, як описано тут.

Для заміни ременя приводу компресора кондиціонера виконайте наступне:

Зніміть ремінь приводу генератора і водяного насоса (див. Вище).

Зніміть праве переднє колесо.

Зніміть праву бокову частину бризковика двигуна.

Ослабте затягування гайки кріплення натяжної ролика ременя приводу компресора кондиціонера.

Обертаючи регулювальний гвинт, максимально звільніть натяг ременя і зніміть ремінь зі шківів колінчастого вала і компресора кондиціонера.

Встановіть новий ремінь в порядку, зворотному зняттю, і відрегулюйте його натяг, як описано тут.

Встановіть назад ремінь генератора Kia RIO 2 і водяного насоса, відрегулюйте його натяг.

Як поміняти ремінь генератора на Kia RIO

Щоб зробити роботу правильно, необхідно розібратися, де і як розташований РГ. Для цього під капотом автомобіля передбачена схема. Якщо там немає, шукають в мануалах. Можна запам’ятати розташування елемента, як він лягає на шківи.

Автомобіль встановлюють на рівній поверхні. Під задні колеса підкладають упори, щоб не відкотився. Переднє праве колесо ставлять на домкрат.

 • Демонтують захист картера.
 • Знімають правий бризговики і праве переднє колесо.
 • Повертають ключем ролик натяжителя вліво, послаблюють і знімають ремінець зі шківа натяжної механізму.
 • Знімають приводний ремінь генератора.
 • Встановлюють новий РГ.
 • Проводять зворотний порядок дій.
 • Провертають колінвал на три оберти. Ремінь приводу займе на шківах належне місце.

Такий же алгоритм робіт дотримуються і для другого покоління Kia Ріа 2010.

купуємо деталь

Під час покупки потрібно брати до уваги всі дрібниці і купувати тільки якісні комплектуючі, які не дивлячись на ціну. Гарне вони не порветься раніше покладеного терміну посеред траси. Якщо воно обривається, власник одразу ж ризикує залишитися без машини як мінімум на місяць, особливо це актуально при двигуні з 16 клапанами на Kia RIO 2 покоління.

Краще буде замінити ремінь ГРМ після проходження покладеного терміну, а не набагато раніше на трасі своїми руками.

Пам’ятайте: цей елемент частіше змінюється з роликами. Їх два, і кожен з них має певну функцію. Перший потрібно для натягу, другий обвідний ролик додає особливу форму ременя, щоб площа зіткнення була більше, і зачіп краще.

Сьогодні існує безліч фірм, що виготовляють цю продукцію, але багато фахівців рекомендують MOBIS за якість деталей.

Заміна підшипника на шківі компресора кондиціонера

 • Зняти праве переднє крило.
 • Відігнути захисний кожух.
 • Від’єднати колодку проводів від компресора.
 • Віджати натяжна ролик.
 • Відвернути кріплення компресора і залишити його у висячому положенні.
 • Зняти кронштейн компресора.
 • Зняти стопорне кільце шківа і сам шків.
 • Вибити старий підшипник.
 • Встановити новий підшипник і зібрати деталі в зворотній послідовності.

Часто підшипник змінюють одночасно з ременем.

Чудова заміна приводного ременя генератора Kia RIO 3 і натяжителя

Завжди в дорозі може раптово спалахнути індикатор помилки зарядки акумулятора. Боятися нема чого, поломка очевидна. відсутність подачі струму від генератора. Як показує практика, підтверджується попередній висновок в 97% всіх випадків. Основна причина. обрив ременя приводу або його сильне розтягнення до такої міри, що шківи допоміжного обладнання провертаються вхолосту. Поломка виникає з різних причин, часом їй запобігти просто неможливо. Але систематичний технічний огляд допоможе завчасно виявити ряд ознак, серед яких тріщини і надриви.

Самостійно намагатися усувати поломку не слід, так як без наявності досвіду можна тільки нашкодити. Подібні випадки часті, коли власники звертаються в СТО в критичних ситуаціях. Хоча спочатку ситуація такою не була.

Заміна ременя генератора Kia RIO

 • Спочатку від’єднуємо роз’єм датчика коленвала (Детальніше: Датчики Kia RIO).
 • Потім відкручуємо кріпильний болт датчика (користуємося викруткою) знімаємо його.
 • Якщо потрібно відкрутити кріплення натяжної ролика, переміщаємо вгору елемент.
 • Варто привід послабити, щоб перемістити альтернатор на блок циліндрів.
 • Домкрачувати переднє колесо.
 • Включаємо першу передачу.
 • Знімаємо ремінь обертаючи колесо.
 • Ремінь надягаємо ремінь.
 • Обертаємо колесо за годинниковою стрілкою, перевіряємо ліг ремінь в канавки.
 • Якщо є натяжна ролик, одягаємо на нього, регулюємо напруга.
 • затискаємо гайку.
 • Встановлюємо ДПКВ, підключаємо роз’єм.

Як перевірити натяжку ременя генератора:

За максимальної довжині ременя гненератора між шківами, ви повинні без особливих зусиль повернути ремінь ребром до себе.

Ремінь Kia RIO 2012. Заміна приводного ременя Kia RIO

Процес заміни ременя генератора такого автомобіля, як Kia RIO 2012 не є складним. Це завдання під силу і починаючому автомобілісту. Однак для якісного виконання заміни важливо знати деякі нюанси. Перед роботою важливо уточнити, що ремінь зношений. Якщо він несправний, то при навантаженні можна почути характерний свист. Про збій в роботі ременя може символізувати і індикаторний пристрій авто.

Коли необхідно проводити заміну?

Ремінь монтований під капотом. Його можна виявити за лівій частині авто. Ознакою зносу важливого елемента генератора є втрата еластичності, наявність розривів, тріщини або надмірна витягнутість. Якщо в процесі огляду не знайдено видимих ​​пошкоджень, то швидше за все проблема збою в роботі виникла через низький натягу. В такому випадку необхідно здійснити перевірку ступеня натягу вироби.

РЕМІНЬ ДОПОМІЖНИХ АГРЕГАТІВ

Звук видаваний приводним ременем буде більше схожий на свист, його поява в першу чергу пов’язано з зносом або забрудненням ременя. Під час експлуатації ремінь поступово розтягується на кілька міліметрів, крім цього під нього потрапляє пісок, бруд, вода.

Номер приводного ременя по каталогу. 252122B000. Можна вибрати за характеристиками. маркування 6 PK 2137 (шести струмкової, довжина 2137 мм). Орієнтовна

Схема установки ременя допоміжних агрегатів

Спроби почистити старий ремінь або скористатися кондиціонером для ременя, мало ефективне заняття. Не намагайтеся чистити самостійно, робиться це при заведеному двигуні є велика ймовірність отримати серйозну травму.

Kia RIO 3 свист (скрип) з під капота на холодному моторі

Багато власників Kia RIO 2011-2016 на не прогрітий автомобілі чують неприємний скрип з-під капота, який через кілька хвилин пропадає. У цій статті ми розберемо причини появи цього звуку і способи позбавлення від нього.