Заміна заднього підшипника ВАЗ 2107

ознаки поломки

Відмова підшипника або поломку його посадкового місця власник машини відчує однозначно за певними ознаками:

 • при русі задній міст починає видавати занизький гул, через певний часовий інтервал переходить в гучне рипіння. Від швидкості їзди буде залежати ступінь шуму, може виникнути люфт. Переконатися в його наявності нескладно. піддомкрачувати колесо і смикається руками вперед-назад;
 • випадають кульки свідчать про те, що повністю зруйнований сепаратор; міст, що знаходиться позаду, може заклинитися. Провідна колісна база припинить крутитися. Це можливо навіть під час руху.
  заднього, підшипника, 2107

Подібні руйнування можуть трапитися через утому металу, що виникає від довгих навантажень, якісного стану доріг.

поворотний кулак

Поворотний кулак, про який згадувалося вище, є ще одним дуже важливим елементом підвіски ВАЗ 2107. Про його призначення неважко здогадатися з назви. Ця деталь забезпечує плавний поворот передніх коліс автомобіля. У кулака є два вушка, за допомогою яких він кріпиться до парних важелів підвіски. Зі зворотного боку на кулаці є шкворень, на який надівається маточина разом зі підшипника.

Поворотні кулаки на «сімці» мають довгий шворінь для кріплення маточини

Маточина, надіта на шворінь кулака, фіксується гайкою. Тут же слід сказати, що поворот коліс. це не єдине, за що відповідає кулак. У нього є і додаткова функція: він обмежує поворот коліс. Для цього на кулаках «сімки» передбачені особливі виступи. При занадто крутому повороті важелі підвіски впираються в ці виступи, і водій не може повертати кермо. Кулак повинен володіти величезним запасом міцності, так як саме на нього припадає велика частина ударних навантажень, що виникають при русі автомобіля, особливо по нерівній дорозі. Проте іноді кулак деформується (як правило, це трапляється після попадання передніх коліс в дуже глибоку яму або після ДТП). Ось основні ознаки того, що з кулаком щось не так:

 • автомобіль при русі сильно веде в бік, причому зі збільшенням швидкості це проявляється сильніше;
 • водій раптом помічає, що радіус повороту став менше, і «вписуватися» в дуже круті повороти стало складніше. Це говорить про зменшення кута повороту коліс. І виникає це явище після серйозної деформації одного кулака;
 • вивертання колеса. Бувають ситуації, коли одна з вушок кулака ламається. Це велика рідкість, але не згадати про це не можна. Так ось, коли проушина ламається, колесо вивертається майже під прямим кутом до корпусу «сімки». Якщо це відбувається на ходу, автомобіль миттєво втрачає управління.

Збільшення вивороту коліс

Іноді водії хочуть збільшити керованість свого автомобіля. Стандартний кут повороту у вазовской «класики» завжди викликав багато запитань у автолюбителів. Так що водії збільшують цей кут самостійно за допомогою декількох простих операцій. Особливо часто цим займаються любителі так званого дріфту: збільшений виворіт коліс дозволяє машині легше увійти в керований занос, причому зробити це можна на максимальній швидкості.

  Машина встановлюється на яму. Одне з коліс піднімається домкратом і знімається. Після цього з підвіски откручиваются кермові сошки, які розташовуються за маточиною. Цих сошок дві.

Спочатку «сімка» обладнана двома керманичами сошками різної довжини

Одна з сошок розпилюється навпіл за допомогою болгарки. Відпиляну верхня частина викидається. Частина, що залишилася приварюється до другої сошці. Результат представлений на фото нижче.

Укоротивши одну з сошок, власники «сімок» наполягають на збільшенні вивороту коліс

 • Зварені сошки встановлюються на місце.
 • Крім того, на нижніх важелях підвіски є невеликі обмежувальні виступи. Вони акуратно спилюють ножівкою по металу. Після виконання всіх перерахованих вище операцій виворіт коліс «сімки» стає приблизно на третину більше в порівнянні зі стандартним.
 • Після установки нових сошок виворіт коліс збільшується приблизно на третину

  Ще слід зазначити, що деякі автовласники вважають за краще не займатися самостійною зварюванням і установкою сошок. Замість цього вони купують вже готові тюнінгові набори для вазовской «класики», що дозволяють збільшити виворіт коліс без зайвих трудовитрат. На жаль, знайти такий набір у продажу не так-то просто. Тому а описана технологія збільшення вивороту коліс буде популярна серед власників «сімок» ще дуже довго.

  Передня маточина і її призначення

  Передня маточина на ВАЗ 2107 являє собою масивний сталевий диск з отвором посередині. У цьому отворі знаходиться велика втулка, в якій встановлено ступичний підшипник. По периметру ступичного диска є отвори для кріплення колеса. А із зворотного боку маточина з’єднується з поворотним кулаком.

  Передня маточина «сімки». це масивний сталевий диск з втулкою і підшипником посередині

  Тобто маточина є проміжною ланкою між рухомим колесом і нерухомою частиною підвіски. Вона забезпечує не тільки нормальне обертання переднього колеса, але і його нормальний поворот. Тому будь-яка несправність маточини може мати дуже сумні наслідки для водія і його пасажирів. Наприклад, якщо ступичний підшипник прийде в повну непридатність, колесо може заклинити або просто відірватися на ходу, якщо швидкість більша. Неважко здогадатися, до чого це призведе. Саме тому досвідчені водії хоча б раз на місяць перевіряють стан передньої маточини, взявшись за верхню частину колеса і злегка похитавши його від себе і до себе. Якщо при погойдуванні відчувається хоча б невеликий люфт, їздити на такій машині можна.

  задня маточина

  Задня маточина ВАЗ 2107 відрізняється від передньої як по конструкції, так і за призначенням. До задньої ступиці не кріпляться ні поворотних куркулів, ні додаткових важелів підвіски.

  Задня маточина «сімки» не така масивна, як передня

  Тому що головним завданням цієї маточини є забезпечення рівномірного обертання колеса, і все. Від неї не потрібно величезного запасу міцності і стійкості до механічних навантажень, так як вона не бере участі в повороті коліс, як передня маточина.

  Задня маточина влаштована простіше передньої, так як не відчуває величезних навантажень

  Задня маточина укомплектована підшипником кочення, який закритий спеціальним ковпаком. З іншого боку в маточину встановлюється брудозахисні внутрішнє кільце, що перешкоджає засміченню підшипника. Вся ця конструкція надівається на задню піввісь «сімки» і фіксується за допомогою ступичні гайки на 30.

  Способи визначення несправності підшипника маточини

  Своєчасне визначення несправності дозволяє запобігти неприємним наслідкам, які можуть спровокувати аварійну ситуацію на дорозі. Вже згадана деталь на автомобілі ВАЗ-2107 грає важливу роль, так як завдяки цьому виробу здійснюється легке обертання колеса. На автомобілі встановлено 2 підшипника задніх маточин, по одному на кожне заднє колесо.

  Основний спосіб визначення несправності важливу деталь маточини на ВАЗ-2107. це провести наступні маніпуляції:

  • підняти задню частину автомобіля на домкраті;
  • покачати зовнішню частину колеса в різні боки;
  • якщо виникає стукіт і колесо бовтається, то потрібна заміна заднього підшипника ВАЗ-2107.

  Якщо під час руху на поворотах машину веде і при цьому з’являється скрип, то це також говорить про необхідність проведення ремонтних робіт. Щоб провести заміну підшипника маточини, буде потрібно наступний інструмент:

  • домктат,
  • гайкові ключі і викрутки,
  • зубило та молоток,
  • знімач,
  • мастило марки «Літол».

  Переконавшись в наявність повного переліку інструментів і матеріалів для проведення робіт, можна приступати до заміни.

  Заміна підшипника задньої маточини на ВАЗ-2107

  Ні для кого не секрет, що будь-який автомобіль, будь він зарубіжного виробництва або вітчизняного, з плином часу має особливість виходити з ладу. З ладу виходять тільки складові деталі агрегату, в результаті чого автомобіль неможливо експлуатувати. Така поломка, як несправність підшипника задньої маточини на автомобілі ВАЗ-2107, приховує в собі небезпечні наслідки. Адже при несправності цієї деталі, автомобіль теоретично можна експлуатувати, але при цьому в будь-який момент можна втратити колесо в дорозі. У матеріалі приділимо увагу особливостям і принципом заміни підшипника маточини заднього колеса на автомобілі ВАЗ-2107.

  ВАЗ 2107 заміна заднього підшипника. Заміна підшипника задньої маточини на ВАЗ-2107

  Зняття підшипника.

  В першу чергу знімаємо ковпачок, що закриває ступичні гайку. Далі вирівнюємо завальцьовані краї ступичні гайки і відкручуємо її.

  УВАГА: у правого колеса різьблення ступичні гайки зворотна.

  Вивішуємо колесо і відкручуємо гальмівний супорт.

  Можна зняти маточину разом з гальмівним диском.

  Витягуємо кільце розділяє Сепоратори.

  Замена подшипника полуоси ВАЗ 2106

  Дістаємо внутрішній і зовнішній сепаратори і вибиваємо їх обойми.

  Прочищаємо маточину від старого мастила і бруду.

  Установка нового підшипника.

  Установка відбувається в зворотному зняттю порядку.

  Акуратно через оправлення (стару обойму на крайній випадок), запресовувати нові обойми, попередньо змастивши їх стінки моторним маслом або литолом.

  Рясно змащуємо внутрішній сепаратор литолом, ставимо його на місце і закриваємо сальником. Заповнюємо трохи менше, ніж на половину маточину литолом і ставимо її на поворотний кулак.

  Змащуємо зовнішній сепаратор і ставимо його на місце.

  Тепер закручуємо ступичні гайку, але не до кінця. Ставимо гальмівний супорт, прикручуємо колесо.

  Замена подшипника и сальника полуоси ВАЗ классика

  Коли все старі запчастини поміняли на нові, потрібно відрегулювати

  Який фірми вибрати ступичний підшипник на ВАЗ 2107, 2106?

  На вазівську класику досить великий вибір підшипників. Тут кожен вибирає для себе сам, взяти подорожче, але надійніше або ж дешевше, але проїхати на ньому менший кілометраж.

  Добре зарекомендували себе фірми виробляють підшипники:

  • SKF
  • FAG
  • Koyo
  • INA
  • NSK

  Як замінити ступичний підшипник на ВАЗ 2106, 2107?

  Ми визначили, що несправний саме ступичний підшипник, купили новий і готуємо інструменти для роботи:

  • молоток
  • пассатижи
  • Набір торцевих ключів
  • Викрутка ударна (по якій можна бити і вона не зламається)
  • Оправлення для запресовування нових обойм підшипників
  • Головка на 27 з великим комірчиком (для ступичні гайки)

  Заміна підшипника ВАЗ 2107

  Доброго времени суток шановний читачу. Процес заміни переднього підшипника на класиці не складний. При наявності інструменту і вільного часу з цією процедурою може впоратися кожен. У цій статті ти дізнаєшся:

  • Як визначити, що ступичний підшипник зламався?
  • Підшипник якої фірми вибрати?
  • Який інструмент знадобитися?
  • Як замінити ступичний підшипник і як його відрегулювати.

  Ознака несправності підшипника ВАЗ класика.

  Несправний підшипник зазвичай видає сторонні звуки у вигляді гулу або скреготу, а так само колесо може бовтатися на такому підшипнику з. за вироблення або через погано затягнутою ступичні гайки.

  Для діагностики підшипника досить вивісити колеса (або кожне окремо) і покачати колесо в різні боки. Якщо люфт при погойдуванні присутній у всіх площинах (поворот колеса вліво-вправо і нахил вгору-вниз), ступичний підшипник можливо під заміну. Але так само люфт може бути і через втомлених сайлентблоков або кульових. Для виключення несправності підвіски потрібен другий чоловік, який буде дивитися хитається колесо разом з поворотним кулаком або ходить окремо від нього. Якщо колесо ходить окремо від поворотного кулака, ось тоді несправний точно ступичний підшипник (в такому випадку підтяжка ступичні гайки може ненадовго врятувати ситуацію).

  Ознакою несправності можуть бути і сторонні звуки під час обертання колеса (зазвичай гул, іноді скрегіт) або його нерівномірне обертання.

  Визначити несправний підшипник можна ще й по черезмерно гріється колесу (наприклад якщо передній правий диск колеса набагато тепліше переднього лівого). Але не можна порівнювати по температурі задні і передні колеса тому на них стоять гальма різної конструкції.

  І так, підведемо підсумки всього прочитаного. Ступичний підшипник змінюється якщо:

  • Колесо бовтається окремо від поворотного кулака.
  • Чути гул, скрегіт при обертанні колеса.
  • Колесо крутиться нерівномірно.
  • Колісний диск сильно гріється.

  Підшипники передньої маточини ВАЗ 2107 розміри.

  У таблиці наведено розміри для підшипників передньої маточини автомобіля ВАЗ сімейства класики.

  Місце встановлення Тип підшипників Розмір, мм кількість
  Маточина переднього колеса (зовнішня опора) Роликовий, конічний, однорядний 19,545,315,5 2
  Маточина переднього колеса (внутрішня опора) Роликовий, конічний, однорядний 2657,217,5 2

  Регулювання підшипника маточини на ВАЗ 2107.

  Ступичні гайки повинна бути затягнута так, що б колесо не бовтався і вільно крутилося. Тобто обертаємо колесо і підтягуючи або послаблюючи гайку шукаємо таке її положення в якому колесо не буде бовтатися і буде вільно обертатися.

  регулювання підшипників

  Найчастіше з’явився люфт можна усунути, підтягнувши гайку маточини. Для цього необхідно повністю затягнути гайку, потім поступово її відпускати доти, поки колесо не почне вільно крутитися, і при цьому буде повністю відсутні люфт. Таке регулювання можлива при незначному зносі підшипника.

  Як замінити ступичний підшипник на ВАЗ 2107

  Проблеми з передньої маточини ВАЗ 2107 можуть стати причиною серйозних неприємностей як з самим колесом (підвищений знос гуми), так і з гальмівними колодками і диском. Основною причиною таких проблем може стати зношений або пошкоджений підшипник передньої маточини.

  діагностика несправності

  Для перевірки ступичні підшипників передньої маточини ВАЗ 2107 необхідно виконати наступні дії:

  • Переднє колесо вивішується на домкраті, попередньо зробивши відповідні заходи безпеки: постановка на ручник, противідкатні башмаки під задні колеса;
  • Під нижній важіль встановлюється надійну опору і автомобіль знімається з домкрата. Для додаткової безпеки рекомендується встановити упор під кузов, що страхує від можливого падіння в разі зісковзування важеля з упору. Ця дія часто упускають, хоча воно дуже важливо для правильної діагностики.
  • Взявшись руками за верхню і нижню частину колеса, здійснюють руху від себе / до себе. Не повинно бути ніякого люфту, стуку.
  • Необхідно прокрутити колесо. При наявності проблем з підшипниками можуть з’явитися стукіт, гул, скрегіт.

  заміна підшипників

  Процедура нічим не складніше інших, пов’язаних з ремонтом автомобіля ВАЗ 2107. Після вивішування на домкраті і зняття колеса, виконується безпосередньо заміна. Спочатку знімають супорт, відкрутивши болти його кріплення. Гальмівний шланг знімати необов’язково, досить акуратно підвісити супорт, щоб він не заважав працювати.

  Далі, необхідно за допомогою плоскої викрутки підчепити ковпачок, що закриває гайку, і зняти його. Відкрутивши ступичні гайку і вийнявши шайбу і сепаратор, можна зняти маточину з гальмівним диском. Далі все просто:

  • Виймаємо сальник;
  • Витягуємо сепаратор;
  • Виймаємо кільце, що розділяє внутрішній і зовнішній підшипник;
  • За допомогою надставки потрібного розміру і звичайного молотка вибиваємо обидві обойми.

  Установка нових підшипників та збирання маточини відбувається в зворотній послідовності. Перед складанням необхідно видалити старе мастило, ретельно промивши всі деталі.

  • Запресовувати обойми нових підшипників;
  • Змащуємо і встановлюємо внутрішній сепаратор;
  • Вставляємо кільце;
  • запресовувати сальник.

  Залишилося одягнути маточину на місце і прикрутити супорт. Вставивши на місце попередньо змащений сепаратор зовнішнього підшипника і завзяте кільце, закручуємо гайку маточини до упору. Поступово відпускаючи гайку, добиваємося вільного обертання колеса при повній відсутності люфту. Таким чином, підшипник працює в нормальному режимі, значить саме в такому положенні потрібно законтрить гайку.

  Із захисного ковпачка видаляємо відпрацьовану змащення і накладаємо нову, після чого одягаємо його на маточину. Ставимо на місце і прикручуємо колесо, знімаємо машину з домкрата. Справу зроблено, несправність успішно усунута, заміна виконана. Після невеликого пробігу рекомендується перевірка маточини на відсутність люфту, при необхідності. регулювання.