Як натягнути ланцюг ГРМ на ВАЗ 2106

Симптоми ослаблення натяжки ланцюга

В принципі, симптоми є досить специфічними, і сплутати з чимось іншим дуже і дуже складно.

 • Підвищена гучність роботи двигуна, навіть на холостих обертах;
 • Миттєве підвищення гучності під час різкого збільшення оборотів;
 • Гуркіт при плавному набиранням обертів наростає пропорційно, при різкому відпуску педалі газу спадає поступово;
 • Найчастіше за все, не натягнутий ланцюг ВАЗ 2107 гримить через те, що обірвало заспокоювач і потрібно його заміна.

Однак, припустимо, що справа не в ньому, і просто потрібна натяжка. Для роботи нам знадобиться спеціальний ключ для провертання коленвала, на карбюраторних автомобілях можна обертати за храповик.

Для чого потрібна ланцюг?

За допомогою ланцюга газорозподільного механізму здійснюється з’єднання розподільного і колінчастого валів. На обох встановлюються зубчасті зірочки. Саме з їх допомогою і відбувається рух валів. Як тільки запуститься двигун, вали починають обертатися синхронно. У тому випадку якщо відбувається збій, газорозподільний механізм починає працювати неправильно. Виникають збої в роботі циліндрів, можуть спостерігатися провали, погана реакція автомобіля при натисканні на педаль газу. Крім цього, зростає витрата бензину.

Як правильно підтягти ланцюг на ВАЗ-2106

Іноді власники вазовских «шісток» можуть почути досить неприємний стук, що лунає з-під клапанної кришки. Це є сигналом про ослабити натягнення ланцюга приводу ГРМ. Зухвалий роздратування водія стукіт лунає як раз з того місця, де вона натягується на зірочку розподільного валу. Це найбільш вірна ознака появи проблеми.

З необхідністю періодично регулювати ланцюг приводу ГРМ стикаються не тільки власники «шісток», а й усіх моделей, що відносяться до вазовской класики. У всіх цих автомобілів ланцюг приводу ГРМ є невід’ємною частиною конструкції. Зрозуміти, що її необхідно натягнути, нескладно. Як вже говорилося вище, про це ясно просигналізує неприємний стук з-під клапанної кришки, який буде лунати кожного разу при різкому натисканні на педаль акселератора або її відпуску.

Як натягнути ланцюг на ВАЗ 2106

Як можна самостійно підтягти ланцюг на ВАЗ-2106

Для початку давайте розглянемо, через що виникає необхідність здійснення даної процедури. В процесі експлуатації автомобіля осі і ролики ланцюга поступово зношуються, через що вона розтягується. Крім того, зуби, наявні на елементах колінчастого шківа, зірочки валика приводу допоміжних компонентів. В результаті знос всіх пов’язаних з нормальним натягом ланцюга елементів призводить до її ослаблення. Це, в свою чергу, призводить до зміни фази моменту запалювання. Його, звичайно ж, можна відрегулювати, однак робота двигуна все одно погіршитися.

Отже, виникла ситуація, коли ланцюг на вашому автомобілі необхідно підтягнути. Щоб вирішити цю проблему зовсім не обов’язково звертатися до майстрів в автосервіс.

Все цілком можна зробити самому. нічого особливо складного тут немає.

Для того щоб підтягнути ланцюг, вам знадобиться мінімальний набір інструментів:

 • плоскогубці;
 • гайковий ключ на 13;
 • плоска викрутка;
 • ключ-тріскачка.

Тепер можна приступати безпосередньо до роботи. Перше, що треба зробити. це відкрити капот, відкрутити гайки, які утримують повітряний фільтр. Знімаємо дану деталь, і рухаємося далі. Нам також потрібно зняти кришку головки блоку циліндрів. Для цього від’єднуємо від штуцера карбюратора шланг, за допомогою якого здійснюється вентиляція картера, і керуючу тягу повітряної заслінки. Далі відвертаємо 8 гайок, що утримують кришку головки блоку циліндрів, і знімаємо її.

Все, доступ до ланцюга отримано. Натисніть викруткою, приклавши невелике зусилля, на її провідну і провідну частини. Дані маніпуляції дозволяють побачити переміщення черевика натяжителя. Найкраще, звичайно, відразу замінити його автоматичним. якщо є така можливість в плані фінансів. Башмаку взагалі слід приділити особливу увагу. Справа в тому, що підсумком його пошкодження може стати злетіла ланцюг.

Також перевірте і заспокоювач. Якщо тут є якісь проблеми, краще його замінити. Вся справа в тому, що вихід успокоителя з ладу в момент, коли автомобіль знаходиться в русі, призводить до обриву ланцюга. Тому при найменших сумнівах з приводу його справності, відразу ж міняйте дану деталь. Повірте, сумнівна економія тут цілком може обернутися більш серйозними фінансовими втратами.

Якщо ж тут все в порядку, впору приступати до найбільш відповідального етапу нашої роботи. Спершу слід плавно провернути на 1,5-2 обороту колінчастий шків. Зупинити його необхідно в момент, коли ви виразно відчуєте найбільший опір. При цьому положення ланцюга має збігатися з відповідними позначками. Це дуже важливий момент. Адже якщо ланцюг виставити не по даним мітках, то незабаром в роботі авто цілком можуть з’явитися нові проблеми. Колінвал обертається або за допомогою стартера, провертаючи ключ у замку запалювання буквально на частки секунди, або гайковим ключем. Другий варіант більш надійний, оскільки ризик негативних наслідків тут мінімальний.

натягнути, ланцюг, ваза, 2106

Как натянуть цепь ваз 2101-2107,а главное избавиться от стука механизма г.р.м.

Якщо все було зроблено нормально, і ланцюг після провертання коленвала виставлена ​​по мітках, можна встановлювати на місце колпачковую гайку натяжителя і затягувати її. По суті, головна частина роботи виконана. Тепер залишилося тільки поставити все зняті раніше деталі на місце. Збірка тут здійснюється в зворотному порядку. Не забудьте перевірити, чи все було зроблено правильно. Для цього розженете автомобіль, після чого різко натисніть на педаль акселератора, і різко відпустіть її. Тобто використовуємо всі той же спосіб перевірки. Якщо дратував вас раніше звук зник. значить, все було зроблено правильно. В іншому випадку доведеться проробляти всю роботу заново.

Як бачимо, за великим рахунком тут дійсно немає нічого складного. Невеликі труднощі можуть виникнути, хіба що, коли ви будете добиратися до самої ланцюга. Тут поспішати нікуди не треба, і робити все слід досить акуратно. Зате в результаті ви впораєтеся з проблемою самостійно, заощадивши на візит в автосервіс. А це в нинішніх умовах важливий позитивний момент.

Як натягнути ланцюг на ВАЗ 2107

Натяжка ланцюга ВАЗ 2107 займає близько півгодини часу, проте, якщо цього не зробити, наслідки можуть бути жахливими. У статті докладна інструкція з фото.

 • симптоми
 • натяжка ланцюга
 • наслідки
 • Відео

Перш ніж приступати до роботи, треба дізнатися, що причина саме в ній. Адже неправильна діагностика не тільки змусить виконати непотрібну роботу, але і не дозволить виявити істинної несправності.

Призначення ланцюга ГРМ на ВАЗ 2106

Ланцюг ГРМ в моторі автомобіля ВАЗ 2106 з’єднує два вала. колінчастий і вал ГРМ. Обидва вала забезпечені зубчастими зірочками, на які і надівається ланцюг.

Після запуску двигуна ланцюг забезпечує синхронне обертання двох вищевказаних валів. Якщо синхронність з якихось причин порушується, це веде до збоїв в роботі всього газорозподільного механізму автомобіля. Крім того, виникають збої в роботі циліндрів, після чого автовласник відзначає появу провалів потужності мотора, погану реакцію машини на натиснення педалі газу і зрослий витрата палива.

Як правильно підтягти ланцюг на ВАЗ-2106

Іноді власники вазовских «шісток» можуть почути досить неприємний стук, що лунає з-під клапанної кришки. Це є сигналом про ослабити натягнення ланцюга приводу ГРМ. Зухвалий роздратування водія стукіт лунає як раз з того місця, де вона натягується на зірочку розподільного валу. Це найбільш вірна ознака появи проблеми.

З необхідністю періодично регулювати ланцюг приводу ГРМ стикаються не тільки власники «шісток», а й усіх моделей, що відносяться до вазовской класики. У всіх цих автомобілів ланцюг приводу ГРМ є невід’ємною частиною конструкції. Зрозуміти, що її необхідно натягнути, нескладно. Як вже говорилося вище, про це ясно просигналізує неприємний стук з-під клапанної кришки, який буде лунати кожного разу при різкому натисканні на педаль акселератора або її відпуску.

Як натягувати ланцюг на ВАЗ-2106: короткий посібник

Якщо ви почали помічати, що в моторному відсіку автомобіля з’явилися стуки і скрегіт, то в наявності послаблення ланцюга приводу газорозподільного механізму. В результаті цього вона починає битися об черевик і заспокоювач. У статті ми розглянемо, як натягувати ланцюг на ВАЗ-2106 своїми руками.

Характеристики ланцюгового приводу ВАЗ 2106

Функція ланцюга ГРМ базується на з’єднанні валу ГРМ і клонували в моторі машини. Вони обидва оснащені зірочками зі спеціальними зубами, за рахунок яких ланцюг і фіксується. Як тільки двигун запускається, вищезгадані вали починають синхронно обертатися завдяки наявності цього ланцюга. Порушення синхронності на тлі будь-якого роду обставин провокує збій у функціонуванні ГРМ.

натягнути, ланцюг, ваза, 2106

Не виключені також збої у функціонуванні циліндрів, в потужності двигуна незмінно формуються провали, витрата пального грунтовно збільшується, а саме ТЗ недостатньо добре реагує на активацію педалі газу.

Класичні машини ВАЗ оснащуються однаковими по довжині ланцюгами ГРМ, єдина відмінність полягає в кількості ланок. Що стосується моделі 2106, мова йде про ланцюг на 116 ланок з довжиною в 7,2 мм кожен. Легована сталь високої якості використовується для виготовлення штифтів, які завдяки такому матеріалу демонструють підвищену стійкість до зношування і міцність.

Послідовність дій

Перед регулюванням ланцюга доведеться зробити одну підготовчу операцію: зняти повітряний фільтр. Справа в тому, що його корпус не дозволить дістатися до ланцюга ГРМ. Фільтр тримається на чотирьох гайках на 10, відкрутити які не важко.

 • Після зняття корпусу повітряного фільтра відкривається доступ до карбюратора автомобіля. Збоку від нього знаходиться тяга газу. Вона від’єднується за допомогою торцевої головки на 10.

особливості ланцюга

На автомобілях ВАЗ «класичної» серії встановлювалися ланцюга ГРМ, в яких є одна відмінність. число ланок. Але довжина ланцюга завжди однакова. наприклад:

 • Для автомобілів ВАЗ-2101 і ВАЗ-2105 використовуються ланцюги, на яких 114 зубів. Загальна довжина 495,4. 495,9 мм. Довжина однієї ланки. 8,3 мм.
 • А ось на автомобілі моделей 2103 і 2106 ставилися ланцюга з такою ж довжиною, але на них вже було 116 ланок. на 2 більше. І довжина ланки 7,2 мм.

Для виготовлення ланцюга використовується високоякісна легована сталь. У неї висока міцність і зносостійкість.

Перевіряємо ланцюг на придатність

Кожен елемент автомобіля піддається зносу. Для того щоб не сталося неприємностей в дорозі, особливо при поїздках на далекі відстані, рекомендується регулярно перевіряти деталі автомобіля на знос. Це ж стосується і ланцюги ГРМ. Як дізнатися, зносилася ланцюг чи ні? Зношену і розтягнуту ланцюжок ГРМ зовні вкрай складно відрізнити від нового ланцюга. Ланцюг може бути не пошкоджена механічно, але мати зношені штифти. це визначити при візуальному огляді практично неможливо.

Для перевірки зносу ланцюга впору скористатися перевіреним методом. Для цього необхідно взяти 20 см ланцюга. одну сторону розташувати паралельно горизонту, далі провернути в руці так, щоб штифт виявився перпендикулярно поверхні. Далі оціните кут свисания ланцюга. На незношених ланцюга кут нахилу до горизонтальної поверхні складе не більше 20 градусів, на старій зношеної ланцюга кут буде більше 45 градусів. Це говорить про те, що ланцюга ГРМ потрібна заміна.

Також для визначення ступеня зносу ланцюга можна скористатися ще одним методом. Для цього необхідно взяти штангенциркуль. Відрахуйте 8 ланок і визначте відстань між крайніми штифтами. має бути в межах 122,6 мм. Так, необхідно виміряти мінімум три довільних ділянки кола, якщо хоч на якійсь ділянці відстань перевищить максимально допустиме значення, ланцюг ГРМ потребує термінової заміни.

Як правильно натягнути ланцюг на ВАЗ-2106

Чи можете ви самі натягнути ланцюг у ВАЗ-2106? Це цілком реально, розповімо вам, як це робиться.

Для чого потрібна ланцюг ГРМ на ВАЗ-2106

Головне завдання ланцюга. виступати соединителем колінчастого вала і вала ГРМ. У кожного вала є зубчасті зірочки, якими і утримується ланцюг.

Коду двигун запущено, ланцюг допомагає обом валів обертатися синхронно. Якщо ця синхронізація порушена, збивається весь газорозподільний механізм авто. Також збоять циліндри, з’являються провали в роботі двигуна, машина слабо реагує на посилення натискання педалі газу і збільшується споживання палива.

Основні риси ланцюга ГРМ

Найчастіше для автомобіля ВАЗ використовують ланцюг ГРМ, різняться між собою тільки по ланках, довжина ланцюга залишається при цьому не іменний.

Для авто ВАЗ-2010, 2105 у ланцюзі налічується 114 ланок, її довжина становить близько 495,5 мм. Для авто ВАЗ-2103, 2016 довжина кола не змінюється, але ланок у ланцюзі буде на два більше.

Як зрозуміти, що ланцюг погано відрегульована

Якщо мова йде про погано відрегульованим ланцюга, швидше за все, має місце розтягнення ланцюга. Коли ланцюг перетягнена, зовні зрозуміти вкрай складно, але відразу ж після початку руху така ланцюг рветься. Якщо ланцюг ГРМ ослабла, ви дізнаєтеся про це за такими ознаками:

 • Запустивши двигун, ви почули скрегіт і стукіт під капотом. При збільшенні оборотів удари відбуваються частіше, тому що ланцюг провисає і черкає заспокоювач і натяжна черевик.
 • Ви відчуваєте провали в роботі двигуна, особливо відчувається на великих швидкостях.
 • Ваше авто зі значним уповільненням відповідає на натиснуту педаль газу. Обороти двигуна ростуть тільки через кілька секунд після утримання педалі газу.
 • Невиправдане зростання витрат на бензин. Найчастіше автомобіль споживає на одну третю більше палива, а якщо спостерігається особливий випадок, то і в два рази більше.

Коли вами був помічений якийсь із згаданих вище ознак, значить, з упевненістю можна сказати про те, що ланцюг слід демонтувати і визначити ступінь її зносу. Якщо ланцюг не сильно зношена, її необхідно підтягнути, а в разі сильного зносу. поміняти на нову ланцюг.

Регулювання натягу ланцюга на ВАЗ-2106

Для того щоб швидко впоратися з цим завданням, рекомендуємо заздалегідь підготувати всі необхідні інструменти. Для натяжки ланцюга на автомобілі ВАЗ вам необхідно скористатися:

 • ріжковим ключем на 14;
 • ріжковим ключем на 36. для повороту коленвала;
 • торцевої головкою на 10 (зверніть увагу на комірець, він повинен бути високим).

Розповімо про черговість ваших дій, які необхідно зробити, щоб ланцюг на ВАЗ-2106 правильно підтяглася. Перед тим як почати регулювати ступінь натягу ланцюга, знадобиться зняти повітряний фільтр. Через його корпусу ви не дійдете до самої ланцюга. Фільтр кріпиться за допомогою двох гайок, які легко демонтуються за допомогою ключа на 10.

Знявши повітряний фільтр, необхідно від’єднати тягу, розташовану збоку від карбюратора. Для цього скористайтеся торцевою голівкою на 10. Зніміть важіль, прикріплений до тязі, а після від’єднайте шланг, який транспортує паливо до карбюратора.

За допомогою ключа на 10 розкрутіть кришку від блоку циліндрів. Далі послаблюється колпачковая гайка, використовуючи ріжковий ключ на 14. Потім ви почуєте характерне клацання, що сповіщає про розрядці натяжителя ланцюга. Після натисніть легенько на ланцюг, цього вистачить, щоб визначити, провисла ланцюг чи ні.

Тепер візьміть ключ на 36 і поверніть колінвал ВАЗа, зробивши один, а потім ще один оборот за годинниковою стрілкою. Ланцюг буде підтягуватися, а крутити коленвал стане все складніше. Якщо після досягнення потрібної натяжки ви не зможете більше натягувати колінвал, потрібно за допомогою другого ключа на 14 затягнути натягувач. Головне під час фіксації ланцюга. в потрібному положенні утримувати колінвал в натягнутому вигляді. Якщо ви все зробили правильно, то в результаті, натиснувши на середину кола, ви не відчуєте провисань.

Після того як ви перевірили натяг, необхідно зібрати систему ГРМ в первинний вигляд.

Остаточним етапом натягу ланцюга прийнято вважати запуск двигуна. Якщо ви більше не почули сторонніх звуків, то можна вважати, що проблема з натягом ланцюга успішно усунута. Якщо вам потрібно не натягнути, а послабити ланцюг. виконайте всі, що зазначено вище, тільки в іншій послідовності.

натягнути, ланцюг, ваза, 2106

Як бачите, для того щоб успішно натягнути ланцюг ГРМ, не знадобилося спеціальних навичок автомеханіка, досить обзавестися необхідними інструментами і слідувати нашій інструкції.

Послідовність дій

Перед регулюванням ланцюга доведеться зробити одну підготовчу операцію: зняти повітряний фільтр. Справа в тому, що його корпус не дозволить дістатися до ланцюга ГРМ. Фільтр тримається на чотирьох гайках на 10, відкрутити які не важко.

  Після зняття корпусу повітряного фільтра відкривається доступ до карбюратора автомобіля. Збоку від нього знаходиться тяга газу. Вона від’єднується за допомогою торцевої головки на 10.

Призначення ланцюга ГРМ на ВАЗ 2106

Ланцюг ГРМ в моторі автомобіля ВАЗ 2106 з’єднує два вала. колінчастий і вал ГРМ. Обидва вала забезпечені зубчастими зірочками, на які і надівається ланцюг.

Після запуску двигуна ланцюг забезпечує синхронне обертання двох вищевказаних валів. Якщо синхронність з якихось причин порушується, це веде до збоїв в роботі всього газорозподільного механізму автомобіля. Крім того, виникають збої в роботі циліндрів, після чого автовласник відзначає появу провалів потужності мотора, погану реакцію машини на натиснення педалі газу і зрослий витрата палива.

Перевірка ланцюга ГРМ на знос

Автовласникові, що вирішив дізнатися ступінь зносу ланцюга ГРМ на ВАЗ 2106, належить вирішити дуже непросте завдання. Справа в тому, що зношена і розтягнута ланцюг зовні мало чим відрізняється від нової. На старій ланцюга, як правило, немає серйозних механічних пошкоджень, а помітити знос її штифтів неозброєним оком практично неможливо.

Але є один простий тест на знос, про який варто знати кожному автолюбителю. Проводиться він у такий спосіб: відрізок старої ланцюга довжиною близько 20 см беруть з одного боку, мають у своєму розпорядженні горизонтально, а потім повертають в руці так, щоб штифти ланцюга розташовувалися перпендикулярно підлозі.

Після цього оцінюється кут схилу ланцюга. Якщо звисає відрізок ланцюга відхилився від горизонталі на 10-20 градусів. ланцюг нова. Якщо кут схилу становить 45-50 градусів і більше. ланцюг ГРМ сильно зношена і потребує заміни.

Існує і другий, більш точний метод визначення зносу ланцюга ГРМ. Але тут автовласникові потрібно штангенциркуль. На довільному ділянці ланцюга необхідно відрахувати вісім ланок (або 16 штифтів), і за допомогою штангенциркуля виміряти відстань між крайніми штифтами. Воно повинно складати не більше 122,6 мм.

Как натянуть цепь ГРМ на ВАЗ-2106

Потім вибирається інший випадковий ділянку ланцюга на 16 штифтів, і вимірювання проводиться повторно. Потім вимірюється третій, останній ділянку ланцюга. Якщо хоча б на одному вимірюваному ділянці відстань між крайніми штифтами перевищило позначку в 122,6 мм. ланцюг зношена, і її слід замінити.

Самостійно натягуємо ланцюг ГРМ на ВАЗ 2106

Якщо під капотом ВАЗ 2106 раптом щось почало дзвеніти і скреготати, то нічого хорошого це не обіцяє. Ні двигуну, ні водієві. Швидше за все, ланцюг ГРМ під кришкою блоку циліндрів настільки ослабла і розбовталася, що почала бити по натяжітельний башмаку і заспокоювач. Чи можна самостійно підтягнути провисшую ланцюг? Так. Розберемося, як це робиться.

Ознаки погано відрегульованим ланцюга

Коли говорять про погано відрегульованим ланцюга, то, як правило, мають на увазі ланцюг ослаблену і провисшую. Тому що сильно натягнута ланцюг ніяких ознак поломки не демонструє. Вона просто рветься. Ось основні ознаки того, що ланцюг ГРМ ослабла:

 • після запуску мотора з-під капота лунає гучний скрегіт і удари, частота яких зростає в міру збільшення оборотів коленвала. Це відбувається через те, що провисшая ланцюг безперервно б’є по заспокоювачами і по натяжітельний башмаку;
 • автомобіль погано реагує на натиснення педалі газу: мотор починає збільшувати обороти тільки через одну-дві секунди після натискання. Це пов’язано з тим, що через провисшей ланцюга порушується синхронність обертання валу ГРМ і колінчастого вала;
 • з’являються провали потужності в роботі двигуна. Причому виникати вони можуть як при наборі швидкості, так і при роботі мотора на холостому ходу. Через рассинхронизации роботи валів, про яку говорилося вище, порушується і робота циліндрів в моторі. При цьому один циліндр або взагалі не працює, або працює, але не в повну силу;
 • збільшення витрати палива. Якщо блок циліндрів не працює належним чином, це не може не позначитися на витраті пального. Він може збільшитися на третину, а в особливо важких випадках. вдвічі.

Якщо водій помітив один або декілька з перерахованих вище ознак, це говорить тільки про одне: ланцюг ГРМ пора зняти і перевірити на знос. Якщо вона виявиться сильно зношеної, її доведеться замінити. Якщо знос незначний, ланцюг можна просто злегка підтягти.

Як підтягнути ланцюг ГРМ на ВАЗ 2106

Перш ніж приступати до підтягування провисшей ланцюга ГРМ, визначимося з інструментами, які нам будуть потрібні для роботи. Ось вони:

 • ріжковий ключ на 14;
 • ріжковий ключ на 36 (він буде потрібно для того, щоб повернути коленвал);
 • торцева головка на 10 з воротком.

Характеристики ланцюга ГРМ

На класичні автомобілі ВАЗ встановлюються ланцюга ГРМ, які розрізняються лише за кількістю ланок. Довжина ланцюгів при цьому однакова:

 • на автомобілі ВАЗ 2101 і ВАЗ 2105 встановлюється ланцюг на 114 ланок, довжина якої варіюється від 495.4 до 495.9 мм, а довжина ланки складає 8.3 мм;
 • на автомобілях ВАЗ 2103 і ВАЗ 2106 встановлюються ланцюга тієї ж довжини, проте в них уже налічується 116 ланок. Довжина ланки при цьому становить 7.2 мм.

Штифти ланцюга ГРМ на ВАЗ 2106 виконані з високоякісної легованої сталі, що володіє високою міцністю і зносостійкість.