Заміна підшипника передньої маточини ВАЗ 2112

Заміна заднього підшипника на ВАЗ-2112

Роботи по зняттю заднього підшипника слід починати з установки авто на рівній поверхні. Не варто нехтувати і наполегливими стопорами. Вони не дадуть автомобілю скотитися з встановленого місця.

Перед тим як поставити новий підшипник, місце установки слід ретельно змастити

Далі послідовність робіт повинна проходити в такий спосіб:

 • Для початку потрібно зірвати болти колеса і підняти автомобіль на домкраті.
 • Потім знімають пластиковий пильовик і відкручують шпильки кріплення заднього гальмівного барабана.
 • Після цього слід зняти гальмівний барабан за допомогою знімача з поворотними захватами.
 • Далі відкручують ступичні гайку за допомогою головки і роблять важіль з труби.
 • Потім приступають до зняття маточини. Для цього захоплюють маточину знімачем і видавлюють маточину з піввісь.
 • Після зняття маточини на півосі залишається обойма від підшипника. Її обов’язково потрібно витягти.
 • Після цього за допомогою щипців знімають стопорні кільця і ​​виймають залишки запчастини вибиванням.

Як перевірити ступичний підшипник

Щоб упевнитися в тому, що причиною стуку є саме дана деталь, необхідно провести наступні маніпуляції: підняти передні колеса за допомогою домкрата, встановити автомобіль на ручне гальмо, «розігнати» авто до 120 км / год на п’ятій передачі і послухати, звідки чути звук. Для цього можна використовувати фонендоскоп. Однак цей спосіб має ряд недоліків, пов’язаних з відсутністю навантаження і появою шуму самого двигуна.

Більш зручним і достовірним вважається перевірка люфту. Для цього потрібна допомога ще однієї людини, щоб він міг натискати на педаль гальма в момент, коли автовласник буде прокручувати колесо і прислухатися до звуку. Така перевірка більш надійна і дозволяє при мінімальних фізичних витратах виявити несправності.

Як правильно вибрати ступичний підшипник

Більшість підшипників за структурою схожі: на осі встановлені конічні роликові тіла. Зазвичай відмінності полягають в тілах кочення, тип яких залежить від конструкції транспортного засобу.

Виробники автомобілів рекомендують використовувати тільки оригінальні деталі, проте з цим періодично виникають проблеми. У деяких регіонах вибір автозапчастин обмежений, тому власникам Лади доводиться підбирати найбільш підходящі аналоги.

Найбільш популярні фірми-виробники запасних частин для ВАЗ 2114:

Самый простой способ снятия передней ступицы с поворотного кулака

Аналоги зазвичай трохи дешевше оригіналів, однак вибирати недорогі вироби китайського виробництва також не рекомендується. Це пов’язано з тим, що зазвичай такі деталі виготовлені з низькоякісного сировини і швидко виходять з ладу. Гарантію на вироби зазвичай не дають, а ось ризики появи аварійних ситуацій значно підвищуються.

Заміна заднього і переднього підшипника на ВАЗ-2112

Автомобілі ВАЗ не втрачають актуальності, тому тонкощі технічного обслуговування повинен знати кожен власник такого транспортного засобу. Ходова і підвіска. досить міцні конструкції, добре адаптовані для поганих автомобільних доріг. Однак деякі елементи підвіски в ході експлуатації зношуються і потребують заміни. Однією з них є ступичний підшипник, що складається з двох кілець (внутрішнього і зовнішнього), сепаратора і тіл кочення. Заміна переднього підшипника на ВАЗ-2112 не займає багато часу, проте деякі навички і набір інструментів все ж знадобляться. Самостійне проведення робіт дозволить заощадити кошти і час, необхідні для звернення на СТО.

Заміна підшипника передньої маточини на ВАЗ-2112

Починати роботи по заміні підшипника переднього колеса ВАЗ 2112 потрібно зі зняття ковпачка колеса.

 • Расконтріть гайку маточини.
 • Потім автомобіль встановлюють на ручне гальмо і послаблюють ступичні гайку.

Для акуратного зняття підшипника можна виготовити імпровізований знімач

Після цього весь процес проробляють в зворотному порядку. Після установки нової деталі необхідно знову перевірити люфт колеса.

Де знаходиться ступичний підшипник на ВАЗ-2112

Підшипник ступиці вважається одним з найбільш навантажених елементів підвіски автомобіля. Його головне призначення. забезпечення можливості обертання коліс і плавного руху транспортного засобу.

Щоб побачити деталь, доведеться зняти колесо і ступичні гайку. Під нею на півосі розташований ролик, на який впливають не тільки навантаження від кочення коліс, а й ударні і термічні навантаження. Всі сили, що виникають при контакті коліс з дорожнім полотном, передаються саме на підвіску. Сама деталь має закриту конструкцію.

Які інструменти і матеріали будуть потрібні для заміни

Щоб поміняти ступичний підшипник на ВАЗ 2112, знадобиться невеликий набір інструментів:

 • торцевий ключ;
 • пасатижі;
 • накидний ключ;
 • домкрат;
 • знімачі;
 • монтування;
 • рідина для полегшення розкручування заржавілих деталей;
 • труба для збільшення плеча на ключі.

Причини і ознаки поломки ступичні підшипників

Причинами виходу з ладу деталі можуть стати такі фактори:

 • агресивний стиль водіння;
 • їзда по поганих дорогах;
 • низька якість виробу;
 • відсутність регулярного технічного обслуговування;
 • погана мастило підшипника;
 • тривала експлуатація в складних погодних умовах.

Однак не лише неправильна експлуатація транспортного засобу призводить до зносу деталі. За технічним паспортом виробник рекомендує міняти її кожні 60000 пробігу. Це обумовлено тим, що деталь має певний термін експлуатації, після якого вона втрачає свої первинні властивості.

Как просто и легко заменить подшипник передней ступицы Ваз 2114

Ознаками несправностей можуть стати поява люфту або шуму в колесах при русі. При появі будь-яких сторонніх звуків під час їзди слід перевірити стан підшипника.

підшипника, передньої, маточини, 2112

необхідний інструмент

Перед тим як приступити до роботи, необхідно підготувати весь інструмент і зібрати його в одному місці:

  Спеціальний знімач для демонтажу підшипника.

Інструмент зібраний і готовий до використання

Чому підшипник передньої ступиці ВАЗ 2110 (десятці) швидко виходить з ладу?

Важливу роль у виході з ладу підшипника відіграють такі чинники:

підшипника, передньої, маточини, 2112

Особливо необхідно звернути увагу на передню маточину. Провести діагностику самому цілком можливо і не вимагає великого досвіду і знань.

Заміна переднього підшипника ВАЗ 2112

Підготовчі роботи

Подбайте про те, щоб робоче місце було добре освітлене, і краще за все якщо воно буде на оглядовій ямі або підйомнику. Тому, що тільки таким чином можна говорити про високий зручність при проведенні подібних робіт. Також не зайвим буде ознайомитися з докладною схемою розташування підшипника на передній маточині ВАЗ-2112.

Завдяки такій ілюстрації, схема стає дуже зрозуміла.

Якщо роботи по заміні підшипників маточини передбачені і на задньому колесі, то роботи слід починати саме з заміни передніх, так як зробити їх набагато важче, отже, і часу піде на це більше. Про те, як правильно зробити заміну підшипників задньої маточини, докладно написано нижче в цій статті.

Покрокова інструкція по заміні самостійно

Встановлюємо автомобіль на рівну поверхню. «Зриваємо» болти і гайку маточини, при стоїть на землі колесі.

Піднімаємо авто домкратом. Не забуваємо, перед цим встановити упори під колеса з двох сторін. З метою безпеки фіксуємо автомобіль на підставки або підлаштовуватися запасне колесо під лонжерон.

Знімаємо колесо. За допомогою викрутки від’єднуємо супорт. Відводимо його в бік і кріпимо за допомогою дроту.

Далі відкручуємо кріплення диска гальма. При необхідності демонтуємо цапфу.

Для більш легкого знімання деталей застосовуйте рідина мастильну ВД40 (ведешка). Необхідно окропити демонтуються деталі. Почекати 30 хвилин і потім продовжити роботу. Зніматися вони будуть значно легше.

Розглянемо кілька варіантів заміни підшипника:

В цьому випадку я використовую знімач і не потрібно видаляти поворотний кулак, також знімати стійку. При цьому розвал не потрібно послаблювати. Застосовуючи знімач, виробляємо зняття підшипника і його монтаж.

Він значно складніше. Використовуємо його при бажанні провести повний ремонт ходової частини автомобіля. Виконуємо роботи в такій послідовності:. необхідно зняти наконечник з тяги рульової;. вставляємо стійку в тиси;. замінюємо підшипник переднього колеса маточини;

Для цього варіанту вам не буде потрібно знімач. Мінусом вважається. регулювання розвалу сходження коліс. При цьому необхідно зняти кулак і демонтувати маточину.

Затискаємо маточину в лещата і за допомогою металевої оправлення вибиваємо підшипник.

Наждачним папером чистимо внутрішню частину.

Знову ж за допомогою оправлення молотком акуратно вбиваємо деталь на 10мм. стежимо щоб не було перекосу. І далі більш сильними ударами ставимо підшипник на місце. Для цієї мети можете скористатися знімачем.

Монтаж виконуємо в так само як і демонтаж, але в зворотній послідовності. Дотримуємося міток, проставлених раннє на деталях при їх демонтажі.

другий спосіб

Для проведення цих робіт, необхідно провести акуратний демонтаж поворотного кулака і повністю зняти маточину.

  Перейшовши на верстак, виробляємо заміну підшипника маточини.

Так виглядає поворотний кулак в демонтованому вигляді.

Удари необхідно наносити не сильні, але стабільні.

Застосування цього способу значно простіше в порівнянні з першим. Однак це зачіпає положення розвал-сходження, і подальшої регулювання не уникнути.

Порада! Перед тим, як приступити до демонтажу болтів розвал-сходження, відзначте їх положення за допомогою маркера або крейди. При цьому мітки повинні позначати поточний стан болта на стійці і колишнє розташування куркулів. Завдяки таким матюками, при складанні буде набагато простіше орієнтуватися в положенні цих болтів. Хоча і повернути колишній стан ніяк не вийде, але звести до мінімуму все ж вдасться.

Як своїми руками замінити підшипник на передній маточині ВАЗ 2110 (десятці), ВАЗ 2111. ВАЗ 2112

Автомобіль марки ВАЗ модифікацій: 2110, 2111, 2112 є міцним варіантом для експлуатації. Однак при пробігу до 60000 км., Деякі деталі схильні до зносу. У цій статті піде мова про передній маточині «десятки» і буде описаний покроковий ремонт своїми руками.

ВАЗ 2110, ВАЗ 2112 заміна переднього підшипника своїми руками. Відео та фото інструкція

На ремонті у нас автомобіль ВАЗ 2110, 2004 року випуску, на якому необхідно замінити передній ступичний підшипник, покажемо як це правильно зробити своїми руками, максимально швидко. Інструкція також підходить для ВАЗ 2112, ВАЗ 2111.

Піднімаємо машину, відкручуємо колесо. Укручуємо два болта, щоб гальмівний диск тримався на напрямних, вставляємо міцну металеву викрутку в вентиляцію диска, голівкою на 30 відкручуємо ступичні гайку:

Прибираємо викрутку, викручуємо назад два фіксуючих болта. Знімаємо гальмівний шланг. Расшплінтовиваем скобу:

Відкручуємо гальмівний циліндр, два болта зверху і знизу на 13:

За допомогою викрутки трохи віджимаємо колодку. Знімаємо і відводимо убік гальмівний циліндр. Витягуємо обидві колодки. Головкою на 17 викручуємо два болта зверху і знизу, які тримають скобу супорта:

Витягуємо з посадкового місця гальмівний диск. Головкою на 19 відкручуємо кріплення стійки:

Відкручуємо кульову опору (два болта на 17):

Вибиваємо два болти кріплення стійки. Знімаємо маточину. Вибиваємо за допомогою розжареної головки на 22:

Наносимо пару ударів, після чого вона повинна вийти разом з обоймою. Фіксуємо в лещатах, на ВАЗ є з двох сторін проточки, вставляємо зубило і вибиваємо:

Новий ступичний підшипник у нас Самарський, його номер 6256907. Знімаємо обидва стопорних кільця, всередині і зовні. Випрессовиваемие будемо назовні, а запресовувати зсередини. Ставимо проставлення, яка більше підшипника і за допомогою преса Випрессовиваемие:

Ставимо стопор. Поверх встановлюємо старий підшипник маточини і через нього виробляємо запрессовку, попередньо місця зіткнення обприскуємо силіконовою змазкою:

Встановлюємо стопорне кільце і запресовувати маточину, також використовуємо мастило на основі силікону:

Операція пройшла успішно, підшипник стоїть на місці. Починаємо збірку в зворотному порядку, все кріплення змащуємо мідної мастилом, щоб при наступному ремонті, у нас вийшло відкрутити деталі без будь-яких проблем.

Резервне відео як замінити передній ступичний підшипник в ВАЗ 2110, ВАЗ 2112:

Як поміняти ступичний підшипник на ВАЗ 2110?

Потрібно ознайомитися з пристроєм маточини (малюнок нижче). Розбирання вузла виконується строго на рівній поверхні, підйомнику. Потрібно включення першої передачі і постановки коліс на «башмаки». Знадобиться стандартний набір інструменту:

 • надфіль;
 • торцева головка на «30»;
 • вузьке зубило;
 • молоток;
 • накидні ключі на 17 і 19;
 • оправлення для вибивання обойм;
 • динамометрический ключ для затягування ступичні гайки.

Спочатку демонтуємо підшипник з маточини, для цього виконуємо наступне:

 • Зубилом розправити вм’ята буртик гайки. Робиться це відразу в 2 місцях.
 • Ключ на «30» необхідний для розслаблення гайки. Послаблюються болти кріплення передніх коліс. Якщо цього не зробити, стабілізатор стійкості завадить розбору, так як підібгає підвісні елементи вгору.
 • Викруткою демонтуємо супорт, відкручуючи гайки ключем на 17. Щоб супорт НЕ повис на гальмівному шлангу, прикріплюємо його дротом, далі розкручуємо кріплення гальмівного диска.

  Крім цього може знадобитися, також, демонтувати цапфу в зборі і стопорне кільце.

  ВАЗ 2112: коли потрібна заміна підшипника на передньої маточини

  Підшипник передньої ступиці призначений для здійснення вільного обертання колеса на осі. Елемент монтується всередині корпусу маточини, а на вісь надівається внутрішньої обоймою. Між обоймами закріплені пластикові заглушки, які надійно захищають кульковий механізм від попадання в нього вологи і пилу. На ВАЗ 2112 підшипник передньої маточини забезпечує тривалий режим експлуатації вузла при значних навантаженнях. У даній статті пропонується інструкція по заміні підшипника на передній маточині на автомобілі ВАЗ 2112 своїми руками.

  підшипник 256907

  Основна область його застосування це. передній подшіпнікступіци автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 2110, 2111, 2112. Він має наступні конструктивними характеристиками. кульковий, радіально-завзятий, дворядний, закритого типу (ущільнення з двох сторін). Дворядний шарикопідшипник має здатність до двосторонньої фіксації. У передню маточину більш сучасних моделей ВАЗ (Kalina, Granta) встановлюють підшипник 256707.

  Оскільки більшість моделей ВАЗ отримали широке поширення не тільки в нашій країні, а й за її межами, то і потреба в підшипниках передньої маточини дуже висока. їх виробляють відразу на чотирьох заводах нашої країни:

  • ВАТ «Саратовський підшипниковий завод» (маркування SPZ). виробляє на думку фахівців найкращі підшипники передньої маточини в нашій країні, при цьому вони не дуже дорогі. Купити у офіційних представників у вашому регіоні (тільки у них гарантія автентичності і при цьому мінімальні торгові націнки.).
  • 23 ГПЗ (або VBF, Вологда). в середовищі автомобілістів вважається найкращим заводом, однак ступичні підшипники попереднього виробника нітрохи їм не поступаються в довговічності, рідше підробляються і коштують трохи дешевше.
  • СПЗ-4 (Самара). виробляє продукцію для тих, хто звик економити. Але якщо Вам потрібен якісний передній підшипник маточини, найкраще звернути увагу на представлених вище виробників.
  • 20 ГПЗ (Курськ). в даний час не проводяться, але в деяких фірмах ще продаються, гарантії їх тривалої працездатності ви не отримаєте.

  Для бездоріжжя є сенс встановлювати роликові підшипники маточини 537907. які мають підвищену вантажопідйомність, але меншу максимальну швидкість обертання.

  Вітчизняні підшипники виробляються по ГОСТ 520-2002, імпортні по ISO 15: 1998. За міжнародною системою позначень номер цього підшипника. 532066DA.