Скільки за часом міняти ремінь ГРМ

Ремінь ГРМ: коли міняти і навіщо

Отже, під питанням, коли міняти ГРМ, слід розуміти заміну приводу механізму газорозподілу. Відразу відзначимо, заміна ланцюга механізму газорозподілу виходить більш дорогої і складної, проте проводиться рідше.

Як правило, заміна ланцюга на деяких сучасних ДВС потрібна на пробігах близько 80-100 тис. Км. Однак також є багато силових агрегатів, де ланцюг ГРМ виходжує по 150-160 тис. Км. і більше. В рамках заміни необхідно розкривати двигун, міняти ланцюг, шестерні, натягувач і заспокоювач ланцюга і т.д.

 • Почнемо з того, що ремінь ГРМ відповідає за передачу зусилля від колінчастого вала на распредвал. Розподільчий вал приводить в рух клапана ГРМ. Примітно те, що поршні і клапана працюють в одному просторі (камера згоряння), при цьому дані елементи рухаються швидко і постійно.

Так ось, щоб поршні і клапана не стикалися, обертання колінчастого і расределітельного вала або валів (одновальний або двовальний ГРМ) спеціально синхронізовано так, щоб клапана відкривалися і закривалися з урахуванням тактів впуску, стиснення, робочого ходу і випуску.

На ділі, розподільний вал обертається в два рази повільніше клонували. Іншими словами, закриття і відкриття клапанів відбувається синхронно з ходом поршнів в циліндрах. При цьому якщо синхронна робота ГРМ порушується, поршень вдаряє по клапанів. Результат. двигун пошкоджується (відбувається загин клапанів, виникають дефекти на самому поршні і т.д.). Зазвичай це відбувається, якщо ремінь ГРМ рветься.

Звичайно, деякі виробники враховують такі особливості і роблять так звані «безвтиковие» поршні, коли в порушених виконані спеціальні поглиблення. Це дозволяє уникнути контакту клапана і поршня при обриві ременя ГРМ. На жаль, такі мотори зустрічаються не часто. Стає зрозуміло, що б уникнути серйозної поломки ДВС, ремінь ГРМ потрібно міняти. При цьому не всі знають, коли потрібна заміна. Давайте розбиратися.

ТОП-6 признаков того, что ремень ГРМ пора менять! Распознаем износ ремня ГРМ!

Періодичність заміни ременя ГРМ на автомобілі

Почнемо з того, що заміна ременя ГРМ на різних авто за регламентом може бути запропонована на 60, 80 і навіть 100 тис. Км. пробігу. Однак на ділі ситуація дещо інша. Перше, незалежно від пробігу, ремінь краще міняти кожні 4 роки або максимум 5 років. Це необхідно, навіть якщо по пробігу термін заміни ще не підійшов і виріб ще можна використовувати.

Більш того, на багатьох моторах ремінь ГРМ також приводить в дію водяний насос системи охолодження (помпа системи охолодження двигуна). Так ось, якщо помпу заклинить, ремінь також може обірвати.

Виходить, необхідно брати до уваги і стежити за наступними елементами:

Якщо проаналізувати наведену вище інформацію, а також вивчити статистику, можна визначити не «усереднені» терміни і пробіги, коли ремінь необхідно замінити, а реальні показники. Це дозволить точніше розібратися, через скільки км міняти ремінь ГРМ, коли міняти ремінь за часом і т.д.

Так ось, заміна ременя оптимальна кожні 40-50 тис. Км. пробігу або кожні 3-4 роки. І це за умови того, що ролики також в обов’язковому порядку змінюються разом з ременем. Що стосується помпи, зазвичай водяний насос виходжує дві заміни ременя, тобто, наприклад, ремінь і ролики змінюють на 40 тис. Км. пробігу, а в рамках наступної заміни на 80 тис. км. також змінюють і помпу.

Ще однією розповсюдженою схемою, де сам виробник передбачив планову заміну ГРМ на 80 тис. Км. пробігу, є заміна тільки ременя на 40-50 тис. км., після чого на 80 тисячах змінюють ремінь, ролики, помпу і т.д.

 • Також слід звертати увагу і на можливі несправності і враховувати інші нюанси, які можуть вивести ремінь з ладу раніше запланованого терміну. Навіть точно визначивши, через скільки змінюють ремінь ГРМ, а також свідомо скоротивши терміни заміни, не можна виключати ймовірність виникнення дефектів, помилок при установці, шлюбу деталей, придбання підроблених елементів і т.д.

Оглядати ремінь потрібно кожні 10-15 тис. Км., Тобто на кожному плановому ТО. Для огляду потрібно зняти кришку ременя ГРМ. Паралельно необхідно завести двигун, оцінити роботу роликів і водяного насоса. Якщо чутні шуми або підозрілі звуки, потекла помпа і т.д, тоді бажано замінити не тільки всі зношені або пошкоджені елементи, але і виконати заміну комплекту ГРМ.

Винятком можна вважати той випадок, коли, наприклад, ремінь і ролики тільки недавно замінили, однак з ладу вийшов водяний насос або тільки окремий ролик. При цьому до самого ременя на повинно бути зауважень в плані цілісності.

Поради та рекомендації

Як видно, досить складно однозначно стверджувати, скільки ходить ремінь ГРМ. Все буде залежати від умов експлуатації, строків, стану інших елементів, які взаємодіють з ременем, якості самого ременя ГРМ і т.д. Як правило, якісний ремінь гарантовано служить близько 60 тис. Км. або 3 роки, проте тільки за умови того, що ролики повністю справні, немає проблем з водяною помпою, на ремінь не потрапило масло і т.д.

Буває і так, що ігнорування правила заміни роликів і помпи може привести до того, що новий ремінь ГРМ обірве в результаті заклинювання, наприклад, водяного насоса. Результат. все той же загин клапанів і ремонт мотора. З цієї причини потрібно проводити періодичну перевірку всіх елементів, а також в рамках заміни ременя оптимально змінювати все ролики. Що стосується помпи, її також краще міняти кожні 80 тис. Км. пробігу, навіть якщо на момент заміни вона знаходиться в робочому стані.

Також відзначимо, що при купівлі комплекту ГРМ або окремих елементів важливо придбати оригінал, а не підробку. Справа в тому, що сьогодні продукцію відомих виробників активно підробляють. Наприклад, на ринку можна зустріти підробки, наприклад, ременів ГРМ або роликів відомих брендів Gates, Contitech, INA і т.д. При цьому підробляють не тільки окремі запчастини, а й цілі комплекти.

В результаті у власника авто значно підвищуються ризики того, що проблеми з ГРМ або з самим двигуном виникнуть набагато раніше запланованого терміну. Буває так, що підроблені деталі середньої якості все ж виходжують 50-60 тис. Км., Проте не рідкісні випадки, коли підроблений ремінь ГРМ рветься вже на пробігах 5-10 тис. Км, заклинює ролик і т.д.

Також багато що залежить і від правильності установки нового ременя на машину. Якщо ви міняєте ремінь ГРМ своїми руками, важливо враховувати всі тонкощі і нюанси в рамках такої заміни. Якщо ж цю заміну ременя виконуватимуть інші люди, необхідно довіряти таку роботу виключно досвідченим фахівцям. Пам’ятайте, помилки при установці ременя ГРМ можуть привести як до збоїв в роботі двигуна, так і до передчасного виходу з ладу елементів приводу ГРМ або зносу / обриву ременя.

Як часто міняти ремінь ГРМ на автомобілі: що потрібно враховувати

Як відомо, механізм газорозподілу може приводитися в рух як ланцюгом, так і ременем. Ланцюговий привід більш надійний і практично не вимагає від власника будь-якого втручання аж до моменту планової заміни ланцюга.

З цієї причини важливо знати, через скільки змінюється ремінь ГРМ, які чинники впливають на його ресурс, на які ознаки зносу або неполадок приводу слід звертати увагу і т.д. Далі ми розглянемо, через скільки потрібно міняти ремінь ГРМ, в яких випадках необхідна передчасна заміна і які особливості і нюанси потрібно враховувати.

Підведемо підсумки

Як видно, ремінь ГРМ є важливим і відповідальним елементом в загальному пристрої приводу механізму газорозподілу. При цьому таке рішення простіше і дешевше обслуговувати, ніж ланцюговий привід, проте заміну елементів ремінного приводу потрібно виконувати частіше. Більш того, рекомендовані в мануалі інтервали заміни краще скоротити, як мінімум, на 25-30%.

Наостанок зазначимо, що тільки суворе дотримання наведених вище правил рекомендацій дозволяє уникнути непередбачених поломок і значно знижує ризики обриву ременя механізму газорозподілу і загину клапанів.

Заміна ременя ГРМ. 10 практичних порад

Ремінь ГРМ, тобто ремінь ГРМ. це виготовлене з якісної армованої гуми пристосування. Заміна даної деталі є строго регламентованої і описана в інструкції до транспортного засобу. Недосвідчені автолюбителі не особливо обізнані щодо того, що це за пристрій, як здійснюється заміна ременя ГРМ, де знаходиться і для якої мети він використовується. У даній статті можна знайти відповіді на перераховані питання.

Виставлення міток і регулювання натягу

Одночасно з новим ременем на місце встановлюються колінвал на шків, шестерні распредвалов, а також помпи. Все надійно фіксується, а сам ремінь натягується за допомогою його обертання по ходу годинникової стрілки. Рівень натягу ременя легко перевірити вручну. Досить просто спробувати провернути його пальцями. Якщо ремінь добре натягнутий, його вийде повернути не більше, ніж на 90 градусів.

Після цього витягуються все фіксують і провертати інструменти. За допомогою клонували здійснюється подвійним обертом.

На шестернях ретельно звіряються всі мітки. Як тільки все встановлено точно і грамотно, можна приступати до монтажу всіх елементів, що залишилися. На цьому вирішення питання, як поміняти ремінь ГРМ, можна вважати закінченим.

Термін служби і періодичність заміни ременя ГРМ

Багатьох водіїв цікавить періодичність заміни ременя ГРМ. Даний процес безпосередньо залежить від зносу деталі, від часу експлуатації транспортного засобу.

Вирішуючи питання, коли міняти ремінь ГРМ, не варто чекати повного пробігу, бажано здійснити цей процес, віднявши від встановленої норми близько 15%. Якщо ж час крайньої заміни невідомо, потрібен час від часу перевіряти деталь на предмет зносу.

Причини виходу з ладу ременя ГРМ

Причиною виходу ременя з ладу може бути не тільки знос. Досить часто зустрічаються ситуації, коли і зовсім новий ремінь за відносно короткий термін зношується і рветься. Причин для цього може бути декілька.

 • У більшості випадків причиною для швидкого зносу ременя є помпа. У ній знаходяться підшипники і не по центру шківа, а трохи зміщені в бік. Саме їх знос через певний час призводить до перекосу осі помпи, що автоматично викликає перекіс шківа, і подальше сповзання ременя ГРМ. Також причиною може стати установка нової помпи. Якщо місце було з самого початку не дуже добре захищене, якщо є невеликі залишки бруду або мастила, це може привести до істотних зсувів.
 • Серйозна зношеність направляє та натяжної ролика.
 • Протікання машинного масла з сальника розподільного вала.
 • Знос зубів, викликаний шестернею колінчастого і розподільного валів. Ознакою такої проблеми є поява відшаровуються зубців на ремені.

Найпоширенішою причиною зносу ременя є сильна затягування механізму або його ослаблення. Це дуже часто відбувається після самостійної заміни деталі. Саме з цієї причини так важливо знати не тільки через скільки міняти ремінь ГРМ, але також як правильно це зробити, якщо не планується звернення в автосервіс.

Порядок зміни ременя ГРМ

Досить часто можна зустріти повноцінні комплекти для заміни, в які входить ремінь з роликами. Трудові і часові витрати на заміну кожної деталі приблизно однакові, але так як не завжди вдається зрозуміти рівень зносу кожного, найрозумніше замінити всі одночасно.

Особливості установки ременя для 16-клапанних двигунів

Основна складність заміни ременя ГРМ на подібних двохвальним рухових установках полягає в зав’язці розподільних валів і колінчастого вала в певному положенні. Для цього і необхідні фіксатори.

Необхідні інструменти для заміни ременя ГРМ

Перед проведенням заміни обов’язково потрібно підготувати спеціальні інструменти. Серед найголовніших з них можна відзначити:

 • шестигранник «п’ятірка»;
 • комплект комбінованих ключів;
 • балонний ключ;
 • спеціальний регулювальний ключ для ролика натяжителя;
 • домкрат;
 • велика викрутка, також підійде монтажка.

До підготовчих робіт можна віднести не тільки приготування інструментів, а й певні маніпуляції з самим автомобілем. Машина ставиться на рівну поверхню і фіксується спеціальними упорами під колесами. Обов’язково потрібно затягнути ручник, підняти капот, від’єднати мінусову клему акумулятора, а також зняти кришку двигуна.

Давайте, розберемо сам процес, як проводиться заміна ременя ГРМ.

Коли міняти ремінь ГРМ?

Ремінь ГРМ в конструкції двигуна є одним з найбільш важливих компонентів.

Важливу роль він відіграє і в технічному обслуговуванні машини. Як часто він може виходити з ладу і вимагати заміни?

Що являє собою ремінь ГРМ? ГРМ є поліклинові ремінь, відмінною рисою якого є наявність особливого профілю. За допомогою такого ременя є можливість передачі набагато більшого значення крутного моменту, ніж при використанні плоского ременя приводу. Розміщується він з певного боку мотора, і служить для можливості синхронної роботи розподільного і колінчастого валів. Говорячи більш доступною мовою, завдання ременя ГРМ складається в забезпеченні одночасної роботи верхньої частини силової установки, куди входять головки блоку циліндрів і клапани, з нижньої. циліндрами і поршнями. Також, завдяки його наявності, в двигуні забезпечується синхронна робота газорозподільного механізму.

Наявність ременя ГРМ. Якщо машина зроблена близько 10-15 років тому, то з великим ступенем ймовірності в ній використовується ремінь ГРМ. Чимала кількість автовиробників, наприклад, компанія Audi, і по теперішній час не припиняють його використання в конструкціях своїх машин. Але є і компанії, вже відмовилися від його використання. На його місце стали встановлювати ланцюг, яка відрізняється набагато більшою довговічністю. Щоб визначити, чи є він у вашій моделі автомобіля, варто звернутися до керівництва машини, або ж ознайомитися з регламентом планового технічного обслуговування.

Наслідки обриву. Це буде залежати від різновиду використовуваної конфігурації механізму газорозподілу в конкретної моделі автомобіля. Всього їх є два.

При наявності першого типу конфігурації, завданням ременя ГРМ стає забезпечення синхронної роботи клапанів і поршнів мотора і запобігання їх зустрічі в камері згоряння. У підсумку, завданням пристрою стає запобігання пошкодження клапанів і поршня, яке стане результатом їх зіткнення один з одним. При правильному налаштуванні роботи даного механізму, опускання клапанів в камеру згоряння відбувається в той момент, коли поршень здійснює хід в протилежну сторону, тобто їх робота здійснюється в різний час. Обрив ременя ГРМ може спричинити за собою дисбаланс в роботі, результатом чого стане згинання клапанів про поршні. Крім цього, пошкодження можуть отримати розподільний вал і стінки циліндрів.

Другий тип застосовуваного механізму не дає можливість зустрічі поршнів і клапанів навіть в разі обриву ременя. Це досягається наявністю більшого простору в циліндрах, що дає можливість не зустрічатися поршням і клапанів. Тому, при обриві ременя ГРМ в такому автомобілі, пошкодження вищеописаних деталей не буде. Але машину слід доставити в автосервіс для здійснення заміни ременя ГРМ.

Середня ж Загальна ж При наявності можливості заміни ременя своїми руками, водій зможе заощадити чималі гроші.

Підсумок. У більшій частині автомобілів, вироблених за кордоном, термін служби такого виробу становить від 70 до 100 тисяч кілометрів. Але в багатьох зарубіжних авто, зібраних на території Росії, він дорівнює 50-70 тисячам. У моделях вітчизняного виробництва він ще менше і становить 40-50 тисяч кілометрів пробігу.

Фактори, що впливають на ресурс ременя ГРМ

Періодичність заміни ременя ГРМ і роликів-натяжителей завжди вказується в технічній документації автомобіля. Цю інформацію повинен знати кожен автовласник і самостійно стежити за термінами. Але, як і для будь-якого іншого вузла, цей показник досить умовний і залежить від безлічі факторів. розберемо їх.

Якість виготовлення. В даний час ремені ГРМ випускаються декількома десятками компаній. Виробники намагаються охопити якомога більший сегмент ринку. Тому на один і той же автомобіль можна знайти ремені від декількох виробників, які будуть мало чим відрізнятися візуально. На жаль, перед покупкою можна лише провести огляд на акуратність виконання (рівні і добре відштамповані зуби без огріхів лиття, відсутність стирання ниток корду, однакова ширина по всій довжині ременя).

Зазвичай працює таке правило: чим ремінь дорожче, тим потенційно він більш якісний, міцний і довговічний.

Обведення через стороннє обладнання. На те, як часто потрібно міняти ремінь ГРМ. у багато впливає саме це фактор. Якщо ремінь ГРМ одночасно приводить в рух шківи помпи, масляного насоса, приводу трамблера, компресора кондиціонера. його ресурс, незважаючи навіть на високу якість виготовлення, буде невеликий.

Чим більше одиниць обладнання надає руху ремінь ГРМ, тим більше йде на нього навантаження.

Тому на автомобілях, де додаткове обладнання має окремий привід, ресурс ременя ГРМ значно вище. Наприклад, на автомобілях ВАЗ (до моделей Vesta і X-Ray) ресурс ременя в середньому становить 50-70 тисяч. Причина. велике навантаження, створювана додатковим обладнанням. У той же час на багатьох іномарках привід ГРМ, який працює тільки на розподільчі вали, здатний справно виконувати свої функції на 120-150 тисячах км пробігу.

 • Характер експлуатації авто. Спокійна, розмірене їзда сприятливо позначається на ресурсі ременя. Різкі розкрутки мотора до відсічення прискорять розтягнення корду і знос поверхні зубів.
 • Захищеність приводу ГРМ від проникнення зовнішніх і внутрішніх забруднювачів. Пил ззовні і масло, підтікають через сальники валів, здатні значно скоротити ресурс ременя.
 • Стан зубчастих шестерень. Хороший спеціаліст перед заміною приводу ГРМ завжди огляне зуби на шестернях колінчастого і розподільного валів. Тому як вироблення робочої поверхні і навіть поодинокі незначні пошкодження зубів здатні за короткий термін зруйнувати структуру ременя. До речі, на нашому сайті ви також можете дізнатися про те, як за кількома ознаками підібрати хороший автосервіс з сумлінним ставленням до роботи.
 • Не затягуйте з заміною ременя ГРМ! Записуйтеся до нас прямо зараз за телефоном 7 (905) 378-74-22 або за допомогою форми нижче. Ми знаходимося за адресою: м Саранськ, вул. Будівельна, 1, ворота

  Коли перевіряти ремінь ГРМ?

  Все залежить від конкретного автомобіля і умов його експлуатації. Ось кілька важливих правил, які слід врахувати:

  Якщо машина на гарантії, то за стан ременя ГРМ можна особливо не переживати. Але проблема в тому, що деякі виробники дають дуже коротку гарантію на сальникові ущільнення. А потекшіе сальник, наприклад, распредвала, покропить ремінь ГРМ маслом, що виведе його з ладу дуже швидко. Так що можна «потрапити» на складний ремонт з гарантійним автомобілем.

  Досвід експлуатації в нашій редакції двох автомобілів з вазовским моторами показав, що їх ремені ГРМ виходжують заявлений ресурс. Два восьмиклапанним мотора вийшли з ладу саме в зв’язку з обривом ременя ГРМ. При цьому жодна з багатьох редакційних іномарок не відзначився обривом ременя ГРМ. Наприклад, на «реношний» двигуні Ларгус ремінь вільно відходив 120 000 км, і за результатами огляду ресурс його не був повністю вичерпаний. Так що, як це не сумно, за ременями на ВАЗівських моторах я б наглядав при кожному ТО, починаючи з другого, а на іномарках це має сенс робити після досягнення більш ніж половини розрахункового пробігу ременя. Ось тільки розрахунковий пробіг дуже різний. У деяких автомобілів 60 000 км, а у інших 150 000 км.

  Майте на увазі, що первинний ремінь ГРМ, тобто той, що встановили на конвеєрі, завжди (за винятком вазовских моторів) ходить довше. Причина в тому, що знос шківів, за якими він працює, мінімальний. Тому при установці другого і подальшого ременів ГРМ контроль за станом шківів повинен бути відповідним.

  Після заміни ременя ГРМ бажано оглянути його повторно через пару поїздок, щоб переконатися, що вам дісталося не контрафактне виріб, оцінити, як йде приробітку і не ослабло чи натяг. І особливо уважно стежити за звуками від ремінного приводу.

  Якщо автомобіль їздить мало, то ремінь ГРМ все одно старіє. Ремінь, що підходить до кінця свого життєвого циклу (зазвичай не більше шести років), слід оглядати частіше. Останні пару років хоча б раз на рік.

  Варто оглянути ремінь ГРМ після подолання глибоких водних перешкод, а тим паче глибокої рідкого бруду. Через таких джиперских подвигів можливе попадання глини навіть під захисні кожухи ременя ГРМ. Адже вони ніколи не робляться повністю герметичними.

  На частоту огляду ременя впливає зручність проведення цієї операції. Наприклад, у вазовских моторів огляд досить зручний, тільки треба не лінуватися і, провертаючи коленвал, оглянути ремінь по всій довжині. Якщо огляд ременя у якогось автомобіля утруднений, то раджу пошукати на профільних форумах рекомендації бувалих автолюбителів, які часто знаходять варіанти огляду важкодоступного ременя, а то і роблять спеціальне оглядове віконце, що закривається заглушкою.

  Ознаки бракованого, контрафактного або сильно зношеного ременя ГРМ

  • пошкоджений і разлохмачен внутрішній або зовнішній край ременя
  • гладка сторона сильно витерта і має сліди пріжогов
  • зуби підрізані і сильно стерті
  • на зовнішньої і внутрішньої сторони ременя помітні тріщини

  При виявленні будь-якого з цих ознак ремінь ГРМ слідуємо замінити.

  Як часто міняти ремінь ГРМ

  Водіям зі спокійною манерою їзди і при відсутності факторів, що ускладнюють роботу приводу газорозподільного механізму, можна міняти ремінь ГРМ за розкладом. Тобто якщо в інструкції з експлуатації зазначено, що нові ролики і ремінь потрібно встановити через 60 тисяч км пробігу. так і робимо. Автовиробник при оцінці безпечного ресурсу приводу ГРМ посилається на усереднені навантаження і додатково дає невеликий запас на періодичне вплив несприятливих факторів.

  Однак є ряд обставин, що впливають на те, як часто потрібно міняти ремінь ГРМ.

  • Їзда виключно в міському режимі, особливо при частих стояння в пробках. Тут не буде помилкою поміняти ремінь ГРМ на 20-30% по пробігу раніше, ніж це рекомендує автовиробник. У легкових автомобілях в переважній більшості випадків відсутній лічильник мотогодин. А пробіг. вельми умовний показник. При їзді по трасі двигун за часом може напрацювати в 3-5 разів менше, ніж при міській експлуатації.
  • Замаслення порожнини під привід ГРМ. В цьому випадку міняємо ремінь разом з сальниками валів відразу після виявлення проблеми. Якщо ланцюг потребує мастилі, то для ременя масло згубно. Незважаючи на те, що більшість виробників сьогодні робить ремені зі стійких до нафтопродуктів матеріалів, ризик раптового обриву при попаданні масла збільшується.
  • Заміна будь-якого вузла, який передбачає демонтаж приводу ГРМ. Досвідчені автомобілісти в цьому випадку змінюють відразу і ремінь, так як його вартість зазвичай невелика, і витрати на роботу часом перевищують ціну ролика і ременя разом узятих.
  • Помітні пошкодження ременя: тріщини, розшарування гуми в подовжній і поперечній площині, поява ниток корду, пошкодження зубів. Помітили щось подібне? Відразу потрібно міняти ремінь ГРМ.
  • Перескакування ременя на шестернях зі зміщенням фаз газорозподілу. Незалежно від стану ременя і його «віку». міняємо на новий. Проскакування на зубах шестерень пов’язане з великими навантаженнями на корд. І зовні цілий ремінь може мати фатальне ушкодження армирующего каркаса.

  Не забувайте следть за станом ременя, перевіряйте його хоча б раз на рік. На багатьох автомобілях верхня кришка приводу ГРМ робиться легкознімною, що дозволяє самостійно проводити огляд. А замінити ремінь ГРМ з гарантією якості виконаних робіт можна в сервісі «Авто-Майстер» (ворота).

  Причини зносу ременя ГРМ

  Основною причиною, по якій необхідно виробляти регламентну заміну ременя, є природний знос. В процесі експлуатації автомобіля ремінь рухається з великою швидкістю по металевим роликам, шківів і напрямних, перебуваючи під високим натягом.

  Одночасно з цим ремінь піддається додатковим навантаженням, які значно посилюють знос:

  • високі перепади температур в підкапотному просторі (взимку до 100 градусів);
  • биття в разі зносу натяжітельний механізму;
  • короткочасні навантаження в момент тертя ДВС, нерівномірного руху штовхачів клапанів, зміни величин зазорів;
  • потрапляння рідин, забруднень і масел на ремінь ГРМ;
  • випадкові предмети, що труться об поверхню ременя (кожух, дроти, елементи кріплення).

  Причиною передчасного виходу з ладу ременя можуть бути серйозні механічні несправності двигуна:

  • ушкодження кривошипно-шатунного механізму;
  • заклинювання клапанів і поршневої групи;
  • пошкодження розподільного, роликів;
  • знос направляючих штифтів клонували і распредвала.

  Якщо врахувати всі ризики, що виникають в момент експлуатації ременя, бажано на 20. 30% штучно занижувати ресурс, заявлений виробником.

  Одна з причин передчасного зносу: неналежну якість. Так як ремінь ГРМ відноситься до важливих комплектуючих, не варто економити на сумнівному виробника і продавця.

  Як часто потрібно міняти ремінь ГРМ

  Рідкісний автовласник не чув про руйнівні наслідки обриву ременя ГРМ. Клапана «падають» в циліндри і ламають поршні у верхній мертвій точці. Часом після цієї поломки двигун неможливо відновити або ремонт передбачає настільки великі витрати, що від нього просто відмовляються на користь контрактного мотора. Як часто або через скільки км потрібно міняти ремінь ГРМ, а також як оцінити його безпечний ресурс, розбираємося разом з фахівцями сервісу «Авто-Майстер».

  Ознаки критичного зносу ременя

  Ознаки зносу розрізняють: прямі і непрямі.

  • наявність тріщин на поверхнях ременя (зовнішньої і внутрішньої);
  • відколи на внутрішніх поверхнях зубів;
  • поздовжні зрізи на зовнішній поверхні;
  • наявність сильних забруднень;
  • видиме биття і розтягнення ременя ГРМ;
  • екстремальні випадки. обрив ременя, «злизування» зубів.

  Перераховані ознаки можна виявити візуальним оглядом. У більшості випадків для цього необхідний демонтаж кожуха ременя. У деяких моделях автомобілів це вимагає «вивішування» двигуна, проведення комплексу демонтажних робіт. Тому перед прийняттям рішення про діагностику стану пасової передачі, необхідно оцінити непрямі ознаки зносу, до яких відносяться:

  • пропуски запалювання в циліндрах двигуна;
  • детонація, особливо в момент зупинки;
  • нерівномірність холостих обертів.

  Ці ознаки можна досліджувати комп’ютерною діагностикою. Найбільш ефективний результат при проведенні діагностування досягається дослідженням кута запалювання в динамічному режимі (на заведеному двигуні). Зазвичай він повинен бути в межах плюс-мінус п’ять градусів. При цьому кут випередження запалювання при обертанні двигуна на холостих обертах не повинен значно змінюватися.

  Заміна ременя ГРМ: як зняти і встановити, виставивши мітки правильно, періодичність, терміни та інше

  Ремінь ГРМ (або ремінь ГРМ). виготовлений з армованої гуми спеціальний ремінь з зубцями на внутрішній його поверхні.

  Заміна цього компонента строго регламентована в інструкції до транспортного засобу.

  Але нерідко буває, що автолюбителі (особливо початківці) не особливо обізнані про те, що це таке, де знаходиться і для чого служить. А знайомляться з ним вже при обриві останнього.

  Для чого служить ремінь ГРМ і де знаходиться

  Основним завданням деталіявляется передача крутного моменту з распредвала на колінвал, а також забезпечення їх синхронного обертання. Синхронність ця дуже важлива для належної роботи газорозподільного механізму, що здійснює впуск в циліндри паливно-повітряної суміші і наступний випуск відпрацьованих газів.

  Справність ременя також дуже важлива для двигунів, в яких поршні розташовані в одному блоці з клапанами. Подібна схема зараз є найбільш поширеною.

  Однак, незважаючи на те що клапана розташовані в одному просторі з поршнями, компоненти ці невідомі саме завдяки ременю ГРМ. У разі обриву поршень б’ється у відкритий клапан і той гнеться, плюс клинить поршень.

  В результаті двигун вимагає серйозного ремонту. Зокрема, головки блоку циліндрів.

  Ремінь газорозподільного механізму з набором кріплень і роликами

  Для кожного автомобіля виробники прописують в інструкції свій пробіг, після якого потрібно проводити заміну ременя ГРМ. У іномарок цифри пробігу до заміни можуть становити до 120 тис. Км.

  У вітчизняних автомобілів. 50-60 тис. Км. Але все ж краще перестрахуватися, відняти від рекомендованих значень десь 15% і вже на отриманий пробіг орієнтуватися.

  У разі коли невідомо час останньої заміни, його потрібно гарненько оглянути на предмет зносу.

  Пошуки деталі не займуть багато часу. Після того як піднятий капот, практично відразу кидається в очі зубчастий ремінь з міцної щільної гуми. На відміну від інших своїх побратимів, він може проходити ще через ряд інших шківів.

  Так що, поряд з передачею крутного моменту з клонували на распредвала, деталь може також виконувати ряд додаткових функцій.

  Все перераховане обумовлює постійних високих навантажень, що ведуть до поступового зносу, навіть незважаючи на міцність матеріалів, з яких він виготовлений.

  Буває, що навіть новий ремінь зношується і рветься в дуже короткий термін. Швидше за все, відбувається зміщення, через що ремінь «з’їдає» і надалі відбувається обрив. Основних причин може бути кілька:

  • У переважній більшості випадків треба грішити на помпу, так як підшипники в ній стоять не по центру шківа, а трохи зміщені в бік. Їх знос згодом може привести до перекосу осі помпи, а значить до перекосу шківа і сповзання ременя ГРМ. Також трапляється, що при установці нової помпи, місце кріплення було погано зачищено і навіть невеликі залишки бруду або мастила можуть привести до непомітної на перший погляд, але істотного надалі перекосу.
  • Сильна зношеність натяжної або направляючого роликів.
  • Розгромна замовна стаття текти машинного масла з сальника распредвала.
  • Зношені зуби шестерень розподільного і колінчастого валів. Характерною ознакою в цьому випадку є поява отслаіваюхщіся зубців на самому ремені.
  • Механізм або сильно затягнутий, або надто ослаблений.

  Так як в газорозподільному механізмі ремінь грає одну з найважливіших ролей, то і якість виготовлення цього компонента, з огляду на постійні динамічні навантаження, знаходиться не на останньому місці. Серед інших марок, що займаються випуском ременів ГРМ, на даний момент можна виділити приблизно три-чотири лідируючих:

  • Contitech;
  • Gates;
  • Dayco;
  • Bosch.

  При цьому треба розуміти, що і велике кількість підробок під ці вироби цих фірм. За даними тієї ж Gates, приблизно 80% ременів ГРМ, присутніх на ринку, не були вироблені ними.

  Як приклад можна привести справжній і підроблений ремені ГРМ для Лади Пріори виробництва Gates.

  Якщо він порвався: сумні наслідки на відео

  Точно періодичність заміни ремінного приводу ГРМ вказана в інструкції з експлуатації, що додається до кожного автомобілю. Там же зазначено, чи потрібно одночасно з ременем міняти натяжна ролик. Як правило, він теж міняється на новий.

  Як вже говорилося, термін служби виробів залежить від марки авто і лежить в діапазоні 50-150 тис. Км. Але стан приводу ГРМ слід періодично контролювати і проводити дострокову заміну в таких випадках:

  • на задній стороні ременя з’явилися поздовжні тріщини;
  • краю гумотехнічного вироби «разлохмачени», з нього стирчать нитки від корду;
  • при наявності поперечних тріщин на внутрішній стороні між зубцями;
  • зуби почали відшаровуватися або помітно істёрлісь, а деталі механізму і стінки кожуха вкрилися чорної гумової пилом.

  Щоб провести візуальний огляд ремінного приводу і оцінити його стан, досить відкрутити і зняти верхній захисний кожух (зазвичай зроблений з пластмаси). Принагідно варто оглянути все шестерні і стінки блоку циліндрів в пошуках патьоків моторного масла або антифризу з помпи.

  Ознаки неправильної установки приводу

  Після установки нового ременя проводиться пробний запуск двигуна, щоб визначити, чи все зроблено правильно. Про Неправильна заміна свідчать наступні симптоми:

  • з’явилася вібрація двигуна на холостих обертах;
  • при спробі натиснути на газ в повітряному або випускному тракті лунають хлопки;
  • з’являється свист ременя, після якого машина може стихнути.

  Перші 2 ознаки говорять про порушення фаз газорозподілу, тобто подача палива в циліндри і відведення відпрацьованих газів відбувається не синхронно з рухом поршнів.

  Це результат неправильного поєднання міток або установки приводу із зсувом на 1 зуб. При відхиленні на 2 зуба мотор просто не заведеться.

  Усувати неполадку доведеться тим же шляхом. розбирати вузол ГРМ і переставляти ремінь в потрібне положення.

  скільки, міняти, рема

  Натяжна ролик краще міняти разом з ременем

  Свист з наступною відмовою двигуна говорять про перескакуванні зубців вироби в момент запуску. Цьому є кілька причин:

  • Новий ремінь не був натягнутий належним чином.
  • Вам попалося виріб низької якості, нездатне нормально функціонувати.
  • Ви обробили поверхні ремінця хімічним засобом, від чого він почав прослизати.

  Свист, торохтіння і скрип може виникати, коли господар авто не поміняв старий ролик, який видає шум і періодично заклинює.

  Способи усунення даних неполадок очевидні: потрібно знову розбирати механізм і все робити правильно.

  Через нестачу коштів багато автомобілістів намагаються менше платити за обслуговування своїх «залізних коней». Розумна економія. це заміна ременя ГРМ своїми руками без залучення фахівців автосервісу. Заощаджувати ж на покупку нових деталей. недоцільно, оскільки, наразившись на підробку, можна заплатити двічі і втратити дорогоцінний час.

  Порядок робіт на двигуні з 8 клапанами: покрокова інструкція з фото

  Спочатку необхідно поставити машину на рівному майданчику або оглядовій ямі і зафіксувати ручним гальмом. Потім відкрутити і зняти переднє колесо з боку вузла ГРМ, піднявши авто на домкраті. Подальші дії виконувати в такому порядку:

  • Зняти пластикову кришку, що закриває привід зверху.
  • Демонтувати елементи, що закривають доступ до нижньої кришки газорозподільного механізму. бризковики, пильовики, захист картера. Послабити і прибрати ремінь приводу генератора, зняти кришку.
  • Потужною викруткою або монтажної лопаткою заклинити колінчастий вал, вставивши її між зубів маховика. Рожковим ключем послабити болт, що утримує шків на торці клонували. Зняти шків, а болт вкрутити назад в отвір.
  • Звільнити колінчастий вал і обертати його ключем за болт до поєднання міток. Повинні співпасти ризики, нанесені на корпусі, шестерінки і маховику. Для вірності знову заклинити колінвал.
  • Відпустити гайку натяжної ролика і зняти ослаблений старий ремінь. Слідом демонтуйте ролик.
  • Обстежити помпу і сальники на предмет протікання і ретельно протерти від бруду порожнину механізму.

  Поєднання метокРемень надаватися на шестерні у напрямку проти годинникової стрілки

  Перш ніж встановити новий ремінний привід, поставте натяжна ролик і наживите гайку, не затягуючи її. Потім надіньте ремінь на шестерні таким чином, щоб вся слабина виявилася на стороні натяжної ролика. Будьте уважні і не порушуйте положення міток.

  Натяжка перевіряється поворотом ремінця навколо власної осі

  Наступний крок. натяжка ременя, виконувана за допомогою ролика.

  У його отвори потрібно вставити пасатижі і провернути на ексцентричної осі, після чого затягнути гайку.

  Ремінь ГРМ вважається нормально натягнутим, якщо його неможливо вручну повернути навколо своєї осі більше, ніж на 90 °. Після натягу проводиться зворотна зборка і пробний запуск мотора.

  Скільки за часом заміна ременя ГРМ

  Що входить в послугу по ремонту і заміні ременя ГРМ

  В ході діагностики, фахівці СТО з’ясовують тип ГРМ і двигуна. Після чого визначають, потрібна заміна повного комплекту ГРМ або відновлення окремої його частини.

  Що входить в відновлення повного комплекту:

  • Заміна ременя ГРМ;
  • роликів;
  • ланцюги;
  • Болта клонували;
  • приводу;
  • Сальников розподільних і колінчастих валів.

  Механіки з багаторічним досвідом обслужать автомобілі будь-якої марки (ВАЗ, Polo, Sandero, Renault, Hyundai, LADA) і призначать оптимальну вартість робіт по заміні ременя ГРМ, роликів та інших перерахованих вище елементів.

  Автосервіси по заміні ременя ГРМ і натяжних роликів:

  Запишіться на діагностику і відновлення автомобіля прямо зараз. Для цього залиште заявку на нашому сайті, менеджери зв’яжуться з Вами протягом 10 хвилин, щоб підібрати найближчим СТО та зручний час. Не пропустіть можливість привести своє авто в робочий стан у висококласного фахівця.

  скільки, міняти, рема

  Re: скільки часу займає заміна ГРМ, ролика і помпи?

  _Wolf_ »Сб, 20 лютого 2010, 11:50

  1ndependent »Сб, 20 лютого 2010, 14:13

  Re: скільки часу займає заміна ГРМ, ролика і помпи?

  Lev »Сб, 20 лютого 2010, 14:50

  У мене пішло стільки ж, правда помпу не міняв. А движок дійсно треба піднімати (домкратом).

  Ремень ГРМ. Ресурс, когда менять. Просто о сложном

  rimtar »Сб, 20 лютого 2010, 15:38

  Скільки за часом змінюється ремінь ГРМ

  Скільки за часом займає заміна ременя ГРМ на Kia RIO і Kia Cerato

  Заміна ременя ГРМ на Kia RIO забере у хорошого майстра, який спеціалізується саме на цій марці хвилин 40. А у автомайстра широкого профілю може і півдня, тому що занадто багато частин треба відкручувати і знімати для цієї заміни. І якщо точно вже автоматом не знаєш, як і в якій послідовності зробити дії, то буде досить трудомістким.

  На Kia Cerato вже стоїть як правило ланцюг, а не ремінь. Власне і на Kia RIO теж рекомендують ланцюг при заміні ременя. Але ніхто не заважає замінювати на ремінь, якщо комусь хочеться.

  причина заміни? порвався? або термін? такт НЕ бімс негнет клапана при розриві ременя так що можна небоятса

  а якщо міняти так бажано все відразу сальники ролики помпу і ГРМ

  Причина що то зашуміло з боку кожуха. Неначе метал тре. Ролики теж хочу поміняти.

  Автосервіс МКС великий спектр послуг з ремонту вашого автомобіля вул.Космонавтів 22, 8 (924).462-53-08

  Завтра з 9.00 приходьте поміняємо швидко і якісно! Руку набили вже) При вас поміняємо якщо хочете!

  кожну сотку тисяч кілометрів. відкрий кришку та глянь чи є тріщини

  правильно вище сказали якщо ГРМ міняти то все сальники попуті міняти

  часто буває що у 3S помпа летить і від етого є характерний шум, по крайней мере в моєму досвіді ролики ніколи не шуміли хоч і коли є люфт

  Шумить не завжди іноді на швидкості більше 80.

  Не можу зловити цей момент щоб показати фахівцеві. Те зайнятий то поспішаю.

  3S-GE будь гніт клапана при обриві ременя ГРМ. При заміні треба бути дуже уважним з установкою меток.На одну помилишся машина просто не буде їхати, більш-загрожує заміною клапанів або ГБЦ.

  періодично появляетса? ось якраз скидається на помпу

  Так періодично. Ось вчора шуміло сьогодні знову немає.

  скільки, міняти, рема

  А з помпою делов багато? Треба нову брати? Скільки коштує? Де варто? Тут прокладку шукав на випуск колектор так і не знайшов на свій двигун хоча всі магаз міста об’їхав.

  foka »Сб, 20 лютого 2010, 10:31

  alex_pich »Сб, 20 лютого 2010, 11:38

  Re: скільки часу займає заміна ГРМ, ролика і помпи?

  _Wolf_ »Сб, 20 лютого 2010, 15:57

  У мене пішло стільки ж, правда помпу НЕ менял.А движок дійсно треба піднімати (домкратом).