Заміна переднього сальника коленвала Niva Chevrolet

установка сальників

На коленвале передбачено розміщення спеціальних гумових сальників, які запобігають витіканню масла з двигуна. Відповідно до місця установки з розрізняють на задній і передній. Згодом вони піддаються зношування, втрачають свої властивості і потребують заміни. Зазвичай проблему можна визначити по потьокам масла в області шківа. У цьому випадку необхідно провести заміну переднього сальника коленвала

Зазвичай робота по заміні переднього виконуватися в такій послідовності:

 • Для початку необхідно зняти бризковики і захист двигуна.
 • Знімається ремінь з гідропідсилювача рульового механізму.
 • Послаблюється кріплення генератора, він відвертається, щоб не заважав роботі.
 • За допомогою торцевого ключа откручиваются і знімаються шківи, ​​розташовані на коленвале.
 • Старий сальник витягується за допомогою викрутки або іншого гострого предмета. Після цього потрібно обов’язково прочистити посадочне місце і перед установкою змастити моторним маслом.
 • Тепер необхідно встановити новий сальник

Якщо дана робота проводитися на двигуні вперше, то краще відразу поміняти задній сальник, тому що зазвичай вони мають однаковий ресурс і незабаром проблема може проявитися з іншого боку.

переднього, сальник, коленвала, niva, chevrolet

Заміна заднього сальника вимагає трохи більшої підготовки і часу на заміну:

Після ремонту збірка проводитися в зворотному порядку.

Заміна переднього сальника коленвала на Chevrolet Niva

Колінвал є однією з найважливіших деталлю двигуна і одночасно дорогою. Призначення клонували. перетворювати механічну силу, викликану зворотно-поступальними рухами поршнів після згоряння палива в крутний момент. Він надалі передається на колеса і призводить автомобіль в рух.

Сам колінвал для Chevrolet Niva виготовляється шляхом цілісного лиття і є монолітним.

Перевірка міток.

Під час проведення роботи необхідно перевірити сумісність міток нанесених на колінвал і распредвал. За ним виставляється регулювання клапанів. Мітки необхідні для того, щоб під час проведення ремонту не порушувалася установка фаз газорозподілу. Якщо під час заміни сальника або інших робіт було якісь дії були зроблені неправильно, то невідповідність команд можуть викликати проблеми з роботою двигуна.

Якщо під час огляду буде виявлено порушення, то необхідно провести установку клонували по мітках. Для цього необхідно виконати кілька дій:

 • знімається з зірочки ланцюг рапредвала
 • вал провертається до тих пір, поки мітки не встануть навпроти один одного.
 • за допомогою спеціального ключа провертається колінчатий вал для установки поршня в ВМТ.

Ключ необхідний для того щоб було можливо провернути колінчастий вал. Він встановлюється на гайку кріплення або на верхню частину моторного відсіку. Якщо немає ключа в наявності, можна піддомкратити автомобіль, встановити його на четверту швидкістю і обертати колеса до тих пір, поки не співпадуть мітки на распредвали і коленвале.

Як можна зрозуміти, колінвал є одним з основних компонентів двигуна, тому необхідно стежити за сальниками, рівнем масла, щоб воно не витекло або НЕ загусло. Інакше в результаті зносу двигуна можуть утворитися дрібні частинки металу, які з часом призведуть до заклинювання коленвала.

Заміна переднього сальника коленвала Niva Chevrolet відео

Зняття і заміну переднього сальника колінчастого вала на автомобілі Niva Chevrolet виконують в разі появи течі масла з-під його кромки, яке, потрапляючи на шків колінчастого вала, розбризкується по всій передній частині моторного відсіку. Перш ніж приступати до зняття сальника, необхідно перевірити чистоту системи вентиляції картера, так як якщо вона буде забита, від надлишкового тиску в системі, поява течі можливо і при справному сальнику.

Підготуйте стандартний набір інструментів, після чого виконайте наступну послідовність дій:

 • Зніміть захист масляного картера і бризковики двигуна.
 • Зніміть ремінь приводу насоса гідравлічного підсилювача рульового управління.
 • Відкручуємо гайку кріплення генератора до регулювальної планки і зрушуємо його до двигуна, тим самим ослабне ремінь, який знімаємо.
 • Торцевої головкою відкручуємо гайку кріплення шківів колінчастого вала і знімаємо їх.

Замена сальника коленвала и прокладки на Chevrolet Niva

 • Підчепивши невеликий плоскою викруткою, витягаємо старий сальник зі свого посадкового місця.
 • Протріть гніздо чистою ганчіркою, після чого новий сальник змастіть моторним маслом і запресуйте його на місце за допомогою відповідної по діаметру оправкой. Сальник повинен бути зорієнтований робочої кромкою всередину двигуна.
 • Подальшу збірку знятих деталей виконайте в зворотному порядку.

При виявленні підтікання масла з-під переднього сальника колінчастого вала його потрібно замінити.

Перед тим як замінити сальник потрібно переконатися, що система рециркуляції картерних газів не забита.

Промити деталі вентиляції картера (масловіддільник, шланг).

Звичайно, якщо великий пробіг автомобіля і вже підходить його капітальний ремонт, то сальник легше замінити при знятому двигуні під час ремонту.

Розглянемо заміну сальника, коли двигун стоїть на автомобілі.

Встановлюємо автомобіль на оглядову канаву або на підйомник.

Знімаємо радіатор системи охолодження двигуна.

Після цього знизу автомобіля ключем на 13 відвертаємо два болти кріплення розпірки рамки радіатора до нижньої поперечини рамки

Головкою на 13 відвертаємо два болти кріплення розпірки до підсилювача рамки радіатора

Відвертаємо два болти кріплення розпірки до верхньої поперечини рамки радіатора

Стиснувши пассатижами, вусики власника джгута проводів, виймаємо, держатель джгута проводів з отвору розпірки і знімаємо розпірку рамки радіатора.

Без розпірки рамки радіатора зручніше демонтувати приводні ремені допоміжних агрегатів.

Знімаємо датчик положення колінчастого вала, щоб його не пошкодити. Для цього від’єднуємо колодку проводів від датчика

Хрестовій викруткою відвертаємо гвинт кріплення датчика

Виймаємо датчик з отвору припливу кришки приводу ГРМ

Знімаємо ремені приводу компресора кондиціонера і приводу допоміжних агрегатів.

Включаємо п’яту передачу КПП і загальмовує колеса ручним гальмом.

Головкою на 38 відвертаємо гайку кріплення шківів

Знімаємо шківи з носка колінчастого вала

Змастивши робочу кромку сальника моторним маслом запресовувати сальник підходящої інструментальної головкою або відрізком труби

Замена заднего сальника коленвала Chevrolet Niva

Встановлюємо шківи на розсунуті лещата

Через отвори в шківі рівномірно за допомогою вибивання і молотка наносимо удари в торець шківа компресора кондиціонера

Запресовувати шківи приводів за допомогою дерев’яної проставки

Як замінити (поміняти) передній сальник коленвала ВАЗ 2101-07.Niva

Заміна переднього сальника коленвала ВАЗ 2101. 2107

Заміна переднього сальника коленвала.Replacing front crankshaft oil seal.

Заміна сальника на передній кришці двигуна. Установка кришки на двигун. ВАЗ класика.

Як відкрутити гайку на шківі колевала і замінити сальник!

Порядок заміни сальника коленвала на Chevrolet Niva

У разі виходу з ладу сальника вкрай важливо оперативно замінити його, щоб уникнути серйозних проблем. Наявність несправностей в передньому елементі провокує деформації ременя ГРМ, а в задньому. диска зчеплення.

Що таке переднє ущільнення колінчастого вала?

Кілька механізмів повинні працювати разом, щоб ваш автомобіль рухався вперед. Одним з найбільш важливих є колінчастий вал, який перетворює обертальний рух в поступальний; тобто він перетворює силу, створювану поршнями двигуна, що рухаються вгору і вниз, в силу, яка рухається по колу, змушуючи колесо автомобіля обертатися. Ув’язнений в так званий картер. найбільшу порожнину в блоці двигуна, прямо під циліндрами. колінчастий вал повинен бути повністю змазаний, по суті занурений в масло, щоб обертатися майже без тертя і виконувати свою роботу належним чином.

Отже, на обох кінцях колінчастого вала розташовані ущільнення, які дозволяють йому вільно обертатися і не дозволяють моторного масла витікати з блоку циліндрів, а також запобігають потраплянню забруднюючих речовин та іншого сміття в механізм і їх пошкодження. Оскільки колінчастий вал має два кінці, існує два типи ущільнень: переднє ущільнення колінчастого вала і заднє ущільнення колінчастого вала, також відомі як переднє основне і заднє основні ущільнення.

Заміна переднього ущільнення колінчастого вала Обслуговування та вартість

Передній сальник: особливості заміни

Масло, що випливає з-під кромки клонували, потрапляє на його шків, а потім розбризкується по моторному відсіку. Однією з причин такої несправності може бути знос переднього сальника. Перед зняттям цієї деталі слід переконатися в справному стані вентиляції картера, інакше масло може протікати навіть при нормальній роботі такого елемента.

Перед заміною переднього сальника коленвала слід підготувати відповідні інструменти. Дана операція здійснюється в певній послідовності:

Знімається захист масляного картера і бризковики двигуна.

Знімається ремінь, який відповідає за роботу насоса гідропідсилювача керма.

Відкручується гайка, яка фіксує генератор на регулювальної планки, після чого цей силовий агрегат зсувається до мотору. Ця дія необхідно для ослаблення демонтується ременя.

Торцевою голівкою відкручується гайка, за допомогою якої здійснюється кріплення шківів коленвала, після чого вони знімаються.

Зношений передній сальник акуратно витягується зі свого місця за допомогою плоскої викрутки шляхом незначно натискання і зміщення.

Гніздо витирається чистою ганчіркою, а змащене маслом новий виріб встановлюється на місце за допомогою оправлення, відповідної по діаметру. Слід мати на увазі, що цей елемент потрібно помістити всередину двигуна вперед робочої кромкою.

Збірка демонтованих складових виконується у зворотній послідовності.

Виконання заміни заднього сальника

Характерна ознака необхідності заміни заднього сальника, що знаходиться на коленвале автомобіля Niva Chevrolet. просочування масла. Але в небезпеку такої ситуації полягає в тому, що масло починає потрапляти на диски зчеплення і провокувати пробуксовку цього агрегату, а значить, сприяти виникненню аварійної ситуації на дорозі. Крім того, змазують речовина протікає на стик між блоком двигуна і коробкою передач.

Заміна заднього сальника коленвала за аналогією з передньої деталлю здійснюється після перевірки вентиляційною системою картера. Виконання ремонтних робіт вимагає використання спеціальних інструментів:

 • торцевої комірець з головкою на 10;
 • плоска викрутка;
 • молоток;
 • динамометричний ключ.
 • сальник задньої кришки клонували;
 • герметик.

Для здійснення ремонтних робіт транспортний засіб необхідно помістити на оглядову яму. Дії по заміні цієї деталі виконуються шляхом почергового демонтажу складових виробів в наступній послідовності:

 • коробка передач;
 • кардан;
 • зчеплення;
 • маховик.

Після виконання перерахованих дій откручиваются дві гайки, за допомогою яких прикріплена передня кришка картера зчеплення, і здійснюється її демонтаж.

Візуальним оглядом вивчається стан сальника. При цьому сигналом до його заміни є сліди від протікає масла.

Одночасно з такою перевіркою аналізується стан підшипника.

За допомогою невеликої плоскої викрутки поддевается і витягується з посадкового гнізда несправна прокладка.

Посадочне гніздо ретельно протирається чистою ганчіркою.

Новий екземпляр змащується моторним маслом.

Замена переднего сальника коленчатого вала на Шевроле Ниве с кондиционером. Особенности.

Новий екземпляр змащується моторний маслом і надівається на тримач. В ході такої операції необхідно контролювати його стан. Робоча кромка елемента повинна бути розташована всередину мотора і заправлена ​​на шийку коленвала.

переднього, сальник, коленвала, niva, chevrolet

За допомогою оправлення, яка відповідає за діаметром, нову деталь повністю запресовують на тримач.

Дотримання вищевикладених правил дозволить належним чином здійснити заміну як передніх, так і задніх сальників коленвала, що, в свою чергу, допоможе запобігти протікання моторного масла і перегрів двигуна.

Коли потрібно робити заміну

В процесі експлуатації ВАЗ 2121 Chevrolet часто виникає проблема, пов’язана з протіканням через колінвал змащуючого речовини. Причиною цього можуть бути різні несправності, включаючи знос самого елемента, що виконує функцію прокладки. Якщо ж в процесі діагностики встановлено, що він в подальшому не зможе нормально функціонувати, то потрібно його замінити. Після процесу демонтажу встановлюється новий виріб.

Ця операція дасть можливість усунути текти мастильного матеріалу. Існують деякі особливості в заміні переднього і заднього сальників, тому автомобілісти, які хочуть робити ці операції самостійно, повинні вивчити всі нюанси.

Наскільки важлива ця послуга?

Якщо будь-яка ущільнення колінчастого вала продовжить протікати, це може негативно позначитися на тривалій роботі вашого автомобіля. Крім хвороб, викликаних їздою з невеликим або нульовим потоком масла в двигуні, несправне ущільнення буде поширювати масло по моторному відсіку і ходової частини вашого автомобіля під час водіння, безлад, який важко прибрати і може стати пожежею. небезпека. Краще зайнятися заміною раніше, ніж пізніше.

Коли потрібно робити заміну

В процесі експлуатації ВАЗ 2121 Chevrolet часто виникає проблема, пов’язана з протіканням через колінвал змащуючого речовини. Причиною цього можуть бути різні несправності, включаючи знос самого елемента, що виконує функцію прокладки. Якщо ж в процесі діагностики встановлено, що він в подальшому не зможе виконувати свої функції, то потрібно його замінити. Після процесу демонтажу встановлюється новий виріб.

Ця операція дасть можливість усунути текти мастильного матеріалу. Існують деякі особливості в заміні переднього і заднього сальників, тому автомобілісти, які хочуть робити ці операції самостійно, повинні вивчити всі нюанси.

Примітки: Ознакою необхідності заміни переднього сальника колінчастого вала є текти масла через його кромку. При цьому масло розбризкується обертовим шківом колінчастого вала, внаслідок чого замасленої виявляється вся передня частина двигуна і моторного відсіку.

Корисна порада: перш ніж редагувати передній сальник колінчастого вала при появі течі, перевірте чистоту системи вентиляції картера двигуна, так як в разі її засмічення підвищений тиск газів в картері викликає текти навіть при справному сальнику.

Зніміть захист масляного картера і бризковики моторного відсіку, як описано тут.

Що б не пошкодити, зніміть датчик положення колінчастого валу, як описано тут.

Зніміть ремінь приводу допоміжних агрегатів, як описано тут:

а. На автомобілі з кондиціонером. ремінь приводу компресора кондиціонера, як описано тут.

б. При нижньому розташуванні генератора: Зніміть ремінь приводу насоса гідропідсилювача рульового управління. Відпустіть гайку кріплення генератора до натяжної планки і перемістивши генератор до двигуна, зніміть ремінь його приводу, як описано тут.

Включивши п’яту передачу в коробці передач і загальмувавши автомобіль стоянковим гальмом.

Головкою «на 38» відвертаємо гайку кріплення шківа колінчастого вала.

Корисна порада: Не завжди зручно підставити комірець, тоді використовуємо храповий ключ.

На автомобілі з кондиціонером відвертаємо гайку кріплення шківів приводу компресора кондиціонера і допоміжних агрегатів.

а. без кондиціонера.

б. З кондиціонером.

Корисна порада: Якщо гайка затягнута дуже туго, використовуйте в якості подовжувача ключа трубу відповідного діаметру або строньте гайку ударами молотка по рукоятці ключа.

а. без кондиціонера.

б. З кондиціонером.

підчепивши викруткою.

вийміть сальник.

Змастіть новий сальник моторним маслом і встановіть його в кришку приводу газорозподільного механізму, зорієнтувавши робочої кромкою всередину двигуна.

Примітка: Робоча кромка відрізняється наявністю пружини.

Запресуйте сальник в кришку, використовуючи старий сальник в якості оправлення або голівкою відповідного розміру.

Встановіть на місце зняті деталі і відрегулюйте натяг ременів приводу насоса гідропідсилювача рульового управління і генератора.

У разі виходу з ладу сальника, вкрай важливо оперативно замінити її, щоб уникнути серйозних проблем. Несправний передній сальник сприяє виходу з ладу ременя ГРМ, а несправний задній. диска зчеплення.

Передній сальник: особливості заміни

Масло, що випливає з-під кромки клонували, потрапляє на його шків, а потім розбризкується по моторному відсіку. Однією з причин такої несправності може бути знос переднього сальника. Перед зняттям цієї деталі слід переконатися в справному стані вентиляції картера, інакше масло може протікати навіть при тій деталі, до роботи якої практично немає нарікань.

Перед операцією по заміні переднього сальника коленвала слід підготувати відповідні інструменти. Дана операція здійснюється в певній послідовності:

Знімається захист масляного картера, а також бризговики двигуна.

Знімається ремінь, за допомогою якого здійснюється робота насоса гідропідсилювача керма.

Відкручується гайка, за допомогою якої генератор кріпиться до регулювальної планки, посуньте його до мотору, щоб послабити демонтовані ремінь.

За допомогою торцевої головки відкручується гайка, якою кріпляться шківи коленвала, а потім вони знімаються.

Зношений передній сальник витягується зі свого місця за допомогою використання плоскої викрутки, якій трохи поддевается ця деталь.

Гніздо витирається чистою ганчіркою, а потім змащене маслом, новий виріб встановлюється на місце за допомогою оправлення, відповідної по діаметру. Слід мати на увазі, що це дуже потрібно помістити всередину двигуна вперед робочої кромкою.

Збірка демонтованих складових виконується у зворотній послідовності.

Виконання заміни заднього

Характерна ознака необхідності заміни заднього сальника, що знаходиться на коленвале автомобіля Niva Chevrolet. просочування масла, як це мало місце в попередньому випадку. Але в даному випадку масло потрапляє на диски зчеплення, що може викликати пробуксовку цього агрегату, а значить, сприяти виникненню аварійної ситуації на дорозі. Крім того, змазують речовина протікає на стик між блоком двигуна і коробкою передач.

Заміна заднього сальника коленвала, за аналогією з передньої деталлю, здійснюється після того, як перевірена вентиляційна система картера. Виконання ремонтних робіт вимагає використання спеціальних інструментів:

 • торцевий комірець
 • Головка для торцевого воротка на 10
 • викрутка плоска
 • молоток
 • Динамометричний ключ
 • Сальник задньої кришки клонували
 • герметик

А транспортний засіб потрібно помістити на оглядову яму. Дії по заміні цієї деталі виконуються з дотриманням ряду послідовних операцій:

 • Знімається коробка передач
 • знімається кардан
 • демонтується зчеплення
 • зняти маховик

Знімається маховик, встановлений на двигуні. Потім откручиваются дві гайки, за допомогою яких, прикріплена передня кришка картера зчеплення. Після завершення даної операції кришку можна зняти.

Вивчається технічний стан сальника, і, якщо він є несправним, то відразу ж можна помітити слід від протікає масла.

Одночасно потрібно перевірити, в якому стані знаходиться підшипник.

За допомогою невеликої плоскої викрутки поддевается і витягується з посадкового гнізда несправна прокладка.

Посадочне гніздо ретельно протирається чистою тканиною.

Новий екземпляр змащується моторним маслом.

Після змащення він надівається на тримач, але потрібно звернути увагу, щоб всередину мотора ця деталь була розташована робочої кромкою. Потім на шийку коленвала можна заправити кромку вироби, яке встановлюється замість примірника, що стало непридатним.

За допомогою оправлення, яка відповідає за діаметром, нову деталь повністю запресовують на тримач.

Дотримання вищевикладених правил дозволить зробити заміну сальника (як переднього, так і заднього) клонували належним чином, і тим самим, запобігти протікання моторного масла.

Керівництво по заміні переднього сальника колінчастого вала

Ознакою необхідності заміни переднього сальника колінчастого вала є текти масла через його кромку. При цьому масло розбризкується обертовим шківом колінчастого вала, внаслідок чого замасленої виявляється вся передня частина двигуна і моторного відсіку.

ПОРАДА перед редагуванням передній сальник колінчастого вала при появі течі, перевірте чистоту системи вентиляції картера двигуна (дивись «Очищення системи вентиляції картера»), так як в разі її засмічення підвищений тиск газів в картері викликає текти навіть при справному сальнику.

Вам будуть потрібні: ключі «на 10», спеціальний ключ для гайки кріплення шківа колінчастого вала, викрутка, монтажна лопатка, молоток, борідок.

Зніміть захист масляного картера і бризковики моторного відсіку (дивись «Зняття і установка захисту масляного картера і бризковика двигуна»).

При нижньому розташуванні генератора: Зніміть ремінь приводу насоса гідропідсилювача рульового управління (дивись «Перевірка натягу і регулювання ременя приводу насоса гідропідсилювача»). Відпустіть гайку кріплення генератора до натяжної планки і перемістивши генератор до двигуна, зніміть ремінь його приводу.

Включивши п’яту передачу в коробці передач і загальмувавши автомобіль стоянковим гальмом, голівкою «на 38» отворачі ваем гайку кріплення шківа колінчастого вала.

На автомобілі з кондиціонером відвертаємо гайку кріплення шківів приводу компресора кондиціонера і допоміжних агрегатів.

без кондиціонера

з кондиціонером

ПОРАДА Якщо гайка затягнута дуже туго, використовуйте в якості подовжувача ключа трубу відповідного діаметру або строньте гайку ударами молотка по рукоятці ключа.

без кондиціонера

з кондиціонером

Змастіть новий сальник моторним маслом і встановіть його в кришку приводу газорозподільного механізму, зорієнтувавши робочої кромкою всередину двигуна.

переднього, сальник, коленвала, niva, chevrolet

ПРИМІТКА Робоча кромка відрізняється наявністю пружини.

Запресуйте сальник в кришку, використовуючи старий сальник в якості оправлення або голівкою відповідного розміру.

Встановіть на місце зняті деталі і відрегулюйте натяг ременів приводу насоса гідропідсилювача рульового управління і генератора (дивись «Перевірка натягу і регулювання ременя приводу насоса гідропідсилювача» і «4.24.2 Регулювання натягу і заміна ременя приводу водяного насоса і генератора»).

Приступаємо до заміни переднього сальника

На Niva необхідність в такій процедурі, як заміна переднього сальника коленвала, виникає при виявленні поточного через його кромку масла. При цьому шків розбризкує мастило, забруднює моторний відсік та передню частину двигуна. Звернувши увагу на цю ознаку, варто додатково перевірити систему вентиляції картера, так як при її засміченні навіть заміна сальника не допоможе прибрати текти.

Основні етапи роботи, що виконується на підйомнику або канаві, такі:

 • Зняття бризковика нижній частині картера;
 • Включення 1-й передачі і гальмування машини за допомогою стоянкового гальма. Це дозволяє уникнути крутіння вала при зміні сальника;
 • Ослаблення гайки, яка зміцнює шків (як інструмент для ВАЗ 21214 і 21212 застосовують ключ на 38);

Ослаблення ременя приводу водяного насоса (використовується головка на 13);

Зсув генератора за допомогою викрутки, яка додається так, як показано на фото;

Зняття спочатку датчика, а потім ременя клонували;

Відкручування гайки, яка закріплює шків;

Тепер за допомогою викрутки передній сальник піддягають і дістають з гнізда. Останній етап, запрессовка нової манжети, може виконуватися двома способами: з використанням інструментальної головки; за допомогою накладається зверху шківа, з встановленим на ньому старим сальником. При затягуванні гайки кріплення нова манжета запресовується швидше і простіше.

Після закінчення запресовування слід переконатися в надійності установки переднього ущільнення. Ремонт закінчується поверненням всіх деталей на місце у зворотній послідовності.

Перевірка міток.

Під час проведення роботи необхідно перевірити сумісність міток нанесених на колінвал і распредвал. За ним виставляється регулювання клапанів. Мітки необхідні для того, щоб під час проведення ремонту не порушувалася установка фаз газорозподілу. Якщо під час заміни сальника або інших робіт було якісь дії були зроблені неправильно, то невідповідність команд можуть викликати проблеми з роботою двигуна.

Якщо під час огляду буде виявлено порушення, то необхідно провести установку клонували по мітках. Для цього необхідно виконати кілька дій:

 • знімається з зірочки ланцюг рапредвала
 • вал провертається до тих пір, поки мітки не встануть навпроти один одного.
 • за допомогою спеціального ключа провертається колінчатий вал для установки поршня в ВМТ.

Ключ необхідний для того щоб було можливо провернути колінчастий вал. Він встановлюється на гайку кріплення або на верхню частину моторного відсіку. Якщо немає ключа в наявності, можна піддомкратити автомобіль, встановити його на четверту швидкістю і обертати колеса до тих пір, поки не співпадуть мітки на распредвали і коленвале.

Як можна зрозуміти, колінвал є одним з основних компонентів двигуна, тому необхідно стежити за сальниками, рівнем масла, щоб воно не витекло або НЕ загусло. Інакше в результаті зносу двигуна можуть утворитися дрібні частинки металу, які з часом призведуть до заклинювання коленвала.

Міняємо задній сальник

Необхідність в ремонті авто шляхом заміни заднього сальникового ущільнення визначається за такими ознаками: обертання розташованого усередині картера маховика призводить до розбризкування масла, яке витікає через щілини, що утворилися між кожухом і його кришкою; протікання рідини призводить до замасливанию накладок диска зчеплення і його пробуксовці.

Так само як і для переднього ущільнення, заміна заднього сальника коленвала Niva, проводиться тільки після перевірки чистоти вентиляційної системи. Адже при її засміченні тиск газів підвищується, а текти буде навіть в тому випадку, якщо виконати ремонт авто, встановивши нове ущільнення.

Перший етап роботи по заміні сальника коленвала. установка автомобіля на підйомник (оглядову канаву). Далі знімають коробку передач (за рахунок цього міняти заднє ущільнення складніше), демонтувати обидва диска зчеплення і поетапно виконати наступні дії: 1. Ввернути в отвір блоку циліндрів болт, яким кріпилася КПП; 2. Відвернути все кріплення маховика за допомогою головки на 17, утримуючи колінвал від повороту монтажної лопаткою, що спирається на ввернути болт і вставленої між зубами махового колеса в місці, вказаному на фото;

Зняти спочатку маховик, потім пластину

Відвернути гайки на кришці кожуха (в якості інструменту. головка на 10) і зняти її;

Тепер необхідно взяти нове сальникове ущільнення клонували і змастити його олією уздовж робочої кромки. Після цього за допомогою старої манжети сальник запресовують на місце. І, нарешті, переконавшись в його надійному закріпленні, встановлюють назад всі зняті деталі.

Chevrolet Niva 2009

Брати участь в обговореннях можуть лише зареєстровані користувачі.

Гайка шківа коленвала Niva Chevrolet

Поставив на ручник, врубав 4-ю передачу ІІІ ОСЬ! Я вже й бив по ньому і стрибав на ньому (Там взагалі нормальна різьблення? Чи не зворотна?) Занадто великий вільний хід, яким yoбразом зафіксувати колінвал? Мені сказали що є якісь стопори і потрібно в маховик його поставити, зняти стартер і поставити фіксатор туди.

Сьогодні спробую знайти 32-ю трубу. Думаю в самий раз.

PS. Фотка ключа не моя, поцупив з простору інтернетів, Прошу вибачення якщо правовласника фотки образив =)

На просторах інтернету знайшов відео. Намалював швиденько схемку як чувак викручував і затягував болт. Хто небудь так робив?

 • торцевий комірець
 • Головка для торцевого воротка на 10
 • Головка для торцевого воротка на 38
 • храповий ключ
 • викрутка плоска
 • молоток
 • Сальник передній колінчастого вала двигуна
 • герметик

Примітки: Ознакою необхідності заміни переднього сальника колінчастого вала є текти масла через його кромку. При цьому масло розбризкується обертовим шківом колінчастого вала, внаслідок чого замасленої виявляється вся передня частина двигуна і моторного відсіку.

Корисна порада: перш ніж редагувати передній сальник колінчастого вала при появі течі, перевірте чистоту системи вентиляції картера двигуна, так як в разі її засмічення підвищений тиск газів в картері викликає текти навіть при справному сальнику.

Зніміть захист масляного картера і бризковики моторного відсіку, як описано тут.

Що б не пошкодити, зніміть датчик положення колінчастого валу, як описано тут.

Зніміть ремінь приводу допоміжних агрегатів, як описано тут:

а. На автомобілі з кондиціонером. ремінь приводу компресора кондиціонера, як описано тут.

Заміна переднього сальника колінчастого вала двигунів Chevrolet Niva

У разі виходу з ладу сальника вкрай важливо оперативно замінити його, щоб уникнути серйозних проблем. Наявність несправностей в передньому елементі провокує деформації ременя ГРМ, а в задньому. диска зчеплення.

Манжети victor reinz (германію)

Досить відомий німецький виробник. Манжети з фторкаучука. Нанесена гідродинамічна насічка. І все начебто мало б бути добре, але не було. Проходило від 20-40 тисяч кілометрів пробігу і манжети починали текти і «соплива». Тільки пізніше я дізнався інформацію від свого колеги, що бренд VR давно вже «пакувальник» запчастин, робимо на різних конвеєрах. І треба точно знати з якого заводу йде той чи інший артикул.

доповнення

Є категорія народу, яка хоче, щоб запчастини були імпортними, і я їх багато в чому підтримую. Мова не про патріотизм, а про стабільність якості. Багато разів ставилося запитання, який імпортний сальник коленвала Niva ви порекомендуєте? За манжетам, є у мене одна таємна любов. Дуже часто складається ситуація, коли «невелика» фірма за мірками світових грандів запчастин і інструменту має своє «ноу хау».

В області манжет і ущільнень, є іспанський бренд Espra, який нині перетворився в «пакувальника і перепаковщіка» запчастин інших виробників, але починали вони з «гумового» виробництва. Воно і зараз працює під своїм ім’ям. На мою скромну думку, їх манжети за якістю входять в першу трійку виробників, по співвідношенню ціна-якість.

Матеріал фторкаучук. Я не знаю точний хімічний склад суміші, але я скажу по-іншому. вони залишаються на морозі м’якими, коли інші імениті зібратися вже дубеют. Помітна відмінність: мають характерний синій колір. Недолік, фанатично продовжують робити манжети в металевих корпусах, без «обрезінкі», повністю повторюючи оригінал. Тому при монтажі, місце де буде стояти зовнішня частина манжети, краще промазати тонким шаром якісного герметика.

Сальник коленвала Niva, конкретика

Оскільки типорозмір даних манжет йде від фіата, виробників можна назвати близько двох десятків. Від брендів хай класу, до повного «ноу нейма» (без імені, англ.). Німці, французи, італійці, росіяни, все що хочете. У всіх різні матеріали і різні хитрощі щодо конструкцій. Я напишу, ніж я керувався, які застосовував манжети в ремонті і тюнінгу, і до чого прийшов зараз.

Сальник коленвала Niva nqk sf (тайвань)

Виробник NQK shan feng, торгова марка NQK SF. Тайванський виробник. Справа в наступному, на початку 2000 років, все гумові виробництва, як сильно шкідливі, були розміщені в Китаї, Тайвані, Малайзії. 90% манжет, шлангів, хімії. робиться саме там. Потрібно тільки знати завод, на якому робляться манжети для формуючий. Продукцію NQK SF можна часто побачити в коробочках іменитих виробників запчастин, але вже зовсім за інші гроші.

Манжети Балаковорезінотехніка (россия)

Манжети Балаковорезінотехніка (БРТ). Це наше підприємство, як можна зрозуміти з назви. Приємно те, що люди не стоять на місці, а рухаються вперед. Колись вони робили манжети з гуми, в металевих корпусах, без обрезінкі і це було сумне, навіть трагічна картина. Зараз манжети клонували робляться з фторкаучука, конструкція з додатковим пилюжником і гідродинамічної рискою.

необхідність заміни

Несправність переднього сальника часто призводить до пошкодження ременя ГРМ. А через що протікає заднє сальниковое пристрій клонували мастило може потрапити на диск зчеплення, негативно впливаючи на його фрикційні властивості. При цьому також підвищується витрата пального і знижується продуктивність транспортного средства.Менять сальник на Niva рекомендується:

 • через 100 тис. км пройденого машиною відстані;
 • якщо автомобіль давно не використовувався, і ущільнення затверділо;
 • при покупці неякісного сальника, що вийшов з ладу набагато раніше покладеного терміну.

Міняти нескладно. У будь-якому випадку, своєчасна заміна ущільнення обійдеться дешевше і простіше капітального ремонту авто.